Petőfi Népe, 1972. október (27. évfolyam, 232-257. szám)

1972-10-10 / 239. szám

Á KTE első veresége SZEGEDI AK—KECSKEMÉTI TE 1:0 (0:0) Szeged, 200 néző, vezet­te: Szívós. KTE: Sebestyén — Sza­bó II., Franczkó, Gyurik — Dobó, Kovács — Ma­gyar II., Mányoki, Por- handa, Bánhidi, Balatoni. Edző: Varga Béla. Az első percben Raj- tsányi hatalmas lövését ■zépen védte Sebestyén. A 7. percben Bánhidit a 16- osnál a mezénél fogva húzták vissza. A szabad­rúgást a kapus kiütötte. Mányoki elé pattant a labda, aki azonban a nagy tócsából nem tudta hálóba rúgni. A 22. perc­ben Mányoki elől a kapus lábbal mentett. A 32. percben Balatoni egészen az 5-ösig becselezte ma­gát, ott azonban addig várt, míg a kapus a lábá­ra vetődött. A második félidő első percében Kovács a gólvo­nalról mentett. A 62. perc­ben Szabó II. szerelt az utolsó pillanatban. A 66. percben Mányoki a 16- osnál becsúszva szerelte Zádorit. A játékvezető mégis szabadrúgást ítélt. Sándor a kapu elé csa­varta a labdát. Porhanda felszabadító rúgása Héger dr. térdéről a kecskeméti kapuba pattant. 1:0. A gól után a hazai csapat megszállta a saját 16-osát és hiába támadott a KTE. A 85. percben Bánhidi lö­vése Olasz sarkáról szög­letre pattant. A 86. perc­ben a kapuratörő Bánhi- diról letépték a mezt. A 87. percben Porhandának még arra is volt ideje, hogy megnézze, hova rúg­ja a labdát, végül annyit várt, hogy elrúgták előle. A nehéz talajon jó ira­mú mérkőzést vívtak a csapatok. A KTE nagy balszerencsével kapott ki. Jók: Sebestyén, Franczkó (a mezőny legjobbja), Ko­vács, Bánhidi, Mányoki. Ifjúsági eredmény: 1:0 a KTE javára. Berki Zoltán Kimaradtak a nagy helyzetek CSONGRÁDI SC—K. FÉMMUNKÁS 2:0 (0:0) Kecskemét, 100 néző. Ve­zette: Hoffer. K. Fémmunkás: Magó II. — Bakos, Koltai, ölvedi (Palincsár) — Bakó, Kál­lai I. — Magó I., Bende II., Csillag, Márkli (Kislő- rincz), Kállai II. Edző: Má­té Ferenc. Nem ment a játék a Vasasnak HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI medosz— KISKUNFÉLEGYHÁZI VASAS 3:0 (1:0) Hódmezővásárhely, 800 néző, vezette: Szarvas. Kkfházi Vasas: Hluchány — Kovács, Sahin, Kele­men, Dora (Karsai) — Fa­ragó, Linka — Kókai, Far­kas (Sántha), Gerber, Var­ga II. Edző: Vereb István. Védelmi hibából már a 7. percben vezetéshez ju­tott a hazai csapat. Kele­menről Olasz elé pattant a labda, majd a lesen álló Nagy IV. kapta. Lövését H luchány kiütötte, de hagy IV. másodszorra a k pu közepébe rúgta. 1:0. b így volt a hazaiak fölé- n e, s a Vasas csak rit- k n jutott a MEDOSZ ka­puja elé. Akadt helyzet így is. A 27. percben Faragó á adását Kókai 4 méterről lőtte mellé. Szünet után előbb Linka 25 méteres lövését ütötte ki a kapus, de az 53. perc­ben Szabó 30 méterről küldött bombalövése a fél­egyházi kapu felső sarkába vágódott. 2:0. Két perc múlva Farkas a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagy­ta ki. Három méterre a kaputól nem találta el a labdát. A 82. percben Csala beadását Nagy IV. 8 mé­terről bombázta a Vasas kapujába. 