Petőfi Népe, 1994. szeptember (49. évfolyam, 205-230. szám)

1994-09-12 / 214. szám

10 Labdarúgás 1994. szeptember 12., hétfő Kemény, bíráló csabai vádak • Babócsy, a Stadler FC remek formában védő kapusa a békéscsabai Fodor elől üti el a labdát. Kis híján örömtüzek gyúltak péntek este Akasztón és Kiskő­rösön. Volt is ok a lelkesedésre, hiszen a Stadler FC, Bács-Kis- kun megye első NB I-es labda­rúgócsapata negyedik bajnoki mérkőzésén 2-0-ra nyert az él­csoporthoz tartozó Békéscsaba otthonában. A találkozó után Pásztor József, a csabaiak edzője meglepő nyilatkozatot adott: - Ilyen stesszhatás alatt nem lehet játszani. Ugyanis hét közben a kiskőrösiek közül - például Tőzsér Gyula, az egyik vezetőjük - néhány játékosun­kat megkerestek és ajánlattal él­tek feléjük. Márpedig ez nyo­masztólag hatott az egész csa­patra. A bírálatot elmondtuk Bartos Zoltánnak, a Stadler FC szak­osztályvezetőjének, aki így rea­gált rájuk: - Rendkívül sajná­lom, hogy Pásztor Józsi ennyire elragadtatta magát a győzel­münk után, amely tényleg felér egy kisebbfajta csodával, de a játék képe alapján teljesen meg­érdemelt! Csapatunk pénteki já­tékával egyértelmű választ adott az eddig kétkedőknek és ezzel azt hiszem, megkezdhetjük a felfelé kapaszkodást a tábláza­ton, bár még rengeteg tenniva­lónk van minden viszonylatban. Stadler úr, a csapat tulajdo­nosa a következőképpen véle­kedett: - Egyszerűen képtelen vagyok megérteni, miért próbál meg befeketíteni bennünket Pásztor Jóska! Egy biztos, és ezt tényként kell elkönyvel­nünk, hogy a csapat szerkezeté­nek átalakítása az aktívabb tá­madójáték irányába meghozta a gyümölcsét és ez nagyon remé­lem, hogy további erőt ad mindannyiunknak. A pillanat­nyi helyzet szerint jól halad az akasztói stadion építése is és a terveink valóra válnak, akkor a Vác elleni mérkőzésünket már tényleg hazai környezetben játszhatjuk majd le, addig vi­szont még szeretnénk néhány pontot elcsípni idegenből. Pásztor József nyilatkozata egyébként nagy vihart váltott ki Kiskőrösön is. Bundázással vá­dolta a győztes csapatot, bár megjegyezte, ettől függetlenül győzni kellett volna Csabának. A nyilatkozatban szereplő Tő­zsér Gyula technikai vezetőt szeptember elején nem megfe­lelő munkavégzés miatt elküld­ték. Elképzelhető-e, hogy egy elbocsátott dolgozó még bundá- zási kísérletet tesz a volt csapata érdekében? Azt is mondják a szurkolók, hogy májusban és júniusban Pásztor József megjelent a kis­kőrösi NB Il-es mérkőzéseken. Ilyenkor a meccsek után is ott maradt a sportvezetőkkel. Ek­kor felröppent a hír, hogy Pász­tor lesz az újonc gárda mestere. Mit gondolhat olyankor a szur­koló, amikor a vesztes csapat edzője bundázással próbálja magyarázni az eredményt? A váratlan győzelem mámo­rában is felhasználható tanul­ság: a Stadler FC csapatépítése a kezdeti vereségek ellenére jó úton halad, a védelme megüti az NB I-es szintet. A középpályá­sok összetétele, a befejező csa­tárok