Petőfi Népe, 2009. április (64. évfolyam, 77-101. szám)

2009-04-06 / 81. szám

PETŐFI NEPE - 2009. ÁPRILIS 6., HÉTFŐ SPORT 13 Kiszenvedett kécskei győzelem labdarúgásakkertüzépmegyei. Néhány dusnoki elgondolkodhat a folytatáson Vége szakadt a kécskeiek nyeretlenségi időszaká­nak. Éppen ideje, mert régóta ott szerénykednek a táblázat utolsó helyén. A Dusnok elleni győzelem jeladás a felzárkózásra. Szentirmay Tamás Gyászszünettel kezdődött a ta­lálkozó. A vendégek nem akar­ják elfelejteni Báló lózsefet, aki fiatalon, 38 évesen, tragikus hirtelenséggel elhunyt. A dus- nokiak volt játékosa, edzője, az elmúlt év nyarától elnökként te­vékenykedett a csapatnál. A vendégek fekete szalaggal a karjukon, Báló Józsi feliratú mezben játszottak. Az első igazi helyzet a ti- szakécskeiek előtt adódott, ami­kor Forgó távoli szabadrúgása után Bakulának kellett megmu­tatnia tehetségét. Az első talála­tot is a hazaiak érték el, egy jó beadás után Kass volt a gólszer­ző. Az utóbbi időben nincs sze­rencséjük a vendéglátóknak a gyors góllal, mert utána álta­lában hamar egyenlít az ellen­fél. így volt ez most is. Mindösz- sze két percet kellett várni arra, hogy megrezdüljön Bállá háló­ja. Kiegyenlített játék folyt a pá­lyán, amire főleg az volt a jel­lemző, hogy rengeteg labdát el­adtak a játékosok. A második félidő elején egy jó beadás után a hazaiaknak is­mét sikerült megszerezniük a vezetést. Ez felbátorította Bagié- kat, akik ezt követően sokkal határozottabban játszottak. A dusnokiak mindent meg­próbáltak annak érdekében, hogy egyenlítsenek, de Forgó vezérletével a kécskei védelem jól szűrte meg az akcióikat. A vége felé apró sérülésekkel még húzták is az időt a kécskeiek, hogy meg tudják tartani az előnyt, és ez sikerült a vendég­látóknak. Küzdeni tudásban, akaratban egyik csapatnál sem volt probléma, a játék színvona­lával azonban adósak maradtak a játékosok. A hazaiak hosszú idő után győzelemmel hagyhat­ták el a pályát. Percről percre 14. PERC: Bagi bal oldali beadása után Kass kapásból rúgta tíz méter­ről a hálóba a labdát, 1-0. 16. PERC: Gyors vendég támadás után Bogárdi ugratta ki Bierert, aki a kijövő Bállá mellett a kapuba ta­lált, 1-1. 29. PERC: Simonits 28 méteres szabadrúgását Balia a jobb alsó sa­rokból tolta ki. 54. PERC: Bagi szabadrúgást vég­zett el a bal oldalról, átlőtte a labdát a másik oldalra, ahol Kiss Sz. öt méterről a hálóba pofozta, 2-1. 58. PERC: Mihalik I. jobb oldali be­adását Kiss J. centiméterekkel fejel­te a jobb kapufa mellé. AkkerTüzép megye I. osztály 1. Soltvadkert 19 12 3 4 34-13 39 2. Kunszállás 19 11 5 3 44-20 38 3. Kalocsa 19 10 5 4 38-23 35 4. Kiskőrös 19 9 8 2 30-15 35 5.Ladánybene 18 8 6 4 41-30 30 6. Tompa 19 9 3 7 26-20 30 7. Harta 19 8 5 6 46-32 29 8. Solt 19 7 5 7 25-25 26 9. Bácsalmás 18 7 4 7 22-25 25 10. Kiskunhalas 18 7 3 8 31-31 