Petőfi Népe, 1996. október (51. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-07 / 234. szám

12. oldal Labdarúgás 1996. október 7., hétfő Egy pontot szerezni kell Oslóban Ha létezik nehéz selejtező az 1998-as franciaországi labda­rúgó vb-döntő felé vezető úton, akkor elmondható: szerda este 20 órakor Oslóban éppen az jön soron. Az összesen nyolc csata közül kétségkívül a Norvégiá­val szembeni 90 perc a „legzi- mankósabb”. A tatai edzőtá­borban készülő fiatal kapus, Sá­fár Szabolcs - akire kezdőként számít Csank János, a magyar válogatott szövetségi kapitánya - is osztja ezt a nézetet.- Még nem izgulok, de ami­lyen kapustípus vagyok, bizony szerda délután már lesz okom nyugtatgatni magam - mondta Sáfár. - Ennyi persze kell, a kö­telező drukk még segíthet is.- Mit tud a norvég futball- ról?- Azt, hogy az utóbbi évek­ben hatalmasat fejlődött. Bíz­nak magukban, s ha nem sike­rül nyerniük, akkor is elszántan hajtanak tovább. így lehetnek ezzel a mérkőzéssel is. Ameny- nyiben nem rúgnak gólt 88 per­cig, akkor is mérget vehetünk rá, hogy a 89.-ben is ott lesnek a kapum előtt.- Ön magas kapus. A magas beadásokkal nem lehet gond, márpedig jönnek majd az ilyen labdák megállás nélkül.-Remélem, a'liberó Bánfi János fölkészült az ívelgeté- sekre, sokat számít, mennyire figyelnek oda védőtársaim a beadásoknál. A finnek is ugyanezt tették szeptember el­sején a Népstadionban. Külö­nösen a második 45 percben dolgoztattak meg, mégis nyer­tünk 1-0-ra.- Személy szerint melyik já­tékostól tart?- Válogatott szinten nem védtem még Norvégia ellen, nagyon fiatalon ott voltam egy tornán, ahol vagy ezer csapat indult. Az más. Most Francia- ország a tét, fantasztikus dolog lenne a vb-re kijutni. Ezért ket­tőzött erővel figyelek. Hallom, Solksjaer veszélyes csatár. Meglátjuk, mit tud, de inkább elkerülném a bemutatóját. Úgy fogalmaznék: elégedett lennék az idén még hátralevő két selej­tezőből három ponttal. Tehát ha Oslóban veszítünk, Azerbaj­dzsánnal szemben, Bakuban nyerni kell.- Milyen eredményt vár a mérkőzéstől?- Az egy pont előkelő lenne, de ahhoz biztosan gólt is kell lőnünk. A magyar labdarúgó-váloga­tott vasárnap 15.30-kor elre­pült a norvég fővárosba. Az utazók: Sáfár, Babos (kapusok) Sebők, Plókai A., Szlezák, Mracskó, Nyilas, Illés, Halmai, Sándor T., Nagy N., Dombi, Klausz- A négy belgiumi légiós, Bánfi, Balog, Urbán, Torma is elindult Oslo felé. ______________________________IVb ii. Keleti Csoport______________________________ A Tiszakécske átvette a vezetést a táblázaton KTE-Kiskundorozsnta 2-3! A dorozsmaiak kapusa felszedi a labdát a hazai támadók elől. TISZAKÉCSKEl FC EUROBUSZ- KAZINCBARCIKA 2-1(0-0) Tiszakécske, 2200 néző. Vezette: Hanyecz (Hrabovszky, Majoros). TiszakécskeiFC: NagyZs-He­gedűs, Izsák (Csemák a 64. p.), Barna, Czipper, Molnár, Besser­mann. Mike, Szántó, Bállá M., Tö­rök (Maczkó az 53. p.). Edző: Szur- gent Lajos. Kazincbarcika: Kiss Á- Ha- nász, Salló, Körösi, Szaniszló, Szabó Zs., Földeák, Farkas T. (Har- nóczi a 80. p.), Remenár, Gál, Ta­kács. Edző: Kálmán Vilmos. Sárga lap: Salló a 13., Hanász a 63., Csemák a 74., Farkas T. a 76., Mike a 78., Hegedűs a 84. percben. 