Petőfi Népe, 1995. április (50. évfolyam, 77-100. szám)

1995-04-03 / 78. szám

1995. április 3., hétfő Labdarúgás 11. oldal NB III. ALFÖLD CSOPORT Kovács doktor két gólt hintett A kecskeméti játékosok örülnek az újabb győzelemnek. KECSKEMÉTI TE- SZEGEDIVSE 2-0 (0-0) Kecskemét, 600 néző. Vezette: Megyebíró. Kecskeméti TE: Molnár L. - Márics, Nagy L., Pisont, Sass, Szénási, Linka G., Lázár (Ju­hos), Farkas Z., dr. Kovács, Vén. Edző: Linka József. Szegedi VSE: Demeter - Takács, Krajczár, Zámbori, Puskás (Sándor), Kothenc, Ud. vari, Djurics (Süli), Pikó, Tóth Á., Várszegi (Turbucz). Edző: Lóczi István. 61. perc: Az első gólra több mint hatvan percet kellett várni a lila-fehér szurkolóknak. Ek­kor Farkas Z. jobbról, az oldal­vonal közeléből középre lőtte a labdát. A szegedi kaputól tíz méterre dr. Kovács lekezelte, majd félfordulattal a kapu kö­zepébe továbbította: 1-0. 75. perc: Linka hosszú indí­tásával Farkas Z. egészen az alapvonalig robogott. Beadása átszállt a védők és a kapus feje fölött is. Éppen dr. Kovács elé került, aki előrevetődve élesen fejelt a hosszú sarokba: 2-0. A vasutasgárda hatvan per­cen keresztül szinte a teljes csapatával a saját kapuja előte­rét tartotta megszállva. Kontra­támadásra alig vállalkoztak, s az első félidőben mindössze kétszer jutottak el a KTE kapu­jáig. A kecskemétiek ekkor még jobbára középen erőltették a játékot. Vén előtt nyílt az egyetlen gólhelyzet, ám azt ki­hagyta. A második játékrészben már többször sikerült a kecs­kemétieknek a szegedi védők mögé kerülni. Doktor Kovács, akit az egykori játékostársai - főleg Udvari - a durvaságok sorozatával „tüntették ki”, két szép góllal jelentős részt vállalt a kecskeméti lila-fehérek sike­rében. A KTE együtteséből a csa­patkapitány Linka középen jól irányzott. Hátul jól zárt és ügyesen adogatott a kecskeméti védelem. Kitűnt: Linka, Pisont, dr. Kovács, Farkas U„ Vén, illetve Demeter, Pikó, Takács. Ifjúsági eredmény: Kecs­keméti TE-Szegedi VSE 0-3. Döntetlen sok durvasággal KISKŐRÖSI FC- KISKUNFÉLEGYHÁZI TK 1-1 (1-0) Kiskőrös, 800 néző. Vezette: Rózsa. Kiskörös: Békési - Aszódi, Málik, Lengyel, Beregszászi, Miskovicz, Ágócs, Pecznyik, Pásztor (Sendula), Tóth (Vere- bélyi), Szendrei. Edző: Szlovák László. Kiskunfélegyházi TK: Bánó - Fekete I., Márton, Skribics, Korom, Újfalusi, Papp, Csin- csák, Fórizs, Kertész (Fekete Zs.), Bertus. Edző: Iványi Mi­hály. 10. perc: Tóth bedobását Szendrei továbbcsúsztatta és Agócs a kimozduló kapus felett az üres kapura fejelt, ám Skri­bics a gólvonalról mentett. Óri­ási helyzet volt! 15. perc: Miskovicz a lesre játszó védők között egyedül ug­rott ki a labdával. Elfektette a kapust is, majd 16 méterről a hálóba emelte a labdát: 1-0. 31. perc: Bertus távoli lö­vése a bal kapufáról pattant vissza a mezőnybe. 59. perc: Lengyel egyedül tört kapura, de a kimozduló Bánó lábbal mentette a lövését. 