Petőfi Népe, 1983. november (38. évfolyam, 258-282. szám)

1983-11-09 / 264. szám

1983. november 9. ® PETŐFI NÉPE 9 7 SPORT-SPORT - SPORT - SPORT LABDARŰGÓ NB II . Kecskeméti bravúr Debrecenben Területi bajnokság KSC—DMVSC 3—2 (»—0). Debrecen. 4000 néző, vezette: Pádár. KSC; Erdet — Hoffmeister, Gugye- rás, Grósz, Mohovics — Somogyi, Gö­dör, Papp — Ravasz, Supka, Domokos. Edző: Seres Lajos. DMVSC: Szűcs — Paróczay, Szigeti. Fdor, Czlkora, Szűcs J., Magyar B.. Kiss, Kerekes, Selyem, Magyar Zs. Edző: dr. Lakat Károly. Csere: Kiss helyett Tóth E. az 55., Papp helyett Mózner a 77., Ravasz he­lyett Geiger a 88. percben. Az esélytelen nyugalmával lé­pett a pályára a KSC Debrecen­ben. A 18. percben Kerekes ke­rült gólhelyzetbe, de 12 méterről a KSC kapuja fölé rúgta a lab­dát. A 21. percben Hofmeister sárga lapot kapott Magyar B. kemény szereléséért. A 23. perc­ben Papp lőhetett volna gólt, de tíz méterről küldött erőtlen lö­vését Szűcs védte. A 25. percben Grósz átkarolta a kapura törő Kerekest, ezért Pádár sárga lap­pal büntette. Nagy iramban kez­dődött a második félidő. Az 56. percben Supka Gádorhoz továb­bította a labdát, aki a kifutó ka­pus mellett laposan lőtte a há­lóba. 1—0. Az 58. percben Pa­róczay kíméletlenül szerelte a A BSK-nak csak Nagy lendülettel kezdett mind­két csapat. Előbb Gósztol'a lövé­se jelentett veszélyt a bajai ka­pura. majd Prikidánovics került gólhelyzetbe, de fejese a kapu mellé szálát. Egy bajai támadás végén Evanics felső sarokra tar­tó lövését Ell'er szögletre ütötte. Szünet után. Bogáti fejese és Andreidesz lövése jelentett gól­veszélyt. A 70. percben Németh II. erős lövése a védőkről Németh I. elé került, aki 13 méterről a jobb sarokba ,lőtte 'a labdát. 1—0. A gól után iko/pkodott a bajai vé­delem. Ezt használta ki á Sopron. Horváth 11. csapta be lg védőket, a kapust is kicselezte' lés la hálóba rúgta á labdát. >2—0. , A BSK 70 percig jól álltS. á soproni rohamokat, sőt, gólt is lőhetett volna. Ez azonban a ha­zaiaknak sikerült, s ezzel eldőlt a két pont sorsa . A BSK- b ői csák Morvái és Farkas nyújtott átla­gon felüli teljesítményt. A mérkőzés jegyzőkönyve: Sopron—Bajai SK 2—0 (0—0). Sopron: Eller — Fehér, Benkő, Czi- bula, Horváth I. — Németh I-, Fűzi, Szalai — Gosztola, Bogáti, Dercsár. Edző: Gyurátz László. Bajai SK: Farkas — Tumó, Szabó. Rótt, Andreidesz — Evanics, Morvái. kapura törő Domokost, ezért ő is sárga lapot kapott. A 65. perc­ben Czikora Kerekeshez játszott, aki megszerezte a hazai csapat egyenlítő gólját. 1—1. A 67. perc­ben Paróczay a 16-oson belül el­lökte Domokost. A megítélt bün­tetőt Ravasz élesen lőtte a kapu bal alsó sarkába. 2—1. Három perccel később Czikorát vágták fel a KSC térfelén. A megítélt szabadrúgást Kerekes 22 méter­ről óriási erővel lőtte a KSC ka­pujának jobb alsó sarkába 2—2. A 86. percben Mózner nagyszerű labdát adott Somogyinak, aki ki­lépett a debreceni védők közül és a kimozduló kapus mellett meg­szerezte a KSC 3. gólját. 