Petőfi Népe, 2000. november (55. évfolyam, 256-280. szám)

2000-11-20 / 271. szám

8. oldal - Petőfi Népe LABDARÚGÁS 2000. November 20., hétfő _______________________________________NB III. Alföld-, Dráva-csoport_______________________________________ J ól kontrázott a félegyházi csapat JAMINA SE-KTK 1-3 (1-1) Békéscsaba, 200 néző. Vezette: Föl­di. Jamina: Kovács - Hajdú, Varga (Lipták), Pájer, Pozsár Zs. (Cseke), Pusztai, Sajben, Oláh, Lakatos, Fe­jes, Horváth (Szelei). Edző: Szarvas András. Kiskunfélegyházi TK: Berta - Bállá, Szabó T. (Gulyás), Samu, Val- kovics, Bende, Fekete, Síber, Magya- ri, Hegyesi, Szabó A. (Mészáros). Edző: Kurucz István. 12. perc: Horváth remek labdát adott Fejesnek, aki 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. 44. perc: Szabó T. 17 méteres szabadrúgása bombaként vágódott a jobb alsó sarokba, 1-1. 55. perc: A 16-oson belül egy üt­közés után a játékvezető a 11-es pont­ra mutatott. A büntetőt Bende a bal oldali lécre vágta. 65. perc: Sajben megkapta máso­dik sárga lapját, ami után a piros kö­vetkezett. 70. perc: A szabálytalankodó He­gyesi második sárga lapja után a kiál­lítás sorsára jutott. 75. perc: A Kovács kapus által ki­ütött labdát Szabó A. egy méterről a léc alá vágta, 1-2. 85. perc: Magyari 12 méterről, éles szögből a jobb felső sarokba lőtt, 1-3. Jól kezdtek a hazaiak, gyorsan ve­zetést szereztek. Ezt követően a félegy­háziak ugyan mezőnyfölénybe kerül­tek, de a kaput csak szabadrúgások­ból veszélyeztették. A második félidő­ben a játékvezető ítéleteivel felpapri­kázta a hangulatot, ennek tudható be a hét sárga és két piros lap. Mivel a hazai csapatnak nem volt türelme okosan játszani, a vendégek két gyors kontrából megszerezték a győzelmet. Kitűnt: Kovács, Pájer, Fejes, illetve Berta, Valkovics, Bende, Magyari. További eredmények: Martfű- Algyő 0-2, Dömsöd-Békés 1-0, Hód- mezővásárhely-Szeged 2-2, Örkény- Gyomaendrőd 3-1. Szabadnapos: Szajol. DECS-KALOCSA 2-0 (1-0) Decs, 300 néző. Vezette: Kasza. Kalocsa: Tihanyi - Balogh T., Far­kas, Bolvári, Mácsai, Szabadi, Bata, Balogh I., Markovics (Pákolicz), Tóth A., Kovács. Edző: Klement István. 10. perc: Egy jobb oldali decsi tá­madás után a beadás átsuhant a 16- oson, a játékvezető sípolt, és megle­petésre a büntetőpontra mutatott. A 11-est Szabácsi értékesítette, 1-0. 13. perc: Szabadit ellenfele egy do­bással földre vitte, a bíró sípja néma maradt. 14. perc: Ismét Szabadi volt a szen­vedő alany. A labda már játékon kívül volt, amikor az egyik decsi védő buk­tatta. A partjelző mosolyogva elfordí­totta a fejét. 15. perc: Kemény összecsapás után a játékvezető Szabadit habozás nélkül kiállította. Ezután a kalocsai csapat tíz emberrel támadott, majd felbillent a pálya. A Kalocsa óriási mezőnyfölényt harcolt ki, de szüne­tig az eredmény már nem változott. 55. perc: Kovács fordult le a védő­jéről a 16-oson belül, aki fellökte, de a játékvezető továbbot intett. 60. perc: Bata három méterről a kapu mellé csúsztatta a labdát. 