Petőfi Népe, 2011. szeptember (66. évfolyam, 204-229. szám)

2011-09-12 / 213. szám

SPORT Szivics marad a vezetőedző labdarúgás A KTE trénere a meccs után felajánlotta lemondását Lencse László (29) a Vasas ellen szerezte meg az első gólját a Kecskeméti TE színeiben az NB l-es bajnokságban Kontrajátékával megérdemelten győzött a Baja a Budaörs ellen Nem játszott Igazán jól a Baja, de így is sikerült megszereznie a három pontot a labdarúgó NB II. Nyugati-csoportjában. BUDAÖRSI SC - BAJAI LSE KALO MÉH 1-3 (0-1) Budaörs, 200 néző. Vezette: Kassai (Erős, Szalai) BUDAÖRS: Esterházy - Csen­gő, Hegedűs N., Csobánki, Ódé (Szűcs R, 66. perc) - Kollega, Lászka (Tóth Cs., 66.), Horváth L., Mihályi (Papp G., a szünet­ben) - Tüske, Sánta A. Vezető­edző: Lucsánszky Tamás BAJA: Herbert - Villám, Zahorecz, Burucz, Forgács - Csovics (Micskó, 71.), Domokos, Szauter, Szőllősi - Kormos (Var­ga Z., 75.), Csák Z. (Nagy E., 66.). Vezetőedző: Bognár György 45. perc: Jobb oldali beadás után Csovics fejelt a hálóba, 0-1. 54. perc: Bal oldali beadást köve­tően a hazai védők röviden sza­badítottak fel, az érkező Csovics laposan a kapuba lőtte a labdát, 0- 2.70. perc: Tüske passza után Kollega vette be a bajai kaput, 1- 2. 83. perc: Nagy Előd lerázta védőjét, majd a kilépő Esterházy mellett a hálóba gurított, 1-3. Lucsánszky Tamás: - Mezőny­­fölényünk meddő volt, ráadásul kontrajátékával teljesen megér­demelten győzött a bajai csapat. Bognár György: - Bár nem ját­szottunk jól, és volt egy-két meg­ingásunk, így is sikerült elvin­nünk a három pontot. További eredmények: Vide­­oton-Puskás Akadémia - Tatabá­nya ln3j Ajka - Dunaújváros Pálhakna ASE 7-0, SZTK-Erima - FTC TE 1-2, Gyirmót - MTK Budapest 1-3, BKV Előre - Pak­si FC II. 3-2, Győri ETO - Sopron 4-1, Kozármisleny - Veszprém 3-1. ■ Labdarúgó NB II. Nyugati csoport PETŐFI NÉPE - 2011. SZEPTEMBER 12 1. TATABANYA 4 4 0 0 9-3 12 2. MTK 4 4 0 0 8-2 12 3. FC AJKA 4 3 0 1 10-2 9 4. FERENCVÁROS 4 3 0 1 8-5 9 5. KOZÁRMISLENY 4 3 0-1 6-3 9 6. BAJAI LSE 3 2 0 1 9-7 6 7. GYIRMÓT FC 4 2 0 2 7-5 6 8. GYŐRI ETO FC 4 2 0 2 11-10 6 9. BKV ELŐRE SC 4 2 0 2 5-6 6 10. VIDEOTON 4 1 1 2 3-5 4 11. SZTK-ERIMA 3 1 0 2 cn co 3 12.VESZPRÉM FC 4 1 0 3 6-8 3 13. SVSE-GYSEV 4 1 0 3 4-12 3 14. PAKSIFC 4 0 2 2 3-6 2 15. BUDAÖRS 4 0 1 3 2-6 1 16. DUNAÚJVÁROS 4 0 0 4 0-13 0 Remekül védő vendég ka­pus. Kritikán aluli játék­­vezetés. A KTE vezető­edzőjének, Tomiszlav Szivicsnek a lemondása. Dióhéjban erről szólt a KTE - Vasas találkozó. Borbély Károly Tomiszlav Szivics, a Kecskeméti TE vezetőedzője a meccs előtt bosszús volt. Sem Francis Litsin­­gi, sem Kethevoama Foxi nem ér­kezett vissza időben hazája válo­gatottjából. Szerdán kellett volna csapatánál jelentkeznie mindkét