iránti bizalom meghozza a győzelem lehetőségét. A szur­kolók hangjára - mely épfien a féltés miatt lehet segítség - ér­demes figyelni a szakvezetők­nek. Továbbra is vergődik a Sopron KISPEST HONVÉD- SOPRON 2-0 (0-0) Bozsik stadion, 5000 néző. Vezette: Juhos. Kispest Honvéd: Brockhau- ser - Bánfi, JForrai, Hahn, Pi- sont, Illés, Milinkovics, Csehi, Puhalak (Kovács K. a 61. perc­ben), Sallói (Orosz a 75. p.), Hamar. Sopron: Milchram - Varga, Dragoner, Nagy, Árpási, Bor­sos, Chiratcu (Deák a 87. p.), Ignácz, Szántó, Fischer (Korsós az 58. p.), Majoros. Gólszerzők: Hahn, Orosz. Kitűnt: Hahn, Forrai. Pisont, Illés, Csehi illetve: Milchram, Nagy, Árpási. Kiállítva: Dragoner. DEBRECENIVSC- CSEPEL 1-0 (1-0) Debrecen, 4500 néző. Ve­zette: Varga S. Debrecen: Horváth - Ba­logh, Gojan, Sándor Cs., Szathmári, Dombi, Sándor T., Buliga (Vadicska a 62. p.), Ma­dár, Tóth Gy. (Arany a 84. p.), Ilea. Csepel: Hajdú - Váczi, Be- reczki (Tyukodi a 30. p.), Ács, Szalai, Vancsa, Jakab, Puskás, Medgyes, Pena, Szekeres. Gólszerző: Sándor T. Kitűnt: Horváth, Gojan, Tóth Gy., Sándor T. illetve Hajdú, Vancsa, Szekeres, Pus­NAGYKANIZSA- VASAS 2-1 (1-0) Nagykanizsa, 7000 néző. Ve­zette: Ständer. Nagykanizsa: Csáki - Tóth, Kepe, Iványi, Szalai (Svélecz a 64. p.), Farkas, Kiss, Agics, Vi- dóczi, Fehér (Kajdy a 70. p.), Fuisz. Vasas: Sáfár - Mónos, Ga- laschek, Juhár, Máriási, Vincze, Szenes, Tímár, (Gricajuk, az 58. p.), Simon, Jován (Jessy a 46. p.), Földes. Gólszerzők: Vidóczi, Fuisz, illetve Galaschek (11-esből). A nagykanizsai csapat hazai pályán még nem vesztett pon­tot. Kitűnt: Tóth, Kepe, Agics, Vidóczi, illetve Máriási, Gala­qpVipIc VÁC FC SAMSUNG- PÉCSI MSC 2-2 (0-2) Vác, 2000 néző. Vezette: Vágner. Vác: Koszta - Nagy, Ara­nyos, Kasza, Nyilas, Kriska, Aczél, Farkas (Zvara a 76. p.), Romanek, Dzurják (Szedlacsek a 46. p.), Füle. Pécsi MSC: Géléi - Mállón, Dienes, Braun, Ulveczki (Fehér az 52. p.), Dárdai, Warzycha, Lengyel, Virág, Tököli, Nie­derbacher. Gólszerzők: Füle 2 (egyet 11-esből), illetve Lengyel, Nie­derbacher. Kitűnt: Füle, illetve Géléi, Lengyel. Kiállítva: Koszta illetve Warzycha. ETO FC GYŐR- FERENCVÁROS 1-1 (0-0) Győr, 10 000 néző. Vezette: Pillér. ETO FC: Végh - Farkas, Lázár, Kuttor, Csertői, Árgye- lán, Jagodics (Tóth a 46. p.), Miriuta, Hajszán (Kocsis a 46. p.), Hámori, Popescu. Ferencváros: Szeder - Si­mon, Lipcsei, Kuznyecov (Al­bert a 70. p.), Páling (Nagy a 76. p.), Szűcs, Lisztes, Keller, Czéh, Zavadszky, Christiansen. Gólszerzők: Csertői, illetve Lisztes. Kitűnt: Végh, Farkas, Kut­tor, illetve Simon, Lipcsei, Lisz­tes. BVSC-DREHER- ZALAEGERSZEG 3-0 (2-0) Szőnyi út, 1 000 néző. Ve­zette: Arany. BVSC: Tarlósi - Marozsán, B. Szabó, Wemer, Nagy, Ko­módi, Bognár, Urbányi, Farkas, Bükszegi (Joó a 89. p.), Kovács Z. (Frank a 76. p.). ZTE: Tóth (Vincze, 80.) - Balogh, Szabó I. Zs., Horváth, Lendvai, Szabó R. (Szőke a 42. p.), Kovács Zs., Fújsz, Varga (Sztipánovics a 