Petőfi Népe, 2001. június (56. évfolyam, 127-151. szám)

2001-06-11 / 134. szám

I 2001. Június 11., hétfő LABDA RÚGÁS Petőfi Népe - 7. oldal NB l/B. Keleti csoport Rangadót nyertek a kecskemétiek KECSKEMÉTI FC­NYÍRSÉG SPARTACUS FC 3-1 (0-1) Kecskemét, 2500 néző. Vezette: Makai (Kispál, Erős). KFC: Czigoth - Kollár (Sallai a 69. percben), Vaskó, Gabala, Maczó, Farkasházy (Váczi 46.), Kislőrincz (Tóth 82.), Kvasz, Pin­tér, Kalina, Gyánó. Edző: Nagy László. Nyíregyháza: Celeszki - Szat- ke, Ács, Baka, Dican, Túróczi, Novák, Kondora (Laskai 74.), Karkusz, Lakatos (Gégény 64.), Fórián. Edző: Garamvölgyi Lajos. Sárga lap: Fórián a 21., Laskai a 75. és Gyánó a 92. percben. Piros lap: Fórián a 72. perc. 4. perc: Fórián a kaputól 30 méterre lecsapott egy kósza lab­dára. A 16-osig kijövő Czigoth fölött átemelt, majd saját labdá­ját a kapuba fejelte, 0-1. 20. perc: Gyánó fejelt a ka­putól 6 méterre álló Kalinához, aki kapásból a kapus kezébe lőtt. 22. perc: Kislőrincz ívelt a ka­pu elé. A vendégek hálóőre jó ütemben érkezett, és ha nehe­zen is, de leszedte Kalina fejéről a labdát. 27. perc: Kalina bal oldali szög­letét követően, Gyánó fejese után a labda a kaputól egy méterre suhant el. 35. perc: Karkusz teljesen tisz­tán kapta a labdát a 16-os előtt és a csak kifutó Czigothnak kö­szönhető, hogy nem növelte elő­nyét a Spartacus. 52. perc: Kvasz ívelt a kapu elé. A Gyánó elől fejjel mentő Túróczi labdája a jobb felső sarok felé tartott, ám Celeszki bravúro­san megakadályozta az öngólt. 56. perc: Kalina bal oldali szöglete után Kollár a hosszú sa­rokba bólintotta a labdát, 1-1. 60. perc: Pintér-Kislőrincz összjáték után Kalinához került a labda. A csatár 16 méterről lőtt, a vendégkapus vetődve szöglet­re öklözött. 73. perc: Fórián lerántotta Gabalát a 16-oson belül. A játék­KFC-Nyíregyháza 3-1! Az egyik vendégvédő Kalina elől rúgja el a labdát. vezető azonnal 11-est ítélt, és a vendégek játékosát kiállította. A büntetőt Gyánó erővel a jobb al­só sarokba lőtte, 2-1. 84. perc: Tóth A. szerelése után Kalinához került a labda, aki azonnal a kapu felé vette az irányt, majd a kifutó kapus mel­lett, 11 méterről a bal alsó sarok­ba lőtt, 3-1. Harcoljatok! Ez állt a hazai B- közép előtt kifeszített transzparen­sen, és valószínű, hogy ez volt a kérése a szokottnál nagyobb lét­számmal kilátogató közönségnek is. A harcossággal nem is volt baj a KFC részéről. Már az első percek­ben letámadtak a hazaiak, a ne­gyedik percben bekapott gól után - ami talán elkerülhető lett volna, ha Czigoth a kapujában marad - azonban zavar támadt a kecske­métiek játékában. A 20. perc kör­nyékén ismét többet rohamozott a KFC, és nagyobb összpontosítás­sal egyenlíteni is tudott volna. A félidő végére alábbhagyott a len­dület. Sok hiba akadt mind a két oldalon. A második játékrészre óriási fordulatot vett a játék. A fél­időben beállt Váczi Zoltán pályá­ra kerülése nagy örömet okozott a hazai szurkolók körében, és a kö­zéppályás játékával meg is szol­gálta a bizalmat. Váczi beállításá­val Kvasz a megszokott helyére ke­rült, és ez szintén pozitív hatás­sal volt a hazai csapat játékára. Az egyenlítő gól után megrop­pantak a nyírségiek, és a levegő­ben lógott a vezető találat elérése