Petőfi Népe, 2011. május (66. évfolyam, 101-126. szám)

2011-05-16 / 113. szám

14 SPORT PETŐFI NÉPE - 2011. MÁJUS 16., HÉTFŐ Nyolcvanezer szurkoló előtt búcsúzott el a játéktól Dárdai A fiataloké volt a pálya labdarúgás A Siófok ellen nem az eredmény számított Hosszú Katinka most az amerikai Grand Prix-n győzött vegyesen A berlini Olimpiai Stadionban bajnoki címmel és klubrekord­nak számító 286 első és 11 má­sodosztályú mérkőzéssel a háta mögött búcsúzott el a Hertha BSC-től és a profi labdarúgástól vasárnap Dárdai Pál, aki el­mondta, hogy a klubnál új kihí­vások várnak rá, és pályáját ké­sőbb edzőként kívánja folytatni. A magyar válogatott 35 éves volt középpályása, aki az elmúlt 15 évben a berliniek kedvence lett, 80 ezer néző előtt, az Augs­burg elleni másodosztályú talál­kozón öltötte magára utoljára a Hertha kék-fehér mezét. A fővá­rosi csapat a meccs eredményé­től függetlenül már megnyerte a Bundesliga II-t, s így egy év után visszakerül az első osztályba, ami azt is jelenti, hogy a Herthá­­nál Dárdai megszerezte első és egyben utolsó bajnoki címét. A meccs kezdete előtt a han­gosbemondó üdvözölte Dárdait, a klub élő legendájának nevezve őt, az eredményjelzőn pedig ha­talmas betűkkel megjelent a „Danke Pal”, azaz „Köszönjük Pál" felirat. Michael Preetz, a klub menedzsere, ügyvezető igazgató­ja virágcsokorral köszöntötte a búcsúzó játékost, a szurkolók transzparensen köszönték mega magyar labdarúgónak a Herthá­­ban eltöltött 15 évet. Dárdai Pál 42 percig volt a pá­lyán, utána Markus Babbei veze­tőedző az előzetes forgatókönyv­nek megfelelően lecserélte őt. Dárdai tiszteletkört futott a sta­dionban - nyakában ötéves Ben­ce [jóval -, miközben a 80 ezres közönség felállva üdvözölte. A Hertha az élvonalba máso­dikként feljutott Augsburg ellen 2- 1-es győzelmet aratott. ■ Dárdai Pál: nyolcvanezres búcsú! Az Amerikai Egyesült Államok­ban tanuló és versenyző Hosszú Katinka a rövid pálya után nor­mál medencében is oktatja ten­gerentúli vetélytársait. A bajai világbajnok márciusban az ame­rikai főiskolás bajnokságon há­rom egyéni számban is győzött, most pedig „rendes” medencé­ben verte el a mezőnyt a Grand Prix-verseny 400 méteres vegyesúszó-számában. Katinka azon a versenyen nyert idei első nagy medencés versenyén, ahol Michael Phelps és Ryan Lochte még a dobogóra sem állhatott fel 200 méter gyorson! A szám szombati döntőjében Hosszú bár közepes idővel (4:45,57), de meggyőző fölény­nyel verte Allysa Vavrát. A bajai világbajnok ideje megfelel a fel­készülési időszakban elvárható erdménynek. Katinka elindult 100 méter pillangón, ahol a ne­gyedik helyen végzett. ■ Bertus Lajos (labdával) második gólji A rutin legyőzte a rutin­talanságot. Kikapott ugyan a fiatalokkal tele­tűzdelt KTE-Ereco, de nincs miért szégyen­keznie. Borbély Károly- Pihenek, fekszem. Próbálok nem stresszelni - mondta teg­nap