28. perc: Jobb oldali Szántó­szöglet után Czipper közelről fejelt, a barcikai kapus védett. 30. perc: Szántó kapott labdát Molnár és Bállá összjátéka után. a szélső lövését Kiss hárította. 37. perc: Bessermann lövése a jobb kapufáról pattant vissza. 62. perc: Az első vendégakció gólt ért. Farkas T. a jobbössze­kötő helyéről indította az ellen­kezőoldalon felfutó Gált, aki egy pattanás után 18 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 0-1. 80. perc: A védők visszafejelték a labdát a 16-osról, pontosan Besserniann elé, aki kapásból, 28 méterről a bal alsó sarokba bombázott, 1-1. 82. perc: Csemák remekül adott Bállá M. elé, aki kibújt a védők közül és a kifutó Kiss mel­lett a bal sarokba emelt, 2—1. 89. perc: Bállá két méterről a kapu mellé fejelt. A kécskei mérkőzés 60 percig a megszokott forgatókönyv sze­rint zajlott. Az első félidőben a hazaiak támadtak többet, hely­zetük is adódott, ám 45 percnyi játék után gól nélkül fordultak a csapatok. A szünetet követően nagy sebességre kapcsoltak a hazaiak, a levegőben lógott a gól, amely a 62. percben meg is született, ám ezúttal a vendégek lőtték, nem a kécskeiek! Innentől kezdve izgalmas lett a meccs, de végül két perc alatt fordítottak a vendéglátók, s ha a mérkőzés forgatókönyve nem is a hagyo­mányok szerint íródott, a vég­eredmény már a hazai pályán megszokottat mutatja. Kitűnt: Bama; Bessermann, Bállá, illetve Kiss A., Gál. Szurgent Lajos: - Végig jó fut­ballt játszottunk, de a kihagyott helyzetek után magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. Kálmán Vilmos: - Becsülettel küzdöttünk, s csak rutintalanságunk miatt vesztettünk. R. I. NYÍREGYHÁZA- KSC RSC 1-1 (0-0) Nyíregyháza, 1500 néző. Vezette: Győr (Birincsik, Herbály). Nyíregyháza: Mező - Czap, Barna. Kiss (Németh a 84. percben), Turóczi, Rubóczki (Göncz a 65. percben), Kovács T., Karkusz, Ká- kóczki, Domokos, Sira (Capatina a 65. percben). Edző: Kiss Miklós. KSC RSC: Kiri - Kovács K„ Nagy, Czipó, Bozai, Torbavecz, Vén, Papp (Csepregi az 59. perc­ben), Frank, Kádár, Végh. Edző: Bozai Gyula. Sárga lap: Barna a 16., Bozai a 40. percben. 3. perc: Domokos egy perc alatt két lehetőséget puskázott el, előbb fejjel nem érte el a labdát, majd 10 méterről Kiribe lőtt. 12. perc: Kovács-Sira kényszerí­tőzés után a hazaiak apró karmestere 10 méterről mellé lőtt. 28. perc: A fiatal Turóczi 25 mé­teres, bal lábas bombáját bravúrral hárította Kirí. 58. perc: Végh lépett ki a védők közül, 12 méterről a jobbösszekötő helyéről lőtt, Mező lábbal hárított. 59. perc: Ismét Végh lódult meg a jobb oldalon, beadása után Vén 8 méterről fejelt, Mező hiába ért a labdához, az a háló­ban landolt, 0-1.' 81. perc: Domokos lépett ki, ám közeli lövését Kiri védte. 84. perc: Egy szabadrúgást Kovács Turóczi lábára ívelt, aki 16 méterről kapásból egyenlí­tett, 1-1. 