Petőfi Népe, 1973. szeptember (28. évfolyam, 204-229. szám)

1973-09-18 / 218. szám

1973. szeptember 18. • PETŐFI NÉPE 0 11 EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Ferencváros—MTK 2:0 (2:0) Hungária krt., 10 000 néző, ve­zette: Somlai. A 19. percben Szőke 11-esből szerzett vezetést az FTC-nek. 1:0. A 40. percben Ebedli 15 méterről, fordulásból a jobb felső sarokba lőtt. 2:0. Vasas—VM Egyetértés 1:1 (1:1) Fáy u., 5000 néző, vezette: Halász. A 3. percben Szuromi szerzett vezetést az Egyetértésnek. 0:1. A 6. percben Müller góljával egyen­lített a Vasas. Rába ETO—Csepel 1:1 (1:1) Csepel, 4000 néző, vezette: Mohácsi. A 7. percben a Pénzes elől menteni akaró Kandi lábára, majd onnan a hálóba pattant a labda. 1:0. öngól. A 45. percben Bartos 6 méterről fejelt a kapu bal oldalába. 1:1. Űjpesti Dózsa—Bp. Honvéd 4:2 (2:1) Kispest, 18 000 néző, vezette: Petri. A 30. percben Nagy L. szerzett vezetést. 1:0. A 36. percben Koz­ma egyenlített. 1:1. A 40. perc­ben Fazekas 6 méterről helyez­te a labdát a kapuba. 2:1. A 67. percben Bene a kivetődő Lévay alatt lőtt a hálóba. 3:1. A 70. percben Fazekas lőtt a kapu kö­zepébe. 4:1. A 76. percben Pál fejelte a labdát a kapuba. 4:2. Videoton—Zalaegerszegi TE 1:0 (1:0) Székesfehérvár, 8000 néző. ve­zette: Szkokán. A 8. percben Karsai 17 mé­teres szabadrúgásból lőtte a lab­dát a bal felső sarokba. 1:0. Szegedi EOL—Pécsi MSC 4:0 (3:0) Szeged, 8000 néző, vezette: Müncz. A 9. percben Antal 14 méter­ről lőtt a bal sarokba. 1:0. A 16. percben Vörös növelte az előnyt. 2:0. A 43. percben Antal 7 mé­terről lőtte a szegediek 3. gólját. A 88. percben a balra mozduló Rapp mellett Vass állította be a 4:0-ás végeredményt. Tatabánya—Haladás VSE 1:1 (1:0) Szombathely, 7000 néző, vezet- le: Csernefalvy. A 15. percben Tóth K. 18 mé­teres lövése a jobb felső sarok­ban kötött ki. 1:0. A 88. percben Kulcsár egyenlített. 1:1. Dorog—Salgótarján 0:0 Dorog, 10 000 néző. vezette: Vincze dr. A helyzeteket egyik csapat sem tudta kihasználni. Az NB I. állása SPORT-SPOR1-SPORT A KSC bravúros győzelme Nagykanizsán Kecskeméti SC—Nagykanizsai Olajbányász 2:1 (1:0) Nagykanizsa. 5500 néző. Vezet­fp • QaháP7 KSC: Winter — Oláh, Kuru- csai, Herbálv — Botka. Pasek — Kókai. Ónodi (Oskolás a 85. percbeh). Padlás (Kecskés a 74. percben). Koós. Szabó. Edző: De- zsőfi Ferenc. Olajbányász: Vlaszák — Patyi (Hullmann a szünetben), Dosz- poth. Müller — Simon. Harcz — Pávlicz. Bokán. Söitör. Kománo- vics. Sulyok. Edző: Németh La­jos. Diószegi betegsége. Molnár pe­dig sérülése miatt nem tarthatott a csapattal. A fiatal együttes nagy elszántsággal készülődött. Mint az várható volt. a hazai együttes nagy erővel támadott. A 2. percben Oláhról szögletre pat­tant a labda. A 4. percben Óno- dit buktatták. Pasek szabadrúgá­sát Padlás csünván fölé rúgta. A 6. percben Pasek indításánál Padlás elvesztette a labdát és máris Kurucsainak kellett szög­letre mentenie Sulvok elől. A kö­vetkező percben Sulvok beadását Kománovics fejelte, de Winter biztosan védett. Tovább támadott az Olajbá­nyász és a 12. percben Kománo­vics bombázott a kapu fölé. A 15. percben Szabót feltartották. Pa­sek labdájával Kókai próbált el­menni. de a védők felszabadítot­tak. A sorozatos hazai támadá­sok közben egy gyors kecskeméti lerohanás meghozta a vezetőgólt. A 28. percben Koós kitűnő lab­dával ugratta ki Kókait, aki maga elé tette a labdát és a kifutó kapus mellett a hálóba rúgta. 