3—2. Nagyszerű, fegyelmezett já­tékkal rukkolt elő a KSC a baj­nokesélyes otthonában. A kecske­méti csapat — főleg a második félidőben mutatott eredményes játéka alapján — rászolgált a győzelemre. Az együttes minden tagja dicséretet érdemel. Pádár játékvezető hibátlanul vezette a mérkőzést. Kerpesics Béla helyzetei voltak Prikidánovics — Pekker. Szőcs, Jsní- csák. Edző: Ivanics Tibor. Csere: Pekker helyett Harsány! az 54.. Bagáti helyett Horváth II. a 37.. Tumó helyett Varga a 83. percben. Sárga lap: Szőcs a 45.. Evanics a 51.. Varga a 80. percben. Az NB II állása 1. Eger SE 16 9 5 2 34—19 23 2. Hódgép Metripond 16 8 6 2 24—11 22 3. Békéscsaba 16 8 5 3 40—23 21 4. Debreceni MVSC 16 7 7 2 27—18 21 5. 22. sz. Volán 16 8 3 5 24—26 19 6. Siófoki Bányász* 16 7 7 2 33—18 17 7. Szolnok 16 6 5 5 28—21 17 8. Olajbányász 16 5 7 4 35—36 17 9. Bakony Vegyész 16 6 4 6 31—33 16 10. Keszth. Haladás 16 4 7 5 23—18 15 11. Ózdi Kohász 16 4 7 5 26—28 15 12. Kecskeméti SC 16 6 3 7 25—35 15 13. Salgótarjáni TC 16 5 4 7 25—20 14 14. Szekszárdi Dózsa 16 4 6 6 14—22 14 15. Sopron 16 5 4 7 15—24 14 16. Bajai SK 16 4 5 7 26—32 13 17. Kazincbarcika 16 5 2 2. 20—34 12 18. Szabó L. SE 16 3 5 8 19—23 11 19. Debreceni Kinizsi 16 4 3 9 20—29 11 20. Ganz-MAVAG 16 2 5 9 17—36 9 * = a Siófok csapatától i 1 büntető­pont levonva. További eredmények: Keszthely— Nagykanizsa 4—1, Szekszárd—Debre­cen 3—1, Szolnoki MÁV MTE—Bakony Vegyész 4—2, Békéscsaba—22. sz. Vo­lán 2—1, Salgótarjáni TC—Kazincbar­cika 4—0, Ózdi Kohász-Siófoki Bá­nyász 2—2, Ganz-MÁVAG—H. Szabó L. SE 1—0, Eger SE—Hódgép Metri- pond SE 0—1. LAJOSMIZSE— GYULA 2—2 (1—1) Lajosmizse, 700 néző. Vezette: Bikszádi. Lajosmizse: Kripkó — Mányo- ki, Csima, Rózsa, Ábel, Hoder- marsáki, Diószegi, Kocsis, Kállai, Kovács, (Gyulai), Somogyi (Bé- di). Edző: Bende József. 5. perc: Védelmi hiba után Schmidt szer­zett vezetést. 0—1. 32. perc: Dió­szegit a 16-oson belül buktatták. A 11-est Csima értékesítette. 1—1. 64. perc: Somogyi lövését a ka­pus kiütötte és Diószegi ismételt. 2—í. 88. perc: Szilágyi J. beadá­sára Kripkó ugrott fel. A labda nem is a kapura tartott, de Krip­kó olyan balszerencsésen nyúlt érte, hogy a hálába ejtette. 2—2. A lajosmizseiek az első félidő­ben nem találták meg a lestakti- ka ellenszerét, szünet után pedig sok helyzetet elhibáztak. Kitűnt: Csima, Ábel, Kocsis, Diószegi, il­letve Ótott, Schmidt. Ifjúsági eredmény: Gyula—Lajosmizse 4—2. HONVÉD KUN B. SE— SZVSE 3—3 (1—1) H. Kun B. SE: Gódor — Kiss L., Vígh, Kurucz, Tóth A. (Pász­tor), Tóth J., Lipták, Marosvöl­gyi, Takács, Enyes (Márton), Török. Edző: Kurucz István. Gól­szerzők: Takács 11-esből, Deáik (öngól), Márton, illetve Szamos- szegi, Széli, Tóth J. (öngól). Ki­tűnt: Széli, Szamosszegi, Simái. Ifjúsági eredmény: Honvéd Kun B. SE—SZVSE 3—0. A totó 46. heti, november 13—13-i szelvényén NSZK Bundcslign I. és II.. valamint olasz B osztályú mérkőzések szerepelnek. Tippjeink: 1. Bayern München—Hamburger SV. NSZK Bundesliga I. A 13. fordulóban mindkettő döntetlenre játszott. Rang­adó mérkőzés. Tippünk: x, 1, 2. 