délután Tomiszlav Szivics, a KTE-Ereco vezetőedzője, aki a Siófok elleni találkozót a lelátó­ról nézte. Orvosa tanácsára. A KTE mesterének ugyanis egek­be szökött a vérnyomása. - Most már azért lentebb ment, van még egy nagyon fontos meccs: a keddi kupadöntő a Videoton el­len, azt már csak kibírom. A Sió­fok elleni mérkőzésről pedig annyit, hogy először az életem­ben nem érdekelt annyira az eredmény. Azt szerettem volna látni, hogy együtt mire képesek a fiatalok. Az első félidőben gór­csőitek, de ahogy telt az idő, egy­re jobbak lettek. A következő szezonban ezeknek a fiatal játé­kosoknak kell szerepelniük az NB Ill-ban és a Ligakupában. Aki ott a legjobb lesz, az jöhet fel az NB 1-es csapatba. Ez kell, hogy legyen a jövő, ez a járható út -szerezte az NB l-ben, az előző szezc tette hozzá Szivics, aki valóban nem idegeskedett különösebben a Balaton-partiak elleni találko­zón. Akkor sem ugrott fel a VIP- páholyban, amikor Honma a 10. percben megszerezte a vezetést a Siófoknak: a Délczegtől kapott labdát fejelte a kimozduló Antal mellett a kapu bal oldalába, 0-1. Hét perccel később Bori szépí­tett: büntetőt harcolt ki, majd a labda mögé is ő állt, jobbal a bal alsó sarokba lőtt, 1 -1. A 39. perc­ben ismét Honma volt eredmé­nyes, újra Délczegtől kapta a passzt, és 17 méterről, középről, KTE-Ereco-BFC Siófok 2 NB 1-ES LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS, 29. forduló. Kecskemét, 2500 néző. Vezette: Solymosi (Szpisják, Kormányos) KTE-ERECO: Antal - Koszó, Preklet, Urbán, Farkas I. (Sán­ta, 65. perc) -Patvaros, Bertus - Bori (Máté G., a szünetben), Dosso, Farkas M. - Tököli (Litsingi, a szünetben). Vezető edző: Tomiszlav Szivics. Edző: Szabó István. siófok: Molnár P. - Mogyorósi, Fehér Zs., Márton, Novák- Ludánszki (Horváth A., 84.), >an a Szombathelyi Haladás kapuját jobbal a jobb alsó sarokba tüzelt, 1- 2. Az 53. percben Bertus szé­pített: a Dossótól kapott labdával a jobbösszekötő helyén betört a tizenhatosra, majd ballal a kapu bal sarkába lőtt, 2-2. A meccset a három gólt szerző Honma dön­tötte el az 58. percben. A japán játékos ismét Délczegtől kapta a labdát, és kilenc méterről, ballal a jobb alsó sarokba helyezett, 2- 3. Mindez azt jelentette a Sió­fok számára, hogy bent maradt az NB I-ben. Egyben az is eldőlt, hogy az MTK hiába győzött 2-0- ra Pápán, a Szolnok mellett a 3(1-2) Tusori - Csordás (Henry, 88.), Honma, Melczer - Délczeg. Veze­tőedző: ifj. Mihalecz István. Gólszerző: Honma (0-1) a 10., Bori (11-esből, 1-1) a 17., Honma (1-2) a 39., Bertus (2-2) az 53., Honma (2-3) az 58. percben. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Budapest Honvéd-Újpest FC 1 -4, Video­­ton-Győri ETO 2-1, Lombard Pápa-MTK Budapest 0-2, Ka­posvári Rákóczi-Szolnoki MÁV 0-1, Paks-Vasas-Híd 3-0, ZTE-DVSC1-1, Szombathelyi Haladás-Ferencváros 1-1. talált be Hungária körúti alakulatnak kell búcsúznia az élvonaltól.