Petőfi Népe, 1982. szeptember (37. évfolyam, 204-229. szám)

1982-09-07 / 209. szám

1982. szeptember 7. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT - SPORT • SPORT Kimaradtak a helyzetek... Ózdi Kohász—Kecskeméti SC 2—1 (?—1) Ózd, 5000 néző, vezette: Ki­rály (Csáki, Szilágyi). OKSE: Szögedi — Pribék, Fegyverneki, Kajdi, Madarász, (Órlóczki a 47. percben), Osváth, Ambrus, Becsei, Utassy, (Kovács a 76. percben), Mohácsi, Dudás. Edző: Szabó Géza. KSC: Varga — Nagy, Gugye- rás, Törő, Fürtös, (Alberti a szünetben), Geiger, Hájer, (So­mogyi a 70. percben), Möhovics, Horváth, Lakatos, Mózner. Edző: Nagy János. A hazaiak kezdtek jobban, s fölényüket négy gyors szöglet is jelezte. A bajai mérkőzéshez ké­pest öt helyen megváltozott kék-fehér gárda jobbára csak vé­dekezett, de ha mód nyílt rá, ve­szélyes kontratámadásokat vezet­tek. Az ötödik percben egy ilyen akció végén sikerült megszerez­niük a vezetést is. Pribék rossz átadását Lakatos elcsípte, átját­szotta a védőket, s a kifutó Szö­gedi mellett okosan a jobb alsó sarokba helyezett, 0—1. A gól után sem változott lé­nyegesen a játék képe. Az Ózd támadott, s ha a vendégjátéko­sok kicsit higgadtabbak, kétszer is növelhették volna az előnyü­ket. Először Mohovics került or­dító helyzetbe, majd Lakatos cselezte be magát a kapu elé, de mindketten a döntő pillanatban hibáztak. S a sok kihagyott lehe­tőség megbosszulta magát. A 36. percben Pribék szögletszerü part­dobását a kecskeméti védők a kaputól 14 méterre álló Ambrus elé fejelték, akinek kapáslövése a bal felső kapufát érintve pat­tant a hálóba, 1—1. Nem sok időt hagytak a ha­zaiak a kék-fehér sorok rende­zésére, mert 4 perc múltán újabb gólt értek el. Egy magas ívben szálló labdát Fürtös ahelyett, hogy elrúgott volna, lekezelt, de az érkező Utassy ellopta előle, pontosan adott középre és az üresen álló Mohácsi a hálóba fe­jelt, 2—1. Szünet után fergetegesen roha­mozott az Ózd. A KSC teljesen beszorult és csak ritkán vállal­kozott ellentámadásokra. Az óz­diak előtt jó néhány helyzet adó­dott az újabb gólsserzésre, de va­lamennyit elpuskázták. A 62. TERÜLETI BAJNOKSÁG HONVÉD KUN B. SE— FÜZESGYARMAT 4—0 (3—0) Kiskunfélegyháza, 800 néző. V.: Kovács K. (Bubori, Veres). HKBSE: Farkas — Balogh, Bán- fi, Kárász, Hegedűs, Miskovicz, Vigh, Maszlag, Mari (Baranyi), Harsányi (Katona), Somogyi. Edző: Kurucz István. Füzesgyarmat: Kölesei — Csák S., Kiss, Komoróczky, Lőrincz, Ramos (Csák E.), Varga, Hegyesi, Rózsa, Kovács (Guruczai), Gulyás. Edző: Soós Sándor. 15 perc: Somogyi „kiverekedett” egy labdát a bal oldalon, majd az alapvonalig vitte le, ahonnan jól adott középre és a jókor érkező Vigh az ötösről a hálóba lőtt, 1—0. 20 perc: Hegedűs bal oldali be­adását Mari mintegy 14 méterről a felső lécre fejelte, majd a visz- szapattanó labdát Somogyi közel­ről a hálóba kotorta. 2—0. 44. perc: Harsányi lőtte közép­re a labdát szöglet után, és a jó ütemben felugró Mari fejéről nagy erővel vágódott a léc alá, 3—0. 