Petőfi Népe, 1982. március (37. évfolyam, 51-76. szám)

1982-03-09 / 57. szám

I 1982. március 9. » PETŐFI NÉPE • 1 SPORT-SPORT .SPORT A KSC hatvan percig egyenrangú ellenfél volt MTK-VM—Kecskemét 3—0 (0—0) Hungária körút, 2000 néző. ve­zette: Divinyi (Czirba. Varga). MTK-VM: Gáspár, Szabados, Varga L, Turner, Kovács J., Bog­nár, Nagy (Pekker a szünetben), Varga II. — Fodor, Turtóczky, Németh (Handel az 57. percben). Edző: Sárost László. Kecskeméti SC: Erdei — Ele­kes, Miklós, Törő, Parti — Sze­pesi (Diószegi a 65. percben), Sö­rös, Vági (Lakatos a 34. percben) — Meszlényi, Puskás, Fürtös. Ed­ző: Rákosi Gyula. Csípős, szeles időben a vendég kecskeméti együttes kezdte a já­tékot. A 2. percben Szepesi remek cselek után került helyzetbe, lö­vését Gáspár bravúrral védte. Az 5. percben Vági vezette fel a lab­dát, bal oldali beadásáról azon­ban a csatárok lemaradtak. Len­dületesen rohamozott ezekben a percekben a KSC együttese. Az első negyedóra végeidé villám­gyors Puskás—Fürtös—Meszlényi összjáték után csak nagy üggyel- bajjal tudtak felszabadítani az MTK védői. A Ifi. percben Tur- tóczky. Varga támadás után Fo­dor kapott jó labdát, de Fodor labdakezelési hibát vétett, és oda­lett a kínálkozó lehetőség. Két perc múlva egy gyors ellentáma­dás után Puskást telítették le a kaputól .30 méterre. A 'megítélt .szabadrúgást Szepesi a bal sa­rok mellé csavarta. A 34. percben Varga I. szabály­talankodott Vágival szemben, akit ölben kellett levinni a pályáról. Mint később kiderült, kifordult a bokája. A 40. percben a hazai védők ..jóvoltából" újabb szabadrúgás­hoz jutott a KSC. Szepesi labdá­ja a sorfalról Puskás elé pattant, aki kapásból hatalmas lövést zú­dított a kapura, de Gáspár bra­vúrosan védett. Ka! perc múlva a. mérkőzés legnagyobb helyzete maradt kihasználatlanul. Bal ol­dali beadus után Törő csúsztatta fejjel a kifutó Gáspár mellett a labdát — hajszállal a kapufa mel­lé. A közönség füttykoncertje mellett vonultak pihenőre a csa­patok. amely az MTK-VM.együt­tesének szólt. Szünet után a listavezető MTK- VM átszervezte csapatát. Az ad­dig középcsatárként szereplő Tur- tóczkyt a középpályára hozta vissza 'Sárosi edző, s játéklehető­séget adott Pekkernek, és nem sokkal később Handelnek is. A cserék alaposan felhozták az MTK-VM-et. A 61. percben Turtóczky indí­totta a bal oldalon Fodort, Mik­lós keresztezett, de balszerencsé­jére a labda a fürge jobbszélsö előtt maradt, akinek éles beadá­sát Handel elvétette, s a mente­ni akaró Elekesről a tehetetlen ,Erdei fölött hullott a hálóba a labda. 1—0. (Miklós: a mérkőzés végén, töb­ben a szememre vetették, hogy miért nem rúgtam fel Fodort, vagy testtel legalább feltartottam volna?.' Miért? Ezt kellett volna tennem? Amikor kereszteztem, elértem a labdát, de lábamról visszapattant Fodor elé.) A 70. percben tovább növelte előnyét a hazai együttes. Varga II.