1:0. (Két csatár . remek teljesítmé­nye volt a gól. Az egész támadás szinte csak egv villanásnak tűnt. Koós kiugratása mintaszerű volt és Kókai, aki a nagv akarás köz­ben már annvi helyzetet kapko­dott el, most nagyon higgadtan használta ki a lehetőséget.) Heves rohamokkal válaszolt az Olajbányász és a következő perc­ben Winter bravúros védéssel hárította Harcz fejesét. A 35. percben Ónodi mentlett, szögletre, majd Kurucsai tisztázott fejjel. A 40. percben nagy kavarodás támadt a KSC kapuja előtt, vé­gül Kurucsai szögletre vágta a labdát, A szünet után folytatódtak a hazai rohamok, de már látszott az Olajbányász idegessége. Az 52. percben Kókait csúnván felvág­ták. Az 53. percben majdnem gólt kapott a Kecskemét. Kurucsai az utolsó pillanatban feielte el a labdát Pávlicz elől. A nagy nyo­más közben született meg a má­sodik kecskeméti gól. Az 56. percben egv kidobásnál Kókai szerezte meg a labdát. Szabót indította, aki ügyesen tá­lalt Koós elé. A szőke csatár lefutotta a vé­dőket, majd a kapust is kicse­lezte és úgy gurított a hálóba. 2:0. (A hazai csapat nagyon előre­húzódott. Mindenki a támadással volt elfoglalva és ezt sikerült ki­használni.) A második gól után a hazaiak teljesen elvesztették a fejüket. Az 53. percben Kurucsait taposták le és egy percig ápolni kellett. A 60. percben nagy tumultus után csak üggyel-baiial sikerült fel­szabadítani. A 61. nercben Mül­ler Padlás után rúgott. A 62. percben Hullmann hátulról bele­rúgott Ónodiba és a játékvezető kiállította. A 64. percben Padlást Harczt vágta fel. A 65. percben Simon leterítette Szabót. Ezután az addig nagv területen játszó Ónodit Dezsőfi edző lecserélte, mert a játékos elfáradt. A 67. percben Kománovics ki­cselezte a védőket. Már verve volt a védelem, ami­kor Winter vetődés közben fel­lökte a csatárt. A játékvezető 11-est ítélt, amit Pávlicz érté­kesített. 2:1. (A büntető jogosságához nem fért kétség. Winter előtt már két kecskeméti védő is szabálytalan­kodott.) A 69. percben Pávlicz lövését Winter hárította. Ismét nagy erő­vel támadott a Nagykanizsa, s a kecskeméti próbálkozások rend­re lesen akadtak el. A hazaiak még most is sokat keménykedtek és az emiatt idegeskedő Padlást Dezsőfi edző kénytelen volt le­cserélni. A 78. percben Szabót feltartották. A labda Pasek előtt volt, aki a sípszó pillanatában messze elrúgta. A játékvezető er­re kiállította Paseket. (A kiállításnak kissé ..egyenlí­tés” íze volt. bár a játékvezető működésére egyébként semmi rosszat nem mondhatunk. Egyet­len hibája volt. hogy túlzottan elnéző volt a durva játékkal szemben.) A kecskeméti