is. Megjött a közönség hangja, és a Széktói Stadionban régen látott, halbtt buzdításba kezdtek a szur­kolók: 12. emberként álltak a ha­zai csapat mellett, így segítették hozzá a Kecskeméti FC-t a biztos győzelem eléréséhez. Ezen a mér­kőzésen beigazolódott, hogy re­mek játékot látva a kecskeméti­ek teljes vállszélességgel állnak a KFC mellett. A hazaiak - főleg a második félidei játékuk alap­ján - megérdemelten nyertek a rendkívül szervezetten játszó Spartacus ellen. FOTÓ: B. R. Kitűnt: Vaskó, Maczó, Gabala, Kollár, Kvasz, Kalina, Kislőrincz, Váczi, illetve Szatke, Fórián, Túróczi, Novák. Nagy László: - Nagyon jól ját­szó Nyíregyházát sikerült úgy le­győznünk, hogy végig fölényben voltunk. Garamvölgyi Lajos: - Sajná­lom a csapatomat, mert tehetet­lenek voltunk. B. K. További eredmények: BKV Előre-Bőcs 2-1, Békéscsaba-Fót 2-2, Csongrád-BVSC 3-3, Monor- Szolnok 2-1. Szabadnapos: Cse­pel. NB l/B., KELETI CSOPORT 1. BKV Előre 18 11 2 5 31-16 35 2. Kecskeméti FC 18 8 9 1 30-20 33 3. Nyíregyháza 18 9 4 5 31-22 31 4. BVSC 18 8 4 6 27-25 28 5. Szolnok 18 7 5 6 32-23 26 6. Csepel 18 7 4 7 21-27 25 7. Békéscsaba 18 6 6 e 27-24 24 8. Monor 19 6 5 8 25-29 23 9. Fót 18 lü 7 6 23-24 22 10. Bocs 18 4 5 9 13-25 17 11 Csongrád 19 III s 13 15-40 8 NB II. Winner csoport Vert helyzetből fordított a Baja BUDAKALÄSZ-BAJA 34 (2-0) Budakalász, 300 néző. Vezette: Nagy. Bajai LSE: Majzlinger - Haász, Szűcs, Goretich G. (Nagy), Orbán, Milassin, Sztankov (Hegyi), Cifra (Tettinger), Sibalin, Viszmeg Z„ Papp. Edző: Evanics Zoltán. Álmosan kezdett a bajai csapat, nem úgy a hazaiak. Sorra vezették ve­szélyes támadásaikat a bajai kapura. 17. perc: Baranyai futott el a jobb oldalon, és Majzlinger mellett a rövid sarokba lőtt, 1-0. 23. perc: Bal oldali hazai akció után a belőtt labdát három bajai játé­kos között Lestár fejelte a léc alá, 2-0. 26. perc: Cifra futott el a bal olda­lon, beadását Szűcs a 11-es ponton elvétette. A labda Milassin elé került, akinek lövését a gólvonalon álló ha­zai játékos szögletre mentette. 50. perc: Sztankov remekül ug­ratta ki Sibalint, aki biztosan lőtt a hazai kapubá, 2-1. 52. perc: Kult keresztlabdáját Cravero 14 méterről a hosszú sarok­ba vágta, 3-1. 76. perc: Hegyi ment el a jobb ol­dalon, beadását Viszmeg Z. a kapust megelőzve a hálóba lőtte, 3-2. 79. perc: Mintaszerű bajai táma­dás során Szűcs-Papp-Sibalin volt a labda útja, utóbbi 13 méterről nagy nyugalommal lőtt a kapuba, 3-3. 88. perc: A mérkőzés legszebb je­lenete játszódott a pályán. Sibalin ka­pott remek labdát a hazai térfél köze­pén. Három csellel lerázta a védőket, majd 15 méterről a jobb alsó sarokba vágta a labdát, 3-4. A második félidőben egy teljesen kicserélt bajai csapat lépett pályára Rendkívül ielkesen, nagy odaadással játszottak a Sugovica-partiak. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen két­gólos hátrányból, szinte a padlóról felállva, remek hajrával hozták el Bu- dakalászról a három bajnoki pontot. A hazai nézők is egyértelműen elis­merték, hogy a bajai csapat jobb volt ezen a délutánon. Kitűnt: Baranyai, Gál, Cravero, illetve Majzlinger, Szűcs, Sibalin, Papp. BUDAFOK-KISKUNHALAS 2-0 (1-0) Budafok, 300 néző. Vezette: Horváth. Budafok: Balázs - Gál (Páles 70.), Németh, Polgár, Pesek, Szigeti, Sági, Magosi (Szalai 88.), Balogh, Schnepf (Pozsár 83.), Nemes. Edző: Gáspár József. Kiskunhalas: Lengyel - Szűcs (Szakács 86.), Szemerédi, Rádi, Kiss, Palaticzky, Mészáros, Herczeg, Ver­ba (Lódri 88.), Kárász, Kasza. Edző: Gulyás József. 