Petőfi Népe, 2002. május (57. évfolyam, 101-125. szám)

2002-05-13 / 110. szám

Két ifiarany Duatlon Eb Magyar sikere­ket hozott a csehországi Teplicében ren­dezett duatlon ifjúsági Európa- bajnokság: a fi­úknál Nógrádi Tamás, a lányoknál Koch Renáta (Mogyi SE, Baja) sze­rezte meg az aranyérmet, Gyenesei Judit a harmadik helyen végzett. Lipták Tamás ezüstérmet nyert a 23 év alatti korosztályban. A részt­vevők először 4 km-t futottak, majd a 15 km-es kerékpározás után újabb 2 km következett. ■ Ki esik ki? Vízilabda OB I. B-csoportos mérkőzés: Éger- Kecskeméti VSC 8-3 (1-0, 3-1, 1-2, 3-0). Eger, vezette: Kun Gy., Vajda I. KVSC: Harkai - Hasas 2, Orosz, Dongó T„ Bíró B., Mráz, Dani 1. Csere: Molnár Á., Steinacker, Bu­dai, Edző: Varga József. Az első ne­gyedben jól védekező kecskeméti csapat egy emberelőnyös gólt ka­pott a hazaiaktól. A második játék­részben elhúztak az egriek (4-1), s veszni látszott a mérkőzés. A har­madik negyedben felzárkóztak a vendégek (4-3), s egyenlítési lehe­tőséget szalasztottak el. Meg- úszásban növelték előnyüket a ha­zaiak. Az utolsó játékrészben hite- hagyottan, elképzelés nélkül ját­szottak a kecskemétiek, s megérde­melten győztek az egriek. A KVSC így a kiesés szélére került, hiszen a Tatabánya legyőzte a KSI-t. így az utolsó mérkőzésen (Kecskemét- Tatabánya) dől el, hogy ki esüt ki a csoportból. ___________________■ _________Hírek_________ A MIKLÓSI KékRókák Kosárlab­da Egyesület idén ünnepli fennál­lásának 10 éves évfordulóját. Eb­ből az alkalomból május 25-én egész napos játékos verseny lesz a kunszentmiklósi sportcsarnok­ban. A rendezvényre meghívnak mindenkit, aki valaha is játszott az egyesület NB Il-es vagy megyei osztályú csapatában. VÍZILABDA. A várakozással el­lentétben simán nyerte a Vasas a Dreher Kupáért zajló vízilabda­bajnokság három győzelemig tar­tó döntőjének első mérkőzését a Honvéd otthonában. Döntő 1. mérkőzés: Honvéd-Vasas 7-9. SZLOVÁK ARANYÉREM. Nagy csatában - története során először - a szlovák válogatott nyerte meg a jégkorong-világbajnokságot, miu­tán a göteborgi döntőben 4-3-ra győzött az orosz csapat ellen. A meccs elején kétgólos előnyre (2-0) tettek szert a szlovákok, amit a má­sodik harmad végéig meg is őriztek (3-1). A befejezés előtt öt és fél perccel azonban az oroszok egyen­lítettek, de nem örülhettek sokáig, mert Bondra ismét eredményes volt és megszerezte a győzelmet je­lentő gólt. A bronzérmet a házigaz­da svédek szerezték meg, mivel pénteken 5-3-ra győztek a finnek ellen. RÖPLABDA. A magyar férfi válo­gatott nyerte a csehországi Tavasz Kupát, miután a döntőben 3-2-re győzött a szlovén csapat ellen. ÖTGÓLOS győzelmet aratott a Győri ETO a vendég dán Ikast Bording ellen (30-25) a női kézi­labda EHF Kupa döntőjének első mérkőzésén. MAI MŰSOR. Női vízilabda ob I., elődöntő, 2. mérkőzések: Szentes- BVSC 17 óra, Villanó Fókák Kecs- kemét-Dunaújvárosi Főiskola 18.30 óra. ■ Két ezüstöt és egy bronzot tartottak itthon Szombaton az elődöntőkkel folytatódott a II. kadét ökölvívó-világbajnokság. A dél­utáni események közül - a mérkőzéseken kívül - azt lehetne kiemelni, hogy egy uk­rán-török párharc után, melynek a végén a pontozók az ukrán fiút hozták ki győz­tesnek, a két szurkolótábor csaknem ösz- szeverekedett. Szerencsére a biztonsági őrök a helyükön voltak és szétválasztot­ták a ringen kívül bunyózókat. Kadét ökölvívó-vb - Kecskemét Este három magyar fiúért is izgulhatott a kö­zönség. Először Bedák Pál lépett a kötelek