90. perc: Domokos lövés helyett beadott, Czipó szögletre mentett. Remekül kezdtek a kecskemé­tiek, a hazaiak meddő mezőnyfö­lényben játszottak és helyzeteket is kialakítottak, ám vagy elpus­kázták a lehetőségeiket vagy Kiri hárított. A kevéske elletámadá- sok egyike már góllal kecsegte­tett, ám ekkor még hibázott Végh. Egy perccel késeibb aztán váratlanul vezetéshez jutottak a vendégek. A nyírségiek ekkor még inkább rákapcsoltak és si­került az egyenlítés. Kitűnt: Barna, Turóczi, Karkusz, illetve Kiri, Kovács, Nagy, Vén. Kiss Miklós: - Helyzeteink alap­ján nyernünk kellett volna, a végén viszont örülhettünk a döntetlennek, amellyel megőriztük hazai veretlen­ségünket. Bozai Gyula: - Öt perc hiányzott a nagyobb sikerhez. KECSKEMÉTI TE- KISKUNDOROZSMA 2-3 (1-1) Kecskemét, 2000 néző. Vezette: Szabó J. (Kiss-Pál, Koch). KTE: Bánó - Márics, Szabó V., Forgó, Nagy, Vincze, Takó, Bősze (Járvás a 85. p.), Varró(Virágha25. p.), Barna Cs., Babai. Edző: Pataki Tamás. Kiskundorozsma: Csehó - Stre- die, Krajcár, Süli (Tóth Á. a 61. p.), Szabó B., Szeles, Kemenes, Kot- hencz (Udvari a 65. p.), Barna G., Cigan, Miklós. Edző: Vágó Attila. Sárga lap: Szabó V. a 7., Krajcár a 35., Fábián a 61., Szabó B. a 73., Szeles a 77. percben. Kiállítva: Szabó V. a 23. percben, második sárga lap után. 3. perc: Bősze a lesre játszó vé­dők közül egyedül ugrott ki. Már csak a kapussal állt szemben,, de hosszan szöktette magát és kimaradt a nagy helyzet. 14. perc: Szabó B. a bal olda­lon elvitte a labdát Szabó és Forgó között. Laposan a másik oldalra adott. Kemenes elhi­bázta, de Cigan a 16-os sarkáról kiló'tte a jobb alsó sarkot, 0-1. 23. perc: Szabó V. a félvonalnál buktatta Cigant. A játékvezető kissé túl szigorúan ismét sárga, majd piros lapot mutatott fel a védőnek. 26. perc: Barna Cs. a kaputól 20 méterre egy csel után ló'tt. A labda a védőkről Bősze elé pat­tant, aki egyből a kapu bal olda­lába küldte azt, 1—1. 31. perc: Szeles jó labdával indí­totta Miklóst, aki 8 méterről Bánó kapust találta telibe. 52. perc: Barna Cs. pontos átadá­sát Vincze kapta, de lövése a kapus kezében halt el. 55. perc: Miklós ügyes csellel lefordult Forgóról, 8 méterről küldött erős lövése a jobb kapu­fáról a hálóba pattant, 1—2: 60. perc: Bősze jobbról, aszög- letzászló közeléből ívelt középre. Barna Cs. lekezelte a labdát és 7 méterről a vetődő Csehó alatt a hálóba gurította, 2-2. 71. perc: Barna G. ívelt a kapu elé. Cigan az ötös sarkánál lyukat rúgott. 85. perc: Szeles jobbról a kapu elé lőtte a labdát. Tóth Á. fejjel megcsúsztatta és Udvari 5 mé­terről belsővel, kapásból a hazai védők gyűrűjében a léc alá bom­bázott, 2-3. Egyik csapat sem állt be véde­kezni, így nagy iramú, ámszokat- lanul kemény játék alakult ki. Mindkét oldalon kimaradtak a helyzetek, végül egy korszerű támadásból a vendégek szerez- tekvezetést. A KTE a 23. percben tíz főre fogyatkozott, mégis töb­bet támadott és egyenlített. A KTE rendre ívelgette a labdákat, amiket a magas védőik, élen Ste- die-vel rendre kifejeltek. A ven­dégek szorosan és többnyire szabálytalankodva fogták a KTE támadóit. Babai ellen Krajcár a durvaságok sorát követte el, de a „jószívű” játékvezető jóvoltából megúszta egyetlen sárga lappal. A fordulás után az iram foko­zódott. Ismét a vendégek szerez­tek vezetést és a KTE egyenlített. A végére a 10 emberrel játszó KTE elfáradt és csak védekezett. A vendégek végül megtalálták a rést és a győztes gólt. Kitűnt: Bánó, Nagy, Bősze, Barna, ill. Csehó. Stredie, Szabó