Petőfi Népe, 2003. május (58. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-12 / 109. szám

10. oldal - Petőfi Népe LABDARÚGÁS 2003. Május 12., hétfő Farkas Balázs (előtérben), az újpestiek játékosa vezeti a labdát a siófoki mérkőzésen. Gyenge teljesítmények A péntek-szombati NB I-es labdarúgó-forduló gyengére sikere­dett, és nem csak azért, mert a hat találkozó közül kettőn nem esett gól. A forduló nyertese az Újpest, amely 3-2-re nyert Siófokon (ahol kilenc mérkőzés után ka­pott ki újra a hazai csapat), és mivel a Debrecen nem győzött Győrben, a lila-fehérek a dobogó harmadik fokára állhatták fel. Az MTK nem tudta kihasz­nálni, hogy a Ferencváros Vük- mir korai kiállítása miatt csak­nem 70 percig emberhátrány­ban játszott. Több mint szomorú, hogy az országos sportláp osztályzatai alapján a pénteken és szomba­ton pályára lépett több mint 150 NB 1-es labdarúgó közül csak kettő kapott 7-es osztályzatot, a többiek mind rosszabbat. ALSÓHÁZ MTK-FTC I wr MTK Hungária:Hajdu ­| Molnár (Drágán 79.), Pe- I tő, Smiljanic, Fűzi Á. - I Madar (Rednic 64.), Jez- I dimirovic, Zavadszky -11- I lés, Juhász, Silva (Lita a szünetben). Edző: Egervári Sándor. 1 Budapest, Hidegkúti-stadion. Nézőszám: 4000. | Játékvezető: Kassai Viktor (★★★). Kiállítva: Vukmir (20.). Sárga lap: Zavadszky (4L), Molnár (78.), Smiljanic | (89.), illetve Tököli (13.), Dragóner (20.). Győr - Debrecen 0-0 ja in.­... F erencváros: Szűcs - Vukmir, Dragóner, Balog - Kriston, Lipcsei, Zováth, Szkukalek (Keller SO.), Leandro - Tököli (Somorjai 75.), Gera. Edző: Garami József. ZTE ­Videoton: Végh - Szalai, Vochin, Ristic, Kóczián - Tóth B. (Némedi 69.), Pomper (Kunzo 64.), Dvéri, Szabó T. (Földes 24.), Tóth N. - Korsós. Vezetőedző: Bicskei Bertalan. ®p Győri ETO: Sebők - Regedei, Salamon, Böjté-’ Fűzi K., Jaki, Jovanovic (Horváth R. 71.), Németh N., Geri - Priskin (Her- czeg 52.), Bajevszki (Nagy T. 66.). Szakmai igazgató: Varga Zoltán. Zalaegerszeg: Bárdi - Král, Urbán, Szabó Z., Szamosi - Nagy (Gyánó 69.), Molnár, Vincze, Lju- bojevic (Józsi 60.) - Egres- sy (Koplárovics 60.), Kenesei. Vezetőedző: Bozsik Péter. Zalaegerszeg. Nézőszám: 3000. Játékvezető: Szarka Zoltán (★★★*). Gólok: 0-1 Tóth B. (8.), 1-1 Kenesei (18.), 1-2 Földes (55.), 2-2 Józsi (81.), 3-2 Gyánó (85.). Sárga lap: Szabó Z. (22.), Vincze (63.), illetve Földes (28.), Korsós (56.). Ounaferr-Sopron 1-2 (1-01 DebrecemTomic - Ber- náth,~Eger, Máté (Habi 59.), Szekeres - Dombi (Kiss Z. a szünetben), Sándor, Vincze, Böőr - Bajzát, Ilié (Sumudica 55.). Vezetőedző: Szentes Lázár. Dunaferr: Deli - Pintér, Medic, Vaskó, Csehi - Ni- kolov (Rompos 84.), Ta­mási, Nyúl (Lajtos a szü­netben), Búzás (Báló 77.)