—Fodor támadás után a jobb- szél ső a 16-os vonal közepén álló Handelhez játszott, a középcsatár egyből lőtt — a kapufára. A visz- szapattanó labdát a földön fekvő Erdei mellett Pekker 12 méterről helyezte a kapuba. 2—0. A gól után kitámadott a kecs­keméti együttes, de a középpá­lyások és a csatárok gyámolta­lansága miatt a legjobb helyze­tek is kimaradtak. Elől Puskás teljesen magára maradt, a kö­zéppályások nem tudták tartani a labdát. Az MTK-VM gyors kontratámadásokkal próbálko­zott ■— sikerrel. A 81. percben Turtóczky reme­kül ugratta ki Fodort, aki kicse­lezte a kecskemétiek bal oldali védelmét, s tíz méterről elegán­san emelt Erdei fölött a hálóba. 3—0. . A 84. percben növelhette volna előnyét az MTK-VM, Bognár fel­vágásáért XI-est ítélt a játékve­zető. A büntetőt Turner gyengén lőtte, a jobbra mozduló Erdei szögletre mentett. (Erdei: Sokat adtam volna azért, ha mindez 0—0-nál törté­nik.) Két ellentétes félidőt láthattak a szurkolók -a középcsoport rang­adóján. . A kecskeméti együttes _ hatván percen keresztül hősiesen védekezett, higgadt, nyugodt já­tékával méltán vívta ki a közön­ség rokonszenvét. Ebben az idő­szakban a védők szilárdan, ma­gabiztosan rombolták a hazaiak támadásait, a középpályások és csatárok is sokat mozogtak. Ügye­sen tartották a labdát. Szünet után a hazaiak a cserék után fer­geteges támadásba kezdtek, tíz perc alatt, eldöntötték a mérkő­zést. Elgondolkodtató az a tény, hogy a bekapott gól után a kecs­keméti együttes mennyire megza­varodott. Á látottak alapján -t- ha a gólkülönbség túlzott is —, szü­net utáni játékával az MTK-VM rászolgált a győzelmére. A kecskeméti együttesből Erdei • Az MTK-VM—KSC mérkőzé­sen Erdei felugorva húzza le a labdát. Mellette Törő és Miklós biztosít. (Farkas Tibor felvétele) jól kezdett, büntetőt is hárított, de a kifutásoknál bizonytalan volt. A védelem előbb jól rom­bolt, később hibát-hibára halmo­zott. A középpályások közül Vági hamar megsérült, Szepesi elfá­radt. Sörös sem, volt friss, miként Meszlényi, Puskás és. Fürtös sem remekelt. A csereként beállt La­katost dicsérhetjük mardéktala- nul. Az MTK-VM csapatában talál­hatjuk a mezőny legjobbját, Fo­dort, aki megoldhatatlan feladat elé állította Partiékat. A csere­ként beállt Handel, Pekkejr és Turtóczky teljesítménye emelke­dett az átlag fölé. Hegedűs Géza NB II. Középcsoport állása 1. MTK—VM 17 13 — 4 43—12 26 2. Dorog 17 10 2 5 24—13 22 3. 22. Volán 17 9 2 6 26—15 20 4. Kecskemét 17 6 4 22—18 20 5. B. gyarmat .. 17 h 6 '5 28—23 18 6. G.-MÁVAG 17 6 6 5 22—18 18 7. KKFSE 17 7 4 6 28-27 18 8. Sz. MÁV E. 17 7 4 6 28—22 18 9. Pénzügyőr < 17 5 7 5 18—21 17 10. Vác 17 6 5 6 19—23 17 11. BVSC 17 7 2' 8 22—21 16 12. Budafok 17 »5 6 6 22—27 16 13. BKV Előre 17 4 6 7 19—25 14 14. Szegedi D. 17 5 4 8 24—31 14 15. Építők SC 17 4 3 10 21—34 11 16. Bábolna 17 2 3 12 17—48 7 Balassagyarmat—Bábolna 3—1, Bu­dafok—Építők 6—1. Váci Izzó—BVSC 1—1. Sz. Dózsa—BKV Előre 3—3. 