Petőfi Népe, 1977. szeptember (32. évfolyam, 205-230. szám)

1977-09-13 / 215. szám

1977. szeptember 13. • PETŐFI NÉPE • f SPORT« SPORT • SPORT 1-3-ról egyenlített a KTE MEDOSZ ÉGSZÖV—Kecskeméti TE 3—3 (1—0) Az 58. percben Mányoki remek labdával ugratta ki Kovácsot, aki a kifutó kapus alatt a jobb sarok­ba lőtt. 2—1. A KTE került most nagy fö­lénybe. Percekig egy kapura folyt a játék, s az ÉGSZÖV játékosai ismét a szabálytalanságok fegy­veréhez nyúltak. A 61. percben Horváth F. buktatta Virághot, s a játékvezető kiállította. A 65. percben a félvonal köze­lében Franczkó készült elfejelni egy felpattanó labdát. A ráro­hanó Horák fejmagasságig emelt lábbal talpalta el előle, majd — mivel a szabalytalanság után a játékvezető nem fújt —, tovább­futva a hálóba lőtt. Szilágyi já­tékvezető megadta a gólt. 3—1. A 72. percben szöglethez ju- "tott a KTE. A beívelés után a labda ott pattogott a kapu előtt, végül Mányoki a lábak között a hálóba lőtte. 3—2. A pálya ezután inkább „pank- rációs arénához” kezdett hason­lítani. A rengeteg szabálytalan­ság dacára is most már lelkesen támadó KTE mégis egyenlített. A 77. percben Mányoki beadását a jól érkező Virágh a hálóba fe­jelte. 3—3. Izgalmasak voltak az utolsó percek. Franczkó lapos lövése ki­pattant a védőkről. Komáromi ismételt s most a kapus hárított bravúrral. A 90. percben a KTE kapuja került veszélybe. Kovács L. fejese azonban elkerülte a ka­put. A KTE a 0—2-ig elég gyenge teljesítményt nyújtott. Ezután vi­szont lelkes játékkal majdnem megfordították az eredményt. Az ÉGSZÖV csapata ezen a mérkő­zésen a szabálytalankodások tö­megét követte el. Olyanokat, amelyeknek semmi közük sem volt a labdarúgáshoz. Szilágyi já­tékvezető nagyon gyengén mutat­kozott be. Jók: Franczkó, Kovács, illetve: Kovács T., Nagy, Pásztor. Szabó Zoltán Kecskemét, 800 néző. Vezette: Szilágyi. MEDOSZ ÉGSZÖV: Szeles — Kovács A., Kovács T., Réthy, Nagy, Szekulov, Pásztor, Horák, Horváth F„ Kovács L. • KTE: Kerpits — Görbe. Franczkó, Szabó T., Csordás, Virágh, Kovács S., Komáromi, Mányoki, Magyar M. (Némedi), Nagyhegyesi. Edző: Vereb István. Az első tíz perc csapkodó, ese­ménytelen játékot hozott. A 6. percben Komáromi beívelt, s Nagyhegyesi fejese a háló tetejé­re hullott. A 10. percben Pásztor távolról célozta meg a KTE ka­puját, s a labda alig kerülte el a bal felső sarkot. A KTE táma­dásai nagyon erőtleneknek lát­szottak. Nagyhegyesi és Kovács S. sokat és feleslegesen cselezett, Mányokit pedig a magas Réthy szinte teljesen kikapcsolta a já-^ tékból, A másik oldalon Görbe ekkor még nagyon nehezen tud­ta tartani a jól cselező Kovács L.