65. perc: Egy szép bal oldali táma­dás után Pákolicz a kapufát találta el. 75. perc: A kalocsai védők hibáját Csende használta ki, 2-0. A kalocsai csapat továbbra is odaszögezte ellenfelét a kapuhoz, ám a lelkes hazaiak hősiesen véde­keztek, s így értékes három pontot szereztek. Kitűnt: Cziráki, Szabácsi, Csende, illetve Farkas, Balogh I„ Bata. Klement István: - Hosszú edzői pályafutásom során még soha nem találkoztam olyan játékvezetéssel, amely már az elején tudatta velünk, hogy nem egyenlőek a feltételek, itt mi pontot nem szerezhetünk. Na­gyon sajnálom a csapatot. A forduló további eredményei: Harkány-Szekszárd 1-1, Andocs-Be- remend 1-0, Baracs-Paks 4-0, Szent- lőrinc-Kaposvölgye 1-0. Szabadnapos: Dombóvár. NB III. ALFÖLD-CSOPORT 1. Szeged 3 2 1 6-2 7 2. Kiskunfélegyháza 2 2­­7-3 6 3. Örkény 3 1 2­6-4 5 4. Algyő 2 1 1­5-3 4 5. Békés 3 1 1 1 4-3 4 6. H.vásárhely 3 1 1 1 5-6 4 7. DÖmsód 3 1 1 1 2-3 4 8. Gyomaendród 3 1­2 4-5 3 9. Szajol 2­2­5-5 2 '10. Jamina Bcsaba 3­1 2 2-7 1 11. Martfű 3­­3 2-7 :: ­NB III. DRÁVA-CSOPORT 1. Szentlőrinc 3 2 1 5-2 6 2. Szekszárd 3 1 2­10-3 5 3. Kaposvölgye 3 1 1 1 4-1 4 4. Beremend 3 1 1 1 5-3 4 Kalocsa 3 1 1 1 5-3 4 6. Baracs 3 1 1 1 5-5 4 7. Decs 3 1 1 1 4-5 4 8. Dombóvár 2 1 1 2-4 3 9. Andocs 2 1 1 2-8 3 10. Harkány 2 ­2­1-1 2 11. Paks 3 ­1 2 1-9 1 _______________________NB l/B Keleti csoport_______________________ I degenben győzött a KFC Labdarúgó NB I. A 3. forduló eredményei: Ta­tabánya-Ferencváros 0-5 (0-3). Gl: Pinte a 16., Horváth P. a 24., a 65., a 90., Gera a 37. percben. Űjpest-Sopron 2-1 (0-0). Gl: Dvéri a 67., a 76., ill. Salagean a 62. p. Kiállítva: Sira a 88. p. ZTE-Dunaferr 0-1 (0-0). Gl: Ba­goly az 51. p. Győr-Vasas 1-0 (0-0). Gl: Vasas az 54. p. Vide- oton-Debrecen 3-1 (1-0). Gl: Földes a 12., Zombori a 70., Balassa a 86., ill. Bajzát a 77. p. MTK-Kispest Honvéd 1-1 (1-1). Gl: Illés a 10., ill. Faragó a 35. percben. Az 1. fordulóból elhalasztott Újpest-ZTE meccset november 21-én, az MTK-Dunaferr talál- kozót 22-én játsszák. ________■ A Z NB I. ÁLLÁSA 1. Ferencváros ? 2 1­7-0 11 2. Dunaferr 2 2­_ 3-1 11 3. Videoton 3 2 1­5-1 9 4. Győr 3 2- ■ 1 4-4 8 5. Újpest 2 1­1 3-3 8 6. MTK 2 2­1-1 8 7. Vasas 3 1­2 2-4 7 8. Tatabánya 3­1 2 3-10 7 9. Kispest 3 1 1 1 6-5 5 10. Sopron 3 Ilii 2 1 34 5 11.ZTE 2 1 1 3-3 4 12. Debrecen 3 *. • 3 4-8 3 BÉKÉSCSABA- KECSKEMÉTI FC 1-2 (0-1) Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Kormos (Nagypál, Kujbus). Békéscsaba: Kurucz - Serban (Majrovics a 65. percben), Czipó, Kovács T„ Balog Zs., Csipkar (Ba­logh J. 46.), Bánföldi, Udvari, Si­mon (Valentényi a 46.), Boros, Negrau. Edző: Vágó Attila. Kecskemét: Erdélyi - Vaskó, Kollár, Maczó, Kvasz, Barna Cs. (Kelemen 88.), Váczi (Vancsa 46.), Gabala, Pintér, Kalina, Török (Tóth A. 59.). Edző: Nagy László. Sárga lap: Csipkar a 45., Pintér a 61., Kvasz a 74. percben. 5. perc: Kalina 18 méterről szemben a kapuval nagy erővel meglőtte a labdát, amit a vetődő Kurucz kiöklözött. Éppen Barna Cs. elé, aki hét méterről a tehe­tetlen kapus mellett a kapuba vág­ta a labdát, 0-1. 71. perc: Vancsa emelt előre a csabai kapu elé. Ártalmatlan­nak tűnt a helyzet, Kurucz pedig kifutott szinte a 16-osig. Felug­rott, hogy megfogja a labdát, de az átpattant fölötte. Kalina rá­csapott, megkerülte Kuruczot, majd 5 méterről az üres kapuba helyezett, 0-2. 