62. p.), Preisin- ger, Németh. Gólszerzők: Komódi, Bük­szegi, Bognár. A BVSC végig fölényben ját­szott, s ha a biztos vezetés bir­tokában nem vesz vissza a tem­póból, akkor nagyobb különb­séggel is nyerhetett volna. Kitűnt: Bognár, Urbányi, Komódi, illetve Fújsz. Kiállítva: Horváth. Az ÚTE-Parmalat mérkőzést hétfőn 19 órakor játsszák. Az NB I. állása 1. ÚTÉ 4 4 21- 5 12 2. Kispest 5 3 2 10- 3 11 3. Békéscsaba 5 3 1 ' 11- 8 10 4. BVSC 5 3 1 1 9- 6 10 5. Debrecen 5 3­2 6- 6 9 6. Nagykanizsa 5 3­2 6- 8 9 7. PMSC 5 2 2 1 7- 8 8 8. FTC 5 2 1 2 10-11 7 9. Zalaegerszeg 5 2 1 2 8-11 7 10. ETOFC 5 1 2 2 4- 6 5 11. Vasas 5 1 1 3 10-12 4 12. Csepel 5 1 1 3 2- 4 4 13. Vác 5 1 1 3 6- 9 4 14. Stadler FC 4 1­3 2- 3 3 15. Parmalat 3­2 1 6- 7 2 16. Sopron 5­1 4 5-16 1 NB II. NYUGATI CSOPORT Megvan az első három bajai pont BAJAIFC- PAKS 2-0 (1-0) Baja, 1200 néző. Vezette: Hidassy (Fodor, Nagy I.) Bajai FC: Tomik- Szűcs, Pintér, Raffai, Szabó B. (Palla a 17. percben), Kiss M., Faddi, Kovács I., Ádám, Csemák, Marties (Rumán a 49. percben). Edző: Hímer István. Paks: Mausz- Jenei, Eger, Nagyfalusi, Neudl, Fejes, Ko­vács B., Sánta (Bozsér a 73. percben), Búzás, Babati, Hor­váth (Kádár a szünetben). Edző: Mihalecz István. Sárga lap: Fejes a 19. perc­ben, Szűcs a 32. percben, Nagy­falusi a 62. percben, Búzás a 70. percben, Kovács I. a 76. perc­ben, Bozsér a 80. percben. 7. perc: Sánta lépett ki a lesre játszó bajai védők mögül. A ki­induló, majd visszahátráló To­mikra vezette a labdát, a 16-oson belül balra akart cselezni, ám a kapus remek ütemben vetődve el tudta ütni a labdát. 23. perc: Palla hatalmas be­dobása után Faddi csúsztatta meg a labdát a rövid saroknál, | és az érkező Marties öt méter­ről, bal lábbal kapásból a jobb sarokba lőtt: 1-0. 26. perc: A bajai kaputól 17 méterre szabadrúgáshoz jutot­tak a vendégek. Búzás állt a labda mögé és lövése a bal ol­dali kapufáról pattant a me­zőnybe. 32. perc: Horváth becsapta Pailát a 16-oson belül, így rög­tön gólhelyzetbe került, ám az ötös jobb oldali sarkáról leadott lövése a jó ütemben kirepülő Tomikot találta el. 49. perc: Pintér a jobb oldal­ról ívelt középre szabadrúgás­ból, az éppen akkor beállt Ru­mán ébredt elsőnek, ám fejese néhány centiméterrel elkerülte a kaput. 65. perc: A bal oldalról vé­geztek el szögletrúgást a pak­siak. A beadás után csak a sze­rencse mentette meg a góltól a bajaiakat. Felszabadítani azon­ban ezután sem tudtak, sőt Raf­fai ütközött Kovács Bélával, a játékvezető pedig 11 -est ítélt. A mezőny legjobb játékosa, Bú­zás lőtte a büntetőt, de hiába küldte el Tomikot balra, a jobb sarok mellé helyezett. 81. perc: Újabb egyenlítési alkalmat szalasztottak el a ven­dégek. Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Fejes emelt kapura hét méterről, ám Tomik a léc fölé ütötte a labdát. 