Petőfi Népe, 1979. március (34. évfolyam, 50-76. szám)

1979-03-13 / 60. szám

1979. március 13. a PETŐFI NÉPE • 7 SPORT-SPORT - SPORT Túlságosan tartott egymástól a két csapat Kecskeméti SC—Váci Híradás 0—0 Kecskemét, 3000 néző. Vezette: Kulcsár. KSC: Leskó — petrovszki, Elekes, Csordás, Beles — Bed- zsula (Oskolás a 46. percben), Hajer, Prikidánovics — Farkas, Puskás, Sörös (Drahos a 65. perc­ben). Edző: Molnár Ferenc. Váci Híradás: Hámori — Szú- nyogh, Garaba, Varga, Gere — Strausz, Bodor, Bednarik — Ács, Répási, Deák (Fridmann a 64. percben). Edző: Jeszenszky Ist­ván. Remek időben, s ,iól előkészí­tett pályán indult a játék, s csak­hamar kirajzolódott mipdkét csa­pat hadrendje, már ez egyelőre nem tűnt minden szempontból egyértelműnek. A váciak ugyanis — a vendégcsapatok „ősi” szo­kása szerint — alaposan megerő­sítették hátsó alakzatukat. A Szú- nyogh, Garaba, Varga, Gere hát­védsor támogatására még Etrausz is hátrahúzódott, így mindhárom kecskeméti támadóra olykor több védő is jutott. A nagyobb meglepetést az okoz­ta, hogy a kecskeméti csapat felállása is inkább védekezésre val­lott. A két csapat tehát túlságosan is tartott egymástól. Az első táma­dásokat ennek dacára a kecske­métiek vezették, sőt a 33. perc­ben Puskás a kettős őrizetből is kapura fejelt, s igazán nem Há­morin múlott, hogy nem lett belő­le gól, mert a labda elsuhant a jobb alsó sarok mellett. Az 5. percben Puskás elvette a labdát a félpályánál Garabától, aztán na­gyon rosszul adta tovább. A közönség a KSC támadásai­nak folytatását várta, ám ebből MA: A Kiskunhalasi AC köz­gyűlése: Kiskunhalas, MSZMP-székház, 17.30. Ez történt az NB I-ben Videoton—Salgótarján 1—1 (1—0) Salgótarján, 6000 néző, vezette: Győri. GóWövők: Szabó, illetve: Básti. semmi sem lett. A játék ugyanis a két nagyon jól megszervézett védőfal közt hullámzott, s a lé­nyegesen jobb középpályás sora révén a Vác került mezőnyfö­lénybe. Bár helyzetük nekik sem akadt, a labda mégis többnyire a vendégcsapat játékosainak lábán vándorolt. A 14. percben Puskást buktatták. A legurított labdát Prikidánovics élesen lőtte a bal kapufa mellé. A 20. percben Sörös elé pattant a labda, s egy pillanatra úgy tűnt, jó helyzetbe kerül, ám a kemény védők elnnyomták, s szorongatott helyzetből csak gyengén lőtt a kapus kezébe. A 24. percben Petrovszki fölött átívelődött a labda, s Deák ka­pásból küldte kapura, de ez Les- kónak nem jelentett komoly ve­szélyt, mert biztosan fogta a lö­vést. A kecskeméti támadások to­vábbra sem tudtak kibontakozni. Elsősorban azért, mert a váci vé­delem nagyon jól zárt, s ha Pus­kás. Sörös, vagy Farkas elindult, teketória nélkül buktatták, vagy elkaszálták. Kulcsár játékvezető is nagyon erélytelennek bizo­nyult. Garaba például a 33. perc­ben már vagy tizedszer rúgta fel Puskást, s csak ennél a túl nagy­ra