Petőfi Népe, 2004. március (59. évfolyam, 51-76. szám)

2004-03-30 / 75. szám

SPORT Petőfi Népe - 11. oldal m 2004. Március 30., kedd MEGYE II. DÉU CSOPORT Góltalan Dunaszentbenedek DUNASZENTBENEDEK ­BAJASZENTISTVÁN 0-2 (0-1) Dunaszentbenedek, 50 néző. Vezet­te: Ignácz (Bánfi, Rőczei). Dunaszentbenedek: Tihanyi - Gyüre, Búzái, Kocsis, Cserenkó, Pákolicz, Karkus, Kerekes, Dömötör, Varga (Húsvéth), Balaton (Kovács). Edző: Kovács László. Bajaszentistván: Székely - Csá­szár, Kovács (Gyüre), Timer, Váits, Káli, Szólik, Kulimák, Szűcs, Maro- sovity (Káli), Goretich. Edző: Vanó Sándor. Gólszerző: Kulimák, Váits. Sárga lap: Kovács, Gyüre, ill. Marosovity, Káli. Nagyon mély talajú pályán hatal­mas iram jellemezte az első fél órát, de mindkét kapus hibátlanul oldotta meg feladatát. Az első félidő utolsó percében egy jobb oldali vendégtá­madást követően az egymásra váró hazai védők között Kulimák helye­zett a hálóba, 0-1. A második játék­részben a vendégek rátettek még egy lapáttal, s a hazaiak jobbára védeke­zésre kényszerültek. A 60. percben egy szögletet Tihanyi még kiöklö­zött, de a védők nem szabadítottak fel, s Váits 16 méterről a kapuba lőtt, 0-2. A benedekiek mindent megpró­báltak, hogy bevegyék Székely ka­puját, de ez nem sikerült nekik. A 90. percben Karkus tizenegyesét is védte a vendégkapus. A vendégek megérdemelten nyertek a tavasszal még egyetlen gólt és egyetlen pontot sem szerző hazaiak ellen. Kitűnt: senki, ill. Timer, Kuli­mák, Szólik, Goretich. Ifjúsági eredmény: 0-4. Tudósító: Kovács Lajos. BÁTMONOSTOR - FÁJSZ 2-4 (2-1) Bátmonostor, 130 néző. Vezette: Koch E. (Fehér, Kovács). Bátmonostor: Tamási - Szlaviko- vics A., Szlavikovics E„ Gajári, Ur- bán, Sántha, Foki, Balázsics (Rohon- czy a 80. p.), Kertész, Dömötör, Bodovics (Kővári a 75. p.). Edző: Mazug István. Fájsz: Virág - Tanyó, Mihalik Zs„ Bittmann, Mihalik (Lavkó), Pörzse, Palenyik, Szász, Tanyó (Sereg), Ve­res (Juhász), Szabó (Kovács). Edző: Gyuricza János. Gólszerző: Bodovics 2, ill. Bittmann, Szász, Szabó, Mihalik. Sárga lap: Gajári, ill. Pörzse, Lavkó, Juhász. Kitűnt: Bodovics, ill. az egész csapat. A második félidei teljesítményé­nek köszönhetőn megérdemelten vitte el a három bajnoki pontot a fajszi együttes. A Bátmonostor to­vábbra is gyengén szerepel. Ez a tel­jesítmény nagyon kevés lesz az elő­relépéshez. Ifjúsági eredmény: 2-1. Tudósító: Melnik János. SZEREMLE - KISKUNHALASI SPARTACUS 2-1 (0-0) Szeremle, 100 néző. Vezette: Varga (Szűcs, Tamás). Szeremle: Holka - Török, Len­gyel, Varga, Nagy G., Diósi, Tokodi, Tóth, Hegyi, Gyöngyös (Sós), Nagy Gy. (Barna Z.) Edző: Barna Zoltán. Kiskunhalas: Cs. Kovács - Ficsor, Moravecz, Ábrahám, Paor, Szarvas, Nagy Cs. (Valkai), Suba, Erdélyi, Cse- te, Berki (Paprika) Edző: Kis Péter. Gólszerző: Varga, Gyöngyös, ül. Paprika. Sárga lap: Gyöngyös, ill. Mora­vecz, Szarvas. Kiállítva: Lengyel, ill Paor, Erdélyi. Parázs hangulatú mérkőzésen, egyenlő erők küzdelméből a Sze­remle végül megérdemel­ten tartotta otthon a három pontot. Lengyelt és Erdé­lyit köpködés miatt állítot­ta ki a bíró, Paor pedig azért mehetett idő előtt zu­hanyozni, mert páros láb­bal beleszállt Barnába. Kitűnt: Varga, Diósi, Barna, ill. senki. Ifjúsági eredmény: 1-0. Tudósító: Holka László. KUNBAJA - HAJÓS 3-1 (2-1) Kunbaja. 