kö­zé a 48 kilósok között. Ellenfele, egy kazah­sztáni versenyző egy fejjel volt magasabb ná­la. Az első menetben Karlygashev Azamat csak táncolt a szorítóban, amit ebben a sport­ágban nem különösen értékelnek. Pimpa (ez Bedák beceneve) űzte, hajtotta ellenfelét. A második menetben sorozatos szabálytalan­ságok miatt megintették a kazah bokszolót, és mielőtt még befejeződött volna a második menet, már megvolt a tízpontos különbség. Döntő fölénnyel nyert a mini Tysonként em­legetett Vasas-versenyző. Bedák Pál három mérkőzése közül valamennyi a második me­net előtt ért véget. Kiss Ádám ukrán ellenféllel bokszolt a 60 küósok között. A szakemberek szerint Ádám nagy ütőerejű, de az első menetben inkább az ukrán mutogatta ökleit. A második rész­ben is Shefikov Marlyen volt a kezdeménye­zőbb. Kiss sem hagyta magát, de látszott, hogy az ukrán srác sokkal technikásabb. A harmadik menetben a szombathelyi verseny­ző minden mindegy alapon támadott. Jól küzdött, de ellenfele tapasztalata előtt meg kellett hajtania fejét: 14:3 arányban az ukrán győzött. Kiss Ádám nyakába pedig bronzér­met akaszthattak. A harmadik magyar ver­senyző, Nagy András szintén ukrán ellenfelet kapott a 75 kilós súlycsoportban. Az első me­netben még csak méregették egymást a ver­senyzők. Hallatszott is: „Menj közelebb, Andris!”, valamint „Balegyenes, balhorog!” Az első menetben kiegyenlítetődött a mérkő­zés. A másodikban már sokkal többet táma­dott Nagy, s ez a pontozáson is meglátszott: négy pont előnyt szerzett. A harmadik me­netben ott folytatta, ahol abbahagyta, vagyis tisztán ütött és növelte előnyét. Sokkal jobb volt Steisenko Vitalynál. Végeredményben 23:ll-gyel hozták ki győztesnek a pontozók. A tegnapi döntők­re teljesen megtelt a sportcsarnok. A má­sodik mérkőzésen Bedák Pál lépett a szorítóba. Ellenfele hasonló alkatú, talán valamivel erősebb in­diai fiú. „Pimpa” jól kezdett, és már az el­ső menetben számol­ni kellett ellenfelére. A másodikban azon­ban Balbir Suranjoy feljött és három pont­tal átvette a vezetést. A harmadik menet­re elkészült erejével Bedák, nem jól véde­kezett, leállt vereked­ni. Ez nem neki ked­vezett. Sok ütést ka­pott, s a pontozók 30:19 arányban az in­diait hozták ki győz­tesnek. Nagy András volt az utolsó esé­lyes, hogy aranyér­met szerezzen a ma­gyaroknak, az azerbajdzsáni Gadirov Elnur ellen. Nagy elég keveset ütött, el­lenfele jobb felütésekkel próbálkozott. Be is jött neki: a második menetben már nyolc pont különbség volt kettő­jük között, amit a harmadikban még növelni tudott az azeri fiú. Végered­ményben 18:6 arányban győzött. Mindkét magyar fiú hatalmas sikert ért el azzal, hogy világbajnoki ezüstér­met szerzett, mégsem voltak elégedet­tek. Könny patakzott szemükből. Ara- nyat szerettek volna. _____________sz.jr. B edák Pál Szántó Imrével, a felnőttek szövetségi kapitányával. FOTÓ: SZ. T. I Nagy András pihen, i Ezüstös napja volt. < fotói b. r. X (> í <■— ' f St OSf’-tAT!«*; i.SXKO£Í 3d ^»saí«' <£T; Füttykoncert a Ferrari ellen Lendületet adó győzelem Forma-1 - Osztrák Nagydíj A 27. körben baleset történt a Forma-1-es Osztrák Nagydíjon: a német Nick Heidíeld (Sauber- Petronas) és a japán Szato Taku- ma (Jordan-Honda) nagy sebes­séggel összeütközött. Rajt: az élről kezdő, brazil Rubens Barrichello (Ferrari) megőrizte pozí­cióját, míg csapattársa, a négyszeres világbajnok Michael Schumacher megelőzte öccsét, Ralfot. A BMW- Williams klasszisát Heidfeld is el­hagyta. 