Petőfi Népe, 1991. december (46. évfolyam, 282-305. szám)

1991-12-02 / 282. szám

10. oldal, 1991. december 2. SPORT LABDARÚGÓ NB II. NYUGATI CSOPORT Tíz bajai is elég volt a győzelemhez ESMTK BAU-INVEST—BAJAI FC 0—1 (0—0) Budapest, Ady E. u., 1000 néző. Vezette: Molnár II. (László, Kin­cses). ESMTK: Horváth D. — Gab- nai, Vaskó, Kiss, Balás, Szabó Z., Balázs, Czernóczki/Sólyom az 59. percben), Fehér, (Ács a 76. perc­ben), Németh, Balogh. Edző: Dál- noki József. Bajai FC: Szabó — Szűcs, Mor­vái, B. Szabó, Vidák, Kovács, László, (Evanics a szünetben), Gombás, Vén (Romák a 90. perc­ben), Koch, Horváth. Edző: Kin­cses Viktor. Sárga lap: Gabnai a 24., Vidák a 25., B. Szabó a 30., Kovács a 61., Morvái a 66., Koch a 72. percben. Kiállítva: Vidák a 35. percben. 35. perc: Vidák hátulról buktat­ta a kiugró Fehért, és mivel már volt egy sárga lapja, a játékvezető jogosan mutatta fel neki a pirosat. 38. perc: Németh bravúros mű­esést produkált a 16-oson belül, és a játékvezető 11-essel honorálta a produkciót. A büntetőt Balázs nagy erővel a kapu fölé lőtte. 77. perc: Koch futott el jobb ol­dalon és az alapvonalról lágyan középre ívelt. A jó ütemben érkező Horváth, a bal alsó sarokba he­lyezte a labdát. 0—1. A bajaiak korán döntésre akar­ták vinni a dolgot, de a 8. percben Kovács kihagyta a mérkőzés leg­nagyobb helyzetét, mert 8 lépésről a felső lécet találta el. A kiállítás után 10 emberre olvadt a bajai együttes, fölényt harcolt ki és végül egy szépségdíjas akcióból a győz­tes gólt is megszerezte. Kitűnt: Fehér, Balogh, illetve Szabó, Morvái, Kovács, Koch. Dálnoki József: — Sajnos in- diszponáltan játszott a csapatom, és igy törvényszerű volt a veresé­günk. Kincses Viktor: — A jogtalan 11-es, majd a kiállítás után hősie­sen küzdött az együttesünk és telje­sen megérdemelten nyertük a mér­kőzést. Vajda György Az NB II. Nyugati csoport to­vábbi eredményei: Sabaria-Tipo —Szekszárd 3—0, Ganz-Danubi- us—BKV Előre 0—0, Paksi Atom —Dunaferr 4—2, Dorogi Bányász —III. Kér. TTVE 0—0, Oroszlány —Csepel 0—5, Mohácsi Új Baráz­da—Sopron 0—3, Nagykanizsa— Ajkai Bányász 2—2. A BAJNOKSÁG ŐSZI VÉGEREDMÉNYE 1. Csepel 2. BKV Előre 3. Dorog 4. Paks 5. Dunaferr 6. III. Kér. TTVE 7. Nagykanizsa 8. Sabaria-Tipo 9. Sopron 10. Új Baráz. Tsz SE 11. ESMTK-Bauinv. 12. Szekszárd 13. Baja 14. Ajka 15. Ganz-Danubius 16. Oroszlány 15 9 4 2 28- 8 22 15 8 5 2 21- 6 21 15 7 5 3 16- 9 19 15 8 2 5 24-19 18 15 8 2 5 22-23 18 15 7 3 5 17-14 17 15 5 6 4 24-16 16 15 4 8 3 14-13 16 15 5 5 5 21-17 15 15 4 7 4 13-12 15 15 7 1 7 23-26 15 15 5 3 7 14-20 13 15 5 2 8 10-17 12 15 4 2 9 14-25 10 15 2 4 9 14-29 8 15­5 10 6-27 5 LABDARÚGÓ NB II. ICELETI CSOPORT Gólt vitt a miskei Mikulás a MÁV-nak SZOLNOKI MÁV MTE—MISKE 0—1 (0-0) Szolnok, 600 néző. Vezette: Nyilas (Komáromi, Brincsik). MÁV