100 néző. Vezette: Szűcs Z. (Szécsényi G., Narancsik B.). Kunbaja: Szőke I. - Hajdú ( Ha­lász), Kiss L., Páhor, Simon, Párczen, Kiss R., Wettstein, Varga, Szalai, Torma (Berghoffer). Edző: Gálfi Imre. Hajós: Szabó - Gyurászovics, Stoffer, Rácz, Huber, Hepp, Szeitz, Follárdt (Pechtinger), Pesti, Gyöngy, Nádasdi. Edző: Ginál Gábor. Gólszerző: Wettstein 2, Szalai ill. Gyöngy. Sárga lap: senki, ill. Gyurá­szovics. Kitűnt: Wettstein R„ Kiss L., Sza­lai T., Torma K., ill. Gyöngy, Hepp, Szabó. A hazai csapat már a 15. percben kétgólos előnyre tett szert. Ézután is sorra vezették formás, gyors támadá­saikat. Ekkor viszont nem koncent­ráltak a helyzetek kihasználására. A félidő utolsó percében ártatlannak tűnő helyzetből szépítettek a vendé­gek. A második félidő ismét hazai góllal kezdődött, majd több ziccer maradt kihasználatlanul. Összessé­gében teljesen megérdemelt hazai győzelem született. Ifjúsági eredmény: 10-2. Tudósí­tó: Gálfi Imre. BÁCSBOKOD - SZAKMÁR 2-1 (1-0) Bácsbokod, 150 néző. Vezette: Berger J. (Béleczki J., Apró F). Bácsbokod: Szöllősi - Tóth (Zsumbera), Kreszló, Papp, Morvái, Pintér, Nagy, Hangya, Kürtös (Máder), Merkler (Pauk), Hercz. Edző: Barákovics István. Szakmár: Igaz - Tóth Cs., Laka­tos, Répási, Tóth K„ Romsics, And­rás, Szalontai (Szitár), Mádi (Laka­tos), Tóth Z., Sontra. Edző: Pintér Ta­más. Gólszerző: Pauk, Hercz, ill. Tóth Z. Sárga lap: Nagy A., ill. senki. Kiállítva: Máder (90. p.). Kitűnt: Kreszló, Kürtös, Tóth P, Papp, Nagy A., ül. Lakatos, András, Sontra, Répási. Hetvenöt percig rendkívül ponto­san és tetszetősen játszott a hazai csapat, és megérdemelten nyerte a találkozót a taktikailag fegyelmezett ellenféllel szemben. Az utolsó ne­gyedórában visszaálltak a bokodiak, ráültek az eredményre, ekkor kapták a gólt is. A hazaiak győzelme azon­ban már nem forgott veszélyben. Ifjúsági eredmény: 3-1. Tudósító: Barákovics István. NAGYBARACSKA - SÜKÖSD 1-1 (0-1) Nagybaracska, 200 néző. Vezette: Rácz (Nagy, Süveggyártó). Nagybaracska: Mikolás Kubatov, Rádóczi, Papp, Puskás, Tóth, Bárth (Bobor), Rácz, Ikotity, Gúnya, Király F. (Margit). Edző: Kernya Tibor. Sükösd: Nagy - Molnár, Marusa, Kutyka, Halász, Miókovics, Papp (Pál), Szabados (Zsikó), Székely, Ta­más, dr. Tóth. Edző: Ló­gó János. Gólszerző: Rácz, ill. Székely. Sárga lap: Papp, Ikotity, ill. Miókovics, Székely, Zsikó. Kiállítva: Puskás. Az első félidő 35. percében (0-1-nél) Pus­kás kapufára lőtte a ha­zaiak büntetőjét. A sok ziccert hibá­zó, lelkes hazaiak közelebb áUtak a győzelemhez. Ifjúsági eredmény: 2-0. Tudósító: Kernya Tibor. ÉRSEKCSANÁD - KELEBIA 2-0 (0-0) Érsekcsanád, 250 néző. Vezette: Tóth S. (Serdült S„ Alaga I.). Érsekcsanád: Kazinczi N. - Kiss S., Agócs, Kenyeres B., Kazinczi Z., Bor, Pencz, Török, Taba, Koszorús P, Berger. Edző: Koszorús János. Kelebia: Kollár