Petőfi Népe, 1998. november (53. évfolyam, 256-280. szám)

1998-11-09 / 262. szám

10. OLDAL LABDARÚGÁS 1998. NOVEMBER 9., HÉTFŐ Í ■■■§ NB II., KELETI CSOPORT B— Baranyába került a hat pont Az utolsó hat percben fordított a sereghajtó * ‘ Í ? , ., : ~ “ "7* ,* Komló-Tiszakécske 2-1! Dárdait buktatják a tiszakécskeiek, de ez nem vette el kedvét, végig jól játszott FOTÓ: MÜLLER ANDREA KOMLÓI BÁNYÁSZ­TISZAKÉCSKE 2-1 (1-0) Komló, 1000 néző. Vezette: Hosszú (Szökrény, Gyarmati). Komlói Bányász: Ádám - Mosonyi, Schuszter, Augus­tin, Halász, Kolesánszky, Dár­dai B„ Geisz, Dömény, Sza­bó Zs. (Pörs a 85. percben), Szymczyk (Varga Zs. a 71. percben). Edző: Dárdai Pál. Tiszakécske: Varga Z. - Bar­na Zs., Serbán (Izsák a 61. percben), Bujáki, Babai (Mi- kóczi a 69. percben), Zováth, Belvon, Molnár, Udvari, Barna G. (Miklós a 79. percben), Tö­rök, Edző: Ion Petrescu. Sárga lap: Molnár a 47., Bar­na Zs. a 63., Mikóczi a 77., Bujáki a 87. percben. Szögletarány: 3:4 (2:3). 10. perc: Dömény felszaba­dító jellegű rúgására Szabó Zsolt startolt, Serbán bizonyta­lankodott, Varga Zoltán rosz- szul futott ki, így a komlói csa­tár 17 m-ről elfejelte mellette a labdát, amit a visszafutó Ser­bán már csak a gólvonal mögé tudott segíteni, 1-0. 57. perc: Halász előrevágott felszabadítását Serbán rosszul vette le, a labda Szymczyk elé pattant, aki néhány lépés után jobbról, 10 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 2-0. 66. perc: Belvon lépett ki a lesre játszó védők közül a jobb oldalon, középre adott, és az érkező Török öt méterről a jobb felső sarokba lőtt, 2-1. Nem állt be védekezni a Tiszakécske, nekiesett a Kom­lónak, de a 10. percben egy óri­ási hibából a hazaiak szereztek vezetést. Mindez nem szegte kedvét a vendégeknek, bár a jól záródó védelem ellen nem találták az ellenszert. Gólhely­zeteik inkább a baranyai­aknak voltak. Fordulás után szinte lekopírozták az első fél­idő forgatókönyvét, bár ezút­tal 12 percet kellett várni Ser­bán hibájára. Nagy erőket mozgósított az alföldi gárda az egyenlítésért, de a szépítő talá­latot követően ismét a Komló került fölénybe. Sorra marad­tak ki a kecsegtetőnél kecseg­tetőbb helyzetek a kécskei ka­pu előtt, és kilencven perc el­teltével egyértelművé vált, hogy megérdemelten nyert meg egy újabb rangadót Dár­dai Pál legénysége. Kitűnt: Szymczyk, Dárdai B„ Dömény, Mosonyi, Au­gustin, Szabó Zs., illetve Belvon, Barna Zs., Zováth, Bujáki, Molnár. Dárdai Pál: - Nagy iramú mérkőzésen teljesen megér­demelten nyertünk a tisztáta­lanul játszó ellenfelünkkel szemben. PROFI LIGA A Professzionális Nemzeti Bajnokság 14. fordulójának eredményei: Újpesti TE-Ha- ladás 2-0, Debrecen-III. Kerület 0-0, Videoton-Diósgyőr 2-3, Ferencváros-Nyíregyháza 