76. perc: Udvari jobbról szinte az alapvonalról adott be a kecske­méti kapu előterébe, Majrovics 7 méterről a bal felső sarokba bólin­tott, 1-2. Az első félidőben totális csődöt mondott néhány békéscsabai játé­kos, köztük Simon, Negrau, aki ha találkozott a labdával, azonnal hi­bázott. Csipkar sem tündökölt, rá­adásul meglehetősen tisztátalanul játszott. Ugyanakkor a vendégek az első játékrészben okosan futbal­loztak, jól alkalmazták a lestakti­kát, és azonnal letámadták még a saját térfelükön a csabaiakat, akik így nem tudtak kibontakozni. Fordulás után is támadóbb já­tékot nyújtott a vendégcsapat, egé­szen a második gólig. Aztán visz- szaálltak védekezni, átadták a te­ret a liláknak, akik ezt kihasznál­va szépítettek. Ettől megjött a já­tékkedvük, egyre többet támadtak, de már nem tudtak változtatni az eredményen. A mérkőzés egészét tekintve megérdemelt a vendég- győzelem. Vágó Attila: - A labdarúgást gólra játsszák, és mi ebben alul maradtunk. Nagy László: - Ha a helyzetein­ket jobban kihasználjuk, izgalom- mentesebben nyertünk volna. További eredmények: Bőcs- BVSC 0-2, Nyiregyháza-Szolnok 4-1, Fót-Kunszentmárton 1-0, BKV Előre-Csepel 3-0, Monor- Csongrád 1-1. NB l/B., KELETI CSOPORT 1. Nyíregyháza 3 3 ­­12-3 9 2. BVSC 3 2 1 W 30 7 3. Kecskeméti FC 3 2 1 J 4-2 7 4. Főt 3 2 1­3-1 7 5. Csepel 3 2 ­1 4-4 6 6. BKV Előre 3 1 1 1 4-2 4 7. Kunszentmárton 3 1 1 1 2-1 4 8. Monor 3- 2 1 1-2 2 9. Szolnok 3- 1 2 37 1 10. BŐcs 3- 1 2 2-6 1 11. Csongrád 3- 1 2 39 1 12. Békéscsaba 3 _ 3 1-5 I'l­Igényeljen Raiffeisen Személyi Kölcsönt! Amennyiben megfelel a hitelbírálati feltételeknek, és a kölcsönt a Bank 2000. november 8. és december 20. között folyósítja az Ön részére, hívja a 06-40-48-48-48-as telefonszámot, és jelentkezzen a játékra hétköznap reggel 6:30 és 9:00 között! Figyelje kedden és pénteken az RTL Klub Reggeli cimű műsorát, és várja a műsorvezető hívását! Ha Ön a heti két szerencsés egyike, a folyósított Raiffeisen Személyi Kölcsönének kamatát a Bank elengedi. A kölcsönt 21-65 éves és minimum 18 hónapos folyamatos munkaviszonnyal rendelkező devizabelföldi, magyar állampolgárok igényelhetik. További feltételek: minimum 65 000 Ft (adóstárssal 45 000 Ft/fő) igazolt havi nettó jövedelem, vezetékes vagy saját névre szóló előfizetéses mobiltelefon számla és legalább két hónapos aktív lakossági bankszámlamúlt bármely hazai banknál. Valamennyi igénylést egyedileg bírálunk el. A törlesztőrészlet pontos összegét a folyósítás napján állapítjuk meg. A teljeshiteldíj-mutató értéke: 32,04 - 35,88% (kamatmentesség nélkül). Ez a hirdetés nem minősül nyilvános tájékoztatásnak és ajánlattételnek. A játékra 2000. november 9. és december 21. között jelentkezhet. A kölcsönigénylés részleteivel, kondícióival, a teljeshiteldíj-mutatóval és a játék részleteivel kapcsolatban hívja a 06-40-48-48-48-as telefonszámot vagy érdeklődjön bankfiókjainkbanl Bankfiók: Kecskemét, Vágó u. 2-4. (a Kőhíd utcánál) X Raiffeisen BANK LAZIO-MILAN 1-1! Az olasz A-liga hét végi