Petőfi Népe, 1980. szeptember (35. évfolyam, 205-229. szám)

1980-09-02 / 205. szám

me. rä&tanber 3. • PETŐFI N£pfc • SPORT* SPORT - SPORT Csehszlovák és magyar sikerek az I. nemzetközi gyermeksakkversenyen Megyei labdarúgó-bajnokság Nagyarányú győzelmek s egy meglepő vereség; Kiskőrös—Izsák 1—2 Szombaton, a döntő második tonduUóijáival érit véget Kecskemé­ten az I. nemzetközi gye nmeik­aakkverseny. Az eredményhirde­tés aikaimával T. Nagy Ferenc, a vámosi sakkszövetség' elnöke kJo- szönitötite a csapatokat és vehetői­ket, Gábor Zoltánt, a magyar sakkszövetség alelnökét, Fekete Lászlót, a városi testnevelési és sportfeWLgyélőség vezetőijét, vala­mint Rigó Istvánt, a 9. sz. Volán Vállalat: igazgatóját. Gábor Zoltán nagy elismeréssel szélt a vámosi sakkszövetség kez­deményezéséről, a társadalmi ösz- szefogással megrendezett nemzet­közi gyermeksakkversenyről. A magas színvonalú, sportszerű küz­delmet, elsősorban' a csehszlovák gyerekek teljesítményét nagyra értékelte, s külön kiemelte a vá­rosi sakkszövetség, a BÁCSÉP jó szervezésiét és T. Nagy Ferenc versenyvezető munkáját. Verseczi Vilmos, a verseny or­szágos: vezető bírója ismertette a végeredményt: Csapatversenyben az A-döntő­ben: 1. Qhrudíum (Kaplan, Kasi- cek, Adamkova, Hajkova) 7 pont, 2. Ostrava (Gola, Belik, Solanska, Halasova) 6,5 pont, 3. Brno (Ba­rinka, Blatny, Datvddava, Polalko- va) 6,5 pont, 4. Praha (Zerit, Polak, Nimcova, Kamlikova) 4 pont. (Az A-döntő mind a négy csapata csehszlovák együttes.) A B-döntő: 5. BÁCSÉP I. 10 pont, 6. Sze­gedi VSE 5,5, 7. Kmosno (lengyel') 5, 8. BÁCSÉP W. 3,5 pont. A C-döntő: 0. Vojnioe (csehszlovák) 7,5, 10. Nádudvari SE 7, 11. Kalocsai SIE 5,5, 12. Bydgoszcz (lengyel) 4 pont. A csapatverseny győztese nyerte a Volán Kupát, amelyet Rigó Ist­ván, a 9. sz. Volán Vállalat igaz­gatója adott át. A szervező (bizottság a csapato­kon belül külön is értékelte a leány- ás fiúcsapatok teljesítmé­nyét. A leánycsapatok versenyének győztese az Alföld-Skála Kupát s kapta. 1. BÁCSÉP I. (Ktirucsai M., Nagy B.) 10 p., 2. Szegedi VSE (Dobos A., Kopasz F.) 10, 3. Pra­ha 9, 4. Brno 9, 5. Chrudium 8,5, 6, Ostrava 7,5, 8. Vojnice 6, 9. Kalocsa 6, 10. Krasno 5, 11. Byd­goszcz 3,5, 12. BÁCSÉP Ii. 2,5 pont. A fiúcsapat győztese a Közép- magyarországi Pincegazdaság ál­tal felajánlott Márka Kupát kap­ta: 1, Ostrava (Gola, Belik) 12,5 pont, 2. Ohruidiium (Kaplan, Ka- sicek) HA 3. BÁCSÉP I. (Vidéki, Zöldi) 9, 4. Brno 7, 5. BÁCSÉP II. 7, 6. Praha 6, 7. Krasno 6, 8. Voj­• Gábor Zoltán, a Magyar Sakkszövetség alelnöke átadja ax elsS helyért járó díjat Kormányos Zoltán csapatvezetőnek. nice 6, 9. Nádudvar 5,5, 10. Sze­gedi VSE 5, 11. Kalocsai SE 4, 12. Bydgoszcz 4 pont A dijakat Gábor Zoltán, a magyar sakkszö­vetség alelnöke adta át. Külön értékelték az egyes táb­láikon elért egyéni eredményeket FIÚK: I. tábla: 1. Martin Gola (Ostrava) 7, 2. Zdenek Kaplan (Chrudium) 6, 3. Dani