Petőfi Népe, 2009. április (64. évfolyam, 77-101. szám)

2009-04-06 / 81. szám

14 SPORT PETŐFI NÉPE - 2009. ÁPRILIS 6„ HÉTFŐ HÍRSÁV Vereséggel tesztelt az Univer az Álba ellen kosárlabda Székesfehérvá­rott játszott edzőmeccset az Univer Kecskemét férficsa­pata. A házigazdák 99-87 (22-25, 24-29, 28-18, 25-15)- re nyertek. Az Univer leg­jobb dobói: Danielson 27, Knight 14 és Dale 11 pont. Tatán edzenek a fiatalok, Debrecenben a felnőttek cselgáncs Mától Tatán ed­zőtáborozik az ifjúsági vb- re készülő válogatott, mely­nek tagja a KJC-KeSI 3 ver­senyzője, Szabó Csaba (60), Horváth Zoltán (66) és Tóth Szilárd (73) is. A felnőtt Eb­re készülő keret Debrecen­ben közös edzésen vesz részt a román válogatottal. Az orosz túrákon nem termett babér női vízilabda Negyedik lett a Honvéd a BEK-ben, miu- | tán 9-8-ra kikapott a házi- | gazda Kirisitől. A kupát a | görög Vuliagmeni nyerte az J olasz Catania előtt. A LEN Kupa-döntő visszavágóján a Dunaújváros 14-11-re kika­pott az orosz Csehovtól. Mi­vel a magyar gárda a hazai meccsét csak egy góllal nyerte, így ezüstérmes lett. A Falco odahaza bukta el a döntőt FÉRFI KOSÁRLABDA A PÓCS nyerte a Magyar Kupát, mi­után a tegnapi fináléban nagy csatában 98-87-re le­győzte a rendező Falcót. A* baranyai együttes története során először szerezte meg a kupát, így az is először fordult elő, hogy a férfi és a női kupaserleg is egyazon évben kerüljön Pécsre. Totóeredmények -14. hét 1. Bochum-VfB Stuttgart 1-2 2 2. Frankfurt-Cottbus 2-1 1 3. Hamburg-Hoffenheim 1-0 1 4. Hertha-Dortmund 1-3 2 5. Wolfsburg-Bayern M. 5-1 1 6. Bremen-Hannover 4-1 1 7.1. FC Köln-Leverkusen 0-2 2 8. Karlsruhe-Mönchenglad. 0-0 X 9. Atalanta-Fiorentina 1-2 2 10.Juventus-Chievo 3-3 X 11. Roma-Bologna 2-1 1 12. Sampdoria-Napoli 2-2 X 13. Siena-Lazio 2-0 1 Plusz egy mérkőzés: 14. Udinese-lnter 0-1 2 Bronzérmes a Kiskunhalas kézilabda Kiléphet a nemzetközi porondra a Zsadányi-csapat Tóth Zsuzsanna két mérkőzésen kilenc gólt szerzett, és a Magyar Kupa bronzérme után társaival együtt készülhet a nemzetközi porondra A Kiskunhalas-Bravotel női csapata úgy lépett pá­lyára Magyar Kupa négyes döntőjében, hogy minimum a harmadik he­lyet meg kell szereznie. Rajtmár István „Bízom abban, hogy meg tu­dunk felelni az elvárásoknak, és elkapjuk a Debrecent” - mond­ta Zsadányi Sándor edző a tor­na előtt. A hajdúságiak ellen megvívott ütközetet követően már egészen másként nyilatko­zott a halasiak népszerű meste­re: „Az első tizenöt percben már kiderült, hogy nagy a különbség a két csapat között.” Ekkorra már ugyanis 6-7 gól volt a Debrecen előnye, ami a 23. percre tízre hízott: 15-5 volt ek­kor az állás, és tulajdonképpen megvolt a kupafinálé egyik résztvevője. A folytatásban ugyan időnként 7 gólra is feljött a Halas, de a végeredmény egy percig sem volt kétséges: 33-24. A másik ágon a rendező Győr magabiztosan (41-20) verte a második vonal Keleti csoportját vezető Újbuda együttesét, ami azt jelentette, hogy Győr-Debre- cen-kupadöntő lesz. A halasiaknak maradt a mini­mumelvárás, azaz a harmadik hely megszerzése. A Goldberger- utód Újbuda ellen tegnap dél­után úgy kezdtek Tóth Zsuzsáék, ahogy egy esélyesnek kezdenie kell. Az első félidő derekán már gólokkal vezettek a Zsadányi- lányok. A félidőben 18-10 volt az állás a halasiak javára. „Sajnos, a csapat ekkor már azt hitte, hogy megnyerte a mér­kőzést, miközben a lelkes főváro­siak egy percre sem adták föl” - idézte a pályán történteket a kis­kunhalasi tréner. Bizony az újbudaiak a 49. percben 