Petőfi Népe, 1999. március (54. évfolyam, 50-75. szám)

1999-03-16 / 62. szám

1999. MÁRCIUS 16., KEDD LABDARÚGÁS 7. OLDAL NB II. KELETI CSOPORT LABDARÚGÓ NB I. Kécskén maradtak a pontok Szerencsével nyert a Félegyháza KTK-Kalocsa 2-1! Kavarodás a vendégek kapuja előtt. KTK HUNGARY MEAT­­KALOCSA 2-1 (2-1) Kiskunfélegyháza, 500 néző. Ve­­zétte: Ember. KTK Hungary Meat: Bánó - Márics, Truczka, Implom, Valkovics (Lapsánszki 46.), Farkas, Fekete Zs., Kiss (Csincsák 85.), Jakab, Szabó, Bognár. Edző: Kardos József. Kalocsa: Sági - Ráki, dr. Koch, Sánta (Unyi 46.), Paletta, Sári, Mácsai, Tóth, Herczeg, Csehi, Ba­logh. Edző: Illés László. 6. perc: Csehi beadását 10 méter­ről rúgta a kapu fölé az érkező Sári. 14. perc: Tóth ívelte kapu elé a ladbát, amelyet Csehi 13 méterről bombázott mellé. 18. perc: Truczka 23 méteres lö­vése csak néhány centivel kerülte el a felső lécet. 24. perc: Sánta 25 méterről bombázott a középen álló Bánó kapusba. 36. perc: A rosszul eltalált haza­adást Sági nem foghatta meg. A le­pattanó labdát Fekete Zs. lőtte a há­lóba, 1-0. 38. perc: A berobbanó Szabó 14 méterről lőtte el a labdát Sági mel­lett, 2-0. 40. perc: Tóth íveléséből Balogh lőtte a felső léc alá a labdát, 2-1. 49. perc: Bánó leejtett egy be­ívelt labdát, de a kapu előtti kava­rodás után javítani tudta hibáját. 55. perc: Trucka 25 méterről meglőtt labdáját Sági ujjheggyel tol­ta Id a léc alól. 76. perc: Jakab beadását Csin­csák lőtte a kifutó kapusba. 81. perc: Bognár 28 méterről meglőtt, a kapu bal alsó sarkába tar­tó labdáját Sági tolta ki szögletre. HAJÓS-LAKITELEK 8-3 (4-0) Hajós, 500 néző. Vezette: Ká­rász (Kovács, Törőcsik). Hajós: Székely (Szegfű) - Pintér, Káli, Rácz, Pechtinger (Nyerlucz), Hepp, Nagy, Fuszenecker, Pesti, Tamási, Gombkötő (Hirth). Edző: Barákovics István. Lakitelek: Kor­mos - Szilvási, Seres (Beregszá­szi), Kovács R. (Magyar), Tóth, Forgó, Safranyik, Kovács P., Mak­ra, Varga (Kotvics), Ujváry. Edző: Bohács Ferenc. Gólszerző: Pesti 3, Tamási 3 (mindhármat 11-esből), Hepp, Hirth, illetve Makra 2 (a másodikat 11-esből), Beregszá­szi. Kitűnt: Rácz, Nagy, Pesti, Ta­mási, Gombkötő, illetve Forgó, Safranyik, Makra. Ifjúsági ered­mény: 1-4. HETÉNYEGYHÁZA-ALPÁR 1-1 (0-1) Hetényegyháza, 350 néző. Ve­zette: Tóth (Sólya, Lencsés). He­tényegyháza: Fekete - Király (Te­­réki), Málik, Sándor, Nagy L., Lapéta (Button), Lantos (Lénárt), Szabó, Mata, Berki, Vörös. Edző: Losonczy László. Tiszaalpár: Cseh - Szabados, Kása J., Márton, Bár­sony, Bíró (Kovács), Karsai (Tar), Kása Z., Talárcsik (Sinkó), Roz­inán, Ziat. Edző: Somogyi Jó­zsef. Gólszerző: Nagy L., illetve Karsai. Kitűnt: Málik, Vörös, illet-91. perc: Bognár 25 méteres sza­badrúgását a bal alsó sarokból tor­nászta ki szögletre a kalocsai ka­pus. Az első félórában a kalocsaiak uralták a pályát. Egy rossz hazaa­dásból kapott potyagól azonban megingatta