Petőfi Népe, 2003. október (58. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-28 / 251. szám

10. oldal - Petőfi Népe 2003. Október 28., kedd LABDARÚGÁS A rm*anyat MEGYEI I, OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Makra mesteri hármasa sokkal később Maczkó szabadrú­gást végzett el 19 méterről. Elcsa­varta a labdát a sorfal mellett, de az a kapufa mellett hagyta el a játék­teret. A félidő közepén Gazdagnak nyílt lehetősége, hogy 16 méterről szabadrúgásból betaláljon Markó kapujába. A portás csak kiütni tud­ta a labdát, ami Maczkóhoz került. Az újabb lövést már biztosan hárí­totta Markó. Később a vendégek Sárközi révén hasonló helyről vé­gezhettek el szabadrúgást. Kocsis védte a bal alsó sarokba tartó lab­dát. A 34. percben Lehota a 16- oson belül felrúgta Maczkót. Kecs­kés játékvezető azonnal a 11-es pontra mutatott. Makra P. a jobbra mozduló Markó kezei között a ka­puba bombázott, 2-0. A félidő befe­jezése előtt nem sokkal, szöglet után Szentgyörgyi Lázár fejére emelte a labdát. A csatár nem hibá­zott, 2-1. T1SZAKÉCSKE-AKASZTÓ 3-2 (2-1) Tiszakécske 200 néző. Vezette Kecskés F. (Pataki, Kara). Tiszakécske: Kocsis - Forgó, Ézsiás, Kriss, Pálinkás, Tóth (Lendvai), Kővári, Gazdag, Maczkó (Makra T.), Makra P„ Járvás. Edző: Ézsiás Gá­bor. Akasztó: Markó - Újvári (Kiajtó), Lehota, Somlyai, Sárközi, Hegyes, Hambalkó, Csehi, Lázár, Supka, Szentgyörgyi (Nagy). Edző: Agócs Zol­tán. Gólszerző: Makra P. 3 ill. Szentgyörgyi, Lázár. Sárga lap: Maczkó, Lendvai ill. Somlyai, Nagy. Kiállítva: Somlyai a 76. percben. Kitűnt: Makra P. a mezőny legjobbja, az egész csapat ill. Csehi, Sár­közi, Hegyes. Ifjúsági eredmény: 3-0. A találkozón nem volt hivatalos játékvezető, de az edzők a mérkőzés lejátszása mellett döntöttek. Majdnem elmaradt a találkozó, ugyanis a mérkőzésre kiírt játékveze­tők nem érkeztek meg. Ézsiás Bálint szakosztályvezető telefonált a szö­vetségbe, ahonnan új játékvezetőket jelöltek ki, és küldtek Tiszakécskére. Emiatt - az előző napi eső ellenére is kitűnő talajú pályán - mintegy fél órával később kezdődött a párharc. Már a második percben helyzet adódott a hazaiak előtt. Gazdag jó lab­dát adott Tőthrtak a baj OltjaJpR, úki ahelyett, hogy J^yo^tisejnnégy méterről, inkáibb átíVélte á íábdát a jobb oldalra Makra P.-hez. A csapat­társ az oldalhálóba lőtt. Nem maradt válasz nélkül a hazai helyzet: a másik oldalon Csehi kapáslövése surrant el a jobb kapufa mellett. A 12. percben Makra P. kapott remek labdát a bal oldalon. Lefutotta a védőjét, de nagyon kisodródott, ezért középre húzott a labdával. A 11-es pontnál lövésre szánta el magát, s a labda a kapuban kötött ki, 1-0. A 19. perc­ben Makra a saját térfelének közepéről