Petőfi Népe, 2009. március (64. évfolyam, 51-76. szám)

2009-03-23 / 69. szám

14 SPORT PETŐFI NÉPE - 2009. MÁRCIUS 23., HÉTFŐ A versenyzők négy nap alatt körbefutották a magyar tengert Szivics többször sóhajtott labdarúgás Montvaí Tibor kétszer is betalált a nyírségi kapuba Ismét aranyérmes az Álba Volán, az Újpest a finálé végere kifulladt Tegnap fejeződött be a második BSI Balaton Szupermaraton. Az indulók négy nap alatt körbefu­tották a Balatont, s ezzel 195 ki­lométert teljesítettek. Az egyéni versenyzők közül legjobban Országné Faragó Éva szerepelt, aki a negyven év fe­letti kategóriában a harmadik helyet szerezte meg - legjobb magyarként. A két kecskeméti hosszútávfutó, Bene Ferenc és Nagygyörgy Attila, valamint a kalocsai Posztobányi László elő­ször indult ilyen hosszú verse­nyen, és jó teljesítménnyel a kö­zépmezőnyben végeztek. A soltvadkerti Klam Csabának az elmúlt évben a cél előtt né­hány kilométerrel begyulladt a lába, ezért nem engedték az or­vosok, hogy befejezze a ver­senyt. Ezúttal azonban bizonyí­tani akarta, hogy képes teljesíte­ni a távot. ■ Mindegyik Bács-Kiskun megyebeli fiitó teljesí­tette a távot. A párosok versenyében Laka­tos István és Szombat Tibor, a Boróka Szabadidősport Klub tag­jai a negyedik helyen végeztek, és csak néhány percen múlott, hogy nem bronzéremmel jöhet­tek haza. A másik borókás pá­ros, Bapcsán Zoltán és Szabó Pé­ter, valamint a kiskunhalasi dr. Hauzer Sándor és Pethes Pál is jól szerepelt a közel kétszáz ki­lométeres távon. A bajai Marosi Péter és Szalay Tünde a vegyes­párosok között a harmadik he­lyen futott be. A szupermaratoni Fajfrik Zoltán (13:52:18 óra) és Makai Viktória (17:55:58 óra) sikerével zárult. ■ Sz. T. Faragó Éva útban a cél felé- ' ' Kormos László (balra) rengeteget futott a Nyíregyháza elleni találkozón, míg Csordás Csaba (labdával) kitűnően osztogatott, gólpasszt adott Nyíregyházán a mérkőzés hosszabbításában sikerült egyenlítenie a Kecskeméti TE-Erecónak az NB I hétvé­gi fordulójában. A hírős vá­rosi lilák nagyon értékes ponttal tértek haza. Borbély Károly „Hűha, mi lesz itt!” - sóhajtott fel a kispadon Tomiszlav Szivics, a NB I-es labdarúgó-mérkőzés, 20. forduló. Nyíregyháza, 1500 néző. Vezette: Szabó Zs. (Kispál R., Berettyón) NYÍREGYHÁZA: Illyés D. - Perényi, Odrobéna, Hegedűs T, Cornaci - Minczér (Miskolczi, 60. perc), Imedasvili, Sztojkov (Oláh D., 81. p.) - Zabos, Ramos - Apostu (Szilágyi N, 67. p.). Klubmenedzser: Révész Attila. KTE-Ereco vezetőedzője a Nyír­egyháza elleni mérkőzés 11. per­cében. Ekkor már ugyanis a nyírségi stadion eredményjelző­jén 2-0 virított. A 7. percben a kecskemétiek kapusának, Mit- rovicsnak a rossz ütemű kimoz­dulását használta ki Imedasvili, és fejelt két méterről a hálóba (1-0). All. percben Sztojkov lövését fogta a vendégek hálóőre, de a róla kipattanó labdát Apostu kö­KTE-ERECO: MitrOVÍCS ­Schindler, Gyagya, Koncz, Far­kas I. - Csordás, Némedi, Szavics, Yannick (Balog M., 88. p.) - Montvai, Kormos (Menyhárt, a szünetben). Veze­tőedző: Tomiszlav Szivics. Gólszerző: Imedasvili (1-0) a 7., Apostu (2-0) a 11., Mont­vai (2-1) a 22., Yannick (2-2) a 48., Miskolczi (3-2) a 87., Montvai (3-3) a 92. percben. nyörtelenül bevarrta 12 méter­ről a kapu közepébe (2-0). A KTE-Ereco reményeit Montvai találata hozta vissza a 22. perc­ben: a hírős városi csatár Csor­dás lágy jobb oldali beívelését követően fejelt négy méterről a jobb alsó sarokba (2-1). A második félidő legelején is­mét Montvai volt a főszereplő, róla állították ki Odrobénát. A tíz főre fogyatkozott hazaiak pe­dig a 48. percben már nézhet­Kiállítva: Odrobéna a 47. percben. Kitűnt: Zabos, Miskolczi, Perényi, illetve Montvai, Far­kas /., Csordás. A FORDULÓ TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Zalaegerszeg - Honvéd 1-1, Győr - Kaposvár 1-1, FC Fe­hérvár - REAC 4-0, Siófok - Szombathely 0-1, Paks - MTK 0-1, Újpest - Debrecen 2-0, Diósgyőr - Vasas 1-0. ték is, amint Yannick tíz méter­ről a bal felsőbe kanyarítja a lab­dát (2-2). „Hűha, mi lesz itt!” - sóhaj­tott fel a 87. percben ismét Szivics, amikor Miskolczi egy szabadrúgást követően vezetés­hez juttatta a hazaiakat (3-2). Montvai azonban ismét résen volt: a 92. percben Gyagya feje­sét követően lecsapott a labdá­ra és három méterről beállítot­ta a 3-3-as végeredményt. Labdarúgó NB I. 1. Újpest 19 12 6 1 36-18 42 2. Debrecen 18 12 3 3 38-16 39 ■ 3. MTK 19 9 4 6 28-23 31 4. Vasas 19 10 1 8 30-29 31 5. Haladás 18 9 3 6 25-15 30 6.ZTE 18 8 5 5 30-25 29 7. Fehérvár 19 8 3 8 24-23 27 8. KTE-Ereco 19 7 5 7 30-27 26 9. Diósgyőr 19 7 5 7 20-29 26 10. Nyíregyháza 19 6 7 6 24-26 25 11. Győr 18 6 5 7 26-20 23 12. Kaposvár 19 6 5 8 29-26 23 13. Bp. Honvéd 19 5 7 7 25-30 22 14. Paksi FC 19 5 6 8 24-35 21 15. Siófok 19 3 2 14 11-32 11 16. REAC 19 2 3 14 21-47 9 Nyíregyháza - Kecskeméti TE-Ereco 3-3 (2-1) Sorozatban hetedszer lett ma­gyar bajnok az Álba Volán jégko­rongcsapata, miután a döntő szombati mérkőzésén 4-0-ra győzött a vendég Újpest ellen, így 4-1-re nyerte a párharcot. Az Újpest kedden győzött Szé­kesfehérváron, s ezúttal is ha­sonló meglepetésre készült - hi­ába. Végig a hazaiak akarata ér­vényesült, a fővárosiak alig ju­tottak el a Volán harmadába. A 3. felvonásban egyszer a fehér­váriak kettős emberhátrányba kerültek, ráadásul az ellenfélnél Palkó kapus helyett mezőnyjáté­kos ment be a jégre, ám nem jött be a húzás: ismét a Volán lőtt gólt. Érdekesség, hogy az Újpest a döntős sorozatban egyszer sem szerzett gólt a harmadik harmadban, és az utolsó 144 perc 55 másodperc során nem talált be Szuper kapujába. ■ A két pont sorsa már az első félidőben eldőlt Labdarúgó NB III. Alföld csoport: ALGYŐ-KISKUNFÉLEGYHÁZI HTK 2-o (2-0). Algyő, 200 néző. Vezet­te: Csatári. Algyő: Korom - Varga, Kreiz- ler, Balogh, Tóth L. (Daróczi), Krucskó, Kothencz, Retek, Végh (Tóth A.), Zakar (Brinszky), Makra. Edző: Tóth Ákos. KHTK: Borbély - Lénárt, Valkovics, Cseke (Katona), Ne­mes, Keller, Péntek, Újváry (Tóth L), Szabó A. (Rostás), Drozdik, Czibolya. Edző: Lódi László. 14. perc: egy szélen vezetett támadás végén a hazaiak a kapu elé ívelték a labdát, Balogh esz­mélt leghamarabb és két lépés­ről a hálóba lőtt, 1-0. 