28-20-as állást követő­en kétszer is zsinórban lőttek há­rom-három gólt, és négy perccel a vége előtt 29-26-ra módosult az állás! Szerencsére az előny elégnek bizonyult, 30-28 a vége, ezzel harmadik, egyben nemzet­közi kupaszereplő lett a Halas. „Bár elértük a célunkat, a mu­tatott játékkal nem vagyok elége­dett ” - értékelt Zsadányi. A döntőt a Győri Audi ETO nyerte a DVSC-Aquaticum ellen, 32-27 (14-14)-re. A két mérkőzésen a Kiskun­halas-Bravotel csapatában Valo- vics 16/5, Sterbik 12, Tóth Zs. 9, Rábai 8, Sípos 4, Csendes 3, Szarka pedig 2 gólt szerzett. Szépen „kupabúcsúzott” a Veszprém és a Szeged Az Univer győzelemmel, a Baja vereséggel kezdett A Veszprém nem jutott be a férfi kézilabda Bajnokok Ligája elő­döntőjébe, mivel az idegenbeli öt­gólos vereség után a visszavágón csak 32-29-re tudott nyerni a cím­védő spanyol Ciudad Real ellen. Kiesett a Pick Szeged is, mely a férfi KEK negyeddöntőjének visz­szavágóján 31-26-ra legyőzte a német Nordhornt, ám a múlt va­sárnap összeszedett kilencgólos hátrányát nem tudta ledolgozni. A Tisza-parti klub elnöksége úgy határozott, hogy Vladan Matic ve­zetőedző csak az idény végén tá­vozzon a csapattól. ■- Elszállt az esélye a négybe ke­rülésnek, a jövő héten vissza kell szereznünk önbecsülésünket - kommentált Pump Gábor edző, a Bajai Bácska NB I/B felsőházi rájátszása első meccsét. KANIZSA KK-BAJAI BÁCSKA 110-68 (34-22, 27-11, 20-25, 29-10) Sokkal jobb hangulatban zár­ta az NB I/B alsóházi rájátszás első mérkőzését az Univer-Kecs- kemét B csapata, az Albacomp- játékosokat is a keretében tudó Kodolányi KC ellen. UNIVER-KODOLÁNYI KC 117-77 (38-14,17-23, 34-13, 28-27). Szabó Emese a csapat legjobbja, Molnár Gábornak egy meccs jutott Az 55 kg-os mezőnyben Molnár Gábor (Univer-KTE) 2:l-re kika­pott a görög Grigorisz Anaszta- sziadisztól a vilniusi birkózó-Eu- rópa-bajnokságon, és kiesett, mi­vel riválisa a következő körben vereséget szenvedett. Deák Bár­dos Mihály viszont bronzérmet szerzett a kötöttfogásúak 120 kg- os kategóriájában. Az ötszörös világbajnoki ezüstérmes ma­gyar nehézsúlyú a harmadik he­lyért rendezett mérkőzésen az orosz Anuncsinnal csapott ösz- sze, és 0:1, 2:0, l:0-ra nyert. A kontinensviadalon a három szakágban a magyarok Deák Bárdos bronzérme mellett egy ezüstöt szereztek a félegyházi Szabó Emese (51 kg) révén. ,■ Berki Krisztián Európa-bajnoki első lólengésben Berki Krisztián megvédte Euró­pa-bajnoki címét lólengésben a milánói kontinensviadalon. Ber­ki a negyedik Eb-címét nyerte, és minden idők legeredménye­sebb magyar tornásza lett a kon­tinensbajnoki aranyak tekinte­tében. A címvédő csak a negye­dik helyen lépett tovább a selej­tezőből, elsőként szólították: 6.7- ből indította gyakorlatát, melyet kiválóan hajtott végre, mindösz- sze a végén volt egy kisebb láb- terpesztése. A leugrás után (ami­kor kiírták a 15.600 pontot) már érezte, meglehet az Eb-győze­lem. Második Luis Smith 15,550, a harmadik Daniel Keatings (mindkettő Nagy-Britannia) 15,500 ponttal. ■ Berki: négyszeres Eb-győztes lovon A Duna-Tisza köze családi napilapja Az év első nagy durra mm Petőü Népei Vontatott Kártyaművelet »V i ■§■* KETTŐT FIZET, HARMAT KAP! Adja fel keretes hirdetését legalább két alkalommal a Petőfi Népébe, és mi háromszor jelentetjük meg! Az akció a 2009. április 30-ig megjelenő hirdetésekre vonatkozik. * A számlán mindhárom megjelenés esetében 33% kedvezményt szerepeltetünk. ** Legfeljebb 1/8 oldal méretig. Érdeklődjön hirdetési tanácsadójánál vagy 76/518-236-os telefonon!! m * *