Petőfi Népe, 2003. május (58. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-12 / 109. szám

Petőfi Népe Sport Az idei első kiskunhalasi Kék tükör Ötvenmillió eurós 10.oldal rablás 9. OLDAL Mai magazin SMS, recept, horoszkóp, 12.oldal rejtvény 13.oldal // Szerencsés Kecskemét Kosárlabda NB I/A-csoportos férfi rájátszás a 9-12. helyért: Soproni Ászok-Uni- ver KSE 75-78 (16-25, 18-18, 20-18, 21-17). Sopron, 400 néző. Vezette: Váradi, Németh Cs. Kecskemét: TAKÁCS 19/6, McDA- NIEL 18/6, HAJDÚ 10/3, Raden- kovics 12, Horváth Cs. 9. Csere: Gambiroza 10/6, Mérész. Edző: Molnár Csaba. Az eredmény ala­kulása, 4. p.: 9-9,8. p.: 11-18,15. p.: 28-30, 21. p.: 39-43, 29. p.: 54-61, 35. p.: 62-67, 39. p.: 70-72. Az első játékrészben a kecske­méti csapat rendre kosárral fejezte be támadásait, végig vezettek a mér­kőzésen, ám a végére feljöttek az Ászok. Molnár Csaba: - Nehéz, küzdel­mes mérkőzés volt, de mi tettük ijyenné. Azt is mondhatnám, hogy a szerencsésebb csapat nyert. ■ A hatodik helyen zártak nobilis mtté X«CStt«MéT Röplabda Extra Liga, női rájátszás az 5-6. helyért, 3. mérkőzés: Phoenix Mecano Kecskeméti RC-Jászberény 0:3 (18,19,20). Kecskemét, 50 néző. Vezette: László, Valcz. Kecskemét: Ékes, Kovács, Forgó, Dunszt, Szabó J., Czakó. Csere: Czéh (liberó). Edző: Farkas Mihály. Az eredmény alakulása, 1. j.: 3:1, 7:5, 8:9, 12:16, 15:20, 18:22. 2. j.: 0:3, 2:6, 6:12, 9:17,15:20,19:23.3. j.: 0:3,3:7,7:10, 10:15,13:16,18:18,19:21. Családias és forró (nem a lelátón) hangulatban kecskeméti vezetései kezdődött a találkozó. A hazaiak kedvetlenül, Bóta és Fésűs pedig remekül játszottak, Így 8:9-nél át­vette a vezetést a Jászberény, elő­nyét pedig később tovább növelte (13:19), így megnyerte az első játsz­mát. A vendégek lendülete a máso­dik játszmában tovább tartott, a ha­zaiak mezőnymunkája gyenge volt, néhányan unottan is játszottak. A végére beleerősítettek Szabóék (19:22), de ez sem volt elég a szettgyőzelemhez. Kovácsék úgy kezdték a harmadik játszmát, mintha még sosem fordult volna elő, hogy egy csapat 0:2-ről nyerjen meg egy mérkőzést. Talán már a strandon érezték magukat. Aztán 18:18-nál váratlanul egyenlő lett az állás. Ám a jászságiak jobban akar­ták a győzelmet, és meg is szerezték azt. S vele együtt az ötödik helyet. A kecskemétieknek maradt a hatodik hely és a csapatépítés. A két nyert mérkőzésig tartó párharc végered­ménye: 2:1 a Jászberény javára. ** * A Nyíregyháza sorozatban ne­gyedszer nyerte meg a női Extra Li­gát, miután a döntő harmadik mér­kőzésén is 3-0-ra legyőzte a BSE együttesét. ___________________■ G yőzelemmel búcsúztak Kosárlabda NB I/B-s női mérkőzés: Kecskemé­ti KC-Tatabányai KC 76-64 (22-12, 22-24,13-16,19-12). Kecskemét, 50 néző. Vezette: Balogh, Gál. Kecskeméti KC: Hoffmann 2, HALMI 17/9, Herczeg 8, BENYOV- SZKY 20/9, SZAVERCSENKÓ 16. Csere: Laczi 13/3, Nagy H., Beli- czay. Edző: Szilaski Tamás. Az első negyedben jelentős előnyre tett szert a kecskeméti csapat, melyet az utolsó tíz perc kezdetére a vendégek öt pontra faragtak (57-52). Az utolsó ne­gyedben ismét összekapta magát a KKC, s sziporkázó játékkal nyerte idei utolsó mérkőzését. A hírős városi gárda az ötödik helyen zárta a bajnokságot, 15 győzelem- mel és 9 vereséggel.