- Ha röviden szeretném ösz­­szefoglalni a meccset, akkor azt mondanám, hogy a rutin le­győzte a rutintalanságot. Vere­séget szenvedtünk, de nem kell szégyenkeznünk, mindenki be­csületesen hajtott. Ezen a na­pon nyertünk néhány új játé­kost a magyar futballnak - nyi­latkozta a mérkőzés utáni sajtó­­tájékoztatón Szabó István edző, aki Szivics helyett vezényelte a kispadról a kecskeméti együt­test. Labdarúgó NB 1 1. Videoton 29 18 7 4 59-28 61 2. PaksiFC 29 16 5 8 50-35 53 3. Ferencváros 29 14 5 10 47-43 47 4.DVSC 29 12 10 7 52-41 46 5.ZTE 29 13 6 10 48-46 45 6. Kaposvár 29 13 4 12 41-40 43 7. Újpest 29 12 6 11 49-38 42 8. Vasas 29 11 6 12 33-45 39 9. Haladás 29 10 8 11 40-35 38 10. Győr 29 9 11 9 38-35 38 11. Bp. Honvéd 29 10 7 12 33-38 37 12. KTE-Ereco 29 11 2 16 50-55 35 13. Pápa 29 10 5 14 39-49 35 14. Siófok 29 8 10 11 28-38 34 15. MTK 29 8 6 15 32-45 30 16. Szolnoki MÁV 29 5 6 18 25-53 21 A hét végén szabadnapos volt a KTE-fakó Az NB III-as labdarúgó-bajnok­ság Alföld csoportjában szerep­lő KTE-fakó szabadnapos volt a 26. fordulóban. A csoport szege­di rangadóját a KITE-Szeged nyerte. Eredmények: Cse­­pel-Hódmezővásárhely 1-1, Szolnoki Spartacus-Újbuda 2-3,Tököl-Dabas 1-1, Tisza Vo­lán Szeged-KITE-Szeged 0-3, Szabadkígyós-Gyula 0-3, Jánoshida-Szarvas 4-3. ■ Labdarúgó NB III, Alföld csoport l.Tököl 25 15 7 3 49.20 52 2. Újbuda 24 15 3 6 54-32 48 3. KITE Szeged 24 13 4 7 48-23 43 4. Csepel 24 12 7 5 52-27 43 5. Gyula 24 12 6 6 40-26 42 6. Szolnoki MÁV 24 12 5 7 40-25 41 7, Dabas 25 10 11 4 39-24 41 8. KTE 24 11 7 6 52-34 40 9. Hmvásárhely 25 10 6 9 43-33 36 10. Tisza Volán 24 9 7 8 35-34 34 11. Szolnoki Sp. 24 5 4 15 36-68 19 12.Jánoshida 24 6 0 18 34-76 16 13. Szarvas 24 3 5 16 34-65 14 14. Szabadkígyós 1 CNI 2 6 16 20-67 12. Jász Sport törölve, a Jánoshidától 2 büntetőpont levonva. Nem indult könnyedén, de aztán annál simább lett labdarúgás Félfordulatos és kapásgólnak is örülhettek a Baja szurkolói dő közt a kapu előterébe, elterült, en jelezte a szabálytalanságot, így a játékvezető továbbot intett vol- 11-est ítélt. A büntetőt a sértett na, ám asszisztense egyértelmű- higgadtan gurította a bal alsóba. Támadó játékra készült a Baja, de a négycsatáros felállást az el­ső percekben csak sejthették a szurkolók, mert győri fölényt ho­zott a kezdés. A házigazdák sze­rencséjére nem „a három korner egy tizenegyes” szabály szerint játszották a mérkőzést, akkor ugyanis száz másodperc után az ETO büntetőt rúghatott volna. Győri mezőnyfölényben teltek a percek, a kisalföldi együttes fe­gyelmezetten és ügyesen moz­gott a pályán. Csaknem negyed­óra után egy Frőhlich-fejes jelez­te a bajai szándékokat, amire rög­tön egy veszélyes csúsztatással válaszoltak a vendégek. A bajai támadó röviddel ezután két védő között indult a kapu felé, de gyat­rán lőtt mellé. Aztán Varga Zoltán