Petőfi Népe, 1995. április (50. évfolyam, 77-100. szám)

1995-04-03 / 78. szám

10. oldal Labdarúgás 1995. április 3., hétfő STADLER FC: BORONGÓS ARCCAL A VASÚT FELÉ volna egy félidő is BVSC-Stadler FC 2-0! Az akasztói edző, Sándor István és segítője csak egy félidőn át voltak elégedettek csapatuk telje­sítményével. Elég lett BVSC-STADLER FC 2-0 (0-0) Szőnyi út, 2000 néző. Vezette: Bognár I. (Kurmai, Zvo- lenszky). BVSC: Tarlósi- Csábi, Bon- darenkó, Szalma (Zobáth a 31. percben), Bükszegi, Urbányi, Vancsa, Vancea, Farkas, Unoka (Tábori az 59. percben), Ko­vács, Vincze. Edző: Egervári Sándor. Stadler FC: Babócsy- Opri- san, Linnyikov (Rumán a 60. percben), Makrickij, Nagy, Csehi I., Molnár, Csehi Z., Ker­tész, Hleba (Lehota az 51. percben), Jeremejev. Edző: Sándor István. Sárga lap: Farkas a 42. percben. Az első tíz perc tapogató já­tékkal telt el, keresték a párokat a játékosok. Végül is csak a vendégek teremtettek először helyzetet. 10. perc: A kapu előtt Ker­tész keverte meg kissé a BVSC védőit, de a helyzetet mégis ki­hagyta. 16. perc: Újból a vendégek okoztak kellemetlenséget Tar­lósi kapuja előtt, de ezt a hely­zetet is elpuskázták az akasztói csatárok. 17. perc: Vincze kiugrott a Stadler védői kíséretében, de a jól kiinduló Babócsy a kaputól 14 méterre vetődve hárított. Továbbra is a BVSC próbált újabb támadásokat szőni, töb­bet kezdeményeztek a házigaz­dák. 19. perc: A nigériai szárma­zású Unoka 22 méterről óriási lövést indított a kapu irányába, amelybe Babócsy beleért és a labda a felső léc segítségével hagyta el a játékteret. 30. perc: Vincze adott Ko­vács elé, aki 5 méterről befor­dult és 8 méterre Babócsy mel­lett a kapufára lőtte a labdát, amely visszapattant a már vert helyzetben lévő kapus elé. A BVSC kezdeményezett töb­bet, a Stadler pedig szívósan csak védekezett. A vendégvéde­lem az első félidőben főleg azért állt jól a lábán, mert Op­risan korlátlan úr volt a Stadler FC tizenhatosán, könnyedén állta útját az amúgy sem túlsá­gosan eltökélt hazai akcióknak. A szünetben valószínű alapos fejmosásban részesítette Eger­vári edző a hazaiakat, mert a BVSC-csatárok sokkal bátrab­ban támadtak. S3, perc: Makrickij röviden szabadított fel, a labda az előre­lopakodó Zobáth elé került, aki 20 méterről a vetődő Babócsy keze között a kapuba lőtt, 1-0. Feladta védekező harcmodo­rát az akasztói csapat, és ez majdnem Stadler-gólt hozott. 56. perc: Jeremejev 20 mé­terről óriási erővel küldte ka­pura a labdát, Tarlósi bravúrral szögletre mentett. 70. perc: Veszélyesen szállt egy belőtt labda a hazai kapu elé, ám Lehota, Csehi I. és Ru­mán is lyukat rúgott. 74. perc: Vincze minden vendégvédőt kicselezett, már csak a kapussal állt szemben, de közelről Babócsyba lőtt. 88. perc: Farkas 17 méteres szabadrúgását a szemfüles Bükszegi 5 méterről a kapu kö­zepébe vágta, 2-0. Voltak időszakok, amikor úgy tűnt, hogy a vendégek fel­nőnek a feladathoz, támadgat- tak, de a kapu előterében elfo­gyott a tudományuk. A Stadler FC az első tíz percben játszott fölényben, de azután nem fu­totta erejéből sokra. A BVSC Dreher megérdemelten nyerte az összecsapást. Kitűnt: Csábi, Bondarenko, Vincze, illetve