Petőfi Népe, 1999. március (54. évfolyam, 50-75. szám)

1999-03-16 / 62. szám

8. OLDAL SPORT 1999. MÁRCIUS 16., KEDD A Delfin férficsapata tavasszal nem vesztett pontot Miskolc-Kiskunhalas 18-17 (12-8) NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Miskolc, 200 néző. Vezette: La­­diszlai, Tavarnay. KNKSE: Vörös - Tóth 2, Pucsli 1, Katkó, Takács 9/6, Kurgyis 2/1, Huba. Csere: Bartucz, Szilágyi 2, Kósa, Szarka 1, Sütő. Edző: Szabó Károly. Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 9/7, ill. 7/7. Az eredmény alakulása: 7. p.: 7-2, 21. p.: 9-7, 42. p.: 15-10, 47. p.: 16-13. Kitűnt: Demeter A. 4, Salistean 7/4, illetve Takács. Szabó Károly: - A második fél­idő alapján nem érdemeltünk ve­reséget. TFSE-Kunpetrol Kiskunmajsa 21-25 (11-11) NB I/B-s férfi kézilabda-mérkő­zés. Budapest, 100 néző. Vezette: Solymosi, Sziklai. Kiskunmajsa: Dobos - Didics, Csiszár 4, Buknicz 2, Miljkovic 2, Gedó 1, Varga 8/6. Csere: Prezenszki (k), Kiss 1, Kun 3, Va­jas 4, Hovanyecz Edző: Granjean Gábor. Hétméteresek: 4/3, ill. 6/6. Kiállítások: 8, ill, 8 perc. Az első félidőben szívósan tar­tották magukat az egyetemisták, akik 7-4-re is vezettek. Egyik csa­pat sem játszott jól, így a félidei eredmény reálisan tükrözte a játék képét. Csiszár bokája még a meccs elején megsérült, de a majsai átlö­vő később folytatta játékot. Szük­ség is volt a jobbátlövő eredmé­nyességére, hiszen a 48. percben még 19-19 volt az állás. A követke­ző percekben zsinórban négy gólt lőtt a Kunpetrol - Csiszár és Varga révén - és ezzel eldőlt a két pont sorsa. Kitűnt: Apró 6, illetve Dobos, Prezenszki. Kecskeméti Delfin KC­­Gödöllő 23-17 (12-9) NB I/B-s férfi kézilabda-mérkő­zés. Kecskemét, 250 néző. Vezette: Horváth, Marton. Delfin: Ihász - Berényi 6, Ferenczi 2, Orova 2, Horváth 3, Molnár 8, Demeter 1. Csere: Kiss (k), Gál (k), Uzerjovics, Magyar 1, Viski, Szántosi, Nagy. Edző: Kal­már Jenő. Hétméteresek: 5/4, illetve 4/4. Kiállítások: 6, ill. 12 perc. A vendégek szereztek hetesből vezetést, de erre a hazai csapat há­rom góllal válaszolt. A 15. percben 8-5-ös ve­zetésnél az irányító Orova megsérült, nem tudta folytatni a játé­kot. Ezután támadás­ban sokat hibázott a hazai együttes, de elő­nyét így is tartotta. Szünet után egy maga­biztosabb Kecskemét lépett pályára, Molnár sorra lőtte gólljait. A vendégek egyre job­ban elfáradtak és le­rántásokkal próbálták a hazai gólhelyzete­ket megakadályozni. A büntetőket Berényi magabiztosan értéke­sítette. Az 50. percben már 24-14-re vezettek a hazaiak, az utolsó 10 percben már a cserék kaptak játéklehetősé­get. Három tavaszi for­dulóban aratott 3 győ­zelmével a Delfin fel­zárkózott a középme­zőnyhöz. Kitűnt: Ihász, Mol­nár, illetve Fekete 5, Szabó 4. Kecskeméti Delfin KC-Gödöllő 23-17! Molnár Csaba 8 góllal járult hozzá a győzelemhez. Jászberény-Kecskeméti Delfin Univerzál KC 29-20 (14-12) NB I/B-s női kézilabda-mérkő­zés. Jászberény, 150 néző. Vezette: Marsi, Szilágyi. Delfin: Fekete - Kovács 2, Keller 3, Sidó 8/6, Gór 2, Szőke 4, Stecenkó. Csere: Tóth (k), Szabó, Kerti 1, Nagy, Csurka, Faragó. Edző: Vazul Zsolt, Csergő József. Hétméteresek: 3/2, ill. 8/6. Kiállítások: 6 perc, ill. 8 perc. A tavaszi idényre két volt NB I-es játékossal, Hanggal és Kókainéval megerősödött Jászberényhez uta­zott a kecskeméti csapat. Nagy iram­ban, keményen indult a meccs, így 3 percig nem zörgött a háló. Aztán a 15. percig felváltva estek gólok, majd a bírók nem torolták