védelmüket. A KTK csa­tárai azonnal észrevették a lehető­séget és két perccel később újabb gólt rúgtak. A feleszmélő vendégek még a sípszó előtt szépítettek. A második játékrészben a KTK bizo­nyult aktívabbnak, de a rosszul felépített támadásaiból nem szüle­tett újabb gól. Kitűnt: Fekete Zs., Truczka, Far­ve Szabados, Bársony. Ifjúsági eredmény: 0-1. GARA-CSENGŐD 1-3 (1-2) Gara, 100 néző. Vezette: Suba (Bánfi, Narancsik). Gara: Domokos - Walkowicz, Varró, László, Csipák, Bakai T. (Miókovics I.), Mióko­­vics Z„ Görög, Bakai O., Miklós, Trabajkó. Edző: Baráth Lajos. Csengőd: Tüskés - Kiss S., Szabó, Kiss L., Böbék (Gyurik), Turú (Kiss I.), Szentgyörgyi, Lovász, Boczek, Kovács L., Kovács T. Edző: Supka Sándor. Gólszerző: Miklós, illetve Kovács T. 2, Szentgyörgyi. Kitűnt: Császár, Miklós, Trabajkó, illetve Szentgyörgyi, Lovász, Kovács T. If­júsági eredmény: 0-1. BÁCSALMÁS-BÁTYA 0-1 (0-1) Bácsalmás, 300 néző. Vezet­te: Kriskovics (Nagy, Keresztes). Bácsalmás: Varga - Barna, Futó, Száhl, Kiss Baranyi Cs., Berényi (Schneider), Kővári Á., Páhor (Bállá), Kővári P., Kovács I., Han­gya. Edző: Kiss Baranyi Sándor, Narancsik Máté. Bátya: Virág - Turcsik (Perity), Greksa, Máté, Miskolczi, Matos, Búzái, Farkas G. (Jelencsity), Farkas S., István, Tamaskó. Edző: István Zoltán. Gólszerző: Matos. Kitűnt: Kővári P., Hangya, illetve Miskolczi, Matos, Tamaskó. Ifjúsági ered­mény: 7-1. kas, Szabó, illetve Balogh, dr. Koch, Mácsai, Csehi. Kardos József: - Nem volt szívet melengető a játék, de a három pont­nak öiülök. Illés László: - Ezt a mérkőzést sajnos mi vesztettük el. A minden elképzelés nélkül játszó Félegyháza szerencsével nyert. KISKŐRÖS-CSEPEL 1-2 (1-0) Kiskőrös, 400 néző. Vezette: Sza­bó Zs. Kiskőrös: Mlinkó - Bálint, Mol­nár (Deli), Sendula, Somlyai (Somo­gyi), Földvári, Tóth, Pecznyik, Far-TOMPA-DUSNOK 2-0 (2-0) Tompa, 600 néző. Vezette: Hor­váth (Patyi, Kohajda). Tompa: Urlauber - Andróczki, Mándity, Véh, .Sulomán, Kovács A., Szalai, Födi (Béleczki), Fütyü, Szalma (P. Szabó), Enyedi. Edző: Kószó Lász­ló. Dusnok: Báló I. - Sánta J. (Berberovics), Andrin, Laczkó, Varga P., Óbéri, Ottenthál, Kapi­tány (Kothencz), Varga Z., Zalai, Sánta 1. Edző: Óbéri Antal. Gól­szerző: Fütyü, Enyedi. Kitűnt: Andróczki, Sulomán, Szalai, E- nyedi, illetve Andrin, Zalai. Ifjúsá­gi eredmény: 1-4. SOLTVADKERT-KUNBAJA 6-0 (4-0) Soltvadkert, 300 néző. Vezette: Wittman (Serdült, Süveggyártó). Solvadkerti TE: Hatvanyi - Gillich, Kovács G. (Csővári), Digner, Ko­vács P., Schmidt, Doszpod, Szik­­szai (Csesznegi), Bangó, Szlo­vák, Eiler. Edző: Csesznegi Lajos. Kunbaja: Takács - Kálmán, Kiss, Popov, Agócs (Pálosi), Simon, Varga (Csipák), Wettstein, Zámbó (Torma), Révész, Berghoffer. Edző: Gálfi Imre. Gólszerző: Doszpod 2 (az egyiket 11-esből), Szlovák 2, Bangó 2. Kitűnt: Digner, Kovács P., Doszpod, Szikszai, Bangó, Szlovák, illetve senki. Ifjúsági eredmény: Solt­­vadkert-Kunbaja 3-0. kas, Kerekes, Rumán. Edző: Tel­iinger Vilmos. Csepel: Balázs - Váradi, Balogh Zalán, Polgár, Papp (Semsei), Sikló­si, Balogh Zoltán (Radnics), Körösi, Takács, Bubcsó, Szabó. Edző: Gás­pár József. 