41. p.: egy szöglet után Kreizler bólintott a léc alá, 2-0.75. p.: Kreizlert a já­tékvezető szándékos könyöklé­sért kiállította. A jó napot kifogó hazai gárda az első félidőben könyörtelenül kihasználta a hitetlenül és ked- veszegetten játszó félegyháziak hibáit. Szünet után egy jóval har­cosabb vendégcsapat lépett pá­lyára és ekkor már kiegyenlítet­tebb is lett a játék, ám gólt lőni nem sikerült. Kitűnt: Tóth L., Kothencz, Makra, ill. Borbély, Katona, Péntek. ■ Nem tudták megállítani a listavezetőt labdarúgó NB ii. nyugat A bajai csatárok veszélytelenek voltak a pécsi kapura Tombolt a szegedi tábor, kupadöntös a pólócsapat PÉCSI MFC - BAJAI LSE KALO MÉH 2-0 (1-0) Pécs, 1400 néző. Vezette: Erdős. Pécs: Herbert - Nagy J., Lan­tos, Kovács G., Présinger, Nagy 0. (Szalai 83.), Schrancz, Sipos, Wittrédi, Berdó (Lovrencsics 62.), Horváth (Kulcsár 83.). Ed­ző: Róth Ferenc. Baja: Viniczai - Mitasz, Lov- rics, Zsók, Rózsi, Trucz, Kranjcz (Fröhlich 46.), Lógó, Facskó (Rátkai 81.), Nagy E. (Szabó T. 65.), Veszelinov. Edző: Nagy Ta­más. Sárga lap: Wittrédi a 12., ill. Veszelinov a 30., Lógó a 39., Facskó a 67. percben. 4. perc: Wittrédi szabadrúgá­sa után a labda egy védőről a ka­pu felé pattant, Viniczai bravúr­ral hárított. 16. p.: Wittrédi szöglete után a bajai kapus előbb a felső lécre tolta a labdát, majd a visszapat- tanót az ötösön belüli kavarodás­ban Horváth juttatta közelről a hálóba, 1-0. 35. p.: Horváth szöktette Wittrédit, aki tíz méterről lőtt, de a bajai kapus remekül védett. 45. p.: az első említésre méltó bajai támadás végén Rózsi lövé­sét fogta Herbert. 59. p.: Présin­ger balról, az alapvonal közelé­ből, éles szögből küldte félmaga- san a kapu fölé a labdát. 69. p.: Trucz lövése nyomán a labda fél méterrel zúgott el a jobb kapufa mellett. 89. p.: Szalai futott fel a jobb szélen, középre ívelt labdáját Kulcsár 10 méterről a jobb alsó­ba fejelte, 2-0. A mérkőzésen végig a listave­zető pécsiek játszottak fölény­ben, viszont elég pontatlanul fut­balloztak, ezért a lelkes vendé­gek többnyire sikerrel akadá­lyozták meg a hazaiak gólszerzé­si lehetőségeit. Elöl azonban a bajai játékosok gólhelyzetig egy­szer sem jutottak el. Kitűnt: Wittrédi, Horváth, Ko­vács G., illetve Lovrics, Zsók, Ve­szelinov. Eredmények: Százhalombatta- Integrál DAC 2-3, Felcsút-ZTE II. 2-0, Tatabánya-Ajka 1-0, Pápa- Győr II. 4-0, Kaposvölgye-Buda­örs 1-0, Barcs-Gyirmót 1-2. A 16. fordulóból elhalasztott, hétközi meccsen: Ajka-Gyirmót 3-4. Labdarúgó NB II. Nyugati csoport 1. PMFC 18 13 2 3 33-13 41 2. Gyirmót 18 12 4 2 33-12-40 3. Kaposvölgye 18 11 2 5 27-24 35 4. Pápa 18 9 5 4 29-14 32 5. Kozármisleny 18 8 4 6 29-24 28 6.ZTEFCII. 18 8 3 7 29-22 27 7. Budaörs 18 8 3 7 30-29 27 8. Felcsút 18 7 5 6 26-21 26 9. Tatabánya 18 7 4 7 23-20 25 10. Integrál-DAC 18 6 5 7 20-17 23 11. Ajka 18 5 6 7 20-22 21 12. Győri ETO II. 18 6 3 9 32-37 21 13. Százhalomb. 18 4 6 8 15-26 18 14. Baja 18 3 5 10 21-32 14 15. Barcs 18 2 4 12 16-41 10 Dunaújváros­­­­­Az idegenbeli 10-10-es döntetlen után a hét végi visszavágón 8-5- re nyert a Szeged az orosz Ka- zany ellen, s ezzel bejutott a fér­fi vízilabda LEN Kupa döntőjébe. Telt ház előtt az oroszok 1-0-ra, aztán 2-1-re is vezettek, de a fél­időben már 4-2-es hazai előnyt mutatott az eredményjelző. Az­tán ismét közelebb merészked­tek a vendégek, ám előbb Baksa büntetőt védett, később Wesze- lowszky kétszer is betalált, majd pedig - egy vendéggólt követően - Varga T. is eredményes volt, így 7-4-ra ellépett a hazai csapat. A Szeged azután a végéig tartotta a különbséget. Kásás Zoltán edző bevallotta, hogy a gyengébb baj­noki szereplés után csak titkon Kásás Zoltán edző időt kért reménykedett a kupafináléban, ahol majd a görög Panioniosz csapatával játszanak. ■