Á. - Rudics, Rencsár, Gémes, Antal, Bögre, Bereczki, Szabó, Andróczki, Ürmös, Csamangó. Edző: Kószó László. Gólszerző: Agócs, Török. Sárga lap: Kazinczi Z„ Kenyeres B., Pencz, ül. Bereczki, Rudics, Gé­mes. Kiállítva: senki, ill. Rencsár, Mol­nár (szándékos sérülés okozásáér). Kitűnt: az egész csapat, ill. Gé­mes, Antal. Az őszi szezonban elszenvedett vereség miatt a visszavágás vágyá­tól fűtve a hazai csapat nagy elán­nal vetette magát a küzdelembe. Az Érsekcsanád mezőnyfölényt har­colt ki, de ezt a játékrészt még nem a gólok, sokkal inkább a Kelebia durva játéka és a játékvezető erély- telensége jellemezte. A második félidő közepén Agócs talált a ven­dégek kapujába, majd a kelebiai já­tékosok ámokfutását követően szándékos sérülés okozásáért a já­tékvezető kettejüket ki is állította. A 80. percben Török okos góllal ál­lította be a végeredményt. A jó erő­ket felvonultató Kelebia ellen a Csa- nád megérdemelten nyert Ifjúsági eredmény: 3-3. Tudósító: Csongor Antal. VASKÚT - BÁCSBORSÓD 24 (1-0) Vaskút, 150 néző. Vezette: Pocsai K. (Piukovics Zs., Bánfi Z.). Vaskút: Schmiz D. - Takács, Cső­zik Zs., Csőzik I., Rebenszki (Vö­rös), Tamasi, Szabó, Németh, Schmiz L, Kiss, Császár (Hegedűs). Edző: Kubovics Antal. Bácsborsód: Farkas - Varga, Bog­nár (Balázs), Várnai, Győré, Zavaros (Kiss), .Veverka, Mojzes, Grósz (Csúcs), Fekete, Török. Edző: Illés Antal. Gólszerző: Szabó 2, ill. Zavaros, Veverka 2, Török. Sárga lap: Kis, ill. Várnai, Mojzes. Szabó, ill. Mojzes, Veverka. Ifjúsági eredmény: 2-3. Tudósító: Kun Sándor. MEGYE II. DÉLI CSOPORT 1. Sükösd 19 12 4 3 56-22 40 2 Bácsborsód 19 13 6 35-25 39 3. Érsekcsanád 19 11 3 5 44-29 36 4. Bajaszentistván 19 10 6 3 33-22 36 5. Bácsbokod 19 11 2 6 44-43 35 6. Kelebia 19 9 5 5 29-19 32 7. Kunbaja 19 9 3 7 37-27 30 8. Fájsz 19 8 4 Ilii 52-38 28 9. Szakmár 19 7 4 8 41-34 25 10. D.szentbenedek 18 8­10 37-48 24 11. Vaskút 19 7 1 11 22-34 22 12. Nagybaracska 19 5 6 8 26-28 21 13. Hajós 18 5 3 10 34-33 18 14. Bátmonostor 19 5 3 11 28-51 18 15. Szeremle 19 4 5 10 24-41 17 16. Kiskunhalasi Sp. 19 lit 3 15 18-66 6 A nagykőrösiek a legeredményesebbek Budapest Harminc klyb képviseletében 100 versenyző, köztük világ- és Euró- pa-bajnokok, Világkupa-győztesek vettek részt a Magyar Kyokushin Karate Szervezet 2004-es felnőtt országos bajnokságán, amelyet a BM sportcsarnokában rendeztek meg a Stabilitás Karate Kai szerve­zésében. 4 A múlt esztendő ragyogó nem­zetközi eredményeit követően az idei bajnokság színvonala is ki­emelkedőnek minősíthető, ráadá­sul a karatékák technikai és fizikai felkészültsége mellett jelentősnek mondható anyagi elismerés is tár­sult a kiósok ez évi hazai csúcsta­lálkozójához, amely ezúttal első al­kalommal volt pénzdíjas. Az X-fresh Kupáért kiírt ma­gyar bajnokság győztesei és nagy­kőrösi, ceglédi helyezettjei, női kata (formagyakorlat): 1. Tóth Re­náta (Abasár), 3. Szabóné Bálint Anita (Nagykőrös), férfi kata: 1. Szabó István (Nagykőrös), női knmite (küzdelem): 55 kg: 1. Szabóné Bálint Anita (Nagykőrös), 3. Motzer Melinda (Nagykőrös), 65 kg: 1. Tóth Ivett (Martfű), 2. Abra- hám