Petőfi Népe, 1996. október (51. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-07 / 234. szám

1996. október 7., hétfő Sport 13. oldal Kiállítás volt a pecsét a vereségen Izgalma* jelenet a főiskolások kapuja előtt. FOTÓ: W. KIRÁLY ERNŐ KECSKEMÉTI VSC- BÁNKIDONÁT FSK 6-11 (1-3, 3-2, 0-2, 2-4) OB I/B-s férfi vízilabda­mérkőzés. Kecskemét, ve­zette: Urbán, Vajda. KVSC: Koncz - Király, Deák 2, Horváth I., Simon G. 4, Csák, Budai, Oskolás, Sár­kány Gy., Páré, Erdős, Bende. Edző: Simon Balázs. A mérkőzés elején a kecs­kemétiek nem használták ki emberelőnyös helyzeteiket, a vendégek viszont igen. Az in­diszponált játékvezetők vere­kedés után a visszaütő Budait végleg csere nélkül kiállítot­ták, és az állandó hátrány megpecsételte a kecskemétiek sorsát. Kitűntek: Király, Deák, Simon, Sárkány, illetve Fekete B. (3 gólos), Kamuti 2, Linter 1, Liska 1. KECSKEMÉTI VILLANÓ FÓKÁK NASS SC- HUNGERIT SZENTESI SC 4-18 (1-2,1-5,1-7,1-4) OB I-es női vízilabda­mérkőzés. Kecskemét, 200 néző. Ve­zette: Vajda, Urbán. Villanó Fókák: Tóth A. - Valkay Á. 2, Pantelics 2, Val­kay A., Valkay E., Kálló, Bu­dai, Mus. Edző: Valkay Fe­renc. A Fókák nem tudtak lépést tartani a bajnokcsapattal. Gól emberelőnyből: 5/0, ill. 6/4. Négyméteresek: 2/2, ill. 2/2. A bajaiak beállították a klímát KLIMA VILL KSE- BAJAI HONVÉD KK 80-81 (37-36) NB I. A-csoportos férfi kosár­labda-mérkőzés, Kaposvár, 900 néző. Vezette: Harsányi, dr. Páli. Bajai Honvéd: Sinevici 5, Kovács 2, Tamás 24/12, Kosior 27/6, Korcsok 14. Csere: Rét­háti 9/3, Szabó. Edző: Hosszú István. A két nyeretlen meccsének elején felváltva estek a kosarak. A félidő közepén Tucsán pont­jaival elhúzott a hazai gárda, a 10. percben 23-14 volt az állás. A Honvéd azonban rövid idő alatt rendezte sorait, és a 14. percben már 25-28. Az utolsó 3 percben szűkre fogták a pont­szerzést a csapatok, a Kaposvár kettőt, a Baja egyet dobott. A folytatásban továbbra is egyenlő erők küzdelme folyt a pályán, nagy csata, sok hibával, váltott vezetéssel, a Bajából Tamás és Kosior dobott jól. A 37. perc után megtorpantak kis időre a kaposváriak, ezt kihasz­nálva a Honvéd a 39. percben már 78-69-re elhúzott, és úgy tűnt, viszonylag biztosan nyeri a meccset. Á hazai gárda azon­ban nem adta fel és mintegy másfél perccel a vége előtt nagy hajrába kezdett és egy pontra felzárkózott. Köszönhe­tően annak is, hogy a vendégek ez idő alatt 5(!) büntetőt ki­hagytak, ami majdnem meg­bosszulta magát. A legvégén ugyanis hárompontos bajai előnynél Farkas triplája lejött a gyűrűről, majd Filipovics ahe­lyett, hogy kiadta volna valaki­nek újabb távoli kísérletre, in­kább közelről bedobta. így megmaradt egy pont előnye a Honvédnak. Kitűnt: Turcsán 24/9, illetve Tamás, Kosior, Rétháti, Kor­csok. NAGYKŐRÖSI KSE- FALCO LÉPTÉK KC 89-73 (38-47) NB I. A-csoportos férfi ko­sárlabda-mérkőzés. Nagykő­rös, Kossuth-tomacsarnok, 1000 néző. Vezette: Missura, dr. Smied. Nagykőrös: Mihálovics 14/6, Ágh 5, Kocsergin 17, Pásztor 24, Doma 20/6. Csere: Szép 6, Módra 3/3, Balogh. Edző: Velkey István. Óriási akarással még ritmust tudott váltani a remek második félidőt produkáló hazai gárda, s az utolsó percekben szinte el­lenállhatatlan volt. Kitűnt: Mihálovics, Ko­csergin, Pásztor, illetve Kálmán 21/3, Green 26/3. BAJAI TK ELMA- BSE 74-92 (31-46) NB I. A-csoportos női ko­sárlabda-mérkőzés: Baja, dr. Posta Sándor sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Vasvári, Farkas. Bajai TK ELMA: Sibalin 