80. perc: Miskovicz átadásával Somogyi kilépett a védők közül és a kapuba lőtt. 4—0. A négy újonccal felálló hazaiak az első félidőben ötletes, gyors, gólratörő játékot produkáltak és megérdemelten szereztek három­gólos vezetését, aminek tudatában a második játékrészben már jócs­kán kiengedtek, így a vendégek megúszták a nagyobb gólarányú vereséget. Jók: Somogyi, Vigh, Bánfi, Mis. kovicz, illetve: Lőrincz, Hegyesi. Farkas Tibor KECSKEMÉTI TE— NAGYSZÉNÁS 3—2 (1—1) Kecskemét, 800 néző, vezette: Jung. KTE: Tasnádi — Egyed, Csor­dás, Nagyhegyesi, Érsek (Virág), Parti, Oskolás (Bohács), Meszlé- nyi, Puskás, Porhanda, Feró. Edző: Czimmermann Gyula. Nagyszénás: Pribolyszki — No- vák, Békési (Szatmári), Verbőczy, Zábrák, Csető, Szűcs, Laczó, Por­koláb B Tóth. Lukács. Edző: Bu- rács György. percben például Mohácsi a gól­vonalról is fölé fejelt. Már mindenki a mérkőzés vé­gét jelző sípszóra várt* amikor Horváth beverekedte magát a hazai kapu elé, teljesen tisztán lőhetett az ötös sarkáról, de gyen­gén az elvetődő Szögedi kezébe gurított. Óriási egyenlítési lehe­tőség volt!... Mérkőzés után egyértelmű volt a vélemény: ha a KSC az első félidőben kihasználja a helyze­teit, fordított is lehetne az ered­mény. így azonban az Ózd győ­zelme teljesen megérdemelt, mert a második félidőben rengeteg helyzetet dolgozott ki, rendre ve­zette a veszélyes akciókat, míg a KSC csak védekezett. Minden­esetre a kecskeméti csapatnak feltétlenül javítania kell a kapu előtti játékán, határozottabban kéne megoldani az adódó lehető­ségeket. Jók: Becsei, Ambrus, Kajdi, ill.: Varga, Gugyerás, Mohovics, Lakatos. Salgótarjáni TC—Bajai SK 3—1 (1—0) Baja: Vasvári P. u. 7200 néző. Vezette: Pálvölgyi (Pality, Sár­kány). Salgótarján: László — Kovács II., (Babcsán a 67. percben), Bog­dán. Kántor, Juhász, Varga, Lip- ták, Zsidó, Kovács III., Belga, (Cserák a 72. percben), Szedlák. Edző: Borbély András. Bajai SK: Majzlinger — Ga- lavatity, Szabó, Popp, Prikida- novics. Takács, Szőcs, Evanics, Kovács, (Sárközi a 73. percben), Janicsák, Keresztes, (Pesti a 46. percben). Edző: Rónai Sándor. Sárgalap: 88. perc, Babcsák. Nyárias melegben a megszo­kott nagyszámú hazai szurkolótá­bor biztatása mellett kezdődött a mérkőzés. Az 5. percben elért 2. hazai szöglet a bajai csapat né­mi fölényét jelezte. Az első gól­veszély mégis a bajai kapu előtt adódott, a 8. percben, Kovács III. éles szögből leadott kapáslövését Majzlinger lábbal mentette. A 28. percben bal oldali táma­dás befejezéseként, Kovács bom­bája Lászlóról vágódott vissza a mezőnybe. A 34. percben Varga rövid cse­lezés után tisztára játszotta Ko­3. perc: Egy előrevágott labdá­nál Érsek hibázott, nem jól ke­zelte le, az elpattant róla. Laczó ügyesen kiugrott és már a kifutó kapus mellett is elment, amikor Tasnádi a lábát elhúzta. 11-es. A büntetőt B. Tóth élesen lőtte a ka­puba. (0—1). 21. perc: Feró lefutott, jól lőtt középre, az éles labda Puskásról a hálóba pattant. (1—1). 