Petőfi Népe, 2002. december (57. évfolyam, 280-303. szám)

2002-12-02 / 280. szám

Harombol három A férfiak négy, a nők két ponttal gazdagodtak Röplabda A hét végén három mérkőzést játszottak Kecskemét Extra li­gás röplabdázói: a férfiak két­szer, a nők egyszer léptek pá­lyára. Nagy Péter tanítványai előbb pénteken Szegeden is­koláztak, majd tegnap a nyír­ségieket verték magabiztosan. A Farkas-lányok is kitettek magukért: három szettben múlták felül a Szegedi DRE gárdáját. Extraliga férfimérkőzések: DFRC- Szeged-Phoenix Mecano-Kecske- méti RC 0:3 (-22, -20, -10). Sze­ged, 100 néző. Vezette: Bodrogi, Csizmarik. Kecskemét: Buday, Kása, Ko- dácsy, Somodi, ifj. Nagy P„ Csala. Cs: Rácz (liberó), Rapi, Péterfy, Tamás. Edző: Nagy Péter. Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:1, 7:4, 8:7,15:18,18:22, 20:23. 2. játszma: 5:6, 8:10, 13:16, 17:22, 20:23. 3. játszma: 2:5, 3:8, 6:14,7.21,8:23. Az első időkérésnél Nagy Péter, a kecskemétiek edzője arra hívta fel tanítványai figyelmét: ha fél­vállról veszik az ellenfelet, meg kell szenvedniük a győzelemért. A folytatásban ifjabb Nagy Péter szélső akciói, továbbá kemény nyitásai megoldhatatlan feladat elé állították az egyre többet hibá­zó Szegedet. Meglépett a Kecske­mét, mi több 21 perc alatt besö­pörte a nyitó játszmát. Térfélcsere után sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok, ifjú Nagy nyitásai alatt robbantottak a vendégek, végül Somodi ütésével pontot tettek a második szakasz végére. A har­madik felvonásban rendkívül ke­ményen nyitott a Mecano, renge­teg gondot okozva ezzel a vendég­látóknak. Összeszedetten röplab- dázott a Nagy-legénység, míg a hazaiakon érződött: belenyugod­tak abba, hogy a 12. fordulót köve­tően is nyeretlenek az Extraligá­ban. Kitűnt: Nacsa, ill. Buday, Péterfy. Nagy Péter: - Az első két szett­ben kemény küzdelemre készte­tett minket a Szeged. A harmadik felvonásban azért győztünk fölé­nyesen, mert hatékonyan nyitot­tunk. * * * Phoenix Mecano Kecskeméti RC-Nyíregyháza 3:0 (19, 16, 17). Kecskemét, 500 néző. Vezette: Donkó, Adler. Kecskemét: Tamás, Somodi, Buday, ifj. Nagy, Kása, Csala. Cse­re: Rácz (liberó), Kodácsy, Rapi. Edző: Nagy Péter. Az eredmény alakulása, 1. játszma: 3:2, 10:5, 13:7, 17:9, 18:15, 23:16. 2. játszma: 7:2, 11:5, 15:12, 21:14. 3. játszma: 3:2, 8:7, 12:7,16:9,20:13,23:17. Már az első szett legelején el­húzott a Kecskemét: jó nyitások sorozata jellemezte játékukat. Kétszer is úgy tűnt azonban, hogy Botos Ferenc tanítványai megkezdik a felzárkózást, de a hazai sánc jól működött és a 18­14-nél pályára lépő Kodácsy biz­tonságos szervák sorozatával rukkolt elő. Nagy érdemei voltak az első játékrész megnyerésé­ben. A második felvonás Somodi kitűnő nyitássorozatával indult, majd beindult a kecskeméti hen­ger. Rácz liberó poszton minden labdára párducként érkezett, többnyire sikerrel. Ifj. Nagy pe­dig remekül vette észre a réseket a nyírségi védelemben: labdái rendre az ellenfél térfelén landol­tak. Botos mester 19:13-nál, majd 21:14-nél is időt kért, cserékkel próbált variálni, de hiába. A KRC biztosan hozta ezt a szettet is. A harmadik játékrészben sem tört meg a kecskemétiek lendülete, nagy kedvvel játszottak. Csaló­nak még egy pimasz ejtésre is tel­lett az erejéből, és mellette az ütései is sorra pontot értek. A nyíregyháziak továbbra sem tud­tak felpörögni, egymás után vé­tettek hibát a nyitásoknál. 