meg a Jászbe­rény szabálytalanságait, ezért 5 gól­lal el tudott húzni. Időkérés után a Delfin egy gólra felzárkózott (12-11), ám ezután egy szabályos vendéggólt nem adtak meg a játékvezetők. Szü­net után inkább birkózó-, mint kézi­labdameccs alakult ki a pályán. Az 52. percig hősiesen tartotta magát a Kecskemét (24-20), de utána elfo­gyott a lendület és a hazaiak bebizto­sították győzelmüket. Kitűnt: Farkas 9, Gyarmati (k), Pénzes 6, ill. Sidó, Szőke. SPORTHÍREK Kovács István profi pályafutása 12. győzelmét aratta a Lübeckben rendezett pehelysúlyú ökölvívó­mérkőzésen, melyen egyhangú pontozással diadalmaskodott az angolai Manuel Gómes fölött. A női vízilabda-bajnokságban az 1-4. helyért szombaton leját­szott mérkőzések után a Szentesi VK csapata szerezte meg a bajno­ki aranyérmet. A 12 éve osztrák állampolgárságú, olimpiai bajnok Hunyady Emese 1500 m-en aranyérmet szerzett a gyorskorcsolyázók távonkénti vb­­jén, Heerenveenben. Az Albacomp együttese nyerte a férfi kosárlabda Magyar Kupát, miután a vasárnapi döntőben hosszabbítás után 92-87-re le­győzte a Körmendet. Változás történt a férfiteniszezők világranglistájának élén: a spa­nyol Carlos Moya a 4. helyről az elsőre lépett elő, megelőzve az eddigi világelső amerikai Pete Samprast. Vörös Zsuzsa bronzérmes lett a mexikóvárosi öttusa világkupa­versenyen, míg a férfiaknál az 5. helyezett Madaras Ádám szere­pelt a legjobban a magyarok közül. Rangadót nyertek a hazaiak Kecskeméti Profitholding Spartacus-Nagykálló 11:7 NB I. A-csoportos férfi asztalite­nisz-mérkőzés: Gy.: Szabó 4, De­meter 4, Kovács II. 1 és a Szabó-De­­meter, Kovács-Kovács II. páros. Ideges hangulatban kezdődött az összecsapás. A párosok csatájá­ban meglepetésre a Kovács L­­Kovács II. pár legyőzte a vártnál sokkal esélyesebb Szűcs-Bari duót, így Szabóék győzelmével már 2:0- ra vezettek a hazaiak. Az első kör után látszott, hogy Szabónak és Demeternek hoznia kell minden meccsét, mert várhatóan nem so­kat tud majd kisegítem a másik két játékos. Az első két kör 2:2-re vég­ződött, maradt tehát az előny. A mérkőzés másik fordulópontja volt, hogy Kovács II. simán meg­verte az egyik legjobb nagykállóit, Barit. A 3. kör után 9:5-re elhúzott a Kecskemét, s az utolsó körben teljesített döntetlen már elég volt a győzelemhez. Ujhidy Tibor szakosztályve­zető: - Féltem a Nagykállótól, mert egységes, jó csapat. Szabó és Demeter felnőtt a feladathoz, Ko­vács II. győztes meccse a legjobb­kor jött. Szerencsés bajai vesztesek Salgótarján-Bajai Honvéd KK 79-68 (42-28) NB I/B B-II csoport, férfi kosárlab­da-rájátszás: Salgótarján, 70 néző. Vezette: Demjén, Jobbágy. Baja: Hosszú 25/6, Kovács 2, Cservék 14/6, Radnóti 10/6, Mi­­hálovics 5/3. Csere: Szűcs 4, Palás 3, Ács 5/3. Edző: ifj. Vétek Frigyes. Az első perctől kezdve a Salgótar­ján ragadta magához a kezdeménye­zést, a bajaiak enerváltan és pontat­lanul játszottak. A távoli dobások nem sikerültek, a palánk alól is csak ritkán szereztek pontot. A második játékrészben a vendégek összekap­ták magukat. Fokozatosan dolgozták le hátrányukat, de csak öt pontig, egyenlíteni, fordítani már nem ma­radt esélyük. Ezután felváltva estek a kosarak, és Szűcs kipontozódása, Kovács térdsérülése megpecsételte a bajaiak sorsát. Ifj. Vétek Frigyes: - Fejben nem készültünk fel eléggé a mérkőzésre. Köszönjük a Nagykanizsának a se­gítséget. Mivel győztek a B-II-es cso­port utolsó fordulójában, azt jelenti: a 21-24. helyért játszhatunk a rá­adásban. LABDARÚGÓ NB III., ALFÖLD-CSOPORT Pont nélküli tavaszi rajt KISÚJSZÁLLÁS-MÉLYKÚT 3-1 (2-0) Kisújszállás, 400 néző. Vezette: Gaál.