Edit (Nagykőrös), férfi kumite: -70 kg: 1. ifj. Nemes József (Kemecse), 80 kg: 1. Jarábik Zsolt (Cegléd), 3. Halmi Viktor (Cegléd), 90 kg: 1. Demeter Zsolt (Sopron), +90 kg: 1. Török Dániel (Sakura SE). A legharcosabb női versenyző: Szabóné Bálint Anita (Nagykőrös). A legeredményesebb klub: Nagy­kőrös^ ______________________■ Fe lrobbant a Vegyész-lombik Röplabda Férfi Extraliga, elődöntő 2. mérkő­zés: Phoenix-Mecano Kecskeméti RC - Vegyész RC Kazincbarcika 3:2 (-14,27,19, -16,13). Kecskemét, 200 néző. Vezette: Csizmarik, Bodrogi. Kecskemét: Tamás, Somodi, Buday, ifj. Nagy, Kása, Urfi. Csere: Rácz (liberó), Kodácsy, Szabó Z., Rapi. Edző: Karagics Mátyás. Az eredmény alakulása, 1. játsz­ma: 3:7, 6:12,12:16,13:23., 2. j.: 4:4, 8:11, 12:16, 16:18, 21:19, 23:21, 3. j.: 5:4, 8:5,12:10,17:13,21:14,4. j.: 1:3, 7:8,11:13,13:17,14:21,5. j.: 3:2, 7:4, 9:6,11:7,13:10. Meglehetősen rossz ritmusban kezdte a játékot a hazai alakulat. Ká­sa a feladói poszton nem úgy moz­gatta társait, hogy abból az ütők eredményesek tudtak volna lenni. Ugyanakkor a kecskeméti sánc munkájába többször hiba csúszott: Jánosi sokszor kiszorított helyzet­ből ütött, de így is eredményes tu­dott lenni. Főleg ez okozta a hazaiak vesztét az első játszmában, illetve az, hogy az elején Szekeres, a végén pedig Morozov nyitásaival nem tud­tak megbirkózni, 0:1. A második etap már jóval szorosabbra sikere­dett. Sokat javult a kecskemétiek nyitásfogadása és Kása is biztosab­ban osztogatott. 18:19-nél pályára lé­pett a jól nyitó Rapi. A fiatal játékos négyszer is remekült szerváit, így előnyhöz jutott csapata (23:21). A vendégeknél Toronyai került nyitó pozícióba, s Rapihoz hasonlóan jól Agyonvert ______ Röqbi NB I-es mérkőzés: Kecskeméti At­létika és Rugby Club - Szentesi VSC 91-esek 93-7 (52-0). 50 néző, Kecskemét, Széktói Stadion 4-es pálya. Vez.: Suiogan. KARC (pontszerzők) Pogrányi 18, Hegedűs 15, Beke 10, Gerő 10, Fehér 10, Németh 10, Kiss 5, Popovics 5, Schimó 5, Borbély 5. oldotta meg feladatát. A gigászi vég­játékban aztán Tóth Gábor széles ütése és Morozov „antennája” meg­hozta az egyenlítést a hazaiaknak: 1:1. A harmadik szettben tovább tar­tott a hazai jó széria, a vendégek többször pontatlanok voltak (17:13). A kecskeméti henger, ifj. Nagy és Somodi vezérletével, megállíthatat­lan volt, 2:1. A negyedik játszma ele­jétől aprócska, de biztos előny birto­kába került a vendégegyüttes, s a második technikai szünet után, a Tomanóczy-Kárpáti-Tóth élő falnak köszönhetően megugrottak a bar- cikaiak. Karagics mester változtatott a feladói poszton, Kását Szabó Zol­tán váltotta, de a KFRC-n már ez sem segített, 2-2. A mérkőzést eldöntő csatában jói kezdett a Kecskemét, tombolt a hazai szurkolótábor. 