Péter (Nád­udvar) 5,5 pont 11. tábla: 1. Pavel Blaitny (Brno) 7, 2. Zdenek Vasioek (Chrudium) és Daliibor Belük (Ostrava) 5,5 pont • Csonkics Tünde mester. LÁNYOK: 1. tábla: 1. Kurucsai Margit (BÁCSÉP I.) 6, 2. Baranyai Ani­kó (Nádudvar) és Dohos Andrea (Szegedi VSE) 6 pont. Hl. tábla: 1. Petra Pdakova (Brno) 6, 2. Lenka Karlikova (Praha) és Katalin Miiholies (Voj­nice) 5 pont Az eredményhirdetés után Kve- toslav Znamenaoek, a csehszlovák sakk spartakiádolk szervező bi­zottságának elnöke a csehszlovák, Andrej Danysz, a Krasno csapa­tának vezetője a lengyel csapatok nevében mondott köszönetét a vendéglátásért A főverseny mellett feladvány­fejtő versenyt is rendeztek Kecs­keméten. Ennek eredménye: 1. Pavel Blatny (Brno) 70 pont, 2. Zöldi Zoltán, Vidéki Sándor és ifj. Berki Béla 63 pont Az utolsó forduló után 27 fiú­résztvevőnek Tompa János nem­zetközi mester adott szimultánt, és 23 'táblán nyert. Döntetlent ért él ellene Barinka (Brno), Bezdán (Szeged), Blatny (Brno), Kujaws- ky (Bydgoszcz). A 24 Leányrészt­vevőnek Csonkics Tünde mester adott szimultánt A magyar mes­ter 18 mérkőzést nyert Döntetlent ért él vele szemben Miiholies (Voj­nice), Polákévá (Brno). Győzött: Adamkova (Chrudium), Kopasz F. (Szegled), Solanska (Ostrava), Da­ni Eszter (Nádudvar). H. Kun Béla SE—Kalocsai SE 4—1 (1—1) Kiskunfélegyháza, 500 néző, ve­zette: Köböl (Papp J., Szilágyi S.) H. KBSE: Osztopáni — Fronebl, Pávelko, Koczka, Cséve, Fuksz, Agócs (Hágelmann), Fekete, Szász, Szenthy, Janicsák (Széli). Edző: Kurucz István. Kalocsa: Niezner — Illés I. Pécsi, Kerek, Illés L., Szabó J., Szabó I., Mohácsi, Tóth (Kalmár), Szalóki, Dinnyés (Kákonyi). Ed­ző: Farkas András. 3. perc: Mohácsi sarokugrása után a „legyökerezett” védők kö­zött az apró termetű Szabó I. az ötösről a hálóba fejelte a labdát, 1—0. 14. perc: Janicsák szép cselek­kel futót el a bal oldalon. Élesen belőtt labdája az ötösön Pécsiről levágódott, Agócs felismerte a kínálkozó lehetőséget és tíz mé­terről a bal alsó sarokba lőtt. 1—1. 35. perc: Janicsákkal szemben szabálytalankodtak a kalocsai vé­dők A játékos súlyosan megsérült, a mentők szállították kórházba. 60. perc: Széli a jobb oldalról ívelte a labdát kapu elé. Egyszer­re négyen ugrottak fel fejelni, s végül Szászról vágódott a labda a kapuba. 62. perc: Széli három szép csel után az oldalvonal mellől a kapu elé lőtte a labdát és a berobbanó Szász magasan felugorva látvá­nyos fejessel továbbította a háló­ba. 3—1. 88. perc: Pávelko—Fuksz—Szász adogatás után Széli kapta a lab­dát, aki nyolc méterről nagy gólt lőtt. 4—1. A Kun Béla SE. jobban alkal­mazkodott a csúszós talajhoz és a második félidőben nyújtott lendü­letes, gólratörő játékával rászol­gált a győzelemre. Jók: Agócs, Szász, Szenthy Fuksz, illetve Pé­csi, Mohácsi, Illés I. Ifjúságiak: Kun Béla SE!—Ka­locsa 2—2, (2—1). Góllövők: Tóth Cs. (11-esből), Ajtai, illetve Vén, Papp. Jók: Tóth Cs., Vidács L., Gácsi, illetve Vörös, Mácsai, Ko­vács. Farkas Tibor W!