Petőfi Népe, 2003. október (58. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-28 / 251. szám

SPORT Petőfi Népe - 11. oldal | 2003. Október 28., kedd MEGYE II. DÉLI CSOPORT Hárompontos tizenegyes BAJASZENTISTVÁN­SZAKMÁR 2-1 (1-1) Baja, 60 néző. Vezette: Prikidánovics (Koch, Ko­vács Á.). Bajaszentistván: Lakner - Császár, Timer (Radies), Szabó (Farkas), Váits (Éber), Kovács (Ács), Szólik, Kuhmák, Szőcs G. (Somoskövi), Marosovity, Goretitch K. Edző: Vanó Sándor. Szakmán Filus - Greksa, Máriás, * Répási, Tóth, Romsics, Dobler, Szalontai, Fábri, Tóth Z. (Tóth M.), András (Sontra). Edző: Pintér Tamás. Gólszerző: Szőcs G., Császár, ill. Dobler. Sárga lap: Marosovity. Piros lap: Dobler a 85. percben a játékvezető megsértéséért. Lendületesen kezdtek a hazaiak, akik az 5. percben már a negyedik szögle­tet végezhették el. Mégis a vendégek szereztek a vezetést: a 20. percben Dobler egy ügyes támadás után volt eredményes, 0-1. A 25. percben Váits átadását Szőcs a rosszvü kimozduló Filus mellett a kapuba fejelte, 1-1. To­vábbra is támadásban maradtak a ha­zaiak, izgalmat azonban csak Csá­szár szabadrúgásból lőtt kapufája és a vendégcsapat ritka, de veszélyes kontrái jelentették. A második félidő nagy része is a szentistvániak meddő mezőnyfölényében telt el. A meccs a 86. percben dőlt el, amikor Császár értékesítette a Kulimák buktatásáért megítélt tizenegyest. A hazaiak meg­érdemelten szerezték meg a három pontot a szervezett, jó csapat benyo­mását keltő szakmának ellen. Ifjúsági eredmény: 5-1. Tudósító: Vanó Sándor. SÜKÖSD -KISKUNHALASI SPARTACUS 8-0 (3-0) Sükösd, 100 néző. Vezette: Varga (Hodován, Facskó). Sükösd: Nagy - Szabó, Marusa, Kutyka, Tóth, Papp, Halász (Evanics), Miokovics, Matity (Szabados), Tamás, Székely. Edző: Lógó János. Kiskunhalasi Sp.: Ruskó - Suba, Berki, Nagy, Fenyvesi (Lőrincz), Szabó, Paprika, László, Valkai, Ábrahám, Lengyel. Edző: Tóth János. Gólszerző: Székely 5, Ta­nács, Tóth, Papp. Kitűnt: Kutyka, Miokovics, Székely, ül. Lengyel. Ifjú­sági eredmény: 0-0. Tudósító: Lógó Mihály. BÁCSBORSÓD - HAJÓS 3-1 (0-0) Bácsborsód, 150 néző. Vezette: Suba (Körösi, Narancsik). Bácsborsód: Farkas - Varga, Bognár (Török), Vár­nai (Jenei), Győré, Zavaros (Balázs), Veverka, Mojzes (Szem), Grósz (Banász), Fekete, Héhn. Edző: Illés Antal. Hajós: Szabó Zs. - Gyurá­­szovics, Hoffer, Rácz, Huber, Hegyi, Szeitz Cs. (Krastek), Follárdt (Szeitz R.), Pesti, Gyöngy, Nádasdi. Edző: Ginál Gábor. Gólszerző: Veverka, Za­varos, Szem. Sárga lap: Zavaros, Var­ga, ül. Szabó Zs., Rácz. Kitűnt: Feke­te, Veverka, ill. senki. A 75. percig a vendégek játszottak fölényben, való­sággal kapujukhoz szegezték ellenfe­lüket. A bácsborsódiak állták a roha­mot, becsülettel védekeztek. A Hajós a végére elfáradt, így szép hazai kont­rák végén 15 perc alatt eldőlt a három pont sorsa. Ifjúsági eredmény: 5-1. Tudósító: Csontos János. DUNASZENTBENEDEK - SZEREMLE 4-2 (2-0) Dunaszentbenedek, 50 néző. Vezet­te: Lengyel (Forgács, Vén). Duna­szentbenedek: Tihanyi - Dömötör, Búzái, Kocsis, Cserenkó, Kovács (Birtók), Pákolicz (Posztobányi), Ke­rekes, Vén, Varga, Balaton (Húsvétit). Edző: Kovács László. Szeremle: Halka - Szem, Hegyi, Török, Farkas, Diósi, Tokodi, Tóth, Virág (Nasz), Gyöngyös, Soós. Edző: Barna