Petőfi Népe, 2006. április (61. évfolyam, 77-100. szám)

2006-04-11 / 85. szám

PETŐFI NÉPE - 2006. ÁPRILIS 11, KEDD SPORT Molnár Fatelep megyei II. osztályú futballbajnokság, Északi csoport Tíz-tíz, s közben forrt a víz vízilabda Egy pontot nyertek, majd egy pontot vesztettek Molnár Fatelep megyei II. osztályú futballbajnokság, Északi csoport Lakitelek-Jakabszállás 0-1 (0-1) Lakitelek, 200 néző. Vezette: Kriván (Bánfl, Gál). Lakitelek: Var­ga - Bállá, Tóth, Vankó (Újváry), Molnár, Felföldi, Magyar, Holló, Bu­dai J., Lángos (Fésűs), Ónodi. Edző Bállá László. Jakabszállás: Kása - Kátai, Törteli, Major, Kovács A., Torbavecz (Csákó), Bátort, Bőröndé, H. Szabó (Kun), Palásti, Szilágyi (Kullai). Edző: Torbavecz József. Gólszerző: Bátori. Sárga lap: Vankó, Molnár, Budai ill. Torbavecz, Ko­vács, Törteli. Kitűnt: Varga ill. Ká- * sa, Kátai, Major, H. Szabó. Ifi: 4-0. Tudósító: Szenürmay Tamás. Bállá László: - A kiesési rangadón sajnos nem tudtuk felvenni a rit­must. Egy szerencsés góllal a Jakabszállás megérdemelten nyert. Szabó Mihály: - Nagy küzdeni aka­rásunk meghozta első tavaszi győ­zelmünket. Egy jól játszó Lakitele­ket sikerült legyőzni. Bízunk a jó folytatásban. Kiskunmajsa-Kunfehértó 1-1 (0-1) Kiskunmajsa, 200 néző. Vezette: Kaszala (Szomjú, Kara). Kiskun­majsa: Feketű - Kozák, Kránicz, Máriás, Kovács G. (Török), Kovács J., Nagy, Síber M. (Domán), Szikora, Síber Z. (Segesvári), Varga. Edző: Kondákor Ferenc. Kunfehértó: Csorba - Király, Berki (Molnár), Né­meth, Kamara, Ábrahám, Farkas, Lajkó, Szabó (Dávid), Horváth (Te­remi), Ficsor. Edző: Bodor László. Gólszerző: Nagy, ill. Ficsor. Sárga lap: senki, ill. Németh, Ábrahám. Kitűnt: Kránicz, Máriás, Kovács J., Nagy, Síber M., ill. Csorba, Kamara, Ficsor. Ifi: 0-2. A majsai csapat im­máron három forduló óta nem ta­lálja góllövőit. Kecel-Tiszaalpár 2-2 (1-0) Kecel, 200 néző. Vezette: Hodován L. (Sánta P., Csere M.). Kecel: Ne­mes - Béleczki R., Sendula M., Sendula Z., Szvetnyik, Pongrácz, Hatvani (Tamaskó), Jungwirt, Prucser, Rádi, Óber (Verba). Edző: Flaisz Gábor. Tiszaalpár: Magyar A. - Kovács T., Hekkel, Polner, Márton, Bugyi Gy., Albert (Bugyi A.), Ko­vács J., Pásztor, Baranyi (László), Dudás (Bakos). Edző: Kása István. Gólszerző: Béleczki R., Verba, ill. Kovács J. 2. Sárga lap: Hatvani, Rádi, ill. Pásztor Gy. Kitűnt: Sendula, ill. Kovács J., Magyar A., Hekkel, Kovács T. Ifi: 3-0. Tudósító: Udvarhelyi István. Béleczki révén már a 3. percben vezetést szerzett a Kecel, majd egy kissé leült a talál­kozó. A második játékrészben Ko­vács J. 20 méteres szabadrúgásából egyenlített az Alpár (64. p.: 1-1), majd nyolc perccel később Kovács duplázott, s előnyhöz jutottak a vendégek. A hazaiak mindent egy lapra feltéve támadtak, s a 90. perc­ben Verba fejesgóllal egyenlített. Helvécia-Nyárlőrinc 3-1 (2-1) Helvécia, 100 néző. Vezette: Fülöp (Szilvási, ifj. Péter). Helvécia: Körtvélyesi - Komonyi, Török, Se­res, Hardi (dr. Kovács), Orbán, Ko­vács