24:17- nél a nyíregyházi Mondi szöve­gért sárga lapot kapott, s a hiány­zó pontot is begyűjtötte a Kecs­kemét. A hazai gárda kiváló já­tékkal ajándékozta meg az év utolsó hazai meccsén szurkolóit. Kitűnt: az egész csapat, illetve Pampuch. Nagy Péter: - Kása kiemelkedő irányító játékával végig fölényben voltunk, és mint csapat is jó­val felülmúltuk a Nyíregyhá­zát. Botos Ferenc: - A jól játszó, jól felkészített Kecskemét tel­jesítményéhez gratulálok. Ön­magunkat múltuk alul. •k k * Extraliga női mérkőzés: Phoenix Mecano Kecskeméti RC-Szegedi DRE 3:0 (16, 20, 21). Kecskemét, 100 néző. Ve­zette: Járosi, Ratkoczay. Kecskemét: Kovács A., Forgó, Dunszt, Lengyel, Sza­bó J., Czakó. Csere: Czéh (li­beró), Kormos, Ékes. Edző: Farkas Mihály. Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:2, 8:6, 11:7, 15:9, 17:10, 23:13. 2. játszma: 2:3, 3:6, 15:11, 12:15, 19:17, 22:19. 3. játszma: 1:4, 8:7, 12:11, 14:15,19:19. Nagyon széteső játékot pro­dukált a vendégegyüttes az el­ső játékrészben, a hazai gárda viszont jó nyitások sorozatát mutatta be. A vendégek a rossz nyitásfogadásokból nem tudtak eredményes támadásokat vezetni. Czakó és Szabó J. ütései sorra a parkettán landoltak, s könnyedén nyerte az első szettet a KRC. A második játszma már nem alakult ilyen simán. Sorra elhúz­tak pár ponttal a Tisza-partiak. A Kecskemét befogta őket, majd is­mét a vendégeknél volt az előny. A yjátszma vége felé azonban a hetett a Kecskemét. Lengyel Laura (labdával) két szép ütésével zárult a Szeged elleni találkozó. FOTÓ: B. R. hazaiak ismét átvették az irányí­tást, remek sáncmunkát végeztek, s nyerték a második felvonást. A harmadik szettben sokáig fej fej mellett haladt a két gárda, a végjá­tékban aztán 22:21 -nél Belmeczi labdája a vonalon kívül ért talajt (23:21), majd Lengyel két remek ütését követőn győzelemnek örül­Kitűnt: Kovács A., Dunszt, Len­gyel, Szabó J., Czakó, illetve Grózer, Vakulya. Farkas Mihály: - A végelszá­molásnál nagyon fontos lesz min­den szett. így teherként jelentke- - zett, hogy 3:0-ra kellett megnyer­nünk ezt a meccset. Jó játékkal si­került is. BORBÉLY KÁROLY ________Hírek________ S ZUMÓ. Két magyar bronzérem született a lengyelországi szumó- vb záró napján. Az abszolút kate­góriában induló Kálló Gyöngyi, il­letve a Libor Dezső, Tóth Barna­bás, Major Gyula összeállítású fér­fi csapat állhatott fel a dobogó harmadik fokára. Szombaton Kismóni János ezüstérmet nyert a 85 kg-osok között. A JÉGKORONG Interliga szom­bati mérkőzésén a hirtelen halál­ban szerzett góllal győzött Újvi­déken a Dunaferr csapata. Ered­mény: Vojvodina (jugoszláv)- Dunaferr 2-3 (1-1, 1-0, 0-1, 0-1) - hosszabbításban. KÉZILABDA - FÉRFI BL. Végig szoros mérkőzésen minimális kü­lönbségű, 17-16-os győzelmet ara­tott Athénban, s továbbra is száz- százalékos a Veszprém kézilabda­csapata a Bajnokok Ligájában. A német csapat a félidőben négygó­los hátrányban volt. A csoport