vette le jó helyzetben rosszul a labdát, egy perccel később pedig Nagy Előd beadása után rekla­máltak kezezést a hazaiak. Átvet­te a játék irányítását a Baja a fél­idő közepén, a kiszámíthatatlan Fröhlich okozott egyre több za­vart, majd Domokos távoli kísér­lete jelezte, hogy a középpályán kezdi átvenni az uralmat a Baja. Mégis váratlanul szerzett veze­tést a csapat: egy szöglet után fel­perdülő labdát Fröhlich 5 méter­ről félfordulattal lőtt a hálóba. A választámadásnál Herbert szedte le a labdát a vendégcsatár fejéről, majd egy Frőhlich-lövés kerülte el a kaput. A játékrész hajrájá­ban Nagy Előd robbant be két vé-Bajai LSE KALO-MÉH - Győri ETO II. 3-0 (2-0) Baja, 300 néző. Vezette: Fajkusz (Albert, Búzás) baja: Herbert - Szauter, Császár, Burucz, Forgács - Domokos (Ló­gó, 64 ), Micskó - Balázs (Csor­dás, 58.), Fröhlich (Szőllősi, 72.), Nagy E., Varga Z. Vezető edző: Bognár György. győri ETO FC: Nacsa - Kálmán, Nyári, Nagy Á., Czeitner- Nyitrai, Dömötör (Horváth G., 70.), Kiss Sz. - Molnár T., Mik­lós (Markó, 63.), Sharashenidze (Simon A., 81.) Edző: Element István. Gólszerző: Fröhlich (1-0) a 37, NagyE. 11-esből (2-0) a 44., Micskó (3-0) a 85. perc­ben. Kiállítva: Nagy Á. a 83. percben (második sárga lap, feltartásért). TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Videoton Puskás A. -Kozármisleny 2-0, Pécs-Honvéd Magyar Futball A. 4-0, Gyirmót-FC Tatabánya 2-3, Kaposvölgye-Barcs 0-3, Ajka-Szigetszentmiklós 1 -0, BKV Előre-Veszprém 2-1, FTC II.-Budaörs 0-2. Fordulás után teljes lett a bajai fölény, öt perc alatt három ziccert dolgozott és hagyott ki a csapat. Úgy tűnt, Varga Zoltán gól elleni szérumot kapott, se fejjel, se láb­bal nem sikerült a gólszerzés. Mutatja a hazaiak vállalkozó ked­vét, hogy a 65. percben Nagy Előd a tizenhatos vonalánál próbálko­zott egy ollózással. Aztán két győ­ri csere játszotta át a bajai védel­met, de Herbert kivetődve tisz­tázni tudott a kapu torkában. A végjátékban nem csupán a győri védő kiállítása szerzett örömteli pillanatokat a hazaiaknak, hi­szen egy szöglet után Micskó ka­páslövése a tizenhatosról a jobb felsőbe vágódott. így lett közte há­rom, lehetett volna akár hat is. Bognár György: - Helyenként jó játékkal hozta a magabiztos győzelmet csapata. Sok helyzetet dolgoztunk ki, és ezt pozitívum­ként értékelem. ■ K. T. Labdarúgó NB II, Nyugati csoport l.Videoton 26 17 4 5 56-26 55 2. Gyirmót 26 17 4 5 53-26 55 3. Pécsi MFC 26 17 3 6 49-17 54 4. Bajai LSE 26 14 2 10 45-38 44 5. BKV Előre 26 12 7 7 33-30 43 6. Kozármisleny 26 12 4 10 34-32 40 7. Ajka 26 11 6 9 42-30 39 8. Tatabánya 26 11 6 9 39-34 39 9. SZTK-Erima 26 11 5 10 40-35 38 10. Győr 26 11 2 13 36-41 35 11. Ferencváros 26 10 2 14 33-29 32 12. Budaörs 26 8 8 10 36-35 32 13. Barcs 26 8 5 13 30-54 29 14. Veszprém 26 9 0 17 30-49 27 15. Honvéd 26 4 6 16 21-49 18 16. Foci24.com 26 3 2 21 16-68 11