Petőfi Népe, 2009. március (64. évfolyam, 51-76. szám)

2009-03-23 / 69. szám

SPORT 15 PETŐFI NÉPE - 2009. MÁRCIUS 23.. HÉTFŐ Megőrizték hazai veretlenségüket az alapszakaszt megnyerő bajaiak Kórházi kaland Körmenden univer-kecskemét Győzelem után a centerért izgultak a játékosok Csapatkapitánya nélkül érkezett a vasi bajnokira Zsoldos András együttese: Horváth Ákos ugyan­is belázasodott és nem tarthatott társaival Körmendre. Viszont jó néhány szurkoló elkísérte ked­venceit a távoli városkába. A lelkes hívek nagy örömmel fogadták, hogy a szerdai mérkő­zésen kispados, de ezúttal kez­dőként számításba vett Gregory Danielson két triplával indított és 6-2-re vezetett a harmadik percben a vendégcsapat. A folytatásban körmendi ol­dalról George Banks, míg a ven­dégek részéről DeAndre Haynes is beszállt a hármasdobó ver­senybe, 9-5-re módosult a kecs­keméti vezetés. Banks nagyon belelendült, az Univer gyakran kapitulált a körmendi légiós megoldásai előtt, 26-24-es hazai előnnyel ért véget a negyed. A második negyedben Mike Dale 9 pontot szórt zsinórban, ennek köszönhetően 33-35 volt az állás a vendégek javára. A félidő is kecskeméti előnnyel zá­rult, a baj a harmadik negyed elején következett be. Gyorsan 75-70-es előnyt szerzett a Kör­mend, amikor Matt Knight do­bott egy kosarat, Banks meglök­te, az ausztrál pedig elterült a földön. Mivel nem tudott meg­George Banks (11) és a kosarat szerző Matthew Knight ütközött, a követ­kező pillanatban az ausztrál a hátára esett és mentő vitte a kórházba Sikerével csoportelső lett a Győr, és a Hypóval játszik A Kaposvár is bejutott a kupa négyesdöntőjébe A Baja ÚDKSE női együttese biz­tosan nyerte a tegnap esti me­gyei rangadót a hazai kosárlab­da-bajnokság második vonalá­ban. BAJA ÚDKSE - KISKUNFÉLEGY­HÁZI KC 80-66 (24-19, 23-14, 15-10,18-23) Baja, 200 néző. Vezette: Gelen­csér, Reisz. Baja: Szepsi 2, .Theodoreán 4, Kovács D. 13, Szöllősi 18/12, Ka­tona 11. Csere: Bozóki 12, Kühn 6, Tóth B. 8, Kohl 2, Hajdú Zs. 4/3. Edző: Nagypál Gábor Kiskunfélegyháza: Nagy D. 15/6, Rajnai 17, Elek 7/3, Reiner 13, Horváth 0. 3. Csere: Nagy H. 9, Danóczi 2. Edző: Pásztor Attila. A papírforma szerint gyengébb já­tékerőt képviselő vendégek két magas emberrel kezdtek, főleg ennek volt köszönhető, hogy a nyitó szakasz kiegyenlített játékot hozott. A második negyedben gyorsabb sebességre kapcsolt, va­lamint Bozóki Bettina hathatós közreműködésével agresszívebb védekezésbe kezdett a Baja, ami­nek meglett az eredménye: meg­győző fölényre tett szert a hazai együttes. A hosszú szünetet köve­tően még egy lapáttal rárakott az addigi teljesítményére Nagypál Gábor csapata, és tulajdonképp el is döntötte a mérkőzés sorsát A befejező játékrészben már folya­matosan cserélgettek a Sugovica- partiak, a félegyháziak ezt kihasz­nálták és bezsebelték a záró felvo­nást. Kitűnt: Szöllősi, Kovács D., Bozóki, Katona, illetve. Nagy D., Rajnai.- Szepsi Gina hiányát is kibír­va őriztük meg a hazai veretlen­ségünket az alapszakaszban - mondta a meccset követően Nagypál Gábor, utalva arra, hogy egyik kulcsjátékosát nélkülöz­nie kellett az első negyed végé­től. Szepsi Nagy Dórával ütközve szerzett állkapocs-sérülést.