22. sz. Volán—Szív. MÁV Előre 1—0, ■ G.- MAVAG—Dorog 2—2. KKFSE—Pénz­ügyőr 1—0. MAI MŰSOR TV I. MŰSOR: 8.00: Idősebbek is elkezdhetik. 8.05: Iskolatévé: földrajz 8.35: Környezetismeret 9.05: Fizika (ált. isk. 8. oszt.) 9.35: Csak gyerekeknek! ' 10.05: Iskolatévé: történelem 10.35: Technika 11.05: Aki mer az nyer. 14.10: Iskolatévé: technika (ism.) 14.30: Környezetismeret (ism.) SZ 14.55: Fizika (ism.) 15.20: Történelem (ism.) 15.50: Napköziseknek — szakkö­röknek. . 16.10: Hírek 16.15: Utazz velünk-. 2. rész 16.50: Kertünk — udvarunk. 17.10: Gólyavári esték. 17.55: Reklám 18.00: Nemzetközi zenés turmix. 18.30: Három város Békésben. 19.00: Reklám 19.10: Idősebbek is elkezdhetik. 19.15: Esti mese 19.30: Tv-híradó — SZf ‘ 20.00: Nem kell mindig , kaviár. NSZK tévéfilmsorozat 10/10. 20.45: Énekeljünk! 20.50: Stúdió ’82. 21.50: Pszi-fi. 6 6. rész: 22.30: Tv-híradó 3. SZ 2. MŰSOR: 20.01: A vándor. Portréfilm 20.30: Theo Adam Schubert-dálo- kat énekel. SZ 20.50: Tv-híradó 2. SZ 21.10: Autó-motorsport. 21.30: Reklám 21.35: Különös férfi. Csehszlovák tévéfilm. SZ ÚJVIDÉKI TV: 16.35: Műsorismertetés (szerb-horvá- tul) 16.40: Tv-híradó I. (szerb-horvátul) 17.10: Tv-híradó I. (magyarul) 17.23: Műsorismertetés 17.30: A 'belgrádi televízió tv-híradója 17.45: A pristinai televízió gyermek- műsora 18.15: Lit era túra — (magyar nyelvű irodalmi műsor) 18.45: Zenei portrék 19.15: Rajzfilm 19.30: Tv-híradó II. (magyarul) 20.00: Vajdaságon át 20.4.5: Tv-híradó II. (szerb-horvátul) 21.05: Más tv-állomások műsorából vá­lasztottuk KOSSUTH: 9.27: Kiderült az igazság... 8.57: A Népzenei Hangos Üjság 9.44: Borsody László: Címkék 10.05: MR 10—14 10.35: Trió-lemezeinkből 11.40: Tatárpuszta. Dino Buzzati re­génye folytatásokban 12.35: Törvénykönyv 12.50: A becsületes megtaláló 14.16: Nóták 14.42: Arcképek a szlovák irodalom­ból 15.05: Zenekari művek 15.28: Nyitnikék 16.05: Smetana muzsikájából / 17.07: Népdalok 17.45: A Szabó család 18.15: Hol volt, hol nem volt... 18.25: Mai könyvajánlatunk 19.15: Gondolat 20.00: Tudomány és gyakorlat 20.30: Nóták 21.13: Város esti fényben 22.20: Tíz perc külpolitika 22.30: Szőkefalvy-Nagy Katalin énekel 22.55: Késő este. A fotó értékei 23.05: Szimfonikus zene 0.10: Toronyzene PETŐFI: 8.05: Dzsesszarchívum 8.20: Tíz perc külpolitika 8.33: Társalgó 10.00: Zenedélelőtt 12.25: Gyermekek könyvespolca 12.33: Melódiakoktél 13.30: Éneklő Ifjúság 14.00: Kettőtől hatig ... 18.00: Tip-top parádé. Komár László 18.33: Beszélni nehéz 18.45: Klasszikus operettekből 19.30: Népdalok 19.50: Veseátültetés 20.00: Könnyűzene 20.33: Színház. Somerset Maugham re­génye rádióra alkalmazva 21.01: Csak fiataloknak! 21.58: Bródy Tamás szerzeményeiből 22.30: Kellemes pihenést! 