-t. A 22. percben végre Kovács S. ügyesen ment el. Beadását előbb Mányoki lőtte rá 7 m-ről, majd a kapusról lepattanó lab­dát Virágh egyből ismét a bal sarokba irányította, ám Szeles felpattanva ezt is kitütötte. A já­ték egyszerre keményebb lett. Az ÉGSZÖV MEDOSZ játékosai ál­landó szabálytalankodásokkal próbálták széttördelni a játékot, s az is hamar kitűnt, hogy a gyengén, erélytelenül bíráskodó Szilágyi képtelen gátat vetni a durvaságoknak. Sorra osztogatta a figyelmeztetéseket, olyan esetek­ért is, amelyek egyből kiállítást érdemeltek volna. A 28. percben például Pásztor ököllel ütötte le Szabó T.-t. A 33. percben várat­lanul vezetést szerzett az ÉG­SZÖV. A KTE térfelének köze­pén, az oldalvonal közelében a KTE jutott szabadrúgáshoz. A könnyelmű elgurítás az ellenfél­hez került. A bal oldalon szaba­don álló Nagy kapta, s a kifutó Kerpits mellett a hálóba gurítot­ta: 1—0. A gól felhozta a vendégcsapa­tot. A 39. percben Horák elhú­zott Franczkó mellett, s lövése súrolta a jobb kapufa tövét. A szünet utáni első tíz perc­ben az ÉGSZÖV határozottan jobban játszott. Erre az időre még a durvaságokkal is felhagy­tak, s veszélyes támadásokat ve­zettek. A 49. percben balról indí­tottak támadást. Horváth F., majd Kovács L. lövését Kerpits még kiöklözte, de amikor a labda har­madszor Szekulovhoz került, már a KTE kapusa is tehetetlen volt. 2—0. A KTE valójában csak ezután kezdett játszani. Kovács S. kiug­rott, s pillanatok alatt két KTE- támadó állt szemben egy védő­vel. Kovács S. azonban nem ad­ta le a teljesen egyedül álló Né- medinek a labdát, hanem bele­vezette a védőbe. • Magas labdát tenyerei ki az ÉGSZÖV kapusa. • Mányoki labdája a hálóba tart. Ez volt a KTE második gólja. (Banczik István felvételei.) A hajrában vesztett a KSC Perbáli Tsz SK—Kecskeméti Perbál, 1500 néző. Vezette: Si­mon Gy. Perbál: Szegedi — Cseh, Ko­vács I., Füstös, Eleki, Bajkó (01- lári), Kovács II., Monoki, Bocs­kai, Hucker, Babai. Edző: Hári László. KSC: Frák — Kutasi, Kurucsai, Kecskés, Szabó, Gulyás, Bedzsu- la, Heim, Oskolás, Sörös (Tán- czos), Vági (Tóth). Edző: Molnár Ferenc. Rendkívül kisméretű, fekete­salakos pályán került sor a mér­kőzésre. A hazai csapat támadá­saival indult a játék. A 2. perc­ben 25 m-ről íveltek szabadrú­gást, s a veszélyesen szálló lab­dát Kurucsai fejelte ki a kapu előteréből. A 7. percben Szabó távoli lövését védte a perbáli ka­pus. A 18. percben Vági szabad­rúgása után nagy kavarodás tá­madt a hazai csapat kapuja előtt, s végül Füstös szögletre rúgta a labdát. A 24. percben a 16-os ol­ANKARA Románia férfi és Bulgária n$i csapatának győzelmiével fejeződ­tek be a Balkán játékok atlétikai versenyei. A pontverseny sor­rendje: Férfiak: 1. Románia 141 pont, 2. Bulgária 126 p„ 3. Jugoszlávia 112 p., 4. Görögország 111 p., 5. Törökország 31 p. N Nők: 1. Bulgária 125 p., 2. So- mánia 114 p., 3. Jugoszlávia 71 p., 4. Törökország 14 p. SC 2—0 (0—0) dalvonalától Heim ívelt szabad­rúgást. A labdát a gólvonal előtt Kovács I. fejelte ki. A 36. perc­ben Babai nagy cselsorozata után közelről lőtt. Frák kiütötte a lab­dát Kovács II. elé, aki ugyancsak közelről az üres kapu fölé emel­te. A 38. percben Babai lövését Frák ütötte szögletre. A KSC be­szorult, s csak nehezen tudták tartami a fergetegesen támadó perbáli csatárokat. A szünet után a KSC jött fel. Az 52. percben Vági lövéséi men­tette bravúrosan Szegedi. Az 54. percben viszont már Babai újabb cselsorozata után került tiszta gólhelyzetbe. Szerencsére az ol­dalhálóba gurított. Az 56. perc­ben ismét a KSC jutott szabad­rúgáshoz. Szabó lövésé a sorfal­ról Bedzsüla elé pattant. Az újabb lövést már védte a kapus. A 63. percben Vági átadását Sörös lőt­te kapura, s Szegedi csak nehe­FOREST HILLS Az argentin Vilas nyerte a nemzetközi teniszbajnokság férfi egyes számát, a döntőben 2:6, 6:3, 7:6, 6:4 arányban győzött az amerikai Vommors ellen. — To­vábbi döntők eredményei: Nőd páros: Stove, Navratilova—Richards, Stuart 6:1, 7:6. * Vegyespáros: McMillan, Stove—Gerulaitls, King 6:2, 3:6. 6:3. zen hárított. A 73. percben szög­let után a kapus ujjheggyel tolta el a labdát Kurucsai fejéről. A 75. percben Szabó lábáról magas­ra pattant a labda. Kurucsai nem tudta elfejelni, s közben Frák is kijött a kapuból, de megtorpant. Bocskai az üres kapuba emelte a labdát. 1—0. A gól után elkeseredetten tá­madott a KSC. Vági lövését a kapus kiejtette, majd kirohanva az oldalvonalon kívülre rúgta a labdát. A 84. percben Bedzsüla a félvonalnál cselezett. Bocskai el­vette tőle a labdát, s kapura tör­ve a hálóba lőtt. 2—0. • Az első félidőben csapkodó já­ték folyt. A szünet után a per­báliak sokkal nagyobb lelkesedés­sel játszottak, s a hajrában meg­érdemelten szerezték meg a győ­zelmet. Simon Gy. jól bírásko­dott. Jók: Kovács I., Füstös, Eleki, Babai illetve Kutasi, Gulyás, Frák. Merényi Béla Egy győz három vereség Havannában a baráti hadsere­gek sportolóinak szpartakiádján rosszul rajtoltak a magyar ököl­vívók. Az első fordulóban csak Harmat József (63,5 kg) győzött a csehszlovák Jamtula ellen, míg három további versenyző vere­séget szenvedett. Az 54 kilóban a kubai Garda Németh ellen, az 57 kilóban a szovjet Ribakov Badari ellen és a 71 kilóban a kubai Martinez Rapcsák ellen nyert SOROKBAN _________ • \ EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Üjpesti Dózsa—Békéscsaba 6—1 (4—9) Megyeri út, 7000 néző, vezette: Hámori. Nagyszerűen játszott a Dózsa, de helyzetei alapján szorosabbá tehette volna a mérkőzést a Bé­késcsaba. Góllövők: Nagy 3, Tö- rőcsik, Fazekas (11-esből), Schu­mann, illetve Pogács. Rába ETO—Videoton 2—2 (2—1) Győr, 6000 néző, vezette: Ja- czina. ! Góllövők: Hannlch, illetve Ko­vács