2-1, Zalaegerszeg-Vasas 1-0, Vác- Dunaferr 1-0, Győr-Kispest 2-2, Siófok-Gázszer 2-2, BVSC-MTK 0-2. A BVSC-Haladás mérkőzés óvás alatt áll. A PNB ÁLLÁSA l.MTK 14 11 2 1 34- 9 35 2. Diósgyőr 14 9 3 2 38-21 30 3. Győr 14 8 5 1 27-15 29 4. FTC 14 7 5 2 24-16 26 5. Újpest 14 8 2 4 25-20 26 6. Dunaferr 14 8 1 5 21-16 25 7. Vác 14 7 3 4 25-23 24 8.ZTE 14 6 5 3 19-16 23 9. Vasas 14 6 2 6 22-22 20 10. Gázszer 14 4 6 4 19-15 18 11. Kispest 14 5 3 6 19-26 18 12. Nyíregyháza 14 3 4 7 19-23 13 13. Debrecen 14 3 3 8 17-23 12 14. III. Kerület 14 3 3 8 13-29 12 15. Haladás 13 3 1 9 10-28 10 16. BVSC 13 1 5 7 11-20 8 17. Siófok 14 1 5 8 13-23 8 18. Videoton 14 2 2 10 15-26 8 Ion Patrascu: - Vélemé­nyem szerint ezt a mérkőzést mi veszítettük el, játéktudás­ban felülmúltuk a hazaiakat, de a küzdőszellem és a győzni akarás szempontjából a Kom­ló példamutató volt. Móczán Zoltán KECSKEMÉTI FC­PÉCS 0-4 (0-3) Kecskemét, 200 néző. Vezet­te: Sóthy (Bajkai, Varga). KFC: Németh - Laki, Vidákovics, Gligorovics, Ráki, Nagy G. Tóth Gy., Collins, Szi­lágyi (Szeicz a 30. percben), Bimbó, Herczegfalvi (Csurgai a 80. percben). Megbízott edző: Török Tibor. Pécs: Sólyom - Dienes, Foki, Kutas (Kovács F. a 72. perc­ben), Orkucz (Kardos a 75. percben), Kovácsevics, Farkas, Gera, Lantos (Hofecker a 61. percben), Czakó, Calin. Edző: Réfi Gábor. Sárga lap: Calin a 16., Nagy G. a 39., Vidákovics a 42., Kovácsevics az 53., Czakó a 62. percben. Kiállítva: Gligorovics, Laki a 68. percben. Szögletarány 1:4 (0:0). 6. perc: Collins átadásából Bimbó 16 méterről nagy erővel kapura küldött lövése csak cen­tikkel kerülte el a felső sarkot. 10. perc: Czakó jobb oldali beadását Németh elcsípte a be­robbanó Lantos elől. 11. perc: Kutas buktatta Bimbót a kaputól 18 méterre. A szabadrúgást Gligorovics a sor­falba vágta. 21. perc: Egy szabadrúgás után az ötös oldalvonalán álló Szilágyihoz került a labda, aki fordulásból az oldalhálóba küldte azt. 25. perc: Collins húzott el a bal oldalon, pontosan adott Herczegfalvihoz, aki 8 méter­ről a kilépő Sólyom mellett az üres kapu fölé emelt. 30. perc: Egy jobbról belőtt labda úgy nézett ki, hogy Né- methé lesz. Ő azonban ütkö­zött Szilágyival, így Kutas két lépésről a hálóba pöckölte. Óri­ási potyagól, 0-1. Az esetnél Szilágyi megsérült, le kellett cserélni. 38. perc: A jobbról beívelt labda átszállt a hazai védők fe­lett. Calin az egymásra váró vé­dők között Kovacsevicshez adott, aki 5 méterről a bal sa­rokba lőtt, 0-2. 45. perc: Egy hazaadást Né­meth kézzel fogott meg, mire a játékvezető közvetett szabad­rúgást ítélt. Ezt a pécsiek gyor­san elvégezték, és miközben Németh még mindig az ítéle­ten csodálkozott, Calin az üres kapuba passzolt, 0-3. 