3. MŰSOR: 9.00: Iskolarádió 9.30: Szimfonikus zene 10.35: A Bili Evans trió játszik 11.05: Az aranykakas. Részletek Rimsz- kij-Korszakov /operájából 11.48: Mahler.* V. szimfónia 13.07: Egy pólya vonzásában 13.27: Kovács Béla (klarinét) és a Bartók vonósnégyes felvételeiből Közben: 14.00: Fiatalok Stúdiója 15.00: Árpádházi királyok. IV. Béla 15.30: Üj operalemezeinkből 16.12: Volt egyszer egy dallam 16.40: Mi a véleményed? 17.00: Romantikus mesterművek 18.00: Kórusok 19.05: Iskolarádiő 19.40: Delibes: Lakmé. Közben: 20.32: A plasztika aícai 20.58: Az operaközvetítés folytatása Az NB I. állása 1. Ü. Dózsa 23 12 8 3 41—20 32 2. Videoton 23 14 4 5 35—25 32 3. Rába’ETO 23 13 4 6 66—35 30 4. Tatabánya 23 10 10 3 40—30 30 5. FTC 23 14 1 8 48—32 29 6. Bp. Honvéd 23 9 6 8 33—28 24 * 7. Vasas 22 8 7 7 38—32 23 8. Haladás 23 8 7 8 32—32 23 9. Csepel 23 7 9 7 27—27 23 10. ZTE 23 8 7 8 24—35 23 11. Pécs 23 10 2 11 34—32 22 12. Békéscsaba 23 6 9 8 28—34 21 13. Diósgyőr 23 6 8 9 36—42 20 14. Debrecen 23 1 7 6 10 29—37 20 15. Nyíregyháza 23 6 8 9 23—33 20 16. Volán 22 3 9 10 26—33 15 17. Ózd 23 5 5 13 31—47 15 18. SZEOL 23 4 2 17 19—56 10 Vasárnapi eredmények: Ferencvá­ros—Bp. Honvéd 2—0, Tatabánya—Bé­késcsaba 2—1. FOCI A TÉVÉBEN A labdarúgó NB I. négy tavaszi mérkőzését közvetíti a televízió. Már­cius 14-én (11 órakor): Rába ETO—Ü. Dózsa, 2Ö-án (13 órakor): Tatabánya— Ferencváros, április. 18-án (11 órakor): ZTE—Bp. Honvéd, 21_én (17.30-kor): FTC—Ü Dózsa mérkőzés lesz a kép­ernyőn. Az ötödik találkozó az MNK- döntő lesz, erre április 4-én kerül sor. TOTÓ 1. Komló—Pécsi , YSK 3—2 1 Kaposvár—Sabaria 2—0 1 3. Várpalota—Szekszárd 0-1 2 Salgótarján—Eger 2-1 1 5. Gyöngyös -Szolnok 1—0 1 6. Ganz-M A VÁG—Dorog 2-* 2 x 7. Ascoü—Cagliari 2—1 1 8. Bologna—Avellino 1—0 1 •9. Fiorentina—Róma 1—0 1 10. Internazionale—Milan 2—1 1 11. Juventus—Torino .4—2 1 12. Bari—Catania 2—1 1 13. Rimini—Pisa 2—2 X 1 Verona—Varese 3—1 1 A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság tájékoztatása szerint a 10. foga­dási héten 1027 darab 13 plusz l tá- lalatos totószelvény volt. .nyeremé­nyük 2289 forint, 13 találatos 1831« ezek nyereménye, 1228 forint.’ A 12 találatosok nyereménye 68 forint, a ll találatotoké 32 forint. A 10 talála. tosok nagy száma miatt nyereményük nem érte el a 10 forintot, ezért a •totó részvételi szabályzata értelmé­ben a 10 találatra intó teljes nyere­ményalap a 11 találatra jutó nyere­ményalappal összevonva a 11 talála- 4os szelvények között került felosz­tásra A közölt adatok tájékoztató jeV- legűek. a nyeremények az illeték le­vonása utár értendők. (MTI) TERÜLETI BAJNOKSÁG Az élen változatlan a sorrend Kecskeméti TE— H. Porcelán 1—1 (1—1). Kecskemét, 800 néző, vezette: Szeles I. KTE: Kerpits, Nagy, Virágh, Nagyhegyesi. Bende, Porhanda, Gyulai (Rácz), Seres, Oláh (Le- hota>,. Petényi. Feró. Edző: Ve­réb István. 