P., Pető (Domokos), ifj. Mata, Dobosi, Liptai (Kolozsi). Edző: Mata József. Nyárlőrinc: Hajagos - Bálint, Forgó, Molnár, Kutasi, Csernák (Légrádi), Sáfár, Böde (Mányi), László, Torbán, Bimbó. Edző: György Csaba. Gólszerző: Török, Liptai, ifj. Mata, ill. Bimbó. Kitűnt: Dobosi, Orbán, Kovács P., ifj. Mata, Liptai, ill. Torbán, Bimbó, Forgó, Sá­fár. Ifi: 1-1. Tudósító: Szabó Sándor. Jó iramú, változatos, kemény, de sportszerű mérkőzésen a hazaiak nehezen, de biztosan szerezték meg a győzelmet. A honi vízipóló-bajnokság másodvonalának rájátszá­sa igazi rangadóval kez­dődött. A negyedik he­lyen álló kecskemétiek a 2. Ceglédet fogadták. Az izgalmas, változatos talál­kozó döntetlennel zárult. OB J/B-s férfi rájátszás az 1-8. helyért: HVSE Kecskemét-Ceg­lédi VSE 10-10 (2-4, 0-0, 3-4, 5- 2). Kecskemét, 100 néző. Kecs­kemét: Harkai - Bácsi M., Vörös 2, Dongó 2, Hartmann 2, Jenei, Berente 2. Csere: Borsos 1, Rátkay 1, Csigó, Varga I. Edző­páros: Kovács Róbert, Somossy József. Kitűnt: Harkai, Berente, Dongó, Rátkay, illetve Tóth M. 5, Houfe 1, Zaidi 1, Szabó Bo. 1. A nehezen magukra találó kecskemétiek ellen a vendég­csapat villámrajtot vett. 0-4 után aztán Vörös góljaival csök­kent a hátrány. A gól nélküli második negyed után a harma­dik játékrészben egy szabályta­lan csere miatt - Vörös cserével kiállni kényszerült - 7-2-re húztak el a ceglédiek. Dongó és Borsos találataival aztán ismét közelebb kerültek a vendégek­hez a kecskemétiek, majd az utolsó negyedben Hartmann, Berente és Rátkay pontos lövé­sei nyomán átvette a vezetést a HVSE gárdája. Harkai kapus jó­voltából már biztosnak látszott a hírős városi győzelem, amikor az utolsó másodpercekben - nagy taktikai hibát követően - a hazaiak elvesztették a labdát. A ceglédi időkérés után pedig a honvédos Tóth M. egyenlített. A játék képe alapján az ered­mény igazságos, de éppen azok veszítették el az egy pontot, akik a vesztésre álló találkozót megfordították. A két guggoló szakvezető, Somossy József (balra) és Kovács Róbert értékes taktikai utasításokkal látta el a kecskeméti játékosokat. Használtak az edzői intelmek, a HVSE ugyanis vesztett állásból fordított. Végül aztán meg kellett elégednie a döntetlennel. Fickándozó Delfin-csapatot láttak Vácott kézilabda Tizenhárom góllal verte ellenfelét a kecskeméti gárda NB 1/B-s férfimérkőzés: Vád KSE-Delfln KC 21-34 (9-15). Vác, 100 néző. Delfin KC: KO­VÁCS R - Takács 4, Vujasin, PÁL 6/2, MOLNÁR 4, Losonc 3, ZAPLETÁN 12/7. Csere: Simó (k), Gábos 2, Börcsök, Majoros, Urbán, Barta 3, Drabant. Edző: Kun István. Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 11/9. A mérkőzés Zapletán ki­hagyott hétméteresével indult, ezután a tabella utolsó helyén álló váciak az első tíz percben jól tartották magukat. 