Petőfi Népe, 1998. november (53. évfolyam, 256-280. szám)

1998-11-09 / 262. szám

1998. NOVEMBER 9., HÉTFŐ SPORT 11. OLDAL LABDARÚGÓ NB III., ALFÖLD-CSOPORT Mélykút (ba) esett az Örkény MÉLYKÚT-ÖRKÉNY 2-1 (0-0) Mélykút, 300 néző. Vezette: Medovárszki. Mélykút: Vasuth - Schindler, Szűcs, Kárász, Vojnics (Mihai), Fekete (Kovács L.), Szabó, Nuszpl Z., Margit, László, Babó. Edző: Alföldi Albert. Örkény: Békési - Kulik, Batta, Kovács, Kucsák, Urbán, Sebes­tyén, Pólyák, Osváth, Rotten- biller, Katona (Boda). Edző: Csima Gyula. Kiállítva: László utánrúgásért a 73., Babó a 2. sárga után a 80., Osváth szövegelésért a 85. perc­ben. 20. perc: Az Örkényi kaputól 19 méterre gólt ígérő helyzetből szabadrúgáshoz jutott a Mélykút. Margit hanyag eleganciával a ka­pu fölé lőtt. 50. perc: Szabó a jobb oldalon szerzett labdát, majd több csel után a 16-osról laposan a bal alsó sarokba lőtt, 1-0. 65. perc: Fekete Lászlóhoz passzolt, ő egy cselt követően, mintegy 12 méterről laposan a kapus mellett lőtt a hálóba, 2-0. 70. perc: Osváth futott el a jobb oldalon, középre ívelt, s az érkező Boda 8 méterről a bal alsó sarokba fejelt, 2-1. A Mélykút jó ellenfelet győzött le, de a kiállítások miatt megne­hezítette saját dolgát a következő mérkőzésre. Kitűnt: Szűcs, Szabó, Kárász, illetve Kulik. Ifjúsági eredmény: 2-1. BAJAI LSE-JAMINA 3-2 (0-1) Baja, 350 néző. Vezette: Varga. Baja: Kámán - Csepregi, Visz- meg B., Orbán, Szabó, Goretich K., Kiss, Földvári (Milassin), Czifra, Hegyi (Viszmeg Z.), Han­gya (Onódy). Edző: Raffai Ru­dolf. Békéscsabai Jamina: Kovács (Molnár) - Ottlakán, Pusztai, ívá- nyii) Fejes, Belicza,'KuriHa,' Deák (Hürkecz), Csulik, Balogh, Iszá- ka (Szarvas). Edző: Turcsek Zol­tán. Kiállítva: Viszmeg B. a 73. percben. 43. perc: Gyors kontrát veze­tett a Békéscsaba. Fejes Baloghoz játszott, akinek középről leadott lövése felperdült a bajai kapus­ról, majd Fejes 7 méterről bólin­tott a kapuba, 0-1. 50. perc: Viszmeg Z. jobbról az alapvonal és a tizenhatos talál­kozásától emelt középre, a rövid sarkon álló védők csak nézték, ahogy Földvári 4 méterről a háló­ba pöccintett, 1-1. 53. perc: A tizenhatosnál fel­pattanó labdát Földvári a bal- összekötő helyén álló Hangyá­hoz fejelte, aki 8 méterről a hosszú alsó sarokba lőtt, 2-1. 58. perc: Hangya keményen belőtt jobb oldali szögletére Sza­bó érkezett a legjobb ütemben és 5 méterről a léc alá fejelt, 3-1. 73. perc: Hürkecz a totojázó védők között kilépett a félpályá­nál, a büntetőterületen belül Kámán és a visszafutó Viszmeg B. feleslegesen buktatta a ven­dégcsatárt. A bajai középhátvéd piros lapot kapott, Ottlakán pedig a léc alá bombázta a tizenegyest, 3-2. Erőlködéssel telt az első fél­idő. A hazaiak ötlettelenül men­tek előre, a vendégek pedig a gyors ellenakció lehetőségére vártak. Fordulás előtt sikerült is mattolniuk a bajai védelmet. A második játékrész elején rövid idő alatt kiütötte a Békéscsabát az agresszív játékra váltó Baja. Mégsem lett izgalommentes a ta­lálkozó, hiszen Viszmeg B. feles­leges szabálytalanságát követően a vendégek vették át az irányí­tást. A hazaiak nem tudták ki­használni kontráikat, csak egy érvénytelenített gólig jutottak. Korrekt játékvezetés mellett meg­érdemelt bajai siker született a 94 percig tartó mérkőzésen. Kitűnt: Földvári, Csepregi, Or­bán illetve Balogh, Ifjúsági eredmény: 5-1. BATTONYA­KEREKEGYHÁZA 2-1 (1-1) Battonya, 400 néző. Vezette: Kalmár. Battonya: Ölei - Oláh, Tur- bucz, Pilán, Simon, Putnoki, Troczkó, Kovács Zs., Varga (Szat­mári), Mákos Á., (Árgyelán), Zsóri (Kovács K.). Edző: Juhász Zoltán. Kerekegyháza: Malecz - Lo­vas (Hugyecz), Duzmath, Varga, Torbavecz, Váczi, Pécsi, Máté, H. Szabó, Király, Kuzma. Edző: Bende József. 