47. perc: Szabadrúgás 18 mé­terről. — Meszlényi ügyesen ívelt a jobb sarokba. (2—1). 76. perc: Egy beadást Meszlényi lekezelt és könnyedén lőtt a há­lóba. (3—1). 80. perc: Kapu előtti kavarodás és Laczó nem hibázott. (3—2). Közepes színvonalú első félidő után a másodikban sem változott a játék képe. A mérkőzés elejétől látszott, hogy a KTE kissé lebe­csüli ellenfelét, a játékosok bizto­sak voltak a győzelemben, s ez majdnem megbosszulta magát. Jók: Csordás, Nagyhegyesi, Egyed illetve Békési, Zábrák, Cse­tő. Kristóf Tibor OROSHÁZA—LAJOSMIZSE 1—1 (1—1) Orosháza, 1100 néző, vezette: Szekeres. Gólszerzők: Tapasztó, ill.: Seres. A területi bajnokság: állása 1. Gyula 4 4 — — 14—4 8 2, Kun Béla SE 4 3 1 — 10—2 7 3. Szabó SE 4 3 1 — 7—0 7 4. OMTK 4 3 1 — 7—1 7 5 Szarvas 4 2 — 1 11—4 5 6. KTE 4 2 1 1 8—7 5 7. SZVSE 4 2 1 1 3—6 5 8. Békés 4 1 2 1 7—3 4 9. DÉLÉP 4 1 3 — 4—1 4 10. Sz. Dózsa 4 1 1 2 7—4 3 11. Lajosmizse 4 1 1 2 5—7 3 12. Dömsöd 4 — 2 2 1—7 2 13. Füzesgyarmat 4 1 — 3 5—14 2 14 H. Porcelán 4 — 1 3 1—14 1 15. Nagyszénás 4 — — 4 2—9 — 16. Mindszent 4 — — 4 5—14 — További eredmények: H. Szabó SE— DÉLÉP SC 0—0, Szarvas—Dömsöd 4—0, Sz. Dózsa—Mindszent 6—1, Békés— SZVSE 5—0, Gyula—H Porcelán 8—1. vács lll-at, aki a U-esröl zavar­talanul lőtt a tehetetlen bajai kapus mellett a háló bal oldalá­ba, 1:0. A gól szemmel láthatólag még- jobban megnyugtatta a vendég- csapatot, akik 10 emberrel véde­kezve, biztosan hárították a meg­újuló hazai támadásokat. A második félidő ismét bajai rohamokkal kezdődött. A 47. percben Szőcs a vendég védők gyűrűjében a 16-oson belül ele­sett, de a játékvezető továbbot intett. A 67. percben született meg az egyenlítő hazai gól. Szőcs átadásával Takács beve­rekedte magát a 16-oson belül­re, ahol a salgótarjáni kapus a csatár lábát elhúzta. A megítélt 11-est Pesti félmagasan lőtte a hálóba, 1:1. Nagy küzdelem indult meg a győztes gól megszerzéséért. A Baja kitámadott, a vendégek a kapu elé behúzódva hosszú lab­dákkal indítottak veszélyes tá­madásokat. A 85. percben a partjelző lest jelzett, a bajai védelem egy pil­lanatra megállt, a játékvezető tovább engedte a salgótarjáni tá­madást, amelynek végén Lipták az esélytelen kapust is megkerül­ve a hálóba gurított 2:1. A hazai csapat kissé megzava­rodva, kapkodóan küzdött. A 89. percben újabb gólt szereztek a vendégek. Kovács III. lefutotta a bajai védelmet és biztosan lőtt a hálóba. 3:1. Jók: Kovács III., Szedlák, Var­ga, illetve: Prikidánovics, Pesti Takács. Tax Imre Az NB II. állása 1 Bauxitbányász 5 3 2 — 5—2 8 2. Volán SC 5 3 1 1 7—4 7 3. 22. sz. Volán 5 2 2 1 9—6 6 4. Debr. Kinizsi 5 2 2 1 8—6 6 5. Özd 5 2 2 1 7—5 6 Sopron 5 2 2 1 7—5 6 7. Keszthely 5 3 — 2 7—7 6 8. Szekszárd 5 2 2 1 6—6 6 9. Saig. TC 5 2 1 2 9—7 5 10. SZEOL AK 5 2 1 2 5—4 5 11. Dorog 5 2 1 2 7—7 5 12 Siófok 5 2 1 2 8—9 5 13. Nagybátony 5 2 1 2 7—9 5 14. Eger 5 2 — 3 9—7 4 15. Baja 5 2 — 3 7—8 4 16. H.