3-3-as ál­lást követően azonban beindult a kecskeméti gépezet, amelyet az elmúlt héthez hasonlóan megint Pál Gergely irányított. A váciak nem tudták szabályosan megakadályozni a vendégtáma­dásokat, így már az első félidő­ben hét hétméterest dobhattak a Delfinek. A második félidő­ben folytatódott a vendégek fö­lénye, s Kun István már bátran harcba dobta cserejátékosait is, akik nem okoztak csalódást. A Delfin KC a következő for­dulóban Orosházán lépett volna pályára, de a mérkőzést a ha­zaiak kérésére elhalasztották. Bronzéremért küzdhet a KRC SiT röplabda A negyedik szettben megijedtek a Kapós-partiak csapatsport Kazincbarcika Elsőként a Ko- méta Kaposvár jutott be a férfi röplabda BorsodChem Magyar Kupa döntőjébe, miután négy játszmában legyőzte a Phoenix- Mecano Kecskeméti RC együt­tesét. A kaposvári gárda 1997 óta sorozatban tizedik alkalom­mal került a fináléba. A másik elődöntőben a Dunaferr lazán, 3:0-ra kapott ki a Kazincbarci­kától, így holnap 15 órától Kecskemét-Dunaferr bronz­meccs, 18 órától pedig Barcika- Kaposvár finálé lesz. Férfi Magyar Kupa, elődöntő: Kométa Kaposvár-Phoenix Me- cano Kecskeméti RC 3:1 (20, 16, -24,19). Kazincbarcika, 500 néző. Vezette: Hóbor, Újházi. KRC: Kása, Rapi, Hoffart, So- modi, Nacsa, Bokor E. Csere: Szabó T. (liberó), Schulcz, Mak- sa. Edző: Gyurkó Sándor. Az első játszmában ló pontig fej fej mellett haladt a két együttes, majd ellépett a Kapos­vár, s nyerte ezt a szakaszt. A második szettben hitehagyot- tan röplabdáztak a kecskeméti­ek, ám a harmadikban feltá­madtak. A játszma hajrájában 23:20-ra vezetett a Kométa, s közel volt a mérkőzés megnye­réséhez, ám Maksa szerváival és jó blokkokkal fordított és szépített a Gyurkó Sándor által irányított csapat, 2:1. A negye­dik etap komoly harcot hozott. 19:19-ig együtt haladt a két gár­da - Nacsa Gábor eksztázisban játszott - , de a szett vége a Ka­posvárnak sikerült jobban. Nyert a Kaposvár, ám a kecs­kemétieknek a vereség miatt nincs okuk a szégyenkezésre, sőt! A harcos negyedik játszmá­ban több falfehér arcot lehetett látni a túloldalon. A tavalyi bronzérmes KRC csapata ma a Dunaferr ellen a harmadik helyért folytathatja. Gyurkó Sándor: - Volt tartása a csapatomnak, küzdenie kel­lett a Kaposvárnak. Remélem, nem fáradtunk el túlzottan. Éremmel akarunk hazatérni. Budapest Vasárnap kezdődik és hat napig tart a nyolccsapa­tos korfball Európa-bajnokság a budapesti MAFC-csarnokban. A világ egyetlen koedukált csa­patsportjának rendezvényén a házigazda magyarok mellett Csehország, Belgium, Hollan­dia, Oroszország, Nagy-Britan- nia, Németország és Katalónia együttese vesz részt. Á103 éve Hollandiából indult sportágban négy férfi és négy nő alkot egy gárdát, és próbálja meg labdavezetés nélkül bejut­tatni a játékszert a 3,5 m maga­san lévő kosárba. Egy meccs kétszer 30 percig tart, s csapa­tonként mintegy 15-25 gól esik. Csólyospálos- Pálmonostora 0-1 (0-1) Csólyospálos, 150 néző. Vezette: Patyi Z. (Kis, Kohajda). Csólyos­pálos: Szekeres - Kolompár (Ka­pás), Répás I., Tálas, Répás S., Andricz, Garas, Török, Szilágyi (Sisák), Sándor (Krizsán), Paragi. Edző: Vörös