J. (öngól), Tieber, Baranyi. Tatabánya—Haladás 2—0 (0—0) Tatabánya, 8000 néző, vezette: Tóth L. A Tatabánya többet támadott, s rászolgált a biztos győzelemre. Góllövők: P. Nagy, Kisteleki. Székesfehérvár—SZEOL AK 3—1 (1—0) Székesfehérvár, 6000 néző, ve­zette: Urbán. Az újonc NB I-es fegyelmezett játékkal harcolta ki a győzelmet Góllövők: Lechner 2, Ambrus, il­letve Hegedűs. Csepel—Vasas 2—1 (0—1) Fáy u., 6000 néző, vezette: Palo­tai. A Csepel mindvégig nagy becs­vággyá! küzdött, s kiharcolta a győzelmet. Góllövők: Vincze, Ozsváth, Kovács Gy. (öngól). Ferencváros—Kaposvár 2—2 (2—0) Üllői út, 10 000 néző, vezette: Pádár. Biztos győzelmet szalasztott el az FTC. Góllövők: Szokolai 2, il­letve Túrái 2. Bp. Honvéd—Zalaegerszeg 2—0 (2—0) Zalaegerszeg, 10 000 néző, ve­zette: Kőrös. Góllövők: Pintér, Pál. Diósgyőr—Dunaújváros 2—0 (1—0) Miskolc, 7000 néző, vezette: Tompa. Góllövők: Fekete, illetve Tóth (öngól). Pécsi MSC—MTK-VM 1-1 (1-0) Pécs, 12 000 néző, vezette: Bana. Góllövők: Dárdai, illetve Fülöp. Az NB I. állása 1. O. Dózsa 3 3 — — 8—1 6 2. Tatabánya 3 3 —- 6—2 6 3. MÁV Előre 3 2 1 — 5—2 5 4. DVTK 3 2 1- 4-1 5 5. Csepel 3 2 — 1 5—3 4 6. Videoton 3 1 1 1 7—4 3 7. Haladás 3 1 1 1 5—3 3 8. MTK-VM 3 1 1 1 2—2 3 9. FTC 3 1 1 1 5—7 3 10. Vasas 3 1 — 2 5-4 2 ll. Bp. Honvéd 3 1 — 2 3-3 2 12. Bába ETO 3 — 2 1 2—3 2 13. Pécsi MSC 3 — 2 1 3—5 2 14. Dunádj város 3 — 2 1 2—4 2 15. Békéscsaba 3 — 2 1 3—8 2 SZEOL—AK S 1 — 2 3—8 2 17. Kaposvár 3 — I 2 4—6 1 18. ZTE 3 1 2 2-8 1 Az NB II. állása 1. Volán 6 4 1 1 13­7 9 2. Nagykanizsa 6 3 3 — 9— 3 9 3. Vác 8 4 1 1 8— 4 9 4. Vasas tízó 6 4 — 2 13— 4 8 5. Salgótarján 6 4 — 2 11­4 8 6. KKFSE 6 3 2 1 7— 9 8 7. Kazincb. _ 6 3 2 1 6— 4 8 8. Komló 6 4 — 2 11— 8 8 9. Budafok 6 3 1 2 12— 8 7 10. DVSC 6 2 2 2 6— 5 6 11. Dorog 6 3 — 3 6­6 6 12. Fűzfő 6 3 — 3 10­11 6 13. BKV Előre 6 2 1 3 7— 7 5 14. SZMTE 6 2 1 2 7— 7 5 15. Bps. TASK 6 1 3 2 4­7 5 16. Eger 6 1 3 2 6­11 5 17. BVSC 6 — 3 3 5— 9 3 18. MÁV DAC 6 1 1 4 7— 13 3 19. Szekszárd 6 — 1 5 4— 14 1 20. Várpalota 6 — 1 5 3­14 1 Szolnoki MTE—Dorog 0—0 BVSC—MÁV DAC 2—0 (1—0) Fűzfő—Budafok 3—2 (3—2) Kazinc.—BKV Előre 1-0 (0—0) Eger—Bcs. TASK 0—0 Vasas Izzó—Komló 3—0 (1—0) Volán—Szekszárd 3—2 (2—0) Salgótarján—KKFSE 5-0 (1-0) Debrecen—Nagykanizsa 0—0 NB III. Középcsoport 1. Ganz-MAVAG 2. Balassagy. 3. Perbál 4. ÉGSZÖV 5. Bp. Építők 0. KSC 7. Dunakeszi 8. Pénzügyőr 9. Dunaújv. Ép. 10. Gyöngyös 11. Auras 12. Bp. Spartacus 13. Ikarus 14. Láng 15. KTE 16. ESMTK 17. 22. Volán 18. Enying 19. Bem SE 20. Cegléd 8 4 1 1 15- 4 9 6 3 3 — 12— 5 9 6 4 11 10— 5 9 6 3 2 1 13— 7 8 6 3 12 10— 7 7 6 2 3 1 8— 6 7 6 3 1 2 8— 7 7 6 2 3 1 7— 6 7 6 2 2 2 13—10 6 6 3 — 3 9-11 6 6 2 2 2 8—10 6 6 3 — 3 7—10 6 6 2 1 3 9—10 5 6 2 1 3 7— 8 5 6 1 3 2 8—11 5 6 1 2 3 7—11 4 6 1 2 3 4—10 4 6 2 — 4 4-11 4 6 1 1 4 5—9 3 6 114 8-14 3 Ceglédi VSE—H. Bem SE 2-1 (1-0) Egying—Gyöngyös 2—0 (2—0) Pénzügyőr—ESMTK 2—2 (1—0) Dunakeszi—Ganz-MAVAG 1—0 (0—0) Dunaújv—Bp. Spartacus 6—1 (4—1) Balassagy.