Petőfi Népe, 2009. augusztus (64. évfolyam, 179-203. szám)

2009-08-17 / 192. szám

14 SPORT PETŐFI NÉPE - 2009. AUGUSZTUS 17., HÉTFŐ Holtversenyben második helyezett Szatmárnémetiben a Skaliczki-csapat Nyolc arany a rendezőnek súlyemelés Világ- és országos rekord született a Messzi-versenyen A kajakos hölgyek halmozták az első helyeket a kanadai világbajnokságon Remekül szerepelt az erdélyi négycsapatos férfi kézilabda tor­nán a Budapest Bank Kecskemét együttese. A Szatmárnémeti Kupája el­nevezésű körmérkőzéses meg­méretésen a szombati Székely­udvarhely elleni mérkőzésre egy győzelemmel (Debrecen 34-25) és egy vereséggel (Szatmárné­meti 39-33) készült Skaliczki László csapata. Korrekt játékvezetés mellett remekül játszottak Kekezovi- csék és az erősebbnek tartott er­délyi gárdát 31-24-re győzték le. Elsősorban Szabó Péter, Dobó Zsolt, Tóth Edmond és Michael Shejbal játszott kiemelkedően. A torna sorrendje holtverseny­ben dőlt el: 1. Szatmárnémeti VSK 6 pont (106-95), 2. Kecske­mét 6 pont (97-88) 3. Székely­udvarhely 6 pont 97-96. A legjobb kapusnak a kecske­métiek hálóját őrző Michael Shejbalt választották. ■ Bika-erős ellenfél várhat a ringben Balzsay Károlyra A korábbi világbajnoki kihívó, Sakio Bika menedzsere, Eric Gomez bejelentette, hogy meg­kezdték a tárgyalásokat egy Balzsay Károly elleni összecsa­pásról - írja a profiboksz.hu. A mérkőzésre a tervek szerint no­vember 28-án kerülne sor a nagy érdeklődéssel várt Lucien Bute vs. Librado Andrade visszavágó­ra épülő gálán, amelyet közösen szervez az HBO és a Golden Boy Promotions. Ha összejön a mér­kőzés, akkor Balzsay egy jó tel­jesítménnyel megvalósíthatja azt, amiről eddig álmodoztak a magyar profi ökölvívók, azaz be­törhet a tengerentúli piacra. ■ Balzsay Károly vb-címe mellett be­törhet a tengerentúli piacra is. I Oláh Norbert, a rendező Kecskeméti TE súlyemelője a junior korcsoport legjobbja lett a Messzi István-emlékversenyen Kecskeméten rendezték meg a hagyományos Messzi István-em lékver­senyt, amelyen hetvenen birkóztak a súlyokkal. Rajtmár István- A felnőtt és az utánpótlás or­szágos bajnokság előtt fontos ál­lomás volt felkészülésünkben az emlékverseny - mondta a meg­méretés végén Bálint Csaba, a rendező Kecskeméti TE edzője, aki értékelésében kitért arra, hogy tanítványai sokat tanultak a versenyen tapasztaltakból, amit szeretnének hasznosítani a felkészülésük során. Tölli László nagy csatában ma­radt alul és szerzett ezüstérmet a 105 kg-osok között 285 kg-os (125, 160) teljesítménnyel, s ha utolsó gyakorlatát teljesíti, akkor megnyeri a versenyt. A kecske­méti sportoló hamarosan edzőtá­borban készül az U23-as Euró- pa-bajnokságra. A Kecskeméti TE súlyemelői összesen 8 első, 3 második és 2 harmadik helyet szereztek a ver­senyen. Oláh Norbert a junior korcsoport legjobbja lett. A verseny kiemelkedő ered­ménye Takács Máriához fűző­dik, aki Masters korcsoport +75 kg-os mezőnyében a világcsúcs­nál jobb eredménnyel - 168 kg (73, 95) - lett első. Született egy országos csúcs is: Konkola Márk (Oroszlány) a serdülők 69 kg-os súlycsoport­jában 216 kg-ot (100,116) telje­sített.- A következő fontos verseny szeptember 19-20-án a felnőtt or­szágos bajnokság lesz, ahol Tölli László, Oláh Norbert és Nagy No­el éremesélyesként lép dobogóra - mondta Bálint Csaba. A névadó emlékére messzi István a szöuli olimpia (1988) 82,5 kg-os súlycsoport­jának ezüstérmes súlyemelője volt. E kiemelkedő eredménye mellett többször nyert magyar bajnokságot és ért el helyezést Európa- és világbajnokságokon, szerezve ezzel dicsőséget ha­zánknak és Kecskemétnek. A versennyel a szervezők ismé­telten tisztelegni kívántak az aktív versenyző korában, pályája csúcsán, 1991-ben halálos balesetben elhunyt sportember emlékének. Történelmi dobásra készül Pars Krisztián atlétika Az első magyar világbajnoki aranyat szerezheti a magyar sportoló A kalapácsvető Pars Krisztián ma a magyar atlétika első arany­érmének megszerzéséért lép do­bókörbe a berlini atlétikai világ- bajnokságon. Ezen a napon hat döntőt rendeznek. A szombathe­lyi versenyző a legjobb ered­ménnyel (78,68 m) jutott be a fi­náléba, ahol legnagyobb ellenfe­le az olimpiai bajnok szlovén Primoz Kozmus lehet. A statisz­tika az ötkarikás ezüstérmes