-vásár hely 5 2 — 3 6—7 4 17. Kazincbarcika 5 1 1 3 7—9 3 18. Kecskemét 5 1 1 3 6—8 3 19. Olajbányász 5 1 1 3 5—10 3 20 Ganz-MAVAS 5 1 1 3 6—12 3 Az NB I. állása 1. Zalaegerszeg 2 2 — — 4—2 4 2. Csepel 2 1 1 — 5—2 3 3. Ü. Dózsa 2 1 1 — 4—3 3 4. Tatabánya 2 1 1 — 3—2 3 5 Ferencváros 2 1 — 1 4—1 2 6. Videoton 2 1 — 1 4—3 2 7. Rába ETO 2 1 — 1 3—2 2 8. Békéscsaba 2 1 — 1 3—3 2 DMVSC 2 — 2 — 3—3 2 10. Bp. Honvéd 2 1 — 1 2—2 2 Nyíregyháza 2 1 1 2—2 2 12. Diósgyőr 2 1 — 1 3—4 2 13. PMSC 2 — 1 1 3—5 1 14. MTK-VM 2 — 1 1 2—5 1 15 Haladás 2 — 1 1 2—6 1 16. Vasas 2 — — 2 4—6 — A második forduló eredménye: Vi­deoton—PMSC 3—1, Zalaegerszeg—Fe­rencváros 1—0, Tatabánya—Rába ETO 2—1. Bp. Honvéd—Békéscsaba 2—1, Ü. Dózsa—Nyíregyháza 2—1, DVTK—Va­sas 3—2. MTK-VM—Debrecen 2—2, Ha­ladás—Csepel 2—2. FELHÍVÁS A Kecskeméti SC csel­gáncsszakosztálya női és férfi judotanfolyamot in­dít. Jelentkezni lehet a férfiaknak kedden és csü­törtökön 15 és 17 óra között, míg a hölgyeket hétfőn és csütörtökön várják 19.30-tól 21 óráig a kempinggel szem­ben lévő munkacsarnok­ban. SOROKBAN RÖPLABDA A megyei röplabdaszövetség el­készítette a megyei baljnokság versenykiírását. A bajnokság 18- án kezdődik, s a nevezéseket szeptember 7_ig kell beküldeni. LOVASSPORT A Bács-Kiskun megyei Lovas Szövetség a Magyar Lovas Szö­vetség hozzájárulásával szep­tember 10—12-ig Kecelen, a ta­valyi Duna—Alpesi Kupa szín­helyén rendezi meg az első ket­tesfoga t_haj tó derbit. A Bács- Kiskun megyei fogatokon kívül a legjohb magyar hajtők indulnak a versenyen. A rendezők Sza­bolcs. Pest, Szolnok, Békés, Tol­na, Heves és Bács-Kiskun me­gyéből mintegy 32 fogat indulá­sára számítanak. BIRKÓZÁS Megkezdődött a birkózók őszi versenysorozata. Szolnokon a Tisza Kupa kötöttfogású serdülő­versenyen 98 induló volt. Me­gyénkből az 57 kg-ban Kádár (Kkfháza) győzött, 3. Kelemen (KSC), 67 kg-ban 1. Vágh (Kkf- háza), 72 kg. 1. Ignácz Z. (KSC), 78 kg 3. Jakab L. (KSC). A H. Kun Béla SE a második helyen A Spartacus nyerte a IV. Kecskeméti Judo Kupát • A 78 kg-os súlycsoport ünnepélyes eredményhirdetése, amelyben Sebők (jobbról a második) harmadik helyezést szerzett. A kecskeméti cselgáncs-szak­osztály megalakulásának 25 éves évfordulójára rendezett IV. Kecs­keméti Judo Kupa nemzetközi cselgáncsverseny minden tekin­tetben méltó volt a negyedszáza­dos jubileumhoz. Ilyen nagy lét­számú versenyt, s ennyi külföldi csapattal még sohasem rendez­tek Kecskeméten. Az sem okozott végül zavart, hogy a csehszlovák Presov csapatát hiába várták. Befutottak viszont az utolsó pil­lanatban az olasz testvérváros. Modena sportolói, mégpedig igen erős gárdával. A külföldiek közül a Berlini Dinamo, valamint a jugoszláv és osztrák cselgáncso- zók bizonyultak erős ellenfelek­nek. A pontversenyben mégis a magyar klubok, a Spartacus, Dó­zsa, KSC és a Honvéd közt folyt a nagy versengés. Sérülések, be­tegségek és külföldi szereplés miatt szinte valamennyi csapat­ból hiányzott néhány esélyes. A KSC-ből Nagysolymosi betegség miatt nem indulhatott. Kincses a leszerelés