Petőfi Népe, 1997. július (52. évfolyam, 151-177. szám)

1997-07-28 / 174. szám

10. oldal Labdarúgás 1997. július 28., hétfő Labdarúgó Nb i/b. Győzelemmel rajtolt a KTE KTE-Csepel 1-0! Nagy harcot vívott egymással a két csapat, amelyből a hazaiak kerültek ki győztesen a rutinos fővárosiakkal szemben. fotó: galambos Sándor KECSKEMÉTI TE- CSEPEL SC 1-0 (0-0) Kecskemét, 2000 néző. Ve­zette: Megyebíró (Márta, Me­zei). KTE: Sinescu - Szél, Gu- buez, Vincze, Deme (Lukácsi, a 42. p.), Gligorovics, Czipper (Bajusz, a szünetben), Linka (Kecskeméti, a 61. p.), Tuboly, Kovács L., Babai. Edző: Linka József. Csepel: Túri - Németh J., Bereczki, Deák, Szabó Z., Ve- imola (Papp, a 73. p.), Rósa, Szekeres, Nemes (Mészáros, a 73. p.), Nagy T., Bubcsó. Edző: Gyimesi László. Sárga lap: Nagy T. a 19., Veimola a 33., Gligorovics a 37., Szél a 46., Tuboly a 64., Bereczki a 78. percben. 5. perc: Szekeres a bal olda­lon lefordult Czipperről, majd kapura húzott. Lövését Sinescu a jobb sarokból öklözte szög­letre. 11. perc: Nemes begurítása után a KTE kapuja előtt patto­gott a labda, végül Nagy T. perdítette kapura, de Sinescu most is a helyén volt. 13. perc: Tuboly jó labdával ugratta ki az előrefutó Szélt, aki azonban egy gondolattal leké­sett és a labda a ki vetődő Túri zsákmánya lett. 17. perc: Tuboly jobbról, pontosan a 16-os sarkáról vég­zett el szabadrúgást. Beívelés helyett élesen kapura lőtt, de a kapus vetődve mentett. A lab­dát nem tudta megfogni, ám a berobbanó Kovács elől kézzel szögletre pöckölte. 22. perc: Egy magasan előre­ívelt labdánál Túri kapus ki­futva rosszul számította ki az ívet, s már a 16-oson kívül csak fejjel érhetett hozzá, így csak­nem a saját üres kapujába küldte. 30. perc: Tuboly szögletét Szél előre vetődve a jobb ka­pufa mellé fejelte. 33. perc: A kapura törő Ba­bait Veimola hátulról buktatta és ez sárga lapot érdemelt. 47. perc: Babai tört kapura, de Németh J. a lövés pillanatá­ban szerelni tudta. 51. perc: A csereként beállt Bajusz a félpályánál remek ütemben ugrott ki. A csepeli védők lemaradtak, a kapus kifelé indult és Bajusz úgy gurította el mellette a labdát, hogy az a hálóban landolt, 1-0. 59. perc: Bereczki unta meg a támadók ügyetlenségét és hu­szonöt méterrel célozta meg a kaput, amit Sinescu biztosan hárított. 70. perc: Babai kiugorva már Túri mellett is elvitte a lab­dát, aztán kissé elhamarkodva az üres kapu mellé lőtt. 75. perc: Ismét Babai került gólhelyzetbe. Lefordult a vé­dőkről, majd gyengén a kapus kezébe gurította. 83. perc: Deák ugrott ki a bal oldalon. Visszagurított Rósa elé, aki erős lövést küldött, ép­pen a középen álló Sinescu ke­zébe. Az előzetesben jelzett csapa­ton mindkét szakvezető változ­tatott. Deme sérülten is vállalta a játékot, igaz, nem sokáig bírta. Bajusz viszont hasfalsé­rülése miatt kispados lett. Á Csepelnél a sérültnek jelzett Nagy T. és Deák is kezdő volt. Az igen erős szél a KTE-t támo­gatta, de inkább ártott, mint használt, mert az indítások és átadások rendre hosszúra sike­rültek. A KTE kissé elfogódot- tan kezdett, így a gyorsabb és erőszakosabb vendégek előtt adódtak az első helyzetek. Ne­gyedóra elteltével kiegyenlítet­tebb lett a játék és bátrabbak a kecskeméti labdarúgók. Igaz, a Csepel többet birtokolta a lab­dát, de helyzet ekkor már in­kább a vendégkapu előtt adó­dott. Nem tudni, hogy Linka edző mit mondott a szünet alatt, de fordulás után egy egészen más felfogásban játszó KTE lépett pályára. A