Petőfi Népe, 1994. szeptember (49. évfolyam, 205-230. szám)

1994-09-12 / 214. szám

1994. szeptember 12., hétfő Labdarúgás 11 NB III. ALFÖLD-CSOPORT MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG Kuntics ellenállhatatlan volt KTE védői és az üresen hagyott Magosi 12 méterről a bal felső sarokba lőtt: 1-0. 15. perc: Kuntics négy szép csel után kapura lőtte a labdát, mely végül a gólvonalon becsú­szó Bálint lábáról került a há­lóba: 1-1. 75. perc: Ócsai lopakodott előre, két csel után már a tizen­hatoson belülre került, majd vá­ratlanul lőtt, a labda pedig a jobb alsó sarokban kötött ki: 1- 2. 86. perc: Egy kontratámadás után az örökmozgó Kuntics cse­lezgetett a bal oldalon, majd középre adott és a jókor érkező Lázár egyből a léc alá bombá­zott: 1-3. 87. perc: Ismét Kuntics volt a főszereplő, sorra cselezte ki a ceglédi védőket, már szinte az alapvonalnál járt, amikor hirte­len lövésre szánta el magát és a jól eltalált labda a rövid sarok­nál vágódott a hálóba: 1-4. Sivic 22. percben történt kiál­lítása után rövid időre zavar tá­madt a KTE gépezetében, ami aztán gyorsan megoldódott, mert Linka József edző szeren­csés kézzel cserélt. Juhos he­lyére Lázárt küldte a pályára. A technikás játékos méltó társa lett a remekül játszó Kunticsnak és ők ketten a középpályán még emberhátrányban is szinte szét­zilálták a fiatal ceglédi csapatot. Ha még pontosabban céloznak, akkor a gólkülönbség még na­gyobb is lehetett volna. Kitűnt: Magosi, Implom, Sándor, illetve Kuntics (a me­zőny legjobbja), Lázár, Zentai, Virágh, Nagy L. Sándor. • Kuntics, a KTE csatára Gál mellett viszi el a labdát. CEGLÉD-KTE 1-4 (1-1) Cegléd, 600 néző. Vezette: Megyebíró. KTE: Dávid- Márics, Zentai, Virágh, Nagy L., Sivic, Ócsai, Linka (Bécs), Juhos (Lázár), Kuntics, Bálint (Forgó). Edző: Linka József. 13. perc: Egy jobb oldali ceg­lédi partdobás után sorozatban hibáztak a labda elfejelésével a Büntetőt hibázott a vendégcsapat MEZŐKOVÁCSHÁZA- KISKŐRÖSI FC 1-0 (0-0) Mezőkovácsháza, 400 néző. Vezette: Sipos. Kiskőrös: Békési- Laczina, Gubucz, Tóth, Beregszászi (Lengyel), Agócs, Pecznyik, Csimburovics, Szauer, Szűcs (Radulescu), Miskovicz. Edző: Szlovák László. 50. perc: Lucián a bal olda­lon kiugrott a vendég védők kö­zött, átgurított Szekeresnek, aki félmagasan a kapuba lőtt: 1-0. 65. perc: Dumitriu buktatta Tóthot a 16-oson belül. A meg­ítélt büntetőt Szűcs a jobb kapu­fára lőtte. Az első félidőben egyen­rangú ellenfélnek bizonyult a sereghajtó mezőkovácsházi együttes a listavezetővel szem­ben. Fordulás után a jobb játék­erőt képviselő, több volt NB I-es játékost felvonultató Kiskő­rös nem bírta feltörni a lelkese­désből és akarásból jelesre vizsgázó hazai csapat védelmét, amely ezzel megkezdte a fel­zárkózást a táblázaton. Kitűnt: az egész hazai együt­tes, illetve Gubucz, Szauer, Miskovicz. Ifjúsági eredmény: Mező- kovácsháza-Kiskőrös 2-0. A két együttes nem bírt egymással BÉKÉSI FC-KALOCSA 1-1 (0-0) Békés, 500 néző. Vezette: Serfőző. Kalocsa: Gojtán- Iván, Aradi, Márton, Paletta, Farkas, Miskolczi, Zsibók (Mácsai, Fe­kete) Evanics, Bolvári (Sallai), Vén. Megbízott edző: Hayerba- cher Ferenc. 