MTE: Hatvani — Ágh, Földi S., Fodor, Lajkovics (Burai az 52. perc­ben), Moldván, Rostás, Bontovics, Ró­zsavölgyi (Horváth a 65. percben), Tóth, Kánlor Edző: Lódi László. Miske: Jes/enovics — Jagicza, Goldschmidt, Miskolci, Kiss (Pécsi a 70. percben), Huber, Szekeres, Pesti, Pa­lásti (Földi T. a 81. percben), Csincsák, Szedlacsek. Edző: Gabala Ferenc. Sárga lap: Pesti a 31. percben, Jagi­cza a 60., Ágh a 86. percben. Piros lap: Földi a labda elrúgásáért a 67. percben. 7. perc: Pesti szögletét Hatvani a 16- oson kívülre terelte, éppen Szekeres elé, akinek a kapáslövését jó érzékkel hárí­totta a hazai portás. 24. perc: Formás Rostás—Rózsavöl­gyi adogatás után az egykori váloga­tott középpályás 12 méterről a kapust találta telibe. 50. perc: Csincsák kötött „masnit” a hazai védelem lábára, már a 11-es pon­ton járt, mikor a lövés pillanatában Moldván szerelte. 77. perc: Horváth lapos lövését Bon­tovics a gólvonal előtt lekezelte, s még mielőtt a hálóba továbbította volna, Goldschmidt kirúgta a labdát a me­zőnybe. 88. perc: Csincsák keverte meg a ha­zaiak védelmét a jobb oldali szöglet- zászlónál, lapos begurítását Szedlacsek becsúszva talpalta az üresen hagyott kapuba, 0—1. Nagy lendülettel kezdtek a hazaiak, és távoli lövésekkel próbálták kicsikar­ni a vezetést. Mivel nem sikerült, egyre nőtt soraikban a tanácstalanság. Miske nyugodtan játszotta kontrára épített taktikáját. Fordulás után a vendégek tűntek tervszerűbbnek. A megfogyatkozott Szolnok ugyan fölénybe került a hajrá­ban, ám a kinyíló védelem adta lehető­séget kihasználta a vendégcsapat. Lódi László: Tavasszal új alapokról kell indulni, ha egyáltalán csapatot akarunk. Gabala Ferenc: Remélem, az őszi bukdácsolás ellenére leraktuk a tavaszi szezon alapjait. Néder István A debreceni „gyors” elütötte a KSC-t DEBRECENI VSC—KECSKEMÉTI SC 8—0 (5—0) Debrecen, 800 néző. Vezette: Mester (Marosvári, Lőrincz). DVSC: Mező — Kiss, Nagy L., Ba­logh — Sándor T„ Sándor Cs., Tulba — Szilágyi M„ Tóth Gy., Váczi (Szilágyi T. az 52. percben), Marginean (Georgiev a 62. percben). Edző: Ebedli Ferenc. KSC: Dávid Szabó, Safranyik, Babis, Kovács - Márton A. (Joszt a szünetben), Márton T. (Valter a 60. percben), Torbavecz, Tóth F. — Far­kas, Tóth Cs. Edző: Losonczy László. Sárga lap: Váczi a 37. percben. 15. perc: Középen futott a DVSC tá­madása. Tóth Gy. Váczi eléadott, aki át­tette a labdát a jobb lábára és 17 méterről a jobb alsó sarokba lőtte. 1 —0. 24. perc: Váczi ívelt át Tulbához, aki mellel maga elé tette a labdát, majd 8 méterről elegánsan a jobb alsó sarokba helyezte. 2—0. 25. perc: Marginean Váczi elé perdí- tett. A csatár kilépett a védők közül és a bal sarokba lőtt. 3—0. 27. perc: Torbavecz lövése a bal ka­pufáról éppen a debreceni kapus kezé­be pattant. 