gyors Bajusz és az ügyesen cselező Babai révén több helyzet is adódott, és Ba­jusz remek helyzetfelismerése meghozta a vezetést a kecske­métieknek. Nem sokkal később Babai növelhette volna az előnyt, de elkapkodta a lehető­séget. Akadt helyzet a KTE ka­puja előtt is, de a csepeli táma­dók többször nem értették meg egymást. A hajrában beszorult a KTE, de komoly veszély csak egyszer volt, amikor Mészáros, a csepeliek szlovák légiósa át­emelte a labdát Sinescun, ám ez a ‘lehetőség is kimaradt és a KTE első NB I/B-s mérkőzését győzelemmel ünnepelhette. Kitűnt: Sinescu, Gubucz, Szél, Tuboly, Bajusz, illetve Túri, Bereczki, Szekeres, Rósa, Nagy T. Linka József: - Megérde­melten győztünk. Ha szeren­csénk van és Babai jobban kon­centrál, akkor nagyobb különb­séggel is nyerhettünk volna. Gyimesi László: - Csak gra­tulálni tudok a KTE-nek. Egyet­len villámtámadás eldöntötte a pontok sorsát. Mi sem játszot­tunk rosszul, volt helyzetünk is, de ezt a játékot gólra játsszák és ez nekünk most nem sikerült. További eredmények: Do- rog-Nagykanizsa 4—1, Do- rozsma-Tiszavasvári 1-1, Pécs-Soproni FAC 0-1, Tisza- újváros-Salgótarján 1-2, Nyír- egyháza-Szolnok 1-1, Matáv Sopron-Kaba 2-0, Komló- Érd 1-0, III. kér. TVE-Kapos- vár 2-0, Dunaferr-Paks 2-0. Az NB II. Keleti csoport őszi menetrendje 1. FORDULÓ, augusztus 9., szombat, 17 óra: Palotási SE- Kazincbarcikai SC, Nyírbátori FC-Borsod Volán SE, Kiskun­félegyházi TK-Kiskőrösi FC; augusztus 10., vasárnap, 17 óra: Demecser Kinizsi SE- SZEAC, Kalocsai FC-FC Eger, Tiszafüredi VSE-Soroksári TE, REAC-Dunakeszi VSE, FK Hajdúnánás-Tedej FC Hatvan. 2. FORDULÓ, augusztus 16., szombat, 17 óra: Hatvan- REAC, Soroksár-Nyírbátor, SZEAC-Palotás; augusztus 17., vasárnap, 17 óra: Borsod Volán-Kalocsa, Dunakeszi- KTK, Kiskőrös-Tiszafüred, Eger-Demecser, Kazincbar- cika-Hajdúnánás. 3. FORDULÓ, augusztus 23., szombat, 17 óra: Palotás- FC Eger, Nyírbátor-Kiskőrös, KTK-Hatvan; augusztus 24., vasárnap, 17 óra: Demecser- Borsod Volán, Kalocsa-Sorok- sár, Tiszafüred-Dunakeszi, REAC-Hajdúnánás, Kazinc- barcika-SZEAC. 4. FORDULÓ, augusztus 30., szombat, 17 óra: Hatvan- Tiszafüred, Soroksár-Deme- cser; augusztus 31., vasárnap, 17 óra: Borsod Volán-Palotás, REAC-Kazincbarcika, Hajdú- nánás-KTK, Dunakeszi-Nyír- bátor, Kiskőrös-Kalocsa, Eger- SZEAC. 5. FORDULÓ, szeptember 6., szombat, 16.30 óra: Palo- tás-Soroksár, Nyírbátor-Hat- van, KTK-REAC, SZEAC- Borsod Volán; szeptember 7., vasárnap, 16.30 óra: Deme- cser-Kiskőrös, Kalocsa-Duna- keszi, Tiszafüred-Hajdúnánás, Kazincbarcika-Eger. 6. FORDULÓ, szeptember 13., szombat, 16.30 óra: KTK­Kazincbarcika, Hatvan-Kalo- csa, Soroksár-SZEAC; szep­tember 14., vasárnap, 16.30 óra: Borsod Volán-Egér, REAC-Tiszafüred, Hajdúná- nás-Nyírbátor, Dunakeszi- Demecser, Kiskörös-Palotás. 7. FORDULÓ, szeptember 20., szombat, 16 óra: Palotás- Dunakeszi, Nyírbátor-REAC, SZEAC-Kiskőrös; szeptem­ber 21., vasárnap, 16 óra: Demecser-Hatvan, Kalocsa- Hajdúnánás, Tiszafüred-KTK, Eger-Soroksár, Kazincbarcika- Borsod Volán. 8. FORDULÓ, szeptember 27., szombat, 16 óra: KTK- Nyírbátor, Hatvan-Palotás, So­roksár-Borsod Volán; szep­tember 28., vasárnap, 16 óra: Tiszafüred-Kazincbarcika, REAC-Kalocsa, Hajdúnánás- Demecser, Dunakeszi-SZEAC, Kiskőrös-Eger. 9. FORDULÓ, október 4., szombat, 15 óra: Palotás-Haj- dúnánás, Nyírbátor-Tiszafü- red, SZEAC-Hatvan; október 5., vasárnap, 15 óra: Borsod Volán-Kiskörös, Demecser- REAC, Kalocsa-KTK, Eger- Dunakeszi, Kazincbarcika-So- roksár 10. FORDULÓ, október 12., vasárnap, 15 óra: Nyírbá- tor-Kazincbarcika, Tiszafüred- Kalocsa FC, KTK-Demecser, REAC-Palotás, Hajdúnánás- SZEAC, Hatvan-Egér, Duna­keszi-Borsod Volán, Kiskőrös- Soroksár. 