afrikai légiósnak, ehhez képest Foxi és Litsingi a Vasas elleni szombati mérkőzés első félidejé­nek vége előtt nem sokkal jelent meg a Széktói Stadion lelátóján, így együttesük első gólját - ami a 43. percben született - láthatták: Szavics a saját tizenhatosától gyönyörűen ívelt a felfutó Lencse elé, aki a jobbösszekötő helyén le­rázta Kovács Gábort, majd nyolc méterről jobbal a jobb alsó sarok­ba lőtt, 1 -0. A frissen igazolt Len­cse Lászlónak ez volt az első talá­lata a KTE színeiben az NB I-ben. A fordulást követően az első játékrészhez hasonlóan renge­tegszer került helyzetbe a hazai alakulat, a vendégek kapusa, Lubus llizi azonban remek na­pot fogott ki, óriási szerepe volt abban, hogy egy ponttal távozott a Vasas Kecskemétről. Bravúrok sorozatát mutatta be, borzolva a hazai szurkolók idegeit. De nem­csak miatta elégedetlenkedtek a hírős városi hívek, hanem Ko­vács J. Zoltán játékvezető kriti­kán aluli bíráskodása miatt is. A vendégek szépítő találata viszont nem a játékvezetőn múlt, hanem Mehmedagicon, aki a 84. perc­ben Katona jobb oldali szögletét követően a rövid saroknál berob­banva négy méterről fejjel a ka­pu jobb oldalába csúsztatott, 1-1. A hosszabbítás perceiben (a 93.-ban) szerencséje volt a KTE-nek. Mohi a saját kapujától nyolc méterre levette a labdát Dajicnak, aki fordulásból jobbal a jobb kapufát találta el. A mér­kőzés utáni sajtótájékoztatón Tomiszlav Szivics még bosszú­­sabb volt, mint a találkozó előtt: - Amit ma a bíró a Kecskemét el­len művelt, az egyszerűen pél­dátlan! - mondta, majd jelezte, hogy felajánlja lemondását a klub tulajdonosainak. Vasárnap azután megjelent egy közle­mény a KTE honlapján, hogy to­vábbra is Tomiszlav Szivics a Kecskemét vezetőedzője. Azt vi­szont még nem tudni, hogy mi­lyen büntetést kap a késő Litsingi és Foxi. Labdarúgó NB 1. 1. Debrecen 8 7 1 0 16-5 22 2. Győri ETO 8 7 1 0 15-5 22 3. Pécsi MFC 8 5 1 2 12-13 16 4. Bp. Honvéd 8 5 0 3 17-10 15 5. Videoton 8 4 1 3 12-6 13 6. Pápa 8 4 1 3 9-8 13 7. Kecskemét 8 3 3 2 16-11 12 8.DVTK 8 3 3 2 12-9 12 9. Paks 8 2 4 2 13-15 10 10. Siófok 8 2 3 3 7-7 9 11. Haladás 8 2 2 4 7-10 8 12. Kaposvár 8 1 4 3 11-16 7 13. Vasas 8 1 3 4 9-16 6 14. Újpest 8 1 2 5 9-13 5 15. Ferencváros 8 1 2 5 6-10 5 16.ZTE 8 0 1 7 4-21 1 15 Gercsák Csaba ötödik lett 25 kilométeren úszás Az ötödik helyen végzett 25 kilométeren Gercsák Csaba a hosszútáv­úszók Izraeli Európa-baj­­nokságának vasárnapi, be­fejező napján. Az ezen a tá­von a júliusi, sanghaji vi­lágbajnokságon bronzér­mes, 23 esztendős magyar versenyző 5:05:31.8 óra alatt ért célba, csaknem 30 másodperccel lemaradva a győztes belga Brian Ryckeman mögött. Poór Brigitta svájci extrémsikere TRiATLON Az úszásból, ke­rékpározásból és terepfu­tásból