csapat, ezután labdatartásra rendezkedett be, de a végén nagyon közel álltak a hazaiak at egyenlítéshez. Az utol­só percben Harcz közeli felesé a kapufára patant. maid Winter- nek sikerült megkaparintania. A kecskeméti csapat fegyelme­zett játékának köszönhette az értékes győzelmét. Mindenki igyekezett a kapott taktikai utasítást betartani. A szoros emberfogás ellen a hazaiaknak nem volt ellenszere. ' ■'1 * • - . / t isi1 ; * ■* ■ ­• Kókai. az első kecskeméti gól szerzője. A csapatból mindenki dicséretét érdemel a fegyelmezettségért de mégis ki kell emelni Kurucsai, Winter. Herbálv védőmunkáját. Ónodi és Pasek a középpályán játszott nagyon hasznosan. Elől pedig Kókai és Koós kihasználta a lehetőséget. A hazai egvüttésből Sulyok, Kománovics és Harcz játszott jól. Málik József Az NB I. B állása 1. DVTK 6 5 — 1) 14-6 2. Budátok 6 4 2 — 13-6 3. Komló 6 4 2' 12-7 4. Kecskemét 6 3 2 1 8-5 5. DVSC 6 2 4 — 4-2 6. Olajbányász Ö 3 1 2 12-9 7. Szolnok 6 1 4 1 7-7 Várpalota 6 1 4 1 7-7 9. Békéscsaba 6 3 — 3 9-11 10. MÁV DAC 6 2 2 2 7-0 11!. Dunaújváros 6 2 1 3 14-13 12. Bp. Spartacus 6 1 3 2 5-6 13. Szekszárd 6 1, 3 2 3-4 14. Pénzügyőr 6 2 1 3 10-12 15. Ganz-MÁVAG 6 1 3 2 6-9 16. KKFSE 6 1 1 4 7-13 17. Oroszlány 6 1 1 4 2-8 18. Eger 6 — 2 4 4-10 Diósgyőr—Pénzügyőr MÁV DAC—Eger Dunaújváros—Oroszlány Budafok—Békéscsaba Kossuth KFSE—Ganz-MÁVAG Komló—Várpalota Debrecen—Bp. Spartacus Szekszárd—Szolnok 10 10 8 8 8 7 6 6 6 6 5 5 5 5 5 3 3 2 2:1 2:1 4:1 4:1 l.:l 1:0 1:0 0:0 GYENGE CSATÁRSOROK Kecskeméti TE—Ceglédi VSE 0:0 1. FTC 5 4 — 1 10-4 8 2. U. Dózsa 5 4 — 1 16-12 8 3. SBTC 5 2 3 — 5-2 7 4. Honvéd 5 3 — 2 14-7 6 5. Rába ETO 5 2 2 1 7-7 6 6. Vasas 5 1 3 1 7-6 5 7. Tatabánya 5 1 3 1 7-7 5 8. MTK 5 2 1' 2 6-6 5 9. Pécs 5 2 1 2 6-10 5 10. SZEOL 5 2 — 3 10-9 4 11. Dorog 5t I 2 2 6-8 4 12. Videoton 5 1 2 2 4-8 4 13. ZTE 5 1 2 2 3-8 4 14. Haladás 5 — 3 2 4-6 3 15. Csepel 5 1 1 3 9-12 3 16. Egyetértés 5 — 3 2 5-8 3 NB II. Keleti csoport 1. FÖSPED 5 5 — — 20-4 10 2. Bp. Építők 5 3 2 — 11-6 8 3. Szabó L. SE 5 4 — 1 7-4 8 4. Sz. Dózsa 5 3 1 1 10-6 7 5. Volán 5 3 1 1 7-4 7 6. III. kér. 5 2 1 2 13-8 5 7. Hajdúböszörm. 5 2 1 2 7-6 5 8. BVSTK 5 l: 2 2 10-10 4 9. DEAC 5 1 2 2 6-6 4 10. DMTE 5 2 — 3 7-8 4 11. SZVSE 5 — 4 1 2-4 4 12. Cegléd 5 1 2 2 6-9 4 13. Láng 5 1 1; 3 9-12 3 14. Szolnoki MÁV 5 1 1 3 7-14 3 15. KTE 5 — 2 3 4-11 2 16. Kkhalas 5 1 — 4 3-17 2 Szegedi VSE—Szolnoki MÁV 2:2 Szabó L. SE—Bcs. VTSK 2:0 Vasas Láng—nr. kér. TTVE 4:3 FÖSPED Szállítók—Debreceni EAC 4:1 Volán SC—Debreceni MTE 3:2 Szegedi Dózsa—Hajdúbösz. Bocskai 2:1 ITT AZ MNK SORSOLÁSA A megyei labdarúgó-szövet­ségben elkészült az MNK kö­vetkező fordulójának sorsolása. A párosítás a következő: Érsek - csanád—Kiskunhalasi MEDOSZ, Kunszentmiklós—KTE, Gábor A. SE—Kiskunfélegyházi Vasas, Madaras—Jánoshalma, Bácsbo­kod—Bajai SK, Radnóti SE— Kalocsai VTSK, Fájsz—Kiskőrös, Kiskunmajsa—Mezőfi SE, Laki­telek—K. Fémmunkás, Sükösd— Tompa, Hercegszántó—Bácsal­más, Dávod—Vaskút, Homok­mégy—Hajós, Tass—Soltvadkert, Szánk—Tiszaalpár. Kecskeméti