—Láng Vasas 0—0 Bp. Építők—Auras 3—0 (2—0) 22. sz. Volán Vasas Ikarus 2—1 (1—0) Nagy gólarányú győzelmek a megyei bajnokságban Bajai Tsz SK—Honvéd Mezőfi SE 1—1 (1—0) Kecskemét, 100 néző. Vezette: Francziskovics. Bajai Tsz SK: Farkas — Kis- földi, Putnik, Nyitrai, Kisa, Mio- kovics T., Suhajda, Miokovics II., Rausch,^ Sztanity, Hohner. Edző: Bohner József. Honvéd Mezőfi SE: Kiss A. — Érsek, Hajerbacher, Seres, Kiss Gy. Varga, Ferenczi (Popp), Pus­kás, Farkas, Horváth, Bodor (Vígh). Edző: Krivy Ottó. Kecskeméti támadáspkkal in­dult a játék, s a Mezőfi SE fö­lényt harcolt ki, de a jól záró vé­delmet nem tudták áttörni. A 25. percben a bajai csapat jutott sza­badrúgáshoz. Kisa labdája Kisföl- di elé került, aki a hálóba lőtte. 1— 0. A szünet után a Mezőfi SE a szél segítségével szinte a kapujához szegezte ellenfelét. A bajaiak 8—9 emberrel védekez­tek. Az 52. percben Farkas be­adását Kiss Gy. fejelte kapura, s a kapus bravúros védéssel men­tett. Az 57. percben Horvát be­adását Kiss Gy. egyből lőtte, s a labda a kapu éléről a hálóba pattant. 1—1. Jók: Farkas, Put­nik, Hohner, illetve: Hajerba­cher, Kiss Gy., Farkas. Izsák—Honvéd Gábor A. SE 2— 1 (0—1) Izsák, 2*00 néző. Vezette: Kiss. Izsák: Varga I. — Németh, Gyiffkó dr., Laki, Bőthy, Bozsó, Tóth, Mezei, Nagy, Varga II. Li- pokatich (Pataki). Edző: Seres Lajos. Honvéd Gábor A. SE: Stuber — Kühner, Baráth, Mjnorics (Bencsik), Eiler, Maczkó, Hustyi, Udvari, Perei, Zahorecz, Túri. Edző: Kévés Ferenc. A honvédcsapat vezette az el­ső támadásokat. Az 5. percben Histyi, kihasználva a védők meg­torpanását, a hálóba emelte a labdát. 0—1. Ezután nagy nyomás nehezedett a vendégcsapat kapu­jára, de Bozsó és Varga II. is a kapus kezébe lőtt. A szünet után először a Gábor Á. SE támadott. A 60. percben azonban Pataki beadását Mezei a hálóba fejel­te. 1—1. A gól után az izsáki csapaf került fölénybe. A 68. percben Bozsó, egyéni játék után szerezte meg a győztes gólt. 2—1. Jók: Varga I., Tóth, Bőthy, Me­zei, illetve: Baráth, Hustyi, Ud­vari. Bajai SK—Vaskút 5—0 (1—0) Baja, 500 néző. Vezette: Rá- kóczai BSK: Gilián — Vidosa, Győrfi, Molnár, Márity, Egyed, Radics, Bódi, Havasi, Kemény, Bohács. Edző: Csongor János. Vaskút: Bergmann — Ma tűsek, Benkovics, Germán II., Csóti, Dömény, Körmendi, Malháner, Nagy, Leitner, Stógli. Edző: Wé- ber János. /íz első perctől kezdve a BSK játszott fölényben, s csak az volt kérdés, hogy milyen arányban nyerik a mérkőzést. Így is nagyon sok biztos helyzetet hagytak ki. Góllövők: Bódi, Márity, Egyed, Bohács, Germán II. (öngól). Jók: Egyed, Márity, illetve: Germán IL m Ifjúságiak: Bajai SK—Vaskút 10—0 (4—0). Kalocsai SE—Bácsalmás « 5—1 (3—1) Kalocsa, 400 néző. Vezette: Nagycirok. Kalocsai SE: Niezner — Pong- rácz (Németh), Pécsi, Tamás, Posztobányi, Varjú (Szabó J.), Jenei, Kapitány, Vén, Matos, Il­lés L. Megbízott edző: Tamás Ferenc. Bácsalmás: Futó (Géczi), — Lengyel, Szál, Bizáncz, Holló, Varga, Zsivorán (Grizák), Kne- tig, Patocskai, Hegyes, Balázs. Edző: Locskai Ferenc. Góllövők: Kapitány, Posztobá­nyi, Vén, Matos, Németh, illetve: Szál. Jók: Tamás, Kapitány, Poszto­bányi, illetve: Szál, Holló. Ifjúságiak: Kalocsa—Bácsalmás 3—0 (1—0). Góllövők: Kovács, Zágó, Ba­ranyai. Lajosmizse—Tompa 6—0 (1—0) Lajosmizse, 500 néző. Vezette: Zsigó. Lajosmizse: Madi, Kovács F., Kisjuhász, Vajda I., Bende, Kál­lai (Kovács F.), Szívós, Márkli, (Vajda III.), Vajda II., Kisjuhász dr., Kucsera. Edző: Máté Ferenc. Tompa: Kovács — Pásztor, Bá­lint, Neszvecskó, Horváth, Kiss, Czivanov, Czeglédi, Baráth, Gi- licze, Kovács. Edző: Budincsevics János. Nagyon nehezen adta meg ma­gát a tompái csapat. A Lajosmi­zse csak a második félidő végén került döntő fölénybe. Góllövők: Vajda II. 2, Bende, Kisjuhász dr., Vajda III., Kállai. Jók: Kucsera, Bende, Vajda II.. illetve: Nesz- becskó, Horváth, Bálint. Ifjúságiak: Lajosmizse—Tompa 3—3 (1—2). Góllövők: Dékány 2, Kovács (öngól), illetve: Farkas 2, Haja- gos (öngól). Honvéd Kun Béla SE—Süköid r 5—1 (3—0) Kiskunfélegyháza, 700 néző» Vezette: Aczél. H. Kun B. SE: Daru — Széli; Horváth, Iványi, Kókai, Olasz (Feleki), Csurka (Miklós), Bálin* dr., Patyi, Kisznyér, Szakáll. Ed­ző: Villányi Csaba. Sükösdm Szente — Tóth, Bo- gárdi, Kovács, Szabó, Lakner, (Kollár), Németh, Evanics, Pán- csics, Marusa, Lógó. Edző: Var­ga Imre. A hazai csapat már a 4. perc­ben megszerezte a vezetést. Kisz­nyér szabadrúgását a kapus kiök. lözte, s Bálint dr. 8 méterről a hálóba fejelte a labdát. 1—0. A 11. percben Kisznyér 20 m-es szabadrúgásból lőtt a léc alá. 2— 0. A 17. percben Kisznyér át­adását Patyi küldte a kapuba. 3— 0. Ezután a sükösdi csapat is vezetett néhány veszélyes táma­dást. Daru kapus elnézett egy be­adást, de Evanics közelről sem találta el a kaput. A szünet után Kókai futott ‘el a jobb s'zélen. Beadását Patyi fejelte a hálóba. 4— 0. A 60. percben Patyit buk­tatták. A 11-est Kisznyér értékesí­tette. 5—0. A 66. percben Marusa futott el a balszélen, s 10 m-ről élesen lőtt a hálóba. 