álló extrém tereptriatlon korábbi kor­­osztályos Eb-aranyérmese, Poór Brigitta szombaton fiv lényesen nyert az U23-as kategóriában, az úgyneve­zett XTERRA világkupa-via­dalon, Svájcban. Nyert a Kemény által irányított világválogatott vízilabda A Kemény Dénes által irányított világváloga­tott 10-7-re győzött a fran­cia válogatott ellen a CN Marseille 90. születésnapja alkalmából rendezett gála­meccsen. A nemzetközi sztáralakulatban helyet ka­pott két magyar, a Varga testvérpár, Dániel és Dé­nes. A finn Hirvonen győzött az ausztrál versenyen rali A Forddal versenyző finn Mikko Hirvonen nyer­te az Ausztrál-ralit, a világ­­bajnoki sorozat idei tizedik, 369 kilométer össztávú via­dalát. Totóeredmények - 36/2. hét 1. Bayern München-Freiburg 7-0 1 2. Dortmund-Hertha BSC 1-2 2 3. Mainz-Hoffenheim 0-4 2 4. Mönchengladbach-Kaiserslautern 1-0 1 5. VfB Stuttgart-Hannover 3-0 1 6. Bremen-Hamburg 2-0 1 7.1. FC Köln-Nürnberg 1-2 2 8. Arsenal-Swansea 1-0 1 9, Manchester City-Wigan 3-0 1 10. Stoke-Liverpool 1-0 1 11. Sunderland-Chelsea 1-2 2 12. Wolverhampton-Tottenham 0-2 2 13. Bolton-Manchester Utd. 0-5 2 Plusz egy mérkőzés: 14. Wolfsburg-Schalke 2-1 1 Kecskeméti TE - Vasas 1-1 (1-0) NB l-ES LABDARÚGÓ BAJNOK­SÁG, 8. forduló. Kecskemét, 4000 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Viszokai, Medovarszki) KECSKEMÉT: Németh G. - Maynard (Simon A. a 87. perc), Radanovics, Balogh B., Mohi - Szavics, Bertus (Csukics, 66.) - Gyurcsó, Alempijevics, Bori (Stokic, 93.) - Lencse. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics vasas: llizi - Kulcsár D., Gás­pár /., Kovács G., Sütő - Mehmedagic, Farkas B. (Ferkó, 83.) - Dajic, Bárányos (Jokics, 63.), Katona M. - Simic (Beliczky, 73.). Vezet& edző: Mariján Vlak gólszerző: Lencse (1-0) a 43., Mehmedagic (1-1) a 84. percben. A FORDULÓ TOVÁBBI EREDMÉ­NYEI: Siófok - Debrecen 0-0, Újpest - Pécs 4-1, Videoton- Szombathelyi Haladás 1 -0, Kaposvár - Győr 0-0, Pápa- Honvéd 3-1, Paks - Diós­győr 1-1, FTC - Zalaegerszeg 2-0. Két elkerülhető gólt kapott a KTE fakó labdarúgás A hírős városi lilák négy fordulót követően veretlenek Polgár Judit elégedett a teljesítményével Négy fordulót követően tovább­ra is veretlen a Kecskeméti TE fakó a labdarúgó NB III Alföld csoportjában. CSEPEL FC - KTE II. 2-2 (1-2) Csepel, 300 néző. Vezette: Takács T. (Viczián, Csatári) Kecskemét: Márton - Hajnal, Szabó Gy., Urbán R, Farkas A. - Brdarics (Tóth Cs., 65. perc), Tölgyesi, Szénási - Hegedűs A. (Mihalkó, 61.), Forró (Máté, 69.) - Urbán G. Vezetőedző: Tö­rök László 6. perc: Forró cselezett be a tizenhatosra, jó ütemben meg­tolta a labdát, csak szabályta­lankodva tudták megállítani, a játékvezető büntetőt ítélt. Urbán Gábor állt a labda mögé, jobbal laposan a jobb alsó sa­rokba lőtt, 0-1. 