20. perc: Egy kontratámadás végén H. Szabó pontos beadását Torbavecz 15 méterről, kapásból lőtte a hazai csapat hálójába, 0-1. 25. perc: Mákos Á. jobb oldali szabadrúgását Kovács Zs. védhe- tetlenül fejelte a kapuba, 1-1. 55. perc: Putnoki verekedte át magát a vendégek védelmén, be­adását Zsóri 5 méterről biztosan helyezleá hálóba,'Shis. ? ?.*!!» 70. perc: Simont második sár­ga lapja után a játékvezető kiállí­totta. Nagyiramú, vérbeli rangadón a hazai csapat a helyzetei alapján megérdemelte a győzelmet. Kitűnt: Ölei, Turbucz, Simon, Putnoki, Roczkó, illetve Tor­bavecz, H. Szabó, Király. Ifjúsági eredmény: 2-0. További eredmények: Békés- Hódmezővásárhely 1-1, Szajol- Kisújszállás 0-1, Csongrád-Mező- berény 4-0, Malév-Gyomaendrőd 1-2, Makó-Kunszentmárton 0-0. NB HL, ALFÖLD-CSOPORT 1. Hm vásárhely 14 8 4 2 24-12 28 2. Kunszentmárton 14 8 4 2 24-14 28 3. Gyomaendrőd 14 7 6 1 25-15 27 4. Csongrád 14 7 4 3 28-14 25 5. Baja 14 7 3 4 28-13 24 6. Örkény 14 7 3 4 28-17 24 7. Mélykút 14 8­6 25-18 24 8. Kisújszállás 14 6 6 2 17-10 24 9. Szajol 14 7 1 6 23-26 22 10. Jamina 14 5 3 6 16-21 18 11. Békés 14 4 4 6 16-19 16 12. Makó 14 4 3 7 12-21 15 13. Kerekegyháza 14 4 2 8 18-27 14 14. Battonya 14 4 1 9 13-28 13 15. Mezőberény 14 2­12 10-28 6 16. Malév SC 14 1 2 11 14-38 5 (23 TAKARÍTSON MEG PÉNZT A FŰTÉSEN! TJÄB&JÄSKÄi Vásároljon Terralik hőszigetelő alapvakolatot rendkívüli akciós áron az AKKER-PLUSZ Kft.-tői! További ajánlataink építkezőknek: BERÉNYI TÉGLA Téglapiari ft. űemit Ks mai egvsttn építkezik .j NK ablakrenszer B-30 tégla, 35 Ft/db művi áron. Hullámpalák, amíg a készlet tart! Tetőrendszer nagy választékban. ablakok ajtók Most vásárolja meg kedvező áron portálok jövőre, beépítendő nyilászáróitl télikertek Szépítse kertjét az 5BMMELRDCK új térburkolókkal: t ü z é p ... alaptól a tetőig Telepeinken: Soltvadkert: 78/381-032 Irodáink: Kecskemét: Kiskőrös: 78/413-164 76/484-566 41193 Akasztó: 78/451-040 Baja: 79/422-764 López keserítette a körösiek életét Kiskőrös­Százhalombatta 22-22 (10-9) NB I-es férfi kézilabda­mérkőzés. Kiskőrös, 1100 néző. Vezette: Ambrus, Rózsa. Kiskőrös: Nagy P. - Kuz- micsev 5, Juhász, Csermák, Tolsztih 1, Farkas 1, Gilan 4. Csere: Fekete 3, Fenyő 7/4, Jovanovics 1, Kolonics, Szabó, Juhász I., Kun. Edző: Farkas József. Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4. Az eredmény alakulása, 10. p.: 6-1, 17. p.: 8-4, 36. p.: 13-11, 40. p.: 13-13, 50. p.: 18- 16, 57. p.: 20-21, 59. p.: 22-21. A hazai csapat kápráza­tosán rajtolt, ám a vendégek a félidő második részében fel­zárkóztak, és szorossá tették az állást. A második félidő Kuzmicsev góljával indult, de a vendégek szinte minden hazai találatra tudtak vála­szolni, sőt a mérkőzés haj­rájában egyszer a vezetést is átvették. Az 59. percben Fe­nyő büntetője után ismét a hazaiaknál volt az előny, de López fél perccel a vége előtt egyenlített. Kitűnt: Nagy P., Kuzmicsev, Gilan, illetve Schull 8, López 5. Farkas József: - A negyven- ötödik perctől idegileg elfáradt a csapatom, védekezése elég szellős