16. perc: Jobb oldalról belőtt labdát Feró 18 méterről élesen a jobb alsó sarokba vágta. 1—0. 30. perc: Egy előrerúgott labda a védőkről Bunda elé pat­tant, aki megvárta, míg a kapus kimozdul, majd a hálóba lőtt. 1 — 1. 67. perc: Ferót a kapu közelé­ben felvágták. A büntetőt Virágh a felső kapufára rúgta, onnan az messze a mezőnybe pattant. A KTE állandóan támadásban volt. ellenfelét védekezésre kény­szerítette. a gól után azonban a csapat' később kiengedett s így teret adott ellenfelének. Az egyenlítés még jobban megzavar­ta a KTE-t, így a győzelmet megszerezni még büntetőből sem sikerült. A játékvezetői hármas jól mű­ködött. Jók: Feró, illetve Bunda, Ko­vács. Csala. Ifjúságiak: KTE—H, Porcelán 1— 0 (0—0). Góllövő: Kávai. Kristóf Tibor Bajai SK—Bcs. Agyagipar SC 3—0 (1—0). Baja. Petőfi-szigét, 1600. néző, vezette: Jung. BSK: Majzlingerf— Glátity. Sza­bó I... Popp. Pesti. Petresevics. Prikidánovics, Evanics. Radios,, Kovács (Bognár), Keresztes. Ed­ző: Rónai Sándor. 37. perc: a 16-oson belül Ko­vácsot buktatták. Radies a 11-est laposan a jobb sarokba lőtte. 1-0. 50. perc: Evanics szöktetése után Prikidánovics 10 méterről küldött éles lövése Uhrin kezéről vágódott a békéscsabai kapuba. 2— 0. 53. perc: Glavatity jobboldalon elfutott. Beadását Keresztes fe-' jelté a hálóba. 3—0. Végig fölényben játszott a BSK, és több gólhelyzet is adó­dott a hazai csatárok előtt., Jók: Popp, Pesti, Keresztes, ill.: Uhrin. Német és Methi. Ifjúságiak: Békéscsaba—BSK 1—0 (1—0). Honvéd Kun Béla SE—Tisza- kécske 1—0 (0—0). Tiszakécske, 1100 néző, vezet­te: Szekeres. H. Kun Béla SE: Farkas. — Harsányi, Tóth, Horváth, Szabó (Hegedűs), Kertész, Vígh. Masz­lag, Kemenes, Mohovics. Pádár (Bánfi). Edző: Kurucz István. Tiszakécske: Szélesi, — Ga- 'raczi. Bulla, Domonics, Sánta, Pálinkás, Boros. Mari, Baracskai (Bagi), Bús. Ézsiás. Edző: Rusvai Pál. 65, perc: zMohovicsot szándékos durvaságért kiállította a játék­vezető. 80. perc: A kaputól 30 méter­rel megítélt szabadrúgást Hor­váth kapura emelte. Múr-már Szélesi birtokában volt a labda, amikor egy fűcsomón felpattant, és a jobb felső sarokba perdült. 1—0. Több sárga lap, kiállítás, ki­hagyott büntető, egy .ritkán lát­ható gól jellemezte a jó iramú, de igen mérsékelt színvonalú mérkőzést. Mindkét oldalon a vé­delem játszott jól. bár dolgukat megkönnyítette a gyámoltalan csatárjáték. Jók: Farkas. Horváth, Vígh. ill.: pálinkás. Bagi. ^ Ifjúságiak: Tiszakécske—H. Kun Béla 3—1 (2—1). , Zsuffa Lajos Lajosmizse Vízgép KSE—Já­noshalma 2—0 (0—0). 600 néző, vezette: Őrző, Mik­lós, Kiss A. Lajosmizse: Kripkó — Tóth, Ábel. Rózsa, Csima, Kállai (Ku- csera). Márkli (Helik), Hoder- marszki, Sós, Kocsis, Mánvoki. Edző: Seres Lajos. Jánoshalma: Bozics — Geiszin- ger, Liliom. Csovcsics, Bátyai. Faddi. Kolozsvári, Juhász (Szől- lősi). Szabó (Vasvári), Tóth, Ur­ban. Edző: Zag József. 58. perc: Kocsis hatalmas part­dobása után Kállai lőtt a hálóba. 