44. perc: Váczi a jobb oldalon három védőn is átcselezte a labdát, majd ön­zetlenül Tulba lábára tette, aki 6 méter­ről nem hibázott. 4—0. 45. perc: Váczi megkerülte Safranyikot és T orbaveczet is. Átívelt Margineánhoz, aki a hálóba fejelte a labdát. 5—0. 47. perc: Váczi indította Tóth Gy.-t, aki átemelte a labdát a kecskeméti ka­pus felett és Margineán közvetlen kö­zelről a kapuba bólintotta. 6—0. 52. perc: Tulba szögletét Sándor T. a kapu közepébe fejelte. 7—0. 75. perc: Tulba a bal oldalon két védőt is kicselezett, majd kapura lőtt és Dávid kapus már csak érinthette a bal sarokba tartó labdát. 8—0. A kecskemétiek tisztes helytállást reméltek, de csak negyedóráig tud­ták tartani a DVSC támadóit. A vasutasok a nagyszerű formában játszó Váczi vezérletével egymás után vezették a gólveszélyes táma­dásokat. A debreceni csatár az első félidőben minden gólban „benne volt”, mert vagy ő lőtt, vagy társa­it hozta helyzetbe. A debreceniek nem kegyelmeztek és helyzeteiket kihasználva megalázó vereséget mértek a gyengén és lélektelenül játszó kecskeméti együttesre. A KSC védelme ezen a találkozón átjáróházhoz hasonlított. Kitűnt: Váczi a mezőny legjobbja, Tulba, Marginean, Tóth Gy. Ebedli Ferenc: Végre azt is megér­tem, hogy a gólhelyzeteink többségét ki tudtuk használni. Losonczy László: — Csapatom egy héttel korábban már megkapta a „Mi­kulás-csomagot” — amelyben csak ke­serű csoki található. Csuhák Zoltán Az NB II. Keleti csoport további ered­ményei: Békéscsaba—Bag 5—0, Nyír­egyháza—Szeged 1—1, Kaba—BMTE —Törley 2 1, Kazincbarcika— Szarvas 1—3, Hatvan DEKO—Salg- glas 2—0, Eger—Hajdúnánás 1—0. A BAJNOKSÁG ŐSZI VÉGEREDMÉNYE 1. Békéscsaba 15 11 2 2 39—12 24 2. Nyíregyháza 15 9 3 3 27­-11 21 3. Kaba 15 9 3 3 29—15 21 4. Hatvan 15 7 7 1 18 8 21 5. Szeged 15 8 4 3 20— 9 20 6. Szarvas 15 6 5 4 17­-19 17 7. DVSC 15 4 8 3 26—10 16 8. Bag 15 6 3 6 21­-22 15 9. Eger 15 3 8 4 15—21 14 10. Kazincbarcika 15 6 1 8 16—22 13 11. Hajdúnánás 15 4 4 7 12 22 12 12. Miske 15 4 3 8 15­23 11 13. Kecskeméti SC 15 3 5 7 15—30 11 14. Salgglas 15 3 4 8 12 20 10 15. BMTE-Törley 15 3 1 11 12­-30 7 16. Szolnok 15 2 3 10 7­-27 7 Ez történt az NB I-ben Eredmények: Veszprém—Vác 0—1, Pécsi MSC—Siófok 1—2, Tatabánya —Vasas 1—0, Videoton-Waltham— Kispest Honvéd 2—1, Újpesti TE— Szombathelyi Haladás 3—1, Győri Rába ETO—Zalaegerszeg 4—2, Fe­rencváros—Diósgyőri VTK 3—2, MTK-VM—BVSC-MÁVTRANS- SPED 2—1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Váci Izzó 15 7 7 1 29—15 21 2. Siófoki Bányász 15 9 2 4 24—16 20 3. Kispest-Honvéd FC 15 8 3 4 25—16 19 4. Videoton-Waltham 15 6 7 2 20—14 19 5. Újpesti TE 15 5 8 2 23—16 18 6. Ferencváros 15 5 8 2 18—12 18 7. MTK-VM 15 7 3 5 25—15 17 8. Pécsi MSC 15 6 5 4 11—9 17 9.' BVSC-MÁV- TRANSSPED 15 5 5 5 19—16 15 10. Vasas 15 6 3 6 16—13 