70. perc: Czinanó szöktette a bal szélen Somvárit, akinek pa­zar beadását Horváth felhőfe­jessel küldte a hálóba: 1-0. 75. perc: Kapu előtti kavaro­dás után Mácsai bombaerős lö­vése Pribojszki kapust érintve vágódott a léc alá: 1-1. Az első 45 percben a csoport talán legjobb erőit felvonultató vendégek folyamatosan támad­tak, de az ellenakciók során a hazaiak is többször veszélyez­tettek. Fordulás után fokozódott az iram, javult a színvonal és óriási küzdelem alakult ki. A mérkőzés összképe alapján az eredmény reális. Kitűnt: Pribojszki, Czinanó, Ottlakán, Kondacs, illetve Far­kas, Miskolczi, Evanics, Vén. Ifjúsági eredmény: Békési FC-Kalocsa 2-0. Pontszerzés szerény teljesítménnyel I/Cf DCf_ KISKUNDOROZSMA 1-1 (1-0) Kecskemét, 500 néző. Ve­zette: Bogyó. KSC RSC: Kiri - Juhász, Engel, Kecskés, Bende, Truczka (Pécsi), Andriska (Kis- lőrinc), Máté, Csordás (Lap- sánszky), Barna, Lehota. Edző: Losonczy László. Kiskundorozsma: Tóth - Simonies, Szabó T., Ottlik, Me- gyesi (Markó), Fábián, Szabó G., Nagy, Móra (Gábor), Szabó Zs., Tóth. Edző: Ottlik Sándor. 25. perc: Andriska balról be­ívelt szöglete a védők fölött át- szállva az ötösön álló Lehotá- hoz került, aki a labdát közelről a hálóba vágta: 1-0. 31. perc: Barna perdítését Andriska 12 méterről nagy helyzetben a bal kapufa mellé gurította. 72. perc: Szabó Zs. legurított labdáját a felfutó Szabó T. a már vert helyzetben lévő kapus mellett vágta a hálóba: 1 -1. A 90 perc két ellentétes fél­időt hozott. Az elsőben a lendü­letesen játszó hazaiak beszorí­• Lehota, a gólszerző. tották ellenfelüket. A dorozsma­iak valóságos élő falat vontak a tizenhatosuk elé, és „el a kapu­tól” jelszóval arra rúgták a lab­dát, amerre álltak. Nem tudni, mi történt a szünetben, de a má­sodik félidőre egy teljesen más felfogásban játszó Dorozsma ­és KSC — lépett pályára. A ven­dégek feladták védekező harc­modorukat, több veszélyes ak­ciót vezettek, míg a hazaiak szétesően futballoztak. Az ala­csony színvonalú mérkőzés után mindkét csapat elégedett lehet az egy-egy ponttal. Már ha ilyen produkció után van ked­vük örülni. Kitűnt: a hazai együttesből senki illetve Szabó T., Ottlik, Tóth. Ifjúsági eredmény: KSC RSC-Kiskundorozsma 2-1. Az NB III. állása 1. KTE 5 4-1 20- 6 12 2. Kalocsa 5 3 2 ­7- 4 II 3. Kiskőrösi FC 5 3 11 13- 2 10 4. Makó 5 3-2 10- 4 9 5. Szegedi VSE 5 3-2 11- 7 9 6. Szegedi FC 5 3-2 9- 8 9 7. KTK 5 2 2 1 6- 3 8 8. Gyula 5 2 12 7- 5 7 9. Békés 5 2 12 6-13 7 10. Kkdorozsma 5 13 1 7- 6 6 11. Szegedi D. 5 113 4- 7 4 12. Cegléd 5 113 6-11 4 OMTK 5 113 6-11 4 14. KSC RSC 5 113 4- 9 4 15. Mezőberény 5 113 2-10 4 16. Mkovácsháza 5 113 3-15 4 Eredmények: Szegedi VSE-Gyula 2-0, Makó-Orosházi MTK 4-1, Szeged FC-Mező- berény 2-0. Megszerezte első győzelmét a Halas • Horváth, az izsákiak csatára viszi el a labdát a mélykúti játékos elöl. IZSÁK-MÉLYKÚT 0-0 Izsák, 400 néző. Vezette: Berger (Fejes, Csontos). Izsák: Erdei- Mezei G., Ja- kus, Bonea (Tóth), Mezei Zs. (Kuti), Szabó, Gazdag, Csontos, Horváth, Kökény, Óvári. Edző: Száz Sándor. Mélykút: Kiss- Facskó, Pfendler, Dózsa, Vojnics, Zámbó, Kis-Máté, Piegel (Po- szavcsics), Kárász (Kolompár), Fenyvesi, László. Edző: Tápai Tibor. Az őszi bajnoki fordulókon eddig remekül szereplő hazai együttes rengeteg gólhelyzetet elhibázott, míg Kiss, a Mélykút kapusa bravúrosan védett. Kitűnt: Jakus, Bonea, Hor­váth, illetve Kiss, Zámbó. Fenyvesi. Ifjúsági eredmény: Izsák- Mélykút 3-3. HAJÓS­SOLTVADKERTI TE 3- 1 (0-1) Hajós, 400 néző. Vezette: Schneider (Gyovai, Bartyuk). Hajós: Székely- Sztankov (Gácsér), Hubert, Rácz, dr. Schindler, Hepp, Ézsi (Szabó), Fuszenecker, óinál, Tóth R., Dobler (Baji). Edző: Alföldi Albert. Soltvadkert: Dobszai- Ko­vács, Csesznegi, Szabó A., Szabó F., Marton, Juhász, Ve­res, Katzenbach (Tóth), Sörös, Sztojka. Edző: Bajusz Péter. Gólszerzők: Ginál 2, Szabó, illetve Juhász. A második félidőben muta­tott játéka alapján megérdemel­ten nyert a Hajós. Csesznegi a 82. percben, 3-1-es állásnál büntetőt hibázott. Kitűnt: Székely, Sztankov, Rácz, Ginál, illetve Dobszai, Juhász, Sörös, Sztojka. Ifjúsági eredmény: Hajós- Soitvadkert 2-2. LAJOSMIZSE­BAJASZENTISTVÁN 4- 0 (1-0) Lajosmizse, 300 néző. Ve­zette: Kara (Némedi, Kará­csony). Lajosmizse: Csontos- Má- téfi L. (Szentjóbi), Sörös, Pa­taki, Kovács T., Torbavecz, Árva, Szabó, Nagy A. (Pataki S.), Kátai, Ozsváth. Edző: Kiss László. Bajaszentistván: Farkas­Puskás, Kovács, Káli, Mióko- vics, Vaits, Égi, Majoros (Bo- bor), Éber, őyörgyfalvi (Le- hoczki), Till. Edző: Szőcs Lá­zár. Gólszerzők: Nagy A. 2, Pa­taki, Torbavecz. Fölényes győzelmet aratott a mizsei együttes, s ezzel meg­kezdte a felzárkózást az élme­zőnyhöz. Kitűnt: Nagy A., Árva, Ro­vás T., Torbavecz, illetve Far­kas, Puskás, Vaits. Az ifjúsági mérkőzés ered­ménye: Lajosmizse-Bajaszent- istván 3-4. KISSZÁLLÁS- KEREKEGYHÁZA 3-1 (2-0) Kisszállás, 500 néző. Ve­zette: Harsányi (Márton, Nagy). Kisszállás: Urlauber- Csin- csák, Tamási, Hegyi, Kovacse- vics, Tóbiás, Simity, Csoszity, Tóth, Hánzs (Rab), Papp (Ács- Sánta). Edző: Szabó Gábor. Kerekegyháza: Bubori- Fe­kete Cs. (Réti), Gál. Kulmann, Málik, Boronkai (Joszt), Juhász M„ Nagy, Tóth Cs. (Valter), Berki, Gogolák. Edző: Bende József. Gólszerzők: Hánzs, Kova- csevics (11-esből), Rab illetve Berki (1 l-esből). Kitűnő játékvezetés mellett magabiztosan nyertek a jól ját­szó hazaiak. Kitűnt: Tamási, Hegyi, Ko- vacsevics, Tóth, illetve Fekete Cs., Kulmann. Kiállítva: Gogolák. Ifjúsági eredmény: Kisszál­lás-Kerekegyháza 0-2. NEMESNÁDUDVAR- CSENGŐD 3-1 (0-0) Nemesnádudvar, 400 néző. Vezette: Magó (Illés, Tóth). Nemesnádudvar: Varga­Budimácz, Neibl, Mezőfi G., Koch J., Simon. Morvái, Szűcs (Mezőfi Z.), Kiss G„ (Koch P.), Czvetnics, Aranyos. Szakta­nácsadó: Rónai Sándor. Csengőd: Kovács- Kiss S., Váczi, Kiss L. (Lukács), Brá- nya, Filus, Vadászi, Mihály, Fa­ragó, Pásztor, Németh. Edző: Francia László. Gólszerzők: Szűcs, Simon, Aranyos, illetve Pásztor. A második félidő elején 11 perc alatt három gólt kapott a Csengőd. Bár a hazaiak a 74. perctől tíz emberrel játszottak, a csengődiek csak szépíteni