sikerült tizedik duurvaságánál kapta az első enyhe figyelmezte­tést. A 42. percben a kiugró Par­itást a 16-os sarkánál Gere há­tulról durván elkaszálta, de ezért is csak enyhe figyelmeztetés' járt. Az első félidő meddő támadójáté­kéra jellemző, hogy a szöglet­arány 2—0 volt a váciak javára. A szünet után változott a KSC taktikája. Molnár Ferenc edző Oskolás beállításával erősítette a támadosort, s a négy KSC-csatár valóban sikerrel változtatott a já­ték képén, de nem az eredmé­nyen. A játék súlypontja ugyanis áttevődött a váciak térfelére, ám a KSC, most már négytagú csa­tát sora sem tudott igazi helyze­teket kidolgozni. A 62. percben Oskolás beadása után támadt za­var a váci védelemben, de ezt nem sikerült kihasználni. A 65. percben Sörös—Farkas adogatás után Farkas lövése nem sokkal ment a léc mellé. Közben a KSC cserére kényszerült. Sörös hatal­mas rúgást kapott a bokájára, s le kellett cserélni. Ezután már olykor a labda előltartása is ne­héz feladatnak bizonyult. A 67. percben Strausz csatá­zott Belessel. A váci játékos kéz­zel tette maga elé a labdát, de ezt, a játékvezető elengedte. Sze­rencsére a keresztező Elekes bra­vúrosan szerelte. A 73. percben Puskás mérkő­zéslabdát Hagyott ki. Már csak a kapussal állt szemben, aki azon­ban önfeláldozóan mentett, s meg is sérült. A hajrában Prikidánovics fu­tott el kétszer is a balszélen, de a beadásai nem sikerültek. Ez­után a váciak Fridmann révén kétszer is veszélyeztettek. Elő­ször Leskó mentett lábbal egy jó ütemű kifutás után, majd a 35. percben a váci csatár 10 mé­terről a kinduló Leskó fölött a léc fölé emelt. Ez is mérkőzés­labda volt. A KSC az első félidőben na­gyon rossz felfogásban játszott, s alig mert támadásokra vállalkoz­ni. A szünet utáni ritmusváltás sem sikerült, mert a támadósor tag.iai körülményeskedtek. bár az is igaz, hogy nagyon kevés támo­gatást és használható labdát kap­lak a középpályáról. A Vác az egyik pontért jött, s ezt el is vitte. Gyorsabbak, ha- tározottabbak voltak, mint a kecskemétiek, s az ütközéseknél rendre ők lettek a győztesek. Védelmük áttörhetetlennek tűnt, bár erélyesebb játékvezetés mel­lett a sorozatos szabálytalankodá­sokat Garaba és Vargá aligha úszták volna meg kiállítás nél­kül. Mindkét oldalon csak a védel­mek dicsérhetők. A KSC-nél Ele­kes, Csordás, Beles és Petrovszki, a váciaknál Szúnyogh, Garaba, Varga és Strausz játszott jól. Szabó Zoltán NB II. Középcsoport 1. Volán SC 23 14 6 3 36—15 34 2. KKFSE 23 11 7 5 40—30 29 3. Budafok 23 10 8 5 39—28 28 4. Sz. Dózsa 22 9 9 4 27—20 27 5. SZEOL 23 9 8 6 34—28 26 6. BVSC 23 8 10 5 30—30 26 7. Bem SE 23 7 11 5 28—21 25 8. B.-gyarmat 23 10 5 8 29—26 25 9. Vác 22 7 10 5 29—27 24 10. Kecskemét 22 10 4 8 24—24 24 11. Ganz-M 23 5 12 6 24—19 22 12. 22. Volán 23 7 8 8 32—33 22 13. Bp. Spart. 