Petőfi Népe, 2009. augusztus (64. évfolyam, 179-203. szám)

2009-08-17 / 192. szám

PETŐFI NÉPE - 2009. AUGUSZTUS 17., HÉTFŐ SPORT 15 Kiütötték a Vasast a Széktóiban labdarúgás Szivics üzent: soha nem szabad előre kiállítani a számlát A mérkőzés legelején gólt szerző KTE-Ereco kiüté­ses győzelmet aratott szombaton a Széktói Sta­dionban a Vasas ellen. Borbély Károly „Győztes csapaton nem változ­tatok” - mondta Tomiszlav Szivics, a KTE-Ereco vezetőedző­je a Vasas elleni mérkőzés előtt, majd ugyanazt a tizenegy labda­rúgót nevezte a kezdőbe, mint egy hete a Győr ellen. Akkor 2-0-ra nyert gárdája. „Türelmet, nyugalmat kértem a fiúktól. Nem szeretném, ha már a meccs elején kapnánk egy gólt, aztán - mint például a Vi­deoton ellen - rohanhatnánk az eredmény után” - tette hozzá a kecskeméti tréner, aki nem sok­kal később elégedetten szemlél­hette, hogy együttese ezúttal az ellenfelet késztette az eredmény utáni rohanásra. A 4. percben Koszó a fél pálya feléről, jobbról remekül ívelt a kapu elé, az ér­kező Csordás 11 méterről a bal alsó sarokba fejelte a labdát, 1 -0. A 34. percben tovább növelte elő­nyét a Kecskemét: Szavics ugrat­ta ki a mezőny egyik legjobbját, Alempijevicset, aki betört a ti­zenhatosra, majd kissé balról, 14 méterről, ballal kilőtte a kapu jobb sarkát, 2-0. a gólja után nem véletlen mutat Yannickra: a kameruni csatár önzetlenül passzolta a labdát a magyar támadóhoz Montvai Tibor ■ Remili Mohamedet hol a bal, hol a jobb szélen játszatta edzője, Mé­szöly Géza. Nem sok si­kerrel... A Vasas legnagyobb „csilla­gát”, az előző fordulóban a Paks kapuját kétszer is bevevő Remili Mohamedet pedig nem győzte hol az egyik, hol a másik szélen játszatni Mészöly Géza vezető­edző. Mindhiába. A két hazai szélső bekk, Farkas István és Koszó Balázs állták a sarat vele szemben. Nem így Yannickkal szemben a vendég védők, akik a 74. percben nézték tátott szájjal, amint a kameruni csatár átteszi a Litsingitől kapott labdát a jobb lábáról a balra, majd 14 méterről a kapu jobb oldalába bombázza, 3-0. Három perccel később Yannick előkészítőként vett részt a hazaiak negyedik talála­tában: balról lőtt a kapu elé, a hosszú saroknál érkező Montvai pedig 3 méterről a kapu közepé­be fejelt, 4-0. Ez volt az első lab­daérintése a Litsingi helyett cse­reként pályára lépő kecskeméti támadónak. A szépítő találatot Remili szerezte a vendégeknek a 82. percben: a tizenhatos bal sar­kától végzett el szabadrúgást és jobbal, iszonyatos erővel lőtte ki a bal felső sarkot, 4-1. De ezzel még nem volt vége a gólok sorá­nak. A 85. percben Yannick cse­lezte be magát a tizenhatosra, lő­hetett volna, de inkább önzetle­nül Montvaihoz passzolt, aki 14 méterről jobb belsővel a kapu bal oldalába lőtte a labdát, 5-1. K. 0. a Vasasnak.