után csak most kezd­te el az edzéseket. Tóth L. pedig külföldön versenyez, ök hárman több mint 10 pontot szerezhettek volna, ami nyilván hiányzott a végelszámolásnál. A mérlegelés- után kiderült, hogv a hát súlycsoportban hat külföldi ország 9 csapata mérkő­zik 18 magyar szakosztály kép­viselőivel. s az összes indulók száma 168. Az ünnepélyes megnyitón Fi­scher István, a Városi Tanács el­nökhelyettese köszöntötte a részt­vevőket. majd a 25 éves jubileum alkalmával a Városi Tanács aján­dékát adta át az alapító tagok közül Mrena Imrének, Donáth Ti­bornak. Adarnik Ferencnek, Dobó Sándornak, Varga Andrásnak, va­lamint a szakosztály első orszá­gos bajnokának Nagy Lajosnak. A megnyitó után a felső súly­csoportokkal kezdődött a verseny, s mivel a kecskemétiek itt voltak elsősorban érdekelve, szinte telt nézőtér előtt folyt a küzdelem. A Kovács testvérek ki is tettek magukért, mert mindketten első helyet szereztek. A 86 kg-ban a magyarok közül egyedül a már veteránnak számító Kiss Endre tudta beverekedni magát a kül­földiek közé. A döntőben azonban már nem bírt a berlini Damaske- val. akitől legutóbb a Balaton­ba jnoksá gon is vereséget szenve­dett. Nagyszerűen harcolt Sebők Albert is. és bronzérmet nyert. Kitűnő teljesítmény a bajai Ta­más és Tóth L. harmadik helyezé­se is. A verseny eredményei: 60 kg (22 ind.). 1. Gercsák (Szolnoki Kilián). 2. Gombár (Ü. Dózsa). 3. Bújkó (Ü. Dózsa) és Schulhoff (MVSC). A döntőben a 2. percben karfeszítéssel nyert a szolnoki fiú. 65 kg (33 ind.) 1. Seidl (Ü. Dó­zsa, 2. Patek (Bp. Spartacus), 3. Edelkraut (Bp. Spartacus) és Hor­váth (MSC). A veterán Patek volt a nagy esélyes. A szokásos villám­gyors akciójával az első percben előnyt szerzett, de Seidl a befeje­zés előtt egy perccel egy gyönyö­rűen kivitelezett belső combdo­bással ippont ért el. 71 kg (33 ind.) 1. Darók (Bp. Spartacus. 2. Gál (Bcs. Szalvai SE). 3. Tóth L. (BSK) és Möller (Berlini Dinamó). 78 kg (24 ind.) 1. Fogarasi (Ű. Dózsa). 2. Németh (Bp. Sparta­cus), 3. Sebők (KSC) és Verbói (Bp. Honvéd). A döntőben Németh jukóval vezetett, aztán teljesen passzív volt. Fogarasi 3 pontos ak­ciókat ért el. A befejezés előtt 10 mp-cel Némethet csui (5 pon­tos) büntetéssel sújtották és Fo­garasi nyert. A 3. helyért Sebők leszorítással verte a debreceni Kovácsot. 86 kg (21 ind.) 1. Damaske (Ber­lini Dinamo), 2. Kiss E. (KSC). 3. Schultze (Berlini Dinamo) és Si- kirics (Szlavia Növi Sad). Kiss E. csak külföldiekkel mérkőzött. A döntőben keikokuval (7 pont) in­tették. 95 kg (2.1 ind.) 1. Kovács Já­nos (KSC), 2. Dubovszki (Bp. Spartacus), 3. Klemensits (Győri D.) és Sefcsik (Debreceni D.). 5. Vida (KSC) és Hosszú (Eger). Egyhangú bírói döntéssel nyert Kovács.-1-95 kg (15 ind.) 1. Kovács Ká­roly (KSC), 2. Pomikálszki (Ú. Dózsa), 3. Boda (Ű. Dózsa) és Ta­más (BSK). A döntőben remek dobással nyert Kovács Károly. A pontverseny végeredménye: 1. Bp. Spartacus 26. 