Zoltán. Gólszerző: Kovács, Balaton, Páko­licz, Kocsis, ill. Gyöngyös, Diósi. Sár­ga lap: Kerekes, Pákolicz, ill. Szem, Tóth, Gyöngyös. Piros lap: Farkas buktatásért a 72. percben. Kitűnt: az egész csapat, ill. Diósi, Nasz. A 68. percben Varga buktatásáért tizen-HIE6YEIII.. DÉLI CSOPORT 1. Sükösd 12 9 1 2 41-15 28 2. Bácsborsód 12 9 ~ 3 25-12 27 3. Kelebia 12 8 1 3 22-11 25 4. Bácsbokod 12 7 111 4 30-33 22 5. Bajaszentistván 11 6 3 2 21-15 21 ö.Kunb^a 12 6 ill 5 26-17 19 7. Érsekcsanád 12 6 1 5 26-26 19 8. D.szertfbenedek 12 6 6 27-35 18 9. Hajós 12 5 1 6 30-24 16 10. Szakmár 12 4 3 5 29-24 15 11. Nagybaracska 12 4 3 5 19-18 15 12* Fájsz 12 4 2 6 38-24 14 13. Vaskút 12 4 1 7 11-20 13 14, Bátmonostor 12 3 ül 7 18-35 11 15. Szeremle 12 1 3 8 11-25 6 18?ij<íi<»nhalasi Sp. 11 1 mh 9 1048 4 egyest ítéltek. A büntetőt Eialaton előbb a kapusba, majd a kapufára lőtte. If­júsági eredmény: 1-8. Tu­dósító: Kovács Lajos. VASKÚT -BÁCSBOKOD 0-2 (0-1) Vaskút, 120 néző. Vezet­te: Tóth I. (Rogács, Hirsch). Vaskút: Schmiz- D. - Bócz (Fercsák), Takács, Csőzik, Bárth, Tamási, Jenei, Hor­váth, Schmiz I. (Kurucz), Császár (Cseke), Szabó. Edző: Kurucz János. Bácsbokod: Szöllősi - Tóth (Ber­­winkli), Viszmeg, Csúcs, Zsumbera, Máder, Nagy, Rácz (Aladics), Kürtös, Hercz (Gyurkovics), Pauk. Edző: Barákovics István. Gólszerző: Rácz, Pauk. Sárga lap: Bárth, Csőzik. Piros lap: Csúcs. Kitűnt: senki, ül. az egész csapat. A 25. percben tíz tagúra fo­gyatkozó bokodi csapat lelkes hozzá­állásával megérdemelten győzött. If­júsági eredmény: 6-1. Tudósító: Kun Sándor. KELEBIA - BÁTMONOSTOR 2-1 (2-0) Kelebia, 100 néző. Vezette: Nagyhe­­gyesi (Tóth, Prikidánovics). Kelebia: Kollár Á. - Enyedi, Rencsár, Gémes (Kollár M.), Antal, Bögre, Kollár A., Födi (Kardos), Andróczki, Szabó, Csamangó (Szegedi). Edző: Kószó László. Bátmonostor: Tamási - Kremniczki, Szlavikovics, Balázsi, Proboszt, Imre, Till, Kecskés, Urbán, Hámor, Bodovics. Edző: Mazug Ist­ván. Gólszerző: Andróczki 2, ill. Szlavikovics. Sárga lap: Imre, Bodovics. Az első félidőben a hazai csapat számtalan helyzete közül ket­tőt értékesített. A folytatásban szépí­tettek a vendégek. A Kelebiában elő­ször szerepelt egy csapatban a három Kollár testvér. Kitűnt: Rencsár, Andróczki, ül. Szlavikovics, Bodo­vics. Ifjúsági eredmény: 1-1. Tudósí­tó: Kovács Marcell. NAGYBARACSKA - FÁJSZ 0-0 Csátalja, 200 néző. Vezette: Horváth F. (Serdült, Vörös). Nagybaracska: Mikolás - Kubatov, Papp V., Rádóczi, Puskás, Farkas, Barna, Papp G. (Ki­rály J.), Tóth, Király R, Gúnya (Bobor). Edző: Kemya Tibor. Fájsz: Virág - Berta, Mihalik Zs., Juhász, Szász, Bitmann, Palenyik, Kupusz, Veres (Mihalik I.), Pörzse, Szabó. Edző: Veres Sándor. Sárga lap: Pus­kás. Kitűnt: Papp V., ill. Juhász, Szász, Palenyik. Az eseménytelen mérkőzésen a csapatok csak a jó idő­nek örülhettek. Ifjúsági eredmény: 3- 0. Tudósító: Kemya Tibor. Október 23-ánjátszották: KUNBAJA - ÉRSEKCSANÁD 2-1 (2-0) Kunbaja, 200 néző. Vezette: Pákolicz, Tóth, Vén. Kunbaja: Szőke - Simon, Kiss L, Barna, Kálmán, Párczen, Var­ga, Wettstein, Halász (Bohner 60. p.), Szalai, Páhor. Edző: Gálfi Imre. Érsekcsanád: Kazinczi N. - Kiss, Pencz, Agócs, Morvái, Koszorús, Bor, Török, Gyurkity (Kenyeres 59. p.), Viszmeg, Kazinczi Z. Edző: Koszorús