- Lengyel, Bükszegi. Szaktanácsadó: Gálhidi György. Sopron: Farkas - Szaba­dos, Lambulic, Tóth A. - Majoros, Lazic, Pintér, Somogyi (Balaskó 69.), Tóth I. (Orabinec 52.) - Tóth M., Sira (Javrujan a szünetben). Edző: Komjáti András. Győr. Nézőszám: 500. Játékvezető: Drucskó János (★★★). Sárga lap: Németh N. (38.), illetve Szekeres (4L), Vin­cze (45.). Siófok -Ölpest 2-3(1-21 Dunaújváros. Nézőszám: 1000. Játékvezető: Solymosi Péter (★★). Gólok: 1-0 Nikolov (38.), 1-1 Javrujan (74.), 1-2 Balaskó (79.). Sárga lap: Nikolov (10.), Bükszegi (50.), Vaskó (85.), il­letve Tóth A. (17.). Kispest - Békéscsaba 1-1 (i-0) Siófok: Németh - Pantic, Kuttor, Pusztai - Grósz (László 71.), Kovács (Fili- povic 78.), Schwarcz, Soós (Szabó a szünetben) - Schultz, Fülöp, Csordás. Vezetőedző: Csank János. Újpest: Vlaszák - Szélesi, Korolovszky, Tamási, Let- trich - Simek (Móri 76.), Tokody (Németh 81.), Far­kas, Rósa - Kovács, Hor­váth (Cseri 61.). Vezetőedző: Sarlós András. Kispest-Honvéd: Molnár - Babos, Pandur, Hrutka - Dubecz, Vadócz (Erős G. 85.), Erős K., Balogh - Bá­rányos (Zombori 67.), Ha­mar - Borgulya (Sasu 54.). Szaktanácsadó: Duró József. Békéscsaba: Fekete - Schindler, Fehér, Grujic, Bujáki (Udvari a szünet­ben) - Kovács, Bánföldi, Megyesi (Cseke 71.), Vin­cze - Tóth Gy., Hoffmann (Miculescu a szünetben). Vezetőedző: Supka Attila. Siófok. Nézőszám: 3000. Játékvezető: Kiss Béla (★★). Gólok: 0-1 Kovács (23.), 0-2 Simek (25.), 1-2 Csordás (36.), 1-3 Horváth (49.), 2-3 Fülöp (86.). Sárga lap: Pusztai (57.), illetve Tamási (57.), Cseri (75.), Szélesi (77.). Budapest, Bozsik-stadion. Nézőszám: 2000. Játékvezető: Ábrahám Attila (★★*★). Gólok: 1-0 Kovács (11., öngól), 1-1 Fehér (64.). Sárga lap: Hamar (22.), illetve Bujáki (10.), Grujic (87.). 222E3E2E Molnár MTK Hajdú MTK Korokmaky Balog 2 FTC Siófok - Újpest Huszonöt perc alatt kétgólos előnyhöz jutott az Újpest, amely motiváltán játszott, sokat is tett a győzelemért. Kevés helyzetéből három gólt lőtt, és noha a Siófok | lelkes volt. és 1-3 után sem adta :] fel, a vendégek védelme azonban Szamosi sári{|orT, józsí Tokody jól zárt, szerencséje is volt a lila- . ZTE Debrecen ZTE Újpest fehér együttesnek. így a Balaton- partiak erejéből csak újabb szépítésre futotta, egyenlí­tésre már nem Végig iz­galmas mérkőzés volt. az utolsó percekre is maradtak események tipp ésszel Újpest - Gyűr 2-0 2-2 Debrecen - MTK 1-0 04 FTC - Siófok 2-0 4-0 Sopron - Zalaegerszeg 1-2 2-2 Békéscsaba - Dunaterr t-0 1-3 Videoton - Kispest 3-0 2-0 Rósa 0. Újpest Koplárovics Kovács Z. ZTE Újpest Név Gólok száma 1. Ferencwhos 28 18 S 5 48-22 59 Béa Béta (MTK) 18 2. MTK 28 