B„ Kemenes, Cigan, Miklós. Pataky Tamás: - Egy elhamar­kodott ítélet miatt 77 percen át 10 emberrel játszottunk. Ez mindent megmagyaráz. Vágó Attila: - Vadászati idény van. Mi az Alföld „nagy vadjának trófeáját” visszük haza. Az NB II. Keleti csoport állása 1. Tiszakécske 9 6 _ 3 15- 9 18 2. Diósgyőr 8 5 2 1 13- 6 17 3. Szólnok 8 5 1 2 9- 6 16 4. Ti szavas vári 9 4 2 3 13-12 14 5. Kaba 8 3 4 1 7- 5 13 6. Nyíregyháza 8 3 3 2 12- 8 12 7. KSC RSC 9 2 5 2 11-10 11 8. Kiskundorozsma 8 2 5 1 10- 9 11 9. Salgótarján 8 3 2 3 5- 6 11 10. KTE 8 3 1 4 11-10 10 11. Hajdúnánás 8 2 3 3 4- 5 9 12. Kazincbarcika 9 2 2 5 11-16 8 13. Tiszafüred 9 2 2 5 7-13 8 14. Hatvan 9 2 1 6 9-14 7 15. Eger 8 1 3 4 5-13 6 További eredmények: Diósgyőr-Hajdúnánás 2-0, Eger-Kaba 0-0, Hatvan-Tiszafüred 1-0, Tiszavasvári-Salgótarján 2-0. Szabadnapos: Szolnok. Nb iii. Alföld-csoport A Kalocsa nyerte a rangadót KALOCSA-KISKŐRÖS 2-0 (1-0) Kalocsa, 1800 néző. Vezette: Bogyó. Kalocsa: Gojtán - Iván, Aradi, Unyi, Farkas (Káko- nyi), Mácsai, Márton, Balogh, Bolvári (Süveges), Kollár, Kovács Zs. (Fekete). Edző: Hayerbacher Ferenc. Kiskőrös: Tüskés - Sári, Amuncsuk, Kiss, Szabó, Makrickij, Szauer, Pecznyik, Agócs (Tóth G.), Miskovicz, Sztojanovics. Edző: Himer István, Szlovák László. 10. perc: Sári fejese után Gojtán beleütött a labdába, az ismétlésből Sztojanovics a kapufát találta el. 12. perc: Bolvári ragyo­góan húzott el a jobb szélen. Az alapvonalról élesen belőtt labda az egyik kalocsai játé­kosról a kapufára vágódott, és a visszapattanót Kollár nagy nyugalommal helyezte a jobb alsó sarokba, 1-0. A két csapat játékosai kö­zött nagy párharcok alakultak ki. Ilyenek: Bolvári-Sári, va­lamint Kovács-Szauer, Far- kas-Kiss, Iván-Sztojanovics, Balogh-Miskovicz csatája. 21. perc: Miskovicz éles bal oldali beadása után Iván fejjel szögletre mentett. 24. perc: Jobb oldali bea­dás után ide-oda pattogott a labda, végül Pecznyik lövésre szánta el magát, amit Gojtán remekül hárított. 31. perc: Mácsai kevere­dett át a jobb oldalra. Beadása Tüskésről kipattant, de a kö­zelben nem volt hazai csatár. Az első félidőben a Kiskő­rös a mezőnyben talán többet birtokolta a labdát, ennek el­lenére megérdemelt volt a ha­zaiak egygólos vezetése. 62. perc: Bogyó játékve­zető megállította a játékot, magához kéretett egy rende­zőt, majd az egyik hazai né­zőnek el kellett hagynia a né­zőteret. Egyre többet támadott a Kiskőrös, ám a kényszerű cserék miatt hősiesen véde­kező hazai csapat állta a ro­hamokat. 68. perc: Kákonyi vihar­zott el a jobb oldalon. Átadása után Unyi alig lőtt mellé. Ugyanebben a percben Má- csainak volt ígéretes helyzete, ám lövése centiméterekkel elkerülte a kaput. 74. perc: Mácsai ment el a a bal oldalon. Betört a 16- oson belülre, Tüskés kifutott elé, róla a labda Kákonyi elé került, aki megszerezte élete első NB III-as gólját, 2-0. 79. perc: Mácsai szép mozdulattal indította Kollárt, a bal oldali beadást Tüskés kivetődve hárította. 84. perc: Fekete-Káko- nyi-Mácsai volt a labda útja, utóbbi elől Tüskés lábbal mentett. 