51. perc: Czakót vagy 5 mé­teres lesről engedte el a partjel­ző. A csatár ügyetlenül a léc mellé gurított. 67. perc: Gera remek ütem­ben ugrott ki, elhúzta a labdát a kapus mellett, de oldalra keve­redett, és Nagy G. beérte. 68. perc: Gligorovics utolsó emberként buktatta a kiugró Gerát, amiért piros lapot ka­pott. A szabadrúgás kipattant a sorfalról Gera elé, aki 22 méter­ről a bal alsó sarokba lőtt, 0-4. Laki a gól után megtapsolta a játékvezetőt, így ő is mehetett zuhanyozni. 78. perc: Németh a kapuból kilépve a labda mellé ütött. Az ötös sarkánál Kovács F.-hez pattant a labda, aki nagy hely­zetben az oldalhálóba lőtte. 87. perc: Farkas ívelését Gera a 11-es pontról, a kapunak hát­tal állva, hanyatt vetődve küld­te a léc fölé. Napos időben, kitűnő pá­lyán, az NB I-ben negatív re­kordnak számító 200 néző előtt meglepetésre a KFC támadásai­val indult a mérkőzés. Közel fél óráig a kecskemétiek irányítot­ták a játékot, és a helyzetekből akár három gólt is lőhettek vol­na. Az ekkor még óvatosan ját­szó vendégek csak kontráztak. A 30. perctől kezdve - kihaszál- va a hazai védelem kapkodását és fegyelmezetlenségét, három gól szereztek a pécsiek. Fordulás után a háromgólos előny birtokában már a vendé­gek irányították a játékot. A vé­gén, kettős emberelőnyben akár több gólt is szerezhettek volna. Kitűnt: a hazaiaktól senki, illetve Kovácsevics, Gera, Calin. Török Tibor: - A jelenlegi helyzetben már az is szép tel­jesítmény, hogy ki tudtunk áll­ni. A kiállítások és Vidákovics sárga lapja miatt a következő fordulóban már ez is nehéz lesz. Réfi Gábor: - Hoztuk a köte­lező győzelmet, de a játékunk­ban még sok volt a hiba. Szabó Zoltán További eredmények: Sal- gótarján-Soproni FAC 0-0, Tata- bánya-Tiszavasvári 3-2, Matáv Sopron-Békéscsaba 2-1, Sze- ged-Kaba 3-0, Tiszaújváros- Kaposvár 1-0, Soroksár-Erd 2-0, Nagykanizsa-Szolnok 3-1, De- mecser-Komárom 0-1. NB I. 1. Tatabánya 16 12 3 1 35-16 39 2. Szeged 16 11 4 1 35-11 37 3. Nagykanizsa 16 10 3 3 35-18 33 4. Salgótarján 16 8 4 4 26-18 28 5. Matáv Sopron 16 7 6 3 27-21 27 6. Érd 16 8 3 5 26-23 27 7. Komló 16 7 4 5 26-25 25 8. Demecser 16 6 4 6 22-23 22 9. Tiszavasvári 16 5 6 5 21-17 21 10. Tiszakécske 16 5 6 5 21-22 21 11. Soroksár 16 6 3 7 20-31 21 12. Komárom 16 6 2 8 22-21 20 13. Szolnok 16 6 2 8 21-23 20 14. Tiszaújváros 16 5 5 6 19-23 20 15. Kaposvár 16 5 3 8 21-29 18 16. Soproni FAC 16 4 5 7 25-30 17 17. Békéscsaba 16 4 4 8 20-23 16 18. Kaba 16 4 4 8 25-31 16 19. Pécsi MFC 16 2 4 10 20-32 10 20. Kecskemét 16­3 13 9-39 3 KAZINCBARCIKA­KALOCSA 2-3 (0-1) Kazincbarcika, 500 néző. Vezette: Veres. Kazincbarcika: Csorba - Pozder, Takács, Harnócz, Szögedi, Hanász (Körösi a 62. percben), Balogh, Kovács R., Deák (Zabos a 82. percben), Szőke, Simkó. Edző: Kádár Zsolt. Kalocsa: Sági - Koch, Kovács Zs., Paletta, Iván, Farkas G., Kocsis, Herczeg (Veres a 76. percben), Mácsai (Farkas R. a 83. percben), Tóth A., Kovács J. Edző: Illés László. 