má­sik mérkőzésén: Wisla Plock (lengyel)-SC Magdeburg (német) 29-31 (16-12. Az állás: 1. Veszprém 8 pont, 2. Magdeburg 6, 3. Panellinosz 2,4. Wisla Plock 0. NŐI TURCSIN KUPA. Az Eb-cím­védő magyar női kézilabda-váloga­tott a harmadik helyen zárta a ki­jevi Turcsin Kupát, miután 26-24- re legyőzte Franciaországot. A tor­na végeredménye: 1. Oroszország 6 pont, 2. Ukrajna 4, 3. Magyaror­szág 2,4. Franciaország 0. CSOLLÁNY BRONZÉRMES. A gyűrű friss világbajnoka, Csollány Szilveszter legerősebb szerén bronzérmes lett a tornászok stutt­garti Világ Kupa-döntőjében. Az élen a bolgár Jovcsev végzett. ASZTALITENISZ. A Statisztika női csapata hazai pályán 3-1-re nyert a lengyel Tarnobrzeg ellen a BEK negyeddöntőjének vissza­vágóján és kettős győzelemmel jutott a négy közé, ahol a német Kroppach ellen lép pályára janu- ár elején. ■ A Halas nyerte a megyei rangadót A hazaiak csapatkapitánya Kurgyis Nikolett (szemből) nyolc találatával és gólokat érő beját­szásaival járult hozzá csapata győzelméhez. Felvételünkön Molnár Brigitta (3) és Márki Éva (11) között juttatja el a labdát beállós játékostársának Vízkeleti Mártának (5). fotó, t. d. Simon László (a mérkőzés előtt): Nagy bizakodással állunk a mai mérkőzés előtt. Mindenfélekép­pen nyerni szeretnénk, mert ez létfontosságú számunkra. A csa­pat fel van készülve és mindent meg fog tenni azért, hogy egy színvonalas mérkőzés után győz­tesen hagyja el a pályát. Toókos György (a mérkőzés előtt): Sajnos a két megyebeli csapat a mai mérkőzés előtt a táblázatnak az alsó régiójában foglal helyet, így mind a kettőnek nagy szüksége van a két bajnoki pontra. Mivel idegenben ját­szunk, 60-40 százalékban a hala­si csapatot tartom esélyesnek. Természetesen ez nem azt jelen­ti, hogy feltett kézzel megyünk csatába, megpróbálunk mindent megtenni a győzelemért. _____Kézilabda__________ NB I/B-s női mérkőzés: Kis­kunhalasi NKSE-Kecskeméti NKSE 26-21 (9-9). Kiskunhalas, 250 néző. Vezette: Szikszay S. és Szilágyi J. Kiskunhalas: Veres - Paulik V. 4, Gönczöl 9, Vízkeleti 1, Kurgyis 8/5, Sastyin, Veimpert 2, Cserék: Kátai (k), Paulik E. (k), Bodóczky 1, Kovács 1, Ruskó, Szénási, Tóth, Edző: Simon László. Kecskemét: Dr. Zsoldosné - Szijjártó 2, Kurusta 6, Márki 5/3, Szabó 3/1, Tóth 1, Palástiné 2, Cserék: Kiss 2, Molnár, Fekete, Patyi, Herczeg, Halasi, Edző: Toókos György. Hétméteres: 5/5, ill. 4/4. Kiállítás: 10 perc, ill. 14 perc. Az eredmény alakulása: 5. p.: 3-2,10. p.: 4-3,15. p.: 6-6,22. p.: 8- 8, 30. p.: 9-9, 35. p.: 10-10, 40. p.: 10-14, 42. p.: 13-15, 50. p.: 19-15, 52. p.: 20-17, 55. p.: 24-17, 57. p.: 25-18, 60. p.: 26-21. A bajnokságban azonos erőt képviselő csapatok nagy küzdel­mére lehetett számítani, mivel mindkét együttes számára létkér­dés volt a két pont megszerzése. Az első félidőben a halasiak kezd­tek jobban, de pár perc eltelte után kiegyenlítetté vált a játék. Felvált­va estek a gólok és döntetlen ered­ménnyel zárult a félidő. A máso­dik játékrész elején úgy tűnt, hogy a kecskemétiek eldöntik a két pont sorsát. Néhány perces gól­szünet után, tíz perc alatt öt gólt dobtak egy ellenében. A hazaiak mégsem hagyták annyiban, vá­laszként