Petőfi Népe, 2000. november (55. évfolyam, 256-280. szám)

2000-11-20 / 271. szám

2000. November 20., hétfő Petőfi Népe Sp@rtvi3ág Szerkeszti: Banczik István, Szabó Etelka Csábi második győzelme Profi boksz A prágai világbajnoki cím meg­szerzése után egy héttel, novem­ber 18-án, Dunaújvárosban lépett szorítóba Csábi Bettina egy négy­menetes, pehelysúlyú, profi ökölvívó-mérkőzésen, a tököli Hudák Mariann ellen. Az első menetben kiegyenlí­tett küzdelmet láthatott a Galéria Jazz Klub közönsége, Hudák meglepően technikás, jó bokszot mutatott be. A második menet közepén már kiütközött a két versenyző közöti erőnléti kü­lönbség, és a negyedik menet vé­gén ennek köszönhetően egyér­telmű pontozásos Csábi-győze­lemnek tapsolhatott a közönség. Bettina ezzel második profi- boksz-győzelmét aratta. Csábi Bettina: A világbajnok­ság után kicsit kiengedve, de úgy érzem, egyértelmű győzelmet arattam egy nagyon jó ellenféllel szemben. A hét végén Ausztriá­ban lépek szorítóba az Osztrák Open thai box-bajnokságon. Re­mélem folytatni tudom az ered­ményes szereplést, habár a sok verseny miatt egy kicsit fáradt­nak érzem magam. Gyömrőt gyötörtek Maisán Kézilabda NB I/B-s férfimérkőzés: Kiskun- majsa SE - Gyömrő 28-23 (15-9). Kiskunmajsa, 400 néző. Vezette: Bányász, Tóth. Kiskunmajsa: Dobos - Kun 3, Vajas, Kucsera 6/1, Miljkovic 1, Varga S. 9/2, Avar 6/1. Csere: Ku­ba (k), Kiss 1, Szabó 2, Gál, Cson­tos. Edző: Borbás János. Hétméteresek: 5/4, ill. 6/6. Kiállítások: 2, ill. 12 perc. Az eredmény alakulása: 12. p.: 6-2, 21.p.: 9-6, 25.p.: 12-7, 41.p.: 20-12, 51.p.: 22-19, 57.p.: 26-20. Remek játékkal kezdtek a maj- saiak és rövid idő alatt tetemes Pesten tárgyal Sportdiplomácia Vasárnap délután megérkezett Budapestre Joseph S. Blatter, a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) elnöke. A magas rangú sportdiplomatát a repülőtéren Bozóky Imre, az MLSZ elnöke és Berzi Sándor fő­titkár fogadta. A világ legnépszerűbb sportja­ként 203 tagországot tömörítő szervezet elnöke hétfőig tartóz­kodik Budapesten, és találkozik Orbán Viktor miniszterelnökkel előnyt szereztek Varga Sándorék. A gyömrői névrokon, Varga Attila hetesekből lőtt gólokkal éltette a haloványnak tűnő vendégremé­nyeket. A házigazdák játékát vé­gig hullámvölgyek jellemezték, hiszen a kifejezetten látványos és eredményes periódusokat várat­lan leblokkolások követték. A gyömrőiek így többször felzár­kóztak, de ennek ellenére a ha­zaiak győzelme egy percig sem forgott veszélyben. Nagyobb odafigyeléssel azonban kiütéses is lehetett volna a két csapat kö­zötti különbség. Kitűnt: Dobos, Varga S„ Kucsera, ill. Varga A. 7/6, Szilágyi 5. a FIFA elnöke is. Blatter még tegnap részt vett azon a parlamenti fogadáson, amelyet a magyar labdarúgás ki­emelkedő képviselőinek tisztele­tére rendeznek. Hétfőn szintén az Országházban a kormányfő­vel, Deutsch Tamás ifjúsági és sportminiszterrel, valamint Bo­zóky Imrével