16 6 6 50-31 54 Kenesei Krisztián (ZTE) 1T 3. ÚJKST 28 14 6 8 51-37 48 Kovácsi (Újpest 14 4. Debrecen 28 11 13 4 49-33 46 Marius Stimmte (Debrecen) 14 3. Siófok 28 10 11 7 36-35 41 Tökök AtBa (FTC) 13 6. Győr 28 9 B 10 38-40 38 Tóth Mihály (Sopron) 12 7, Zalaegerszeg 28 13 8 9 52-44 45 Horváth Ferenc (Újpest) 11 8. Videoton 28 11 6 11 42-34 39 i Szanyó Károly (Győr) 10 9. Sopron 28 8 7 13 42-48 31 Zavadszky Gábor (MIK) 10 10. Kispest 28 6 4 18 36-61 22 I Torghek Sándor (Kispest) 10 11, Békéscsaba 28 6 4 18 35-69 22 Keresztért András (Békéscsaba) 9 12. Dunaferr 28 4 7 17 33-60 19 A FORDULÓ játékvezetője: Szarka Zoltán (★★★★) ZTE -Videoton Akcióközeiben volt, l csak néhány apróbb hibája akadt. rassm Kovács Zoltán (Újpest) Mindhárom újpesti gólban sze­repet vállalt. Az elsőt ő lőtte, a másodiknál gólpasszt adott, a Kuttorral és így került a labda Horváth Ferenc elé, aki nem hi­bázott. Kovács Zoltán minden megmozdulása veszélyes volt a siófoki kapura, érvényesítette futógyorsaságát és az összjá- tékból is jól vette ki részét. NB II. Winner csoport Az idei első kiskunhalasi siker KISKUNHALAS-PILISVÖRÖSVÁR 4-0 (2-0) Kiskunhalas, 200 néző. Vezette: Török (Herbály, Zámbó). Kiskunhalas: Lengyel - Túri, Szaba­di, Duzmath, Márton (Sztaniszlav 40.), Horváth, Gál, Collins, Ádám, Kovács J. (Potásy 79.), Schlachtovszki (Váradi 60.). Edző: Michna István. Pilisvörösvár: Balázs - Pálvölgyi, Wohl, Cseri, Marosi (Laczina 66.), Balogh B., Lovas, László, Várkonyi, Balogh Z., Sá­gi. Edző: Schróth Lajos. 2. perc: Kovács ugrott ki középen, két jó csel után kecsegtető helyzetbe került, de Wohl szerelte. 5. perc: Egy Kovács-Ádám akció vé­gén, az utóbbi beadását követően Pálvöl­gyi nehezen mentett. 9. perc: Horváth jó ütemben ugratta ki Schlachtovszkit, aki az ötösről a vetődő kapusba lőtt. 28. perc: Ádám szöglete után a nagy­szerű ütemben érkező Gál a kapu jobb ol­dalába fejelte a labdát, 1-0. Ez volt a KFC idei első hazai találata. 40. perc: Schlachtovszki cselezgetett a tizenhatoson belül, 10 méterről kapura küldött labdája Cseriről szögletre pattant. 42. perc: Várkonyi gurított be a bal ol­dalról. A labda úgy gurult végig az ötö­sön, hogy senki nem találta el, végül Duz­math az alapvonalon túlra mentett. Szög­let után Túri előrevágta a labdát, Collins rácsapott és a kapu bal oldalába lőtt, 2-0. 44. perc: Collins kiugratása után Ko­vács 3 m-ről a kapusba vágta a labdát. 47. perc: Collins húzott el a bal olda­lon, remek labdát adott középre, Kovács érkezett és a kapu közepébe lőtt, 3-0. 53. perc: Várkonyi adott középre, Len­gyel rossz ütemben érkezett, a labda Lo­vas elé került, akinek lövését Szabadi a gólvonalról vágta a mezőnybe. 