1—0. 60. perc: A kitörő Sóst buk­tatták es a megítélt büntetőt Ho- dermarszki értékesítette. 2—0. Izgalmas, jó iramú mérkőzé­sen. kitűnő játékvezetés mfellett Lajosmizse megérdemelten győ­zött. Jók: Kocsis (a, mez.őny leg­jobbja). Csima, Sós, Tóth, Ábel, Csovcsics. Bozics. Ifjúságiak: Jánoshalma—La­josmizse:' 5—0. • Kincs Zoltán DÉLÉP —Szentesi Vízmű 3—0 (2—0). Szeged, 200 néző, vezette: Ko- kovecz. A DÉLÉP végig meggyőző fö­lényben játszott, ilyen különbsé­gű győzelme is megérdemelt. Góllövő: Vad, Kurucz (öngól). Csalár. Jók: Hojszák, Czibere, Holler. Kenderesi. illetve: Janigá, Dóra. Vígh T. Ifjúsági: Szentes—DÉLÉP 2—1 (1-1). Mindszent—Füzesgyarmat i—1 (0—1). Mindszent. 400 néző, vezette: Franciskovics. Szünet után a széltől támoga­tott hazai csapat ellenállhatatla­nul játszott, megérdemelten nyert. Góllövő: Boda 2. Nádast, Bán- íi, illetve Komoroczki I. . Jók: Boda. Bánfi, dr. Szelják, illetve Friderikusz, Komoroczki. Ifjúsági: Mindszent—Füzes­gyarmat: 3—1. Thékes István Szeghalom—Szegedi Kender 1-1 (1—0). Szeghalom. 400 néző. Vezette; Kiss A. Jo iramú mérkőzésen a dön­tetlen eredmény megfelelt a já­ték képének. Góllövők: Zsombok I.. ilietve: Öze. Jók: Bakos, Himer. Kovács, il­letve Nemes, Komáromi, Őze. Ifjúsági; Szeghalom—Szegedi Kender: 5—0. Orosháza—Nagyszénás 1—8 (0—0). Nagyszénás, 1500 néző. Vezet­te: Czenczik. A két szomszédvár rangadóján a vendégcsapat játszott jobban. A 48. percben egy partdobás után Lovas 16 méterről a léc alá vág­ta a labdát. Jók: Rábai, Kökény, Nagy, Papp, illetve’ Szűcs, Nagy L. Ifjúsági: Orosháza—Nagyszénás 4—2. Fábián István A területi bajnokság állása 1. Bajai SK 17 15 1 1 45— 8 31 2. H. Kun B. SE 17 12 3 2 37-11 27 3. Lajosmizse 17 11 4 2 28—15 26 4. DELÉP SC 17 11 2 4 40-17 24 5. KTE 16 7 5 4 26—28 19 6. Orosháza 17 6 5 6 22—23 17 y\. H. Porcelán 17 5 6 6 23—31 16 8. Mindszent 17 6 4 7 Í5—23 16 9. Bcs Agyagipar 17 5 5 7 21-31 15 10. Nagyszénás 17 5 4 8 18—22 14 íis Jánoshalma 17 5 4 8 22-3Ü Í4 12. Fü zés gyarmat 16 5 4 7 27—36 14 13. Tiszakécske 17 3 4 10 1P-20 10 14. Szeghalom 17 3 3 11 21—34 9 15. Sz. Kender 17 3 3 11 22-40­9 16. Szentesi Vízmű'1' 17 4 1 12 20-42 8 . A “-g^l jelzett csapattól 1 büntető­pont levonva. MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG „Gólszüret” Soltvadkerten és Kalocsán H. Mezöfi SE—Kecel 1-0 (0-0) Kecskemét, 300 néző, játékvezető: Kulman (Kiüti, Durcsák). H. Mezofi SE: Hocza — Szekeres, Juhász, Pintér, Bodó, Demeter, Csap- lovics, Grósz (Csorba), Széchényi, Kádár, Tóth (Zima). Edzó: Krivy Ot­tó. Kecel: Hermann r- Lavati, Pong- rácz, Barabás, Mezei. Erdélyi, Csá­szár, Vajda, Szabó. Szvetnik, Polgár. Edző: Lovász László. 55. perc: Tóth jobb oldali beadásá­ból Széchenyi látványos, szép gólt lőtt a bal alsó sarokba. 