Petőfi Népe, 2004. március (59. évfolyam, 51-76. szám)

2004-03-30 / 75. szám

10. oldal - Petőfi Népe LABDARÚGÁS 2004. Március 30., kedd HEIBL ISOLIERTECHNiK MEGYE II. ÉSZAK Elhitték, hogy tudnak győzni T1SZAALPÁR - LAKITELEK 2-3 (1-2) Tiszaalpár, 200 néző. Vezette: Kárász T. (Mol­nár H„ Kara R.). Tiszaalpár: Hekkel - Ollári (Gyenes), Gé­mes, Szerencs, Márton, Bíró, Sinkó, Baranyi, Tóth I., Zs. Juhász (Bangó), Lengyel. Ed- ző:Kása István. Lakitelek: Kormos - Hősi, ifj. Tóth S., Kö­kény, Farkas, Molnár, Magyar, Pádár, Térjék, Szabó T. (Gödény), Újváry B. Edző: Tóth Sán­dor. Gólszerző: Zs. Juhász, Baranyi ill. Szabó T. 3. Sárga lap: Sinkó, Márton ill Hősi, Magyar. Kitűnt: Márton, Zs. Juhász ill Szabó T„ Pádár, Molnár, Farkas, A két szomszéd település találkozója min­dig rangadónak számít. Évek óta nagy harcot vívnak egymással, és hol az egyik, hol a másik csapat nyer. Az ősszel a tiszaalpáriak remek já­tékkal múlták felül a lakitelekieket, most vi­szont Tóth Sándor gárdája tudott három pontot szerezni. Az első helyzet a hazaiak előtt adódott. Lengyel lefutotta Kökényt, becselezte magát a tizenhatoson belülre, lövését azonban há­rította Kormos. Nem sokkal később Tóth 1. 18 méteres lövése fölé szállt. A hatodik perc­ben Szabó Molnárhoz passzolt, aki tizenhat méterről lőtt. A labda nem sokkal ment el a jobb alsó sarok mellett. A 12. percben kapu előtti kavarodás után Magyar lövése Hekkel kezében akadt el. A következő izgalmat Térjék húsz méteres szabadrúgása jelentette: Hekkel ugyanis csak másodszorra tudta megkaparintai a játékszert. A félidő közepén Pádár a tizenhatosnál ug­ratta ki Szabót, aki egy csel után a hálóba gurí­tott, 0-1. Nem sokkal később Molnár a félpálya köze­péről ívelte be a labdát. Újváry levette az ötös sarkánál, de gyenge lövését Hekkel könnyen hárította. A 27. percben Szabó jobbról rúgta be a labdát, Bíró rosszul ért bele, így a lábáról éppen csak kapu fölé szállt a labda. A 33. percben Baranyi iramodott meg a vé­dők között és senkitől sem zavartatva a jobb al­só sarokba lőtt, l-l. A 39. percben Újváry az alapvonal közeléből gurított vissza Szabónak, aki hat méterről a bal sarokba rúgta a labdát, 1-2. Az első félidő utolsó percében Molnár a fél­pálya közeléből végzett el szabadrúgást. A 16- os vonalánál mindenki fölött átpattant a labda, Újváryhoz került, aki háttal a kapunak próbált gólt szerezni, de ez nem sikerült neki. A második játékrész első izgal­mát az okozta, hogy Pádár beadá­sába Térjék berobbant. A róla le­pattanó labdát Hekkel hárította. Később Magyar jobb oldali beadá­sa üresen találta Terjéket a tizen­hatoson belül, aki