Petőfi Népe, 2007. március (62. évfolyam, 51-76. szám)

2007-03-26 / 71. szám

PETŐFI NÉPE - 2007. MÁRCIUS 26., HÉTFŐ SPORT 15 Műkorcsolya A rövidprogram után nyolcadik Sebestyén Júlia a 12. he­lyen végzett a tokiói műkorcsolya- és jégtáncvébén. A győzelmet a ja­pán Ando Miki szerezte meg. Frappáns fricskát adtak rögbi extra liga Az alapszakasz élén végeztek a kecskemétiek Hol az a fránya tojáslabda? A kecskemétiek (kékben) 2 pontos győzelmükkel letaszították a táblázat éléről a nyolcszoros bajnok Esztergomot. Ökölvívás A magyar felnőttváloga­tott 18-4-re kikapott Angliától Lon­donban. A vendégek részéről csak Bedák Pál (49 kg) és Harcsa Nor­bert (69) győzött. Motorsport Súlyos balesetet szen­vedett hazája bajnokságának egyik versenyén Isidre Esteve Pujol. A spanyolok klasszis motorosa elvesz­tette uralmát a gépe felett, és a há­tára esett. Az első orvosi jelentések szerint deréktól lefelé megbénult. Torna Berki Krisztián megnyerte a lólengést a tornászok cottbusi Világ Kupa-versenyén. Ugyanott Korcsmá- ros Enikő ugrásban hetedik lett. Röplabda NB l-es férfirájátszás a 4 közé jutásért, első meccs: Phoenix Mecano KRC-Dunaferr. Kecskemét, városi sportcsarnok, 18 órakor. TOTÓEREDMÉNYEK -12. HÉT 1. Skócia-Grúzia 2-1 1 2. Utvánia-Franciaország 0-1 2 3. Írország-Wales 1-0 1 4. Cipms-Szlorákia 1-3 2 5. Csehország-Németország 1-2 2 6. Norvégia-Bosznia-Hercegoma 1-2 2 7. Görögország-Törökország 1-4 2 8. Horvátország-Macedónia 2-1 1 9. Izrael-Anglia 0-0 « 10. Észtország-Oroszország 0-2 2 11. Albánia-Szlovénia 0-0 * 12. Hollandia-Románia 0-0 z 13. Portugália-Belgium 4-0 1 »1: Spanyolország-Dánia 2-1 1 Extra Liga, 10. forduló: KECSKE­MÉTI ARC-ESZTERGOMI VITÉZEK 10-8 (3-3). Kecskemét, 200 né­ző. V.: Törőcsik, Sándor. A két legjobb formában lévő hazai alakulat számára a szom­bati meccsen az alapszakasz­győzelem volt a tét. Még besáro- zódni se volt idejük a játékosok­nak, amikor Beke büntetőjével megszerezte a vezetést a KARC (3-0). Húsz perc után Bíró bün­tetőjével egyenlítettek a vendé­gek. Szünet után ugyanolyan a küzdelmes játékot láthatott a szépszámú közönség. Mindkét oldalon adódtak kihasználatla­nul hagyott lehetőségek. Köz­ben a hazai edző, Rázván Popovici gondjai szaporodtak, mivel sérülés miatt az irányító Németh Krisztiánt, majd a csa­patkapitány Kiss Balázst is le kellett hoznia, Beke pedig nagy helyzetből büntetőt hibázott. Hatvanpercnyi játék után céllá érett a kecskemétiek egyik tá­madása: Fehér tört át a Vitézek védvonalain, majd Nagyhegyesi értékesítette a jutalomrúgást (10-3). A hajrában az Eszter­gom tolongás csapatrésze révén begyötört egy ötpontos akciót (10-8). Az utolsó negyedórában az Esztergom nagy nyomás alatt tartotta ellenfelét, hiába. A hármas sípszó hallatán a kecs­keméti kezek lendültek a ma­gasba. Frappáns válasz volt ez a kétpontos kecskeméti siker az őszi egypontos, Esztergomban elszenvedett fiaskóra. A felnőttek mellett a KARC kadettjei (15-5) és az öregfiúk (21-17) is nyertek, csak a juni­orok szenvedtek (7-10) veresé­get, így a nap a zord időjárás el­lenére szépen zárult. ■ A tét rossz hatással van a lila-fehérek tudatára labdarúgó NB ii. Nagy Tamás, a KTE trénere fel-alá járkált a meccset követően a kispad előtt, tanácstalan volt. Egy ideig nem is tudott szóhoz jutni, majd rövid gondolkodás után annyit mondott: - A csapatnak jobban el kellene tudnia viselni a mérkőzések tétjét. Eredmény: KTE-KARCAG 0-1 (O-l). Kecskemét, 400 néző. V.: Nagy R. (Pápai, Szalay). Kecskeméti TE: Nagy Zs. - Mojzes, Gyagya, Kurucsai, Lun- gu, Rezes (Hegedűs, 58. p.), Csordás, Borsos (Somodi, 46.), Kovrig, Kása, Yannick (Balogh M., 69.). Edző: Nagy Tamás. Sárga lap: Mojzes a 23., Mi­tasz a 27., Rezes a 34., Repjuk a 49., Lungu az 50., Gyagya a 82. p. Kitűnt: senki, ill. Bánó, Ká­dár, Lajkovics, Bogdány. így esett a mérkőzés gólja: a 37. percben a balhátvédet játszó Kádár iramodott előre, majd át­ívelt a tizenhatos jobb oldalán