15 11. Haladás VSE 15 5 4 6 16—17 14 12. Győri Rába ETO 15 4 5 6 16—19 13 13. Veszprém FC 15 3 5 T 10—20 11 14. Diósgyőri VTK 15 3 4 8 12—25 10 15. Tatbányai Bányász 15 2 6 7 9—25 10 16. Zalaegerszegi TE 15 — 3 12 9—34 3 Megjegyzés: A labdarúgó NB I. őszi végeredménye még változhat a zöld asztal mellett. A megóvott Ferencváros —Veszprém találkozó a táblázatban egyelőre a pályán elért 1—0-ás ered­ménnyel szerepel. A góllövőlista állása: 12 gólos: Orosz (Vác), 10 gólos: Eszenyi (UTE), 7 gólos: Negrau (Kis­pest-Honvéd FC), 6 gólos: Vincze 1. (Kispest-Honvéd FC), Fischer (Sió­fok), Farkasházy (BVSC-MÁV- TRANSSPED), 5 gólos: Hámori (MTK-VM), Gregor (Siófok) Claude (Vasas), Szalai (Vác), Sallói (Videoton- Waltham) 4 gólos: Farkas (BVSC-MÁV- TRANSSPED), Albert (Ferencváros), Pisont (Kispest-Honvéd FC), Balog T. (MTK-VM), Fodor (Siófok), Coco- Aires (Vasas), Takács (Videoton— Waltham). LABDARÚGÓ NB III. Erőtlen volt a fajszi „paprika” FÁJSZ—KISKÖRÖS 0—6 (0—2) Fájsz, 600 néző, vezette: Kormá­nyos. Fájsz: Nagy E. — Budimácz, Ker- nya (Sánta), Jagicza, Csaplovics, Nagy G., Margit, Nagy A., Tamási, Aranyos, Hangya (Veres). Szakta­nácsadó: Rónai Sándor. Kiskőrös: Szentesi — Márics, Szlo­vák, Kőhalmi I. (Agócs), dr. Kovács, Nagy L* (Kőhalmi II.), Bárány (Ocsai), Selmeczi, Szűcs, Pecznyik, Bischof. Edző: Hímer István. 6. perc: Kapu előtti kavarodás után Szűcs közelről lőtt a hálóba, 0 —1. 20. perc: Bischof, Selmeczi adoga­tás végén Bischof 10 méterről lőtt a kapuba, 0—2. 58. perc: Selmeczi a félpályáról in­dulva négy védőt cselezett ki, majd a hálóba gurította a labdát, 0—3. 73. perc: Ocsai beadása átszállt a védők fölött, és a bal oldalon érkező Selmeczi kapásból bombázott a háló­ba, 0—4. 75. perc: Újabb kapu előtti kavaro­dásnál Szűcs a hálóba pöckölte a lab­dát, 0—5. 88. perc: A bizonytalankodó hazai védőktől Pecznyik elvette a labdát. Beadását Szűcs a kapuba küldte, 0 —6. A két csapat között osztálykülönb­ség volt. A fajsziak az első félidőben még néhányszor próbálkoztak táma­dással, de a második játékrészben a Kiskőrös leiskolázta a hazaiakat. Kitűnt: Aranyos, Nagy A., illetve Selmeczi, Szűcs, Pecznyik, Bischof. Ifjúsági eredmény: Fájsz—Kiskő­rös 2—0. Monoki Endre KECSKEMÉTI TE—MAKÓ 4—1 (1—1) Kecskemét, 600 néző. Vezette: Hrabovszki. KTE: Molnár — Kurucz, Endre, Bálint, Pataki (Boronkai), Üjfalusi, Baluta (Kátai), Forgó, Hoiyáth, Fü­tyü, Berki (Salánki). Edző: Ádám Ist­ván. 2. perc: Márki jobbról beivelt szög­letét Leindler senkitől sem zavartat­va, magasan felugorva fejelte a léc alá, 0—1. 16. perc: Egy gyors indítással Fü- tyü iramodott meg és a balösszekötő helyéről, 14 méterről a kapus keze mellett a hájóba helyezett, 1—1. 46. perc: Újfalusi indításával Fütyü ugrott ki a jobb szélen, az alapvonal­tól középre adott, és a jókor érkező Kátai közelről a kapuba perditett, 2 —1. 