- Vendéglátónk megadta az alaphangot a korai góllal, ami után nagyon elkapták a ritmust. Ezen az estén pontatlanul ját­szott csapatom - nyilatkozta a meccset követően Mészöly Gé­za, akinek már a találkozó 17. percében kényszerű cserét kel­lett végrehajtania: a megsérült Balog helyére küldte pályára Vil­lámot. A jobb oldali bekk gyorsa­sága nem volt nevéhez méltó, Yannick meglehetősen sok bor­sot tört az orra alá. Tomiszlav Szivics pedig elis­merte, hogy az eredmény nem tükrözi teljesen a két csapat kö­zötti különbséget: - A Vasas Labdarúgó NB 1. 1. Videoton 4 4 0 0 12-5 12 2. MTK 4 4 0 0 8-3 12 3. Nyíregyháza 4 2 1 1 9-4 7 4. Kaposvár 4 2 1 1 8-4 7 5. Győr 4 2 1 1 5-3 7 6. Újpest 4 2 1 1 5-5 7 7. Debrecen 3 2 0 1 4-2 6 8. KTE-Ereco 4 2 0 2 11-10 6 9. Ferencváros 3 1 1 1 6-5 4 10. Paks 4 1 1 2 4-6 4 11. Bp. Honvéd 3 1 0 2 4-5 3 12.Pápa 4 1 0 3 3-4 3 13. Diósgyőr 4 1 0 3 5-8 3 14.ZTE 4 1 0 3 3-9 3 15.Vasas 4 1 0 3 5-13 3 16. Haladás 3 0 0 3 3-9 0 azért ennél jobb együttes. Gyor­san vezetést szereztünk és ez visszavette az angyalföldieket. Ma igazi csapat voltunk, mind­egyik játékosom játszott mind­két irányba. Győzelmünket a szurkolóinknak ajánljuk. Egy hete - bár nyertünk a Győr ellen 2-O-ra - még nem tudtuk őket NB l-ES LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG. 4. forduló. Kecskemét, 2500 néző. Vezette: Sulyok (Butkai, KisZ.) KTE-ERECO: Mitrovics - Koszó, Koller, Koncz, Farkas I. (Bertus, 80. perc) - Alempije- vies, Némedi, Szavics (Rakics, 61.) - Csordás, Litsingi (Montvai, 77.), Yannick. Veze­tőedző: Tomiszlav Szivics vasas: Végh - Balog Zs. (Vil­lám, 17.), Gáspár, Kovács G., méltón kiszolgálni, de most si­került. A károgóknak - akik az első két fordulóban elszenvedett vereségünket követően már ar­ról beszéltek, hogy kiesési gond­jaink lesznek - pedig üzenném, hogy soha nem szabad előre ki- álb'tani a számlát - tette hozzá Szivics. Laczkó - Bakos Sz., Pavicse- vics (B. Tóth B., 63.) - Remili, Dobrics, Lázok - Szűcs P. (Divics, a szünetben) Vezető­edző: Mészöly Géza. A FORDULÓ TOVÁBBI EREDMÉ­NYEI: Videoton - Budapest Honvéd 2-0, Ferencváros - Paks 1-1, Győri ETO - Diós­győr 3-1, MTK - Zalaegerszeg 1-0, Kaposvár - Nyíregyháza 1-1, Debrecen - Haladás 2-1, Újpest - Pápa 0-3. KTE-Ereco - Vasas 5-1 (2-0) HÍRSÁV Dzsudzsák remekül szerepelt a rangadón labdarúgás Dzsudzsák Ba­lázs kiemelkedő játékával a PSV Eindhoven 4-3-ra le­győzte az ősi rivális Ajax Amsterdam együttesét a holland bajnokság harma­dik fordulójában, vasárnap. A magyar válogatott szélső­je a mezőny legjobbja volt, két gyönyörű góllal és egy gólpasszal segítette csapatát szezonbeli első sikeréhez. Négy magyar jutott a döntőbe a Bükkben tájfutás Négy magyar ver­senyző jutott be a tájfutó vi­lágbajnokság középtávú szá­mának döntőjébe Bükk- szentkereszten. Kovács Ádám ötödikként, Kelemen Bernadett