2. Eintracht Braunschweig—Arminia Bielefeld. NSZK Bundesliga I. A ha­zaiak vereséget szenvedtek, a vendé­gek nyertek. Tippünk: 1. 3. Kickers Offenbach—VFB Stutt­gart. NSZK Bundesliga I. Az Offen­bach súlyos vereséget szenvedett Düs­seldorfban, míg a vendégek „gólzápo­ros” győzelmet arattak. Tippünk: 2, x. 4. VFL Bochum—Bayern Uerdingen. NSZK Bundesliga I. Mindkettő dön­tetlen (1—1) eredménnyel zárta a szombati fordulót. Tippünk: x. 1. 5. BW Oberhausen—RW Essen. NSZK Bundesliga II. Közel egyformán sze­repelnék, és a mezőny alsó felébe tar­toznak. Tippünk: x. 6. Union Solingen—SC Freiburg. NSZK Bundesliga II. Tippünk: 1. OROSHÁZI MTK— KISKUNHALASI AC-MEDOSZ 2—0 (0—0) Orosháza, 300 néző. Vezette: Kö!böl KAC-MEDOSZ: Urlauber — Balogh, Agócs, Cs. Kovács, Lacz- kovic3,x Szőke, Sz. Kovács, Fuksz, (Borbényi), Illyés, Varga (Török), Csinesák. Edző: Rádi.Zoltán. 60. perc: Szöglet után a halasi kapus elcsúszott, így Szalka akadályta­lanul fejelte a labdát a hálóba. 1— 0. 85. perc: Fuksz súlyosan megsérült, de még a pályán fe­küdt, amikor egy kipattanó lab­dát Kucsera a hálóba lőtt. 2—0. Kitűnt: Balogh, Laczkovics. If­júsági eredmény: OMTK—KAC MEDOSZ 3—3. DÉLÉP SC—KECSKEMÉTI TE 2— 0 (1—0). Szeged, 200 néző, ve­zette: Hajdú. Gólszerző: Rácz, Zakar, illetve Meszlényi. A területi bajnokság állása 1. BKV Előre 13 9 4 — 32—5 22 2. Békés 13 8 3 2 21—13 19 3. Lajosmizse 13 7 4 2 20—15 18 4. Gyula 13 6 5 2 30—19 17 5. DÉLÉP SC 13 8 1 4 17—10 17 6. Szegedi Dózsa 13 5 6 2 22—13 16 7. Orosháza 13 5 6 2 20—11 16 8. Kun Béla SE 13 5 4 4 20—19 14 9. Kecskeméti TE 13 5 4 4 20—24 14 10. Szarvas 13 3 5 5 19—14 11 11. Martfű 13 3 3 7 15—21 9 12. Szegedi VSE 13 2 5 6 14—22 9 13. Nagyszénás 13 3 2 8 8—25 8 14. Kiskunhalas 13 2 3 8 16—29 7 15. Határőr Dózsa 13 2 3 8 12—28 7 16. Szentes 13 1 2 10 6—24 4 További eredmények: Szegedi Dó­zsa—Békési SE 1—1, Nagyszénás—Szen­tesi Vízmű 2—0, BKV Előre—Orosházi Határőr Dózsa 3—1, Tisza Cipő SE— Szarvas 0—0. 7. Hessen Kassel—Alemania Aachen. NSZK Bundesliga II. Az élmezőnyhöz tartozó két együttes összecsapása. Tippünk: x, l. 8. l. FC Saarbrücken—Fortuna Köln. NSZK Bundesliga II. Tippün-k: 1, x. 9. Stuttgarter Kickers*—Dartmstadt 98. NSZK Bundesliga II. Tippünk: x. 10. Catanzaro—Como. Olasz B osz­tály. Változatlanul nem megy a játék a Cat an zár ónak. Tippünk: x. 11. Triestina—Campobasso. Olasz B osztály. A hazaiak a Kiesés ellen.., vendégek a feljutáséit küzdenek'/.! Tippünk: x, 2. 