__ ■ A büntetők döntöttek Kézilabda NB I/B-s női mérkőzés: Kecskeméti NKSE-Kiskunhalasi NKSE 23-25 (12- 14). Kecskemét, 100 néző. Vezette: Varga Zs. K., Vindis F. Kecskemét: Fekete - Palástiné, Csordás 3, Szabó 4/1, Szijjártó 2, Kurusta 3, Márki 7. Csere: dr. Zsoldosné, Halasi (k), Tóth 2, Molnár, Kiss 2, Paor-Smolcz, Patyi. Edző: Toókos György. Kiskunhalas: Veres - Bodóczky 1, Gönczöl 8/3, Kurgyis 4/1, Zámbó 7, Sastyin 1, Veimper 1. Csere: Paulik (k), Ruskó 2, Vízkeleti 1, Brindza, Kovács. Edző: Zsiga Gyula. Kiállítások: 0, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 7/4. Az eredmény alakulása, 5. p.: 2-2,10. p.: 4-4,15. p.: 6-6,20. p.: 9-9, 25. p.: 11-11, 30. p.: 12-14, 35. p.: 13-15,40. p.: 13-16,45. p.: 15-18, 50. p.: 16-20, 55. p.: 20-23. Ifjúsági eredmény: 23-24 (10-15). A rendkívül kemény, esetenként a durvaság határát súroló vendégek elsősorban a sorozatban megítélt büntetődobásokból szerzett gólok­nak köszönhették győzelmüket. A látottak alapján a hazai csapat nem érdemelt vereséget. Toókos György: - A két rutinta- lan játékvezető jóvoltából kézilab­da helyett valami mást kellett volna játszania a csapatomnak. Zsiga Gyula: - Rendkívül idege­sen és sok hibával játszottunk. Leg­fontosabb, hogy célunkat, a két baj­noki pontot sikerült elérnünk. Részletek az információs vonalon és a helyszínen. A képen látható autó illusztráció. .COíLboctólós: 140-233 g/km Uzemonyogfogyoszlás Információs Szám: 06 40 245 245 Üzemanyag-fogyasztás városi 7,0-13,6 1/100 km "városon kívül: 4,2-7,6 1/100 km vegyes: 5,3-9,8 1/100 km www.fiat.hu Tesztvezetés Próbálja ki a Fiat Stilót május 31 -ig, és egy Fiat Stilo Actualt nyerhet! Sorsolás: 2003. június 30. Helyszín: Kecskemét, Tesco-parkoló, Talfája út 1 Időpont: 2003. május 12-18. Ügyességi verseny Legyen az első három helyezett között a szom­bati ügyességi versenyen, és a budapesti döntőn nyerjen jegyet a Forma-1 Magyar Nagydíjra! Helyszín: Kecskemét, Tesco-parkoló, Talfája út 1. Időpont: 2003. május 17., szombat A megyei rangadót a vendég halasiak nyertek, bar a Kecskemét támadásból (képünkön) többször volt eredményes, fotó. b. r. ■ MAGYARORSZÁG-FRANCIAORSZÁG 0-4! Kecskeméten, a Széktói Stadionban tegnap játszotta - ebben a sorozatban - második Európa- bajnoki selejtező mérkőzését a magyar női labdarúgó-válogatott. Bacsó István szövetségi edző csapata 4-0-s vereséget szenvedett a kontinens és a világ élvonalába tartozó együttestől. így a mieink továbbra is három ponttal állnak csoportjukban, hiszen az áprilisi nyitómeccsükön ide­genben 2-0-ra legyőzték a lengyeleket. Képünkön egy francia szabadrúgást követően tekeredik a magyar kapura a labda. fotó, újvári síndor Krutzler második Súlyemelés A 69 kg-os Krutzler Eszter elron­tott szakítás-világcsúcskísérlete je­lentette a legnagyobb izgalmat a kazincbarcikai súlyemelő Világ Kupa, a BorsodChem Magyar Nagydíj női versengése során. A hazai versenyző végül összetett­ben a második helyen végzett, a győzelmet az egyiptomi Nahla Mohamed (75 kg) szerezte meg. A férfiak küzdelmét a várakozá­soknak megfelelően a verseny leg­nagyobb sztárja, a plusz 105 kg- ban olimpiai és világbajnok, világ­csúcstartó iráni Hossein Rezaza- deh nyerte meg. _____________■ Hí rek röviden • Hírek röviden • Hírek röviden HIRTELEN HALÁLLAL Kanada nyerte a finnországi jégko­rong-világbajnokságot, miután a döntőben hosszabbításban győzött 3-2-re Svédország ellen. A szlovákoknak a bronzérem jutott, 4-2-re verték a cseheket. ÖTGÓLOS ELŐNYT SZERZETT a remekül hajrázó Duna- ferr a világsztárokkal felálló vendég dán Slagelse ellen a női kézilabda EHF Kupa-döntő első mérkőzésén. A dunaújváro­siak 27-22-es sikerrel várhatják a jövő szombati, dániai visz- szavágót. A MAGYAR FÉRFI RÖPLABDA-VÁLOGATOTT a horvátok és a bolgárok ellen nyert, a belgáktól pedig kikapott a zágrá­bi Európa-bajnoki selejtezőtornán. így a Demeter György ve­zette magyar együttes nem szerepelhet a szeptemberi konti­nensbajnokságon. MOTORSPORT. Talmácsi Gábor a 19. helyen végzett a gyor- saságimotoros-világbajnokság Spanyol Nagydlján, a 125 kern­es géposztály versenyében. Tóth Imre a 26. helyen ért célba, Lénárt Péter pedig az első körben kiesett._____________1 1