84. perc: Horváthot Leindler föl­vágta a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Fütyü a jobb alsó sarokba lőtte, 3—1. 86. perc: A gólhelyzetben kiugró Fütyü nem tudott az eléje kifutó ka­pus mellett elhúzni, a labda a makói hálóőr fejéről az oldalvonalon túlra pattant. Ä játékvezető, aki már addig is hibát hibára halmozott, leküldte a pályáról a makói játékost. 89. perc: Forgó cselezgetett a tizen­hatos sarkánál, majd váratlanul lö­vésre szánta el magát, és labdája a hosszú sarokban kötött ki, 4—1. A gyors vendégtalálat után ne­gyedórába tellett, amíg a kecskeméti­ek magukra találtak és kiegyenlítet­tek. Ezt követően többnyire mezőny­játék és kiegyenlített küzdelem jelle­mezte a félidőt. A második játékrész KTE-góllalindult.Utánaélvezeteslett a játék, élénk az iram. Akadt esemény bőven, mert a hazaiak nem elégedtek megazegygóloselőnnyel,mígaMakó igyekezett hátrányát kiegyenlíteni. A KTE szünet utáni jobb teljesítmé­nyével rászolgált a két pontra. Kitűnt: Fütyü, Endre, Újfalusi, Forgó, illetve Ánda, Márki, Bódi. Ifjúsági eredmény: KTE—Makó 3 —1. Az NB III. Alföld-csoport őszi végeredménye 1. Kiskőrös 15 11 2 2 34-11 24 2. KTE 15 10 3 2 30-12 23 3. Makó 15 9 1 5 24-26 19 4. Orosháza 15 6 6 3 19-10 18 5. Gyomaendrőd 15 6 5 4 19-17 17 6. Gyula 15 7 3 5 21-21 17 7. Dabas 15 6 4 5 29-21 16 8. Hódmezővásárh. 15 7 2 6 26-18 16 9. Kiskundorozsma 15 3 8 4 16-18 14 10. Szigetszentmiklós 15 5 3 7 24-25 13 11. Nagyszénás 15 3 7 5 15-16 13 12. Mezőtúr 15 5 3 7 7-15 13 13. Szegedi Dózsa 15 4 5 6 16-25 13 14. Fájsz 15 4 1 10 11-28 9 15. Ceglédi Honvéd 15 1 6 8 8-24 8 16. Csongrád 15 1 5 9 8-20 7 További eredmények: Mezőtúr —Gyomaendrőd 1—2, Csongrád —Orosháza 2—1, Gyula—Da- bas 6—2, Kiskundorozsma—Szi- getszentmiklós 1—1, Hódmező­vásárhely—Ceglédi Honvéd 3— 0, Nagyszénás—Szegedi Dózsa 1—1. MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Kikapott a listavezető KAC—LA J OSMIZSE 2—2 (1—1) Kiskunhalas, 50 néző. Vezette: Kiss I. (Hegedűs, Fricska). KAC: Vágó — Andricz, Mol­nár, Szarka, Szabó, Kamara, Ve­lez, Baji, Papp L. (Sz. Kovács), Herman (Csík), Csernák. Edző: Szabó Mihály. Lajosmizse: Csontos — Szalai, Baranyi (Kisjuhász), Csima, Má- téfi, Juhász, Pázsint, Szabó, Nagy, Kecskés, Buda. Edző: Tö­rő Sándor. Gólszerzők: Csernák, Baji, il­letve Csima (11-esből), Nagy. Kitűnt: Andricz, Szarka, Ka­mara, illetve Mátéfi, Buda. Ifjúsági eredmény: KAC—La­josmizse 0—1. SOLTVADKERT— HELVÉCIA 6—1 (3—0) Soltvadkert, 200 néző. Vezette: Dömény (Magó, Pákolicz). Dö- mény játékvezető a második fél­idő közepén megsérült és helyette Pákolicz partjelző vette kezébe a sípot. Soltvadkert: Dobszai — K. Molnár, Csesznegi, Kovács, Ud­varhelyi, Katzenbach, Juhász, Marton, Marosi, Török, Szabó