3. perc: Szűcs robogott el a jobb szélen. Pontos beadását Kárász 7 mé­terről a kapu mellé fejelte. 8. perc: Palaticzky bal oldali szög­lete után előbb Kárász spiccelte ka­pura a labdát három méterről, de Ba­lázs mentett, majd a berobbanó Ver­ba elől tisztáztak a védők. 22. perc: Szigeti 20 méteres lövése centikkel kerülte el a bal felső sarkot. 45. perc: Sági lőtt élesen középre egy jobb oldali szabadrúgást. Az öt és feles bal odali sarkán álló Németh lefordult Verbáról és 6 méterről a bal sarokba lőtt, 1-0. 58. perc: Jobb oldali budafoki tá­madás végén Nemes 12 méteres fel­hőfejese után a vetődő Lengyel ép­pen Magosi elé ütötte a labdát, aki három méterről, éles szögből a léc alá bombázott, 2-0. 65. perc: Németh kígyózott át a halasi védők között, közeli gurítását Lengyel biztosan védte. 72. perc: Kasza-Herczeg-Palaticz- ky akció végén utóbbi került nagy helyzetbe öt méterre a kaputól, de ki­várt, és a keresztező Polgár mentett. 76. perc: Schnepf szerelte Kisst a vendégek térfelének közepén, majd teljesen egyedül vezette Lengyel ka­pujára a labdát. Lövés helyett azon­ban az akciót kísérő Nemest kereste átadásával, s a visszafutó Kiss közbe tudott lépni. 87. perc: Nemes cselezte be magát a bal oldalról középre, majd 13 mé­terről nagy erővel a léc fölé lőtt. Szép környezetben, lassan száüin- gózó nézők előtt kezdődött a meccs. Az első tíz perc egyérteműen a vendé­geké volt. Ezután feljöttek a hazaiak, majd teljesen kiegyenlített mezőnyjá­tékkal telt el a félidő hátralévő része. A 45. percben született budafoki talá­lat - mint később kiderült - sorsdön­tőnek bizonyult. A második félidő ‘elején Magosi gólja végleg megpecsé­telte az erősen tartalékos (Molnár és Szénási három sárga, Kuklis piros lap, Bimbó sérülés miatt hiányzott) kiskunhalasi csapat sorsát. Kitűnt: Szigeti, Balogh, ill. Kiss. Gáspár József: - Jogos győzelmet arattunk. Gulyás József: - A gólokat szerző hazai csapat megérdemelten nyert. KISKŐRÖS-KISTARCSA 1-4 (1-1) Kiskőrös, 300 néző. Vezette: Bendik. Kiskőrös: Mogyorósi - Fekete, Mokrickij, Sindel, Molnár, Kapcsos, Földesi, Filus, Füleki, Nedelea (Ko­vács), Bús (Dózsa). Edző: Szlovák László. Kistarcsa: Hell - Markóczi, Tóth, Balogh, Németh (Ujfalusi), Szaba­dos, Bernáth, Tábori, Somogyi, Burillák, Jávor (Szakály). Játékos edző: Nahóczki Attila. 8. perc: Burillák egyedül tört ka­pura, majd 7 méterről, a kapus hasa alatt a bal alsó sarokba lőtt, 0-1. 20. perc: Tábori óriási helyzetben a bal kapufa mellé lőtt. 44. perc: Tóth buktatott a 16-oson belül. A 11-est Nedelea értékesítette, 1-1. 46. perc: Burillák a kapufáról visszapattanó labdát pofozta a háló­ba, 1-2. 65. perc: Mokrickij szerencsét­lenül ért a labdához, ami megzavar­ta a hazai kapust, öngól, 1-3. 85. perc: Füleki kicselezte a ven­dégvédelmet, de nagy helyzetben a jobb kapufa mellé vágta a labdát. 