mérkőzésén D. Baggio már az 1. percben előnyt szerzett, amit Sevcsenko az 55. percben egyenlített ki. Képünkön Serghino és Crespo vív légi párbajt. epa NB II. Közép-csoport Fordított és nyert a Kőrös BUDAKALÁSZ-KISKŐRÖS 1-2 (1-0) Budakalász, 200 néző. Vezette: Horváth S. (Erős, Horváth I.) Budakalász: Veres - Szurov, Pap, Kult, Gál, Kiss M. (Batári 66.), Lovas, Huszár, Vaczó, Diamant (Havrán 68.), Völgyi. Edző: Mincha István. Kiskőrös: Bicskei - Molnár, Makrickij, Filus, Füleki, Nedelea, Kap­csos, Deli (Pecznyik 55.), Farkas, Sza­bó (Somlyai 54.), Baranov. Edző: Lin- ka József. 5. perc: Bicskei bravúrral szögletre mentett egy 18 méteres erős lövést. 10. perc: Baranov kicselezte Papot, majd a kapust is, de kisodródott. Be­adása után a hazai védők nehezen sza­badítottak fel. 14. perc: Farkas beadását Deli a ka­pufára fejelte. 20. perc: Lovas átadását Vaczó öt méterről a kapu közepébe sarkalta, 1-0. 51. perc: Füleki jobb oldali beadá­sát Nedelea közéből a jobb alsó sarokba lőtte, 1-1. 65. perc: Pap utolsó emberként buk­tatta Baranovot, amiért a játékvezető kiállította a hazaik védőjét. A megítélt szabadrúgásból Farkas 17 méterről a fel­ső kapufát találta telibe. 84. perc: Farkas jobb oldalról beívelt szögletét Kapcsos az ötösről bólintotta a léc alá, 1-2. Az első perctől a Kiskőrös irányította a játékot, sona dolgozta ki helyzeteit. En­nek ellenére a 20. percben mégis a haza­iak szerezték meg a vezetést. Szünet után Nedelea szemfüles találatával sikerült egyenlíteni. A kiállítást követően tovább nőtt a vendégek fölénye, amely a 84. percben érett góllá. A kiskőrösi csapat akár 4-5 góllal is nyerhetett volna. Kitűnt: Kult, Vaczó, Lovas, illetve Nedelea, Makrickij, Kapcsos, Farkas. DABAS-K1SKUNHALASI FC 2-1 (2-0) Dabas, 500 néző. Vezette: Móricz (Radvánszki, Vigh). Dabas: Sólyom - Somorjai, Ócsai, Surman, Halgas, Pánczél (Kovács), Si­mon, Kiss (Gutman), Aubel, Földvári, Danyis. Edző: Aczél Zoltán. Kiskunhalas: Lengyel - Rádi, Szeme- rédi, Molnár, Kiss J., Abrahám (Kuklis), Szűcs, Herczeg, Verba, Kárász, Juhász (Kiss R.). Edző: Gulyás József. 4. perc: Somorjai iramodott meg a bal szélen, pontos beadását Aubel nyolc méterről lőtte kapu felé. A labda a men­teni akaró Szemerédiről a jobb felső sarokba pattant, öngól, 1-0. 8. perc: Somorjai ezúttal jobb ol­dalról centerezett, Simon eszmélt leg­korábban, és öt méterről félmagasan a kapu jobb oldalába lőtt, 2-0. 18. perc: Herczeg 23 méteres szabad­rúgását védte nagy bravúrral Sólyom. 38. perc: Halgas beadása után Szűcs­ről Aubel elé pattant a labda, aki hét mé­terről lőtt, de Lengyel ügyesen a léc fölé mentett. 48. perc: Molnár bal oldali szöglete után Sólyom éppen Verba elé ütötte a labdát, aki két méterről célt tévesztett. 53. perc: Pánczél húsz méterről ha­talmas erővel találta el a lécet. 59. perc: Molnár balról kapu elé Ívelt labdáját Verba 12 méterről a jobb alsó sarokba fejelte, 2-1. 