Tibor. Pálmonostora: Mindák - Felföldi, ifj.Papp, Szűcs S., Kovács (Polgár), Locskai, Seres, Tóth, Pozsár, Tamási, Szűcs L. Edző: Fehér László. Gólszerző: Pozsár. Sárga lap: Tálas, Répás S., Kapás, ill. Szűcs S. Kiállítva: Pozsár (92. perc). Kitűnt: Szekeres, Tálas, Ré­pás ]., Andricz ill. az egész csapat. Ifi: 11-1. Túdósító: Á. Fúrús lános. A hazai játékosok dicséretet érde­melnek, mert becsülettel küzdöt­tek, de ezúttal ez kevésnek bizo­nyult a jó csapat benyomását keltő Pálmonostora ellen. A vendégek győzelme megérdemelt. Ladánybene- Ballószögi KSK 2-0 (1-0) Ladánybene, 150 néző. Vezette: Szöllősi (Kávai, Király). Ladánybe­ne: Baranyi L. - Mészáros, Ferenc, Miskei, Guttyán, Hídvégi (Rakon- czai), Dóka, Takács (Balogh), Né­meth (Tóth), Ozsváth (Virág), Doro­gi (Nagy). Edző: Ozsváth Ferenc. Ballószög: Kajtár - Turcsányi, Ko­csis, Szalai (Szűcs), Kosa (Duz- math), Patai, Szöböllődi (Meny­hárt), Oláh (Gál), Apró (Gyönge), Bekő, Rózsa. Edző: Máté Gábor. Gólszerző: Dorogi, Oláh (öngól). Sárga lap: Rózsa, Szöböllődi. Ki­tűnt: Ferenc, Ozsváth, Dorogi, ill. Rózsa, Kosa. Ifi: 1-0. Dunavecse-Kiskunhalasi Spartacus 1-1 (0-1) Dunavecse, 100 néző. Vezette: Fü­löp (Eke, Polgár). Dunavecse: Lo- sonczi - Kothencz (Varga A.), Feke­te, Verbóczki, Szabó R., Gutmann (Kovács A.), Felföldi, Zsolnai, Ko­vács T., Zadravecz, Pandúr (Sümegi I. ). Edző: Sümegi József. Kiskunha­las: Boros - Vígh, Vida, Kazinczi, Lőrincz, Bástyl, Simon (Gál), Sza­bó, Lajkó, Pásztor, Kovács I. (Suba). Edző: Simon Róbert. Gólszerző: Zsolnai, ill. Simon. Sárga lap: Zsol­nai, ill. Gál. Kitűnt: senki, ill. Boros, Kazinczi, Vida. Ifi: 3-1. Tudósító: Sümegi József. A 90 percig támadó Dunavecse képtelen volt kihasznál­ni lehetőségeit. A halasiak jutottak előnyhöz a találkozón, a hazaiak csak egyenlíteni tudtak. Bugac-Tabdi 0-0 Bugac, 150 néző. Vezette: Rozmán J. (Kovács ]., Dudás Zs.). Bugac: Je­len - Czakó, Papp, Szele, Dongó (Farkas), Cseke (Kovács), Seregély, Szabó N., Kállai, Fütyü, Ronkó. Edző: Fütyü Illés. Tabdi: Kapitány - Fábián (Mezei G.), Petróczi, Digner, Suba, Lukács, Szikszai, Sörös, Sza­bó N., Tóth, Mezei K. (Horváth A.). Edző: Kecskés Ferenc. Sárga lap: Fütyü, Czakó, ill. Petróczi, Tóth, Digner, Mezei K. Kitűnt: Szele, Papp, Szabó N., ill. Mezei K., Sörös, Lukács. Ifi: 2-0. Tudósító: Kovács György. Igazságos döntetlennel zárult az időnként kemény összecsapások­kal tarkított mérkőzés. 1. Bugac 21 15 5 1 51-15 50 2. Ladánybene 21 15 2 4 59-24 47 3. Tabdi 18 13 2 3 42-19 41 4. Csólyospálos 20 12 1 7 42­-33 37 5. Pálmonostora 20 10 6 4 46-24 36 6. Dunavecse 20 8 9 3 40­■28 33 7. Nyárlőrinc 21 9 5 7 44-36 32 8. Helvécia 19 9 2 8 42 •32 29 9. Kiskunmajsa 21 8 4 9 32-30 28 10. Kunfehértó 21 7 7 7 31­•29 28 11. Jakabszállás 21 5 6 10 35­-56 21 12. Kecel 20 5 5 10 24­■37 20 13. Khalasi Spart. 20 4 4 12 28-45 16 14. Tiszaalpár 20 4 3 13 21­•53 15 15. Lakitelek 20 4 2 14 17­43 14 16. Ballószög 21 2 í 1 18 15­•63 7