Á. (Gyuricza). Edző: Sörös La­jos. Helvécia: Kovács — Kulcsár, Máté, Németh, Juhász J., Mol­nár (Juhász), Golovics, Oláh (Bogdán), Mata, Bosnyák, Csor­ba. Edző: Szőczey Lajos. Gólszerzők: Csesznegi (2), Ju­hász (2), Marosi, Török, illetve Bogdán. Kitűnt: Csesznegi, Juhász, illet­ve Csonka. Ifjúsági eredmény: Soltvadkert —Helvécia 0—2. TISZAKÉCSKE— KEREKEGYHÁZA 1—2 (1—1) Tiszakécske, 350 néző. Vezet­te: Kazinczy (Gyovai, Nyerges). Tiszakécske: Peller — Somo­gyi, Gulyás, Domonics, Helik, Pálinkás (Gazdag Á.) Ézsiás B., Ézsiás G. (Józsa), Balia L., Bállá M., Török. Edző: Bánhidi József. Kerekegyháza: Orell — Ju­hász, Gál, Halász, Réthy, Nagy, Juhász Zs. (Putnoki), Máthé, Vi­rág, Óvári, Valter (Orosz, Her- czeg). Edző: Bende József. Gólszerzők: Török, illetve Orosz, Óvári (11-esből). Kitűnt: a hazai csapatból sen­ki, illetve Orell, Juhász Zs., Gál, Réthy, Óvári. Ifjúsági eredmény: Tiszakécske —Kerekegyháza 4—1. BAJAI TSZ SK— BÁCSALMÁS 2—2 (2—1) Baja, 200 néző. Vezette: Fran- cziskovics (Hunyadi, Boros). Baja: Nagy — Török, Gyenei, Bohos, Móri, Éber, Paukovics, Agatics I., Vörös, Pogány (Rácz), Agatics L. Edző: Szőcs Lázár. Bácsalmás: Kerpits — Bozsics, Pencz, Horváth, Prikidánovics, Till (Tenner), Nuszpl, Alaga, Ré­vész Zs., Révész G„ Lakatos. Edző: Horváth Ferenc. Gólszerzők: Pogány, Bohos (11-esből), illetve Horváth, Ré­vész Zs. Kitűnt: Nagy, Éber, Panko- vics, illetve Révész Zs., Horváth, Lakatos. Kiállítva: Bozsics a 75. perc­ben. Ifjúsági eredmény: Bajai Tsz SK—Bácsalmás 2—2. MÉLYKÚT—KKFHÁZI HONVÉD 3—0 (0—0) Mélykút, 300 néző. Vezette: (Kecskés (Király, Lédeczi). Mélykút: Kiss — Facskó, Csá­kány (Illés), Pongó, Vojnics, Sza­bó, Kránicz, Tápai, Vaits, Papp, Juhász. Edző: Onódi Tamás. Kkfházi Honvéd: Csáki — Bar- ta, Karsai, Fekete Zs., Zsigó (Papp), Szabó, Fekete I. Bo- sánszki, Daróki (Takács), Ker­tész, Csuka. Edző: Villányi Csa­ba. Gólszerzők: Papp (2), Pongó. Kitűnt: Pongó, Vojnics, Krá­nicz, Illetve Csáki (a mezőny leg­jobbja), Fekete Zs. Kiállítva: Tápai és Takács. Ifjúsági eredmény: Mélykút— Kiskunfélegyházi H. 0—2. GAMF DSK— JÁNOSHALMA 3—1 (3—0) Kecskemét, 100 néző. Vezette: Bodrogi (dr. Bozóky, Berger). GAMF: Varga — Farkas P„ Szabó T., Engel, Hájer, Kola- rovszky (Kiss M.), Farkas Cs., Kocsis, Csurka, Bogdány, Ko­vács (Olasz), Edző: Seres József. Jánoshalma: Bozsics — Mis- kolczi, Faddi, Kancsár (Dosz- pod), Mizser (Gyetvai), Szabó G., Szénási, Bada, Krascsenics, Zámbó, Hegyi. Edző: Szabó Gá­bor. Gólszerzők: Hájer (2) (egyet 1 l-esből), Bogdány, illetve Faddi (11-esből). Kitűnt: Hájer (a mezőny leg­jobbja), Engel, Csurka, illetve Szénási, Szabó G., Faddi. AKASZTÓ—IZSÁK 1—2 (1-0) Akasztó, 400 néző. Vezette: Schmidt (Mészáros, Ignácz). Akasztó: Kovács — Horváth, Tóth L., Filus, Juhász, Becsi, Ta­si, Tóth