* í* IpKf m ■ ■ -iii—­■glgi | * | > • A hálóban a H. Kun Béla SE vezető gólja. (Farkas Tibor felvétele> Nagy (Pákolicz) Bedzsula, Petrecz, Dézsi, Kákonyi. Edző: Gacs Ti­bor. Kiskunhalas: Szabó M. — Kiss R. Tóth L., Dobra, Szabó L., Nagy, Halász, Körösi, Szőke S., Mészá­ros, Karsai. Edző: Virágh István. 10. perc: Tóth kézzel ért a lab­dához a büntetőterületen belül. A megítélt 11-est Bedzsula a kapu jobb oldalába lőtte. 1—0. 15. perc: Bedzsula jó labdával indította Petreczet, aki 10 méter­ről a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 2—0. 65. perc: Hájerbarcher szabad­rúgását a kapus kiejtette, és a jókor érkező Petrecz a kapuba továbbította. 3—0. 85. perc. Gyors jobb oldali tá­madás végén Petrecz lövése a kapufa éléről vágódott a hálóba. 4' 0. Mindvégig a hazai csapat irá­nyította a játékot. Helyzetei alap­ján megérdemelten nyert. Jók: Petrecz, Dobai, Bedzsula, illetve Szőke S., Mészáros. Ifjúságiak: Miske—Kiskunhalas 2—1 (0—0). Kiss János 21. perc: Egy gyors bal oldali támadás végén Morvái elé került a labda, aki a hosszú sarokba lőtt. 1—0. 26. perc: Szögletrúgás után ka­varodás támadt a sükösdi kapu előtt, ezt Virágh használta ki. 2—0. 57. perc: Morvái egy kapu elé ívelt labdát továbbított a háló­ba. 3—0. 64. perc: Tánczos a jobb felső sarokba lőtt. 4—0. Sportszerű mérkőzésen a KTE minden csapatrészében jobb tel­jesítményt nyújtott ellenfelénél. Jók: Morvái, Virágh, Vági, illetve Szente, Bada, Szeitz. Ifjúságiak: KTE!—Sükösd 6—2 (2—1.). Góllövők: Lajos, Diós, 2—2, tov, Petrovszki. Jók: Lajos, Diós, Gyulai, illetve Bakos,' Hernádi, Takács. Kristóf Tibor Honvéd Mezőfi SE—Tiszakécske 1—1 (0—0) Kecskemét 500 néző, vezette: Trisz (Szalai, Cseh). H. Mezőfi SE: Tasnádi — Szí- Rózsa, Domanics, Kormos, Lajosmizse—Honvéd Radnóti SE 4—0 (3—0) Lajosmizse, 200 néző, vezette: Szabó. Lajosmizse: Kripkó — Ábel — Bende (Molnár), Márkli, Kocsis, Unger, Vajda, Kucsera, Kovács, Kállai, (Lukács,), Tóth. Edző: Ge- rőházi Tihamér. H. Radnóti SE: Pásztor — Ke- menczei, Török, Bóüi, Hertelen- di, Karakas (Sebők), Gergely, Kroll, Csovcsics, Mari (Flöhrick) Turzó. Edző: Veres István. 2. perc: Bende a megtorpant védelem mellett megszerezte a vezetést, b—0. 17. perc: Ábel szabadrúgását Márkli fejjel a hosszú sarokba csúsztatta: 2—0. 30. perc: Kocsis beadását Vajda fejelte a hálóba. 3—0. 62. perc: Lukács állította be a végeredményt. 4—0. A hazai csapat lényegében már az első félidőben eldöntötte a mérkőzés sorsát. Jók: Vajda, Unger, Márkli, Kripkó, illetve Pásztor, Csovcsics, Turzó. Miske—Kiskunhalas 4—0 (2—0) Miske, 600 néző, vezette: Var­ga J. (Kiss B., Miklós P.). Miske: Domonkos — Baranyai, Illés, Dobai, Hájerbacher, Czár, MA: Izsák—Kiskőrös 2—1 (2—1) Kiskőrös, 600 néző, vezette: Do­bos (Lakatos, Czenczik). Kiskőrös: Vass (Szalontai) — Petróczi, Kiss II., Bakos, Hajnák, Podobni, Dusnoki (Dénes), Szá- vay, Tóth, Prukner, Kiss I. Ed­ző: Meskó István. Izsák: Antal — Németh, Bog­dán, Jakus, Boti, Nagy,.Tóth, Lo- sonczi, Hajnal (Bornemissza), Trecsko, Széllpál (Czirkos). Ed­ző: Szász István. 