24 11. Dusnok 19 4 6 9 22-47 18 12. Akasztó 19 4 4 11 30-41 16 13. Kerekegyháza 18 4 3 11 22-36 15 14. N.nádudvar 18 4 3 11 29-45 15 15. Tiszakécske 19 3 3 13 18-55 12 Szabadnapos: Bácsalmás Mestermérleg szatmári János: - A tabellán elfoglalt helyünk miatt ne­künk minden mérkőzés na­gyon nehéz. Ahhoz, hogy át­lendüljünk a holtponton, ilyen kiszenvedett győzelmekre is szükség van. Remélem, hogy ez a mostani harci kedv ké­sőbb is megmarad. Tóth Tamás (balra) és Maros Zsolt az egész mérkőzés alatt nagy csatát vívott egymással Horváth Péter: - Bravúr volt elveszíteni ezt a mérkőzést. Két felívelésből kaptunk két gólt, mi pedig számtalan zic­cert hagytunk ki. Kár ezért a mérkőzésért, néhány játékos­nak el kell gondolkoznia azon, hogyan tovább. Kunszállás - Sottvadkert 1-0 (1-01 Kunszállás: Soltvadkert: Bánó Zs. Juhász (Jusztin) Bertus Fekete Borbás Vincze Rádi Szabót PöszmetZs. Kertész G. Pataki (Térjék) Hatvanyi Kaszás Tóth R. (Szamosi) Hirsch Marton Kelemen Kirchner Papp Tóth Ä. Török(Fazakas) Gillich Edző: Kertész Gábor Edző: Kis Péter Kunszállás, 250 néző. Vezette: Vereska (Orosz, Bánáthy). Gól: Zs. Juhász. Sárga lap: Fekete, Kertész G., ill. Papp, Gillich. Kitűnt: Bertus, Fekete, Vincze, ill. Kelemen, Kirchner, Tóth Á. Ifjúsági eredmény: 2-1. Solt - Kerekegyháza 3-111-01 Solt: Bita Molnár (Sallai) Márics Horváth Berényi (Prókai) Nagy Unyi Tóth A. Török (Salamon) TóthZs. Vajda Kerekegyháza: Berta Szabó Gyenes Pálinkás Hugyecz Balogh (Nagy) Bagó Juhász (Szécsényi) Virág Árva Kocsis Edző: Szakmai igazgató: Boldoczki Sándor Márton Pál Solt, 100 néző. Vezette: Tóth S. (Serdült, Atyánszky). Gól: Unyi 2, Tóth A., ill. Szécsényi Sárga lap: Molnár, ill. Balogh, Szabó. Kitűnt: Bita, Márics, Tóth A., Unyi, ill. Hugyecz, Árva, Kocsis, Balogh. Ifjúsági eredmény: 3-1. Marta - Kiskőrös 2-2 (1-01 Harta: Kiskőrös: Kovács L. Guttman (Lázár) Czigler Ispán Duzmath Ivancsán ifj.Csehi Csehi Reitmann Koch (Liszmaier) Kovács F. Edző: Sümegi József Mlinkó Pál Somlyai Aszódi Pecznyik(Dedák) Sárközi Füleki (Kriskó) Markó (Siszler) Mokrickij Tóth G. • Fekete Edző: Szlovák László Tiszakécske - Dusnok 2-1 (1-1) Harta, 500 néző. Vezette: Vörös (Zsebő, Kol­lár). Gól: Duzmath, ifj. Csehi, ill. Dedák, Fü­leki. Piros lap: Ispán, ill. Pál. Kitűnt: Czigler, Ivancsán, Csehi, ill. Fekete, Tóth, Sárközi, Füleki. Ifjúsági eredmény: 1-2. Tiszakécske: Dusnok: Bállá Bakula Tapodi Sánta Forgó Kristály Sáfrány Mihalik Zs. (Borbély) Őze Bogárdi Kass Mihalik 1. Hegedűs (Ország) (Berberovics) Bagi KissJ. Mérész (Kiss Sz.) Bierer Tóth T. (Lukács) Hencz Habony Maros Simonits Edző: Edző: Szatmári János Horváth Péter Tiszakécske, 150 néző. Vezette: Tóth Cs. (Bella, ifj. Péter Szabó). Gól: Kass, KissSz., ill. Bierer. Sárga lap: Kass, Kiss, ill. Bogárdi, Simonits. Kitűnt: Bállá, Forgó, Tapodi, Or­szág, ill. Simonits, Sánta, Bierer. Ifjúsági