23 7 7 9 35—34 21 14. BKV E. . - la»­23 7 6 10 24—23 20 15. Építők 23 5 10 8 30—30 20 16. Dunakeszi 23 3 11 9 13—26 17 17. Pénzügyőr 22 7 3 12 26—43 17 18. D.üjv. É. 22 4 6 12 26—41 14 19. Ikarus 23 3 5 15 15—43 11 Szabadnapos: Pénzügyőr SE. Dunakeszi—Vasas Ikarus 0—0 BVSC—Volán SC 1—0 22. Volán—SZEOL ak 2—1 H. Bem József SE—BKV Előre 1—1 Ganz-MAVAG­-Budafoki MTE 0—1 Bp. Spartacus­-Építők SC 1—1 Szegedi Dózsa­-D.üjv. Építők 2—2 KSC—Váci Híradás 0-0 B.gyarmat—Kossuth KFSE 0-1 RÖPLABDA Félsiker az NB I-ben Haladás VSE-^Pécsi MSC 1—1 (1—0 Szombathely, 6000 néző, vezet­te: Bártfai. Góllövők: Kereki, illetve: Schultheisz. Vasas—Dunaújváros 2—2 (2—0) Fáy u., 4000 néző, vezette: Ur- bán. Góllövők: Kiss 2, illetve: Kúti, Sajó. Csepel—Tatabánya 0—0 Csepel, 2000 néző, vezette: Szá- vó. Bp. Honvéd—Békéscsaba 1-1 (1—0) Kispest, 3500 néző, vezette: Rú­zsa. Góllövők: Weimper, illetve: Budavári. MTK-VM—Diósgyőr 1—0 (0—0) Hungária út, 2000 néző, vezet­te: Tóth. Góllövő: Borsó. MÁV Előre—Ferencváros 1—0 (0—0) Székesfehérvár, 12 000 néző, ve­zette: Kúti. Góllövő: Lazsányi. Bp. Vasas Izzó—Zalaegerszeg 0—0 Újpest, 800 néző, vezette: Pá­dár. Kiállítva: Fekete (Izzó). Ü. Dózsa—Rába ETO 2—0 (2—0) Győr, 12 000 néző, vezette: Jaczina, Góllövő: Fekete 2. Az NB I • állása I. Ú. Dózsa 19 11 6 2 48—22 28 2. Bp, Honvéd 19 11 5 3 44—17 27 3. FTC 19 11 5 3 40—22 27 4. DVTK 19 11 2 6 29—25 24 5. Tatabánya 19 8 6 5 34—26 22 6. Rába ETO 19 7 7 5 23—16 21 7. STC 19 6 7 6 28—26 19 8. PMSC 19 5 9 5 17—23 19 9. Videoton 19 5 8 6 21—25 18 10. B.Csaba 19 6 5 8 20—21 17 11. ZTE 19 5 7 7 19—20 17 12. D.újváros 19 5 7 7 26—30 17 13. MÁV E. 19 6 5 8 15—31 17 14. MTK-VM 19 6 4 9 23—26 16 15. Vasas 19 4 8 7 25—32 16 16. Csepel 19 3 8 8 21—27 14 17. Haladás 19 5 3 11 20—47 13 18. Bp. V. I. 19 2 6 11 18—35 10 A röplabda NB I-ben a ke- reszitbejátszás utolsó előtti fordu­lójában a KSC a ZTE-vel vívott kettős találkozót, s a várakozás ellenére csak az egyik mérkőzést sikerült megnyerni. ZTE—Kecskeméti SC 3—2 (10, —10, —11, 11, 12) Zalaegerszeg, 300 néző. Vezet­te: Sumacher, Szekér. ZTE: Krajczár, Magyar, Ta­kács, Bokor, Simon, Király. Cse­re: Déri. Edző: Borosnyai Sándor. KSC: Kocsis, Demeter, Szabó Z., Konyári, Űjhidi, Járosi. Cse­re: Nusser, A. Szabó, Lantos. Edző: Beregszászi Szabolcs. A két csapat közt a kecskemé­tiek javára mutatkozó elég nagy tudáskülönbséget a játékvezető már az első négy játszmában is igyekezett kiegyenlíteni. A dön­tő játszmában aztán példátlan módon befolyásolta az ered­ményt. A KSC már 7—3, majd 10—4 arányban vezetett. Ezután a játékvezető teljesen a közönség befolyása alá került. A kecske­métiek nyitásfogadásait szinte minden esetben szabálytalannak minősítette, lefújta, és ezzel per­cek alatt megfordította az ered­ményt a ZTE javára. Jók: Magyar, Takács, illetve Konyári, Demeter. Kecskeméti SC—ZTE 3—0 (9, 6,4) Kecskemét, 500 néző. Vezette: Hurák, ifj. Kiss. KSC: Járosi, Kocsis, Demeter, Szabó Z., Konyári, Űjhidi. Edző: Beregszászi Szabolcs. ZTE: Krajczár, Magyar, Ta­kács, Bokor, Simon, Király. Cse­re: Kémándi, Déri, Suba. Edző: Borosnyai Sándor. A mérkőzés megmutatta, hogy elfogadható játékvezetés mellett mi is az igazi erőviszony a két csapat közt. A KSC kombinatív játéka és Konyári óriási leüté­sével szemben a ZTE tehetetlen volt. A küzdelem mindössze 48 percig tartott. Jók: Konyári, De­meter, Űjhidi, Járosi, illetve Ma­gyar. KÉT GYŐZELEM A TÉLI KUPÁBAN A BÁCSÉP NB Il-es női röp­labdacsapata befejezte szereplé­sét a Budapesten rendezett Téli Kupában. A BKV Előre Knopp utcai csarnokában az utolsó já­téknapon három mérkőzést ját­szott a kecskeméti csapat. BÁCS­ÉP—Dunaújvárosi Építők 2—1, BÁCSÉP—VOR 2—1, BHGr5— BÁCSÉP 2—1. A kupaküzdalem- ből még- több mérkőzés hátra van, s így a végeredmény még nem ismeretes. BIZTOS SIKER A KÖZÉPISKOLÁS KUPÁBAN A középfokú iskolák országos röplabda-kupaküzdelme során a kecskeméti Közgazdasági Szakközépiskola leánycsapata Miskolc ellen játszott Kecskemé­ten és biztosan győzött. K. Közgazdasági—Miskolci Földes Gimn. 3—0 (12, 2, 10) Kecskemét, vezette: Varga, Sándor. K. Közgazdasági: Sinkó, Hor­váth, Németh, Kovács, Ferenczi, Máté. Csere: Szabó, Cséplő. Ed­ző : Dunszt István. A visszavágó március 20-án lesz Miskolcon. Női ifjúsági röplabdatornát rendeztek Dunaújvárosban, s ezen á kecskeméti Közgazdasági Szak- középiskola két csapattal is részt vett. Eredmények: Közgaz­dasági A.—BVSC B. 3—0, Köz- gazdasági A.—Dunaújvárosi Pe­tőfi 3—0, Dunaújvárosi Ép.— Közgazdasági A. 3—0, Közgazda- sági A.—BVSC A. 3—0. A Köz- gazdasági Szakközépiskola csa­pata végül második lett. A tor­na legtechnikásabb játékosa cí­met a kecskeméti Sinkó Ágnes nyerte el. A Közgazdasági B. csapatában első osztályos lányok játszottak és a 7. helyet szerez­ték meg. MEGYEI LABDARUGÓ-BAJNOKSÁG Hárman nyertek idegenben A Jánoshalma a 32. percben már 3—0-ra vezetett. Jánoshalma— H. Kun Béla SE 3—2 (3—0) Jánoshalma, 1100 néző, vezette: Bolba. % Jánoshalma: Csemák — Dobos, Maráczi, Bátyai, Fenyvesi IV., Li­liom, Angeli, Márkus (Lipoka- tich), Péter, Horváth L., Fenyve­si III. Edző: Fertőszegi Béla. H. Kun Béla SE: Gulyás — Koczka, Feiegyi, Horváth, Cséve, Tóth, Kászon, Darányi, Kisznyér, Szász, Evanics (Putnöki). Edző: Vereb István. Szép, napsütéses időben', jó ta­lajú pályán, nagy iramban kez­dődött a mérkőzés. A rutinosabb Jánoshalma hamarosan átvette a játék irányítását, s már a 32. percben 3—0 arányban vezetett. A vendégek csak a 60. percben tudtak szépíteni. Ezt követően viszont nagyon feljavultak, s ha még tovább tart a mérkőzés, esé­lyük lett volna az egyik pont megszerzésére. Góllövők: Péter 2, Angeli, illetve Kisznyér 2, (egyet 11-esből). Jók: Péter, An­geli, Fenyvesi IV., illetve Kisz­nyér, Szász. Ifjúságiak: H. Kun Béla SE — Jánoshalma 1—0 (1—0). Góllövő: Nagy. Kiskunhalasi MEDOSZ— Honvéd Gábor Áron SE 4—2 (1—1) Kiskunhalas, 200 néző, vezette: Trisz. Kkh. MEDOSZ: Szabó — Ro- zinka, Tóth L., Dobra, Fuksz, Mészáros, Szőke, Agócs, Karsai, Udvari, Harsányi. Edző: Virágh látván. H. Gábor A. SE: Kubatovics Galámtai, Dedák, Bergmann, Halász, Soós (Czvianov), Kocsis, Kovács P., Erdős, Novák, Serfőző. Edző: Kévés Ferenc. A honvéd csapat kétszer is ve­zetést szerzett a kiskunhalasi rangadón, végül mégis a helyze­teit jobban értékesítő MEDOSZ került ki győztesen. Góllövők: Agócs 2, Karsai, Halász (öngól), illetve Erdős, Kovács P. Bajai SK—Honvéd Mezőfi SE 1—0 (1—0) Baja, 600 néző, vezette: Varga J. BSK: Gittán — Glavatity, Molnár, Papp, Márity, Laki, Ónó- di (Pintér), Simon, Sárközi (Ko­vács), Kovács L., Kazal. Edző: Rónai Sándor. H. Mezőfi SE: Domonkos — Kutasi, Ábel, Benkó, Zátrok, Ró­zsa, Lantos, Kolek, Szőllősi, Sze­pesi, Szívós (Kucsera). Edző: Kri- vy Ottó. Ellentétes félidőket láthatott a közönség. Az elsőben a bajai, a másodikban a kecskeméti csa­pat játszott jobban. Góllövő: Ko­vács L. Jók: Molnár, Márity, Si­mon, illetve Kutasi, Ábel, Kolek. Lajosmizse—Sükösd 2—1 (0—0) Lajosmizse, 300 néző, vezette: Suba. Lajosmizse: Madi — Lukács, Kovács, Pető (Kisjuhász dr.), Márkli, Kocsis, Kislőrincz, Bende, Tassi, Kállai, Vajda. Edző: Máté Ferenc. Sükösd: Szente — Jagicza, Ló­gó I., Faddi, Szabó, Kovács, Ko­csis, Radjcs, Reich, Sudár, Lógó II. (Kernya). Edző: Varga Imre. Nagy iramú mérkőzésen nyert a lajosmizsei csapat. Góllövők: Kislőrincz, Kovács (öngól), illetve Kocsis. Jók: Kislőrincz, Bende, Lukács, illetve Szente, Szabó, Ko­vács. Ifjúságiak: Lajosmizse—Sü­kösd 3—0 (2—0). Góllövők: Rubos, Seprős, Dékány. Császártöltés—Fájsz 0—0 Császártöltés, 300 néző, vezette: Szabó. Császártöltés: Koch — Schind­ler, iLiska, Buohmüller, Ober, Varga, Leitner, Szeicz, Lakner, Markó, Ligetfalvi. Edző: Hajzer János. Fájsz: Fatér — Kupusz, Hor­váth, Kairczer, Kovács, Galambos, Dinnyés, Baráth, Hemer, Vlasies, Zsákai. Edző: Bujdosó Márton. Jó iramú mérkőzést vívott a két csapat. A császártöltésiek vé­gig fölényben játszottak, és hely­zeteik alapján közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Liska, Markó, Szeicz, illetve Fatér. Dinnyés. Ifjúságiak: Császártöltés— Fájsz 1—1. Góllövők: Bergmann, illetve Szabó. Kiskörös— Honvéd Radnóti SE 3—8 (2—1) Kiskőrös, 300 néző, vezette: Czenczik. Kiskörös: Vass — Hajnák, Kál­mán, Major, Podobni, Kun, Dus- noki I., (Pál), Katona, Judák (Petróczi), Szabó, Dusnoki II. Edző: Rapcsák Tivadar. H. Radnóti SE: Szabó III. — Török, Kovács, Szabó II, Rap­csák, Krok (Goda), Pocza, Muhi, Szekeres, Szombati (Pozsári), He­gyi. Edző: Veres István. A 3. percben Hajnák beadását Szabó fejelte a kapuba. 