14. perc: Jobb oldalról szere­tett volna a kapu elé ívelni Sü­veges, de lecsúszott a lábáról a labda és a jobb sarokban kötött ki, 1-1. 34. perc: Szénási szerzett labdát a pálya közepén, majd két csel után remek ütemben in­dította Hegedűs Ádámot a jobb­összekötő helyén. A kecskemé­ti csatár 13 méterről jobbal a jobb sarokba lőtt, 1-2. 87. perc: A hazaiak 35 mé­terről végeztek el szabadrú­gást, a kaputól nyolc méterre álló Németh Gábor belecsúsz­tatott a labdába, ami Marton fe­lett a kapuban kötött ki, 2-2.- Meggyőzően, magabizto­san játszottunk a 75. percig. Utána kapkodtunk, de fogal­mam sincs, hogy miért. Két el­kerülhető gólt kap­tunk. Tanulnunk kell ebből a meccs­ből is. Annak vi­szont nagyon örü­lök, hogy négy for­duló után még mindig veretle­nek vagyunk - mondta Török László. További eredmények: Szol­noki MÁV II. - Dunaharaszti 0-2, Jánoshida - Hódmezővá­sárhely 1-2, Monor - Szarvas 3-1, Pilis - Dabas 0-0, Gyula -Tököl 2-0, Tisza Volán Szeged - Tápiószecső 4-0, Makó - Ül­lő 1-3. ■ Labdarúgó NB III. Alföld csoport 1. FC DABAS 4 3 1 0 13-2 10 2. PIUS SPORT 4 3 1 0 4-0 10 3. ÜLLŐ SE 4 3 0 1 10-5 9 4. TISZA VOLÁN 4 2 2 0 10-4 8 5. DUNAHARASZTI 4 2 2 0 8-2 8 6. KECSKEMÉTI TE 4 2 2 0 9-6 8 7. GYULA 4 2 1 1 6-3 7 8. CSEPELFC 4 2 1 1 6-5 7 9. MONOR SE 4 2 0 2 6-9 6 10. MAKÓ FC 4 1 2 1 7-8 5 11. HÓDMEZŐVH. 4 1 0 3 5-8 3 12.SZOLNOK 4 1 0 3 4-13 3 13. TÁPIÓSZECSŐ 4 0 2 2 5-11 2 14.SZARVASIFC 4 0 1 3 4-9 1 15. TÖKÖL VSK 4 0 1 3 2-8 1 16. JÁNOSHIDA SE 4 0 0 4 4-10 0 Polgár Judit számára most kis pihenés következik a család­dal, majd október közepén egy hollandiai meghívásos tornán folytatja a sakkozást a legjob­bak között. A magyar nemzet­közi nagymester erről azt köve­tően beszélt az MTI-nek vasár­nap, hogy világossal kikapott a négyszeres olimpiai bajnok orosz Peter Szvidlertől a ne­gyeddöntő második, szombati partijában az oroszországi Hanti-Manszijszkban rende­zett, kieséses rendszerű sakk­világkupán, amelytől így bú­csúzni volt kénytelen, s nem lett világbajnokjelölt.- „Összességében elégedett­séget érzek, sőt mondhatom, hogy boldog vagyok, hiszen csak az utóbbi egy évben kezd­tem el erőteljesebben játszani, megint elmélyültebben foglal­kozni a sakkal - mesélte, mi­közben Moszkvában a buda­pesti repülőjáratára várt.- Nagyon jó volt a torna ma­ga, kemény ellenfelekkel ülhet­tem asztalhoz anélkül, hogy a feltétlen nyerés kényszere te­lepedett volna rám. Megpró­báltam minden akadályt si­kerrel venni, ez elég sokáig így is történt, hiszen legyőz­tem például a férfimezőny egyik legjobbját, Karjakint, kár, hogy a nyolc között Szvidlerrel szemben már nem ment annyira jól.” ■ ■ Hetvenöt percig játszott meg­győzően a kis Kecskeméti TE