Petőfi Népe, 2002. december (57. évfolyam, 280-303. szám)

2002-12-02 / 280. szám

■ ■■■ 2002. December 2., Hétfő LABDA RÚGÁS Petőfi Népe - 7. oldal Hírek A BENFICA vezetői bejelentették, hogy Jose Antonio Camacho lesz a portugál labdarúgócsapat új edző­je. Camacho a koreai-japán közös rendezésű vb negyeddöntője, a Dél-Korea ellen 11-esekkel elveszí­tett mérkőzés után távozott a spa­nyol válogatott éléről. A bajnokság 12. fordulójában a Benfica - Fehér Miklós csapata - 3-0-ra nyert a Braga ellen. MÁTÓL egyhetes túrára Spanyol- országba utazik az olimpiai (U21) labdarúgó-válogatott. Róth Antal szövetségi edző együttese szerdán az FC Barcelona B-csapata ellen lép pályára, majd csütörtökön a har­madosztályú Badalonával játszik. A keret: Fülöp, Szántai, Geri, Hor­váth L, Makra, Nagy G„ Pusztai, Regedei, Szélesi, Vanczák, Berdó, Czeglédi, Czvitkovics, Dávid, Fehér Z„ Németh N„ Tóth B„ Weitner, Bajzát, Juhász, Koplárovics, Rajczi. AZ EURÓPAI Labdarúgó Szövet­ség fegyelmi bizottsága 27 ezer svájci frankos büntetést szabott ki a Ferencvárosra a november 12-i, VfB Stuttgart elleni UEFA Kupa- mérkőzésen történtek miatt. A csa­pat két kapusa, Szűcs Lajos és Udvarácz Milán egy, illetve két ta­lálkozóra szóló eltiltást kapott, mi­után a játékvezetői jelentésben az szerepelt, hogy a lefújást követően mindketten megsértették a ciprusi bírót. NÉMETORSZÁG. Huub Stevens lesz a Bundesliga idegenlégiós vá­logatottjának kapitánya a decem­ber 16-án sorra kerülő jótékonysági mérkőzésen, Gelsenkirchenben. A Hertha BSC holland trénere a szur­kolói szavazáson nagy fölénnyel végzett az élen Eric Gerets (Kai­serslautern), Kurt Jara (Hamburg) és Peter Pacult (1860 München) előtt. A külföldi játékosok alkotta csapatba jó eséllyel pályázik Király Gábor, a Hertha kapusa. A 18-as keretet - szintén a drukkerek vok­solása alapján - ma hozzák nyilvá­nosságra. A légiós együttes ellenfe­le a vb-ezüstérmes német váloga­tott lesz, a bevételt az árvízkárosul­tak javára ajánlják fel. PORTUGÁLIA. A szurkolók örömmel fogadták a Portugál Lab­darúgó Szövetség döntését, hogy a brazil Felipe Scolari lesz a váloga­tott szakvezetője, a hazai edzők azonban tiltakoznak a kinevezése ellen. A brazilokat júniusban világ- bajnoki címhez segítő szakember kijelentette: - Én 11 játékosból egy győztes csapatot csinálok. Miután Kuvaittal megnyertem az Öböl-ku­pát, a Gremióval és a Palmeirasszal a Libertadores Kupát, Brazíliával pedig a világbajnokságot, már csak az EB-arany hiányzik a gyűjtemé­nyemből. Az edzők testületé vi­szont sajnálatosnak tartja a szövet­ség döntését. Jósé Pereira, a bizott­ság vezetője szerint „a portugál vá­logatottat portugál trénernek kell irányítania, főleg azért, mert mi le­szünk a 2004-es EB házigazdái”. ALBÁNIA. Hans-Peter Briegel le­het az albán labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya. A német szakember ma utazik Tiranába, hogy egyeztessen a részletekről. Az albán szövetség 2004-ig szóló szerződést kínált a 48 éves, volt 72- szeres válogatott Briegelnek, aki je­lenleg az 1. FC Kaiserslautern fel­ügyelő bizottságának. a tagja. ■ TOTÓEREDMÉNYEK A totó 47. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1.M1K-FTC 0-1 2 2. Bayern M.