Oprisan, Lehota. Egervári Sándor: - Tartot­tunk a Stadlertől, de végül elér­tük a célunkat, a kötelező győ­zelmet hazai pályán. Sándor István: - A hazaiak megérdemelten nyertek, csak az elején voltunk jók. A Győr tovább menetel GYŐRI FC-SOPRON 4-0 (2-0) Győr, 8000 néző. Vezette: Már­ton. Győri FC: Végh- Pető, Lan- tai, Kuttor, Csertői, Ivanics, Ja- godics, Hajszán (Korsós a 77. percben), Bordás, Popescu (Mi- riuta, a 46. percben), Hámori. Sopron: Milchram-Buzsáki, Németh, Kovács T., Ignácz, Ti- kosi, Nagy J., Majoros, Árpási, Chiratcu (Horváth az 59. perc­ben), Korsós. Gólszerzők: Hajszán, Miri- uta, Csertői, Hámori. DEBRECEN-ZTE 3-1 (3-0) Debrecen, 7000 néző. Ve­zette: Varga S. Debreceni VSC: Horváth B.- Gaica, Gojan, Sándor Cs„ Pető, Vadicska, Arany (Nagy- kaposi a 89. percben), Madar, Szathmári (Medvid a 88. perc­ben), Dombi, Sándor T. Zalaegerszeg: Tóth- Szabó I., Balog, Horváth J., Lendvai, Horváth A., Kutasi, Fuisz, Né­meth, Szabó II., Sebők (Szőke a 65. percben). Gólszerzők: Magyar, Arany, Sándor T., illetve Németh. NAGYKANIZSA-PMSC 0-0 Nagykanizsa, 6000 néző. Ve­zette: Arany. Nagykanizsa: Csáki- Ke­szeg, Kepe, Kiss (Szedlacsek a 32. percben), Iványi- Farkas, Hegedűs, Agic, Vidóczi, Filipo­vic, Fuisz (Fehér - a szünetben). Pécsi MSC: Géléi- Dienes, Szabados (Ulveczki a 42. perc­ben), Jaki, Schneider, Tolocsko, Warzycha, Dárdai, Virág (Len­gyel a 63. percben), Eszenyi, Fa­tusi. Piros lap: Dienes. BÉKÉSCSABA­PARMALAT 1-0 (0-0) Békéscsaba, 9000 néző. Ve­zette: Kiss B. Békéscsaba: Baji- Szenti, Csató J., Dávid (Varga az 58., Horváth L. a 63. percben), Mracskó, Fodor T., Csató S., Major, Kasik, Szarvas, Kulcsár. Parmalat: Disztl P - Keresz­túri, Toldi, Lőrincz, Zimmer­mann, Muzsnay (Jónás a 14. percben), Fodor I. (Pálfi a 73. percben), Tóth N., Bekő, Kun­de, Horváth F. Gólszerző: Csató S. VÁC-CSEPEL 0-0 Vác, 2000 néző. Vezette: Bede. Vác FC: Hámori- Nagy, Nyikos (Sallai a 61. percben), Lévai, Aranyos, Nyilas, Schwarcz, Romanek, Farkas, Füle, Hetesi (Burzi a 77. perc­ben). Csepel: Hajdú- Váczi, Tyu- kodi, Ács, Bereczki, Jakab (Szá­lai a 90. percben), Vancsa, Medgyes, Szekeres, Pena, Sü­veges (Puskas a 74. percben). KISPEST-VASAS 2-0 (0-0) Kispest, Bozsik-stadion, 10 000 néző, V: Vad Kispest, Bozsik-stadion, 10 000 néző. Vezette: Vad. Kispest: Brockhauser- Bán- fi, Plókai, Hahn, Csikós (Duró a 62. percben), Bárányos (Hamar az 58. percben), Forrai, Illés, Mátyus, Orosz, Kovács. Vasas: Sáfár- Mónos, Juhár, Geress, Jessy, Máriási, Vincze O., Váczi Z. (Gricajuk, az 50. percben), Simon A., Fischer, Jován (Borgulya, 68. percben). Gólszerzők: Hamar, Kovács. Az NB I. állása ÚTÉ FTC Kispest BVSC Békéscsaba Debrecen PMSC 8. Zalaegerszeg 9. Csepel 10. Vác 11. ETO FC 12. Sopron 13. Stadler FC 14. Nagykanizsa 15. Vasas 16. Parmalat Az Újpest-Ferencváros játsszák. 