János. Gólszerző: Varga, Wettstein ill. Koszorús. Sárga lap: Barna, Varga ill. Koszorús, Kazinczi Z. Kitűnt: Szőke, Kiss L., Barna, Wettstein, Szalai illetve Pencz, Morvái, Koszo­rús. A mérkőzés első harmada ven­dégfölényben telt el az erősen tartalé­kos hazai együttes ellenében. A 13. percben egy Pencz-Török akció vé­gén Kazinczi 5 méterről kapu fölé jut­tatta a labdát. A 22. percben Bor 8 méterről leadott lövését Szőke bravú­rosan hárította szögletre. A mérkőzés közepén kiszabadult a vendégek szo­rításából a Gálfi-legénység és kiváló támadásvezetések végén kétszer is megzörrent Kazinczi kapus hálója. A 34. percben Wettstein Kiss L. elé gu­rított, akinek lövése a védőkről Varga elé került. Ő jobbról, habozás nélkül, éles szögből jobb felső sarokba lőtt: 1-0. A 45. percben Párczen jobb olda­li szögletét követően Barna a kapu jobb felső vinklijére fejelte a labdát, majd az onnan lepattanó játékszert Wettstein a kapu közepébe bombáz­ta: 2-0. A szünet után is a Kunbaja ját­szott fölényben, ám a helyzeteit ezút­tal nem tudta gólra váltani. A vendé­gek az utolsó tíz percben átvették az irányítást, ám ebből csak szépítésre futotta. A 84. percben egy jobbról be­ívelt szabadrúgás után Koszorús a bal felső sarokba fejelte a labdát: 2-1. A tartalékos, de helyzeteit jobban ki­használó hazai csapat győzelme tel­jesen megérdemelt. Ifjúsági mérkő­zés: 2-2. Tudósító: Prókai Károly. —L. Kínai tesztpilóta __________ Sanghaj__________ A Williams-BMW Forma-1-es is­tálló tesztpilótaként alkalmazza a téli gyakorlások során a 20 éves kínai Ho-Pin Tungot, aki ugyan Kínában született, de Hol­landiában nőtt fel, s idén meg­nyerte az ázsiai Forma-BMW bajnokságot. Az autósport elit­­kategóriájában még soha sem in­dult kínai pilóta. Az ország a ter­vek szerint jövő szeptemberben első alkalommal rendezhet Grand Prix-t Sanghajban. ■ __Labdarúgás/ Kecskemét Egy héttel az NB l/B-s bajnok­ság rajtja előtt írtunk róla elő­ször, hogy a Magyar Labdarúgó­liga (MLL) illetékesei nem hite­lesítették a Széktói Stadiont. Hi­ányzik ugyanis a pályát körül­vevő, minimum két méter ma­gas kerítés, sárgára festett me­nekülőkapukkal. A döntés hallatán a Kecskeméti Sport Kht., illetve annak ügyvezető­je dr. Kelemen Márk tárgyalásba kezdett a ligával, hogy ideiglenes engedéllyel lehessen meccseket ját­szani a stadionban. A tanácskozás eredménnyel járt, mert az MLL illetékesei személyei haladékot ad­tak a hiányosságok pótlására. A Széktóiban jelenleg még nem fogtak bele a kerítés építésébe. Kelemen Márkot arról kérdeztük, hogy hol tart most az ügy. Az ügyvezető el­mondta, hogy a liga 2004. január 31-ig meghosszabbította a pálya hi­telesítését. Tehát addig kell befejez­ni a munkálatokat. Az építéshez szükséges forintok előteremtésére pedig pályázatot nyújtottak be a sportminisztériumhoz, bízva a po­zitív elbírálásában, emellett pedig folyik a kivitelezés szervezése. Azt még nem tudni, hogy a leendő kerí­tés mobil vagy fix telepítésű lesz. Természetesen az előbbi lenne a jobb, de az többe kerül. Utóbbi már csak azért sem lenne ajánlatos, mert jövőre négyesfogathajtó vb-nek ad otthont a stadion és akkor le kellene bontani a „vasfüggönyt”. A kht. vezetője szólt arról is, hogy a Kecskeméti TE labdarúgói a fejépület meghatározott részeit bi­zonyos időbeosztás és rend szerint már használhatják úgy, hogy a taka­rékossági intézkedéseket is betart­ják. A használatba vételi szerződést hamarosan megköti a kht. a csapa­tot működtető kft.