kilenc perc alatt hét gól­lal terhelték meg ellenfelük kapu­ját, miközben egyet sem kaptak. Az utolsó tíz percre is ez volt a jel­lemző. Néhány gól erejéig egy­szeregyszer mind a két csapat áll­va hagyta ellenfelét, de fejben most a hazaiak bírták jobban. Simon László (a mérkőzés után): A mérkőzés elején gyenge teljesítményt nyújtottunk, de a második félidőben már a kézi­labdázáshoz hasonló játékot mu­tattunk be. Remélem, hogy a kö­vetkező két alkalommal is ilyen jó teljesítményt nyújtunk és az őszi mérkőzéseken elkövetett hi­bákat kijavítva a tavaszi fordu­lókban többször érünk el jó eredményt. Toókos György (a mérkőzés után): A második félidőben a ha­zai pálya minden előnyét élvező kiskunhalasi csapat teljesen reális győzelmet aratott. Az Albacomp nyerte a jótékonysági mérkőzést ______Kecskemét___________ U niver KSE-Albacomp 91-95 (25- 27, 24-25, 21-24, 21-19). Kecske­mét, 400 néző. V: Smied, Király Kecskemét: Takács A. 9/3, McDaniel 6, Madison 18/8, Ta­nács 10, Gambiroza 26/9. Csere: Horváth Cs. 10, Hajdú 4, Mérész T. 5/3, Radenkovics 3, Bová- novics. Edző: Molnár Csaba. A nagy rohanásban mindkét együttes rengeteget hibázott, fel­váltva vezettek a csapatok. A vé­gén Góbi és Lapov kosaraival megugrott az Albacomp, de a ha­zaiak új szerzeménye, a mezőny legjobbjaként 26 pontig jutó bos- nyák Mladen Gambiroza (A 207 cm magas center már aláírt, s ezentúl a kecskemétiek csapatát erősíti) vezetésével az Univer új­ra felzárkózott. Ám mindhiába. A fehérváriak a végén ugyanúgy négy ponttal nyertek, mint a bajnokság első fordulójában. A találkozó után a két edző, Molnár Csaba, illetve Sterbenz László reményét fejezte ki, hogy a mérkőzés hozzájárult valamelyest Bokros Csilla gyógy­ulásához. (A monori kosarashöl­gy szomorú esetéről pénteki szá- munkban írtunk.) _________■ I dőt nyert az öttusa _____2008-as program N oha a hét közepén az a véleke­dés terjedt el, hogy a Nemzetkö­zi Olimpiai Bizottság mexikóvá­rosi, 114. teljes ülésén nem kerül szavazásra a programbizottság öttusát, baseballt és softballt érintő javaslata, a végrehajtó bi­zottság mégis a közgyűlés elé vitte az előterjesztést. A tagok végül csak 2004 után szavaznak a három sportág 2008-as olimpiai programból va­ló törléséről. _______ MTI B iztos BVSC-győzelem VÍZILABDA OB l es férfimérkőzés: BVSC- Kecskeméti VSC 12-3 (1-1, 5-1 3-0,3-1). Budapest, Szőnyi út. Ve­zette: Bátori, Fekete. KVSC: Harkai - Hasas 1, Hajós, Plézer, Márton, Hyc 1, Szabó G. 1. Csere: Orosz, Szlatenics, Ma- tajsz G., Surányi, Boruzs. Edző: Kovács Róbert. Az első negyedben jól tartotta magát a Kecskemét, sőt az első gólt a Szécsi kapuja előtt szaba­don hagyott Szabó G. lőtte. 2-2-ig követték a BVSC a versenyt a vendégek. Ekkor a hazaiak kapu­ja előtt a bírók sípja néma ma­radt, és gyors megúszásokból az esélyes fővárosiak sorozatban lőtték a gólokat. Biztosan győzött a BVSC, de a Kecskemét a me­zőnyben nem játszott alárendelt szerepet. A gólarány túlzott. Kitűnt: Császár 3, Vincze 2, Péter 2, illetve Harkai, Szabó G. Kovács Róbert: - Az első ne­gyedben többen megijedtek, és mindent megtettek, nehogy szo- ros legyen a mérkőzés. ______■ TÖR ÖCSIK DÁVID