24. kör: a francia Olivier Panis (BAR-Honda) autója motorhi­ba miatt megállt az aszfaltcsík kö­zepén, kigyulladt, s ezért beküldték a biztonsági autót. Barrichello (11.4 mp) és M. Schumacher (8.2) ezt ki­használva a boxban járt. A safety car mögötti sorrend legjobbjai: Barri­chello, R. Schumacher, M. Schuma­cher, Montoya, Heidfeld, Coulthard. 27. kör: ahogy a biztonsági autó el­hagyta a pályát, a mezőny közepén Heidfeld megpördült, s a japán Sza­to Takuma (Jordan-Honda) nagy se­bességgel nekicsapódott. Újra be­küldték a safety cart! A német ver­senyzőt gyorsan kiemelték a roncs­ból, de a japánt az orvosok percekig vizsgálták. 39. kör: a safety car el­hagyta a pályát. 57. kör: a legjobb hat sorrendje - Barrichello, M. Schu­macher, Montoya, R. Schumacher, Fisichella, Coulthard - a célig nem változott. Akkor viszont: A két ferraris köz­vetlenül a cél előtt helyet cserélt. A nézők jogos dühükben füttykoncer­tet rendeztek a látottak miatt, s közben hüvelykujjukkal erőteljesen mutogattak lefelé. A Ferrari-csapat tavaly már eljátszotta ezt, akkor azonban nem vezetett utcahosszal az idősebb Schumacher. Ezúttal talán nem keleti volna ehhez a sporthoz méltatlan eszközhöz nyúlniuk. Michael Schumacher: - Tavaly itt ugyanilyen csapatdöntés határozott a sorrendről, de akkor szorosabb volt a világbajnokság. Most eszem­be sem jutott ez a megoldás, s nem is örülök neki. Azonban az a legfőbb célunk, hogy ismét megnyerjük a sorozatot, s nem tudhatjuk, hogy mit hoz folytatás. ________________■ L rgr \é ------------------ZL-JWBSlS1í.íí S chumacher és Barrichello: az egyik szemük sír, a másik nevet.________fotó: epa K ét gól a Fradi előnye Kézilabda -Női BL Kétgólos győzelmet aratott az FTC a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjének első mérkőzé­sén a vendég macedón Kometal Skopje ellen. Női BL-döntő, első mérkőzés: Fe­rencváros-Kometal Skopje (mace­dón) 27-25 (14-13). Népliget, 3000 néző V.: Baum, Goralczyk (lengye­lek). Góllövők: Farkas 9/4, Kirsch- ner, Mravikova 44, Lőwy, Tóth T„ Pádár I., Siti 2-2, Benyáts, Kovács 1- 1. Hétméteresek: 5/4, illetve 6/3. Ki­állítások: 8, illetve 12 perc. Az FTC ezt megelőzően egyszer volt BEK-finalista: 1971-ben a szov­jet-ukrán Szpartak Kijev egymecs- cses döntőben győzött ellene. Jól kezdtek a vendégek, és a két szélsőjük - Malakova, valamint Fer- zaüjeva - révén 3-1-re elhúztak. Ke­mény védekezés jellemezte a csapa­tok játékát, emellett a kapusok is re­mekeltek. A Ferencváros Kirschner és Farkas jóvoltából egyenlített, majd negyedóra után fordított. To­vábbra is óriási küzdelem zajlott a pályán, de egyik fél sem tudott két gólnál nagyobb előnyre szert tenni. A Skopje a hajrában még kettős em­berhátrányban is betalált, ezért csak minimális különbségű hátránnyal vonult pihenőre. A második félidő elején alig esett találat, mert minden ziccer kimaradt. Ezután megnyugo­dott a hazai együttes, és 17-15 lett az eredmény. Időkérés után azonban sokkal szervezettebben védekezett a Kometal, ezért az FTC nyolc per­cen át nem dobott gólt. Sugár kapus a folytatásban erőt adott a többiek­nek, így 20-20-ról 24-20-ra elhúzott a Ferencváros. A lengyel bírópáros később több ítéletével sújtotta a ma­gyar csapatot, és a létszámfölény­ben a Skopje megint felzárkózott (24-22). A hajrában sok szabályta­lanság miatt nem alakult ki folya­matos játék, és a végére megmaradt a kétgólos különbség. Szinte végig kiegyenlített csata zajlott, a Ferenc­város nem mindennapi izgalmakra számíthat a jövő vasárnapi (19 óra) visszavágón.