Pars mellett szól: idén mind a 18 versenyén győzött, egyedüliként dobott 81 m felett (81,43 m), ez­zel vezeti a világranglistát, ahol a legjobb tíz eredmény közül nyolc az övé. Ugyanakkor a vb előtt hasfalizom-sérüléssel baj­lódott, így nem tudott teljes in­tenzitású edzésmunkát végezni. A magyarok eddig négy ezüstöt s öt bronzot szereztek szabadté­ri világbajnokságon, azaz Pars Krisztiáné lehet az első arany. A 18:05-kor kezdődő kalapács- vetés mellett még öt számban osztanak érmeket. ■ Hat arany- és négy ezüst-, illetve két bronzérem a magyar kajak­kenusok mérlege a kanadai vi­lágbajnokságon. Az első magyar aranyról a Ko­zák Danuta, Kovács Katalin, Janics Natasa, Benedek Dalma összeállítású 500 m-es női ka­jaknégyes gondoskodott, amely fantasztikus versenyzéssel uta­sította maga mögé a németeket. A két hajó között mindössze négy ezredmásodperc (!) volt a különbség a célban. Kovács ké­sőbb 1000 m egyesben sem ta­lált legyőzőre. Az 500 és 200 m-es döntők­ben a hosszabb távon Kovács Ka­talin és a Szabó Gabriella, Kozák Danuta kajakos duó nyert. A leg­rövidebb távon lanics Natasa el­ső lett, majd később Kováccsal párosban sem talált legyőzőre. Kovácsnak a párosdiadal volt a 27. vb-címe pályafutását tekint­ve, s ezzel az örökrangsorban be­érte a németek eddig egyedüli­ként éllovas legendás verseny­zőjét, Birgit Fischert. ■ A Debrecen nyert, a Halas a második a villámtornán Kis Itália Pizzéria-kupa néven háromcsapatos, női kézilabda felkészülési tornát rendeztek Kiskunhalason. A kupagyőztes a mindkét mérkőzését megnyerő Debreceni VSC Aquaticum lett, megelőzve a házigazda Kiskun­halas NKSE-Bravotel és a ASA- Consolis Hódmezővásárhelyi NKC SE csapatát. Az eredmé­nyek: Kiskunhalas-Debrecen 13- 24, Debrecen-Hódmezővásár- hely 36-34, Kiskunhalas-Hód- mezővásárhely 18-16. ■ T. K. HIRDETÉS MUNKÁT KERES Szeretne szabad munkaidő beosztást? Szeretne teljesítmény-arányosan versenyképes jövedelmet szerezni? Akkor Önnek a mi csapatunkban a helye! Csatlakozzon egy sikeres értékesítési hálózathoz! Feltétel: - legalább középfokú végzettség - kiváló kommunikációs készség -vállalkozói igazolvány Fényképes önéletrajzát „Hirdetési tanácsadó” jeligével a Kiadóba kérjük küldeni (6000 Kecskemét, Széchenyi krt. 29.) vagy e-mailen: anita.juszko@axelspringer.hu Jelentkezési határidő: 2009. augusztus 26. STi Petőfi Nyomda Kft. munkatársat keres: Elektromos karbantartói munkakörbe Amit elvárunk: • Középfokú és/vagy technikusi végzettség • 3 műszakos munkarend vállalása • Számítógépes ismeretek • Jó fizikumú, terhelhető személy Előny: • Nyomdagépek karbantartásában szerzett tapasztalat • Alapfokú angol és/vagy német nyelvismeret • PLC vezérlés ismerete Feladat: • Nyomdagépek és egyéb berendezések tervszerű karbantartása, javítása Amennyiben felkeltettük érdeklődését és szeretne egy dinamikus csapatban dolgozni, kérjük, küldje el önéletrajzát 1081940 augusztus 31-ig az allashirdetes@sti-group.com e-mail címre, vagy a 6000 Kecskemét, Külső-Szegedi út 6. postacímre. Németh és Talmácsi is pontszerző lett Brnóban Németh Balázs a két pontot érő 14. helyen ért célba a gyor- saságimotoros-világbajnokság vasárnapi Cseh Nagydíján, a 250 kcm-es kategória versenyé­ben. A Balatonring csapatnál szereplő, 21 éves Németh pálya­futása első vb-pontjait szerezte meg. A másik magyar, Tóth Im­re a 17. lett. A viadalt az időmérőn is leg­jobb olasz Marco Simoncelli nyerte meg nagy csatában meg­előzve honfitársát, a Team Tóth csapatot erősítő Mattia Pasinit. Harmadikként a spanyol Alvaro Bautista haladt át a célvonalon. „Már régóta vártam, hogy megszerezzem az első világbaj­noki pontjaimat és ez most sike­rült” - mondta a magyar moto­ros. - A verseny vége felé már egy kissé fájt a kezem, de ez sze­rencsére már nem befolyásolta a végeredményt. A következő ver­seny Indianapolisban lesz, a pá­lyát még nem ismerem, de meg­próbálok rá minél jobban felké­szülni.” A 125 kcm-eseknél a spanyol Nicolas Terol győzött, a pontver­senyben vezető honfitársa, Julian Simon, illetve az olasz Andrea lannone előtt. Talmácsi Gábor a 13., utolsó helyen ért célba a MotoGP-ben, de ezzel pontszerző lett, a ver­senyt a címvédő, s a világbajnok­ságot most is vezető olasz Valen­tino Rossi nyerte meg. ■