10. perc: Izsáki szöglet után Vassról kipattant a labda, a vé­dők röviden szabadítottak fel és Trecskó megszerezte a vezetést. 1—0. 15. perc: Kiss I. a kifutó ka­pus felett emelte a labdát kapu­ba. 1—1. 31. perc: Losonczi fejes góllal állította be a végeredményt. 2—1. Az első félidőben jó iramú és színvonalas mérkőzésen jutott ve­zetéshez a vendégcsapat. Szünet után a Kiskőrös játszott mezőny­fölényben, de egyenlíteni nem tu­dott a lelkesen védekező izsákiak ellen. Jók: Tóth, Trecsko, Széll- páll, illetve Petróczi, Bakos, Kiss 11. Ifjúságiak: Kiskőrös—Izsák 6—0 (3—0). Góllövők: Farkas 2, Pecz- nyik, Pipicz, Szedmák, Sipiczki. Jók: Jávorka Herédi, illetve Far­kas Csővári, Sipiczki. Biácsi Sándor I Tompa János nemzetközi mester. • Rigó István, a 9-es sz. Volán Vállalat igazgatója ajándéktárgyakat ad a fiúcsapatversenyben győz­tes chrudimt együttes tagjainak. (Banczlk István felvételei) KOSÁRLABDA Hírős Kupa nemzetek közötti női kosárlabdatoma mérkőzései Kecskeméten, a Városi Sport csar­nokban: 17.15: ünnepéLyes meg­nyitó. 17.30: Franciaország—Ma­gyarország, 19.15: Olaszország— Franciaország. Horgászok, autósok, kirándulók, I figyelem! 1980. SZEPTEMBER 1-TÖL 10% ENGEDMÉNYT ADUNK eladási árainkból vendéglátó egységeinkben a Szelidi-tónál, a bajai Vénusz és Camping büfében, a kalocsai Platán büfében és a kiskunfélegyházi Strand büfében. Várja kedves vendégeit a BÁCS-KISKUN MEGYEI VENDÉGLÁTÓ VÁLLALAT 1263 KISTERMELŐK» FIGYELEM! Vásároljanak jó fajtájú, feleidős vemhes kocasiildttket A vételár 5900 Ft, amit másfél év alatt kell a szaporulatból törleszteni, süldőkkel vagy hízósertéssel. A süldőkocák vemhességéért szavatosságot vállalunk. Kérjük, hogy igényeikkel szíveskedjenek a kiren­deltségeinket és , felvásárlóinkat megkeresni, akik bővebb felvilágosítással szolgálnak. 'S­BÁCS-KISKUN MEGYEI ÁLLATFORGALMI ÉS HÚSIPARI VÁLLALAT 1289 Harta—Kiskunfélegyházi Szövet­kezeti SE 1—1 (1—0) Harta, 300 néző, vezette: Né­meth. Harta: Páli — Kiss, Horváth, Baján, Garamvölgyi, Nagy, Faze­kas, P. Szabó, (Pandur), Frei, Soós, (Bleszák), Kövesdi. Edző: Kocsis Károly. Szöv. SE: Endre — Zs. Juhász, Vidéki, Horváth, Kókai, Majoros, Szabó, Jókai, Dongó, (Kurucz J.), Kopasz, Iványi (Palásti). Edző: Klincsók Pál. 8. perc: Fazekas szögletét End­re röviden ütötte ki, és Kiss ka­puba fejelte a labdát. 1—0. 87. perc: Szögletrúgás után Horváth fejelte a kapuba a kis- kunfélegyháziak egyenlítő gólját. 