2, Sirobokova 14, Nedilia 27/15, Rátvay 20, Völgyesi 11. Csere: Ácsai, Horváth E., Horváth R., Merecicki. Edző: Pump Gábor, Schmidt Lajos. A bajai lányok nem ijedtek meg az éllovastól. Sirobokova és Nedilia kosaraival 9^t-re vezettek a 4. percben. Igaz, ed­dig tartott pünkösdi királysá­guk. A Bagoly-Balogh duó egy percen belül fordított (9-10). Á második félidőre 15 pontos előnyt szerzett a BSE, amit szünet után minden különösebb erőlködés nélkül megtartott. Kitűnt: Nedilia, illetve Ba­logh 27/3. NAGYKŐRÖSI KK- SZEGED KE 73-79 (31-42) NB I. B-csoportos női ko­sárlabda-mérkőzés. Nagykő­rös, 120 néző. Vezette: Szász, Peremiczki. Nagykőrös: V. Glaser 15, Nagy H. 7, Újhelyi 27, Orbán 8, Weichelt 10. Csere: Hoffmann, S. Bognár 6. Edző: Újhelyi Gá­bor. A mérkőzés kezdete előtt Deák György helyi szakvezető búcsúztatta Velkeyné Glázer Zsuzsannát, aki a közeljövőben már a kecskeméti A-csoportos csapatban lép majd pályára. Ä lelkes körösiek az utolsó tíz percben még felzárkóztak, de a jobb egyéniségekből álló szegediek megérdemelték a győzelmet. Lapzárta előtt kaptuk a hírt, miszerint a DKSK BorsoChem 108-71 (59^12 )-re győzött a Petőfi Nyomda KKC ellen NB I/A-csoportos női kosárlabda­mérkőzésen. Föd téli szünet nélkül? Kecskeméten és Lajosmizsén lejtős pályán játszottak a megyei kézilabdacsapatok Ütésváltások után: sovány hazai mérleg Elképzelhető, hogy a jövőben téli szünet nélkül folynak majd a csatározások a német labda­rúgó-bajnokság felsőházában. Az ilyen irányú tervekről, s to­vábbi reformokról október 22- én, edzőkből, menedzserekből, sportvezetőkből és egészség- ügyi szakemberekből álló tár­saság tárgyal majd. A döntéshozóknak minden­KAZINCBARCIKAI VSE- KECSKEMÉTI RC 2:3 (-10, 3, 7, -5, -13) Extraligás férfimérkőzés. Ka­zincbarcika, 100 néző. Vezette: ifj. Kiss, dr. Takács. Kecskemét: Slahticsenko, Somodi, Sándor, Torma, Szabó Z., Kása. Csere: Szekeres, Sze­gedi. Edző: Karagits Mátyás. Az első pontot a hazaiak ér­ték el s ezt követően is kézben tartották az irányítást. A vendé­gek „túlütötték” magukat, s ezt néhány pontjuk bánta. 4:4-nél fordult a kocka: Veres és Jánosi is hibázott, a kecskemétiek át­vették a vezetést. A vendégek több nyitást rontottak, de jobb sáncmunkájuk döntőnek bizo­nyult. Aztán „szundikálással” kezdték a második felvonást, a pályaválasztó játéka gyorsabb és ötletesebb lett, a másik olda­lon hordott nagy mellény meg­bosszulta magát. A harmadik játszma elején az addig is folyamatosan zsör­tölődő és reklamáló Szabó megkapta megérdemelt sárga lapos figyelmeztetését. A haza­iak egyre jobban lendületbe jöt­tek, s ügyesen használták ki a másik oldalon tapasztalható szervezetlenséget. A negyedik játszmában rendezték soraikat a kecskemétiek, s érvényesítették magassági fölényüket - a bar- cikaiak egyre jobban elfárad­tak. A döntő szettben végig a vendégek vezettek, csak az utolsó percekben támadt izga­lom a pályán és a nézőtéren. képpen figyelembe kell venni az elkövetkező évek menet­rendjének elkészítésénél, hogy 1998 júniusában, Franciaor­szágban világbajnokságot ren­deznek. Az érdekes terv felve­tői érvként az angol bajnokság példáját említették, ahol télen is zajlik a pontvadászat. Berti Vogts úgy vélekedett: nem kell elkapkodni a döntést. Kitűnt: Nagypál, Kiss I. Zs„ illetve Somodi, Kása, Szekeres. Dudás András: - Szoros mérkőzést játszottunk. Kár, hogy a kezdő hatosnak szinte végig a pályán kellett maradnia. Karagits Mátyás: - A könnyen megnyert