J., Szirják, Vadászi, Sza­bó. Edző: Biácsi Sándor. Izsák: Szász — Benkó, Jakus, Erdősi, Oláh, Sebestyén, Buglyó, Bankes, Domokos, Barna, Lá­zár. Edző: Száz Sándor. Gólszerzők: Vadászi, illetve Barna, Bankes. Kitűnt: Tóth L., Juhász, Tóth J., Filus, illetve Szász, Jakus, Buglyó. Ifjúsági eredmény: Akasztó— Izsák 1—2. KALOCSAI FC—HART A 2—3 (1—2) Kalocsa, 200 néző. Vezette: Atyánszky (Serdült, Milassin). Kalocsa: Gojtán — Berta I. (Vörös), Csupor L., Farkas, Ara­di, Süveges, Márton, Facskó, Kollár (Berta II.), Csupor E., Iván. Edző: Tamás Ferenc. Harta: Szabó L. — Herczeg, Szabó F„ Radványi, Hegedűs, Kovács L., Cseke (Doszpod), Takács, Csehi (Juhász), Sümegi, Kovács T. (Sárai). Edző: Francia László. Gólszerzők: Facskó, Aradi, il­letve Csehi (2), Kovács L. Kitűnt: Gojtán, Farkas, Aradi, Facskó, illetve Csehi, Szabó F., Kovács L., Takács. Ifjúsági eredmény: Kalocsa— Harta 0-4. A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG ŐSZI VÉGEREDMÉNYE 1. Tiszakécske 15 13- . 2 50-13 26 2. Mélykút 15 9 5 1 36-13 23 3. Izsák 15 9 4 2 39-15 22 4. Lajosmizse 15 7 5 3 22-16 19 5. Kerekegyh. 15 6 5 4 30-18 17 6. Soltvadkert 15 7 3 5 35-27 17 7. Kalocsa 15 5 4 6 31-28 14 8. Akasztó 15 4 6 5 26-27 14 9. Helvécia 15 6 2 7 21-31 14 10. Bácsalmás 15 5 4 6 21-38 14 11. Harta 15 5 3 7 24-26 13 12. Jánoshalma 15 4 5 6 21-30 13 13. Kiskunhalas 15 4 2 9 24-36 10 14. Kkfházi Honv. 15 3 2 10 14-30 8 15. Bajai Tsz SK 15 3 2 10 17-35 8 16. GAMF 15 3 2 10 15-43 8 A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG ŐSZI VÉGEREDMÉNYE 1. Harta 14 9 3 2 35-15 21 2. Lajosmizse 14 9 2 3 33-20 20 3. Helvécia 14 8 3 3 41-22 19 4. Tiszakécske 14 9 1 4 33-21 19 5. Kkfházi Honvéd 14 9 1 4 37-16 19 6. Kalocsa 14 8 3 3 38-28 19 7. Kiskunhalas 14 8 1 5 29-18 17 8. Bajai Tsz SK 14 6 3 5 26-25 15 9. Izsák 14 6 2 6 27-15 14 10. Bácsalmás 14 5 3 6 46-34 13 11. Akasztó 14 4 3 7 27-32 11 12. Kerekegyháza 14 4 2 8 22-29 10 13. Jánoshalma 14 2 2 10 18-46 6 14. Mélykút 14 1 2 11 7-46 4 15. Soltvadkert 14 1 1 12 5-57 3 A forduló válogatottja Orell (Kerekegyháza) — Andricz (KAC), Csesznegi (Soltvadkert), Fe­kete Zs. (Kkfházi Honvéd), Vojnics (Mélykút), Éber (Bajai Tsz SK), Krá­nicz (Mélykút), Juhász (Soltvadkert), Révész Zs. (Bácsalmás), Óvári (Kerekegyháza), Buda (Lajosmizse). A góllövőlista élcsoportja 19 gólos: Török (Tiszakécske); 14 gólos: Balia M. (Tiszakécske); 10 gólos: Mata (Helvécia); Marosi (Soltvadkert); 9 gólos: Juhász (Soltvadkert), Va­dászi (Akasztó), Barna (Izsák); 8 gólos: Révész Zs. (Bácsalmás), Csesznegi), Csehi (Harta) 7 gólos: Szirják (Akasztó), Máté, Óvári (Kerekegyháza), Csupor E. (Kalocsa). 6 gólos: Oláh (Izsák), Juhász (Ke­rekegyháza), Sümegi (Harta), Józsa (Tiszakécske), Szénási, Szabó G. (Já­noshalma), Révész G. (Bácsalmás), Pongó (Mélykút). é