-Hertha BSC 2-0 1 3. Bremen-Stuttgart 3-1 1 4. Cottbus-1860 München 3-4 2 5. Hannover-Schalke 0-2 2 6. K’lautem-Wolfsburg 2-0 1 7. Leverkusen-Hamburg 2-3 2 8. Nürnberg-Dortmund 1-2 2 9. Bochum-Bielefeld 0-3 2 10. Reggina-Chievo 1-1 X 11. Empoli-Milan 1-1 X 12. Piacenza-Lazio 2-3 2 13. Torino-Parma 0-4 2 PLUSZMÉRKÖZÉS: 14. Roma-Juventus lapzárta után _______________________________Labdarúgó NB i/B.______________________ Ő szi szezonzárás győzelemmel KECSKEMÉTI FC- NYÍRSÉG SPARTACUS 3-2 (2-1) Kecskemét, 200 néző. Vezette: Me­gyebíró (Medovarszki, Nagy). Kecskemét: Nagy Zs. - Lipták, Vass, Maczó, Barna Zs., Barna Cs., Szabó A„ Szirtesi, Sallai(Czéh az 53. percben), Zsolnai (Lippai 72.), Oross. Edző: Kiprich József. Nyíregyháza: Téglási - Lakatos, Szatke, Kiskapusi, Rubint, Túróczi, Bábik, Csemyijenko (Szabó Zs. 75.), Kosán (Baka 27.), Győri, Bárdi (Ko­csis 75.). Edző: Kis Károly. Sárga lap: Győri a 44., Zsolnai a 49., Szabó A. az 52., Kiskapusi az 56. percben. Piros lap: Győri (belerúgott Liptákba) a 86. percben. 9. perc: Szabó A. ívelt be jobbról, a labda tökéletesen érkezett Oross fejére, aki az ötösről a kapu bal olda­lába bólintott, 1-0. 11. perc: Szabó A. 20 méterről vette célba a kaput, labdája éppen csak elkerülte a jobb felső sarkot. 28. perc: Űjra Szabó A. elé került a labda a kaputól 12 méterre. A kö­zéppályás nem teketóriázott: ballal kilőtte a jobb felső sarkot, 2-0. 33. perc: A kaputól 20 méterre végezhetett el pontrúgást Sallai. Lö­vése után a labda Szabó A. elé ka­nyarodott, aki néhány centivel a jobb kapufa mellé fejelt. 37. perc: Lakatos 20 méterről le­adott lövése után a labda az egyik hazai védőn megpattant, és így be­csapva Nagy Zsoltot, a kapu bal sar­kában kötött ki, 2-1. 39. perc: Barna Cs. passzolt a ti­zenhatos területre érkező Szirtesi elé, aki 14 méterről lőtt. Téglási kiök­lözte a jobb sarokba tartó labdát. 46. perc: Túróczi jobb oldali szögletét követően a hosszú sarok­nál álló Kiskapusi egy méterről a jobb felső sarokba fejelt, 2-2. 57. perc: Barna Cs. ívelt az ötös bal sarkánál érkező Czéh elé. A cse­reként beállt játékos ballal a kapu bal sarkába helyezte a labdát, 3-2. 66. perc: Bábik emelt át 17 méter­ről a kapujából kimozduló Nagy Zs. felett, ám a kapuba tartó labdát a gólvonalon álló Szirtesi kifejelte. Frissen kezdett a hazai gárda, aminek már a 9. percben meglett az eredménye. A vezető gól után is folyamatosan támadott a KFC, Sza­bó Attila megállás nélkül veszély­ben tartotta a nyírségi kaput és si­került is tovább növelnie csapata előnyét. A vendégek meglehetősen indiszponált játékot mutattak, helyzetük sem akadt. Egy talált gól­lal tudtak csak szépíteni az első fel­vonás hajrájában. A második félidő első pillanatai­ban jött a hidegzuhany: újra kidolgo­zott helyzet nélkül talált a kapuba a tiszántúli csapat és máris egált mu­tatott az eredményjelző. Az egyenlí­tés azonban nem zavarta meg a ha­zaiakat, továbbm is ők umlták a já­tékot és a jó cserének bizonyuló Czéh közreműködésével ismét sikerült gólt szerezniük. Ezután a Nyírség min­dent egy lapra feltéve támadott, de komolyabb veszélyt csak egyetlen esetben jelentettek Nagy Zs. kapujá- m. Szerencsére Szirtesi résen volt és megmentette a góltól csapatát. A Kecskeméti FC tehát szépen búcsú­zott az őszi szezontól. A játékosok tudtak küzdeni, szervezetten fut­balloztak, a