első játszma után elkényelmesedtek játéko­saim, ezt ügyesen használták ki a barcikaiak. Szerencsére, a pá­lyára küldött Szekeres remekül blokkolt. KECSKEMÉTI RC- MISKOLC 3:0 (0,12,10) NB I-es női röplabdamér­kőzés. Kecskemét, 50 néző. Vezette: Kovács G., Jäger. Kecskeméti RC: Szikszai, Körmendi, Szabó R., Huff, Czéh, Dunszt. Csere: Vasadi. Edző: Szappanos Tibor. Miskolc: Tóth, Dobos, Szurkos, Kaposvári, Pallós, Sike. Csere: Juhász. Edző: Kő­halmi Richárd. Az első könnyen nyert játszma után kissé kiengedett a Kecskemét, és ezután már meg kellett küzdeni minden egyes pontért. A harmadik játszmá­ban 6:1-ről lett 9:10, de 10:10 után már nem volt kétséges a győzelem a 65 percig tartó mérkőzésen. Pedig nem is a szokásos összeállításban ját­szott a KRC, hiszen Kormos Edit, a csapat erőssége szomba­ton este kötött házasságot, így csak a cserepadon örülhetett társai győzelmének. KECSKEMÉTI DELFIN KC-GYÖMRŐ SE 23-23(12-9) NB I/B-s férfi kézilabda-mér­kőzés. Kecskemét, 300 néző. Vezette: Mátrai, Schali. Delfin KC: Ihász - Viski 2, Balogh 4, Berényi 2, Ferenczi 1, Kovács 1, Veres-Kovács 11/6. Csere: Simó (k), Tóth, Vazul 2, Borics, Demeter, Fe­kete, Czenczik. Edző: Kalmár Jenő, Pásztor Attila. Az előző hetihez hasonlóan jól kezdett a kecskeméti csapat, hiszen negyed óra alatt 6-1 -re elhúzott. Ezután is jól játszottak a hazaiak és a 20. perc,ben 10-4-re vezettek. Ekkor időt kért a Gyömrő és taktikát vál­toztatott. Védekezésben kímé­letlen ütésekkel próbáltak te­kintélyt parancsolni. Sajnos a játékvezetők ebben partnerek voltak. Ennek következtében folyamatosan apadt a Delfin előnye, de még a félidőben is 3 gólos előnnyel fordulhattak. A második félidőben is folytató­dott a gyömrői játékosok brutá­lis játéka. Tovább nehezítette a hazaiak helyzetét, hogy addigi legjobbjuk, Veres-Kovács egy ütközésnél úgy megsérült, hogy nem tudta folytatni a játékot és kórházba szállították. A 2. fél­idő 20. percében már a Gyömrő vezetett 19-18-ra. Innen kezdve felváltva vezettek a csapatok. A legvégén, a 60. percben egyenlített a kecske­méti csapat. A Delfin a kiha­gyott helyzetek miatt és a já­tékvezetők brutális játékot el­néző magatartása miatt vesztett 1 pontot. Kitűnt: Ihász, Veres-Ko­vács, Baloghm Viski, Vazul, il­letve Duleha (k), Rácz 9, Köte­les (ütéseivel). HC SZARVAS- KISKUNMAJSAI SE 22-22 (8-10) NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Szarvas, 200 néző. Vezette: Antal, Darázsi. Kiskunmajsa: Szacsvai - Gilan 4, Újvári 2, Kucsera 6/1, Kiss 2, Juhász 2, Tóth 2. Csere: Vizsnyiczai 3, Hovanyecz 1, Szabó L., Szabó Zs., Horváth (k). Edző: Csankovszki Pál. Hétméteresek: 5/4, ill. 2/1. Kiállítások: 10, ill. 16 perc. Végig vezetett ugyan az első félidőben a Majsa, de technikai hibák sorozatát vétették a ven­dégek és ezekből az „öngólok­ból” rendre felzárkóztak a haza­iak. A fordulás után sem tudtak nagyobb előnyt szerezni a maj- saiak, amiben oroszlánrésze volt a hazaiak kapusának, Kiss Györgynek, aki tavaly még Maj- sán védett. Sokáig csak Vizs­nyiczai tudott gólt lőni a vendé­gek közül, de csak egyszer volt háromgólos a majsai előny (11-14). A tehetséges fiatalok­ból álló hazaiak a 49. percben át­vették a vezetést (17-16). Kilenc perccel a vége előtt a szarvasiak nagy esélyt kaptak arra, hogy bebiztosítsák győzelmüket, de nem tudták kihasználni azt, hogy három percig csak három majsai mezőnyjátékos maradhatott a pályán. Az exszarvasi Gilan gól­jával az utolsó percben a Majsa