74. perc: Fórizs robogott a jobb oldalon, majd futtából nagy gólt ragasztott a rövid felső sarokba: 1—1. Az NB III-as megyei rang­adó nagy csatát hozott. A nagy győzni akarás azonban sajnos gyakran csapott át durvaságba. A helyzetek alapján a Kiskőrös valamivel közelebb állt a győ­zelemhez. Kitűnt: Aszódi, Miskovicz, Pecznyik, illetve Bánó, Skri­bics. Ifjúsági eredmény: Kiskő­rösi FC-Kiskunfélegyházi TK 0-0. A forduló negatív meglepetése SZENTES-KSC RSC 2-0 (2-0) Szentes, 800 néző. Vezette: Dajka. KSC: Kirí- Lapsánszki (Pet- ruska), Szendrődi, Juhász, Bende, Sánta, Salacz, .Máté (Preiner), Csordás, Barna Cs., Mádi (Némedi). Edző: Lo- sonczy László. 2. perc: Verebélyi a tizenha­tos vonalon leszerelte a labdát vezetgető kecskeméti védőt és két lépés után jobbal, laposan a kapu hosszú sarkába lőtt: 1-0. 11. perc: Gulyás ragyogó ke­resztlabdával indította a bal ol­dalon Juhászt, aki a 16-os sar­kánál „hintába ültette” védőjét, majd lemásolta csapattársa produkcióját, 14 méterről ki­lőtte a hosszú sarkot: 2-0. 75. perc: Salacz sérülése mi­att elhagyta a pályát, így a cse­relehetőségeit már kihasználó Kecskemét 10 főre fogyatko­zott. A Szentes meglepően maga­biztosan tartotta otthon a há­rom bajnoki pontot. Az első perctől az utolsóig megállás nélkül harcolt az egész csapat és agresszív, de sportszerű já­tékukkal úgy meglepték ellen­felüket, hogy Losoncy edző egyetlenegy játékosa teljesít­ményét sem találta elfogadha­tónak. Kitűnt: Molnár, Gulyás, Verebélyi, Ottlik, illetve senki. Ifjúsági eredmény: Szen­tesi SC-KSC 0-3. MEGTEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG Egyre tömörebb az élmezőny KUNSZENTMIKLÓS- IZSÁK 3-1 (3-1) Kunszentmiklós, 500 néző. Ve­zette: Horváth (Fricska, Kiss J.). Kunszentmiklós: Búzási - Erdősi, Herczeg, Rónai, Hege­dűs, Horváth (Duzmath), Jo- ván, Lippai, Gyurováth, Ko­vács S., Kovács T. (Molnár). Edző: Varga József. Izsák: Erdei - Mezei G., Ja- kus, Bonea, Szabó (Mezei K.), Boronkai, Gazdag, Csontos (Korenika), Óvári, Kökény, Tóth (Mezei Zs.). Edző: Száz Sándor. Gólszerzők: Lippai, Gyuro­váth, Kovács S., ill. Kökény. A kitűnő iramú mérkőzésen jobb első félidei játékával meg­érdemelten nyert a hazai gárda. Kitűnt: Rónai, Hegedűs, Gyurováth, Kovács S., ill. Er­dei, Bonea. Ifjúsági eredmény: Kun- szentmiklós-Izsák 1-0. KUNBAJA-HAJÓS 0-1 (0-0) Bácsalmás, 450 néző. Vezette: Kara (Karácsonyi, Nagyhe- gyesi). Kunbaja: Szőke - Farkas Z„ Wettstein R., Radu, Sorin, Cso- szics, Kákonyi, Szalai (Éber), Evanics, Barna Z. (Markovics), Révész G. Edző: Szőcs Lázár. Hajós: Székely - Rácz, dr. Koch, Rendes, Hubert, Tóth S., Fuszenecker, Tóth R., Mis- kolczi, Sztankov (Hepp), Ginál (Szűcs). Edző: Alföldi Albert. Gólszerző: Hepp. A kunbajai csapat egy fél- időnyi előnyt adott a Hajósnak. Kitűnt: Farkas Z., Rvanics, ill. dr. Koch, Hubert, Tóth