54. perc: Várkonyi 10 méteres lövését Lengyel parádésan védte. 61. perc: Marosi remek ütemben adta középre a labdát, az érkező Sági elől Len­gyel lábbal mentett. 76. perc: Horváth pontos labdával in­dította Kovácsot, aki négy védőt kicsele­zett és a hosszú sarokba lőtt, 4-0. 88. perc: Balogh Z. középről, 7 méter­ről á kapufát találta telibe. Húszpermyi játék után a hazai gárda elhitte, hogy meg tudja valósítani a Michna edző által elképzelteket. A vendé­gek ekkor elég bátortalanul futballoztak és csak nézték a hazaiak támadásait. Szünet után változatosabbá vált a játék, néhány szép egyéni akció és a nagy győzni akarás végre meghozta a nagyon várt sikert. Kitűnt: Lengyel, Kovács, Collins, illet­ve Várkonyi, Sági. Mincha István: - Már régóta vártam ezt a hozzáállást a csapattól. További eredmények, alsóház: Pénz- ügyőr-Budakalász 0-1, Kistarcsa-Soroksár 0-0. Felsőház: Dorog-Budafok 3-2, Sziget- szentmiklós-Vác 0-0, Dabas-ESMTK 2-0. NB II., WINNER CSOPORT, FELSŰHÁZ t. Dabas 28 16 6 6 43-25 54 2. Vác 28 13 10 5 51434 49 3. Budafok 28 14 5 9 38-25 47 4. Szigetsentmlktós 28 14 4 10 40-30 46 5. Dorog 28 13 6 9 30-29 45 6. E9MTK 28 11 6 11 43-42 39 ALSÓHÁZ 1. Kistarcsa 28 11 7 10 42-49 40 2. Soroksár 28 11 6 11 37-30 39 3. Pilisvörösvár 28 10 7 11 41-46 37 4. Budakalász 28 0 4 16 30-48 31 5. Kiskunhalas 2 6 4 18 41-56 22 6. Pénzügyőr 4 7 17 21-49 19 Labdarúgó NB l/B Vereség a hosszabbításban KAPOSVÁRI RÁKÓCZI- KECSKEMÉTI FC 3-2 (0-1) Kaposvár, 800 néző. Vezette: Farkas. Kaposvár: Balajcza - Kovácsevics, Me­ző, Petrók, Andruskó (Tereny 31.), Máté (Lassú 78.), Bank, Nagypál (Tóth G. 53.), André, Rajczi, Horváth P. Edző: Készéi Fe­renc. KFC: Nagy Zs. - Kollár, Kasza, Vass, Kovrig (Maczó 72.), Tóth Sz., Szirtesi, Szabó A., Sallai (Czéh 63.), Kalina, Oross (Zsolnai 73.). Edző: Kipricz József. Sárga lap: Tóth Sz. a 64., Kasza a 73. percben. 5. perc: Andruskó beadása után nehe­zen tisztáztak a védők, majd Petrók feje­se szállt mellé. 22. perc: Rajczi fejesét tolta fölé Nagy, majd Máté a kivetődő kapus lábát találta telibe. 43. perc: Kalina egyéni akció után há­rom védő mellett a balösszekötő helyéről kilőtte a hosszú srkot, 0-1. 45. perc: Kalina lövése után a labda a kapufa éléről perdült az alapvonalon túlra. 48. perc: Szabó átadása után Oross kö­zelről talált a hálóba, 0-2. 55. perc: André sarkallását Ková­csevics mintegy 11 méterről lőtte a bal sa­rokba, 1-2. 66. perc: Horváth P. átadásából Raj­czi egyenlített, 2-2. A mezőnyben taktikusan adogató, so­kat futó vendégek Tóth Sz. rémén nagy helyzetet puskáztak el, majd a kaposvári Rajczi rontott kétszer is a kapu előtt. 