MÁV—Izsáki MEDOSZ. Az MNK-mérkőzéseket szep­tember 19-én (szerdán) 15 órai kezdettel játsszák az elölálló csapatok pályáján. Városi pálya, 1500 néző, vezet­te: Pádár. KTE: Varga — Tormási, Franczkó, Szabó — Dobó. Ko­vács (Csordás), Mányoki, Por-- hanada, Bende II. (Nagyhegye- si), Balatoni, Magyar M. Edző: Varga Béla. Cegléd: Rétfalvi — Cseh, Oláh, Dobozi — Kresják, Halmi — Fe­kete, Pintér (Tóth J.), Liptai, Kábák, Varga (Csurgai). Edző: Nagy János. A kecskeméti csapat támadá­saival indult. Az első tíz perc­ben Mányoki a jobb oldalon többször is elfutott, de a beadá­sokat mentették a védők. A 11. percben maradt ki az első nagy helyzet. Mányoki lövésszerű be­adása a kapusról felpattant, de a pergő labdát Porhanda nem tudta az üres kapuba fejelni. A 12. percben Szabó könnyelműen egy ceglédi támadó lábára tette a labdát, szerencsére a vissza­húzódott Magyar M. tisztázott. A 17. percben Dobó jól eltalált lövését védte Rétfalvi. A 32. percben Mányoki lövését lábbal hárította a kapus. A félidő vé­géig ezután a ceglédiek irányí­tották a játékot, közben a gyors kecskeméti ellentámadások le­sen akadtak el, bár a partjelző néha akkor is lest jelzett, ami­kor erről szó sem lehetett. A második félidőben megjött a kecskemétiek lövőkedve. Nagyhegyesi labdáját védte a kapus. Az 58. percben Magyar M. hatalmas lövését ütötte ki Rétfalvi. A 75. percben Franczkó szabadrúgása suhant el a felső sarok mellett. A 80. percben Franczkó könnyelműsködött és Fekete elvette tőle a labdát. Szerencsére hosszan szöktette magát és a kifutó Varga a 16- osnál lábbal hárított. A 82. perc­ben maradt ki a másik nagy kecskeméti helyzet. Az előre­törő Tormási ívelt a kapu elé és az ötösön álló Porhanda oda fejelhette volna a labdát, ahova akarta. Sajnos, a fejes nem si­került, és a kapus elcsípte a labdát. Nagy erővel támadott a KTE és sorra alakultak ki a helyzetek, de a csatároknak sem­mi sem sikerült, sőt a ’ 88. perc­ben majdnem a Cegléd ért el gólt. Varga most is csak kifutva, lábbal tudott hárítani. A mérkőzés nagy részében ki­egyenlített mezőnyjáték folyt. Az első félidő végefelé a ceglédiek, a második félidő elején és a hajrában a KTE játszott fölény­ben. A kecskemétieknek volt több nagy gólhelyzetük, s így a győzelemhez közelebb álltak, de a döntetlen végeredményben igazságos eredmény. Kitűnt: Varga, Tormási, Franczkó, Mányoki, illetve Rét­falvi, Oláh, Halmi, Kábák. Bp. Építők—Kiskunhalasi MEDOSZ 3:0 (0:0) A Budapesten játszott mérkő- tes tudósítást, így azt csak la­zésről még nem kaptunk részle- púnk szerdai számában közöljük. • Ez a lövés is mellé ment, pedig Balatoni előtt nyitva volt az út a kapu felé. • Bódis a Mezőfi SE első gólját lövi a megyei rangadón. Öt gólt rúgott a Mezőfi SE a Kiskőrösnek Mezőfi SE—Kiskőrösi Petőfi Spartacus 5:0 <1:0) Városi pálya; 100 néző, vezet­te: Nagy L. Mezőfi SE: Magó — Molnár, Szegezdi, Janovics — Fábián, Meggyesi — Tóth I., Zsíros I., Angeli, Filyó, Bódis. Edző: Krivy Ottó. Kiskőrös: Ba — Izsák, Koron- czai, Balogh — Répás, Polarecz- ki — Sárközi, Szlovák I, Jenei (Hacskó), László, Bőr (Lábát). Edző: Tóth Gyula. A 3. percben Bőr szögletet harcolt ki. A 6. percben Filyó átadását Bódis a hálóba lőtte. 