- Sajnos későn kezdtük el a zóna védekezést, mert ha előbb térünk át rá, akkor kisebb is le­hetett volna a különbség - véle­kedett Pásztor Attila. Az NB VB Keleü-csoportjának másik megyei érdekeltségű meccsén a Kecskeméti KC nagy meglepetésre hazai pályán 69-82- re (33-20, 16-12, 13-20, 7-30!) kikapott a Miskolctól. A Baja az első, míg a Kecskemét a második helyen zárta az alap­szakaszt. A rájátszás hogyan továbbja még nem ismert. ■ B. K. Nem mindennapi körül­mények között ért el nem remélt bravúros győzel­met (88-95) szombaton Körmenden az Univer- Kecskemét élvonalbeli férfi kosárlabdacsapata. Tudósítónktól Csoportelsőként lett elődöntős a Győr a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a középdöntő utolsó fordulójában 30-28-ra le­győzte a vendég román Valceát. A sorozatban harmadszor BL- elődöntős Győr Tömöri, Görbicz, Spiridon és Herr 0. kiváló játé­kával nyert. A lefújás után egy óraval az is kiderült, hogy a Győr az osztrák Hypo NÖ-vel - Né­meth András, Tóth Tímea, Kirs- ner Erika és Léránt Vivien csa­patával - vívja az elődöntőt. A másik ágon a Valcea a Kovacsicz Mónikával felálló dán Viborggal mérkőzhet. A BL elődöntő első mérkőzését április 8. és 12., a visszavágót pe­dig 15. és 19. között kell megren­dezni úgy, hogy a csoportelsők kezdenek idegenben. ■ A férfi röplabda NB I-es ligabaj­nokság 1-4. helyért zajló közép­szakaszának utolsó mérkőzését játszották tegnap Szegeden: HPQ-Szegedi RSE - Dunaferr SE 0:3 (-22,-20, -22). A felsőházban így kialakult a középszakasz végeredménye: 1. Kométa-Kaposvár 12 pont, 2. Kalo-Méh-Kecskeméti RC 10, 3. Dunaferr 7 (6-15), 4. Szeged 7 (3­mozdulni, pár perc múlva ro­hammentő vitte a kórházba. Ez a tragikus fordulat egység­be kovácsolta a kecskemétieket, Tóth Péter és Szabó Zsolt is bele­lendült és fantasztikus akarás­sal küzdve az Univer 95-88-ra megnyerte a meccset. Utána a játékosok rohantak előbb a kör­mendi, majd a szombathelyi kór­házba, követve a vizsgálatokra társukat. Szerencsére Knight egy idő után elkezdte érezni az addig bénának tűnő lábait és vé­gül a csapattal indult haza. Zsoldos András: - Büszke va­gyok a fiúkra, hogy csapatkapi­tányunk betegsége és Matthew Knight sérülése ellenére volt szí­vük, és összefogva győztek. Az Univer a hatodik helyen várja a szerdai, Enternet-Hegyvi- dék elleni mérkőzést. Körmend - Univer- Kecskemét 88-95 (26-24,20-23,29-23,13-25) NB I-es férfimérkőzés, Körmend, 2000 néző. Vezette: Hartyáni, Török, Frányó Körmend: Fodor M. 9/3, Rodgers 16, Mulligan 12, Tóth G. 3/3, Banks 31/3. Cs.: Trümmer 15/15, Ferencz 2. Ve­zetőedző: Peter Stahl univer: Haynes 14/9, Molnár 2, Dale 25/15, Danielson 24/9, Knight 13. Cs.: Szabó 7/3, Tóth 10. Vezetőedző: Zsoldos András. Kitűnt: Banks, Trümmer, illetve Dale, Danielson, Haynes. További mérkőzések: Dombóvár- Paks 80-78, Pécs-Szombathely 95-66, Albacomp-Sopron 100- 88, Szolnok-Nyíregyháza 85-70. 15). A negyeddöntős rájátszás az alsóház végleges sorrendjének ismeretében kezdődik. Tegnap kialakult az április 16- án Szolnokon kezdődő Magyar Kupa négyesdöntő mezőnye, ahová már kvalifikálta magát a Szolnokba Dunaferr és a Kalo- Méh KRC. A negyedik a Kapos­vár lett, amely 3:0 (16,20,20)-ra verte a Kazincbarcikát. ■ HÍRSÁV A Sopron női csapata az alapszakasz bajnoka KOSÁRLABDA A Sopron 83- 64-re győzött a bajnoki rangadón vasárnap a Pécs ellen, így megnyerte az alapszakaszt, ezzel pálya- előnyből várhatja a ráját­szást a női NB I-ben. Magyar siker a bécsi válogatott tornán kézilabda Az első helyen végzett a magyar férfi válo­gatott a bécsi Samsung Ku­pán. Az első meccsen le­győzték Tunéziát, utána kikaptak az osztrákoktól, a zárómérkőzésen 31-30-ra nyertek a norvégok ellen. Hiába küzdött Gómez, Klicsko a világbajnok profiboksz Továbbra is a 37 éves Vitalij Klicsko a WBC nehézsúlyú világbaj­noka: az ukrán óriás a 9. menetben kiütéssel győzött a kubai Juan Carlos Gómez ellen a szombat éjszakai, stuttgarti összecsapáson. Az előkelő negyedik lett a Szalay, Bunkoczi duó tereprali Szalay Balázs és Bunkoczi László a negyedik helyen végzett a tereprali Baja Kupa 2. futamán, az Italian Baján. Győzött a Bo­risz Gadaszin, Vlagyimir Gyemjanyenko kettős. Két félegyházi