5. perc: Rumán szöktette Kere­kest, aki addig várt a lövéssel, amíg a védők tisztáztak. 19. perc: Balogh Zalán buktatott a 16-oson belül. A büntetőt Pecz­nyik lőtte. Balázs a labdát a bal ka­pufára ütötte, amely visszapattant hozzá. 25. perc: A lepattanó labdát Ke­rekes 18 méterről lőtte a bal alsó sa­rokba, 1-0. 40. perc: Siklósi óriási kapufát lőtt. 50. perc: Kerekes vitte kapura a labdát, középre passzolt Farkasnak, aki csúnyán elpuskázta a helyzetet. 55. perc: Balogh Zoltán a jobb­ról belőtt labdát fejjel küldte a há­lóba, 1-1. 89. perc: Radnics bedobását a hazai kapus beejtette a hálóba, 1-2. A helyzetek alapján a hazai csa­patnak több góllal kellett volna nyer­nie, erre egy rossz mozdulat - és ve­reség. Kitűnt: Sendula, Földvári, Kere­kes, illetve Balázs, Bubcsó. Teliinger Vilmos: - Sok helyze­tet kihagytunk és törvényszerű volt a vereség. Gáspár József: - Ritkán látható góllal szereztük meg a győzelmet. További eredmények: Kazinc­­barcika-Borsod Volán 0-3, Hatvan- Tápiószecső 2-1, Gyula-Nyírbátor 2- 0, REAC-Eger 1-0. A Palotás és a Du­nakeszi szabadnapos volt. SOLT-KISKUNHALAS 6-0 (3-0) Solt, 450 néző. Vezette: Pákolicz (Rogács, Fegyveri). Solt: Csepecz - Virág, Lukács, Szekeres, Stróbl, Hutvágner (Almási), Fink, Németh (Bajnok), Gúla, Freppán (Leitert), László. Edző: Freppán György. Kis­kunhalas: Kiss - Herman (Sz. Ko­vács), Szemerédi, Kuklis, Rádi, Áb­rahám, Szénási, Mészáros (Mol­nár), Ambrus, Csermák, Margi­­nean (Maczkó). Edző: Gulyás Jó­zsef. Gólszerző: Virág, Lukács, Sze­keres, Fink, Gúla, László. Kitűnt: Fink, Lukács, Stróbl, illetve senki. Ifjúsági eredmény: 4-4. IZSÁK-HARTA 3-2 (2-1) Izsák, 300 néző. Vezette: Nagy­­hegyesi (Fazekas, Pataki). Izsák: Molnár - Horváth, Tóth Cs., Bonea, Kuti, Török (Lőrinczy), Mezei G. (Mezei Zs.), Mag, Juhász (Varga), Mezei K., Gréczi. Edző: Gréczi Gá­bor. Harta: Nagy - Kupái, Bujáki, Kutak, Vejtei, Gutmann (Tomolik), Szauer, Kákonyi, Sallai, Döbrentei, Lázár (Lehoczki). Edző: Sümegi József. Gólszerző: Gréczi 2, Tóth Cs., illetve Szauer, Döbrentei. Ki­tűnt: Tóth Cs., Bonea, Kuti, Mezei K., illetve Sallai, Döbrentei. Ifj. eredmény: 1-6. Szabadnapos a Nemesnádudvar. Visszalépett a Kunszentmiklós. TISZAKÉCSKE-SZOLNOK 3-2 (2-1) Tiszakécske, 800 néző. Vezette: Veres. Tiszakécske: Varga - Szekeres, Serban, Müller, Babai, Csató (Bagi a 74. percben), Molnár, Belvon, Szín (Dronak az 52.), Miklós, Urbán. Edző: loan Patrascu. Szolnok: Bicskei - Lajkovics, Antal, Boda, Fedor, Bernáth (Csi­kós a 79.), Szecsei, Fehér, Pelles, Sinkó, Major. Edző: Rózsavölgyi László. Sárga lap: Belvon a 43., Bernáth az 56., Boda a 69., Molnár a 84. percben. Piros lap: Boda a 86., Dronka a 88. percben. 