1^-0. Sportszerű, jó iramú mérkőzésen győzött a hazai együttes. Jók: Pintér, Széchényi, Demeter, ill. Pongrácz, Vajda. Kristóf Tibor Kkfházi Szövetkezeti SE—Miske 2—1 (0-1). Kiskunfélegyháza. 300 nezo, vezette: Kávai (Lavati. Sendulá). Kkfházi Szövetkezeti SE: Némedi — Kertesi. Koczka. Kókai, Karsai. Szom- bathy (Szabó J.), Dongó, Kurucz, Jókai. Zs. Juhász, Szabó M. (Seres M.). Edző: Farkas László. Miske: Varga — Baksa. Dobozi. Ká- konyi. PákolicZ, Horváth. Domonkos. Bedzsula, Petrecz,. Illés, Nagy. Edző: Yatai Csaba. Több kihagyott hazai helyzet után Illés a vendégeknek szerezte meg a vezetést. Szünet után rákapcsoltak a szövetkezetiek és Zs. Juhász (59. p.). valamint Krucz (62. o.) góljaival meg­fordították az eredményt. * Jók: Kertesi. Koczka. Kókai, Kurucz, illetve Illés, Nagy. Farkas Tibor Harta—Kiskőrös 1—1 (1—0) Harta. 1600 néző, vezette: Nagy-Czi- rok (Jagodics, Szokoli). Harta: Páli — Nagy. Kiss. Baján. Lehoczki. Somogyi, Bartók. P. Szabó, Kocsis. Frei, Sümegi. Edző: Blcszák Sándor. Kiskőrös: Losonczi — Kiss. Decink. Podobni, Bódis. Vadászi. Juhász. Pet- róczi. Klement. Hajnak, Dusnoki. Ed­ző: Meskó István. 8. porc: Szón akció végén P. Szabó lőtt a rövid sarokba. 1—0. 85. perc: Klement a 16-.os sarkán »1 cselezgetett, majd egy becsúszó sze­relés után „feldobta’’ magát. A játék­vezető túl szigorúan büntetőt ítélt, melyet Klement biztosan értékesített, l—l. A rekordszámú közönség előtt le­játszott rangadón a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. A mérkőzés 95 (!) nercig tartott.. Jók: P. Szabó. Lehoczki,' Nagy, Sü­megi. ill. Klement. Losonczi. Ifjúságiak: Kiskörös—Harta 2—1 (l-l). Szekeres János Soltvadkert— Honvéd Szamuely SE 7—0 (3—0) Soltvadkert, 400 néző, vezette: Szik- szai /Vén. Szentgyörgyi). Soltvadkert: Mayer — Viszkók. Eiler, Frittmann. Galántai. Lehr. Erdős (Bi­bék). Tóth. Szabadi, Szabó. Szűcs (Zsikla). Edző: Fábián Dezső. H. Szamuely SE: Bényci — Halászi. (Pesti). Kertai, Baranyi. Kiss, Pan­dur. Hargitai. Gajdásn, Várszegi, Ba­lázs. Sörföző (Kerekes). Edző: Ónodi László. 3. perc: Tóth szabadrúgását Szabadi közelről lőtte a léc alá. 1—0. 36. perc: Tóth szögletét Lehr 8 mé­terről fejelte a sarokha. 2—0. 39. perc: Erdős fordulásból'lőtte a labdát a kapu közepébe. 3—0. 46. perc: Erdős futtából nagy gólt lőtt. 4—0. 55. perc: Tóth szöglete után Lehr fejesgóllá^ növelte a Soltvadkert előnyét. 5—0. , 60. pete: Lehr jó átadásával Töih futott el. s a kimozduló kapus mellett lőtt gólt. 6—0. 72. perc: Tóth bal oldali beadását Szabadi a jobb felső sarokba fejelte. 7—0. Nem volt egy ..súlycsoportban” a két csapat. Jók: Frittmann. Szabadi. Lehr. Szabó. András István KAC-MEDOSZ— H. Radnóti SE 0—0 Kiskunhalas. 300 néző, játékvezető: Szabó ,1. (Töröcsik). KAC-MEDOSZ: Pintér — Kiss. Dob­ra. Enczel. Szóké I., Izsák (Horva'n Tóth. Fuksz, Szőke S.. Agocs .(Jóljárt), Deoei. Edző: Mészáros Tibor. II. Radnóti SE: Kőkai — Rizmann. ' Hegedűs, Égycd, Otott. Török, Bálint. Tóth. Szathmári, Varga.