volt, támadásban pedig az egyéni játékot erőltette. Ezért elmaradt a várva várt győzelem. Csepel SC­Kecskeméti RC 3:0 (9, 8, 8) Extraliga, férfi röplabda­mérkőzés. Csepel, 150 néző. Vezette: Donkó, Hóbor. KRC: Csala, Szekeres Kása, Kovács, Somodi, Tóth. Csere: Vágó, Varga. Edző: Nagy Péter. Az eredmény alakulása, 1. játszma: 3:3, 7:3, 7:7, 14:7, 2. játszma: 2:0, 3:4, 8:5, 11:5, Kunpetrol Kiskunmajsa SE- Törökszentmiklósi SE 30-30 (13-16) NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Kiskunmajsa, 300 néző. Vezette: Marsi, Szilágyi. Kiskunmajsa: Prezenszki - Didics 1, Buknicz 1, Kiss, Kucsera 3, Vajas 7, Szabó L. 1. 12:8, 3. játszma: 2:0, 3:3, 5:5, 6:8,12:8. A gyenge színvonalú mér­kőzésen mind a két csapat já­tékosai rengeteg nyitást ron­tottak, ám a hazaiak valamivel jobban fogadták a szervákat, és ütéseik is pontosabbak vol­tak. A kecskemétiek a harma­dik játszmában erősítettek be­le, 8:6-ra is vezettek, ám a Csí­kos vezérelte csepeliek csak­hamar kiegyenlítettek, majd Csere: Horváth (k), Csiszár 9/1, Varga 5, Gedó 2. Edző: Granjean Gábor. Hétméteresek: 2/1, ill, 7/7. Kiállítások: 4, ill. 0 perc. A rangadón a harmadik helyen álló majsaiak kezdtek jobban, az 5. percben 4-1-re vezettek. Vajas kihagyott bün­tetője után kezdett felzárkózni zsinórban elért pontjaikkal második extraligás győzelmü­ket szerezték meg. A vendé­geknél nem volt olyan játékos, aki a nehéz helyzetben össze­fogta volna csapatát, így Nagy Péter tanítványai továbbra is nyeretlenül állnak a táblázat utolsó helyén. Kitűnt: Tamás, Csíkos, illet­ve senki. Nagy Péter: - Ennyivel jobb volt a Csepel. az ötödik helyezett törökszent­miklósi gárda. A vendégek olyannyira belejöttek a gól­gyártásba, hogy Gulyás révén a 14. percben a vezetést is átvet­ték (7-8). Két gólos vendég­előnynél a majsaiak kértek időt, de továbbra is Szloskáék voltak az eredményesebbek (10-15). A fordulás után a szentmiklósiak lőtték az első gólt, ám a hazaiak négy perc alatt kiegyenlítettek (17-17). A 38. percben Csiszár találatával rövid időre a vezetést is átvették a kiskunmajsaiak (20-19). A vendégek azonban újra fordítottak, s folytatódott a gigászi, de sportszerű küz­delem. Az 56. percig felváltva estek a gólok, amikor egy perc alatt Varga és Vajas révén ismét a Kunpetrolnál volt az előny. Az utolsó előtti percben Szloska hetesével megint fordult a koc­ka (28-29). A hajrában előbb Vajas lőtt gólt, majd Horváth kapus két bravúrja után Kucsera szerzett labdát és belőtte 30. majsai gólt. Tizenöt másodperc volt hátra, de a „törökméz” helyett, „Gulyás-leves” jutott a majsa- iaknak, mert a vendégek csap­atkapitánya hét másodperccel a lefújás előtt egyenlített. A gyors középkezdés után szabályta­lankodtak a vendégek - a bírák ezúttal nem állították meg az időt, mint a túloldan Varga időntúli szabaddobását pedig blokkolta sorfal. Kitűnt: Varga, Csiszár, illetve Gulyás 13/4, Szloska 7/3, Bukta 4 góllal. T. K. Négyek tornája A lengyel jégkorong-váloga­tott veretlenül nyerte a Duna­újvárosban megrendezett Négy Nemzet Tornáját. A Ludek Bukac szövetségi kapi­tány által vezetett együttes a zárónapon 5-0-ra győzte le Hollandiát. A magyar váloga­tott a második helyet szerezte meg a Négy Nemzet Tornáján, miután a zárómérkőzésen 4-1- re legyőzte Dániát. A magyar csapat a második harmad kö­zepén egy rövid időszakot le­számítva végig fölényben ját­szott B-csoportos