2. Ü. Dózsa 24, 3. Kecskeméti SC 23 pont. Szabó Zoltán MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Rangadó mérkőzésen nyert a Tiszakécske KISKÖRÖS—MISKE 5—2 (4—0) Kiskőrös, 1000 néző, vezette: Zsigó (Máriás, Fricska). Kiskőrös: Szentes — Juhász (Si- piczki), Dedák, Hajnák, Podobni, Ba, Boldizs, Cseh (Lesták), Kiss, Klement, Katzenbach. Edző: Mes- kó István. Miske: Varga I. — Pákolitz (Szerencsés), Hajerljiacher, Dobai, Tamási, Bedzsula, Illés, Hubert (Nagy), Domokos, Petrecz, Varga II. Edző: Farkas András. 23. perc: Boldizs jobbról belőtt labdáját Cseh lőtte a hálóba. 1—0. 26. perc: Megismétlődött a há­rom perccel előbbi jelenet, Boldizs mintaszerű indítását ezúttal is Cseh értékesítette. 2—0. 31. perc: Klement, Boldizs há­romszögelés után Klement elegán­san gurított a jobb sarokba. 3—0. 35. perc: Hajerbachertől Kiss ellopta a labdát és biztosan lőtt § hálóba. 4—0. 71. perc: Petrecz 20 méterről hatalmas gólt lőtt a jobb felső sa­rokba. 4—1. 75. perc: Klement nagyszerű labdával ugratta ki Kisst, aki a bal alsó sarokba lőtt. 5—1. 85. perc: Varga beadását Illés lőtte a léc alá. 5—2. A kiskőrösi együttesnek negyed­órái jó és eredményes játék is elég volt a fölényes győzelemhez. Jók: Kiss, Juhász, Boldizs. Kat­zenbach ill. Illés, Bedzsula. Ifjúságiak: Kiskőrös—Miske 2—1 (1—1). B. S. IZSÁK—SÜKÖSD 4—1 (1—1) Izsák, 600 néző, vezette: Kazin- czi (Franciskovics, Dömény). Izsák: Antal — Németh, Kal­már, Bogdány, Molnár (Böthy), Nagy K., Tóth, Losonczi, Czirkos (Laki), Nagy O., Bozsik. Edző: Száz Sándor. Sükösd: Szenthe — Pastrovics (Takács), Faddi, Koszorús, Szabó, Lakner, Czeller, Hajzer, Sudár, Páncsics, Várnagy (Lógó Z.). Ed­ző: Bújdosó Márton. Az izsáki együttes a szünet után átszervezte a védelmét és a táma­dósorát — Kalmár és Tóth helyet cseréltek —, s ez döntött. Gólszerzők: Bozsik, Kalmár (11-esből), Németh, Losonczi ill. Hajzer. Jók: Kalmár, Bogdány. Nagy O., ill.: Lakner, Hajzer. Ifjúságiak: Izsák—Sükösd 2—2 (2—1). KALOCSA—SOLTVADKERT 3—3 (2—2) Kalocsa, 600 néző, vezette: Nagy Czirok (Magyar, Nagy II.). Kalocsa: Gojtán — Kákonyi (Salacz), Pécsi, Nemes, Tamás, Lajdi, Tóth, Nagy, Berta, dr. Mo­hácsi, Kovács (Varjú). Edző: Mol­nár Ferenc. Solt vadkert: Majer — Lehr, Eiler, Galántai, Szabó, Sörös, Sze­kér, Erdős (Szűcs), Frittmann (Viszkok), Tóth, Bibók. Edző: Ta- gai János. Sportszerű, végig nagyiramú iz­galmas mérkőzést láthatott a kö­zönség. A kalocsai együttesnek több helyzete volt, de a soltvad- kertiek veszélyesebben támadtak. Igazságos eredmény született. Gólszerzők: Lajdi, Nagy O., dr. Mohácsi ill.: Szabó (2), Tóth. Jók: Lajdi, Tóth, Nagy O., dr. Mohácsi ill.: Sörös, Szabó. Ifjúságiak: Kalocsa—Soltvad­kert 10—1 (5—1). K. F. TISZAKÉCSKE— JÁNOSHALMA 4—1 (1—1) Jánoshalma, 300 néző, vezette: Nagy. Gólszerzők: Nász, 2, dr. Kisju- hász, Bús ill.: Vasvári. KECEL—AKASZTÓ 2—2 (1—0) Kecel, 700 néző, vezette: Né­meth. Kecel: Benedeczki J. — Pong- rácz, Juhász, Polgár, Pintér, Be­nedeczki J., Császár (Szabó), Sza­bó G., Mezei J., Szvetnyik (Pru- cser), Vajda. Edző: Fábián Dezső. Akasztó: Ba — Dómján, Gubán, Polareczki, Kecskés, P. Szabó, Földes, Kocsis, Szabó G., Dehota, Farkas (Thurzó). Edző: Francia László. Az utolsó negyedórában 2—0- ról egyenlített a lelkes akasztói együttes. Gólszerzők: Pintér, Szabó G. ill.: Kecskés, Thurzó. Jók: Gubán, Kocsis, Lehota ill.: Benedeczki, Polgár. S. J. KISKUNHALAS- BAJAI TSZ SK 3—1 (2—0) Kiskunhalas, 300 néző, vezette: Farkas (Biácsi, Sendula). Gólszerzők: Fuksz (11-esből), Jójárt, Vanó (öngól) ill.: Kővári. Unalmas, alacsony színvonalú mérkőzésen győzött a sok hibával játszó halasi együttes. Fuksz a 88. percben 11-est hibázott. Jók: a halasi csapatból senkit sem lehet kiemelni ill.: Vanó, Ba- ros. Ifjúságiak: Kiskunhalas—Bajai Tsz SK 3—1 (0—1). Á. M. TASS—H. SZAMUELY SE 2—2 (0—1) Tass, 200 néző, vezette: Kiss (Miklós, Szene). Tass: Zsorda — Pozsári, Csap­iár, Forgó, Herceg, Sztruhár, Er­dős II. (Muhi), Kiss, Vida (Zsi- dai), Kosa, Pásztor. Edző: Nagy Ferenc. H. Szamuely SE: Fábián — Horváth, Pesti, Kákonyi, Búkor, Pandúr, Illés, Kurucz, Ökrös, Sü­megi, Várszegi (Halászi). Edző: Onódi László. A lelkes honvédcsapat ellen csak erőlködött a hazai együttes. Gólszerzők: Muhi, Kósa ill.: Ká­konyi, Sümegi. Jók: Herceg, Muhi, Pozsári ill.: Kákonyi, Illés, Horváth, Kurucz. Sz. J. HARTA—KKFHÁZI SZÖVETKEZETI SE 5—1 (0—0) Harta, 700 néző, vezette: Hor­váth. Gólszerzők: Csehi 3, Rostás, Kiss (11-esből), ill.: Koczka. Az első félidőt még kibekkelte a vendégegyüttes, de a szünet után nyolc perc alatt eldőlt a mér­kőzés. A megyei labdarúgó-bajnokság állása 1. Tiszakécske 2. Saltvadkert 3. Kiskunhalas 4. Kiskőrös 5. Kalocsa 6. Akasztó 7. Jánoshalma 8. Harta 9. Miske 10. Izsóik 11. Tass 12. Bajai Tsz SK 13. Kkfh. Szöv SE 14. Sükösd 15. Kecel 16. H. Szamuely SE 4 3 1 — 13—1 7 4 2 2 — 10—4 6 4 2 2 — 8-4 6 4 3—1 11—8 6 4211 8—5 5 4211 8—6 5 4 2 11 7—6 5 4 2—2 11—8 4 4 2—2 10—8 4 4 2 — 2 6—8 4 4121 4—6 4 4 — 2 2 2—6 2 4 — 2 2 4—10 2 4 1—3 4—11 2 4 1-34-81 4—13 4—15 1 TOTÓ A totó 36. heti eredménye 1. Southampton—Aston Villa 1—0 1 2. Sunderland—West Ham 1—0 1 3. Birmingham—Stoika City 1—4 2 4. Everton—Tottenham 3—1 1 5. Ipswich—Coventry l—l x 6. Luton—Notts County 5—3 1 7. Manchester City—Watford l—o 1 8. Nottingham—Brighton 4—0 1 9. Swansea—Norwich 4—0 1 10. West Bromwich— Manchester United 3—1 1 11. Tatabányát—Rába ETO 2—l l 12. Újpesti Dózsa—Nyíregyháza 2—1 l 13. ZTE—Ferencváros 1—o 1 4- l Arsenal—Liverpool o—2 2 A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 36. heti totónyeremé­nyek a nyereményilleték levonása után a következők: 13 találatos szelvény 68 darab, nye­reményük egyenként 37 262 forint Ezek közül 13-1-1 találatos szelvény 21, a nyeremény és a Jutalom együtt 133 455 forint; 12 találatos szelvény 1767, nye­reményük egyenként 956 forint; 11 ta­lálatos szelvény 38 820. nyereményük egyenként 44 forint; a 10 találatos szelvények száma 97 002, nyereményük egyenként 30 forint. A közölt adatok nem véglegesek. (MTI)