-vel. ■ Hírek MOTORSPORT. Nem Szuzu kában kezdődik a jövő évi gyorsa­sági motoros világbajnokság, mi­vel a Japán Nagydíj az elégtelen biztonsági feltételek miatt kikerült a versenynaptárból. Az idén ápri­lis 6-án rendezett szuzukai futa­mon szenvedett halálos balesetet a japán Kató Daidzsiro. Végleg be­került viszont a műsorba a dohai Katari Nagydíj, amelyre október 2-án kerül sor. A 2004-es, 16 ver­senyből álló sorozat így április 18- án a dél-afrikai Weltomban kezdő­dik, és október 31-én Valenciában zárul. Haladékot kaptak a ligától Az edzőváltás nem hozott sikert Milánó Habár már nem Hector Cúper irá­nyítja az Intemazionale labdarúgó­csapatát, a klub szurkolói továbbra sem elégedettek Massimo Moratti elnök tevékenységével, és a vasár­napi bajnoki után tüntettek ellene. Az AS Roma ellen 0-0-ra végződött rangadót követően - ahol már Alberto Zaccheroni ült a kispadon - a kék-feketék körülbelül ezer fanati­kusa a klub székháza előtt várt Morattira, aki azonban fogfájása mi­att már jóval a lefújás előtt elhagyta a Giuseppe Meazza-stadiont. Miu­tán az elnök nem tette tiszteletét a szurkolók előtt, a csalódott drukke­rek dühe a csapat ellen irányult, és rátámadtak a játékosokat szállító buszra. Az Inter nehéz helyzetben van, hiszen az együttes öt forduló óta nyeretlen az olasz bajnokság­ban, ráadásul a Bajnokok Ligája leg­utóbbi játéknapján csúfos vereséget szenvedett az orosz Lokomotiv Moszkva otthonában. ■ Egy káromkodás és más semmi? Vívás Egy kósza istenkáromlás okozta Juhász Attila vesztét. Emiatt a hazai szövetség egy évre eltiltotta a válogatott tőrözőt, nemzetközi versenyen sem indulhat. Állító­lag a vívók gyakran káromkod­nak, ám ezúttal egy magyarul tu­dó osztrák-ukrán bírónő állt a pást mellett. Az amerikai művész, Andy Warhol mondta, hogy tizenöt percre bárki híres lehet. Nos, a töröző Juhász Attilának ennyi sem kellett, egy perc alatt nemhogy híres, inkább hírhedt lett. Történt, hogy a néhány hete vé­get ért havannai vívó-világbajnokság zárónapján a tőrcsapat a 13-16. he­lyért mérkőzött a hongkongi együt­tessel, és a sorozatos bírói tévedése­két nem hagyták szó nélkül a ma­gyar vívók. A legcifrábbat Juhász At­tila vetette oda. A mérkőzésvezető pedig kapásból felmutatta a kispa­­don ülő magyarnak a fekete lapot, ami vívásban kizárást von maga után. A csapat így helyezetlenül vég­zett. - Egy ártatlan istenkáromlás hangzott el - mondta Juhász. - Mint utóbb kiderült, az osztrák bírónő va­laha Ukrajnában élt, és ott ragadt rá némi magyartudás. Ezért értette, mit mondok. Tévedés azt hinni, hogy én vagyok az egyetlen, aki káromkodik. Egy olasz srác szinte minden verse­nyén hisztériázik, s számtalanszor kizárták már. Viszont soha nem til­tották el ezért. Juhászt viszont eltiltották (három csapattársa megúszta ejnye-bej­­nyével). De csak a magyar szövetség mért rá súlyos, egyéves eltiltást - ez alatt sem hazai, sem nemzetközi TOLVAJOK. A hétvégén ismeret­len tettesek behatoltak a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövet­ségének irodájába, és számítógé­peket