14. perc: Fedor labdájával Sinkó iramodott meg a jobb szélen. Már a 16-oson belül járt, amikor Varga el­ütötte. Major a büntetőt az alsó sa­rokba vágta, 0-1. 20. perc: Miklós az alapvonal közeléből, balról Babai elé adott, aki 10 méterről a jobb sarokba lőtt, 1-1. 34. perc: Molnár jobbról beívelt labdáját Csató fejelte a léc alá, 2-1. 78. perc: Molnár bal oldali szög­letét Miklós közelről a kapuba fe­jelte, 3-1. 81. perc: Fedor lövése Varga ka­pusról visszapattant, és a szolnoki játékos másodszor már nem hibá­zott, 3-2. 86. perc: Boda egy becsúszás során a labda helyett Babai lábát ta­lálta el. Mivel volt már egy sárgája, a bíró kiállította. 88. perc: Drona utánarúgott a mellette elfutó Csikósnak, mire egyből piros lapot kapott. Kitűnt: Szekeres, Müller, Babai, Csató, Molnár, illetve Fedor, Sinkó. loan Patrascu: - A legfontosabb, hogy megszereztük a 3 pontot, a já­tékunkon van javítanivaló. Rózsavölgyi László: - A játé­kunk javult valamit, de elképesztő gólokat kaptunk. PROFI LIGA A Professzionális Nemzeti Bajnokság 20. fordulójának ered­ményei: Debrecen-Ujpest 0-2, BVSC-Győr 2-1, Siófok-ZTE 0-2, MTK-FTC 2-0, Haladás-Nyíregyhá­za 3-2, Vasas-Diósgyőr 0-0, III. Ke­­rület-Videoton 1-2, Kispest-Du­­naferr 0-0. Gázszer-Vác 1-0 (1-0). Akasztó, 300 néző. V.: Szabó J. Gólszerző: Dvéri a 38. percben. Kitűnt: Kövesfalvi, Szalai, Bekő, Dvégi, Korol, ill. Hámori, Nagy T., Vojtekovszki. MEGYE II. A megyei II. osztály hétvégi for­dulóinak eredményei: Északi csoport: Jakabszál­­lás-Kunszállás 2-3, Soltszentim­­re-Tabdi 1-3, Kiskunmajsa-Csó­­lyospálos 3-0, Akasztó-Ágasegy­­háza 7-2, Orgovány-Helvécia 2-0, Kiskunfélegyházi Honvéd-Sza­badszállás 1-1, Kecskeméti MÁV­­Ladánybene 0-2, Nyárlőrinc- Tass 2-0. Déli csoport: Nagybaracska- Hercegszántó 1-0, Géderlak­­' Katymár 2-0, Kelebia-Sükösd 0-2, Szakmár-Császártöltés 3-1, Du­­nafalva-Csávoly 1-2, Jánoshalma- Kiskunhalasi Spartacus 3-0, Bácsborsódi SK-Miskei ALC 6-1, Vaskút-Dunapataj 3-1. SZEGED-KECSKEMÉTI FC 0-0 Szeged, 2000 néző. Vezette: Far­kas Gy. Szeged: Szulyovszky - Németh, Basics, Herczku, Jokszimovics, Ta­más (Turján a 61.), Vörös, Koncz, Udvari, Kenesei Z., Czakó. Edző: Gergely Károly. Kecskeméti FC: Nagy Zs. - Kol­lár, Barna, Thaly, Talapa, Bimbó (Hegedűs a 72.), Adamcsek, Kis­­lőrincz (Szimcsák a 85.), Felföldi, Maczkó, Kincses (Collins a 89.). Edző: Szabó György. Sárga lap: Németh a 4L, Kis­­lőrincz az 54., Czakó az 59., Kin­cses a 71. percben. Bátran kezdtek a vendégek, Kislőrincz és Kincses révén többször gólhelyzetbe kerültek, de a szegedi kapus a helyén volt. A hazai együt­tes nem tudta felvenni a mérkőzés ritmusát, két kulcsemberüket Thaly és Kollár remekül kikapcsolta a já­tékból. A kecskemétiek az agresszív támadások mellett a védekezésre is nagy gondot fordítottak, így a sze­gediek alig kerültek