ellenfelével szemben. Továbbra is nyeretlenek a kecskeméti extra röplabdások Expressz ütötte el a KKC-t Százados lett a Bajai Honvéd a soproniak elleni meccsen Bajai Honvéd KK- Soproni MAFC PMH 100-74 (49-36) NB I/B Zöld-csoport, férfi kosárlabda-mérkőzés: Baja, Német Nevelési Központ, 200 néző. Vezette: Szabó, Kollár. Bajai Honvéd KK: Hosszú 20/3, Kovács 9, Cservék 6/3, Makk 3/3, Szűcs 21. Csere: Szűcs Balázs Radnóti 17/6, Kancsár 15, Ács 6, Mészáros 3, Csanyik. Edző: ifj. Vétek Frigyes. „Hosszú az út, míg a labda a kosárba ér” - fakadt dalra örömében egy bajai szurkoló a 8. percben 18-12-es hazai vezetésnél. Nem csodálkozott ezen senki a környéken, a Honvéd pontjaiból tizenné­gyet ugyanis nem más, mint a félig-meddig sérülten játszó Hosszú István szerezte. Pedig a mérkőzés elején a vendégek megpróbálták átvenni az irá­nyítást, de nagyon gyorsan, mindössze két kosár után (0- 4) bele kellett törődniük a sta­tiszta szerepbe. Hosszú ekkor döntötte el, hogy ez nem me­het így tovább, és megmutat­ta, miért jó az öreg a pályán. A 15. percben két pontra fel­zárkózott a Sopron (31-29), válaszként Szűcs és Kancsár iratkozott fel a bajai pontszer­zők táborába. A második játékrész elején kiderült, hogy Hosszú nem vállalhatja tovább a játékot. A gólkirálya nélkül maradt Hon­véd nem omlott össze, mint hasonló esetben eddig oly sokszor, hanem iskolajáték­kal szórakoztatta szurkolóit. A főszerepet Radnóti és Szűcs játszotta, majd rövid időn be­lül Kancsár is csatlakozott hozzájuk (31. perc: 76-46). Az agresszív bajai védelem ellen a soproniak tehetlenek voltak, támadásban pedig majdnem minden sikerült Radnótiék- nak, beleértve a látványos ele­meket is (37. perc: 91-64). A hajrában azért szurkoltak a nézők a legfeljebb 20 éves át­lagéletkorú bajai gárdának, hogy elérje a száz pontot. Az ezerfejű cézár kívánságát Ács Tamás teljesítette. A mérkőzés a fiatal Radnóti Miklós nagy visszatérését je­lentette. A Matáv Pécstől köl­csönbe érkezett bajai nevelé­sű kosaras nézőt és ellenfelet egyaránt megbabonázott. Ho­zott magával valamit, amit már nagyon régóta láttak a Sugovica-parti városban: könnyedén, eredményesen, látványosan kosárlabdázott. Végül is erről szól ez a gyö­nyörű játék. Ifj. Vétek Frigyes: - Örü­lök, hogy győztünk. Olyan já­tékkal, és akkora különbség­gel, amire már régóta áhí­tozunk. Kitűnt: Radnóti, Szűcs, Kancsár, Hosszú, illetve Mol­nár 16. Pécsi VSK MiZo­Cofinec Petőfi Nyomda KKC 88-57 (54-23) NB I/A-csoportos női kosár­labda-mérkőzés. Pécs, 2000 néző. Vezette: Benczúr, Csabai. Kecskemét: Paradiz 15/3, Kovács 12/3, Fück 4, Farkas 18, Török 2. Csere: Sándor, Her- czeg 2, Vida 4. Edző: Adamik Ferenc. Az eredmény alakulása: 5. p.: 12-8,10. p.: 19-14, 16. p.: 34- 19, 26. p.: 65-26, 30. p.: 71-35, 35. p.: 84-43. Kipontozódott: Fück a 36. percben. Az első félidő második felétől leiskolázta ellenfelét a PVSK, mert gyorsabban és kombinatí- vabban játszott, mint a vendé­gek. A pécsiek kiegészítő embe­rei is eredményesebbek voltak, mint az igen lelkes, ám a mérkő­zést már az első félidőben fel­adó kecskeméti csapat. Ha a ha­zaiak jobban figyelnek, akár a száz pontot is elérhették volna. Kitűnt: Grubin 23/9, Vilutyté 17, illetve Kovács, Farkas. Adamik Ferenc: - A pécsiek megérdemelt győzelmet arat­tak. Az első játékrész második felében nyújtott teljesítmé­nyükről el fogok beszélgetni a lányokkal.