1—0. A 28. percben Hegyi lövésével: 1—1. A 40. percben Dusnoki II. beadá­sát Szabó értékesítette. 2—1. Az 55. percben Goda szándékos dur­vaságért kiállítva. A 80. percben Szabó tovább növelte a kiskőrö­siek előnyét. 3—1. öt perccel ké­sőbb Pócza szépített 3—2. Jók: Hajnák, Major, Szabó, illetve He­gyi, Kovács, Szabó II. Ifjúságiak: Kiskőrös—H. Kun Béla SE 9—1 (1—1). Góllövők: Tóth M. 5, Ba I. 2, Ba II., Szed- mák, Illetve Kunszt. Jók: Tóth M., Melcher, Ba I., illetve Kunszt. Izsák—Soltvadkert 1—0 (0—0) Izsák, 500 néző, vezette: Papp. Izsák: Varga — Németh, Tóth, Bőthi, Nagy, Laki, Térjék! (Pata­ki), Fazekas, Mezei, Tánczos, Ja- kus. Edző: Fekete Sándor. Soltvadkert: Mayer — Szávai, Frittmann, Csorna, Lehr, Bozorádi, Balogh, Kovács, Ócskái, Eiler (Ocskó), Mészáros. Edző: Meskó István. Mindkét csapat sok támadást vezetett, de a soltvadkertiek ka­puja volt többször veszélyben. Az 57. percben, egy korszerű tá­madás végén Jakus góljával sze­rezte meg a győzelmet az izsáki csapat. Jók: Laki, Németh, Tóth, Bőthi (a mezőny legjobbja), il­letve Mayer, Frittmann, Bozorá­di. Ifjúságiak: Izsák—Soltvadkert 1—i (0—0). Góllövők: Brda, il­letve Katzenbach. Kecskeméti TE— Ersekcsanád 2—0 (0—0) Érsekesanád, 200 néző, vezette: Dömény. KTE: Kerpits — Magyar, Vi­rágh, Nagyhegyesi, Komáromi, Seres, Tóth (Szabó), Horváth, Bo- hács, Porhanda, Érsek. Edző: Gacs Tibor. Érsekesanád: Ikotity — Varga (Korsós), Marinkó, Gyuricza, Sza­bó, Melcher, Koszorús II., Ko­szorús I., Triebl, Bárdos, Kovács.' Edző: Barta György. Mindkét csapat nagyon sok gólhelyzetet hagyott ki, végül a szerencsésebb csapat nyert. Gól­lövők: Porhanda (11-esből), Bo- hács. Jók: Virágh, Horváth, Por­handa, illetve Triebl. Ifjúságiak: Érsekesanád—KTE 2—1 (2—0). Tiszakécskc—Kalocsa 1—0 (0—0) Kalocsa, 500 néző, vezette: Kiss A. v Tiszakécske: Szabó — Laczkó, Bella, Kecskés, Varga, Száraz, Sántha, Pálinkás, Losonczi, Dó­mom cs, Józsa. Edző: Uzsovics Sándor. Kalocsa: Niezner — Kapitány, Pécsi, Tamás, Illés, Jenei, Posz- tobányi, Farkas (Matos), Vén (Lakatos), Szabó I., Kováts. Ed­ző: Molnár Ferenc. A kalocsai csapat nem tudta kihasználni fölényét. Illés a 20.' percben 11-est hibázott. Góllövő: Losonczi. Jók: Szabó, Pálinkás, Józsa, illetve Szabó I., Kováts. Ifjúságiak: Kalocsai SE—Tisza­kécske 3—2 (2—0). Harta— Hcnvéd Szamuely SE 2—2 (1—1) Harta, 300 néző, vezette: Do­bos. Harta: Krisztián — Nagy, Pá- veikó, Stefán, Beszedics, Lehócz- ki, Pandur, Valkovics, Takács, Frei (Páli), Halász (Kubicsek). Edző: Bleszák Sándor. H. Szamuely SE: Tamaskó — Schmikl, Kiss, Szalonitay, Gálffy (Alföldi), Lantos, Szabó, Újvári, Rácz, Marusa, Gondola. Edző: Malomszegi Ottó. Jó iramú, kemény mérkőzésen a hartaiak több gólhelyzetet hagytak ki, s biztosnak vélt két pontot engedtek ki a kezükből. Góllövők: Pávelkó 2, illetve Rácz, Marusa. Jók: Pávelkó, Frei, Beszedics, illetve Rácz, Sza­bó. labdarúgó-bajnokság Állasa 1. Jánoshalma 2. Bajai SK 3. Kun Béla SE 4. Mezőfi 5. KTE G. Tiszakécske 7. Kalocsa 8. Fájsz 9. Sükösd 10. Lajosmizse 11. Kkh. MED.