addig forgoló­dott, míg szerelték. Az 52. percben Tóth S. a tizenha­toson belül szabálytalanul szerelte Lengyek, amiért Kárász játékvezető all-es pontra mutatott. A büntetőt Zs. Juhiász értékesítette 2-2. A 62. percben Lengyel a bal ol­dalon iramodott meg, majd közép­re adott, Kormos azonban résen vök. Három perccel később Márton a tizenhatoson belül elhúzta Pádár lábát. Ez is tizenegyes! A büntetőt Szabó küldte a hálóba, 2-3. A 75. percben Bíró jobb oldalról ívelte kapu elé a labdát, Zs. Juhász emelkedett a legmagasabbra, fejesét azonban fogta Kormos. Ót perccel később ismét Bíró ívelt a kapu elé. Baranyi fejesét védte a vendégkapus. A 84. percben Térjék, Magyar volt a labda útja. A középpályás kapásból lőtt, Hekkel azonban védett. Az utolsó percben Bí­ró szabadrúgása szállt a kapu fölé. Változatos, jó iramú mérkőzést vívott egy­mással a két csapat. Helyzetek adódtak mind­két oldalon, és az öt gólon felül még rúhattak volna töb­bet is a pályán lévők. Ezúttal a lakitelekiek bizonyultak jobbnak, és vitték haza a há­rom pontot. Kása István: - Vereségün­ket saját védelmi hibáink okozták, ezért veszítettük el a mérkőzést. Gratulálok a Lakitelek csapatának. Tóth Sándor: - Küzdel­mes, jó iramú mérkőzést ví­vott egymással a két csapat. Ezúttal a fiúk elhitték, hogy győzni is lehet nagy riváli­sunk ellen. Gratulálok vala­mennyi játékosomnak. _______________H.T. Tó th Sándor DUNAVECSE - BUGAC 2-2 (2-1) Dunavecse, 100 néző. Vezette: Szűcs G. (Tóth I., Varga Z.), Dunavecse: Losonczi Kassai, Krepsz, Kothencz, Petrovics S. (dr. László), Veres A. (Szabó), Zadravecz, Jenei P., Lázár, Sallai (Sümegi), Kolozs (Pandúr). Edző: Sümegi József. Bugac: Rokolya Zs. - Szele N„ Néma, Horváth, Csendes (Seres), Seregély, Parádi, Kovács R, Szikora (Körmendi), Czakó, Szabó N. Edző: Borbényi Miklós. Gólszerző: Zadravecz, Sallai, ill. Szabó N. 2. Sárga lap: Petrovics, ill. Parádi, Szikora. Kitűnt: Kothencz, Sallai, Krepsz, Zadravecz, ill. Szabó N„ Rokolya, Parádi. A felázott vecsei pályán a hazai­ak húsz perc játék után már 2-0-ra vezettek, de a szünet előtt a vendé­gek szépíteni tudtak. Jól játszott ekkor a Dunavecse. A második já­tékrészben egy vitatható büntető­höz jutott a Bugac (hátulról rárúg­ták a labdát a védő karjára). A ti­zenegyest Szabó N. értékesítette. Ezt követően megnyerhette volna a meccset a hazai csapat, ám a hely­zetek kimaradtak A 90. percben - Sümegi 16-oson belüli felvágásáért - megítélt büntető pedig a kapufán csattant. A Bugac főképp második félidei játéka miatt megérdemelte az egy pontot. Ifjúsági eredmény: 1-3. Tudósí­tó: Banyári István. CSÓLYOSPÁLOS - KUNSZÁLLÁS 