92. perc: Tóth G. balról emelte a lab­dát Horváth P. fejére, aki közelről a jobb sarokba bólintott, 3-2. Bár a szebb futballt a kecskeméti csa­pat játszotta, a Kaposvár nem adta fel, és - némi szerencsével - a hajrában megsze­rezte a győztes gólt. A hazai csapat ezzel tovább őrzi tíz hete tartó veretlenségi soro­zatát. Kitűnt: Kovácsevics, Bank, Horváth P., ill. Kasza, Kalina, Oross. Készéi Ferenc: - Két ellentétes félidőt láthattunk. Bár a Kecskemét mezőnyben végig tudatosabban játszott, a védelmük sebezhetőbb volt, és ezt kihasználtuk. Kiprích József: - Jól játszottunk, még­is vesztettünk. Az utolsó percben nem szabad ilyen gólt kapni. Eredmények: Monor-Diósgyőr 1-4, Szolnok-BKV Előre 3-2, Celldömölk-REAC 0-3, Pécsi-Nyíregyháza 3-2, Tatabánya-Pá­pa 0-1, Fót-Hévíz 1-1. A Százhalombatta- Haladás mérkőzést későbbre halasztották. Szabadnapos: Bük, Balassagyarmat. az NB i/B Állása 1. Pécsi MFC 27 16 9 2 48-21 57 2. Bük lm 14 8 lill 46-15 60 3. REAC 27 15 4 8 49-32 49 4. Haladás 26 11 10 5 34*10 43 5. Nyíregyháza 27 12 6 9 51-39 42 Q.DtósgsflSr 27 12 Ül iüül 4ÍW 41 7. Pápa 27 11 7 9 38-35 40 8r Szolnok 27 12 4 11 44-45 40 9. Kaposvár 27 10 9 8 35-29 39 10. Főt 27 10 8 9 36*37 38 11. Százhalombatta 26 9 10 7 36-38 37 12. Balassagyarmat 27 9 111 11 41-44 34 13. Hévíz 27 9 7 11 39-44 34 14. Kecskeméti FC 27 8 8 11 33-37 32 15 . BKV Előre 27 9 3 15 40-48 30 16. Tatabánya 27 7 6 14 27-42 27 17 Celldömölk 27 6 5 16 18-44 23 18. Monor 26 2 2 22 10*69 8 NB III. Alföld, Dráva csoport Góliszonyban szenvedő csapatok HARTA-KONDOROS 0-0 Harta, 300 néző. Vezette: Földi. Harta: Zsinka - Bálint, Molnár, Vé­kony, Tomolik, Sebestyén (Mádi), Ispán, Bujáki, Szauer, Szabó (Vejtei), Felföldi (Kovács). Edző: Szauer Tamás. Az első félórában mindkét csapat igye­kezett tartani a labdát. A védelmek már a kapuktól 30-40 méterre jól zárták le a terü­leteket, így majdnem félórát kellett várni az első említésre méltó eseményre. 27. perc: Bálint lőtte a kapu elé a lab­dát, Sebestyén 6 méteres fejesét Adamik bravúrral hárította. 36. perc: Bujáki tálalt Szauer elé, aki 13 m-ről senkitől sem zavartatva fölé emelt. 42. perc: Szauer lerántása után a sér­tett 18 méteres szabadrúgása a bal felső sarok fölött hagyta el a játékteret. A második félidő elején a hazaiak na­gyobb sebességre kapcsollak, amit a 15 perc alatt elvégzett öt szögletük is bizo­nyít. Ekkor a vendégek a szerencsével sem álltak hadilábon: előbb Molnár feje­sénél, majd Bujáki lövésénél volt vert helyzetben a védelmük. A hartaiak len­dületes támadásokat vezettek, azonban a befejezésekbe hiba csúszott. A Kondoros időnként 11 emberrel védekezett, és még szabálytalanságok árán is igyekezett tör­delni a játékot. 