vezetett 22-21-re, de nem sike­rült megőrizni az előnyt. Tizenöt másodperccel a lefújás előtt Ku­csera szerzett labdát, ám nem nézett az órára és a félpályáról a kapu fölé ejtett. Kitűnt: Kiss Gy. (a mezőny legjobbja), Serfel 5, illetve a Majsából senki. NB I/B-s ifjúsági mérkőzé­sen: HC Szarvas-Kiskunmajsa SE 28-24 (17-10). FORTUNÁTÓ MIZSE KC- BÉKÉSIFKC 28-30(10-11) NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Lajosmizse, 200 néző. Vezette: Hegyesi, Kis­falvi. Fortunátó MKC: Peltzer - Czigléczki 2, Király 6, Korsós 4, Farkas 7, Józsa 5, Zag. Csere: Szórád 3, Szabó 1, Strupka, Sár­közi (k). Edző: Korsós Miklós. Kiállítások: 14, ill. 20 perc + 1 kizárás (Csuvarszki). Jól kezdett a lajosmizsei csa­pat, a 8. percben 3-1 -re vezetett. Ezt követően fokozatosan fel­zárkóztak a vendégek és a félidő közepére kiegyenlítettek (5-5). Sőt, a 20. perc végére három gólra növelték előnyüket (5-8). A hátralévő időben mindent megtettek a hazaiak az egyenlí­tésért, ami a 29. percben Józsa ta­lálatával sikerült is. A félidő utolsó percében sikerült még a Békésnek gólt szereznie, így 11-10-es vendég vezetéssel ért véget az első félidő. Sorozatos figyelmetlenség­ből adódó labdaeladások, tech­nikai hibák következtében 5 gólt lőttek a vendégek (10-16), amire a 8. percben Farkas hetes­gólja volt az első válasz. Meg­próbáltak felzárkózni a hazaiak, de a vendég átlövő Moldován semlegesítését nem tudták meg­oldani, így a huszadik percben 23-18-ra vezetett a Békés. Kor­sós edző időkérése után sikerült még felzárkózni két gólra (21-23), de ezt követően Mol­dován góljai eldöntötték a mér­kőzést (21-26). A végjátékban még felzárkóztak a hazaiak. Kitűnt: Farkas, Szórád, il­letve Moldován, Grekcza, Po- csai. Október végén vitorlát bont a magyar hajós Kopár újra a Föld körül K opár István, az első magyar hajós, aki egyedül körbevitor- lázta a Földet, október 23- ától ismét hosszú útra indul. A Hungária 1100 nevű vitor­lás fedélzetén a Hongkong Challenge Föld-kerülő ver­senyen vesz részt. A 29 200 tengeri mérföldes óceáni versenyen csak egytör- zsű és minimálisan 48 láb hosszú hajók indulhatnak, a szólóvitorlázás nem megen­gedett. így a Globe Discovery Hungary Kft., a magyar hajó indulásának szervezője várja azok jelentkezését, akik fizi­kailag és persze anyagilag is képesek az út egészén, vagy valamelyik szakaszán részt venni. Ä londoni rajt után a mezőny Lisszabon, Santa Lu­cia, Honolulu, Hongkong, Mauritius, Fokváros, Salva­dor, La Rochelle érintésével a tervek szerint 1997 szeptem­berében érkezik vissza az an­gol fővárosba. Érdekesség, hogy a verseny főszervezője, Jimmy Comell magyar szár­mazású. Kopár István 1990-91-ben a mostaninál jóval nehezebb útvonalon kerülte meg a Föl­det Salammbo nevű Balaton 31 -es vitorlásával - tette mindezt az öt legdélibb szá­razföldi fok megkerülésével. Teljesítménye azóta is egye­dülálló a hajóméretet tekintve, valamint abból a szempontból is, hogy minden külső segítség nélkül érte el célját. Öt évvel ezelőtt az America 500 Ko­lumbusz versenyen kategóriá­jában a második helyet sze­rezte meg, két évre rá a Mi- ami-Horta 3000 mérföldes tá­volságot rekordidő alatt vitor­lázta végig, így igazán jól is­meri a tengereket. A Hongkong Challenge tel­jes útvonalára eddig 19 hajó nevezett, de az egyes szaka­szokon 150-nél is több vitor­lás csatlakozik a mezőnyhöz. A versenyt 180 ország televí­ziója követi nyomon. A kecskemétiek irányítottak a hálónál Győzelmek röptében