tud­tak. Kitűnt: Simon, Morvái, Ara­nyos, Budimácz, illetve Filus, Pásztor, Mihály. Kiállítva: Neibl. Ifjúsági eredmény: Nemes- nádudvar-Csengőd 5—4. HELVECIA- BÁCSALMÁS 2-1(1-0) Helvécia, 300 néző. Vezette: Harkai (ifj. Nyerges, Miklósa). Helvécia: Kovács- Bogdán, Máté, Dinnyés, Bosnyák, Thám, Csorba, Oláh (Nagy), Mata, Domokos, Országh (Éa- zekas). Edző: Bánhidi József. Bácsalmás: Zsemberi- Nin- csevics, Serbanat, Szabó, Száhl, Kiss, Nuszpl, Pető, Margit, Gombás (Kővári), Nagy A. Edző: Ónodi Tamás. Gólszerzők: Máté, Csorba, illetve Nuszpl. Jó iramú mérkőzésen a hely­zeteiket ügyesebben kihasználó hazaiak megérdemelten szerez­ték meg a három pontot. Kitűnt: Máté, Csorba, Oláh, Mata, illetve Serbanat, Kiss, Pető, Margit. Ifjúsági eredmény: Helvé­cia-Bácsalmás 2-1. KISKUNHALAS-FAJSZ 3-2 (2-0) Kiskunhalas, 100 néző. Ve­zette: Király (Némedi, Nagyhe- gyesi). Kiskunhalas: Brindza­Varga Z., Bodor, Papp L., Mol­nár Cs., Rákóczi, Gusztos, Tö­rök, Sörös (Csuka), Velez, Sz. Kovács (Varga T.). Edző: Ro­man Dzsafarov. Fájsz: Greksa- Jagicza, Nagy G., Török, Rácz, Kardos, Sári (Kúti), Kákonyi, Farkas, Sass (Szabadi), Horváth. Edző: Kardos József. Gólszerzők: Velez 2, Török, illetve Sass. A hazaiak már két góllal ve­zettek, ám a második félidő ele­jén gyorsan egyenlített a jó ne­vekből álló Fájsz. Izgalmas mérkőzésen szerezte meg első győzelmét a Halas. Kitűnt: Brindza, Rákóczi, Gusztos, Velez, illetve Jagicza, Kardos, Kákonyi, Sass. Ifjúsági eredmény: Kiskun- halas-Fajsz 6-2. SOLTIFC- KUNSZENTMIKLÓS 1-0 (1-0) Solt. 400 néző. Vezette: Dö- mény (Rogács, Bernáth). Solt: Molnár- Paréj, Po- lánszky. Korsós. Szekeres, Dombi. Horváth, Sztojanovics (Jakab), Döbrentei, Bajnok (Vi­rágh), Fehér. Edző: Czinder Ist­ván. Kunszentmiklós: Búzási­Kovács T. (Herczeg), Boczek, Rávai, Hegedűs, Sebestyén, Lovász, Csíki, Lippai (Erdősi), Kovács L., Gyurováth. Edző: Varga József. Gólszerző: Döbrentei. Kitűnt: Sztojanovics (a me­zőny legjobbja), Molnár, Po- lánszky, Szekeres. Dombi, Bú- zási. Hegedűs, Lovász. Ifjúsági eredmény: Solt- Kunszentmiklós 3-2. A megyei I. osztályú bajnokság állása 1. Kisszállás 5 4 1­13- 7 13 2. Helvécia 5 4­1 10- 5 12 3. Izsák 5 3 2­13- 2 II 4. Nemesnádudvar 5 3 2­9- 4 II 5. Lajosmizse 5 3 1 1 13- 4 10 6. Solt 5 2 3­15- 7 9 7. Kunszentmiklós 5 3­2 12- 8 9 8. Bácsalmás 5 2 2 1 8- 6 8 9. Kerekegyháza 5 2 2 1 8- 8 8 10. Mélykút 5 1 3 1 5- 4 6 11. Hajós 5 2­3 10-11 6 12. Fájsz 5 1­4 7-14 3 13. Kiskunhalas 5 1­4 9-29 3 14. Soltvadkert 5 ­1 4 8-14 I 15. Csengőd 5 ­1 4 5-12 1 16. Bajaszentistván 5 ­­5 0-10­A megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság állása 1. Solt 5 5­­24- 7 15 2. Kerekegyháza 5 5­­13- 0 15 3. Bajaszentistván 5 4­­17- 7 12 4. Mélykút 5 3 2­30- 7 II 5. Izsá 5 3 1 1 18-10 10 6. Helvécia 5 3 1 1 9- 7 10 7. Hajós 5 2 2 1 19- 9 8 8. Soltvadkert 5 2 2 1 11-10 8 9. Lajosmizse 5 2 1 2 30-17 7 10. Csengőd 5 1 1 3 11-19 4 11. Kiskunhalas 5 1 1 3 9-17 4 12. Nemesnádudvar 5 1 1 3 9-26 4 13. Kisszállás 5 1­4 6-17 3 14. Kunszentmiklós 5 ­2 3 10-19 2 15. Bácsalmás 5 ­­5 4-14­16. Fájsz 5 ­­5 5-37-