győ­zelmük teljesen megérdemelt. Kitűnt: Szabó A. (a mezőny legjobbja), Bar­na Zs., Maczó, Barna Cs., Oross, Szirtesi, illetve Kis­kapusi, Lakatos, Túróczi. Kiprich József: - A meccs nagy részében jól játszottunk, így kell küzdeni minden mérkőzésen. Kis Károly: - A hazai pálya sok előnyét élvező Kecskemét ellen egy­szer sikerült felállnunk a padlóról, másodszor nem. A hajrában nem a csapatok játszották a főszerepet. További eredmények: Balassa- gyarmat-Vasas 2-0, Tatabánya-De- mecser 4-0, Kaposvár-Bük 3-1, Százhalombatta-Celdömölk 3-0, Szolnok-Fót 1-0, Diósgyőr-REAC 2-1, Haladás-Pécs 1-1, Pápa-Hévíz 5-2, BKV Előre-Monor 4-1. AZ NB l/B. ŐSZI VÉGEREDMÉNYE 1. Pécsi MFC '9 12 6 1 35-12 42 2 Bük H 19 1T 4 4 30-14 37 3. Haladás 19 10 5 4 31-13 35 4. Diósgyőr 19-m 2 6 42-27 35 5. Rákospalotai EAC19 9 5 5 33-23 32 6, Balassagyarmat 19 10 2 7 33*32 32 7. Nyíregyháza 19 9 4 6 38-29 31 8. Hévíz 19 9 2 8 31-32 29 9. Pápa 19 8 3 8 30-27 27 10. Százhalombatta 19 7 6 6 28-28 27 11. Vasas 19 7 6 6 21-21 27 12. Fót 19 8 3 8 25-28 27 13. Kaposvár 19 7 5 7 23-23 26 14. Szolnok 19 8 w. 10 28*32 25 15. Kecskeméti FC 19 6 5 8 23-26 23 16. Tatabánya 19 6 4 9 23-28 22 17. BKV Előre 19 6 1 12 28-38 19 18. Celldömölk 19 4 6 10 14-30 17 19. Demecser 19 4 3 12 20-39 12 20. Monor 19 t 2 10 13-47 5 A Demecsertől 3 büntetőpont levonva. Mindig kifelé pattant a labda A Pénzügyőr elleni hazai mérkőzésen készült fotó, ahol Füleki Antal lövésébe már nem tud beleavatkozni a fővárosiak kapusa, de a labda a kapufán csattant. fotó. t. d. Kiskunhalas A Kiskunhalasi Football Club a hetvenes évekbeli csapatának si­kereit idézve, 1972 után - a 2001/2002-es idényben - újra ki­harcolta az NB II-ben való szerep­lést. Gulyás József edző és társai erejüket, energiájukat és nem utolsósorban pénztárcájukat sem kímélve - a több tízmilliós költ­ségvetésnek csak a töredéke ön- kormányzati támogatás - megal­kották a 2002/2003-as idény csa­patát. Minden úgy kezdődött mint a mesé­ben. Az első öt fordulót a gólok, a győzelmek jellemezték. Úgy tűnt, hogy a Budapest centrikus bajnok­ságban előfordulhat az, amiben min­denki csak titokban reménykedhe­tett: egy vidéki klub nevétől retteg­nek a fővárosi egyesületek. A bajnokság félidejében tény: a KFC a leját­szott 17 mérkő­zéséből - 5 győ­zelem és 2 dön­tetlen ellenében - 10 alkalommal vereséget szen­vedett és a meg­szerzett 17 pontjával a kilencedik he­lyen áll. Egyre messzebb kerül a baj­nokság kezdete előtt kitűzött cél, az első hat hely valamelyikének meg­szerzése. Gulyás József edző-szak­mai igazgatót arra kértük, hogy érté­kelje a csapat eddigi teljesítményét.- A nyári felkészülés mennyire be- folyásoüa a későbbi teljesítményt?- A nyári felkészülés rövid idősza­ka alatt arra fektettük a hangsúlyt, hogy minél több mérkőzést játsz- szunk. Olyan csapat összeállítására törekedtünk, amely a többi fölé tud kerekedni egy kiegyensúlyozott, fővároscentrikus bajnokságban. Pró­báltuk kihasználni a játékosok átla­gon felüli futómennyiségét, gyorsa­ságát. Úgy kezdtünk, ahogy azt egy jól felkészített csapatnak illik. Az el­ső fordulókban szárnyalt az együt­tes. Ennek ellenére tudtuk, hogy ennyire nem vagyunk jók. Hiszen nem volt időnk egy olyan rendszert begyakorolni, amivel képesek let­tünk volna változtatni a játékunkon akkor, amikor az ellenfelek kiismer­ték azt.