76. perc: Kovács lőtte el keresztbe a labdát a kapu előtt, a hosszú saroknál Vej­tei centikkel maradt le róla. 86. perc: Bujáki passzolt középre, az érkező Vejtei mögé. A hazaiak sok helyzetet kidolgoztak, de gólt nem tudtak elérni. A vendégek a 90 perc alatt mindössze egyszer veszélyeztet­ték a Harta kapuját. A mérkőzés végére hét sárga lappal és egy ponttal lettek „gaz­dagabbak". Kitűnt: Molnár, Ispán, illetve Pusztai, Jarisik, Palyusik. Szauer Tamás: - A szokásos hazai mérkőzésünket játszottuk, kihagytuk a helyzeteinket. Szerencsére a vendégek sem voltak túl veszélyesek a kapura. További eredmények: Jászberény- Kisújszállás 8-0, Szarvas-Hódmezővásár- hely 3-0, Rákóczifalva-Békés 2-0, Túrke- ve-Szentes 1-1, Fegyvernek-Algyő 2-5, Karcag-Gyomaendrőd 3-0, Szajol-Jamina 2-3. SZENTLŐR1NC-BAJA 0-0 Szentlőrinc, 150 néző. Vezette: Deák. Bajai LSE: Mikolás - Papp, Végh A., Viszmeg B„ Glavatity, Milassin, Faddi, Cif­ra, Viszmeg Z. (Tettinger 53.), Koch (Dervaderics 86.), Végh G. (Kincse 90.). Edző: Szőcs Lázár. Rendkívül taktikusan játszott a bajai csapat a táblázat második helyén álló Szentlőrinc otthonában. A vendégek jól megszervezték védelmüket és gyors kont­rákra spekuláltak. A jó színvonalú mérkő­zésen mindkét kapu előtt adódtak helyze­tek. A 45. percben Mikolás egymás után kétszer is bravúrral védett. A 80. percben Cifra a 16-os vonaláról lőtt labdája alig kerülte el a hazai kapui. A 83. percben Glavatity beadását Végh G. 8 méterről fölé vágta. A jól védekező Baja megérdemel­ten szerzett egy pontot az esélyesebb Szentlőrinctől. Kitűnt: Orlovics, illetve Mikolás, Visz­meg B., Milassin, Faddi. További eredmények: Dombóvár- Beremend 5-1, Keszthely-Nagyatád 2-4, Bonyhád-Barcs 0-1, Letenye-Bóly 2-5, Mohács-Zamárdi 3-0, Kozármisleny- Harkány 4-0. Szabadnapos: Balatonfüred. TOTÓEREDMÍNYEK ­19. HÍT 1. Bologna-Lazto 0-2 2 2. Brescia-Milan 1-0 1 3. Como-Chievo 2-4 2 4. Empoli-Atalanta 0-0 X 5. Intemazionate-Parma 1-1 X 6. Piacenza-Reggina 2-2 X 7 Udinese-Modena 2-1 1 8. Dortmund-Nürnberg 4-1 1 9. Hamburg-Leverkusen 4-1 1 10. Hertha-Bayern München 3-6 2 11. Mönchengladbach-Rostock 3-0 1 12. VfB Stuttgart-Bremen 0-1 2 13. Wolfsburg-Kaiserslautem 2-2 X pluszmérkőzés: 14. Schalke-Hannover 0-2 2 Nyílt hétvége május 17—18. $ Néhányok, amiért érdemes szalonunkba látogatni: — Új gépkocsik már 10% kezdő befizetéssel kezes és jövedelemigazolás nélkül! — Használt gépkocsik beszámítása minimum 200.000 Ft-ért! —Akciós modellek gazdag választéka —Tesztautó rendkívüli kedvezménnyel — Fiatal, újszerű állapotú használt gépkocsik Kévés Autó Soltvadkert, Kossuth u. 112. Tel: 78/581-030 Fax: 78/581 -033 t