88. perc: Tóth egy cselsorozat után passzolt a hálóba, 1-4. Kitűnt: Füleki, illetve Markóczi, Németh, Burillák, Bernáth. Szlovák László: - Sajnos a hazai csapat képtelen összpontosítani eb­ben a nagy bizonytalanságban. Nahóczki Attila: - Megérdemel­ten győztünk a kissé szétesett Kiskő­rössel szemben. Eredmények: Pilisvörösvár-Dabas 1-7, ESMTK-Balassagyarmat 1-2. Sza­badnapos: Szigetszentmiklós. HB II., WINNER CSOPORT 1. Erzsébeti SMTK 18 11 3 4 35-19 36 2. Dabas 19 10 3 6 43-25 33 3. Balassagyarmat 18 9 5 4 25-13 32 4. Budafok 18 10 2 6 34-28 32 5. Kistarcsa 18 8 3 7 36-34 27 6. Szigetszentmiklós 18 6 5 7 29-31 23 7. Kiskörös 18 7 2 9 25-35 23 8. Budakalász 18 6 4 8 29-32 22 9. Kiskunhalas 18 6 3 9 27-29 21 10. Baja 18 5 4 9 26-43 19 11. Piüsvörösvár 19 2 6 11 16-36 12 NB III. Alföld csoport Szarvas négyszer köszönt be KTK-ÖRKÉNY 6-1 (3-0) Kiskunfélegyháza, 400 néző. Vezette:: Garas. KTK: Sós - Bende, Tminics, Karsai, Fekete (Szabó T.), Kormos (Valkovics), Tokaji, Szarvas, Keller, Gulyás (Ma­gyart), Samu. Edző: Kurucz István. 33. perc: Fekete jobb oldali beadá­sát Szarvas a hosszú felső sarokba fe­jelte, 1-0. 42. perc: Samut a 16-oson belül fel­vágták. A jogosan megítélt büntetőt Szarvas értékesítette, 2-0. 44. perc: Tokaji szabadrúgásból a bal alsó sarokba csavart, 3-0. 53. perc: Kovács kilépett a védők közül, Sós kifutva bravúrral hárított, de ezt követően hazaadás történt. A közvetett szabadrúgást Danyis érté­kesítette, 3-1. 64. perc: Kapu előtti kavarodás után Fekete talált a hálóba, 4-1. 73. perc: Szabadrúgásból Tokaji Valkovicsot indította, akinek beadását Szarvas fejelte a kapuba, 5-1. 79. perc: Szöglet után Bende kapu­ra fejelte a labdát, a kipattanó labdát Szarvas a hálóba vágta, 6-1. Az első félidőben nehezen kapta el a játék ritmusát a hazai csapat, de utána pár perc alatt eldöntötte a mér­kőzést. A második félidőben már a biztonságra törekedve játszott a fél­egyházi gárda, de így is tudta növel­ni az előnyt. Kitűnt: Szarvas (a mezőny legjobb­ja), Tminics, Fekete, illetve a vendég csapatból senki. Kurucz István: - Az újabb hazai sikerhez és a nagyarányú győzelem­hez gratulálok játékosaimnak. További eredmények: Martfű- Dömsöd 1-0, Békéscsabai Jamina- Hódmezővásárhely 2-1, Algyő-Szeged 2-3, Szajol-Békés 5-1. Szabadnapos: Gyomaendrőd. NB III. ALFÖLD-CSOPORT 1. Aigyo 18 14 1 3 49-21 43 2. KTK 18 12 5 1 55-22 41 3. Szajol 18 11 4 3 37-22 37 4. Szeged 19 11 3 5 47-23 36 5. Békés FC 19 9 2 8 41-31 29 6. Örkény 18 7 3 8 34-34 24 7. Gyomaendrőd 18 7 1 10 22-33 22 8. Dömsöd 18 5 3 10 24-42 18 9, Mmezővásárhely 18 3 4 11 31-46 13 10. Jamina Bcsaba 18 3 2 13 17-50 11 11, Martfű 18 2 4 12 18-51 10 __________NB III. Dráva csoport__________ B ravúros hazai győzelem KALOCSA-SZEKSZÁRD 3-2 (3-2) Kalocsa, 300 néző. Vezette: Szabó. Kalocsa: Vancsik - Iván, Farkas, Bolvári, Mácsai, Balogh T., Sári (Pá- kolicz D.), Bata, Szabadi, Kovács J„ Tóth A. (Pákolicz Á.). Edző: Alföldi Albert. 9. perc: Szabadi jó csel után az üre­sen hagyott Kovács J.-hez passzolt, aki egy rátámadó védőt becsapva, 12 mé­terről a jobb alsóba helyezett, 1-0. 18. perc: Czékmány a Borostól ka­pott labdával az ötösön belülre szia* lomozott, és a kifutó Vancsik mellett nem hibázott, 1-1. 