érem az emlékversenyről ökölvívás Budapesten ren­dezték az Énekes I. ifjúsági emlékversenyt, ahol a 64 kg-ban Soós Erik végzett az 1., Gábor Tamás a 2. helyen. Mindketten a Kiskunfélegy­házi HTK bunyósai. Totóeredmények ­12. hét 1. B. München-Karlsruhe 1-0 1 2. Bielefeld-Wolfsburg 0-3 2 3. Dortmund-Bremen 1-0 1 4. Hoffenheim-Hannover 2-2 X 5. Leverkusen-Frankfurt 1-1 X 6. VfB Stuttgart-Hertha 2-0 1 7. Schalke-Hamburg 1-2 2 8. Catania-Lazio 1-0 1 9. Roma-Juventus 1-4 2 10. Fiorentina-Siena 1-0 1 11. Genoa-Udinese 2-0 1 12. Inter-Reggina 3-0 1 13. Torino-Sampdoria 1-3 2 Plusz egy mérkőzés: 14. Napoli-Milan lapzárta után A halasiak hozták a kötelezőt kézilabda A Vasasnak nem volt esélye a pontszerzésre NB 1-es női mérkőzés: vasas-kis­kunhalas NKSE BRAVOTEL 19-22 (8-13). Budapest, 100 néző. Ve­zette: Bonifert, Oláh. Vasas: Kószó - Kopecz 4/1, Kovács B. 1, Kupricsenkova 5, Mocsai, Balog B., Turcsányi 1. Csere: Molnár (k), Takács 0. 2, Szalontai 2, Mikó 2, Roszinszki, Klivinyi 2/2. Edző: Papp György. Kiskunhalas: Guiu - Sterbik 7, Tóth Zs., 2, Sipos, Valovics 5/1, Kosa 3, Rábai 3. Csere: Takács D. 1, Csendes 1. Edző: Zsadányi Sándor. Hétméteresek: 4/3, ill, 2/1. Ki­állítások: 4, ill. 8 perc. Az ered­mény alakulása, 3. perc: 3-1,13. p.: 3-8, 25. p.: 8-12, 42. p.: 10-16, 58. p.: 19-21. Sterbik Andrea hét gólt lőtt A hazaik kezdtek jobban, ám a Halas tíz perc alatt hét gólt lőtt, miközben egyet sem kapott. Ez­zel állandósult a többgólos ven­dégelőny. A hajrában még felzár­kózott a sereghajtó hazai alaku­lat, de a halasiak már nem en­gedték ki a kezükből a mérkő­zést. A bajnokság alapszakaszá­ból csak egy forduló van hátra, amelyen a 10. helyen álló Halas a listavezető Győrt fogadja. Ki­tűnt: Kószó, Kupricsenkova, Kli­vinyi, ill. Guiu, Sterbik, Kosa. Papp György: - A mutatott já­ték híven tükrözte a két együttes táblázaton elfoglalt helyezését. Zsadányi Sándor: - Győztünk, többet nem is érdemes ezzel a meccsel foglalkozni. ■ HIRDETÉS Újdonság a Magyar piacon! Már a betétlekötés napján megkapja a kamatot! Napjaink rendkívül gyorsan változó gazdasági kör­nyezete, a megváltozott piaci körülmények az ügy­felek befektetésekkel kapcsolatos igényeit is átalakí­tották, a biztonság elsődleges szemponttá vált. A Raiffeisen Bank kecskeméti ré­giójának vezetőjét Jaksa Jánost kérdeztük arról, hogyan tudta a Raiffeisen Bank lekövetni a piaci igények elmúlt időszakban tapasz­talt változását.- A Raiffeisen Bank a napokban három új megtakarítási terméket vezetett be, melyek segítségével mindenki megta­lálhatja az igényeinek és lehetőségeinek leginkább megfelelő megtakarítási formát. Ezek közül kiemelném a Raiffeisen Előrekamatozó Betétet, amely Magyarországon jelenleg egyedülál­ló megtakarítási lehetőséget kínál. A piaci gyakorlattól eltérően nem a futamidő vé­gén, hanem előre, már a lekötés napján kifizeti a kamatot. így Ügyfeleinknek nem kell megvárniuk a lekötés végét, hanem a kamatot már a futamidő elején felhasználhatják saját céljaikra. Növelhetik megtakarításaikat, újra befektethetik, vagy éppen aktuális kiadásaikat is fedezhetik a kamat összegé­vel. A Raiffeisen Előrekamatozó Betét forint alapon, már 100.000 forinttól elérhető, és összegsávtól füg­getlenül, a 3, 4 és 6 hónapos futamidejű betétekre versenyképes kamatot biztosit ügyfeleinek. A régióban Baján, Jászberényben, Kalocsán, Karcagon, Kecskeméten, Kiskőrösön, Kiskunfél­egyházán, Kiskunhalason, Mezőtúron, Szolno­kon és Törökszentmiklóson várjuk Ügyfeleinket a Raiffeisen bankfiókokban, a www.raiffeisen.hu, a www.penzkelteto.hu, illetve a 06-40-48-48-48-as telefonszámon is szívesen adunk további információt. VELÜNK KÖNNYEBB «ÜS Raiffeisen Hibánk