indult, kicselezte az utolsó védőt Somlyait, aki felrúgta, de csak sárga lapos figyelmeztetést kapott. Nem A második félidőt góllal kezdték a vendégek. Lázár Szentgyörgyihez továbbította a labdát a tizenhatoson belül, akire nem figyeltek a védők, így nem volt nehéz dolga 12 méterről a hálóba továbbítania, 2-2. Egy óra telt el a mérkőzésből, amikor Somlyai Csehihez passzolt, aki 15 méterről lőtt. A labda célt tévesztett. A 68. percben szabadrúgáshoz jutottak a ha­zaiak. Makra lövését Markó a jobb alsó sarok elől tolta ki. Nem sokkal később a másik oldalon Sárközi szögletét Csehi centiméterekkel fejelte a kapu fölé. A 76. percben Somlyai a 16-os előtt felvágta Makrát, és mivel volt már egy sárga lapja, a játékvezető kiállította őt. A szabadrúgást a sér­tett végezte el, a sorfal mellett elcsavart labda a kapu bal oldalába talált, 3-2. A 82. percben Lázár jó labdát kapott a jobb oldalon, lövését Kocsis csak kiütni tudta. Három perccel később Supka szabadrúgását hárította a kécskei kapus. Két ellentétes félidőt láthattak azok a nézők, akik megvárták a játék kezdetét. Az elsőben a hazaiak szervezték jobban a játékot, és a vezetést is magukhoz ragadták. A második játékrészben a vendégek gyorsan ki­egyenlítettek, és harcoltak a győzelemért. Egy kihagyás azonban elég volt ahhoz, hogy pont nélkül térjenek haza. A tiszakécskeiek Makra P. re­mek játékával megérdemelten jutottak a három ponthoz. Kecskés játék­vezető nem mindig úgy torolta meg a szabálytalanságokat, ahogyan kel­lett volna, ezért több esetben is borzolta a szurkolók idegéit, a., .«j/i »»„iw Ézsiás Gábor: - Gratulálok a csa­patnak a lelkes játékhoz, időnként szépen futballoztunk. Azt hiszem, megérdemeltük a győzelmet. Agócs Zoltán: - A tiszakécskeiek lelkesen játszottak, amihez csak gra­tulálni tudok. SZENTIRMAY TAMÁS SOLTVADKERTI TE­­KEREKEGYHÁZA 5-0 (3-0) Soltvadkert, 200 néző. Vezette: Rácz (Salamon, Szabó). STE: Hatvanyi - Aszódi, Hirsch, Molnár (Sörös), Eperjesi (Kovács), Marton, Filus, Szlovák, Mészáros, Vata (Füleki), Rumán. Edző: Windecker József. Kerekegyháza: Fekete - András (Büte), Kulman R., Duzmath (Trepák), Kulman A., Kecskeméti, Fejes, Máté, Hugyecz, Polgár, Ma­gyar (Fehér). Edző: Máté Attila. Gólszerző: Füleki 2, Rumán, Vata, Filus. Sárga lap: Hirsch, Filus, ill. Pol­gár, Kulman R. A 22. percben már 3-0 volt az ál­lás, onnantól a hazai csapat kicsit visszavett az iramból. Ifjúsági eredmény: 3-1. Tudósító: Horváth Mihály. MÉLYKÚT-KISKUNMAJSA 2-2 (1-0) Mélykút, 150 néző. Vezette: Szűcs (Farkas L., Vén). Mélykút: Bényi - Snyehola Á., Szűcs, Körmöczi (Molnár), Kárász, Bori, Szabó, Ivancsan, Snyeholy B., Szénási, Velez (Dervaderics). Edző: Velez Attila. Kiskunmajsa: Mindák - Szikora, Szarka, Szűcs, Fekete, Újfalusi, Sző­ke, Deli, Ábrahám (Fütyü), Török, Varga. Edző: Teliinger Vilmos. Gólszerző: Szénási, Ivancsan, ill. Fekete, Varga. Sárga lap: Snyehola Á., Snyehola B., Szénási, Bori, ill. Újfalusi, Ábra­hám, Szőke, Varga. Piros lap: Szikora a 76. percben. A hazai csapat egy megnyert (2-0) mérkőzést engedett ki a kezé­ből. A találkozó folyamán úgy hul­lottak a „sárgák”, mint őszi fagy után a diófa levelei. Kitűnt: Kárász, Ivancsan, Szabó, Snyehola B„ ill. Fekete, Szőke, Szűcs, Varga. Ifjúsági eredmény: 2-6. Tudósító: Magyar József. DUSNOK­SZABADSZÁLLÁS 3-2 (1-0) Dusnok, 150 néző. Vezette: Berger (Apró, Forgács). Dusnok: Báló J. - Laczkó, Andrin, Jagicza, Báló F., Bakula, Simonits (Konkoly), Óbéri, Sáfrán (Ottenthál), István, Hangya. Edző: István Zoltán. Szabadszállás: Lázár - Papp, Desztics, Huszár, Árva, Sári (Ko­vács), Kis-Juhász, Vörös, Németh, Illés, Varga. Edző: Bűzási Balázs. Gólszerző: István 2, Hangya, ill. Illés, Varga. Kitűnt: Bakula, Laczkó, Báló F„ István, ill. Varga, Vörös, Kis-Juhász. Ifjúsági eredmény: 1-6. Tudósító: István Zoltán. KTK-IZSÁK 0-4 (0-2) Kiskunfélegyháza, 250 néző. Ve­zette: Kalácsán A. (Kószó Cs„ Ju­hász M.). KTK: Nadrai - Dongó, Szelep­­csényi (Cseke), Földi N., Horváth J., Nádasdi (Fodor), Karsai, Csincsák, Bálint (Kása), Nagy E, Földi J. Edző: Bende József. Izsák: Házi - Kurucsai, Jávorka, Bonea, Márton, Bankes, Makrickij (Tóth Cs.), Virág, Hleba, Török, Su­ba. Edző: Gréczi Gábor. Gólszerző: Kurucsai 2, Márton, Tóth Cs. Kitűnt: Dongó, Nagy R, ill. Már­ton, Kurucsai, Jávorka. Az egységesebb izsáki csapat vé­gig irányította a játékot, és megér­demelten győzött. A kiskunfélegy­háziaknái csak a lelkesedés volt di­csérhető, a játék nem. Ifjúsági eredmény: 5-3. Tudósító. Nádasdi József. SOLT-JÁNOSHALMA 2-1 (1-0) Solt, 200 néző. Vezette: Kricskovics (Állaga, Süveggyártó). Solt: Tüskés - Ács (Szalai), Nagy, Csepregi, Fekete, Jánosi, Fink, Ara­nyos, Gúla, László (Beke), Tóth N. (Tóth A.). Edző: Freppán György. Jánoshalma: Huczek (Varga) - Csernók Cs., Peteán, Németh, Hor­váth, Kriss (Berkó), Csernók Zs. (Kolonics), Kiss R., Haász, Szabó, Faragó. Edző: Gieszinger Ferenc. Gólszerző: Fink, Gúla, ill. Berkó. Sárga lap: Ács, Csepregi, Gúla, ill. Peteán, Kolonics. Kitűnt: Fink, Gúla, Fekete, Lász­ló, ill. senki. Ifjúsági eredmény: 2-2. Tudósító: Pető Mihály. KALOCSA-HARTA 3-0 (1-0) Kalocsa, 1000 néző. Vezette: Varga (Pocsai, Tóth). Kalocsa: Gojtán - Tóth, Aradi, Gombkötő (Hatvani), Mácsai, Ba­logh T„ Balogh L, Unyi, Máté, Pákolicz (Bényei), Perity (Halász). Edző: Alföldi Albert. Harta: Badó - Bálint, Molnár, Vé­kony, Vejtei, Tomolik (Felföldi), Is­pán, Szabadi, Szabó (Szauer), Bujáki, Kovács (Mádi). Edző: Szauer Tamás. Gólszerző: Perity 2, Pákolicz. Sárga lap: Unyi, ill. Tomolik, Vejtei. Kiállítva: Molnár (55. p.). Kitűnt: Tóth, Perity, Pákolicz, Máté, ill. Bálint, Ispán. Rekordszámú közönség előtt Judák István, a Kalocsai FC közel­múltban elhunyt menedzserének halála miatt egyperces gyászszünet­tel kezdődött a mérkőzés, melyen magabiztosan játszottak a hazaiak, és megérdemelt győzelmet arattak a Harta ellen. Ifjúsági eredmény: 1-2. Tudósító: Farkas András. NEMESNÁDUDVAR-TOMPA 1-0 (1-0) Nemesnádudvar, 150 néző. Vezette: Agócs I. (Narancsik, Krizsán). Nemesnádudvar: Szabados - Czvetnics, Barta, Pusztai, Szilágyi, Simon, Schindler Z. (Mezői), Schindler E„ Gazsi (Knapig), Pesti (Kardos), Grúber. Edző: Hayer­­bacher Ferenc. Tompa: Cseh - Bálind, Kósa, Nyári, Magda, Baka (Rasztik), Síber, Nuszpl, Szabó (Bállá), Béleczki, Szekeres (Ferencz). Edző: Bé­leczki László. Gólszerző: Grúber. Sárga lap: Czvetnics, ill. Nyári. Kitűnt: Czvetnics, Barta, Schindler Z., ill. Cseh, Bálind, Síber. Egy alacsony színvonalú mérkő­zésen a görcsösen akaró hazai együttes feledtetni szerette volna az elmúlt hetek kudarcait lelkes és ki­tartó szurkolóival. Egyelőre ez nem sikerült. Ifjúsági eredmény: 8-1. Tudósító: Friedrich József. ARKIAGNYAC MEGYEI I. OSZTÁLY 1. Kalocsa 12 10 2-46-11 32 2. Harta 12 9 f 2 51-13 28 3. Izsák 12 9 1 2 42-16 28 4. Akasztó 12 9 1 2 36-14 28 5. Soltvadkert 12 7 3 2 30-15 24 6. Kiskunmajsa 12 7 2 3 24-17 23 7. Solt 12 6 6 10-17 18 8. Mélykút 12 5 2 5 23-21 17 9. Tiszakécske 12 5 1 6 22-25 16 10. Dusnok 12 4 4 4 17-23 16 11. Nemesnádudvar 12 5 1 6 21-33 16 12. Jánoshalma 12 3 w 9 18-33 9 13. Szabadszállás 12 2 1 9 20-38 7 14. Kerekegyháza 12 2 ill 10 10-41 6 15. KTK 12 1 2 9 10-31 5 16. Tompa 12 1 Ili 10 1845 4 HEIBL ISOLIERTECHNIK MEGYE II. ÉSZAK Fél tucat gól a Tabdi hálójában LAKITELEK-TABDI 6-0 (4-0) Lakitelek, 150 néző. Vezette: Len­csés (Sánta, Tamás). Lakitelek: Kormos - Hősi, ifj. Tóth (Kökény), Kalics (Vörös), Far­kas L, Molnár, Magyar, Határ (Újváry Sz.), Térjék (Barcsa), Sza­bó T., Újváry B. Edző: Tóth Sándor. Tabdi: Kovács - Fábián (Pólyák), Petróczi, Digner, Szikszai, Szabó A., Kuti, Lukács, Pszota, Szabó N. (Weppert), Farkas T. Edző: Bácsi László. Gólszerző: Térjék 2, Határ 2, Molnár, Szabó T. Sárga lap: Molnár, ill. Fábián, Szikszai, Lukács. Kiállítva: Lukács a 15., Szabó A. a 39. percben. Kitűnt: Térjék, Határ, Szabó, Molnár, ill. senki. Tóth Sándor: - Az első félidőben jó játékunkkal nagy előnyt tudtunk szerezni. A második játékrészben kissé kiengedtünk, de ilyen különb­séggel is megérdemelten nyertünk. Bácsi László: - Fegyelmezetle­nül játszottunk, de a játékvezető is sokat tévedett