12. Pescara—Pistoiese. Olász B osz­tály. Mindketten gyengén kezdték az új idényt. Tippünk: 1, x. 13. Cesena—Cremonese. Olasz B osz_ tály. Az elmúlt vasárnap a Cremonese együttesének sikerült jobban. Tippünlk: x, 1. 4- 1 mérkőzés: 14. SSV Uim 46—Karlsruher SC. NSZK Bundesliga II. A vendégek rangadón győztek a Schalke 04 ellen, és visszaszerezték az első helyet. A hazaiak közepesen szerepelnek. Tippünk: x, 2. A további mérkőzésekre tippjeink: 1, 1. D. I. A Petőfi Népe totó-tanácsadója RÖVIDEN . RÖVIDEN RÖPLABDA iNB I-es férfimérkőzés: Kecs­keméti SC—Bp. Honvéd 3:0 (10, 8, 13). Kecskemét, 500 néző. Ve­zette: Huszti, Kiss K. KSC: Ko- nyári, JÁROSI, SZABÖ Z,, DE­METER, Lantos, Nagy P. Csere: Szabó I., Nyúl. Edző: Beregszászi Szabolcs. Az első félidőben 14:7 arányú KSC-vezetés után Fejes nyitását háromszor egymás után nem tudták hárítani a kecskemé­tiek. Ennek ellenkezője történt a második játszmában, amikor 12:8-as kecskeméti vezetésnél Nagy Péter adogatását „nyelték le” háromszor egymás után a Honvéd-játékosok. A harmadik játszmában 13:13 után két gyors akcióval fejezte be a mérkőzést a KSC. NB II-es férfimérkőzések: DU­TÉP SC—Siófoki Hajó 3:2 (—8, —14, 5, 8, 17). Siófok, v.: Kiss. DUTÉP: Eckert, Gonda, Molnár Z.„ Gál, Halasi, Nagy. Csere: Tö­vis, Maczák, Molnár S., Hugyecz, edző: Maczák György. Honvéd Mezőfi SE—Kandó MFSC 3:1 (13, 10, —10, 9). Kecskemét, V.: Fodor, Szirtes. Mezőfi SE: Szűcs, Mosonyi, Tajti. Kánya, Vámos, Leidgéb. Csere: Körösi, Bárány, Bera. Edző: Galamb István. NB II-es női mérkőzés: Kalo­csai SE—0. PEAC 3:2. (—14, —11, 10, 5, 15). Kalocsai SE: Magyar, Kovács, Sándor, Farkas, Király, Glonczlik. Csere: Kengyeli, Bay, Csintalan, Péter: Edző: Faragó Csabáné. Farkas és Bay jó játé­kával 0:2-ről fordított a Kalocsai SE. ros—Portisch G. 0:1, Zöldi—Ba- gonyai döntetlen. A bajnokság élmezőnye az utolsó forduló előtt: Bp. Spartacus 110 pont, Volán SC 105.5 (ÍJ, MTK-VM 100 (2), Bp. Honvéd 99,5, Bp. Statisztika 89, DUTÉP SC 87,5 (1), ZTE 84 (2). A női OB I. eredménye: ZTE —iDUTÉP SC 1,5:0,5. Porubszky— Kurucsainé 1:0, Csordás—Kuru- csai M. döntetlen. A DUTÉP 14 ponttal a 6. helyen áll. A Kalocsai SE csapata osztá- lyozót játszott az OB II-be jutá­sért, bejutott a 2. osztályba. Eredmények: Kalocsai SE—Sze­gedi Dózisa 7:5 — Gyulai SE 6,5:5,5 — Bélapátfalvi Építők 8:4, — Karcagi SE 6:6. A csoport ál­lása: 1. Kalocsai SE (Ruppáner. Czibulka, Bóka, Wiedner, Bük­kös, Halász, Kustár, Nagy L, Nagy L., Kiss Gy., Molnár, Nagy G. 7 (27,5), 2. Szegedi Dózsa 4 (26), 3. Gyula 3 (24), 4. Bélapát­falva 3 (22), 5. Karcag 3 (20,5). Szerdán Gyöngyösön: Ferencváros — Diósgyőr A labdarúgó NB I. első fordu­lójából elmaradt Ferencváros— Diósgyőr mérkőzést szerdán 13 órai kezdettel (játékvezető Kő­rös) rendezik meg Gyöngyösön. A Diósgyőr jelenleg 3 ponttal jobban áll, a 