0-1 (0-1) Csólyospálos, 150 néző. Vezette: Pataki J. (Bállá, Kaszala). Csólyospálos: Szekeres - Török, Szilágyi, Tálas, Sándor, Andricz (Garas), Mózer, Pócsik, Répás, Paragi, Á. Fúrús (Kolompár). Edző: Kitl József. Kunszállás: Koós - Pöszmet, Kertész, Zsigó, Szulyovszki, Kiss, Vin- cze, Samu, Bertus, Koleszárik, Seres. Edző: Kertész Károly. Gólszer­ző: Koleszárik. Sárga lap: Sándor, Pócsik, Paragi, ill. Szulyovszki, Seres. Kitűnt: Szekeres, Szilágyi, ill. Zsigó, Vincze, Bertus. Ifjúsági eredmény: 4-0. Tudósí­tó: Á. Fúrús János. KECEL - PÁLMONOSTORA 2-0 (1-0) Kecel, 150 néző. Vezette: Körösi J. (Horváth 0., Hegyi). Kecel: Kapitány (Nemes) - dr. Angeli (Prucser), Györgye (Doszpod), Sendula, Pongrácz, Áb­rahám, Doszpod F„ Bordás, Farkas (Bleszák), Kovács N. (Szabó A.), Fenyvesi. Edző: Doszpod Ferenc. Pálmonostora: Kovács L. (Tápai R.) - Szűcs, Kovács T., Kovács L„ Cseh, Locskai (Papp), Balogh I., Tóth 1., Samu, Túri, Tamási (Se­res). Edző: Síber Mátyás. Gólszerző: Farkas, Fenyvesi. Sárga lap: senki, ill. Túri, Ko­vács T„ Szűcs. Kitűnt: az egész csapat, ill. Tóth, Túri, Kovács T. Rosszul kezdték a tavaszt a keceliek. A Pálmonostora elleni meccs előtt kétszer vesztesen hagyták el a pályát. A Kecel véget akart vetni ennek a sorozatnak, s ennek megfelelően az első perctől kezdve támadólag lépett fel. Me­zőnyfölényük végül a 21. percben érett góllá, amikor Farkas Szilvesz­ter futott el a bal oldalon, s futtából hatalmas gólt lőtt a léc alá, 1-0. A végeredményt az 50. perdben Fenyvesi állította be: egy távoli lö­vése akadt a hálóba, 2-0. A hazaiak továbbra is támadtak, s bár a ven­dégek olykor eljutottak a keceli ka­pu közelébe, ám ott a hazai véde­lem minden esetben megállította őket. A Kecel megérdemelten nyer­te a találkozót, ahol bemutatkozha­tott egy 18 éves ígéretes tehetség, Györgye Zalán is. Ifjúsági eredmény: 3-0. Tudósí­tó: Udvarhelyi István. NYÁRLŐRINC-ORGOVÁNY 1-2 (1-1) Nyárlőrinc, 120 néző. Vezette: Ézsiás G. (Kohajda Á„ Majoros L.). Nyárlőrinc: Kocsis - Bálint (Tú­ri, Kiss Z.), Forgó, Molnár, Kutasi, Mihály, Sáfár, Légrádi, László, Bar­csa, Nagy J. (Horváth). Edző: Pádár József. Orgovány: Czigoth - Mészáros, Sárai Szabó I., Baranyi, Márton, Vi­rág (Miskei), Sárai Szabó Z., Czumbil (dr. Baltás), Németh, Vakulya, Dorogi (Szabó M.). Edző: Lászka György. Gólszerző: Sáfár, ill. Németh, Szabó M. Sárga lap: Sáfár, ill. Virág, Miskei. Kitűnt: Sáfár, Barcsa, László, ill. Márton, Sárai Szabó I., Szabó M. A nyárlőrinci csapat négy kezdő játékosát nékülözte sérülés, illetve sárga lapok miatt. így is egyenran­gú ellenfele volt a jó erőkből álló orgoványiaknak. A