1:0. A gól után a Mezőfi SE nagy mezőnyfölényben játszott, de a körülményeskedő csatársor nem tudott komoly helyzetet kialakí­tani. A 40. percben két szögle­tet is íveltek a kecskemétiek, de eredmény nélkül. A szünet után a 47. percben László szabadrú­gása a sorfalban akadt el. A 60. percben Jenei lőtt centiméterek­kel a kapu mellé. A 63. percben László beadását Sárközi közel­ről mellé lőtte. Elfáradt a kis­kőrösi csapat és innen már a Mezőfi SE ismét fölénybe került. A 64. percben Tóth I. beadását Bódis futtából vágta a kapuba. 2:0. A 71. percben Tóth I. lövé­sét a kapus kiütötte és Bódis nem hibázott. 3:0. A 77. percben Filyó labdáját Bódis egyből küldte a kapuba. 4:0. A 90. perc­ben Zsíros három védőt, majd a kapust is kicselezte és a hálóba gurított. 5:0. A Mezőfi SE végig sokkal jobban játszott. A kiskőrösiek szétesően és kapkodva védekez­tek. Jók: Szegezdi. Fábián, Meggyesi, Angeli, Bódis, illetve Korcnczai, Szlovák 1., László. Bajai Vasas MTE—Ganz Villamossági 1:0 (1:0) Bp., Marczibányi tér, 200 néző. Vezette: Szilágyi. Bajai SK: Péter — Andrusko, Márity, Laki, Viszmeg — Mióko- vics, Győrfi — Kocsis. (Petrese- vits), Pálmai II., Kemény. Pál­mai I. Edző: Fekete-Kovács Győ­ző. Küzdelmes, nehéz mérkőzést vívott a bajai csapat. Mindjárt a BSK lendült támadásba és az 5. percben Kocsis beadásáról lema­radtak a védők. Ezután mezőny­játék alakult ki a 30. percig. Ek­kor Pálmai II. nagy helyzetet hi­bázott. A 33. percben Kocsis a ki­futó kapusba lőtt. A 42. percben Péter közeli lövést hárított. A 44. percben Pálmai II. labdájával Ke­mény kiugrott, s a kapust is el­fektetve lőtt a hálóba. 1:0. A má­sodik félidőben támadott a BSK. Az 52. percben Kemény becselez­te magát a 16-oson belülre. Két védő is buktatta, de estébe is ka­pura lőtt. Ezután a játékvezető — teljesen érthetetlenül kiállítot­ta Keményt. A bajai csapat ezután védeke­zésre rendezkedett be és az ered­mény tartására törekedett. Lelke­sen küzdöttek és közben még ve­szélyes ellentámadásokra is fu­totta az erőből. A 72. percben Pálmai II. átadása után Pálmai I. lövését a kapus csak nagy sze­rencsével hárította. A 78. perc­ben Pálmai II. kiugrott, de ki­sodródva az oldalhálóba lőtt. A végén a hazaiak támadtak és a bajai csapat önfeláldozóan véde­kezett. Jók: Péter. Máritv Visz­meg, Pálmai II. Gamma—Kalocsai VTSK 3:1 (2:0) Budapest, Mérnök utcai pálya. Vezette: Bikszádi. Kalocsai VTSK: Niezner— Ko­vács. Gábor- Lajtos — Pécsi, Far­kas I. (Szarvas) — Illés. Vén, Bende, Matos. Aladics (Gerber). Edző: Petrovics Ferenc. A Gammának legalább annyira szüksége volt a két pontra mint a VTSK-nak és ez meg is látszott a játékukon. Az első félidőben nagy erővel támadott a fővárosi csapat és némi bírói segítséggel 11-esből megszerezték a vezetést. A megítélt büntetőt Szilasi érté­kesítette. 