13. helyet foglalja el, a Ferencváros pedig sereg­hajtó. A Diósgyőr szeptember 17., a Ferencváros pedig augusztus 27. óta nem nyert bajnoki mér­kőzést, a győzelem mind a két együttesnél már nagyon idősze­KOSÁRLABDA NB II-es női mérkőzés: Bajai Tanítóképző—Szarvas 54:53 (20— 30). Szarvas, vezette: Zsíros, Ne­mes, Bajai TK: Ormódi E. (8), Kovács (12). Karácsonyiné (4), Katona (14), Kmetovics (16). Cse­re: Mihálovics, Szegedi, Bottlik, Bauer, Illés. Edző: Schmidt La- josná. Sikerrel szerepelt Kisújszállá­son az Országos Ifjúsági Kupa területi döntőjén a Kecskeméti SC női ás férficsapata. A KSC női együttese mindhárom ellenfe­lét hatalmas pontfölénnyel ver­te. A kecskeméti fárficsapat a KSI-vel vívott hatalmas csatát a továbbjutásért, s bár a mérkőzés legnagyobb részében a Sportis­kolások vezettek, végül a KSC 3 ponttal győzött. Tehát mind a férfi, mind a női együttes beju­tott az országos döntőbe.-jlstnä ."b.et'í ír OB I. fémmérkőzé?. DUTÉP SC—ZTE 6,5':6;5 (X). A középme- ' zőnyhöz tartozó zalaegerszegi csapat otthonában kemény ellen­félnek bizonyult. Az egyéni ered­mények: Károlyi—Bárczai, Va- rasdy—Horváth T. döntetlen, Archipov—Portisch F. függő, Forgács—Horváth Gy., Kormá­nyos—Széles döntetlen, Ábel— Kiss 0:1, dr. Erdélyi—Honfi, Sa- lánki—Horváth S. döntetlen, Brandies—Plecskó 1:0, Máthé— Szittár 1:0, Czegládi—Henczi 1:0, Aljechina—Boronyák 0:1, Mészá­ru. Az előző bajnokságban ősszel Diósgyőrött 2:2 volt az eredmény, tavasszal pedig a Népstadionban a Ferencváros 4:0 arányban jobb­nak bizonyult. A Ferencváros összeállítását Novák Dezső csak a mérkőzés előtt hirdeti ki. Nemcsak a mér­sékelt formák miatt van gond- ia. hanem azért is, mert Dózsa lábát ginszbe tették, Pölöskei sé­rült. Bánkinak pedig 3 sárga lapja van. A Diósgyőr a legutób­bi összeállításban szerepel. A megyei labdarúgó- bajnokság állása 1. Harta 13 : L0 3 1 37—9 21 2. Kecel 13 7 5 1 24—16 19 3. Kalocsa 13 7 3 2 22—14 17 4. Izsák 13 6 4 3 24—9 16 5. Miske 13 7 2 4 27—19 16 6. Sükösd 13 6 4 3 20—13 16 7. Tass 12 4 5 3 16—12 13 8. Soltvadkert 13 3 7 3 18—19 13 a kfh. Szöv. SE 12 4 4 4 17—21 12 10. Jánoshalma 13 4 3 6 14—20 11 11. Akasztó 13 3 4 6 21—34 10 12. Kiskörös 13 3 3 7 15—23 J 13. Kunszentmiklós 13 3 2 8 17—26 ft 14. Bácsborsód 13 2 4 7 9—20 ft 15. Tiszakécske 13 16 6 10—24 ft 1«. Bájai Tsz SK* 13 3 2 8 14—16 6 • Megjegyzés: A Bajai Tsz SK-tól 2 büntetőpont levonva. A tudósításokat Fusch György (Ba­ja), Újházi László (Bácsborsód), Sző- nyi Károly (Harta), Maráczi László (Jánoshalma), Zsuffa Lajos (Tlsza- kécske), Szabados János (Tass), Imre Károly (Soltvadkert) és Kőszegi Fe­renc (Kalocsa) készítették. Összeállí­totta Szabó Zoltán. TOTÓ A TOTO 45. HETI EREDMÉNYE: I. Bielefeld—Bremen 2—0 1 Z. Kaiserslautern— Mönchengladbach 0—2 2 3. Frankfurt—Bayern München 0—0 x 4. Karlsruhe—Schalke 04 3—0 I 5. Duisburg—Solingen 1—2 2 S. Dartmstadt—Hertha BSC 4—3 1 7. Ascoli—Torino 0—0 x 8. Internazionale—Milan 2—0 1 9. Sampdoria—Genoa 2—0 1 10. Udinese—Roma 1—0 1 11. Cavese—Cesena 3—1 1 12. Cremonese—Varese 3—0 1 13. Palermo—Pistoiese 2—0 1 + 1 Wattenscheid—Kassel 2—0 1 A totón a 45. héten 6 darab 13 + 1 találatos szelvény akadt, nyeremé­nyük : 290 021 forint. 