90. perc: Rumán alaposan megkeverte az ellenfél védel­mét, három játékost kicselezett, a kapust is elfektette, majd a kapu közepébe helyezte a lab­dát: 2-0. A paksiak ellen láthatták elő­ször bajnoki mérkőzésen, hazai pályán a bajai szurkolók Pintér Attilát, és bemutatkozott Ru­mán után Szabó Béla is, akit a Stadler FC csapata adott át ket­tős igazolással (sajnos kiújult sérülése, így hamar cserét kért). A vendégek szerezhették volna meg a vezetést a találkozó ele­jén, ám Tomik bravúrja segített. A Baja viszont első veszélyes támadását góllal fejezte be a szlovén vendégjátékos, Marties révén. Ezt követően a Paks csa­patának adódtak inkább lehető­ségei, de nem tudtak élni vele. A második játékrészben min­dent megtettek a vendégek az egyenlítés érdekében, de a Pin­tér vezérelte védelem nagysze­rűen helytállt. Ráadásul a kie­melkedően játszó paksi Búzás büntetőt hibázott. Á Bajai FC a II. félidő elején beállt Rumán góljával biztosította be győzel­mét a 90. percben. Kitűnt: Tomik, Pintér, Szűcs, Raffai, Faddi, Rumán illetve Búzás, Babati. Hímer István: Köszönöm a csapatnak ezt a csodálatos aján­dékot, hiszen pénteken született meg kisfiam. Mihalecz István: Az a csa­pat nyert, amelyik jobban hitt a győzelemben. Géczy Zsolt Az NB II Nyugati csoport állása 1. Siófok 2. Százhalombatta 3. Mohács 4. BKV Előre 5. Dunaferr 6. Beremend 7. Veszprém 8. Budafok 9. Bajai FC 10. Tatabánya 11. Keszthely 12. Paks 13. Haladás 14. ESMTK 15. PVSK 4 3 1 - 10- 5 10 4 3 1 - 6- 1 10 4 3-1 8-4 9 4 3-1 9-6 9 4 2 2 - 4-1 8 4 2 - 2 5- 5 6 4 12 1 2-2 5 4 12 1 6-8 5 4 112 5-6 4 4 112 3-4 4 4 I 1 2 8-10 4 4 112 4-6 4 4 1-3 5-6 3 4 1-3 6-9 3 4 1-3 4-8 3 16. Sopron 4 1-3 3-7 3 További eredmények: Veszprém-Budafok 0- 0, Dunaferr-Siófok 1-1, Haladás-Keszthely 2- 3, BKV Előre-Paks 1-0. Beremend-Tatabánya 2-1, Százhalombatta-Sopron 3-1, ESMTK­Mohács 1-3. NB II. KELETI CSOPORT A nézők többnyire unatkoztak III. KÉR. TVE- TISZAKÉCSKE 0-0 Hévízi út, 700 néző. Vezette: Oláh (Vajda, Mező). III. Kér. TVE: Zay - György, Pálvölgyi, Varga, Te­mesvári (Jankov a 17, percben), Danes, Perger (Kalusz a 73. percben), Kosa, Balogh, Kiss, Deszatnik. Edző: Rákosi Gyula. Tiszakécske: Lengyel - Drá­gán, Izsák, Ezsiás, Tuifel, Cseke, Bánföldi, Tóth, Balia L., Balia M., Török. Edző: Re- szeli-Soós István. Sárga lap: Tuifel a 13. perc­ben szövegelésért, Danes a 28. percben lerántásért. Az első negyvenöt perc szinte eseménytelenül zajlott. A csapatok rengeteg hibával ját­szottak. Sokszor adtak el labdát, amivel az ellenfél sem tudott mit kezdeni. A színvonal nem ütötte meg az NB Il-es szintet. A kilátogató nézőknek csak az unalom jutott. A kécskeiek óva­tosan tették-vették a labdát, a hazaiak pedig bátortalanul. A szünet után, a folytatásban, a 62. percben indult meg valami futballra is emlékeztető dolog. Kiss, a III. kér. csatára 8 méter­ről hagyott ki nagy helyzetet, a j kapus ölébe fejelt. • Cseke István Nyolc perc múlva a tisza- kécskeiek előtt kínálkozott gól­szerzési lehetőség. Cseke, a leg­jobb kécskei, a balösszekötő he­lyéről óriási erővel a