érkező Palástihoz, aki a kaputól 4 méterre álló Bogdányhoz to­vábbított, a karcagi csatár pedig a kapu közepébe perdítette a labdát, 0-1. További e.: Vecsés-Békéscsa- ba 1-0, Makó-FTC 1-3, Oroshá- za-Jászberény 1-0, Szolnok-Ka- zincbarcika 2-0, Baktalóránthá- za-Bőcs 1-2, Jászapáti-Budafok 3-1, Tuzsér-Nyíregyháza 0-4. A többi kecskeméti labdarúgóhoz hasonlóan halovány teljesítményt nyújtó BORSOS CSABÁT (balra) a szünetben Somodi Radu váltotta. * Alommunka! Álomfizetés! Végre most olyan jól fizető munkája lehet, amilyenről idáig csak álmodott! Küldje be címünkre (1590 Bp., Pf. 116) 5 palack Szálon világos sör sárga kupakját, és kis szerencsével Öná lehet a negyedmilliós álomfizetések vagy az egyéb értékes ajándékok egyike! Fődíjak: I. díj: egy éven át havi 250 000 Ft fizetés bankkártyán II. díj: fél éven át havi 250 000 Ft fizetés bankkártyán III. díj: hegyed éven át havi 250 000 Ft fizetés bankkártyán Egyéb álomnyeremények: Játékosaink kűzűtt 10 db, 100 000 Ft értékű pécsi bevásárlást és 100 db mp3 lejátszót is kisorsolunk. Garantált nyeremények: Az első 5 000 játékos garantáltan kap egy különle­ges fém sörnyitót. Az ajándékot postán küldjük el. A nyereményjáték során nem jön létre munkaviszony, és a reklám nem tekinthető munkaviszony létrehozására irányuló ajánlattételnek. A nyertesek a nyereményüket külön jogszabályban meg­határozott ajándéksorsolás nyereményére vonatkozó szabályok szerint kapják meg. Játékszahályzat: www.pecsisor.hu Nem csömöiiött meg a Delfin KC, de a Szeged ellen ez kevés lesz kézilabda NB I/B-s férfimérkő- Zés: DELFIN KC-CSÖMÖR 29-18 (13-10). Kecskemét, 300 néző. V.: Medve, Tóth. Delfin: Varga - Zapletán 7/2, Horváth 3, Dengi 4, Juhász V. 3, Losonc 5, Juhász Z. 3. Cs.: Sünó (k), Basaric 2, Vujasin 1, Dobó, Takács 1, Sza­bó P. E.: Száva Flórián. Nehezen hangolódott rá a mérkőzésre a Delfin, mind védekezésben, mind támadásban sokat hibáz­tak a vendéglátók. Igazából a fordulás után alakult az erővi­szonyoknak megfelelően a mér­kőzés. Ekkor Zapletán Csaba nagyon felpörgött: a 47. perc tá­jékán zsinórban 4 gólt lőtt, 26-14-re módosítva az állást. Ezután könnyedebben játszott a Delfin, és a vége fölényes győze­lem lett. Ennél azért csütörtö­kön idegenben a Szeged ellen több kell a sikerhez! ■ Csak egy időre okozott fejfájást a Cegléd Kőrösön kézilabda NB 1/B-s férfimérkő- zés: KISKŐRÖS KSK-CEGLÉD 30-25 (15-10). Kiskőrös, 300 néző. V.e.: Dohány, Varga. Kis­kőrös KSK: Gillich ; Vass 4/1, Szabó T. 2, Horváth Á. 2, Harcos 3, Csermák 4/1, Szarnék 7. Cse­re: Kiss (k), Petrovszki 4, Dobos 3, Gász 1, Rideg. Edző: Borbás János. Kötelező győzelemre ké­szült a hazai legénység, ám a ceglédiek játéka nem egy ki­esés ellen küzdő csapatéra emlékeztetett. A hazaiak az első félidőben 15-8-ra vezettek, ám Tóth Péter ceglédi kapus bra­vúrjai után 22-20-ra felzárkóz­tak a vendégek. Végül a Kiskő­rös egy 8-3-as szériával begyűj­tötte a pontokat. Két nap alatt két vereség a kalocsai röplabda mérlege röplabda Magyar Kupa női visszavágó meccs a 4 közé jutá­sért: KALOCSAI SE-BSE 0:3 (-18, -20, -22). Látványos, hosszú lab­damenetekkel tűzdelt mérkő­zést láthattak a szurkolók. A KSE mindegyik szettben meg­szorította ellenfelét, ám a 4 közé - kettős győzelemmel - a fővá­rosiak jutottak. Másnap került sor az NB I-es női rájátszás (9-12. helyért) el­ső körére: kse-veszprém 1:3 (-22, -19, 23, -21). A kalocsai együttesben ismét játszott a sé­rülés miatt több hetet kihagyó Faragó Lili és Czár Barbara, igaz, utóbbi csak liberóban. Ezen a napon azonban semmi sem sikerült a Kalocsának, így az első szettet 12:4-ről bukta el. Ha a lányok csak megközelítik a BSE ellen mutatott formájukat, simán nyerhettek volna. ■ Hulladékkereskedelemmel foglalkozó multi <ég újonnan nyílé kecskeméti telephelyére gyakorlattal, E-kategóriás jogosítvánnyal rendelkező GÉPJÁRMŰVEZETŐT KERES. Önéletrajzokat 061-4339966 faxra, vagy az EntLTumpekg'Triifigura.com-ra kérjük.