5—1. Maru­sa nagy lövése alig kerülte el a kaput, majd a játékidő végeidé- Felki és Szakáll lövéseit védto bravúrosan Szente. A sok gól ellenére a sükösdi csapat nem játszott alárendelt szerepet. Jók: Kókai, Bálint dr., Patyi, Kisznyér, illetve: Szente, Bogárdi, Marusa. Ifjúságiak: Kun Béla SE—Sü- kösd 2—1 (1—1). Góllövők: Pin­tér, Kurucz, illetve: Koprino- vácz. Tiszakécske—Császártöltés 1—0 (1—0) Tiszakécske, 200 néző. Vezet­te: Farkas. Tiszakécske: Szabó (Balia II.) — Laczkó I., Balia I., Fazekas I. Almási, Vonák, Józsa, Seres. Bo­ros (Fazekas II.), Laczkó II., Pá­linkás. Edző: Uzsovics Sándor. Császártöltés: Koch — Schind­ler, Lfska, Buchmüller, óber, Varga I., Szeitz (Albert), Markó, Lakner, Gerber dr., Varga. Edző: Rausch János. A 6. percben majdnem öngólt vétett a Császártöltés csapata. A 20. percben Pálinkás fejesét ütöt­te ki a kapus. A 22. percben Pá­linkás újabb lövését védte a ka­pus. A 27. percben Pálinkás át­adásából Boros lőtt gólt. 1—0. A 30. percben Seres biztos gólhely­zetben a kapus kezébe fejelt. A 44. percben Gerber dr. 20 m-es szabadrúgása veszélyeztette a kaput. A szünet után mindkét csapat elfáradt. Enyhe hazai fö­lény mellett eredménytelen játék folyt. A 84. percben Szabó kapus kifutással mentett egy rövid ha- zssdást. Jók: Balia I., Fazekas, Laczkó 1., Boros, illetve: Liska, Varga I., Schindler. Ifjúságiak: Tiszakécske—Csá­szártöltés 1—0 (1—0). Gara—Honvéd Szamuely SE 0—* Gara, 200 néző. Vezette: Czen- czik. Gara: Kubatovics — Zombor- csevics, Forrai, Miskó I., Uher 1., Bergmann, Kiss, Tomaskov, Czokoly (Uher II.), Tényi (Ta­kács). Edző: Nagy János. Szamuely .SE: Varga — Krasz- nai, Pere, Kovács, Bese, Bartoa (Fekete), Tóth (Dézsi), Zsáki, Ko­csis, Gács, Borbély. Edző: Pala András. A vendégcsapat megérdemelten vitte haza az egyik pontot. Jók: Zomborcsevics, Bergmann, Kiss, illetve: Krasznai, Gács, Borbély, Jánoshalma—Fájsz 1—1 (0—0) A mérkőzést Hajóson játszot­ták. A megyei labdarúgó bajnokság állása 1. H. Kun B. SE 7 7 — — 32— 2 14 2. Lajosmizse 7 6 — 1 23— 8 11 3. Kalocsai SE 7 6 — 1 23- 9 12 4. Bajai SK 7 5 2- 13- 3 ia 5. H. Mezőfi SE 7 4 3 — 16— 8 11 6. Soltvadkert 7 5 — 2 13-10 10 7. Kh. MEDOSZ 7 4 1 2 16—11 1 8. Tiszakécske 7 3 2 2 8-9 1 9. Sükösd 7 3 .1 3 10—12 1 10. Jánoshalma 7 1 4 2 10—11 ( 11. Izsák 7 2 2 3 6—10 « 12. Császártöltés 7 2 1 4 12—12 » 13. Bácsalmás 7 1 3 3 6-11 1 14. Fájsz. 7 1 2 4 8—11 < 15. H. Szamuely SE 7 1 2 4 5—11 4 16. Gara 7 — 4 3 3—20 4 17. H. Gábor A. SE 7 1 1 5 9—16 3 18. Bajai Tsz SK 7 — 3 4 6—14 3 19. Vaskút 7 — 3 4 2—17 3 20. Tompa 7 2 5 4—20 1 A megyei ifjúsági labdarúgó-bajnokság állása 1. Tompa 2. Bajai SK 3. Kalocsai SK 4. Lajosmizse 5. Kkh. MEDOSZ 6. Soltvadkert 7. Sükösd 8. Bajai Tsz SK 9. H. Kun B. SE 10. Gara 11. Jánoshaltha 12. Fájsz 13. Bácsalmás 14. Tiszakécske 15. Vaskút 16. Izsák 17. Császártöltés 7 4 3 - 23— 9 11 5 4 1 — 22— 1 8 5 4 1 — 18— 4 • 6 3 3 — 17— 7 I 5 3 11 13— 5 f 7 3 13 16-19 T 6 2 2 2 13—11 6 2 2 2 11—12 8 6 3—3 11—13 8 5 2 1 2 5— 7 3 5 1 2 2 5— 7 « 5 2 - 3 9—13 * 7 1 2 4 8—15 0 5 2 — 3 9—14 * * 1 1 4 1-18 0 5 1-4 8—17 t 6 - 1 í 1—13 t