Petőfi Népe, 2007. március (62. évfolyam, 51-76. szám)

2007-03-26 / 71. szám

14 SPORT / LABDARÚGÁS PETŐFI NÉPE - 2007. MÁRCIUS 26., HÉTFŐ Gólokban és lapokban gazdagodtak statoil megyei i. osztály A listavezető solti gárda továbbra is biztosan tartja hatpontos előnyét A Soltiak annak a tudatá­ban léptek pályára, hogy ismerték a Tiszakécs- ke-Izsák meccs ered­ményét. Bár abban is biz­tosak voltak, hogy nem lesz sétagalopp a találko­zó. Ebben nem is téved­tek. A két szomszéd tele­pülés találkozójára sokan voltak kíváncsiak. Szentirmay Tamás Az első félidőben a hazaiakat támogatta a szél. Ennek ered­ményeként több alkalommal is célba vették Ámann kapuját, de a 19 éves hálóőr több alka­lommal is remekül védett. Az­tán váratlanul az akasztóiak szerezték meg a vezetést, An­tal remekbe szabott lövésével. Ezen még a vendég szurkolók is meglepődtek és azért imád­koztak, hogy a félidőig kihúz­zák ezzel az eredménnyel. Ez azonban nem sikerült, mert nemsokára egyenlítettek a ha­zaiak, sőt két perc múlva a ve­zetést is megszerezték. A má­sodik játékrész elején tízen maradtak a vendégek. Nem is kellett sokáig várni az újabb solti találatra. Ekkor már szinte minden hazai néző biztos volt abban, hogy az akasztóiak nem tudják megfordítani az ered­ményt. Nem sokkal később újabb találatot értek el, és be­biztosították a győzelmüket. Később Turcsik is begyűjtöt­te a második sárgáját, és ő is mehetett idő előtt zuhanyozni. A mérkőzés utolsó percében az akasztóiak még egy hatalmas gólt lőttek, de ez csak szépség­tapasz volt. Összességében nagyon jó mérkőzést láthattak a szurko­lók. A küzdelmes találkozó ma­gasabb osztályban is megállta volna helyét. Az akasztóiak nem feltett kézzel álltak ki a Soltiak ellen. Negyven percig úgy tűnt, hogy meglepetést okoznak, de ezt követően a nagyobb tudás diadalmaskodott, és biztosan győztek a Soltiak. A sok sárga lap és a két kiállí­tás sokat rontott a találkozó iga­zi szépségén. A solti TÓTH (jobbra) az egész mérkőzés alatt nagy harcot vívott az akasztói védőkkel. Nem bírtak vele, és egyszer gólt is lőtt a vendégeknek. Solt-Akasztó 4-2 (2-11 Solt Akasztó: Dávid Duzmath Fekete Nagy Abonyi (Frei) Unyi (Marosvölgyi) Tóth Krichner Turcsik Orosz Sallai (Kiss) Edző: Miskovicz Bálint Amann Varga Lehota Hirs Juhász Németh (Judák) Hambalkó Csehi Nagy Supka Antal Edző: Agócs Zoltán Solt, 400 néző. V.: Somogyi (Eke, Szomjú). Gól: Kirchner2, Sallai,Tóth, ill. Antal, Supka. Sárga lap: Abonyi, Unyi, Turcsik ill. Varga, Lehota, Juhász, Németh. Piros lap: Turcsik, ill. Juhász. Kitűnt: Tóth, Sallai, Kirchner, Unyi, ill. Antal, Varga, Lehota. Ifj.: 4-0. Percről percre 34. perc: Antal fordulásból ki­lőtte a jobb sarkot, 1-0. 40. perc: Kirchner 6 méterről fejelt a kapuba, 1-1. 42. perc: Sallai az Ámmanról kipattanó labdát pöckölte a kapuba, 2-1. 