- Mikor kezdődtek a bajok?- Amíg az alapcsapatunkat tud­tuk szerepeltetni, addig nem volt gond. Aztán egyszerre két olyan já­tékosunk is kiesett, aki fazont adott a csapatnak. Ezért maradtunk alul a Kistarcsa ellen és a vesszőfutásunk azóta is tart. Már látszott, hogy a ke­retben kevesebben vagyunk a kelle­ténél és ha kiesik a rutin, a fiatal já­tékosok nem mindig döntenek he­lyesen a mérkőzés adott pillanatá­ban. A visszaesés másik oka, hogy az első öt forduló után az ellenfelek kezdték feltérképezni a játékunkat. Az eredményeink figyelemre méltó­ak voltak, de a játékunk egysíkú. Tá­madójátékunk hiába gyorsabb az át­lagosnál, ellenfeleink nem hagytak területet a futásra, a statikus futball­ra pedig nem vagyunk alkalmasak. Akkor még bíztam abban, hogy a Budakalász elleni hazai győzel­münkkel sikerül kilábalni a hullám­völgyből. Nem ez történt, később is hoztuk az előző önmagunkat és sor­ra veszítettük el a mérkőzéseket.- Sok volt az egygóbs vereség?- Szinte mindegyik elvesztett mérkőzésünkön egy góllal kaptunk ki. Az ellenfeleink játékban nem tud­tak megverni bennünket, ezért kont­ra-támadásokkal próbálkoztak és egy-egy előrevágott labdából rúgott góllal szerezték meg a győzelmet. Ha valami megvisel egy edzőt, akkor azok az egygólos vereségek. Ezeken a mérkőzéseken ■ könnyen fordított eredmény is születhetett volna. Mér­hetetlen pechsorozat sújtotta a csa­patot a bajnokság utolsó szakaszá­ban. Amikor mindent megtettünk a gőzelemért és a támadóink túljutot­tak mindenkin, akkor a kerek kapu­fáról nekünk mindig kifelé pattant a labda. Az ellenfelek edzői pedig sor­ra nyilatkozták, hogy csak szeren­csével nyertek ellenünk. A győzele­mért járó pontokat azonban ilyenkor ők szerezték meg.- Mindent mérlegre téve siker vagy kudarc a csapat szereplése?- Összességében elégedetlen va­gyok a csapat őszi szereplésével. Az NB II-ben ősszel elért kilence­dik helyezés nem tragédiája a kis­kunhalasi labdarúgásnak. Olyan nagyságú városok csapataival is egy bajnokságban szereplünk mint a Szeged, vagy a Veszprém és a gól- különbségünk a tíz elvesztett mér­kőzés ellenére is pozitív. Biztos va­gyok abban, hogy ez a csapat több­re hivatott. Ha együtt marad, akkor kellő türelemmel, sok munkával nagyszerű együttessé válhat. Le­het, hogy tavasszal már nekünk is befelé pattan a labda. *** A házi góllövőlista 11 gólos: Bimbó. 7 gólos: Füleki. 5 gólos: Herczeg. 2 gólos: Bende. 1 gólos: Molnár, Ábrahám, Kovács. LIVERPOOL-MANCHESTER UNITED 1-2! A MU egy kapushibá nak köszönhetően győzött az angol Premier League 16. fordulójá­ban. A lengyel Dudek a II. félidő derekán elügyetlenkedett egy haza­adást, a lehetőséget kihasználó uruguayi Forlan megszerezte a ven­dégek lélektanilag fontos vezető gólját. Képünkön Scholes és Smicer küzd a labdáért. Az élcsoport: 1. Arsenal 35, 2. Liverpool 31, 3. Chelsea30,4. MU29 pont. _____________________ fot&epa N B I. 17 FORDULÓ FTC siker az örökrangadón MTK-FTC 0-1 (0-1). Hungária krt., 5000 néző. Vezette: Bede. MTK: Hajdú - Molnár, Smiljanic, Komlósi, Elek, Zavadszky, Czvit­kovics (Drágán 67.), Jezdimirovic (Juhász 83.), Fűzi Á„ Ferenczi, Rednic. Ferencváros: Szűcs L. - Ba­log, Vukmir, Gyepes, Kriston, Kapic (Cheregi 