a kárunkra. Ifjúsági eredmény: 1-1. Tudósí­tó: Szentirmay Tamás. JAKABSZÁLLÁS-KECEL 1-1 (0-0) Jakabszállás, 150 néző. Vezette: Pataki (Gara, Lovas). Jakabszállás: Kása - Kátai, Ko­vács Zs., Major, Kánisz, Torbavecz (Csorba), Szabó R. (Molnár), Sódar (H. Szabó, Varga), Szöllösi, Bőrön­dé, Törteli. Edző: Torbavecz Jó­zsef. Kecel: Kapitány - Sendula, Pongrácz, Prucser (Béleczki), Doszpod (Jungwirt), dr. Angeli, Doszpod R, Bodrás, Verba, Bleszák, Fenyvesi. Edző: Doszpod Ferenc. Gólszerző: Kovács Zs., ill. Doszpod F. (U-esből). Sárga lap: Kása, Kátai, ill. Doszpod E, Bordás. Kitűnt: Major, Kása,'-Börönde,. Kátai, ill. senki. Ifjúsági eredmény: 1-8. Tudósí­tó: Szabó Mihály. TISZAALPÁR-NYÁRLŐR1NC 1-0 (0-0) Tiszaalpár, 200 néző. Vezette: Mol­nár H. (Ártim, Takács). Tiszaalpár: Hekkel - Kovács R, Albert, Sinkó, Márton, Bíró, Cseke, Tóth R. (Kovács J.), Lengyel, Palkovics, Zs. Juhász. Edző: Dudás György. Nyárlőrinc: Kulman - Bálint, Forgó, Molnár, Légrádi, Mihály, Kovács, Horváth, László (Böde), Sós (Nagy), György. Edző: Pádár József. Gólszerző: Zs. Juhász. Sárga lap: senki, ill. Kovács. Kitűnt: Sinkó, Zs. Juhász, Cseke, ill. Bálint, Molnár, Mihály. Ifjúsági eredmény: 1-1. Tudósí­tó: Kamasz Imre. ORGOVÁNY-LADÁNYBENE 1-1 (1-1) Orgovány, 100 néző. Vezette: Holczimmer (Kondász, Fejes). Orgovány: Lászka - Sárai Z. (Sá­rai L), Vakulya, Virág, Szabó, Bán (Szebellédi), Mészáros, Márton, Baranyi, Németh, Dorogi (Víztele­ki). Edző: Lászka György. Ladánybene: Lénárt - Róka, Fe­renc, Lénárt I., Baranyi, Gál, Varga, Botos, Kollár, Szombati, Teréki. Edző: Mészáros János. Gólszerző: Baranyi T., ill. Baranyi L. Sárga lap: Németh, Márton, Vízteleki, ill. senki. Kitűnt: Baranyi T., Mészáros, Vakulya, ill. Kollár, Szombati. Mindkét csapat a helyzetek so­kaságát hagyta ki. Egyik csapat sem érdemelt győzelmet, az ered­mény igazságos. Holczimmer já­tékvezető furcsa felfogásban vezet­te a mérkőzést, az utolsó pülana­­tokban egy jogos 11-estől fosztotta meg a hazai csapatot. Ifjúsági eredmény: 2-1. Tudósí­tó: Vízteleki János. HELVÉCIA-PÁLMONOSTORA 4-0 (0-0) Helvécia, 150 néző. Vezette: Fülöp (Szécsényi, Hegyi). Helvécia: Hajdú - Orbán, Tö­rök, Seres, Komonyi, Sánta (Apró), Tímár (ifj. Mata), Csorba, Kása, Dobosi, Pető (Katona). Edző: Mata József. Pálmonostora: Kovács Lajos - Cseh, Kovács T., Kovács L„ Szűcs (Kiss), Locskai (Papp L.), Síber (Papp Z.), Tóth, Seres (Huszka), Túri, Tamási. Edző: Síber Mátyás. Gólszerző: Pető, Dobosi, Török, Kása. Kitűnt: Komonyi, Dobosi, Csor­ba, ifj. Mata, Kása, ill. Tóth, Túri, Kovács T. Az első félidőben álmosan játszó hazaiak, a második játékrészben fo­kozatosan átvették az irányítást, és biztos győzelmet arattak a végére el­fáradó