61. perc: Kirchner 11-esből volt eredményes, 3-1. 77. perc: Tóth 14 méterről tisz­tán lőhetett a kapuba, 4-1. 90. perc: Supka nagy erejű lö­vése a kapufáról pattant a há­lóba, 4-2. Mestermérleg a solti találkozó után MISKOVICZ BÁLINT:- Nagy­szerű mérkő­zésen egy nemes ellenfelet győztünk le kiváló játékkal, aminek nagyon örülök. A többi eredmény ismeretében meglehetősen jókor jött ez a három pont. AGÓCS ZOLTÁN:- Sokkal több hibá­val játszot­tunk, mint az első két mérkőzé­sünkön. Megpróbáltunk gy& zelemre, nem pedig döntet­lenre játszani, de sajnos több hiba csúszott a játé­kunkba. Kiskunhalas - Harte 0-2 (0-1) Tompa - Kunszállás 3-1 (2-0) Tlszakécske - Izsák 0-1 (0-0) Bácsalmás - Kiskunmaisa 3-2 (2-1) Kiskunhalas: Harta: Tompa: Kunszállás: Tiszakécske: Izsák: Bácsalmás: Kiskunmajsa: Cs. Kovács Kovács L. Vasuth Fekete Ivanov Házi Zsemberi Szekeres Takács (Dékány) Zsibok Bálint Kertész G. Márics Garaczi Szűcs Kránicz Bogdán Tomolik Horváth Zs. Vincze Maczkó (Forgó) Jávorka Suknovics Domán Paor R. Vékony Mezedi Bertus Bakos Bonea Moravics Bíró Kárász Kovács J. (Gillich) KissR. Koleszárik Bállá Márton dr. Párczen (Juhász) Kasza Mészáros Kiss Andróczki Pataki Makra Aczél Berényi Csikós Zavarkó Balogh Csamangó (Dirrtlc) PöszmetT. (Jaskó) Bagi Riscutia (Török) Snyehola Kovács J. Gillich Szabadi Kisa (Simola) Lapsánszki Tóth Papp Rudics Nagy (Kovács G.) Tarjányi (Bereczki) Koch (Lisztmájer) Horváth B. (Horváth!) PöszmetZs. Péntek (Maravic) Juhász Varga Mihalkó (Szűcs) Ficsor Bujáki (Lázár) Béleczki Kertész Á. Dávid Hleba (Telek) Mándity(Cs. Kovács) Szikora Csáki Nagy Fenyvesi (Takács) Vidéki Anka Gréczi (Mészáros) Páncsics (Bögre) Varga Edző: Edző: Edző: Edző: Szakmai tanácsadó: Edző: Edző: Edző: Kis Péter Szabó László Kószó László Kertész Gábor Török László Gréczi Gábor Florin Nenad Márki Ferenc Kiskunhalas, 80 néző. Vezette: Apró (Tö­rök, Filus). Gól: Vékony (8. p.), Nagy (88. p.). Sárga lap: Gillich, Dékány, ill. Koch, Zsibók. Kitűnt: senki, ill. az egész csapat. Ifj.: 2-4. Tompa, 300 néző: Vezette: Filus (Lengyel, Szabó). Gól: Kiss, Béleczki, Kisa, ill. PöszmetT. Sárga lap: Horváth B, Béleczki, Kisa, illetve Kertész Á. Kitűnt: Fenyvesi, Horváth B„ Horváth Zs„ illetve Kertész G., Pataki. Ifj: 0-3. Tiszakécske, 300 néző. Vezette: Wittmann (Horváth, Tóth) Gól: Juhász. Sárga lap: Ba­kos, Dávid, Maravic, ill. Bonea, Aczél, Ju­hász, Jávorka. Kitűnt: Maczkó, ill. Gréczi, Bonea, Házi. Ifj: 4-0. Bácsalmás, 150 néző. V: Patyi (Kohajda, Her­ceg). Gól: Rudics, Páncsics, Suknovics, ill. Varga, Mihalkó. Kitűnt: Suknovics, Rudics, ill. Szekeres, Mihalkó. Sárga lap: Suknovics, Varga, ill. Mihalkó, Kovács G. Ifj.: 1-0. Dusnok - Sottvadkert 5-0 (1-0) Kerekegyháza ­Kiskőrös 2-2 í 1-1) Nemesnádudvar­Kalocsa 2-0 (1-0) STATOIL MEGYEI 1. ŐSZÜLT Dusnok: Sottvadkert: Kerekegyháza: Kiskőrös: Nemesnádudvar: Kalocsa: 1. Solt 18 13 3 2 54-21 42 Bakula 1. Hatva nyi Gusztos(TóthÁ.) Kása Mlinkó Szerencsés Klézli 2. Izsák 18 11 3 4 41-19 36 JagiczaT. András Rózsa Knapig Naftz (Oláh) 3. Tiszakécske 18 9 6 3 51-28 33 Sánta Z. Schiszler (Csernák) Fejes Aszódi Báló Hegedűs 4. Harta 18 10 3 5 46-24 33 Jagicza J. Kristály (Nagy Z.) Sáfrán F. (Báló G.) Simonits (Lackó) Szarka Balogh Rumán Fehérvári (Kossá) Mácsai 5. Tompa 18 10 3 5 48-30 33 Eperjesi Tyukán (Lelkes) Schmidt Gillich B Kovács Cámpán Gazdag Gombár (Pecznyik) Makrickij Somlyai Filus Dedák (Tóth G.) Barta Bécsi Harsányi (Kosár) Tusori Mezőfi (Kardos) Sáhler Gojtán Balogh Bata A. (Bata N.) Lugos Kerekes 6. Kiskörös 18 9 4 5 42-24 31 7. Kunszállás 18 7 5 6 33-23 26 8. Akasztó 18 6 6 6 31-24 24 Bogárdi Tóth P. (Eiler) Duzmath (Nagy N.) Polgár (Baracskai) 9. Kerekegyháza 18 7 3 8 3847 24 Rogács (Maros) Font(Holczimmer) Szlovák Keszthelyi 10. Bácsalmás 18 7 3 8 2540 24 Varga Molnár Z. Gogolák (Kecskeméti J.) Pesti Varga (Cserenkó) 11. Nemesnádudvar 18 7 2 9 2844 23 Edző: Edző: Gazdag Attila Füleki (Balogh) Edző: Jagicza László Edző: Gojtán István 12. Kiskunhalas 18 6 4 8 2832 22 Edző: Edző: Szlovák László 13. Dusnok 18 6 2 10 2548 20 Dusnok, 120 néző. Vezette: Ignácz (Hász, Bánfi). Gól: Bárdos 2, Simonits 2, Bogárdi. Kitűnt: Simonits, Bogárdi, Sáfrán, Sánta, ill. 14. Sottvadkert 18 4 5 9 2831 17 Gól: Kwács, Baracskai ill. Füleki, Dedák. Sárga lap: Somlyai. Kitűnt: Fejes, Kovács, Gazdag, ivemesnauuuvdi, iuu nezo. vezeue: ouoa (r\n- ván, Minda). Gól: Száhler, Pesti. Sárga lap: Goj­tán, Lugos. Kitűnt: Bécsi, Tusori, Báló, Száhler, 15. Kalocsa 18 2 5 11 2143 11 16. Kiskunmajsa 18 0 3 15 11-64 3 senki. Sárga lap: Szarka R. Ifj.: 4-5. Gogolák ill. Somlyai, Rumán, Makrickij. I(j: 0-9. Pesti ill: Mácsai, Gojtán, Kerekes. Ifj: 0-1. Kiskunfélegyházi panasz: Mezőtúron mozognak a gólvonalak labdarúgó nb ni. alföld csoport A csongrádi meccsen szelektívnek tűnt a bíró látása, de így is nyertek a bajaiak CSONGRÁD-BAJA 1-4 (0-1) Csongrád, 100 néző. V.: Varga. Csongrádi Pálfi - Forgó, Ber- tók, Szeri (Kovács), Lovas, Sza­bó (Váradi), Lévai, Korom, Koz­ma (Bárdosi), Bagi, Janiga. Ed­ző: Kurucz István. Baja: Mucsi - Simon (Kuthi), Goretich, Gyenei, Kollár, László, Gazsi, Trucz, Reitmann (Nádas L.), Hernády, Sziegl (Hangya). Játékosedző: Goretich Gábor. Az első tíz percet végigsta­tisztálták a bajaiak, így örülhet­tek, hogy Bagi csak a felső lécet tesztelte, majd nagy helyzetben mellé lőtt. Ezután a játékvezető se hitte el Reitmann-nak, hogy nem a saját lábában botlott meg gólhelyzetben, a 17. percben. Ám a Sziegl elleni szabálytalansá­got a 16-oson kívül észrevette. 