74. perc: Verba átadásával Molnár ke­rült nagy helyzetbe, de 10 méterről a ki­futó Sólyomba lőtt. 85. perc: Kovács szórakozott el egy óriási gólyhelyzetet. Ezután Somorjai húsz méteres bombáját, majd Simon is­métlését védte remek vetődéssel Len­gyel. 88. perc: Kuglis beadását Verba hat méterről Sólyomba rúgta. Félelmetes iramban kezdtek a hazai­ak, szinte percenként került helyzetbe a halasi kapu, s két támadás gólt is ered­ményezett. A félidő hátralévő része is nyomasztó dabasi fölénnyel telt el, Halgas és Aubel százszázalékos zicce­rekben hibázott. A 11. félidő már telje­sen kiegyenlített, jó iramú, kifejezetten izgalmas játékot hozott. Végül megérde­melt dabasi siker született. Kitűnt: Sólyom, Ócsai, Simon, Aubel, illetve Lengyel, Szemerédi, Kiss J., Herczeg. Aczél Zoltán: - Az első félidő álom­játéka után a másodikban nyújtott pro­dukciónkért én is szégyellem magam. Gulyás József: - A korán bekapott két gól megpecsélte a sorsunkat. BALASSAGYARMAT-BAJA 4-0 (3-0) Balassagyarmat, 600 néző. Vezette: Sza­bó G. (Farkas B., Hadnagy). Balassagyarmat: Szabó - Kómár, Kecskés, Lenkey, Nagy, Galbács (Szilá­gyi 87.), Mohácsi (Schuchmann 78.), Né­meth, Jele Cs., Baranyi, Jele Z. (Tedás 67.) Edző: Kis Károly Bajai LSE: Székely - Viszmeg B., Csepregi, Goretich G. (Viszmeg Z. 60.), Goretich K., Szűcs, Orbán, Cifra (Haász 76.), Pilcsuk, Koch, Sibalin (Sztankov 67.). Edző: Evanics Zoltán. 8. perc: Baranyi a felező vonal tájé­kán nagyszerű labdával indította Gal- bácsot, akinek 14 méteres lövése a felső lécen csattant. A kipattanót Jele Z. vág­ta a kapuba, 1-0. 23. perc: Kómár saját térfelének kö­zepéről indította a védők között kilé­pő Jele Z.-t, aki bevezette a labdát a ba­jai tizenhatosra, majd hét méterről a bal alsó sarokba helyezett, 2-0. 44. perc: Németh jól kényszerítőzött Jele Zoltánnal. A középpályás a vissza­kapott labdával kilépett a védők között, és 15 méterről a jobb sarokba lőtt, 3-0. 60. perc: Mohácsi szabadrúgása Né­meth elé került, aki futtából húsz méter­ről a jobb kapufát találta teltbe. 65. perc: Mohácsi saját térfele köze­péről indította a jobb oldalt megiramodó Galbácsot. Ő egyből keresztbe, baba ad­ta a labdát Jele Csabának. A középpá­lyás ballal kapura küldött labdája az elő­revetődő Csepregin megpattanva a kapu közepébe hullott, öngól, 4-0. A hazai csapat ózonnal magához ra­gadta a kezdeményezést, és csírájában fojtotta el a Duna-partiak kezdeménye­zéseit. A gyors és eredményes hazai akci­ók után szünetre háromgólos lett a ven­déglátók előnye. A második félidőben el­sősorban az elpuskázott lehetőségek emelték a nézők vérnyomását. Kitűnt: Németh, Jele Z„ Nagy, Galbács, ill. Székely, Csepregi. Kis Károly: - Nemcsak a győzelem­nek örülök, hanem annak is, hogy lát­ványos, ötletes játékunkkal örömet tud­tunk szerezni a szurkolóknak. Evanics Zoltán: - Nem mindig a job­bik csapat nyer, de ezúttal így történt. További eredmények: Cegléd- Kistarcsa 2-2, Szigetszentmiklós- Budafok 0-1, Pilisvörösvár-Erzsébeti SMTK 1-2. NB ll„ KÖZÉPCSOPORT 1. Budafok 3 3­­33 9 2. Balassagyarmat 3 2 1­7-1 7 3. Dabas 3 2 1­4-2 7 4. Erzsébeti SMTK 3 2 _ 1 33 6 5. Kistarcsa 3 1 1 1 4-4 4 6. Kiskörös 3 1 1 1 33 4 7. Szigetszentmiklós 3 1­2 1-2 3 8. Budakalász 3 1 2 37 3 9. Cegléd 3­2 1 35 2 10. Baja 3­2 1 1-5 2 11. Pilisvörösvár 3­1 2 35 1 12. Kiskunhalas 3 ■$mí 1 2 2-4 1