13 találatot 13 fogadó árt el, a nyertes szelvények értéke 121 404 forint. A »52 darab 12- esre egyenként 2.125 forintot, a 12 333 darab 11 találatosra 164 forintot fi­zetnek, Tíztalálatos szelvény 78 900 da­rab akadt, nyereményük: 38 forint. SZÁLLÁSGONDOK AZ OLIMPIA VÁROSÁBAN A Los Angeles-i olimpiára látogatók közül több ezren a túlzsúfolt szállo­dák és kempingek miatt az utcákon és tereken lesznek kénytelenek tábo- boroznl — állítja az a most elkészült tanulmány, amelyet az UCLA egyetem hallgatói állítottak össze. Az olimpiára közel félmillió látoga­tót várnak, és ebből 400 ezer személy­nek tudnak szállást biztosítani, a töb­bi érdeklődőnek máshol kell ledéit keresnie. Problémát jelent még, hogy a legtöbb kemping több mint kétórá­nyira található a versenyek színhe­lyétől. A rendőrség szerint a sok gép­járművel is gond lesz, naponta 1000— 1500 tilosban parkoló kocsira számíta­nak. MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Kecel—Kalocsai SE 1—1 (0—0) Kalocsa, 900 néző. Vezette: Dö- mény (»*»*») Kecel: Balogh — Apró, Polgár, Mezei, Benedeczki, Kecskés, Csá­szár, Bleszák (Erdélyi), Doszpot, Prucser (Rácz), Boldizs. Edző: Haszilló Ferenc. Kalocsa: Gojtán — Mohácsi dr., Matos, (Vén E.), Bajomi, Varjú, Lajdi, Mácsi. Vén Cs., Szi­geti (Jenei), Kovács, Illés. Edző: Farkas András. 88 percen át támadott a hazai csapat és a helyzetek egész so­rát hagyta kihasználatlanul. Két perccel a befejezés előtt Illés a kapuja előtt lyukat rúgott, s Rácz a kifutó Gojtán fölött a hálóba emelte a labdát. 1—0. A 90. perc­ben Rácz a saját térfele közepé­ről haza gurított, de a rúgás rö­vidre sikerült. Kovács rácsapott a labdára, mielőtt azonban a há­lába rúgta volna, a 16-oson be­lül ketten is buktatták. A 11-est Kovács értékesítette. 1—1. Ki­tűnt: Rácz, Balogh, Boldizs, il­letve Varjú, Vén Cs. Ifjúsági eredmény: Kalocsa—Kecel 10—0. Harta—Akasztó 8—2 (4—1) Harta, 300 néző. Vezette: Né­meth (»****). Gólszerzők: Csehi 4, Pavelkó 3, Bula 1, illetve Pál, Farkas. Kitűnt: Csehi, Pavelkó, Lahoczki, Miklós, illetve P. Sza­bó. Ifjúsági eredmény: Harta— Akasztó 3—3. Sükösd—Bácsborsód 1—0 (1—0) Bácsborsód, 200 néző. Vezette: Nagy-Czirok. (****) Gólszerző: Pesti. Kitűnt: Lógó A., Reich, illetve Bán, Komáromi. Ifjúsági eredmény: Sükösd—Bácsborsód 3—1. Tass—Izsák 2—1 (1—0) Tass, 300 néző. Vezette: Szabó j (***„*) Gólszerző: Kosa 2, illetve Labáth. Kitűnt: Hegedűs, Forgó, Kiss, illetve Labáth, Né­meth. Ifjúsági eredmény: Tass— Izsák 