1—1. Kiegyenlített küzdelem volt. Fo­lyamatos játék nem alakulhatott ki a zuhogó eső miatt A döntet­len igazságosnak mondható. Jók: Páli, Horváth, Nagy, (a mezőny legjobbja), Kiss, illetve Horváth, Vidéki, Dongó. Ifjúságiak: Kkfháza Szöv. SE— Harta 3—2 (3—0) Szekeres János Kecskeméti TE—Sükösd 4—0 (2—0) Kecskemét, 600 néző, vezette: Deák (Dr. Szabó) Békés megyé­ből. KTE: Kerpits — Magyar, Vi- rágh, Nagyhegyesi, Hetényi, (Les- kó), Serés, Tóth, (Tánczos), Hájer, Vági, Porhanda, Morvái. Edző: Vereb István. Sükösd: Szente — Bada, Ja- gicza, Faddi, Mucsalov, (Kollár), Lehner, Lógó, Sudár Páncsics, Marusa, Szeitz. Edző: Varga Im­re. Szemző, Egyed, Magyar (Pong- rácz) Szűcs, (Szöllősi), Kovács, Bóldis. Edző: Krivy Ottó. Tiszakécske: Szélesi — Terjéki, Bállá, Kecskés, Sántha, Varga, Oskolás, Tóth, (Józsa), Kisjuhász dr. Katona, Mari. Edző: Bánhidi József. 67. perc: A kaputól 30 méterre történt partdobás után az addig jól záró tiszakécskei védelem hi­bázott, Kovács felismerte a lehe­tőséget, elfutott és a jobb sarok­ba lőtte a labdát. 1—0. Felváltva támadták a csapatot a Mezőfi SE egy érvénytelen gólt is lőtt, míg a Tiszakécske erejé­ből csak egy kapufára futotta. Az egyenrangú küzdelemből a sze­rencsésebb került ki győztesen. Jók: Tasnádi, Bódis, Kormos, il­letve Kecskés, Kisjuhász dr., Sántha. Kristóf Tibor Fájsz—Jánoshalma 0—0 Fájsz, 600 néző, vezette: Berta. (Kávai, Kara.) Fájsz: Fatér — Kupusz, Pole- recki (Csupor), Csapovics, Bo- hács, (Kráczer), Posztobányi, Vajda, Kovács II., Pataji, Kazal, Zsákai. Edző: Francia László. Jánoshalma: Balogh — Giesin­ger, Maráczi, Urbán, Faddi, Li­liom, Laki, Tápai, Bényi, (Nagy), Szuhanek, Farkas. Edző: Zag Jó­zsef. Jóiramú mérkőzésen a fajszi csapat közelebb állt a győzelem­hez. Jók: Polereczki, Kovács, Zsá­kai, illetve Urbán, Pápai, Szuha­nek. Ifjúságiak: Jánoshalma— Fájsz 7—0 (6—0) Hegedűs Sándor Bajai SK—Soltvadkerti TE 3—0 (2—0) Baja, 1200 néző. Góllövők: Radics 2, Szabó G. Ifjúságiak: Bajai SK—Soltvad- kert 2—0 (0—0). Csupán ennyit sikerült „kihá­moznunk” a Bajáról lapzártakor kapott, hiányos tudósításból. Ol­vasóink szíves elnézését kérjük — bajai tudósítónk nevében is. A megyei labdarúgó-bajnokság állása 1. Bajai SK 5 4 1 — 11— 4 9 X. H. Kun Béla SE 5 3 1 1 17— 7 7 3. KTE 5X3 — 11— 4 7 4. H. Mezői! SE 5 3 11 10— 5 7 5. Lajosmizse 5 2 2 1 10— 4 8 6. Tiszakécske 5 2 2 1 5— 3 6 7. Kkfh. Szöv. SE 5 2 2 1 10— 9 6 8. Jánoshalma 5 2 1 2 4— 4 5 9. Fájsz 5 2 1 2 4— 4 5 10. Izsák 5 2 1 2 8— 9 5 11. Harta 5 2 1 2 6— 7 5 12. Miske 5 2 — 3 5— 6 4 13. Soltvadkert 5 1 2 2 5— 7 4 14. Kalocsai SE 5 1 2 2 6— 9 4 15. Kkhalas 5 1 2 2 4— 9 4 16. Kiskőrös 5 1 1 3 6—10 3 17. Sükösd 5 1 1 3 3— 9 3 18. Radnóti SE 5 — — 5 3—18 — A megyei ifjúsági labdarúgó-bajnokság állása I. Jánoshalma X. Lajosmizse 3. Kkfh. Szöv. SE 4. KTE 5. Tiszakécske 6. Bajai SK 7. Kalocsai SE 8. Kiskörös 9. Kun Béla SE 10. Soltvadkert II. Fájsz IX. Kk.halas 13. Miske 14. Izsák 15. Harta 16. Sükösd 4—1 19— 6 3 1 — 16— X 3 11 17—10 3 — X 17— 7 1 X0—IX 19—4 X 10—10 X 10— 6 17—7 2 10—11 X — 1 7—11 113 6—13 X 7—a X 1—13 3 4—15 5 5—17 3 — 3 — 2 1 X — 1 2 2 — 4 4 4 4 5 4 11 4 — X 4—1 4------­8 7 7 6 6 6 5 4 4 4 4 3 3 X 1