vendégek ellen. A Helvécia volt kapusának, Horváth Sándornak ajánlotta a mérkőzést. Ifjúsági eredmény: 5-1. Tudósí­tó: Szabó Sándor. CSENGŐD-DUNAVECSE 2- 3 (1-0) Csengőd, 80 néző. Vezette: Patyi (Kovács L, Tímár). Csengőd: Lehóczki - Minda (Ta­mási), Varga, Bódog (Siroki), Gei­ger, Gyurik, Gyenizse, Mezei G., Tóth Z., Németh, Bélák. Edző: Supka Sándor. Dunavecse: Losonczi - László (Sümegi), Kassai, Romfa, Szellák (Debrentei), Krepsz, Guttman (Fa­ragó), Sallai, Kolos (Szabó Zs.), Jenei, Lázár. Edző: Sümegi József. Gólszerző: Geiger, Mezei G., ill. Lázár, Kolozs, Debrentei. Sárga lap: Bélák, Németh, Var­ga, ill. Jenei. Piros lap: Gyurik, ill. Sallai. Kitűnt: Geiger, Bélák, ill. az egész csapat. Ifjúsági eredmény: 6-3. Tudósí­tó: Hegedűs Attila. KUNSZENTMIKLÓS­­CSÓLYOSPÁLOS 3-2 (2-2) Kunszentmiklós, 80 néző. Vezette: Kaszala (Törőcsik, Kovács I.). Kunszentmiklós: Bebők N. - Bognár, Bajnóczi (Bargah Bálint, Forró, Tóth J., Paróczi (Ordasi), Haraszti, Bebők Zs. (Lovász), Boczek, Zadravecz. Edző: Lovász Sándor. Csólyospálos: Szekeres - Török, Á. Fúrús (Kapás), Pócsik, Kolom­pár (Rákóczi), Tálos, Mózser, Szil­ágyi, Répás, Paragi, Sándor. Edző: Kitl József. Gólszerző: Bebők Zs. 2, Zad­ravecz, ill. Paragi, Sándor. Sárga lap: Bálint, Paróczi, For­ró, ill Répás. Kitűnt: Bebők N., Haraszti, Boczek, ill. senki. Ifjúsági eredmény: 2-2. Tudósí­tó: Ajpli László. BUGAC-KUNSZÁLLÁS 3- 2 (0-2) Bugac, 100 néző. Vezette: Ignácz (Bánfi, Hegyi). Bugac: Rokolya - Csendes, Pin­tér (Néma), Szabó L., Szele, Csáki, Seregély, Szabó A., Kovács, Szabó N., Farkas. Edző: Borbényi Miklós. Kunszállás: Kovács - Eszenyi, Kertész, Pöszmet, Szulyovszky (Bibók), Kiss (Lantos), Vincze, Sa­mu, Bertus, Koleszárik, Seres. Edző: Kertész Károly. Gólszerző: Szabó N., Szabó A., Samu (öngól), ill. Seres, Kertész. Sárga lap: Szabó N., ill. Samu. A vendégek szünetig biztosnak tűnő előnyt szereztek. A második félidőben a bátrabban játszó hazai csapat nagy izgalmak közepette a maga javára fordította a mérkőzést. A bugaciak a végén még egy bünte­tőt is hibáztak. Kitűnt: az egész csapat, ill. senki. Ifjúsági eredmény: 3-1. Tudósí­tó: Kovács György. HEIBL ISOLIERTECHNIK MEGYE II., ÉSZAK 1. Kecel 12 10 2-44-16 32 2. Helvécia 12 8 3 1 38-12 27 3. Tiszaalpár 12 8 3 1 32-10 27 4, Kunszállás 12 8 1 3 38-21 25 5. Lakitelek 12 7 1 4 40-26 22 6. Tabdi 12 7 1 4 27-18 22 7. Jakabszállás 12 5 3 4 32-29 18 8. Kunszentmiklós 12 5 III? 6 25-41 16 9. Orgovány 12 4 3 5 22-25 15 10. Ladánybene 12 4 3 5 31-35 15 11. Dunavecse 12 5-7 19-24 15 12. Csólyospálos 12 4 8 20-32 12 13. Bugac 12 3 1 8 22-37 10 14. Pálmonostora 12 2 |£! 7 11-29 9 15. Nyárlőrinc 12 2 2 8 18-28 8 16. Csengőd 12 lül 1 11 11-47 1