9:7- nél Kodácsy ütött egy jót, majd két jó blokkal vétette észre magát. A túl­oldalon mindenki Jánosiban bízott, aki ütött is egy-két vízfakasztót, de a kecskemétiek ifj. Nagy Pétere feltet­te az i-re a pontot. Kitűnt: Somodi, ifj. Nagy, Urfi, ill. Jánosi. Karagics Mátyás: - Kulcsfontos­ságú volt a második szett, amikor Rapit küldtem be nyitni, s ő jól oldot­ta meg a feladatot. Gratulálok a fiúk­nak, erőn felül teljesítettek. A három győzelemig tartó pár­harc állása: 1-1. A 3. mérkőzésre szerdán, 17.30-kor Kazincbarcikán kerül sor. A másik elődöntőn: 3. mérkőzés: Kométa-Kaposvár - Dunaferr 0-3. Az állás: 1-2. b. k. szentesiek Új edzőjével, Rázván Popo- viccsal ötletesen és gyorsan ját­szott tavaszi nyitófordulóján a KARC a sereghajtó ellen, s „péppé” verte ellenfelét. A kecskemétiek legközelebb április 10-én, 13 óra­kor lépnek pályára Széktón, ahova az angol Hammersmith and Ful­ham RFC csapatát várják egy ba­rátságos rögbicsatára. A Fókák oktattak Vízilabda OB I-es női mérkőzés: Solárker Villanó Fókák Kecskemét - Eger Szenior 22-4 (8-1, 7-1, 5-0, 2-2). Kecskemét, 100 néző. vezette: Pásztor. Kecskemét: Kutasi - Gaz­dag 7, Hajdú 2, Varga A. 3, Tóth M. 2, Kovács O. 1, Török 3. Csere: Vi­rág Bo. 1, Tóth B. 2, Hüse, Tóth E, P. Varga N. 1, Galisz (k). Edző: Valkay Ferenc. A Fókák már a mérkőzés elején lerohanták az egri veterán csapatot. Különösen Gazdag lőtt élmény­számba menő gólokat - egyet a fél­pályáról -, Varga A. pedig a védeke­zésben jeleskedett. Kitűnt: Gazdag, Varga A., Török ill. Kovács J. 3, Szabó A. 1. OB I/B-s férfimérkőzés: Vasas II. - Kecskeméti VSC 10-6 (2-0, 3-2, 3-2, 2-2). Budapest, Komjádi uszo­da, vez.: Bátori, Barsi. KVSC: Har- kai - Hasas 3, Szilvási 1, Orosz, Csete 1, Godó, Persely 1. Csere: Bá­csi Á„ Jobbágy, Kozák. Edző: Ko­vács Róbert. A beteg Budai nélkül tartaléko­sán érkező kecskemétiek egyen­rangú ellenfelei voltak az esélye­sebb hazai csapatnak, de 2-0-nál négyméterest és több gólhelyzetet elhibáztak. A harmadik harmad elején a kissé furcsán ítélő játékve­zetők a kecskemétiek legjobbját, Perselyt cserével végleg kiállították. Ettől kezdve már nem volt esély a fordításra. Kitűnt: Szeles (k), Ta­mási 2, Szilágyi 2, Gyarmati 2, ill. Harkai, Hasas. ■ _________Hírek CS ELGÁNCS. Május 14-16. között Belgrád helyett Bukarest rendezi az olimpiai kvalifikációt lezáró a csel­gáncs Európa-bajnokságot. TOTÓ. A 13. fogadási héten egy 13 plusz egy találatos szelvény akadt, mellyel 22.361.301 forintot lehet nyerni. 13 találatos nem volt. A 12- esekre 127.355, a 11-esekre 7376 , a 10-esekre 1174 forintot fizetnek. GAZDATANÁCSOK Időszakosan jelentkező rovatunkban János bá’-t, a gondos gazdálkodók tanácsadóját kérdezzük az aktuális növényvédelmi teendőkről. Az alma növényvédelme ^ A 2003-as ev aszályos időjárása megviselte almafaínlcái Is, viszont az enyhe tel kedvezett nekik annyiban, hogy nem szenvedtek jelentős fagykárt. Amint tartósan fagymentessé válik az idő, egyre szaporodnak a kerti munkák. így a gyümölcsfák körüli teendők is. Az almafák különösen sok gondoskodást igényelnék, ezért mostani beszélgetésünkben a helyes gondozással kapcsolatosan kérdeztük János bá’t. © Miért szükséges védeni almafáinkat? Az almafák igen érzékenyek a kártevőkkel és a beteg­ségekkel szemben, ezért évente 10-12 alkalommal is permetezni kell őket, különben jelentős terméskiesés, illetve minőségromlás következhet ba. © Milyen károsftók