29. p.: Hernády beadására Gye­nei érkezett az ötösön, és a háló­ba fejelt, 0-1. Ez volt a kezdete a későbbi bajai fölénynek, mely Sziegl és Reitmann kihagyott helyzetei, ill. utóbbi kapufája jellemzett. A bíró látása a továb­biakban is igen szelektívnek tűnt, mert Sziegl buktatását a 16-oson belül nem látta, de azon kívül mindent jól ítélt. A II. félidőben eldugta a lab­dát a BLSE a hazaiak elől. Reit­mann, Hernády is százszázalé­kos helyzetben rontott. 63. p.: László kissé furcsa lövése nyo­mán a labda a bal felsőben lan­dolt, 0-2. 71. Trucz balkötőből, 25 m-ről szép szabadrúgásgólt csavart a léc alá, 0-3. Néhány perc múlva a bajai védők nem vették komolyan Bagit, aki 18 m-ről ívelt a vendégkapuba, 1 -3. 81. p.: Trucz pontos indítá­sát Reitmann löbbölte át a ka­pus felett, 1 -4. Kitűnt: Bagi, ill. Gazsi, Trucz, Hernády. MEZŐTÚR-KISKUNFÉLEGYHÁZA 3-0 (0-0) Mezőtúr, 50 n. V.: Galambosi. Mezőtúr: Tőke - Dóczi, Sőrés, Bakró, Lippai, Nagy G., Hídvégi (Mester), Moldván (Barna), Só­lyom, László, Nagy D. (Őz). Ed­ző: Erdősi Gyula. Kiskunfélegyháza: Tóth P. - Lengyel (Szabó T.), Barna Cs., Kovács, Nagy L., Kelemen, Val- kovics, Polgár (Fricska), Kato­na, Kádár (Térjék), Szabó A. Edző: Gyurik József. 55. p.: Szabó A. 18 m-es sza­badrúgásból a felső lécet találta telibe. 60. p.: Kádár közelről a gólvonal mögé kotorta a labdát, közben rácsúszott a kapufára. (A sérült játékos lábát a helyi kórházban hat öltéssel varrták össze.) Közben a kapus hátra­nyúlt, és a gólvonal mögül ki­dobta a labdát. A bíró középre mutatott, de a hazaiak edzője beszaladt a pályára, és szólt a játékvezetőnek, hogy konzultál­jon a partjelzővel. Ezek után Galambosi sporttárs visszavon­ta a gólt. 63. p.: Moldván vezet­te kapura a labdát, majd elrúg­ta Tóth P. mellett. A játékszer lassan gurult a gólvonal felé, de az érkező Kelemen kivágta a mezőnybe. Ám a bíró jelezte, hogy a labda belül volt a gólvo­nalon, 1-0. 71. p.: Egy szöglet után Őz a kapu közepébe fejelt, 2-0. 85. p.: Moldván lövése után Tóth a lécre ütötte a labdát, mely újra a hazai játékos elé ke­rült, ő pedig a hálóba lőtt, 3-0. A rossz talajú pályán, zuhogó eső­ben a félegyházi csapat - tudó­sítónk szerint - szinte végig „12 ember ellen” küzdött. A bíró a hazaiak durvaságait nem kellő szigorral torolta meg. Kitűnt: Tőke, Dóczi, Sólyom, Moldván, ill. Tóth R, Kovács, Barna Cs. További eredmények: Monor- Újszász 2-0, Gyula-Örkény 1-1, Cegléd-Szolnoki Sp. 4-1, Álgyő- Hódmezővásárhely 0-4, Túrke- ve-Szarvas 1-0. LABDARÚGÓ NB Hl. ALFÖLD CSOPORT 1. Örkény 16 12 2 2 24-12 38 2. Ceetéd 16 11 4 1 34-15 37 3. Hódmezővh. 16 9 3 4 34-13 30 4. Algyö 16 9 2 5 3515 29 5. Mezőtúr' 16 8 2 6 3531 26 6. Szolnok 16 7 4 5 27-22 25 7. Gyula 16 7 4 5 27-24 25 8. Monor 16 7 2 7 2825 23 9. KHTK 16 5 3 8 1819 18 10. Baja 16 5 1 10 2834 16 11. Túrkeve 16 4 3 9 1832 15 12. Csongrád 16 4 3 9 1839 15 13. Újszász 16 3 4 9 1832 13 14. Szarvas 16 1 3 12 1340 6