18 12 3 18 12 3 19 11 3 19 11 1 19 9 7 19 10 3 3 48-19 39 3 40-21 39 5 40-22 36 7 41-25 34 3 33-22 34 6 29-24 33 7 22-27 28 9 27-42 26 7 18-17 24 7 23-26 24 7 2 10 24-23 20 5 5 9 30-37 20 5 4 10 15-26 19 5 4 10 17-40 19 3 3 13 20-38 12 2 6 11 17-35 12 mérkőzést ma este 8 4 8 2 6 6 6 6 NB II. NYUGATI CSOPORT Nem a sugárzás jelentett veszélyt PAKS-BAJA FC 4-0 (3-0) Paks, 1000 néző. Vezette: Szökrény (Gergely, Faludi). Paks: Mausz- Jenei, Dzsi- novics, Kovács B., Nagy Z., Kádár (Bozsér, az 59. percben), Fejes (Sánta, a 72. percben), Neudl, Búzás, Babati, Horváth Á. Edző: Mihalecz István. Baja: Tomik- Kapics, Faddi, Palla, Szabó (Goretich G., a szünetben), Kiss J., Sárközi (Papp, a 78. percben), Kiss M., Bálint, Ádám, Csintalan. Edző: Hímer István. Sárga lap: Kiss M. a 38., Szabó a 40., Kovács B. az 54., Kapics a 65., Sárközi a 67., Bú­zás a 72., Ádám a 82. percben. 10. perc: Nagy Z. hosszan indította Búzást a bal szélen, akinek középreadását Babati ti­zenkét méterről a jobb sarokba lőtte, 1-0. 30. perc: Buzási jobb oldal­ról beívelt szöglete nyomán Babati hat méterről fejelt a léc alá, 2-0. 42. perc: Kovács B. szabad­rúgását az előre lopakodó Jenei közelről juttatta a hálóba, 3-0. 48. perc: Az első bajai veszé­lyes támadás futott a pályán. Ádám iramodott meg a bal szé­len, de beadását Csintalan tíz méterről fölé vágta. 87. perc: Faddi lövését könnyedén védte a paksi kapus. 88. perc: Babati ment el a bal szélen, beadást Horváth Á. öt méterről a jobb alsó sarokba pöckölte, 4—0. A paksiak első félidőben nyújtott sziporkázó, ötletes já­téka eredményességgel páro­sult. Szünet után a biztos veze­tés tudatában a paksi lendület kissé alábbhagyott, de ezt a ba- jaiak nem tudták kihasználni. Egy-két ellentámadást vezettek ugyan, de a hazai védők minden esetben könnyedén hárítottak. Kitűnt: Babati, Kovács B„ Nagy Z., Neudl, illetve Faddi, Palla, Kiss M. Mihalecz István: - Úgy ér­zem, hogy ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk. Hímer István: - Tartalékos volt a csapatom. Sok bajunk van, de bízom benne, hogy nem csak a húsvét miatt fogunk fel­támadni. Zerza József Az NB II. Nyugati csoport állása 1. BKV Előre 2. Siófok 3. Haladás 4. Mohács 5. Budafok 6. Paks 7. Százhalombatta 8. Veszprém 9. Keszthely 10. Dunaferr 11. Bajai FC 12. Tatabánya 13. Beremend 14. Sopron 15. ESMTK 16. PVSK 19 11 5 3 34-21 38 19 10 6 3 29-13 36 19 11 1 7 33-21 34 19 9 4 6 25-17 31 19 8 7 4 30-25 31 19 9 3 7 26-22 30 19 8 5 6 29-30 29 19 6 10 3 21-14 28 19 7 6 6 30-24 27 19 6 8 5 15- 9 26 19 6 5 8 24-39 23 19 5 4 10 18-27 19 19 5 3 11 29-32 18 19 5 3 11 24-34 18 19 5 3 11 15-33 18 19 2 5 12 14-35 11 Eredmények: Budafok-Veszprém 3-3, PVSK-BKV 2-2, Tatabánya-Beremend 1-1, Sopron-Sz.batta 2-1, Mohács-ESMTK 2-0, Si- ófok-Dunaferr 1-0, Keszthely-Haladás 0-2. NB II. KELETI CSOPORT A kécskei tavasz három pillanata TISZAKÉCSKEIFC- III. KÉR. TVE 3-0 (2-0) Tiszakécske, 1600 néző. Ve­zette: Szabó J. (Győr, Tompos). Tiszakécskei FC: Derdák- Herczku, Izsák, Drágán, Bállá L., Tuifel, Cseke, Bánföldi, Maczkó, Balia M., Szántó. Edző: Reszeli-Soós István. III. kér. TVE: Lippai (Zay, a 3. percben)- Földvári, Perger, Varga, György, Lendvai, Szabó, Balogh, Metzger, Kiss I., Jankov. Edző: Rákosi Gyula. Sárga lap: Izsák a 17., Ba­logh a 25. percben. Piros lap: Földvári a 45. percben. 18. perc: Cseke két nagy­szerű csellel ültette hintába a kerületi védelmet, majd Bán­földihez adott, aki pontosan ívelt középre, Bállá Mihály egyből Cseke elé csúsztatott. A kécskei játékmester helyezése Zay kapusról Bállá Mihály elé pattant, aki nyolc méterről az üres kapuba passzolt. 