1—1. Jánoshalma— Kunszentmiklós 2—1 (1—I) Jánoshalma, 200 néző. Vezette: Varga (***). A 89. percben lőtte a győztes gólt a hazai csapat. Gól­szerzők: Ádám, Faddi, illetve Hegedűs I. 11-esből. Kitűnt: Bo- zsics, Török, Nagyjuhász, Bá­tyai, illetve Rohoska, Szabó L., Bérezés. Ifjúsági eredmény: Já­noshalma—Kunszentmiklós 7—3. Kkfházi Szövetkezeti SE— Tiszakécske 1—1 (I—0) Tiszakécske, 200 néző. Vezette: Kiüti. (***) Gólszerző: Ajtai, il­letve Kisjuhász dr. 11-esből. Ki­tűnt: Némedi, Majoros, Ajtai, il­letve Bállá, Balogh. Ifjúsági eredmény: Tiszakécske—Kkfhá­zi Szövetkezeti SE 2—2. Bajai Tsz SK— Kiskőrös 3—1 (1—0) Baja. 150 néző. Vezette: Mik­lós. (****•) Gólszerző: Vankó, Csehok, Németh, illetve Bárány. Kitűnt: Vankó, Csehök, illetve Bárány. Ifjúsági eredmény: Kis­kőrös—Bajai Tsz SK 2—1. Soltvadkert—Miske 3—1 (1—1) Soltvadkert, 300 néző. Vezette: Hlavati. (*•***) Gólszerző: Sörös, Székér, Tóth, illetve Horváth. Kitűnt: Szekér, Szűcs, Vindecker, Rittmann, illetve Valter, Hayer- bacher, Illés. Ifjúsági eredmény: Soltvadkert—Miske 1—1. MAI MŰSOR TV I. MŰSOR: 8.10: Idősebbek is elkezdhetik. Tévé­torna (ism.). SZ 8.15: Iskolatévé. Orosz (ált. isk. 6. oszt.). Koncert. SZ 8.40: Élő múzeum. Látogatás a moszk­vai Politechnikai Múzeumban. SZ 9.00: Földrajz (ált. isk. 6. oszt.). A déli földrész: Ausztrália 9.30: Korok művészete. A római mű­vészetek fénykora 10.00: Delta. Tudományos híradó (ism.). SZ 10.25: Reklám 10.30: öregek és fiatalok. Olasz film­sorozat V 4. rész (ism.). SZ 11.30: Tv-mozaik. Rö vidfilm-összeál­lítás 11.40: Képújság 15.00: Iskolatévé. Teremtésmítoszok. — A Biblia és a Kalevala irodalmi feldolgozása 15.50: Most mit tegyünk? Nézd meg, kivel barátkozol! (Az 5—8. osztályos osztályfőnöki órákhoz.) SZ 16.00: Kamera. A film szintaxisa, I. Film- és tévéesztétikai műsor 16.40: Hírek 16.45: Kertünk — udvarunk. Riport­film 17.10: A nyelv világa. SZ 17.55: Képújság 18.00: Reklám 18.10: Harmincéveseké a világ? Doku­mentumfilm. SZ 18.50: A Közönségszolgálat tájékozta­tója 18.55: Reklám 19.10: Idősebbek is elkezdhetik. Tévé­torna. SZ 19.15: Esti mese. SZ 19.30: Tv-híradó. SZ 20.00: Olajralépés. Francia filmvígjá­ték. SZ 21.40: Tévéegyetem. Az ókori Kelet, XVI/6. rész: Fekete üveg, kék drá­gakő. SZ 22.15: Ránki Dezső zongorázik. SZ 22.50: Tv-híradó 3. SZ TV II. MŰSOR: 20.00: Magyarország—Anglia. Szuper Liga asztalitenisz-mérkőzés, közve­títés Miskolcról. SZ 21.10: Tv-híradó 2. SZ 21.35: Árvácska. Magyar film. SZ (16 éven felülieknek!) 