veszélyeztetik leginkább almafáinkat? A gombabetegségek közül a varasodás és a lisztharmat, a baktériumok okozta fertőzések közül a tüzelhalás a meghatározó. A rovarkárosítók közül a takácsatkák, a levéltetvek. a pajzstetvek, a sodrómolyok, az alma­moly és az aknázómolyok a legfontosabbak, amelyek a védekezéseket meghatározzák. © Mikor érdemes a védekezéseket elkezdeni? Az alma rügypattanástól 2 legérzékenyebb a kárositókkai szemben, és folyamatos védelmei kíván egészen az érésig. A gazdasági kártétel szempontjából a legveszélyesebb a zöldbimbós állapottól a zölddió nagyságú gyümölcs- állapotig tartó időszak mind a gombabetegségek, mind a rovarkárosítók részéről. A kórokozók ellen megelőző jelleggel, lehetőleg előrejelzés alapján javasolt a véde­kezés, míg a kártevők ellen rajzásuk, egyedszámuk változása alapján célszerű időzíteni a védekezést. © Hogyan tudjuk megvédeni az almafát a gomba­betegségek ellen? A gombabetegségek elleni védekezést célszerű olyan szerrel vagy szerkombinációval végezni, amely mindkét fontos gombabetegség ellen védelmet nyújt. Ilyen készítmény a Discus + Delan kombináció, amely korszerű hatóanyagai révén a fákat mintegy védöburokba helyezi: kivűl-belűl védelmet nyújt a levél és a gyümölcs számára. Kiváló az esőállósága, sőt nedves, harmatos levélre is kipermetezhető, mivel erősen kötődik a levél és a fiatal termés viaszrétegéhez. © Hogyan tudjuk megvédeni az almafát a rovar- kártevők ellen? A gondos gazda folyamatosan figyeli a kártevők egyedszá- mának változását, így tudja, hogy az egyes rovarfajok mikor rajzanak. Ez a védekezés időpontját meghatározó legfon­tosabb tényező. A védekezésre általában komplex techno­lógia ajánlott, többféle szerrel és több lépcsőben, a területen előforduló egyes rovarfajok mennyiségétől függően. Az almafák védelmére kialakított BASF-technológia szereplői, a Nomolt és a Cascade mindenképpen említésre méltók. A Cascade olyan tulajdonságokat egyesit, melyek révén egyedülálló a rovarkártevők elleni szerek között. Keltűs hatása van: hatékony az atkák és molyok ellen egyaránt, ezért nem kell kiegészíteni másik készítménnyel. Hosszú a hatástartama, ugyanakkor kíméli a ragadozó rovarokat, és használható a környezetkímélő (IPM) technológia részeként. A Nomolt használata az almamoly és az aknázómolyok ellen javasolt, ha azok rajzása a virágzás idejére esik. ugyanis a készítmény virágzásban is használható, környezet­kímélő, a felhasználóra és a környezetre egyaránt veszély­telen. A ragadózó rovarokat kíméli, hatástartama hosszú. © Hogyan lehet a készítményekről további informá­cióhoz jutni, és hol lehet megvásárolni? A II. forgalmi kategóriájú termékeket ún. zöldkönyv birtokában lehet megvásárolni és felhasználni. A leihasználással kapcsolatban a növényvédő szakmérnökök további információkkal szolgálhatnak. A szereket növényvédőszer-nagykereskedők, nagyobb gazdaboltok forgalmazzák. Köszönjük a jó tanácsokat! Köszönöm a kérdéseketI A legközelebbi találkozásig mindenkit szeretettel üdvözöl, és jö egészséget kíván: ÁL a gondos gazdálkodók tanácsadója