hazaiak előtt több helyzet adódott. Az Orgovány szerzett vezetést a 20. percben szerzett vezetést, amit a hazaiak egy percen belül kiegyenlítettek. A második félidőben is sokat támad­tak a nyárlörinciek, de nem tudták Czigoth hálóját bevenni. A vendé­gek egy védelmi hibát követően megszerezték a győztes gólt. A döntetlen azonban igazságosabb lett volna. Ifjúsági eredmény: 1-1. Tudósí­tó: Fekete Attila. JAKABSZÁLLÁS - LADÁNYBENE 2-1 (2-1) Jalabszállás, 80 néző. Vezette: Szöllősi (Király, Kállai). Jakabszállás: Kása - Varga Zs., Kovács Zs., Gulyás, Kánisz, Torba- vecz, Börönde, H. Szabó, Molnár (Mezei), Szöllősi (Sódar), Andrási (Szabó R.). Edző: Torbavecz Jó­zsef. Ladánybene: Lénárt A. - Dóka, Ferenc, Varga F., Fekete, Csilics (Kolozsi), Varga I. (Szilveszter), Vi­rág Cs„ Lénárt I., Virág A. (Bánsz- ki), Huszár. Edző: Virág András. Gólszerző: Kovács Zs., Varga F. (öngól), ill. Lénárt I. Sárga lap: senki, ill. Varga I. Kitűnt: H. Szabó, Kovács, Börönde, ill. Csilics, Ferenc, Virág A., Virág Cs. Torbavecz József: - Nem ját­szott a csapat sziporkázóan, de egy góllal azért jobbak voltunk ellenfe­lünknél. Virág András: - Kis segítséggel a szerencsésebb csapat nyert. Ifjúsági eredmény: 0-1. Tudósí­tó: Szabó Mihály. Kunszentmiklós - Helvécia 0-3 (0-1). Ifjúsági eredmény: 4-3. (A mérkőzésről nem kaptunk tudósí­tást). Ezen a héten a Tabdi gárdája volt a szabadnapos. HEIBL ISOLIERTECHNIK MEGYE II. ÉSZAK 1. Helvécia 19 14 3 2 54-18 45 2. Kecel 19 14 3 2 57-24 45 3. Kunszállás 19 14 2 3 53-24 44 4. Tabdi 19 13 1 5 42-22 40 5. Lakitelek 19 12 1 6 59-33 37 6. Tiszaalpár 19 10 4 5 38-24 34 7. Jakabszállás 19 9 4 6 41-36 31 8. Orgovány 19 7 5 7 32-34 26 9. Dunavecse 19 8 1 10 33-38 25 10. Csólyospálos 19 8 _ 11 36-38 24 11. Pálmonostora 19 5 4 10 20-39 19 12. Kunszentmiklós 19 5 3 11 31-63 18 13. Bugac 19 5 2 12 33-54 17 14. Ladánybene 19 4 4 11 34-55 16 15. Nyárlőrinc 19 3 4 12 29-39 13 16. Csengőd '«■ >«­0-0 mm A Csengőd visszalépett. így a tavaszi szabadnapos csapatok 0-O-ás gólkülönbséggel 3-3 pontot kapnak. MEGYEI I. OSZTÁLY Elpuskázott kécskei helyzetek TISZAKÉCSKE - SOLTVADKERT 1-3 (0-1) Tiszakécske, 200 néző. Vezette: Ártim (Berki, Lovas). Tiszakécske: Kocsis G. - Lovas, Forgó, Makra T, Tóth, Kővári, Járvás, Ézsiás (Pálinkás), Makra R, Gazdag, Török. Edző: Ézsiás Gábor. Soltvadkert: Hatvanyi - Aszódi, Kovács, (Gusztos), Molnár, Eperjesi, Marton, Hirsch, Szlovák, Mészáros, Vata, Rumán, (Schmidt). Edző: Tápai Tibor. Gólszerző: Marton (öngól), illet­ve Mészáros, Molnár, Lovas (öngól). A vendégek kihasználták az adó­dó gólszerzési lehetőségeiket, míg a hazai csapat