bal kapufa mellé lőtt. A félidő hátralévő részében nem történt olyan esemény, ami megdobogtatta volna mindkét szurkolótábor A harmadik félidő Óbudán A tiszakécskei labdarúgókat elkísérő szurkolók kissé levegős autóbusszal tették meg az utat Budapesttől hazáig. Néhány magáról megfeledkezett, kissé alkoholos állapotú társaság úgy érezte, ha már döntetlenre vég­ződött a mérkőzés két félidő után, ők egy harmadikat kez­deményezhetnek. A távozó vendégszurkolókat kőzáporral búcsúztatták. A kövekkel nem kímélték a társasgépkocsit sem. A tettesek elfogására rend­őröket is kénytelenek voltak mozgósítani. A támadók közül néhánynak sikerült egérutat nyernie a sajnálatos eset után. Személyi sérülésről lapzártáig nem kaptunk hírt. Erélytelen játékvezetés KTK-SZEGEDI DÓZSA 0-1 (0-1) Kiskunfélegyháza, 500 néző. Vezette: Kurucz. KTK: Bánó - Karsai, Már­ton, Skrivic, Tokaji, Újfalusi, Fekete Zs., Kovács, Fórizs, Sí- ber (Fekete L), Kókai (Fütyű). Edző: Iványi Mihály. 34. perc: Bánó rosszul ütött ki egy labdát, amit azután Rácz a jobb felső sarokba emelt: 0-1. Az erélytelen játékvezetés mellett veszítettek a gyenge na­pot kifogó hazaiak. Kitűnt: a hazaiaktól senki, il­letve Csehó, Magyar, Miklósa. Kiállítva: Fekete Zs., illetve Rácz. Ifj. e.: KTK-Szegedi D. 4—2. szívét. A végeredmény híven tükrözi a játék képét. Kitűnt: Zay, Pálvölgyi, Danes, illetve Izsák, Tuifel, Cseke. Rákosi Gyula: - Igazságos eredmény született. Sajnos a góllövéssel hadilábon állunk. Reszeli-Soós István: - A minket elkísérő szurkolók átse­gítettek a holtponton, ezért kö­szönet nekik. Úgy érzem, a meccs legnagyobb helyzetét hagytuk kihasználatlanul. Egy nagyon erős csapattól szerez­tünk pontot. Az eredménnyel elégedett vagyok. Az NB II. Keleti csoport állása 1. MTK 2. Tiszakécske 3. Salgótarján 4. Nyíregyháza 5. Kaba 6. Balmazújváros 7. Kazincbarcika 8. Szarvas 9. Gödöllő 10. Hatvan 11. 111. kér. TVE 12. Hódm.vásárhely 13. Diósgyőr 14. Miskolci VFC 15. Hajdúnánás 16. Tiszavasvári 4 3 1 4 2 2 4 2 2 4 2 2 4 2 2 4 2- 4 2- 4 4 4 4 4 4 4 4 4- 2 - 2 - 2 1 2 1 1 2 1 1 1 2 1 1 2- 3 1 1 - 3- 1 3- 1 3 8- 1 9- 1 9- 5 9- 7 4- 2 11- 8 10- 8 3- 3 3- 3 3- 6 5- 6 5- 8 3- 4 4- 8 1- 6 2-13 Eredmények: Nyíregyháza-Salgótarján 2-2, Diósgyőr-Hódmezővásárhely 1-1, Tiszavas- vári-Balmazújváros 0-6, Hatvan-Kaba 0-0, Kazincbarcika-MVFC 5-2, Szarvas-MTK 0-1, Gödöllő-Hajdúnánás 0-0. Büntet a KTK? Mai számunkban nem tudunk részletesen beszá­molni a Kiskunfélegyházi TK-Szegedi Dózsa NB Ili­as labdarúgó-mérkőzésről, mert a félegyházi együttes vezetői úgy döntöttek, hogy nem adnak tudósítást. Rö­vid időn belül ez már a má­sodik eset, hogy egy szak­osztály vezetése ilyen dön­tést hozott. Sajnáljuk, ám reméljük, hogy meggondol­ják magukat, mert ezzel csak a szurkolóikat bünte­tik. Lapunk egyébként semmiféle zsarolásnak nem enged, és a jövőben is meg­írja az igazságot. Biztosak vagyunk benne, hogy ezzel minden sportszerető olva­sónk egyetért.