4. perc: Tóth A. bal oldali be­adását Kovács J. fejelte mint­egy hat méterről a hazai kapu­ba, 0-1. 63. perc: Harnócz a jobb ol­dalról, az alapvonal közelében visszagurított, az érkező Körö­si hét méterről a jobb alsó sa­rokba lőtt, 1-1. 73. perc: Egy kivágódó lab­dát Szögedi 23 méterről bom­bázott a vendégek hálójába, 2-1. 84. perc: A lesre játszó hazai védők között Kovács J. lépett ki, és 17 méterről a kifutó Csorba felett a kapu közepébe emelt, 2-2. 91. perc: A hazai játékosok már fél szemmel az órát lesték, amikor Iván 7 méterről a kive­tődő Csorba hasa alatt a jobb alsó sarokba helyezte a labdát, 2-3. Kitűnt: Harnócz, Kovács R., illetve Koch, Paletta, Tóth A., Kovács J. Kádár Zsolt: - Eddigi szép és eredményes őszi szereplé­sünket sikerült pár perc alatt tönkretenni. Illés László: - Örülök a há­rom pontnak. Egy jobban ját­szó ellenfelet sikerült legyőz­nünk. KISKÖRÖS-DUNAKESZI 0-1 (0-0) Kiskőrös, 300 néző. Vezette: Drucskó J. Kiskőrös: Tüskés - Somogyi, Amuncsuk, Somlyai, Kovács, Rumán, Beregszászi (Sárközi), Pecznyik, Csehi, Závoda, Far­kas (Boda). Mb. játékos edző: Csehi István, segítője: Ba Já­nos. Dunakeszi MÁV ADtrans: Nagy - Dinka, Róza, Hajba, Varga, Tóth, Szűcs, Kalina, Pálinkás (Császár), Besenyei (Andrási), Gráczki. Edző: Glázer Róbert. 4. perc: Szűcs lövésszerű be­adását a hazai kapus kiütötte, a védők szögletre mentettek. 25. perc: Farkas balról szög­letet lőhetett be, Csehi I. 4 mé­terről fölé fejelt. 28. perc: Nagy, a vendégek kapusa utolsó emberként el­ütötte Farkast, de csak sárga lapot kapott. 32. perc: A vendégkapus rosszul rúgta ki a labdát, Závoda elcsípte, de a kapusba lőtt. 47. perc: Szűcs az alapvonal közelében jobbról belőtte a lab­dát, Gráczky 6 méterről, bel­sővel a kapu bal oldalába he­lyezett, 0-1. 68. perc: Császár közeli lö­vését Tüskés lábbal védte. 89. perc: Szűcs tiszta hely­zetben, 16 méterről keresztbe lőtte a labdát a kapu előtt. A helyzetek alapján a hazai csapat is győzhetett volna, de ahhoz gólt kellett volna rúgni. Kitűnt: Amuncsuk, Pecz­nyik, Csehi L, illetve Dinka, Róza, Andrási. Ba János: - Mezőnyben egyenrangú ellenfelek voltunk, sajnos a játék sava-borsa, a gól hiányzott a játékunkból, ezért vesztettünk. Glázer Róbert: - Jó csapat ellen, küzdelmes mérkőzésen nehezen tudtunk nyerni. KTK HUNGARY MEAT­HATVAN 0-2 (0-1) Kiskunfélegyháza, 400 néző. Vezette: Tóth. KTK Hungary Meat: Bánó - Samu (Bognár az 57. percben), Tokaji, Nagy, Fekete L, Far­kas, Lapsánszky, Csincsák, Fórizs (Petrók a 71. percben), Valkovics, Kiss P. Edző: Vereb István. Hatvan: Berecz - Brezov- szky, Mucha, Szántó, Szabó, Szabados, Csikós, Oravecz, Balázs (Pilcsuk a 91. percben), Hídvégi, Vadas (Tóth a 78. percben). Edző: Fodor Imre. Sárga lap: Balázs a 45., Hídvégi a 61., Tóth a 92. perc­ben. Piros lap: Fekete I. a 79. percben. 