Petőfi Népe, 2006. április (61. évfolyam, 77-100. szám)

2006-04-11 / 85. szám

PETŐFI NÉPE - 2006. ÁPRILIS 11., KEDD lOT«iMMIMBMMI»MIMPnillMllilllllllltl)MmilflMMIiniinM SPORT Heibl Isoliertechnik megyei II. osztályú futballbajnokság, Déli csoport A hazaiak edzője döntött labdarúgó akker tüzép megyei i. osztály Tipikusan egygólos mérkőzés Heibl Isoliertechnik megyei II. osztályú futballbajnokság, Déli csoport A kunszállási Samu (jobbra) buktatta az izsáki Teleket. A vendégek csapata a 83. percben bukta el a találkozót Bácsborsód-Vaskút 5-1 (1-0) Bácsborsód, 300 néző. Vezette: Ser­dült S. (Serdült A., Gyetvai L). Bácsborsód: Farkas A. - Varga Zs., Török Gy., Várnai, Győré, Zavaros (Molnár M.), Szabó M. (Veverka), Héhn (Balázs), Bulla (Zsumbera), Cifra, Merkler (Csúcs). Edző: Kras- csenics Attila. Vaskút: Péter - Ta­kács L, Csőzik Zs., Csőzlk I., Milán- kovics, Molnár A., Rebenszki, Csá­szár R. (Kurucz), Vízhányó, Putnyik (Cseke), Tamasi. Edző: Mazug Ist­ván. Gólszerző: Merkler 2, Veverka, Cifra, Török, ill. Putnyik. Sárga lap: Merkler, ill. Takács. Kitűnt: Mérte­iéi1, Török, Várnai, ill. Molnár, Víz­hányó. Ifi: 5-1. Tudósító: Csontos Já­nos. Az első félidő alacsony színvo­nalú, kiegyenlített küzdelmet ho­zott, melynek hajrájában előnyhöz jutott a hazai csapat. Szünet után gyorsan egyenlített a Vaskút, majd az egyre fáradó vendégek ellen be­indult a hazai gépezet, és sorra lőt­ték a gólokat. Bajaszentistván-Szeremle 1-1 (1-1) Baja, 100 néző. Vezette: Apró (Tö­rök, Béleczki). Bajaszentistván: Szé­kely Cs. - Császár N., Nagy Á., Moóri, Káli, Nagy D., Marosovity (Radics), Hamvas (Szőcs), Király F., Székely Zs. (Szólik), Éber. Edző: Szólik Gábor. Szeremle: Holka - Ercsényi, Evanics (Kovácska), An­tal, Tokodi, Tóth, Mezei (Barna), Nagy (Karsa), Hoff (Kővári), Simon, Hegyi (Török). Edző: Farkas László. Gólszerző: Király E, ill. Hegyi. Sár­ga lap: Szólik, ill. Evanics, Mezei, Tóth, Kovácska. Kitűnt: Nagy Á., Moóri, Nagy D., Éber, ill. az egész csapat. Ifi: 0-1. Tudósító: Straub Já­nos. Mindkét oldalon több helyzet kimaradt, így végül igazságos dön­tetlen született. Kelebia-Bácsbokod 1-0 ((H)) Kelebia, 200 néző. Kelebia: Ur­lauber - Gémes Sz., Szabó A. (Kol­lár M.), Miklós, Patocskai T., Sulomán, Erdélyi (Andróczki, Patocskai M.), Ürmös, Kazi (Ká­poszta), Dulics, Tartott. Edző: Dulics Joszip. Bácsbokod: Szöllősi V. - Tóth P., Kiss R., Nagy A., Tet­tinger Zs., Szénási, Pencz, Tettin­ger T., Berwinkl, Simon (Máder M.), Kürtös (Salamon). Edző: Barákovics István. Gólszerző: Andróczki. Kitűnt: Patocskai, Miklós, Gémes, Andróczki, ill. Nagy