1-0. 45. perc: Szántó a jobb ol­dalról végzett el szögletrúgást. A pompásan beívelt labdát Bállá Mihály kapura fejelte, Zay kapus már tehetetlen volt, amikor Földvári kézzel men­tette meg csapatát a góltól. A kerületiek csapatkapitányát a gólba tartó labda szándékos ke- zezése miatt kiállították! A büntetőt Cseke végezte el és könnyed mozdulattal a jobb alsó sarokba lőtt. 2-0. 55. perc: Cseke a második félidőben háromszor is hely­zetbe került, negyedszerre már nem hibázott. Ekkor Bállá Mi­hály remek labdával indította Bánföldit, aki kitűnő ütemben adott a lendülettel érkező Cseke elé, s ő 14 méterről a kapu jobb alsó sarkába helyezett. 3-0. Erezhető volt: a kécskeiek mindent elkövetnek azért, hogy megszakadjon a kilenc forduló óta tartó bajnoki nyeretlenségi sorozat! A vizes, nehéz talaj el­lenére pompás hazai akciókat követően dörzsölgette elégedet­ten a tenyerét a lelkes kécskei közönség. A vezető gól is remek akciót követően született meg, s már mindenki biztos volt Re­szeli edző együttesének győzel­mében. A vendégeket dicséri, hogy a fordulás után tíz ember­rel játszva is elkerülték a ka­tasztrofális vereséget, amely pedig a helyzetek alapján csep­pet sem lett volna elképzelhetet­len. Most már csak azt a kér­dést kellene megfejteni, hogy az a csapat, amelyik a csoport egyik legjobbja ellen ilyen meggyőző játékra képes, miként tud gyakorta mélyen tudása alatt szerepelni..? Kitűnt: Cseke, Balia M., Balia L., Herczku, Bánföldi, Bállá L.,illetve Balogh, Perger. Reszeli-Soós István: - A mérkőzés előtt érthető ideges­ség volt érezhető a csapatban és a vezetésben is az eddigi siker­telenség miatt. Ezután a csapat ismét a jobbik arcát mutatta, szinte érthetetlen, hogy tudunk hétről hétre javulni, majd visz- szaesni. A támadójátékunk ki­fogástalan volt, s egy jó mérkő­zésen egy nagyon jó erőkből álló Kerületet sikerült legyőzni. Csak így tovább! Rákosi Gyula: - Úgy tűnik, nálunk már húsvét van, hiszen nyuszik játszottak a pályán. Úgy fest, idegenben nem tu­dunk eredményesek lenni, a si­kerért ennél jóval többet kell tenni. Rajtmár István Az NB II. Keleti csoport 4||4cn 1. MTK 19 16 2 1 38- 5 50 2. Salgótarján 19 11 3 5 39-22 36 3. Kaba 19 9 6 4 25-16 33 4. Kazincbarcika 19 10 3 6 34-27 33 5. Diósgyőr 19 6 10 3 21-16 28 6. III. kér. TVE 19 7 5 7 24-26 26 7. Tiszakécske 19 6 7 6 25-16 25 8. Balmazújváros 19 7 3 9 32-34 24 9. Szarvas 19 6 6 7 20-23 24 10. Gödöllő 19 5 8 6 21-25 23 11. Hajdúnánás 19 6 5 8 13-19 23 12. Nyíregyháza 19 6 5 8 18-26 23 13. Hatvan 19 4 7 8 20-28 19 14. Hódm.vásárhely 19 4 7 8 21-31 19 15. Tiszavasvári 19 4 6 9 26-37 18 16. Miskolci VSC 19 2 3 14 13-39 9 Eredmények: Salgótarján-Nyíregyháza 1-0, MTK-Szarvas 3-1. Balmazújváros-Tiszavas- vári 1-4, Kaba-Hatvan 0-0, Hódmezővásár- hely—Diósgyőr 0-0, Miskolc-Kazincbarcika 0-0, Hajdúnánás-Gödöllő 2-2. Tiszakécske-III. Kér. TVE 3-0! Kilenc bajnoki forduló óta nem örülhettek bajnoki győze­lemnek a kécskei játékosok. Szombaton este viszont boldogan jöttek le a pályáról Csekéék.