* 12. Soltvadkert 13. Szamuely 14. Izsák 15. Kiskőrös 1G. Harta** 17. Radnóti 18. Érsekesanád** 19. Gábor A. SE 20. Császártöltés 22 14 7 1 46—17 35 22 15 2 5 53—15 32 22 11 6 5 51—22 28 22 12 4 6 43—20 28 22 12 4 6 41—26 28 22 10 7 5 30—18 27 22 11 4 7 33—20 28 22 9 8 5 22—14 26 22 11 3 8 35—11 25 22 10 4 8 38—35 24 22 10 4 8 38—35 23 22 6 10 6 31—25 22 22 8 5 9 41—35 21 22 8 5 9 22—29 21 22 5 8 9 20—33 18 22 4 7 11 21—50 13 22 5 3 14 26—62 13 22 5 1 16 25—49 9 22 2 4 16 15—50 8 22 3 2 17 23—80 8 Megjegyzés: a *-gal jelzett csapattól egy, a **-gal jelzett csapatoktól két büntetőpont levonva. A MEGYEI IFJÚSÁGI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG ALLASA 1. Jánoshalma 2. Kun Béla SE 3. KTE 4. MEDOSZ 5. Kiskőrös 6. Kalocsa 7. Lajosmizse 8. Sükösd 9. BgK 10. Tiszakécske 11. Radnóti SE 12. Soltvadkert 13. Fájsz 14. Izsák 15. Császártöltés 16. Érsekesanád 17. Harta 18 13 2 3 74—18 28 18 13 2 5 67—20 28 18 13 2 3 59—17 28 18 13 2 3 61—25 28 19 13 1 5 82—25 27 18 11 4 3 63—15 28 18 10 2 6 50—21 22 18 8 4 6 42—36 20 18 9 1 8 49—18 19 19 8 2 9 50—40 18 18 8 2 8 20—52 18 19 5 5 8 30—37 15 18 4 2 12 27—69 10 19 4 2 13 23—76 10 19 3 2 14 22—93 7 19 3 — 16 26—80 6 18 — 1 17 5—108 1 MODELLEZŐK • A Magyar Honvédelmi Szövetség budapesti rádiós klubjában mintegy százan készítenek repülő-, hajó- és autómodelleket. A tagok között több európai és országos bajnok dolgozik. (MTI-fotó — Bala­ton József felvétele — KS. ) Olimpiai hírek Az olimpiai falu címe: 119 361 Moszkva Ismeretessé vált az 1980.' jú­nius 28-án megnyíló olimpiai fa­lu postai címe. A „119 361 Moszkva, Olimpiai Falu” címre már ma is érkeznek postai kül­demények az adiminisztratív sze­mélyzet részére, akik a már át­adott 16 emeletes épületben rendezkedtek be. (BUDAPRESS —APN) Nyolc társalgási könyv Az Olimpia ’80 Szervező Bi­zottsága oklevéllel tüntette ki az „Orosz nyelv” kiadásában megje­lent, nyolc változatú (orosz—an­gol, orosz—francia, orosz—né­met, orosz—spanyol, angol—orosz, francia—orosz, spanyol—orosz) társalgási könyvet. A kiadvány nemcsak a társalgásban segít, ha­nem szótárként is használható:■ az olimpiai programban szereplő valamennyi sportág alapvető szakszókincsét tartalmazza. (BU­DAPRESS—APN) „Elektronikus masszőr” A leningrádi „Vibrator” egye­sülés az olimpiai játékok kezde­téig 1700 masszírozó késgüléket gyárt a sportolók részére. A vib­rációs-vákuumos készüléket — amelynek első mintapéldányai már elkészültek az egyesülés la­boratóriumában — Nyikolaj Va- sziljev lakatos készítette. Az új elektronikus masszőrt” vala­mennyi sportág képviselői hasz- nálhatják. - ,