1:0. A kalocsai védelem kapkodni kezdett, majd egy nagy védelmi hibából újabb ootvaeól- hoz jutott a hazai együttes. Niez­ner kidobásánál az egyik kalocsai védő elbámészkodott. Juhász el­lopta tőle a labdát és a hálóba vágta. 2:0. Ezután a játékvezető jóvoltából újabb 11-eshez jutott a Gamma, ezt azonban Niezner hárította. A második félidőben sem tu­dott javítani a VTSK. Az 52. percben Szilasi gólja után már 3:0 arányban vezetett a fővárosi csapat. A játék ezután kiegyenlí­tett lett és Gerber szépített. 3:1. A kalocsai csapatból csak Niez­ner és a csereként beállt Gerber nyújtott elfogadható teljesít­ményt. Az együttes hibás felfo­gásban játszott, és a középpályá­sok teljesítménye is benne van a gyenge eredményben. Jánoshalma—Gyomai TK 4:2 (0:0) Jánoshalma, 900 néző, vezette: Sütő. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Maráczi, Szécsi. Fenyvesi IV, — Bucsi, Németh — Vaszari (Pász­tor), Ádám, Mizser, Fenyvesi III. (Meggyesi). Edző: Zag József. Változatos, jó iramú első fél­időt játszottak, de eól nem esett ebben a játékrészben. A szünet után a 47. percben Bélteki futott el a jobb oldalon és a feleslege­sen kimozduló Csernák fölött a hálóba emelt. 0:1. A 48. percben Fenyvesi III. beadását Mizser a bal felső sarokba fejelte. 1:1. Az 55. percben Ádám indította Feny­vesi III-at. A beadást Németh kapásból vágta a hálóba. 2:1. A 60. percben kavarodás támadt a Gyoma kapuja előtt és Maráczi lövése a bal sarokba vágódott. 3=1. Csökkent az iram és a 73. percben Ónodi a bal sarokba lőtt. 3:2. A 89. percben Németh indí­totta Meggyesit. Lövés előtt egy védő belenyúlt és a labda a há­lóba pattant. 4:2. Jók: Maráczi, Bucsi, Németh illetve Bélteki. Lukács. Ifjúsági eredmény: 2:1 Gyoma javára. Orosházi Kinizsi—-Kiskunfélegyházi Vasas 2:1 (0:0) Orosháza, 500 néző, vezette: Szailer. Kkfh. Vasas: Rigó Z. — Gu­lyás. Sahin, Horváth, Dongó — Varga, Szegő, Tajti — Patyi, Farkas, Iványi II. Edző: Lantos János. Orosházi támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. A 6. perc­ben Nagy lőtt kapu mellé. Ne­gyedóra elteltével két szögletet harcolt ki a Vasas. Jó iramú, változatos volt a játék az első félidőben, de egyik kapu előtt sem volt gólhelyzet. Szünet után, az 52. percben egy előrevágott labda elszállt az orosházi balhátvéd mellett, s a résen levő Patyi 12 méterről éles, lapos lövést küldött a sa­rokba. 0:1. A 65. percben Nagy távoli lövését Rigó Z. Bogdán elé ütötte, aki 7 méterről ki­egyenlített. 1:1. A Vasas a me­zőnyben jobban játszott ellen­felénél, de a három csatár kép­telen volt a labdát tartani. így a Kinizsi fölényt tudott kihar­colni. A 76. percben Farkas jó helyzetben kivárt, s oda lett a gólszerzési lehetőség. A 86. percben Nagy élesén belőtt szög­letét Raffai 5 méterről fejelte a hálóba. 2:1. Balszerencsés mérkőzést ví­vott a Vasas Orosházán, hiszen játéka alapján legalább döntet­lent érdemelt volna. Jók: Sa- hin, Gulyás, Horváth, Tajti, Iványi II. Ifjúsági eredmény: 2:1 a Kis­kunfélegyházi Vasas javára.