A., Kiss R., Simon. Ifi: 7-1. Tudósító: Kovács Marcell. A hosszú sérüléséből felépült Andróczki döntötte el a nagyiramú mérkőzést. A gólszerző sérülése azonban kiújult, így kénytelen volt elhagyni a pályát. Gara-Fajsz 1-3 (1-0) Gara, 100 néző. Vezette: Hegyi T. (Suba P., Zsebő D.). Gara: Tamási (Takács) - Mózer, Antal Zs., Bácsi, Bakai T. (Antal D.), Császár, Bakai O., Antal T., Csobolya (László L), Barna, Varró. Edző: Havasi János. Fájsz: Benke - Kupusz, Mihalik Zs. (Szabadi), Pörzse, Máté, Mihalik I. (Varga), Lénárd (Lavkó), Anisity, Berta, Varga, Szabó G. Edző: Gyuricza János. Gólszerző: Varró, ill. Máté, Szabó G. 2. Sárga lap: Bácsi, Bakai O., ill. Mihalik Zs., Var­ga. Kitűnt: senki, ill. Szabó G., Mihalik L, Máté. Ifi: 0-2. Tudósító: Antal Zsolt. Kunszállás-lzsák 1-0(0-0) Kunszállás, 300 néző. Vezette: Aradi (Tóth, Pólyák). Kunszál­lás: Fekete R. - Kertész (Kiss), Váczi, Samu, Bertus, Fekete I., Koleszárik, Virág, Lapsánszki, Pataki (Jaskó), Pöszmet. Edző: Kertész Gábor. Izsák: Házi - Garaczi, Jávorka, Telek (Kocsis), Márton (Hugyecz), Riscutia, Parti, Papp, Kirchner, Hleba, Gréczi (Juhász). Edző: Gréczi Gábor. Gólszerző: Kertész. Sár­ga lap: Kertész, ill. Kocsis. Ki­tűnt: Váczi, Pöszmet, Bertus, Kertész, Fekete, ill. Házi, Jávor­ka, Garaczi. Ifi: 5-2. 3. perc: Fekete ugratta ki Sa­mut a bal oldalon, aki Házi mel- \ Tiszakécske-Bácsalmás 0-2 (0-2) Tiszakécske, 100 néző. Vezette: Pa­taki (Molnár H., Kara). Tisza­kécske: László (Modla) - Pálinkás, Forgó, Fazekas, Habony, Maczkó (Tóth T.) Tóth G. (Bagi) Vidakovic, Fórizs, Sáfrány, Járvás. Edző: Ézsi- ás Gábor. Bácsalmás: Zsemberi - Párczen (Lódri), Marcsó, Juhász, Győrfi, Sztojanovics, Mándity, Bög­re, Berényi (Csehó), Hercz (Jad- vonic,) Tóth F. (Páncsics). Edző: Ko­vács József. Gólszerző: Tóth E, Sztojanovics. Kitűnt: Modla, ill. Sztojanovics, Mándity. Sárga lap: Vidakovic, Párczen. Kiállítva: Jár­vás (70. perc), Zsemberi (70. perc), Marcsó (87. perc). Ézsiás Gábor - Elemi hibákat vétettünk, és ezért meg is fizettünk. Kovács József: - Küzdelmes, kiegyenlített mérkőzé­sen két kontra döntött. Ifi: 0-1. Tudó­sító: Ézsiás Gábor. Kiskőrös-Soltvadkert 1-0 ((H)) Kiskőrös, 350 néző. Vezette: Tóth S. (Lászlai, Mózes). Kiskőrös: Mlinkó- Mokrickij, Schiszler, Gillich B., Pecznyik, Somlyai, Kecskeméti (Gombár), Sárközi (Gillich T.), Szlo­vák R., Balogh (Rumán), Dedák. Edző: Szlovák László. Soltvadkert: Hatvanyi - Korsós (Tóth), Szarka, lett elgurított. A labda a kapu­fát találta el. 10. perc: Bal olda­li beadás után Hleba lövése a felső lécen csattant. 