23. perc: Fehér kezezett a kapu­tól 23 méterre. A játékos sárga lapot a Kalocsa pedig szabadrúgást kapott, amelyből Szabadi kilőtte a jobb felső sarkot, 2-1. 36. perc: Egy védelmi kihagyás után a labda az ötösön szabadon álló Tolnaihoz került, aki Vancsik mellett a kapu közepébe pöckölt, 2-2. 45. perc: Kovács J. egy óriási egyé­ni szóló után - három védőt is elfektet­ve - 8 méterről, ballal a kapu bal ol­dalába bombázott, 3-2. 54. perc: A kiugró Tóth Andrást Fe­hér felvágta a kapustól 20 méterre. A vendégjátékos ezért megkapta máso­dik sárgáját, mely egyúttal a pirosat is jelentette. Szabadi ismét kitűnő lövést eresztett, amely éppen csak elsuhant a jobb felső sarok mellett. 72. perc: Boros 30 méteres lövése után a labda a felső lécen csattant. 87. perc: Egy belőtt labdát Kovács J. előrevetődve a felső lécre fejelt. Változatos, kitűnő iramú mérkő­zést vívtak a csapatok. A mezőnyben tetszetősen adogattak a vendégek, akiknek játékát a hazaiak góljai tör­tek meg. A Szekszárd kétszer is egyen­lített, de az óriási formában játszó Ko­vács J. a legjobbkor talált ismét a há­lóba. A második félidő sem telt ese­ménytelenül. Elég sok volt az adok-ka- pok, melyet egy kiállítás és több sár­ga lap is fémjelez. A meccs hajrájában nagyobb különbségű hazai győzelem is születhetett volna. Kitűnt: Kovács, Farkas, Szabadi, Bolvári, illetve senki. Alföldi Albert: - Óriási akarattal sikerült ezt a kiváló csapatot először legyőzni. Nagyon köszönöm Miklós segítségét. Kalmár Ferenc, a Szekszárd edzője: - A játékvezetői hármas nem tudta kézben tartani a mérkőzést. Ugyanakkor el kell ismernünk, hogy csapatunk mélyen a tudása alatt ját­szott. További eredmények: Decs- Dombóvár 0-1, Andocs-Harkány 0-1, Baracs-Kaposvölgye 1-2, Beremend- Szenüőrinc 0-1. Szabadnapos: Paks. NB III. DRÁVA-CSOPORT 1. Kaposvőlgyé 18 14 2 2 31-10 44 2. Szentlőrinc 18 12 4 2 38-9 40 3. Beremend 11 18 8 6 4 22-13 30 4. Harkány 18 7 6 5 25-15 27 5. Dombóvár || 18 7 5 6 24-25 26 6. Szekszárd 18 6 6 6 30-19 24 7. Baracs lifl 19 6 6 7 25-31 24 8. Kalocsa 18 5 3 10 34-36 18 9. Paks 18 4 4 10 18-33 16 10. Andocs 18 3 4 11 17-37 13 11. Decs ...... 1 9 3 4 12 15-51 13 NB I. Borsodi Liga A19. forduló eredményei: Ujpest-Video- ton 5-3 (3-0). Gl.: Kunzo a 6., Urbán a 24. a 29. és (11-esből) a 86., Dvéri az 55., ill. Szalai T. a 64., Julinho a 69., Zombori a 92. p. ZTE-Tatabánya 3-2 (0-0). Gl.: Sabo a 60. és a 67., Waltner a 65., ill. Pekovic (11-esből) a 68. és a 83. p. MTK-Győr 1-2 (0-1). Gl.: Illés (11-esből) a 83., ill. Szanyó a 19., Vayer a 89. p. Dunaferr- Debrecen 2-1 (2-0). Gl.: Rósa a 15., Tökö­li a 40., ill. Kerekes (11-esből) az 53. p. Sopron-Vasas 1-0 (0-0). Gl.: Szabados a 90. p. Kispest-FTC 0-0. AZ NB I. ÁLLÁSA 1. Dunaferr 20 11 2 7 34-33 40 2. Ferencváros 19 9 8 2 29-12 39 3. Újpest 19 9 4 6 36-33 36 19 8 6 5 33-27 34 5. Győr 19 9 5 5 27-25 34 6. Kispest 19 9 5 5 31-24 33 7. MTK 19 7 5 7 24-17 32 8. Videoton ül 19 8 2 9 30*28 28 9. Sopron 19 6 6 7 20-21 27 10. ZTE 19! 6 6 26-26 26 11 Debrecen 19 5 2 12 28-41 20 12. Tatabanya 20 1 2 17 18-49 11 FORMÁTOK». ( gy Ti díffyi try Június 11-ótől 16-áig ^^ENGEDMÉNYES AKCIÓ a Formátó Kft. fürdőszobaszalonjában. Minden csempe és padlólap 1O-2O'3O'40'S0°/o engedménnyel kapható. Kecskemét, Kurucz krt. 8. (a BAUMAX mellett)