23.00: Képújság ÚJVIDÉKI TV: 16.55: Műsorismertetés — magyarul 17.00: Tv-'híradó — -magyarul 17.15: Reklám 17.20:‘Bejelentkezés és akció 17.45: Sorozatfilm gyerekeknek 18.15: Művelődési műsor 18.45: A zene barátai 19.15: Rajzfilm 19.25: Reklám 19.30: Tvnhíraidó — magyarul 19.55: Reklám 20.00: Szórakoztató műsor 21.00: Dráma 22.30: Tv-ihíradó 22:50: Műsorzárás KOSSUTH: 8.27: Világablak 8.56: Káin és Abel testvérisége 9.06: Nótacsokor 9.48: Kis magyar néprajz 9.53: Tarka mese, kis mese 10.00: Diákfélóra 10.35: Válaszolunk hallgatóinknak 10.50: Madrigálok 11.10: A Szovjet Rádió Napja. Beszél­getés a Moszkvai Rádió főszerkesz­tőjével, a TASZSZ első magyaror­szági tudósítójával, Iván Lapono- govval 11.30: Goldmark: B-dúr trió 12.45: Utitársaim. Szél Júlia riportja 13.05: Operaslágerek 13.35: Dzsesszmelódiák 14.29: Miska bácsi levelesládája 15.05: Kalmár Magda operettdalokat gn6kei 15.28: MR 10—14 — a Nemzetközi If­júsági Világnapon 16.05: Kritikusok fóruma 16.15: A Szovjet Rádió Napja 16.30: Zenekari muzsika 17.05: A Rádiószínház bemutatója. Az írás tiszta igéje. Ernst Frieder Kratochwill hangjátéka. 17.43: Maria Stader operaáriákat éne­kel 18.00: Egy hevesi nótafa: Végh Meny- hértné 19.15: Hangtárlat (ÉLŐ) A Művelődési Minisztérium, a Szakszervezetek Országos Tanácsa és a Magyar Rá­dió műveltségi játéka Kb. 20.25: Leonyid Kogan hegedül Kb. 21.05: Népdalok 21.40: A Szovjet Rádió Napja 22.20: Tíz perc külpolitika 22.30: A Melódia Fúvószenekar ját­szik 22.45: Erdőfelmérésen Laoszban 23.00: Kamarazene 0.10: Blum József táncdalaiból PETŐFI: 8.05: Szovjet dalok 8.20: Tíz perc külpolitika (Ism.) 8.35: Idősebbek hullámhosszán 9.30: A 04, 05, 07 jelenti 10.00: Zenedélelőtt 11.35: A Szabó család 12.05: Verbunkosok, katonadalok 12.35: Tánczenei koktél 13.30: Labirintus 14.00: A Petőfi rádió zenés délutánja 16.40: fiataloknak! 17.30: ötödik sebesség * 18.35: Helen Schneider énekel 19.10: Közvetítés a Magyarország— Anglia asztalitenisz Szuper Liga mérkőzésről 19.20: Fekete Mária nótákat énekel 19.35: Robert Palmer felvételeiből 20.20: Közvetítés a Magyarország— Anglia asztalitenisz Szuper Liga mérkőzésről 20.35: Érzékenységi küszöb. Pethő Tibor írása 20.45: Szimfonikus könnyűzene 21.25: Nemzedékek. Küzdelem vagy harc 22.15: Zenés beszélgetés Álla Pugacso- vával 23.20: Périchole. Részletek Offenbach operettjéből 3. MŰSOR: 9.00: A Szovjet Rádió Napja 10.34: Sanzonok 11.05: Népdalfeldolgozások 11.40: Bioritmus 12.00: Magyar előadóművészek ka­marazene-felvételeiből 13.07: Rádiószínház. Ütközben. Rádió­játék Konsztantyin Pausztovszkij elbeszélései alapján 14.12: Zenekari muzsika 15.49: Geraint Evans operaáriákat éne­kel 16.30: Holnap közvetítjük 16.48: öt földrész zenéje 17.00: Iskolarádió 17.30: Kapcsoljuk a 22-es stúdiót (ÉLŐ) Éder Pál hegedül, Bánky József és Németh Éva zongorázik Kb. 18.30: A Benkó Dixieland játszik 19.00: Iskolarádió 19.35: Borogyin születésének 150. év- * fordulója alkalmából. Igor herceg. Háromfelvonásos opera előjátékkal Közben: 20.49: Külföldi tudósoké a szó 21.04: Az operáké/ . h, folytatása 22.30 : / • irodaJomiiiüoin íny műhelyei 23.06: A Chico Frenr.in H/.sesszkvintett játszik