nyolcadikként, Makrai Éva tizedikként, Domonyik Gábor pedig ti­zenegyedikként kvalifikálta magát a szerdai fináléba. Csoportelső a házigazda női junior válogatottunk kézilabda Csoportelsőként jutott a középdöntőbe a há­zigazda magyar női junior kézilabda-válogatott az Eu- rópa-bajnokságon: a csapat tegnap 28-16-ra verte Szlo­vákia legjobbjait. A mieink kedden a norvégokkal, szerdán pedig a spanyolok­kal küzdőnek meg az elő­döntőbe jutásért. Usain Bolt világcsúccsal nyert Berlinben atlétika Az olimpiai bajnok jamaicai Usain Bolt új vi­lágcsúccsal, 9.58 másod­perccel nyerte a férfi 100 méteres síkfutást a berlini atlétikai világbajnokságon, vasárnap. Totóeredmények - 33. hét 1. Bayern München-Bremen 1-1 X 2. Frankfurt-Nürnberg 1-1 X 3. Hamburg-Dortmund 4-1 1 4. Hannover-Mainz 1-1 X 5.1. FC Köln-Wolfsburg 1-3 2’ 6. Leverkusen-Hoffenheim 1-0 1 7. VfB Stuttgart-Freiburg 4-2 1 8. Mönchengladbach-Hertha 2-1 1 9. Schalke-Bochum 3-0 1 10. Aston Villa-Wigan 0-2 2 11. Blackburn-Manchester C. 0-2 2 12. Everton-Arsenal 1-6 2 13. Manchester U.-Birmingham 1-0 1 Plusz egy mérkőzés: 14. Tottenham-Uverpool 2-1 1 A férfiak aranyérmet, a hölgyek bronzot nyertek Marosi Ádám és a magyar csapát aranyérmet nyert szombaton a londoni öttusa-világbajnokság férfi hagyományos versenyében. Egyéniben Németh Róbert negye­dik, Tibolya Péter pedig 15. lett. A dobogóra Marosi mögé a cseh David Svoboda és az ukrán Dmitro Kirpuljanszkij állhatott fel. Csapatban a magyarok mö­gött a csehek és a litvánok végez­tek érmes pozícióban. A magya­rok ezúttal egy-egy kilengéssel egyenletesen magas színvonalon teljesítettek a nap során. A Crystal Palace Nemzeti Sportköz­pontban 100 méteres sugarú kö­rön belül lebonyolított valameny- nyi számban többnyire a finálé 36 fős mezőnyének első harma­dában végeztek, ennek eredmé­nye lett a csapatsiker. A magyar együttes már a vívás során az él­re állt, és onnan aztán nem is ke­rült el. Hölgyeinknek bronzérem ju­tott a londoni vb-n. A Kovács Sa­rolta, Gyenesei Leila, Vörös Zsu­zsanna összeállítású csapatot a németek és az angolok előzték meg. Egyéniben Kovács 10., a csa­patversenyre nem nevezett Cseh Krisztina 12., Gyenesei 18., Vörös 22. lett. A magyar csapat a vívás után harmadik, az úszást követő­en második, a lovaglás zárultával pedig már első volt, a lövészettel kombinált futás azonban nem jött össze neki, így a németek és a bri­tek eléjük kerültek. ■ HIRDETÉS KÜLDJE BE! Olvasóink legkedvesebb receptjei naponta megjelennek a Petőfi Népében. NYERJEN! Mesterszakácsok elkészítik az ételeket, és kiválasztják a három legjobbat, melyek beküldőit jutalmazzuk. A receptekből összeállítjuk nagysikerű A nagy ízvadászat c. szakácskönyvünk 2009. évi kiadását. Küldjön egy receptet, és nyerje meg egyik fődíjunkat! ZTBS FOLYTATÓDIK A PETŐFI NÉPE RECEPTVERSENYE