5. perc: Samu cselezte ma­gát a tizenhatoson belülre, és lőtt kapura, Berecz azonban ré­sen volt, és a nagy erejű bom­bát a mezőnybe öklözte. 6. perc: Oravecz átadásából Vadas került helyzetbe. A ti­zennégy méterről meglőtt, a kapu jobb alsó sarkába tartó labdát Bánó ügyesen védte. 15. perc: Oravecz beadásá­ból Balázs lőtte a hálóba a lab­dát. A gólt azonban les miatt Tóth játékvezető nem adta meg. 35. perc: Csikós balszélről ívelte be a labdát a tizenhato­son belülre, mely a kapu előt­ti kavarodásban Balázshoz ke­rült. A játékos nem tétová­zott, tizenegy méterről a ka­pus mellett hálóba gurította a labdát, 0-1. 56. perc: A rosszul kifutó Bánó mellett Hídvégi vitte el a labdát, majd azt közvetlen kö­zelről a kapuba passzolta, 0-2. 61. perc: Bognár 18 méteres szabadrúgása a bal kapufát ta­lálta el. 68. perc: A jól helyezkedő Csincsák 12 méterről találta te­libe a kapufát. 84. perc: Bognár tizenha­tosról meglőtt szabadrúgását Berecz bravúrral védte. 89. perc: Brezovszky egye­dül vezette a kapura a labdát, melyet a jó ütemben kifutó Bánó az utolsó pillanatban lo­pott le a lábáról. Az első félidő a hatvani gól ellenére kiegyensúlyozott, de nem túl látványos játékot ho­zott. A második játékrész ele­jén rúgott második gól azon­ban élénkebb játékra ösztönöz­te a KTK focistáit. A görcsös akarás viszont eredménytelen maradt. Kitűnt: Bánó, Farkas, Toka­ji, Kiss P., illetve Berecz, Ba­lázs, Szabados, Oravecz. Vereb István: - A kihagyott lehetőségek miatt kaptunk ki. Fodor Imre: - Éreztem, hogy ez az eredmény benne van a csapatban.-gulyás­A 14. forduló további mér­kőzéseinek eredményei: Nyír- .bátor-Szegedi EAC 1-0, Rákos- palotai EAC-Tápiószecső 4-0, Gyula-Csepel 2-1, Püspökla- dány-Eger 2-0, Palotás-Borsod Volán 4-0. A Kalocsa-Dunakeszi talál­kozót novemben 21-ére halasz­tották. NB II., KELETI CSOPORT 1. Palotás 14 8 5 1 30- 9 29 2. Dunakeszi 13 9 2 2 17- 6 29 3. KTK 14 8 2 4 25-21 26 4. Nyírbátor 14 5 7 2 22-16 22 5. Gyula 14 6 4 4 17-16 22 6. Csepel 14 6 3 5 23-19 21 7. Kazincbarcika 14 5 5 4 23-17 20 8. Püspökladány 14 4 7 3 15-13 19 9. Hatvan 14 4 7 3 25-25 19 10. Borsod Volán 14 4 5 5 14-16 17 ll.REAC 14 4 4 6 19-18 16 12. Eger 14 2 9 3 22-20 15 13. Kiskőrös 14 3 4 7 15-18 13 14. Tápiószecső 14 3 2 9 23-36 11 15. SZEAC 14 3 1 10 11-26 10 16. Kalocsa 13 3 1 9 16-41 10 Kecskeméti FC-Pécsi MFC 0-41 Németh, a hazaiak kapusa Igyekszik megszerezni a labdát a fejelni készülő pécsi játékos elől. FOTÓ: BANCZIK RÓBERT