R., Hepp. Ifjúsági eredmény: Kun- baja-Hajós 1-4. MÉLYKÚT- LAJOSMIZSE 2-1 (0-1) Mélykút, 700 néző. Vezette: Berger (Kadán, Csontos). Mélykút: Kiss - Fracskó, Pfendlert, Nuszpl (Kárász), Vojnics, Zámbó, Kránicz, Pie- gel (Velez), Kiss-Máté, Feny­vesi, László (Kiss S.). Edző: Tápai Tibor. Lajosmizse: Dávid - Szent- jóbi, Kovács, Buda (Boda), Pa­taki, Torbavecz, Mátéfi A., Árva (Pataki), Nagy, Mátéfi L., Ozsváth. Edző: Kiss László. Gólszerzők: Zámbó, Krá­nicz, illetve Árva. Árva révén a vendégek sze­reztek vezetést. Zámbó érintés nélküli szögletből lőtte a mély­kútiak egyenlítő gólját. A 80. percben Zámbó beadását Krá­nicz vágta a hálóba, s ezzel nyertek a mélykútiak a listave­zető Lajosmizse ellen. Kitűnt: az egész hazai csa­pat, illetve Kovács, Árva. Ifjúsági eredmény: Mély- kút-Lajosmizse 3-0. SOLTVADKERT- KISSZÁLLÁS 0-0 Soltvadkert, 400 néző. Vezette: Prikidánovics (Atyánszki, Nagy). Soltvadkert: Dobszai - Ko­vács, Csesznegi, K. Molnár, Becsi, Marton, Filus, Sörös, Horváth, Katzenbach, Gillich. Edző: Bajusz Péter. Kisszállás: Urlauber - Csin- csák, Golovics, Csimburovics, Kovácsevics, Szűcs, Rutai, Szauer, Tóth, Hánzs (Simity), Csemák (Steiner). Edző: Szabó Gábor. A változatos, jó iramú mécs­esén a Kisszállás nem tudta helyzeteit gólra váltani, így a lelkesen játszó hazaiak megér­demelten szereztek egy pontot. Kitűnt: Doszai (a mezőny legjobbja), Kovács, Becsei, Fi­lus, ill. a Kisszállásból senki. Ifjúsági eredmény: Solt- vadkert-Kisszállás 2-1. BAJASZENTISTVÁN- NEMESNÁDUDVAR 1-1 (1-0) Bajaszentistván, 250 néző. Ve­zette: Harkai (Bortyuk, Ha­lász). Bajaszentistván: Kámán - Nagy, Kovács, Káli, Miókovics (Szabó), Vaits, Pál, Magdali, Majoros (Györgyfalvi L.), Horváth, Lohoczky (György- falfi E.), Edző: Viszmeg István. Nemesnádudvar: Varga - Nébl, Budimácz, Koch J., Koch P., (Kiss P.), Mezőfi Z., Ara­nyos, Simon, Szűcs, Szabados, Czvetnics. Szaktanácsadó: Ró­nai Sándor. Gólszerzők: Káli ill., Szűcs. A 16. percben Káli csúszta­tott fejesével szereztek vezetést a hazaiak. A Nádudvar Szűcs szabadrúgásgóljával egyenlí­tett. A döntetlen igazságosnak mondható. Kitűnt: Kovács, Vaits, Mag- . dali ill., Mezőfi Z., Aranyos, Simon. Ifjúsági e.: Bajaszentistván- Nemesnádudvar 3-0. KEREKEGYHÁZA- HELVÉCIA 2-0 (0-0) Kerekegyháza, 300 néző. Ve­zette: Pákolicz (Rogács, Feny­vesi). Kerekegyháza: Berta - Duzmath, Fekete, (Matúz), En­gel, Kulman, Csorba, Váczi, Herczeg, Tóth (Kenderes), Joszt, Gogolák (Danics). Edző: Márton Pál. Helvécia: Kovács F. - Mol­nár, Országh, Dinnyés, Bos- nyák, Thám, Csorba (Fazekas), Oláh (Nagy), Domokos, Ko­vács P., Szalai. Edző: Bánhídi József. Gólszerzők: Joszt (11-es- ből), Tóth. Á sérült Matát és Mátét nél­külöző Helvécia nem tudta fel­venni a versenyt a jól játszó ha­zaiakkal. Kitűnt: Engel, Kulman, Tóth, Joszt, Gogolák ill. Mol­nár, Oláh, Kovács P. Ifjúsági eredmény: Kerek- egyháza-Helvécia 0-1. CSENGŐD- BÁCSALMÁS 0-2 (0-1) Csengőd, 200 néző. Vezette: Tóth (Dömény, Lencsés). Csengőd: Orell - Vukma- nov, Benkő, Lukács (Fodor), Kecskés, Szőregi, Vadászi, Mi­hály (Németh), Fésűs, Kiss S., Király. Edző: Kiss István. Bácsalmás: Zsemberi - Szabó, Pencz, Popov, Száhl, Dombi, B. Szabó (Kiss), Mar­git, Sznyehola (Mándics), Kő­vári, Serbanat. Edző: Ónodi Tamás. Gólszerzők: Száhl, Kővári. A közepes színvonalú talál­kozón a vendégek megérdemel­ten győztek. Kitűnt: Vukmanov, Benkő ill. Szabó, Pencz, Száhl, Mar­git, Kővári. Ifjúsági eredmény: Csen- gőd-Bácsalmás 2-0. KISKUNHALASI FC- SOLT FC 4-2 (1-1) Kiskunhalas, 300 néző. Ve­zette: Ártim (Kecskés, Törö- csik). Kiskunhalas: Kun - Kiss, Szemerédi, Vincze, Molnár, Kamara (Horvai), Ambrus, Bo­dor, Andróczki, Sz. Kovács, Rádóczi. Edző: Szabó Mihály. Solt: Molnár (Szente) - Sze­keres, Gróf, Sz. Sztajanovics (Radványi), Persóczki, Zsibók, Horváth, Bajnok, Döbrentei, D. Sztojanovics, Fehér. Edző: Czindler István. Gólszerzők: Andróczki 2 (egyet 11-esből), Ambrus 2, ill. Horváth, D. Sztojanovics. Az első félidőben a vendé­gek támadtak többet. Szünet után az addig villogó D. Szto- janovicsot Kiss kikapcsolta a játékból és ez döntőnek bizo­nyult. A Halas - 2-2 után - a 83. és a 91. percben lőtt gyors kontrákból szerezte meg a győ­zelmet. Kitűnt: Sz. Kovács (a me­zőny legjobbja), Kun, Kiss, Ambrus, Andróczki, ill. D. Sztojanovics. Ifjúsági eredmény: Kiskun- halas-Solt 5-0. A megyei I. osztályú bajnokság 1. Lajosmizse 18 2. Mélykút 3. Bácsalmás 4. Kisszállás 3. Izsák 6. Kunszentmiklós 7. Hajós 8. Kerekegyháza 9. Nemesnádudvar 10. Solt 11. Helvécia 12. Soltvadkert 13. Kunbaja 14. Csengőd 15. Bajaszentistván 16. Kiskunhalas allasa 11 3 4 54-15 36 18 10 4 4 33-13 34 18 10 4 4 31-19 34 18 9 6 3 36-21 33 18 9 4 5 40-22 31 18 8 6 4 35-24 30 18 8 2 8 31-34 26 18 8 2 8 27-31 26 18 7 4 7 25-24 25 18 7 4 7 34-34 25 18 7 4 7 28-31 25 18 5 6 7 26-26 21 18 4 5 9 23-38 17 18 4 3 11 29-35 15 18 4 3 11 2042 15 18 2 2 14 27-90 8 A megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság állása 1. Mélykút 18 15 2 .............. 2 . Helvécia 18 12 2 3. Lajosmizse 18 12 2 4. Kerekegyháza 18 10 4 5. Bajaszentistván 18 11 — 6. Hajós 18 10 3 7. Izsák 18 9 4 8. Solt 18 9 ­9. Kunszentmiklós 10. Kiskunhalas 11. Csengőd 12. Soltvadkert 13. Bácsalmás 14. Nemesnádudvar 15. Kisszállás 16. Kunbaja 8 3 6 4 6 3 1 88- 16 47 4 41- 23 38 4 81- 40 35 4 49- 25 34 7 44- 34 33 5 55- 36 30 5 47- 34 28 9 48- 41 27 7 40- 42 27 8 39- 37 22 9 41- 39 21 18 18 18 18 6 2 10 40- 39 20 18 4 3 11 31- 43 15 18 5 3 10 41- 74 15 18 2-16 15- 71 ­18 1 1 16 15-121 ­Megjegyzés: A Lajosmizse, az Izsák és a Ne­mesnádudvar csapatától 3-3, a Kunbajától 6, a Kisszállástól 9 büntetőpont levonva, illetve a Kisszállás és a Kunbaja később megszerzendő pontjaiból még 3-3-at kell levonni. Fél gőzzel is biztos győzelem Több kérője is akadt a bolgár csatárnak KALOCSAI FC- KISKUNDOROZSMA 2-0 (2-0) Kalocsa, 1200 néző. Vezette: Zábrák. Kalocsa: Gojtán- Iván, Aradi, Paletta, Bankes (Bala­ton), Márton, Fekete (Mácsai), Farkas, Kiss (Sallai), István, Kovács. Edző: Molnár Ferenc. 