____________________mr Kiskunhalas NB I/B-s női mérkőzés: Kiskunha­lasi NKSE-Jászberény TFDSE 34-21 (17-12). Kiskunhalas, 100 néző. V.: Üngvári S., Zrinszki I. Kiskunhalas: Tóth O. - Bemáth 6/1, Kurgyis 4/1, Vízkeleti • 1, Bodóczky 10/1, Tóth Sz. 1, Paúlik V. 2. Csere: Pucsli, Tápai 8/2, Veimpert 1, Agócs 1, Botka, Veres (k), Paulik E. (k). Edző: Simon László. Hétmé­teresek: 7/5 ill. 5/3. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Az eredmény alakulá­sa, 5p.: 2-2,10p.: 4-4,15p.: 8-6,20p.: 11-7, 21p.: 14-10, 30p.: 17-12, 41. p.: 23-14, 50p.: 27-18, 55 p.: 30-19. Simon Lász­ló: - A máté­szalkai vereség után jól jött a győzelem, amely szerin­tem lendületet ad az együttes­nek a követke­ző két mérkő­zésre. A csapat jól játszott, szebbnél szebb gólok­kal fejezte be a támadásait. Pucsli hátsérüléssel bajlódik, ezen a mér­kőzésen pihentettem. Várhatóan rö­vid időn belül felépül, és színvona- las meccset játszunk Túrkevén. ■ ____________Tudósítóink jelentik____________ M egyei birkózóbajnokok BIRKÓZÁS Az elmúlt hét végén Marcaliban rendez­ték a kötöttfogású diákolimpia fiú III., IV. és a leány II-IV. korcsoportos or­szágos döntőjét. Dr Hegedűs Csaba, a MBSZ elnöke 311 fiatalt köszöntött a megnyitón. A megyei szakosztályok há­rom bajnoki címet szereztek. Eredmé­nyek, fiúk, III. krcs. 46 kg: 6. Ruszkovics János (Kunszentmiklós), 75 kg: 3. Ne­mes Nagy Ádám (Kkfháza). IV. krcs. 38 kg: 3. Patai Péter (Kkfháza), 42 kg: 6. Krisztián Attila (Kszmiklósj, 47 kg: 2. Szabó Róbert (Kkfháza), 59 kg: 3. Jónás Attila (KTE), 73 kg: 1. Dajka Richárd. Lányok, II. krcs. 40 kg: 6. Haskó Andrea (KTE), 42 kg: 1. Bállá Edina (Kkfháza), 45 kg: 5. Kardos Boglárka (KTE). III-IV. krcs. 57 kg: 1. Nehéz Erika (STE). KARATE J.K.F. goju-kai országos stílusver­senyen vettek részt a fővárosban a Topkids KSE kecskeméti, tiszakécskei és lajosmizsei sportolói. Az utánpót­láskorú versenyzők összesen 35 érmet szereztek. Eredményeik, küzdelem, fiúk, 7 éve­sek, -25 kg: 1. Szabó Tamás, 8 é., -25 kg: 1. Hajnal Máté, 2. Kobela László. 10 é., - 35 kg: 1. Bán Attila, 2. Fekete Bence, +35 kg: 1. Simon Norbert, 3. Lukácsi Tamás. 11 é., 40 kg: 3. Bite Tamás és Eszes András, +40 kg: 2. Baranyi Attila. 12 é., -30 kg: 3. Holló Szabolcs és Horváth Zsolt, -40 kg: 1. Dankó Nándor, 2. Gebei László. 13 é. +35 kg: 1. Vas Zsolt, 2. Steiner Dezső, 3. Kiss Szabolcs. 14 é., +45 kg: 1. Balog Ádám, 2. Faragó Zoltán, 3. Tekes Dénes. 15 é„ -60 kg: 1. Budai Gábor. 16 é., -65 kg: 3. Vas Ferenc és Pásztor Dávid. Lányok, 9 éves, +30 kg: 3. Apró Alexandra. 10 é., +30 kg: 2. Kobela Nóra, 3. Fazekas Kitti. 11 é., -35 kg: 1. Schindler Nikolett. 12 é., 40 kg: 2. Patai Nikolett. 13 é., +40 kg: 2. Faze­kas Alexandra, 3. Budai Krisztina. 14 é., +45 kg: 1. Csányi Aletta. 16 é., 60 kg: 1. Bódi Renáta, 3. Makai Szilvia. Edzők: Bíróné Farkas Márta és Ladinszki László. SZUPERMARATON Nem mindennapi megmérettetés volt! Tizennégy atléta (magyarok, ro­mánok és vajdasági magyarok) arra vál­lalkoztak, hogy az összefogás és a barátság jegyében 10 kilométerenként váltva egymást a szerbiai Kanizsáról - Röszke-Szeged-Arad-Déva-Nagysze- ben-Brassó érintésével - a romániai Szepsiszentgyörgyig futnak. Egyikük már az első nap megsérült, ám a többi­ek két nap alatt teljesítették a több mint 600 kilométeres távot (futás-összidő: 24 óra 27 perc). A három ország ultramara- tonistáiból álló csapat egyetlen hölgy­tagja Heckenberger Aliz bajai atléta voít.