11. FORDULÓ, október 18., szombat, 14.30 óra: Palo- tás-KTK, Soroksár-Dunakeszi, SZEAC-REAC; október 19., vasárnap, 14.30 óra: Borsod Volán-Hatvan, Demecser-Ti- szafüred, Kalocsa-Nyírbátor, Eger-Hajdúnánás, Kazincbar- cika-Kiskőrös. 12. FORDULÓ, október 25., szombat, 14.30 óra: Nyír­bátor-Demecser, KTK-Szegedi EAC, Hatvan-Soroksár; októ­ber 26., vasárnap, 13.30 óra: Kalocsa-Kazincbarcika, Tisza- füred-Palotás, REAC-Eger, Hajdúnánás-Borsod Volán, Dunakeszi-Kiskörös. 13. FORDULÓ, november 1., szombat, 13 óra: Palotás- Nyírbátor, Soroksár-Hajdúná- nás, SZEAC-Tiszafüred; no­vember 2., vasárnap, 13 óra: Borsod Volán-REAC, Deme- cser-Kalocsa, Kiskörös-Hat­van, Eger-KTK, Kazincbar- cika-Dunakeszi. 14. FORDULÓ, november 8., szombat, 13 óra: Nyírbátor- SZEAC, KTK-Borsod Volán, Hatvan-Dunakeszi; november 9., vasárnap, 13 óra: Deme­cser-Kazincbarcika, Kalocsa- Palotás, Tiszafüred-Eger, REAC-Soroksár, Hajdúnánás- Kiskőrös. 15. FORDULÓ, november 15., szombat, 13 óra: Palotás- Demecser, Soroksár-KTK, SZEAC-Kalocsa; november 16., vasárnap, 13 óra: Borsod Volán-Tiszafüred, Dunakeszi- Hajdúnánás, Kiskőrös-REAC, Eger-Nyírbátor, Kazincbar- cika-Hatvan. 6. Solt- A nyáron csak egy meg­határozó játékosunk, Zsibók Zoltán távozott, viszont két labdarúgót is igazoltunk, Vajda Istvánt és Csányi Sza- bolcsot - kezdte beszámolóját Szabó Sándor, a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnok­ságban szereplő Solti FC el­nöke. - Célunk az volt, hogy a bajnokságot az élmezőny­ben, az 1-6. hely valamelyi­kén zárjuk. Reménykedtünk a jó szereplésben, de az első mérkőzések gyengére sike­redtek. Utána jöttek az ered­mények, egyedül a helvéciai idegenbeli vereség számított meglepetésnek. Ekkor már gondot jelentett, hogy gólki­rályjelöltünket, Král Lászlót hat, míg másik alapemberün­ket, Gúla Lászlót három mér­kőzésre eltiltották. A téli szünetben Rumy Já­nos és Székely Tibor az NB III-as Szigetszentmiklóshoz igazolt, majd a tavaszi idény kezdetén, néhány mérkőzés után Mester András is távo­zott. Ha versenyben akartunk maradni, erősítenünk kellett, így került Soltra Bécs Gábor, Somogyi Jenő, Losonczi Ti­bor, Lukács Tibor és Szekeres Ferenc. A tavaszi idény úgy indult, ahogy többé-kevésbé várni lehetett. Néhány mérkő­zés döntetlennel zárult, és volt olyan is, amit az utolsó pilla­natokban vesztettünk el. Az egyetlen fájó emlékünk vi­szont a Soltvadkert ellen el­szenvedett hazai vereségünk, saját pályánkon ugyanis már több mint két éve őriztük ve­retlenségünket. Tavasszal 24, ősszel 23 pontot szereztünk, s ezzel ki­tűzött célunkat is teljesítettük. Bár ezzel a játékosállomány­nyal többre is képesek lehet­tünk volna. Azért örülünk is, főleg ifjúsági csapatunk sike­rének. Dobogóra vártuk a fia­talokat, ők pedig megnyerték a bajnokságot. Ezzel három­éves munkánk érett be. A baj­nokság közben László Tamás, Jenei Pál és Zentai Kristóf a felnőttek között is bemutat­kozott. A következő szezon­ban őket és a katonaságból visszatérő Csepecz Csabát szeretnénk beépíteni a csa­patba. Két játékost igazol­tunk, Szinkl és Virág megyei II. osztályú együttestől érke­zett. Szellák Sándor befejezte pályafutását, Losonczi Tibor sérülés miatt kihagy egy évet, Gúla László