folytat tárgyaláso­kat a sportág magyarországi helyzetéről, a hazai szövetség centenáriumáról és az esetleges 2008-as Eb-rendezésről. Blatter a tervek szerint meglá­togatja a Kútvölgyi úti kórházban betegeskedő Puskás Ferencet is. A régi lett az új elnök CcELRÁur« rendelkező tagból 59 jelent meg, közülük 42 szavazott az eddigi Ismét Tóth Lászlót választották a elnökre, 16 pedig a másik jelölt- Magyar Judo Szövetség elnöké- re, Flamm Tibor üzletemberre, vé. Tegnap a 115 mandátummal ____________________________S S zex miatt eltiltott focisták Labdarúgás A 21 éven aluli izraeli lab­darúgó-válogatott több tag­ja is szexorgián vett részt, ezért az együttes az ügy ki­vizsgálásáig nem léphet pályára. így határozott Gavri Levy, a szö­vetség elnöke. A Ma’ariv című lap értesülése szerint hét fiatal já­tékos az október 21-i Bosznia- Hercegovina elleni mérkőzés előtt egy 18 éves lánnyal töltötte az éjszaka nagy részét egy tel- avivi hotelben. Levy elmondása szerint ismeri valamennyi bű­nöst, de nevüket nem kívánja nyüvánosságra hozni. A fegyelmi eljárás lezárásáig a tétmérkőzése­ken a 18 éven aluliak lépnek pá­lyára. Az elmúlt évben a felnőtt csapattal történt hasonlóan kínos ügy, de akkor végül elmaradtak a büntetések, és az „éjszakai hő­sök” névsorát sem tették közzé. Emelt fővel búcsúzott a Kőrös EHF Kupa visszavágó: CSZKA Moszkva-Kiskőrös 26-20 A visszavágón is kikapott a Kiskőrös férfi kézilabdacsapata az orosz CSZKA Moszk­vától, és így nem jutott a 16 közé az EHF Ku­pában. Kézilabda Férfi EHF Kupa, a 16 közé jutásért, visszavágó: CSZKA Moszkva (orosz)-Kiskőrös 26-20 (14-8). Továbbjutott a Moszkva, kettős győzelemmel, 56-38-as gólkülönbséggel. Az erősen tartalékos Kiskőrös az első félidőben nem tudott különösebb ellenállást kifejteni az egy héttel ezelőtti magyarországi találkozón 12 gólos előnyhöz jutó, olimpiai bajnokkal felálló moszkvaiakkal szemben. A második félidőben a lelkes kupaújonc a hét gólt dobó Fekete László vezérletével nem engedte jelentősen elhúzni a hazaiakat, és így emelt fővel búcsúzhatott az EHF Kupától. * * * Kettős győzelemmel jutott a 16 közé a Pick- Szeged kézilabdacsapata a férfi EHF Kupában a török Besiktas ellen. Férfi EHF Kupa, 16 közé jutásért, visszavágó: Besiktas (török) - Pick- Szeged 27-35 (ll-18).Továbbjutott: a Pick- Szeged, kettős győzelemmel, 69-51-es összesítéssel. Második csoportmérkőzését is megnyerte a Dunaferr SE férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligájában: a dunaújvárosiak 27-25-re győzték le a vendég francia Montpellier-t. Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport, 2. forduló: Dunaferr SE- Montpellier (francia) 27-25 (11-11). A Dunaferr legközelebb a címvédő FC Barcelonát fogadja november 26-án (16 ó). Halason járt a vasgyári henger Kézilabda NB I-es női mérkőzés: Kiskun- halasi NKSE - Dunaferr SE 17-34 (9-17). Kiskunhalas, Általános Művelődési Központ, 500 néző. Vezette: Sebők, Taizs. Kiskunhalas: Vörös - Bernát 3, Szarka 2, Pucsli, Kurgyis 4, Béres 2, Kósa 1. Csere: Pastrovics, Kel­ler 2, Csősz 2, Takács, Csenged 1. Edző: Prónay Gyula. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/0, ill. 8/5. Az eredmény alakulása: 5. p.: 2-1,10. p: 3-4, 20. p: 7-8, 25. p: 9- 12, 35. p: 12-20, 40. p: 14-23, 45. p: 14-26,50. p: 15-28,55. p: 17-30. Az esélytelenek nyugalmával léptek pályára pénteken este a ha­lasi lányok. Az utolsó őszi játék­napon Bács-Kiskunba látogató új­városiak még a sérült Bojana Ra- dulovics nélkül is a bajnokság esélyesének számítanak. A mérkőzés elején meglepte nagynevű ellenfelét a KNKSE. A nyolcadik percig ugyanis vezet­tek a hazaiak, Ferling és Balogh góljaival ezután húztak el a nem­zetközileg is elismert acélgyáriak. A 20. percben azonban - Kurgyis két találatával - ismét felzárkóz­tak a halasiak (7-8). A vendégek csak az első félidő végére lendül­tek játékba. Az egyébként bravú­rosan védő Vörös sem tudta meg­akadályozni, hogy nyolcgólos előnnyel forduljon a Dunaferr (9- 17). A második játékrészben to­vább növelte előnyét az exhalasi Kirsnerrel és Juhásszal felálló vendég gárda. A hazaiak egyéb­ként nem játszottak alárendelt szerepet, de az 51. percben már 15 gólos ivoltarhátrányük (l£t30) i ' A végjátékban a csereként szóhoz jutó Nagy Ivett szórta a gólokat. A KNKSE így hét forduló után, to­vábbra is két ponttal szerényke­dik a tabella végén. Prónay Gyula edző a mérkőzés előtt kiegyezett volna húsz, szerzett KNKSE-gól- lal. A látottakról végül annyit mondott az öltözőben, hogy így is ki lehet kapni egy jobb ellenfél­től. Kitűnt: Vörös, Pastrovics, Kur­gyis ill. Pálffy 7, Balogh B 10/3, Ferling 7. Ifjúsági eredmény: 24-41 P.T. Bajai győzelem a rangadón NB I. B-cso- portos női mérkőzés: Bajai EFSK- KESZ Kecs­keméti I KC 104-79 (24- 26, 29-16, 23-16, 28- 21). Baja, dr. Pósta Sándor sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Téczely, Márton. Baja: Bereczki 29, Rátvay 26, Fedor 26/18, Kunvári 18, Kiss 3. Csere: Göbölös, Katanich 2, Kühn. Edző: Gálos László. Kecskemét: Benyovszki 15, Pálvölgyi 19/12, Fűrész 27/9, Ko­vács 5, Serbán 8. Csere: Tordasi 3/3, Halmi 2, Pintér, Búzás. Edző: Kovács Andrea. Az eredmény alakulása: 4. perc: 4-9, 9. perc: 16-21, 15. perc: 37-30, 26. perc: 63-49, 33. perc: 82-62. Kipontozódott: Kiss (34. perc), Bereczki (35. perc). A megyei rangadón egy fiatal (Baja) és egy még fiatalabb (Kecs­kemét ifi) csapat mérkőzött. Az első negyedben az eddigi tíz meccsét vereséggel záró, utolsó helyezett kecskeméti gárda alapo­san meglepte a csoportmásodik Baját. Fűrész nemcsak jól irányí­tott, de pontszerzésben is példát mutatott. A hazaiak a negyed kö­zepén kétszer is egyenlítettek pár másodperce, ám nem bírták a Kecskemét diktálta gyors tempót. A második negyed elején Berecz- ] ki egyenlített, majd Fedor három­pontosa már bajai vezetést jelen­tett. A Gálos-csapat