igazi gólhely­zetbe. A szervezetten futballozó KFC megérdemelten szerezte meg az egy pontot. Kitűnt: Szulyovszky, Herczku, Koncz, illetve Barna, Kollár, Thaly, Felföldi. Gergely Károly: - Ebben az ösz­­szeállításban csak ennyire voltunk képesek. Szabó György: - Az első félidő­ben egyenrangú ellenfelei voltunk a Szegednek. Szünet után többet támadt az ellenfél, de fegyelmezett játékkal kiharcoltuk a döntetlent. További eredmények: Matáv Sopron-Demecser 2-2, Tiszaújvá­­ros-Komló 2-0, Kaposvár-Tatabánya 2-4, Békéscsaba-Soroksár 3-0, Pécs- Érd 1-3, Komárom-Salgótarján 2-1, Hajdúszoboszló-Nagykanizsa 0-1, Tiszavasvári-Soproni FAC 0-0. Ma délután, 15 órakor: KFC­­Kispest Honvéd mérkőzés. TOTÓ A totó 10. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. MTK - Ferencváros 2-0 1 2. III. Kerület - Videoton törölve, a megállapított tipp: 2-0 1 3. Vasas - Diósgyőr 0-0 x 4. Internazionale - Milan 2-2 x 5. Parma - Bari 2-1 1 6. Piacenza - Cagliari 2-0 1 7. Salernitana - Sampdoria 2-0 1 8. Venezia - Fiorentina 4-1 1 9. Vicenza - Perugia 3-0 1 10. Bremen - Wolfsburg 0-1 2 11. Hamburg - B. München 0-2 2 12. 1860 Münch. - VfB Stuttgart 1-1 x 13. M’gladbach - Duisburg 0-2 2 pluszmérkőzés: 14. Frankfurt - Hertha BSC 1-1 x * * * A Szerencsejáték Rt. közlése szerint a 10. heti totónyeremények a jövedelemadó levonása után a következők: 13 plusz egy találatos szelvény nem volt. 13 találatos szelvény nem volt. 12 találatos szelvény 16 darab, nyereményük egyenként 184.564 forint. A 11 találatos szelvényekre egyenként 8711 forintot, a 10 találatos szelvényekre egyenként 1429 forintot fizetnek. MEGYEI 1. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Büntetőparádé és gólözön Hajóson A Providencia Házőrző biztosítása nyeremányjátékán értékes ajándékokat sorsoltak ki. A helvéciai Kucsár Lajos családjával érkezett a Providencia kecskeméti irodájába, ahol átvette a 100 ezer forintos lakásfelszerelési utalványt. (X) ÚT IDŐSZÁMÍTÁS BÁV - Zálog Rt. Számoltunk... és ■kai csökkentettük a kamatokat. Számoltunk... és 60'75 %-ra emeltük a kölcsönösszeget. Számoltunk... és az Önök igényeinek megfelelően alakítottuk ki nyitva tartási időnket, hogy Önök továbbra is számolhassanak velünk. Nyitva tartási idő: hétfő-csütörtök: 7-15-30 péntek: 7-14 szombat: 7-12 ebédidő: 12-12.30 Zálogfiók címe: 6000 Kecskemét, Petőfi u. 16. Tel: 76-482-126 AKKER-PLUS Tüzelő- és Építőanyag-ipari Kis- és Nagyker. Kit. t ü z é p ... alaptól a tetőig ÉP íTSEN RÁ NK! vb. gerendák, betonkefnik; SCHTljMACJ-í'Elf fa nyílászárókat, fhfemesnádudvar natúr fenyőajtókat 98-as áron; gipszkartonokat engedménnyel; Tatai natúr tetőcserepek kedvezményes áron kaphatók! Amit még nyújtunk: házhoz szállítást is vállalunk! Információért forduljon hozzánk! Telepeink: Akasztó: 78/451-040. Kiskőrös: 78/413-164. Soltvadkert: 78/381-032. Irodánk: Kecskemét: 76/484-566. oosm)