32. perc: Gréczi szabadrúgása után Te­lek centiméterekkel fejelt kapu mellé. 64. perc: Pöszmet lövé­sét újheggyel tolta szögletre Házi. 79. perc: Kertész szöglete után kavarodás támadt az izsá­ki kapu előtt. Jaskó jó helyzet­ben nem találta el a labdát. 80. perc: Hleba vitte el a labdát a bal oldalon, már kicselezte Fe­ketét is, lövése azonban elsu­hant a kapu előtt. 83. perc: Ker­tész cselezgetett a bal oldalon, majd lövésre szánta el magát. Labdája a lábak között surrant a hálóba, 1-0. Sokan voltak kíváncsiak a Hirsch, Eperjesi, Marton, Schmidt, Holczimmer Z. (Papp), Font, lelkes (Eiler), Molnár. Edző: Hímer István. Gólszerző: Dedák. Kitűnt: Gillich B., Pecznyik, Somlyai, ill. Marton, Molnár. Sárga lap: Eperjesi. Ifi: í-3. Tudósító: Kelemen István. Dusnok-Harta 1-0 (0-0) Dusnok, 250 néző. Vezette: Kris- kovics (Papp G., Balázs). Dusnok: Bakula - Laczkó (Deák), Andrin, Jagicza, Báló E, Ottenthál, Rogács (Kassai), Sáfrán, Bogárdi (Kon­koly), Bárdos, Varga Z. Edző: Sánta Zoltán. Harta: Zsinka - Tomolik, Czigler, Vékony (Aranyi), Vejtei, Se­bestyén, Tóth D., Szabadi (Bálint), Balogh, Scherer (Bujáki), Szabó L. (Zsibók). Edző: Alföldi Albert. Gól­szerző: Bárdos. Kitűnt: Bakula, Báló E, Varga Z., Ottenthál, ill. Czigler. Sárga lap: Varga Z., ill. Scherer, Zsibók. Ifi: 1-13. Tudósító: Sánta János. Nemesnádudvar- Kerekegyháza 4-2 (2-0) Nemesnádudvar, 200 néző. Vezet­te: Filus (Dulai, Schaffer). Nemes­nádudvar: Szabados - Száhler, Szűcs L., Kiss D. (Kovács G.), Pusz­tai, Kiss ]., Sánta A., Barta, Knapig, Tusori (Fuszenecker), Gruber (Pes­ti). Edző: Jagicza László. Kerekegy­két csapat találkozójára, ame­lyen rögtön a kezdés után kima­radt egy-egy nagy helyzet. Az irammal a továbbiakban sem volt baj, a kapuk azonban nem forogtak veszélyben. Kemény, de sportszerű küzdelem folyt a mezőnyben, de gólveszélyes helyzetek csak a második fél­háza: Fekete Z. - András, Fejes, Morvái, Virág, Kovács J. (Görbe), Gazdag, Balogh, Kecskeméti, Pol­gár, Trepák (Duzmath). Edző: Gaz­dag Attila. Gólszerző: Száhler, Barta (11-esből), Pesti, Pusztai, ill. Gazdag, András. Kitűnt: Knapig, Száhler, Pusztai, Szűcs, ill senki. Sárga lap: Balogh. Ifi: 7-1. Solt-Kalocsa 0-1 (0-0) Solt, 200 néző. Vezette: Tóth Cs. (Pocsai, Kollár). Solt: Tüskés - Márics, Juhász (Jenei), Fekete, Sallai, Ács (Türcsik), Márton, Hu­gyecz, Bónyai, Duzmath. Edző: Bozsó György. Kalocsa: Szabadi - Haris, Gojtán (Pesti), Kerekes, Fu­szenecker, Karkus (Varjú), Czinner (Szabó), Unyi (Dana), Keszthelyi, Perity, András. Edző: Márton Zsolt. Gólszerző: Pesti. Kitűnt: senki, ill. Pesti. Sárga lap: Jenei, Duzmath, Gojtán, Czinner. Kiállítva: Márton (65. perc). Ifi: 1-2. Tudósító: Vitek József. Akasztó-Kiskunfélegyházi HTKO-l(O-l) Akasztó, 200 néző. Vezette: Rácz (Horváth E, Tóth R). Akasztó: Ko­vács L. - Varga B., Lehota, Megyes, Béleczki, Filus, ifj. Hambalkó, Csehi (Antal), Lázár Zs. (Juhász T.), Supka, Nagy F. időben alakultak ki. Érezni le­hetett, hogy amelyik csapat ta­lál egy gólt, az meg is nyeri az összecsapást. így is lett. Nem sokkal a lefújás előtt a hazaiak játékos-edzője, Kertész Gábor lövésre szánta el magát, a labda pedig utat talált a vendégek ka­pujába. Edző: Újvári Gábor. KHTK: Tóth P. - Szabó A., Déther, Kovács A., Nagy L., Kelemen, Valkovics (Új­vári B.), Nádasdi, Szabó T., Kádár, Lengyel. Edző: Gyurik József. Gól­szerző: Szabó T. Kitűnt: Supka, Hambalkó, ill. Szabó A., Szabó T. Sárga lap: Lázár Zs., Supka, Hambalkó, Béleczki, ill. Déther, Kelemen. Ifi: 1-0. Tudósító: Judák László. Az első és a második he­lyezett találkozóján a vendégek - egy védelmi hibát kihasználva - a 13. percben megszerezték a ve­zetést. A hazai csapat több hely­zetet kidolgozott, majd kihagyott, a vendégek helyenként agresszí­van játszottak. A döntetlen igaz­ságosabb lett volna. Szabadszállás-Tompa 0-3 (0-1) IM AKKER TÍZlf MECttl t OSZTÁLÍ StlSSJ 1. KHTK 21 18 3 0 55-12 57 2. Akasztó 20 13 3 4 45-19 42 3. Izsák 20 12 2 6 58-33 38 4. Kiskörös 21 11 4 6 34-24 37. 5. Harta 20 9 7 4 46-26 34 6. Solt 20 9 6 5 32-27 33 7. Soltvadkert 21 9 3 9 38-33 30 8. Kunszállás fM M 6 7 36-33 30 9. Dusnok 21 8 5 8 33-35 29 10. Tompa 20 7 7 6 44-36 28 11. Tiszakécske 21 8 3 10 39-38 27 12. Kerekegyháza 20 6 4 10 35-43 22 13. Bácsalmás 21 6 4 11 32-52 22 14. N.nádudvar 13« 4 3 14 26=46 IS 15. Kalocsa 20 3 5 12 30-41 14 16. Szabadszállás 20 0 1 19 mm ill Kunbaja-Császártöltés 2-2 (2-0) Császártöltésen, 180 néző. Vezette: Szekeres Zs. (Király S., Sörös A.). Kunbaja: Géczi J. - Illés G., Tóka, Kubina, Mezei S. (Berghoffer), Ótott, Bihari (Horváth A.), Hajdú, Torma, Sipos, Tímár. Edző: Florin Nenad. Császártöltés: Frick K. - Árvái, Berger, Heibl, Farkas R., Májer, Vata, Kovács Gy., Varga Z., Kákonyi, Filus. Edző: Vanó Sándor. Gólszerző: Hajdú, Torma, ill. Ko­vács 2. Sárga lap: Tóka, ill. Filus, Árvái. Kitűnt: Géczi, Mezei, Torma, ill. Farkas, Árvái, Kovács. Ifi: 1-4. Túdósító: Gatter István. Egy végig­aludt első félidő után feljött a Csá­szártöltés és egyenlített. Az ala­csony színvonalú találkozón igaz­ságos eredmény született. Sükösd-Katymár 2-1 (1-1) Sükösd, 150 néző. Vezette: Tamás R. (Tamás N., Török S.). Sükösd: Sipos - Molnár Zs., Marusa, Halász L, Kővári, Koch (Evanics), Kárpáti