NB III-as gárdá­hoz távozik. A játékosok Freppán György edző vezetésével jú­lius 15-én kezdték meg a fel­készülést. Néhány előkészü­leti mérkőzés és a Szelidi Ku­pán való részvétel szerepel a programban. A felnőtt csapa­tot az első tíz közé, az ifjúsá­giakat dobogós helyre várjuk. Persze nem bánnánk, ha újabb bajnoki címet nyernének. Solton az ifjúságiak az ászok 30 13 8 9 56-45 47 Megbotozott futballisták Komoly ügyben indított vizsgá­latot a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA). Az AP hír- ügynökség jelentése szerint Szaddam Husszein legidősebb fia, Udai Husszein megverette az iraki labdarúgó-válogatott já­tékosait, amiért június 6-án és 29-én vb-selejtezőn kétszer is kikaptak Kazahsztántól. Irak ekkor mondhatott le arról, hogy részt vegyen a jövő évi francia- országi vb-n. Keith Cooper FIFA-szóvivő elmondta: az Udai Husszein ellen fölmerült vádakat komolyan veszik, ala­posan utánajárnak az ügynek. A londoni The Sunday Times című újság értesülése szerint Udai Husszein parancsot adott arra, hogy a futballistákat vigyék egy katonai bázisra. Ott mind­egyikőjük hátát megbotoztatta. Egyesek szerint - írja az AP - a június 29-én lebonyolított ka­zahsztáni visszavágó után a vá­logatottjátékosokat bebörtönöz­ték, majd megkínozták. Meg­szégyenítés végett pedig hajukat és bajszukat is leborotválták. A fenegyerek Brazíliában? Többen is próbálják meggyőzni a francia Eric Cantonát arról, hogy ne hagyjon föl végleg a labdarúgással. Az angol Man­chester United egykori játéko­sát a brazil Flamengo környé­kezte meg. Michel Assef, a népszerű brazil klub alelnöke elárulta: Kleber Leite klubel­nök Európában tartózkodik, s az sem kizárt, hogy találkozik Eric Cantonával. Nem titkolt szándékuk, hogy leigazolják a heves vérmérsékletű fenegye­reket. A brazilok Romário he­lyére keresnek hasonló világ- klasszist. Cantona az előző idény végén jelentette ki, hogy visszavonul a futballtól. Sokak szerint azonban ez a döntése nem végleges. Világszerte nagy port vert fel Cantonának az az ügye, amikor a Crystal Palace elleni bajnokin karatés mozdu­lattal megrúgott egy nézőt. Az akkori eltiltása idején a brazil Sao Paulo akarta megszerezni magának Cantonát, ám kísér­lete kútba esett. Talán majd most a Flamengo célt ér. MEGYEI I. • A SZÁMOK TÜKRÉBEN 12. Tompa 8 10 12 36-51 34 A Tompa labdarúgócsapatában az 1996/97-es bajnokságban 30 játékos szerepelt. A leggyak­rabban pályára lépett csapat: Urlauber - Rácz (Véh), Hor­váth, Sulomán, Tímár, Ritt- gasszer (Zsámboki), Barta, Födi, Enyedi, Andróczky, Szalma. Kószó László edző együttese az 1996/97-es bajnokság fo­lyamán 36 gólt szerzett és 51-et kapott (a meccsenkénti átlag 1,20, illetve 1,70 gól). Össze­sen 11 labdarúgó volt eredmé­nyes. A házi góllövőlista; 10 gólos: Szalma. 6 gólos: Tímár. 3 gólos: Andróczky, Födi, Su­lomán. 2 gólos: Horváth, Te­leki, Zsámboki, Mándity. 1 gó­los: Enyedi, Ladányi. Az 5. fordulóban megrendezett Tompa-Hetény egy háza (2-2) mérkőzésen a hetényi Lantos egy öngóllal gazdagította a tompaiak idei góltermését. A tompái csapat odahaza 21, idegenben 13 pontot szerzett. Az együttes 30 bajnoki mérkő­zésére a tudósítások alapján 15 ezer 300 néző volt kíváncsi, ami meccsenként 510 fős át­lagnak felel meg. A hazai talál­kozókat 8200 (átlagban: 547), idegenben 7100 (átlagban: 473) szurkoló tekintette meg. Leg­többen - 1500 néző - a 0-0-ás döntetlennel végződött Nemes­nádudvar elleni bajnokira láto­gattak ki.