■ Hauber. Ed­ző : Veres István. Alacsony színvonalú, csapkodó já­ték. több kihagyott gólhelyzet jelle­mezte a mérkőzést. Árvái Mihály Kalocsa—H. Gábor Áron SE 7—1^ (3—1) Kalocsa. 400 néző. játékvezető: ifj. Molnár (Tóth, Mikus). Kalocsa, Gojtán — Berta. Pécsi, Il­lés. Kákonyi. Nemes (dr. Mohácsi), Pav^lko,' Jenei. Mezei (Salacz). Sza- lóki. Nagy. Edző: Farkas András. H. Gábor Áron SE: Szőke (Vágó) — Körösi. Nagy. Kupusz. Török II.. Ro­zin ka. Török 1.. Besztercei. Tamási, Bokros. Pál (Dávid). Edző: Kévés Ferenc. Meglepetésre a vendégcsapat szerez­te meg a vezetést. Később a kalocsai­ak tetszés szerint érték el a gólokat. A hét. gól mellett három kapufát és számtalan gólhelyzetet hagytak ki­használatlanul. A vendégek határtalan lelkesedéssel küzdöttek, igaz az 58. perctől Nagy sérülését követően tíz emberrel játszottak. Gólszerzők: Jenei 4, Nemes, Pavel- 1 kó, Szalóki; illetve Tamási. Jók: Berta, Illés, Jenei, Nagy, illetve Bokros, Dávid. Kőszegi Ferenc Tass—Izsák 1—1 (1—0) Tass, 2oü néző, vezette: Varga (Bán­ki, Fricska). Tass: Zsorda — Pozsári, Csapiár, Forgó, Rapcsák, Sztruhar, Kluka (Herceg), Kiss, Vida! Szekeres, Bognár. Edző: Dobos József. Izsák: Péter — Nemeth (Bíró}, Kal­már, Bogdány, Molnár, Nagy I.,, Tóth. Losonczi, Jakus, Nagy II. (Czírkos), Bozsik. Edző: Szász Sándor. 38. perc: Bognár szögletét Vida re­mek fejessel küldte a hálóba. 1—0. 60. perc: Bognár feleslegesen haza- adott, Bozsik, aki előzőleg lesen volt, • rágsapott az ajándék labdará és ki­egyenlített. l—l. kemény, de sportszerű mérkőzést vívott a két csapat. A játékvezetők jól kézben tartották a színvonalas ta­lálkozót. Jók: Zsorda. Csapiár, Sztuhár, Kiss, ill.: Péter. Kalmár, Bozsik. Ifjúságiak: Izsák—Tass 1—0 (0—0). Gólszerző: Koncsik. Szabados János * Fájsz—Sükösd 2—2 (1—2) Fájsz, 300 néző, vezette: Berta, (Ka- ,ra. Némedi). Fájsz: Tamaskó — Sztarikó, Kőszegi, Szabó. Kovács. Sztankó II.. Bogdán (Horváth), Prókai. Móra, Vedelek (Ki­rály), Posztobányi. Edző: Kráczer László. Sükösd: Szente — Hernádi, Faddi. Reich. Szabó. Lakner, Rajcsics. Né­met, Sudár, Marusa. Lógó. Edző: Buj­dosó Márton. Gólszerzők: Kőszegi. Prókai, ill.: Németh. Sudár. Jók: Kőszegi, Kovács, ill.: Szabó, Sudár. Ifjúságiak: Fájsz—Sükösd 3—0 (1—0). Hegedűs Sándor A megyei labdarúgó-bajnokság állása: 1. Soltvadkerti TE 18 12 6 — 47-12 30 2. Kiskőrös 18 11 4 3 40-17 26 3. Harta 18 9 6 3 29—22 24 ’4. Kalocsai SE 17 10 2 5 41-16 22 5. H. Mezőíi SE 17 9 4 4 27—12 22 6. Izsák 17 8 5 4 27—17 21 7. Miske 17 9 2 6 32—18 20 8. Kecel 18 8 2 8 27—34 18 • 9. Kiskunhalas 18 6 5 7 17—29 17 10. Kkfh. Szöv. SE 18 6 4 8 23—29 16 11. Sükösd 18 6 3 9 24—32 15 12. Tass 17 4 4 9 17—29 12 1!K Fájsz 18 b 1 12 20—39 11 14. H. Gábor A. SE 18 3 4 11 19—37 10 15. H.. Radnóti SE 17 2 4 11 12—32 8 16. H. Szamuely SE 16 3 2 11 •20—47 8