R., Matity, Bosnyák (Kárpáti K.), Tamás, Rácz (Büte). Edző: Goretich Krisztián. Katymár: Palásti - Janity, Rasztik V., Rákity, Vári (Kőműves), Pilcsuk, Vicsek, Juhász, Berki, Ribár, Csordás (Tumbász). Edző: Petres Róbert. Gólszerző: Kárpáti R., Matity, ill. Ribár. Sárga lap: Ta­más, ill. Csordás. Kitűnt: az egész csapat, ill. Csordás. Ifi: 3-2. Tüdósí- tó: Kutyka Pongrác. Szakmár-Hajós 2-0 ((H)) Szakmár, 300 néző. Vezette: Tóth (Szabó G., Nagy Zs.). Szakmár: Sze­rencsés - Tóth Cs., Gubányi, Maros, Dobler, Fehérvári, Szalontai (Mári­ás), Beke (Ferencz), Posztobányi, Tóth Z. (Búzái), Kocsis. Edző: Hayerbacher Ferenc. Hajós: Huber J. - Gyöngy, Staffer, Ruff, Huber Zs., Gombötő, Tamaskó, Gyurászovics, Szeitz R., Szeltz Cs., Bényei (Nasz). Edző: Ginál Gábor. Gólszerző: Dobler, Beke. Sárga lap: Szalontai, ill. Bényei, Tamaskó. Kitűnt: Tóth Cs., Kocsis, Dobler, Fehérvári, ill. Huber Zs., Gombkötő, Bényei. Ifi: 3- 3. Tudósító: Tóth Jenő. Nagybaracska- Ersekcsanád 1-1 ((H)) Nagybaracska, 150 néző. Vezette: Ignácz (Fülöp, Krizsán). Nagyba­racska: Schmiz - Nagy, Papp, Bárth, Molnár, Király J., Margit, Kubatov, Fekete, Komáromi (Puskás), Suha- nyeczki (Illés). Játékosedző: Margit Csaba. Érsekcsanád: Tóth Á. - Kiss, Miókovics, Tódor, Kenyeres B., Ke­nyeres F. (Major), Török G., Cson­gor (Schmiz), Török B., Aranyos, Kazinczi. Edző: Koszorús János. Gólszerző: Király J., ill. Kenyeres B. Sárga lap: Bárth, ill. Kenyeres F. Ki­tűnt: az egész csapat, ill. Kiss S., Aranyos. Ifi: 1-1. Túdósító: Kernya Tibor. A baracskai egyenlítést köve­tően a hazaiak többet támadtak, s győzelmet érdemeltek volna. I A HEIBL ISOLIERTECHNIK MEGYE II. BÉl ALLASÍ 1 1. Hajós 20 14 4 2 72-24 46 2.8a|aszenöstván20 13 5 2 47-21 44 3. Sükösd 21 14 2 5 48-31 44 14. Érsekcsanád 21 9 9 3 37-23 36 5. katymár 21 11 2 8 36-35 35 6. Kelebia 21 10 4 7 45-35 34 7. Bácsbokod 20 10 3 7 51-32 33 8> BáCsbötSÓd :21 8 4 9 40-34 28 9. Szakmár 20 7 6 7 37-36 27 10. Kunbaja 111 7 6 8 36-40 27 11. Császártöltés 21 7 5 9 44-58 26 12 Fa,sz 21 7 2 12 35-54 23 13. Nagybaracska 14. Szeremle 15. Vaskút 21 5 21 3 21 3 4 8 6 12 29-42 10 35-67 12 29-47 19 üli 15 16.Qam 21 1 4 16 24-66 t adódó helyzeteinket góllal kell befejezni. KTE-Budafok bajnoki mérkőzés Helyszín: Kecskemét Széktói Stadion Időpont: 2006.04.12.1630 Minden futballrajongót várunk, szurkoljunk együtt Kecskemét csapatának! Kertész Gábor (balra): - Úgy ér­zem, hogy az elmúlt héten is győzhettünk volna. Most is mi vol­tunk a jobbak. Megérdemeltük a három pontot. Gréczi Gábor - Ahhoz, hogy pon­tot, pontokat tudjunk szerezni, az