eredmény: 1-2. Kiskunhalas - Akasztó 2-1 (1-11 Kiskunhalas: Akasztó: Cs. Kovács Németh Zs. Popán (Rencsár) Lehota Ábrahám Németh Á. Fi csór (Szakács) Meggyes Kárász Czirok Balkó (Czifrák) Szrenkó (Tóth) Pajlovics Supka R. Mészáros (Kitl) Supka B. Brindza JudákZ. Bogdán Juhászt Csáki (Gieszinger) Antal (JudákÁ.) Edző: Edző: Czifrák András Újvári Gábor Kiskunhalas, 300 néző. Vezette: Berki (Barta, Szőllősi). Gól: Pajlovics, Mészáros, ill. Juhász T. Sárga lap: Balkó, Csáki, Mészáros, ill. Antal, JudákÁ. Kitűnt: Kárász, Pajlovics, Csáki, ill. Németh Zs., Juhász, Meggyes. Ifjúsági eredmény: 2-0. Kalocsa - Tompa 0-2 (0-01 Kalocsa: Tompa: Dávid Zsembery Répási Urlauber Barna Bálint Mácsai (Naftz) Ruzevics Balogh Kovács M. Tóbiás KissR. FarkasZ. Kása (Horváth) Bállá (Varga) Szabó K. Klupács (Farkas!) Csamangó (Pálfi) Kovács Z. (Frei) Tumbácz (Varga) Szabó V. Béleczki Edző: Edző: Márton Zsolt Zorán Kuntics Kalocsa, 200 néző. Vezette: Körösi (Ámán, Csákó). Gól: Szabó K. 2. Sárga lap: Mácsai, Balogh. Kitűnt: Bálint, Csamangó, Szabó. Ifjúsági eredmény: 1-0. Ladánybene - N.nádudvar 4-4 (3-21 Ladánybene: Nemesnádudvar: NagyZs. László Mészáros (Guttyán) Tusori (Kovács G.) Barna Barta Hornyák Gojtán T. Nagy N. (Hídvégi) Báló Kislőrinc (Virág A.) Melcher (Kosa) Lázár Szahler Strasszer Kertész Kenesei Harsányi Sebők Keszthelyi (Mezőfi) Dóka D. Szeigl (Vinter L) Edző: Edző: Ozsváth Ferenc Gojtán István Ladánybene, 200 néző. Vezette: Suba (Palcsik, Bánáti). Gól: Kenesei 2, Lázár, Strasszer, ill. Szeigl 2, Harsányi, Keszthelyi, Sárga lap: Strasszer, Kenesei, Hídvégi, ill. László, Kertész. Kitűnt: Szeigl, Gojtán, Har­sányi, Keszthelyi. Ifjúsági eredmény: 0-1. HIRDETÉS A Duna-Tisza köze családi napilapja Petőfi Népe « ** W HUSEGES ELŐFIZETŐINK SZAMARA ÚJRA ITT A NAGY ALKALOM Mi megadjuk az esélyt Önnek, hogy ajánlatunk segítségével pénzt takarítson meg Ajánljon nekünk egy új előfizetőt*, és amíg Önök mindketten előfizetői a Petőfi Népének, addig mindketten 10% kedvezménnyel fizethetnek elő**. u«^ Ajánljon nekünk még egy új előfizetőt olcsóbban! AJÁNLÓSZELVÉNY kedvezménye is 10%, az Óné pedig így 20%-ra nő! Az ajánlásokat várjuk e-mailben: petofinepe@axelspringer.hu Postán: 6000 Kecskemét, Széchenyi krt. 29. Bővebb információért hívja zöld számunkat: (80) 480-756. * Új előfizetőnek számít, aki min. 3 hónapja nem előfizetője lapunknak. ** A10% kedvezmény a Petőfi Népe havi 2145 Ft-os árából számított havi 210 Ft. A kedvezményt az Ön által ajánlott új előfizető már adott hónaptól, Ön pedig a következő, még nem számlázott előfizetési időszaktól kapja. Ajánlatunk régi és új előfizetőinknek egyaránt szól. Akciónk 2009. február 1 .-2009. június 30-áig érvényes. ** A20% kedvezmény a Petőfi Népe havi 2145 Ft-os árából számított havi 420 Ft. msmm mi A SZAVÚ N KÁT ADJUK