csak az elpuskázott helyzetekig jutott. Sárga lap: Eperjesi, Mészáros, Marton. Ifjúsági eredmény: 0-2. TOMPA - IZSÁK 0-2 (0-2) Tompa, 200 néző. Vezette: Patyi (Kovács, Hegedűs). Tompa: Cseh - Pálinkás (Kollár), Szakács, Bozsákovics, Magda, Síber, Nuszpl, Horváth, Kósa, Béleczki, Bállá (Rasztik). Edző: id. Béleczki László. Izsák: Házi - Kurucsai, Jávorka, Bonea, Tóth, Virágh (Kovács), Mokrickij, Török, Hleba (Bankes), Mezei, Gréczi. Edző: Gréczi Gábor, Gólszerző: Kurucsai, Mezei. Kitűnt: Pálinkás, Nuszpl, illetve Házi, Kurucsai. Sárga lap: Nuszpl, Kollár, Gréczi, Mezei. Kiállítva: Magda (88. perc). Ifjúsági eredmény: 1-2. NEMESNÁDUDVAR - DUSNOK 2-3 (2-1) Nemesnádudvar, 250 néző. Vezette: Vörös (Fülöp, Narancsik). Nemesnádudvar: Szabados - Czvetnics, Barta, Gazsi, Szilágyi, Si­mon, Schindler Z., Schindler E., Knapig, Pesti, Grúber (Kiss D.). Edző: Hayerbacher Ferenc. Dusnok: Báló - Ottenthál, And- rin, Jagicza J„ Sáfrán (Csizovszki), Konkoly, Simonies, Óbéri, Sánta, István, Kincse. Edző: István Zoltán. Gólszerző: Szilágyi, Gazsi, illetve Jagicza, Kincse, Sánta. Kitűnt: Barta, Gazsi, Knapig, Czvetnics, illetve Simonies, Jagicza, Kincse, Sánta. Két gyenge teljesítményt nyújtó csapat közül a helyzeteit jobban ki­használó csapat győzött. Sárga lap: Schindler Z„ Knapig, Konkoly, Simonies, Csizovszki. Ifjú­sági eredmény: 2-0. AKASZTÓ - SZABADSZÁLLÁS 4-0 (1-0) Akasztó, 250 néző. Vezette: Kovács (Fülöp, Törőcsik). Akasztó: Markó - Nagy, Lehota, Somjai, Sárközi, Meggyes, Béleczki (Bélák), Csehi, Lázár (Judák Á.), Kiajtó, Hámbalk’ó' (Szentgyörgyi). Edző: Agócs Zoltán. Szabadszállás: Lázár - Soós (Új­vári), Desztics (Kovács L.), Huszár, Kovács A„ Sári, Kis-Juhász, Zrínyi, Németh, Illés, Varga. Edző: Buzási Balázs. Gólszerző: Lázár 2, Lehota, Cse­hi. Sárga lap: Sós, Huszár, Kovács A., Zrínyi. Kitűnt: Lehota, Csehi, Klajkó, Somjai, illetve Lázár F„ Illés. Ifjúsági eredmény: 2-6. MÉLYKÚT- JÁNOSHALMA 0-0 Mélykút, 150 néző. Vezette: Witt mann (Horváth F„ Szabó G.). Mélykút: Kiss G. - Snyehoia Á (Farkas), Bori, Marcsók (Bényi), Körmöczi, Szabó, Kiss R„ Doszpod (Kiss I.), Snyehoia B„ Szénási, Velez. Edző: Szabó Gábor. Jánoshalma: Varga - Ádám, Mi- zser, Németh, Huszár, Bálind, Kiss K„ Ódor (Kolonics), Zámbó, Tóth, Török. Edző: Gieszinger Ferenc. A gyenge színvonalú mérkőzésen főszerepet vállaló játékvezető a 72. percben a közönség szerint is jogos büntetőrúgástól fosztotta meg a Mélykút csapatát. Kitűnt: Velez, illetve Huszár, Né­meth, Tóth. Sárga lap: Szabó, Snyehoia Á„ Zámbó, Ádám. Ifjúsági eredmény: 2-1. KISKUNMAJSA - KTK 2-0 (2-0) Kiskunmajsa, 150 néző. Vezette: Sánta (Rogács, Hodován). Kiskunmajsa: Huszka - Nagy G., Szőke, Fekete I„ Varga Cs., Szarka, Újfalusi (Kozák), Deli, Fekete Zs. (Göcző), Varga T. (Kovács G.), Tö­rök. Edző: Fütyü illés. Kiskunfélegyházi TK: Kovács L. - Dongó, Kricska, Földi N„ Polner (Fodor), Horváth (Nádasdi), Nagy E, Csincsák, Bíró (Kása), Vidéki, Szelepcsényi. Edző: Csincsák Zol­tán. Gólszerző: Fekete Zs. 2.. A majsai együttes a 28. és a 30. percben szerzett Fekete-gólokkal otthon tartotta a három pontot. Kitűnt: Huszka, Fekete I., Varga Cs., illetve Dongó, Nagy F„ Vidéki. Sárga lap: Nagy G., Fekete I„ Fo­dor, Csincsák, Vidéki. Kiállítva: Fodor (88. perc). Ifjúsá­gi eredmény: 2-1. KALOCSA - SOLT 3-1 (0-1) Kalocsa, 300 néző. Vezette: Kriskovics (Salamon, Harsányi). Kabcsa: Gojtán - Greksa, Aradi, Tóth D„ Mácsai, Balogh T. (Bényei), Balogh L, Unyi, Máté, Pákolicz (Tamaskó), Perity (Taba). Edző: Al­földi Albert. Solt: Tüskés - Tóth A., Ács, Duz- math, Fekete, Jánosi (Zemankó), Vincze, Aranyos, Szalai, László, Beke. Edző: Freppán György. Gólszerző: Perity, Pákolicz, Unyi, illetve Tóth A. Kitűnt: Mácsai, Bényei, Unyi, il­letve Tüskés, Tóth A„ Aranyos. Sárga lap: Tóth D„ Vincze, Fe­kete. Ifjúsági eredmény: 6-0. HARTA - KEREKEGYHÁZA 4-1 (2-1) Harta, 200 néző. Vezette: Suba (Nagy, Kriván). Harta: Zsinka - Bálint (Czuczu), Tomolik, Vékony, Vejtei, Sebestyén, Ispán, Szabadi, Szauer (Szabó), Bujáki, Felföldi (Kovács). Edző: Szauer Tamás. Kerekegyháza: Fekete Z. - And­rás, Kecskeméti (Deák), Duzmath, Trepák, Bányai, Fejes, Baracskai, Hugyecz Gy. (Polgár), Lantos, Hugyecz R. Edző: Bozsó György. Gólszerző: Szauer 2, Ispán 2, il­letve Baracskai. Kitűnt: Ispán, Szauer, Bujáki, il­letve András, Baracskai, Hugyecz R. Sárga lap: Szabadi, Vejtei, Hugyecz R., Polgár, Bányai. Kiállítva: Trepák (79. perc), Fejes (85. perc). Ifjúsági eredmény: 8-0. Tudósítottak: Badó Attila (Harta), Deák János (Tompa), Ézsiás Gábor (Tiszakécske), Farkas András (Kalo­csa), Friedrich József (Nemesnád­udvar), Gyovai János (Kiskunmaj­sa), Judák László (Akasztó), Magyar József (Mélykút). ARMAGNYAC MEGYEI 1. OSZTÁLY 1. Kalocsa 19 15 2 2 61-18 47 2. Izsák 19 15 2 2 59-20 47 3. Harta 19 14 3 2 66-19 45 4 Akasztó 19 13 2 4 55-23 41 5. Soltvadkert 19 11 5 3 48-21 38 6. Kiskunmajsa 10 9 4 6 34-27 31 7. Dusnok 19 7 5 7 26-35 26 8. Solt 19 8 2 9 23-32 26 9. Nemesnádudvar 19 8 1 10 33-55 25 10. Tiszakécske 19 6 3 10 30-37 21 11. Mélykút 18 5 3 10 28-36 18 12, Kerekegyháza 19 5 14 20-53 15 13. KTK 19 3 5 11 20-43 14 14. Jánoshalma 19 4 1 14 25-47 13 15. Szabadszállás 18 3 3 12 29-53 12 16 Tompa 19 4 1 14 22-60 12 A Tompától egy büntetőpont levonva.