12. perc: Farkas beadását Pa­letta a hálóba fejelte: 1-0. 42. perc: Palettát rántották le a 16-oson belül. A megítélt 11-est István belőtte: 2-0. A lelkes és a mezőnyben ügyesen játszó vendégek ellen a várakozásnak megfelelően jó és magabiztos játékkal nyert a kalocsai együttes. A házigaz­dák fölényét nem igazán fejezi ki a kettőgólos különbség, mi­vel a mérkőzésen sokkal több helyzetet alakítottak ki a kalo­csai csatárok, mint a vendégek támadói. Kitűnt: Aradi, Paletta, Far­kas, Kovács, illetve Kemenes. Ifjúsági eredmény: Kalo- csa-Kiskundorozsma 2-0. Az NB III. állása 1. KTE 18 12 3 3 47-15 39 2. Kiskőrösi FC 18 9 5 4 34-16 32 3. Kalocsa 17 9 4 4 31-17 31 4. KTK 18 7 8 3 30-21 29 5. Szegedi FC 18 9 2 7 33-26 29 6. Szegedi VSE 18 8 4 6 26-19 28 7. Gyula 18 8 4 6 24-19 28 8. Szentesi FC 16 8 4 4 14-11 28 9. Makó 18 8 2 8 30-23 26 10. KSC RSC 18 7 4 7 34-20 25 11. OMTK 18 7 2 9 27-27 23 12. Kiskundorozsma 17 6 3 8 31-34 21 13. Mezőberény 18 6 2 10 14-45 20 14. Cegléd 18 5 4 9 24-31 19 15. Békés 18 4 2 12 18-45 14 16. Mezőkovácsháza 18 2 1 15 10-58 7 Eredmények: Szeged FC-Cegléd 1-1, Mezőberény-Mezőkovácsháza 1-0, Gyula- Makó 2-0, OMTK-Békés 3-1. A sokszoros német labdarúgó bajnokcsapat, az FC Bayem München komolyan érdeklődik a tavalyi év legjobb labdarúgó­jának válaszott bolgár Hriszto Sztoicskov iránt. A dpa német hírügynökség jelentése szerint Jose Maria Minguela, a bolgár válogatott játékos menedzsere az „El Mundo Deportivo” spa­nyol sportnapilapnak úgy nyi­latkozott, hogy a bajorok már jelentkeztek nála Sztoicskovért. A menedzser hozzátette, hogy az év futballistáját szeretné megszerezni a Paris St. Ger­main, az Atletico Madrid és az Intemazionale is. A 29 éves Sztoicskovot jövő nyárig szer­ződés köti a spanyol FC Barce­lonához, sőt annak letelte után is elővásárlási joggal rendel­keznek á katalánok. A kitűnő csatár azonban mostanában va­lahogy nem találja meg a han­got Johan Cruyff edzővel, ezért már többször bejelentette távo­zási szándékát.- Jelenleg minden tőlem függ. Ha elhagyom a Barcelo­nát, olyan klubot akarok válasz­tani, amelyben fantáziát látok ­mondta Sztoicskov, aki egy bolgár rádióadásban azt is kije­lentette, hogy edzőjével nem akar többet beszélni.- Képtelen vagyok vele együtt dolgozni! O a felelős mindenért, ami a Barcelonánál jelenleg történik. Cruyff nem úgy gondolkodik, mint egy edző, sokkal inkább úgy, mintha ő lenne a legjobb játé­kos. A „Barnánál” töltött máso­dik évemben kezdődtek gondja­ink egymással - mondta Szto­icskov, aki ötödik idényét játsz- sza a katalán csapatban.