raboltak el onnan. - Szom­baton vagy vasárnap valakik kulccsal jöttek be, és elvitték a gé­peket, rajtuk az MKOSZ minden fotójával, lógókkal, adatbázisok­kal, levelezésekkel és szerződé­sekkel, melyekről nincs archivált anyagunk. Ezenkívül egy másik iroda ajtajába is beletörtek egy kulcsot, de ez már olyan rendsze­res, hogy szinte rutinból jönnek a rendőrök helyszínelni - mondta Bodnár Anita marketing referens. KOSÁRLABDA. A megszűnt Sop­roni Postást felváltó Röhnisch- Foton Sopron a valós eredmé­nyektől függetlenül hetek óta 0-20-as mérkőzéseket játszik a női kosárlabda-bajnokság élvona­lában. A nehéz anyagi helyzetben lévő klubot a női alszövetség hi­bás címen, ráadásul aláírás és pe­csét nélkül értesítette arról a hatá­rozatról, mely szerint amíg késik a játékosok járandóságainak kifi­zetése, addig 20-0-ás összesítéssel az ellenfélnek ítéli oda a mérkőzé­seket. A határozat eddig két talál­kozót érintett. TOTÓ, 43. hét. 13 plusz egy talála­­tos szelvény 23 darab, nyeremé­nyük egyenként 343.077 forint. 13 találatos szelvény 43 darab, nyere­ményük egyenként 52.045 forint. A 12-esekre 917, a 11-esekre 248, a 10-esekre 98 forintot fizetnek. Még nem közölt totóeredmény: 14. Intemazionale-Roma 0-0...x Kecskemét, Mészáros Lázár téren (Széchenyiváros) kulcsrakész állapotban lévő igényes kivitelű és felszereltségű liftes (konyhabútor, parketta) 2,5 szobás (70,5-75,5 m2) erkélyes új társasházi lakások 186.000 Ft/m2 áron azonnali beköltözéssel eladók! Az elkészült lakások időpont-egyeztetés alapján (akár munkaidőn túl és hétvégén is) megtekinthetők! Tel.: 30/546-36-16 Wigo Kft. Kecskemét, Irinyi u. 47. fszt. g www.wigo.hu v'----------Lajosmizsei —^ CSARNOKOK ipar!, raktározási célra KIADOK 3 db IIOO m 2-es, 2 db lOOO mz-es,«1 db 300 m2-es Érdeklődni: Mizse-Táp Kft 06-30/9589-542. A Délhír Rt. hírlapárusító pavilonjait bérüzemeltetésre átadja Bács-Kiskun megye területén Feltételek: O vállalkozói igazolvány o leinformálható háttér Kérjük, a pályázatokat a Délhír Rt. címére(6000 Kecskemét, Külső-Szegedi út 136.), „Bérüzemeltetés" jeligére beküldeni. ; Érdeklődni lehet: I 30/2999-807, 30/2999-817. Liftes társasház építését kezdjük Kmét, Nyíri úton, a Korona Patika mellett. Lakások kialakítására egyéni igény szerint mindenféle kedvezmény igénybe vehető. Építő Simon Kft. Kecskemét, Vágó u. 13. Tel.: 76/480-750 ,M7M Kecskeméten, a belváros szívében a Bocskai utcában 40-85 m2-es igényes lakások értékesítését megkezdtük. Érdeklődni: Ingatlanbázis Kft. Kecskemét, Kőhíd u. 8 Tel : 76/418-100 435514 A kecskeméti Széktói stadion 2004 augusztusában' négyesfogathajtó világbajnokság helyszíne lesz. versenyen nerr szerepelhet -, é nemzetközi szö­vetség átsiklotl az ügyön. - Ah hoz képest, hogy a FIE doppingo­lásért nyolc hó­napos eltiltási szab ki, az én büntetésem tűi szigo­rú - tette hozzá az Eb-ezüst- és bronzérmes vívó. Bár a fekete báránnyá lett tőröző­­nek informatikusként nem a sport a fő megélhetési forrása, érzékenyen érintené az eltiltás, ha az jogerőssé válna. - Szinte a teljes szabadidőmet a vívásnak szenteltem, a büntetés el­venné tőlem. Korábban egy kereszt­­szalag-szakadásból is felépültem, és most azt mondom, kibekkelem az egy évet is. Mert másmilyen hímév­­re vágyom..._________________■