87.), Lipcsei, Szkukalek, Gera, Tököli (Jovic 83.), Leandro. Gólszerző: Gera; a 14. p. Kiállítva: Komlósi (Lipcsei felvágásáért) a 61. p. Nagy csatát vívott egymással a két együttes. A kevés lehetősége kö­zül egyet kihasználó FTC megérde­melten győzött. Debrecen-Győri ETO 3-1 (2-1). Debrecen, 2500 n. V.: Hajdó. Deb­recen: Törnie - Kiss, Flavio Pim, Szekeres, Selymes (Hanák 76.), Dombi, Habi, Sándor, Böőr (Ske- tiani 50.), Kerekes, Bajzát (Sumu- dica 72.). Győr: Sebők - Karabatic, Stark, Böjté (Kartelo 52.), Peric, La­kos, Németh, Baumgartner, Jance- tic (Herczeg 67.), Nicsenko, Weitner (Nagy 46.). Gl.: Bajzát a 35., a 43., a 64., illetve Nicsenko a 44. percben. A hazai gárda ezúttal nemcsak a helyzetek kialakításáig jutott el, hanem eredményesen be is fejezte azokat. ZTE-Újpest 3-3 (3-2). Zalaeger­szeg, 7000 n. V.: Szarka. ZTE: Túri - Kocsárdi, Budisa, Csóka, Szamosi, Ljubojevic, Molnár, Balog (Babati 78.), Vincze 0., Faragó (Koplárovics 78.), R. Sabo. Újpest: Vlaszák - Szélesi (Simek 60.), Korolovszky, Juhár, Tokody, Farkas, Sloncik, Kúnzo (Tamási 46., Simon 87.), Rósa H„ Horváth F., Kovács Z. Gl.: Sabo a 17., a 20., a 39. (utóbbit 11-es- ből), ill. Horváth F. a 4., a 60., Ko­vács Z. a 22. percben. Kiállítva: Simek (ütésért) a 81. p. A ZTE vala­mivel többet támadott, de védelmé­nek durva hibáit azt Újpest jól hasz­nálta ki. Sopron-Kispest Honvéd 4-2 (3­1). Sopron, 2500 n. V.: Kiss B. Sop­ron: Farkas B. - Csiszár, Szabados, Horváth R., Fehér, Horváth A. (So­mogyi 51.), Majoros (Bausz 83.), Pintér, Orabinec (Perger 4L), Javrujan, Tóth M. Kispest Honvéd: Tóth J. - Dulca, Pandur, Babos, Laczkó, Dubecz, Bálint, Takács (Batrinu 36., Borgulya 72.), Herceg­falvi, Bárányos, Sasu (Mészáros 76.i):iGl:rTóth M. a 6., Csiszár a 15., Javrujan a 44., Somogyi a 71. (11-es- ből), ill. Bárányos a 11., Borgulya a 81. p. A helyzeteit jobban kihaszná­ló és végig fölényben játszó hazai csapat biztosan nyert. Videoton-Békéscsaba 1-3 (0-1). Székesfehérvár, 1000 n. V.: Fábián. Videoton: Milinte - Stanojevic, Pomper (Csató 52.), Vilotic, Tímár, Némedi, Dvéri, Vasas, Szalai (Sorato 38.), Térjék, Tóth N. (Róth 52.). Bé­késcsaba: Fekete R. - Tóth Gy. (Hoff­mann 90.), Grujic, Szilveszter, Ud­vari, Kovács N., Bánföldi, Lapsánsz- ki, Vincze Z. (Megyesi 75.), Gavri- lovic (Miculescu 90.), Keresztúri. Gl.: Róth a 88., ill. Gavrilovic a 31. a 72., Keresztúri a 49. p. A Videoton gyenge, elképzelés nélküli játékot nyújtott. Dunaferr-Siófok 0-0. Dunaújvá­ros, 800 n. V.: Világi. A Dunaferr vé­gig irányította a játékot, de ember­előnyben sem tudott gólt szerezni, így sorozatban nyolcadik mérkőzé­sén maradt nyeretlen. AZ NB 1. ÁLLÁSA 1. MTK 17 12 2 3 34-15 38 2. Ferencváros 16 11 2 3 31-11 35 3. Újpest 17 9 3 5 37-26 30 4 Debrecen 17 7 8 2 34-25 29 5. Győr 17 8 3 6 28-23 27 6. Siótok 17 7 5 5 23-22 26 7. ZTE 17 7 4 6 33-29 25 8, Matáv Sopron 17 4 4 9 22-31 16 9. Videoton 17 3 6 8 16-27 15 10. Dunaferr 17 3 5 9 21-32 14 11. Békéscsaba 17 4 1 12 23-44 13 12. Kispest 16 3 3 10 21-38 12 MARKAKERESKEDES Formont Autóház Kft. 6000 Kecskemét, Szent László krt. 80. ________Tel ./fax: 76/503-600, 76/503-609 A z újonnan nyílt BMW- Rover- Land Rover-szerviz kedvezményesen készíti fel a télre az Ön autóját. A részletekről érdeklődjön márkaszervizünkben!