­Mélykút: Vasuth - Kovács, Mar­git, Piegel, Kárász, Simity, Szabó, Nuszpl, Fenyvesi, Mihai, Velez. Edző: Alföldi Albert. Gólszerzők: Balogh az 5., Mirceai a 38., Varga a 60., illetve Fenyvesi a 69. percben. Kiállítva: Balogh (2. sárgalap után) a 91. percben. Mély talajú pályán a hazai gárda végig ura volt a mérkőzésnek, de akár több góllal is győzhettek volna a jó erőkből álló vendégek ellen. Kitűnt: Kállai, Balogh, Kádár, Szentjobbi, illetve Vasúth, Kárász, Fenyvesi. Kádár József: - Szezon eleji já­tékkal is magabiztos győzelem. Alföldi Albert: - Két legjobbunk nélkül nem volt esélyünk. Ifjúsági eredmény: 0-1. KEREKEGYHÁZA­­HÓDMEZŐVÁSÁRHELY 0-1 (0-0) Kerekegyháza, 300 néző. Vezet­te: Gulyás. Kerekegyháza: Malecz - Váczi, Kulman, Komonyi (Virágh), Ká­­nisz, Lovass, Máté, Torbavecz, Pé­csi, Juhász, Hugyecz. Edző: Bende József. 62. perc: Fazekas szabadrúgást ívelt előre. A védők késlekedtek a labda elrúgásával és a berobbanó Varga 7 méterről Malecz kapus fö­lött emelt a hálóba, 0-1. A téli szünetben alaposan megfi­atalodott Kerekegyháza csapata vé­gig nagy akarással játszva egyenlő ellenfele volt a listavezetőnek. A vendégek nem tudták feltörni a zárt védelmet és gólhelyzet nélkül, egy szerencsés körülmények között el­ért találattal döntötték el a 3 pont sorsát. A hazai csapat nem érde­melt vereséget. Ifjúsági eredmény: 0-7. GYOMAENDROD-BAJA 2-0 (0-0) Kondoros, 400 néző. Vezette: Tóth. Baja: Majzlinger - Csepregi, Szűcs, Viszmeg B., Milassin (He­gyi) , Pilcsuk, Kiss, Szabó, Viszmeg Z. (Gazsi), Földvári, Aranyos. Edző: Evanics Zoltán. 49. perc: Jobb oldali hazai táma­dás után Sárosi betört a 16-oson be­lülre, a nagy erővel keresztbe lőtt labdája a menteni igyekvő Csepregi lábáról a hálóba vágódott, 1-0. 86. perc: Lévai parádés mozdu­lattal Janis elé varázsolta a játék­szert, aki 14 méterről a kiinduló kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtt, 2-0. Küzdelmes, ugyanakkor szép megoldásokkal tarkított mérkőzé­sen megérdemelt hazai siker szüle­tett. A győzelem értékét növeli, hogy a hazaiaknak egy jó erőkből álló Baját sikerült legyőzniük. Kitűnt: Lévai, Sárosi, Janis, Bócsik, illetve Majzlinger, Szűcs, Aranyos. Ifjúsági eredmény: 1-1. További eredmények: Jamina- Battonya 1-0, Kunszentmárton-Sza­­jol 2-2, Örkény-Békés 2-0, Mező­­berény-Malév 1-2. A Makó-Csong­­rád meccs a pálya használhatatlan­sága miatt elmaradt. I I lehet az energia költségeit csökkenteni? ÖNÉ MINŐÉN ENERGIÁNK Jelentősen. Mindezt az egyik leghatékonyabb és leggaz­daságosabb megoldás, a propán-bután gáz segítségével. A Prímagáz Rt. tartályos rendszere biztonságos megol­dást kínál energiaproblémájára, olyan területeken is, ahol eddig csak költségesebb megoldások jöhettek szóba. Minden energiánkkal azon fáradozunk, hogy Ön a közművektől távol eső területeken is élvezhesse a Prí­magáz minőségi szolgáltatásait. Méghozzá kevesebbért mint gondolná, hiszen minden vevőnk részére egyedi ajánlatot tartogatunk. Hívja munkatársainkat, akik min­denre kiterjedő, az Ön igényeinek és tevékenységi köré­nek megfelelő árajánlattal szolgálnak. További információért kérjük hívja a 06 (40) 25-50-50 kékszámot a helyi hívás díjáért! ___ __ • __ # SSBS0=== 0 PRÍMAGÁZ Telefon: DDDDEj[]UDL:Lj[] Postacím: PRÍMAGÁZ TARTÁLY, 1300 Budapest, Pf. 246 Petőfi h