átvette az irá­nyítást, a Bereczki, Rátvay, Fedor trió pedig nem kegyelmezett Fű­részéknek. Bereczki Szilvia ko­sárbemutatója a harmadik és ne­gyedik negyedben is folytatódott. A maroknyi szurkolótábor száz­pontos óhaját pedig - egy perccel a lefújás előtt - Rátvay teljesítette. Egy lendületes, a másodosztály színvonalához képest végig haj- tós mérkőzésen gond nélkül győ­zött a Baja. Kitűnt: Bereczki (a mezőny legjobbja), Rátvay, Fedor, Kunvá­ri, illetve Fűrész, Pálvölgyi. __________________________l c*. I Hírek KITÜNTETTÉK. Gyulai István, a Nemzetközi Amatőr Atlétikai Szövetség (IAAF) főtitkára sport­vezetői munkájának elismerésé­ül a Sport Érdemérem ezüst fo­kozatát vehette át Ranier herceg­től, Monacóban. OROSZ VILÁGCSÚCS. Az orosz Artyom Hadzsibekov 700,7 körös világcsúccsal nyerte meg a sportlövő Világ Kupa-ver­seny 10 méteres légpuska szá­mát, Münchenben. A korábbi re­kordot 700,6 körrel az amerikai Jason Parker tartotta 1998. má­jus 23-tól. SEBESTYÉN NYOLCADIK. Sebestyén Júlia a nyolcadik he­lyen végzett a szentpétervári műkorcsolya Grand Prix-verse- nyen. A nőknél az orosz Irina Szluckaja, a párosoknál a szin­tén hazai Jelena Berezsnaja, Anton Sziharulidze kettős vég­zett az élen. LEMONDOTT. Benyújtotta le­mondását Rüdiger Tretow, a Né­met Úszószövetség elnöke. A sportvezető azért távozik, mert a német úszók jóval a várakozás alatt szerepeltek a sydneyi nyári olimpián. Az ebben a sportág­ban nagyhatalomnak számító Németország kénytelen volt megelégedni három bronzérem­mel. EMLÉKTORNA. Kispályás lab- darúgó-emléktorna lesz novem­ber 25-26-án a kecskeméti Lánc­híd utcai sportcsarnokban. A Pásztor Lászlónak, a KTE egyko­ri labdarúgójának emlékére ren­dezendő versenyre november 23-ig lehet nevezni a helyszínen. MOORER GYŐZÖTT. Három ’Öveskibúgyástutárt győzelem­mel tért vissza Michael Moorer volt nehézsúlyú profi ökölvívó­világbajnok. Á 33 éves amerikai bokszoló honfitársa, Lorenzo Boyd ellen kiütéssel nyert a ne­gyedik menetben. Moorer pálya­futása 42. profi fellépésén 40. si­kerét könyvelhette el. MEGOPERÁLTÁK. Egy holland klinikán megoperálták a kétsze­res olimpiai bajnok Haile Gebrselassie sarokcsontját. Az etióp csodafutó Achilles-ín fáj­dalmakra panaszkodott, és Syd­neyben 10 000 méteren csak ha­talmas hajrá után, mindössze 9 századdal előzte meg a kenyai Paul Tergatot. _______________■ T OTÓEREDMÉNYEK A totó 46. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Hertha BSC-Schalke 04 0-4 2 2. Wofeburg-Bremen 1-1 X 3. Hamburg-Leverkusen 1-3 x 4. Unterhaching-Cottbus 2-1 1 5. Bochum-Dortmund 1-1 x 6. Bologna-Parma X-X X 7. Brescia-Juventus 0-0 x 8. Fiorentina-Wcenza 3-2 1 9. Intemazionale-Perugia 2-1 1 10. Lazio-Milan 1-1 X 11. Lecce-Bari 2-0 1 12. Napoli-Atalanta 0-0 x 13. Verona-Roma 1-4 2 PLUSZMÉRKŐZÉS: 14. Tottenham-üveipool 2-1 1 A tökéletes megoldás: MINDEN ÚJ OPEL ASTRA MOST Részletek az Opel márkakereskedőknél. OPEL-©-