87. perc: Ügyes adogatás után Tóth G. elé került a labda, aki közelről lőtt, Goj­tán reflexszerűen védett. A határtalan lelkesedéssel küzdő Kalocsa megérdemel­ten nyerte a rangadót a csak egyéni játékot erőltető Kiskő­rös ellen. Kitűnt: Gojtán, Iván, Aradi, Mácsai, illetve senki. BAJA-CSONT FC 4-0O-0) Baja, 300 néző. Vezette: Tóth. Baja: Kámán - Ivancsán (Tóth V.), B. Szabó, Goretich G., Pohner, Kiss, Orbán (Barna), István, Csemák, Szentmártoni (Földvári), Nagy S. Edző: Raffai Rudolf. Csont FC: Steiner - Szi- kora (Valkai), Kovacsevics, Komáromi, Sánta, Újfalusi, Tamásy, Szabó A., Tóth F., Kirchner, Sikhuainkuli. Edző: Kardos József. Kiállítva: Szabó A. 25. perc: Nagy S. lépett ki a bal oldalon, majd pontosan gurított középre. Szentmár­toni előbb a védőkbe lőtt, majd a visszapattanó labdát a léc alá emelte, 1-0. 50. perc: Ismét Nagy S. ment el a szélen, beadását Barna közelről a jobb alsó sa­rokba pöckölte, 2-0. 58. perc: István jobbról be­ívelt szöglete után B. Szabó érkezett a hosszú oldalon és a bal alsó sarokba fejelt, 3-0. 73. perc: Nagy S. ezúttal Istvánhoz passzolt, aki habo­zás nélkül kilőtte a bal alsó sarkot, 4—0. A bajaiak az I. félidőben kapkodva és pontatlanul ját­szottak, de a gól mellett is akadt két ziccerük, melyeket elhibáztak. A vendégek két kapufát lőttek ritka próbálko­zásaik alkalmával. A II. játék­részben már ügyesen futbal­loztak a hazaiak, több gólt is szerezhettek volna az erejük­kel elkészült kisszállásiak el­len. Főleg új játékosuk, Nagy Sándor játszott remekül. Kitűnt: Nagy S., B. Szabó, Kiss, Csemák illetve Steiner. BÉKÉS-MÉYKÚT 0-0 Békés, 800 néző. Vezette: Serfőző. Békés: Hanyecz - Szenti, Pusztai, Kondacs, Lipták, Udvari, Zahorecz, Fehér, Nagy I., Fehérvári, Méhes. Edző: Zsíros György. Mélykút: Vasút - Facskó, Szűcs, László, Viszmeg, Voj- nics, Nuszpl, Kárász (Krá- nicz), Kiss-Máté, Velez (Szabó), Hangya (Piegel). Edző: Ónodi Tamás. Nagy erőbedobással küz­dött mindkét csapat, amíg a Békés a támadásokra, addig a Mélykút a védekezésre fek­tette a fő hangsúlyt. Az idő múlásával csak a kihagyott békési helyzetek és a vendé­gek durvaságai borzolták a szépszámú szurkolók idegeit. Bár a hajrában Hanyecz bra­vúrral hárított, a békésiek kö­zelebb álltak a győzelemhez. Kitűnt: Hanyecz, Szenti, Kondacs, Zahorecz, illetve Vasuth, Hangya, Facskó. Ifjúsági eredmény: Bé- kés-Mélykút 1-2. KTK-MEZŐBERÉNY 1-0 (1-0) j Kiskunfélegyháza, 800 néző. Vezette: Bánóczki. KTK: Dávid - Lapsánszki, Pisont, Fekete I., Fütyü (Brlázs), Siber (Kertész), Fe­kete Zs., Csincsák, Bertus, Korom (Samu), Karsai. Edző: Kurucz István. Mezőberény: Steigerwald - Saiben, Laulinyecz, Kukely (Lenkefi), Győri (Bo- tyánszki), Ottlakán, Nagy, Kovács, Krecsmarik, Darócz, Raducu (Urlai). Edző: Ottla­kán Mihály. 17. perc: Csincsák nagy- szerűan ugratta ki Fütyüt, aki a 16-osról a bal alsó sarokba lőtt, 1-0. 23. perc: Krecsmarik nagy helyzetben fölé vágta a lab­dát. 63. perc: Fütyü lövését a vendégek kapusa óriási bra­vúrral védte. A hat nap alatt három mér­kőzést játszó KTK kissé ne­hezen nyert. A vendégek vé- gigvédekezték a mérkőzést, csak a rombolással törődtek. Kitűnt: Pisont, Fütyü, Csincsák, Karsai, illetve Ko­vács, Daróczi. Ifjúsági eredmény: KTK- Mezőberény 2-1.