3:0. A félegy­házi csapat nagyon erőt­lenül játszott és így a lel­kes, de nem túl nagy erőt képviselő MEDOSZ bizto­san győzött. A Vasasból csak Sahin játszott kiemel­kedően, valamint Kelemen, Linka és Faragó a lelkese­déséért dicsérhető. Ifjúsági eredmény 2:1 a MEDOSZ javára. Pálfi József Sax Gyula nemzetközi sakkmester lett Szkopjéban a XX. férfi és V. női sakkolimpián a va­sárnap lebonyolított fordu­lók részletes eredményei a következők: Férfiak, 11. forduló: Svédország—Hollandia 1,5:1,5 (1 függő), Svájc— Lengyelország 1:2 (1), Cseh­szlovákia—NDK 1:1 (2), Dánia—Bulgária 1,5:1,5 (1), Jugoszlávia—Szovjetunió 0,5:1,5 (2), Egyesült Álla­mok—NSZK 1:2 (1), Spa­nyolország—Magyarország 0,5:2,5 (1). Nők, 5. forduló: NDK—Szovjetunió 0,5:1,5, Magyarország—Bulgária 1:1, Anglia—Románia 1:1, Csehszlovákia—NSZK 0,5:0,5 (1). Szkopjéban megkezdődött a Nemzetközi Sakkszövet­ség (FIDE) 43. kongresszu­sa, amelyen 59 ország 100 delegátusa vesz részt. A ta­nácskozás egyik legfonto­sabb napirendi pontja az új világbajnoki rendszer ki­dolgozása A kongresszus figyelembe véve a legutób­bi FIDE-ülés óta elért tel­jesítményeket több ver­senyzőnek adományozott nemzetközi nagymesteri és mesteri címet, az utóbbi­ban részesült a magyar Sax Gyula is. NB III-AS EREDMÉNYEK Mezőfi SE— Április 4. Vasas 1:0 (0:0) Budapest, vezette: dr. Horváth. Góllövő: Csordás. Bajai Vasas MTE— Vecsés 5:0 (2:0) Baja, vezette: Szilágyi. Góllövők: Kovács (3), Ke­mény, Rónai. A két mérkőzésről rész­letes tudósítást lapunk szerdai számában köz­lünk. Ganz-Villany— Jánoshalma 1:1 (1:0) Budapest, 200 néző, ve­zette : Komlós. Jánoshalma: Csernák — Taskovics, Maráczi, Feny­vesi IV., Kalmár — Mi- zser, Ádám II. (Szécsi), Ságodi II. — Csermák (Pásztor), Németh II., Fenyvesi III. Edző: Mra- zek Tibor. A mérkőzésről szóló tu­dósítást holnap Közöljük. A Fémmunkás támadá­saival kezdődött a játék. A 10. percben Csillag be­adását Bende II. előreve­tődve fejelte az üres kapu mellé. Két szöglet jelezte a Fémmunkás fölényét. A 15. percben Fássy közelről nem találta el a kaput. A 19. percben Szanda nagy lövését Magó II. a kapu fölé öklözte. A 35. perc­ben ismét Szanda lövése kerülte el a kecskeméti kaput. A 36. percben Csil­lag beadását Márkli a kifutó kapus mellett a ka­pu mellé lőtte. A 40. perc­ben Fássy lövése a kapu­fáról a léc fölé pattant. A 46. percben Füsi elfu­tott a bal szélen. Beadá­sát Koncz a hálóba vág­ta. 1:0. A 49. percben Csillag beadását Márkli az üres kapu mellé vágta. A 65. percben Kállai I. lö­vése a kapufáról kipat­tant, s Csillag az üres ka­pu fölé fejelte a labdát. Ez már a negyedik nagy hely­zet volt. A 67. percben Koltai durvaságáért sárga lapot kapott, bár a pirost is megérdemelte volna. A 70. percben Szanda 20 mé­teres szabadrúgását Magó II. a kapu fölé ütötte. A 74. percben Bori lőtt az üres kecskeméti kapu mel­lé. A 83. percben Kállai I. beadását hárman is elhi­bázták. A 87. percben Bo­ri beadását Fássy a hálóba továbbította. 2:0. A csúszós, vizes pályán a Fémmunkás sorra elhi­bázta a nagy helyzeteket és a lelkes csongrádiak meg­érdemelték a győzelmet. Jók: Gyovai, Szanda, Gál, Koncz, Bori, illetve Kol­tai, Bakó, Kállai I. és Ben­de II. A Fájsz, a Volán és a Szamuely SE idegenben nyert A Kalocsai VTSK belőtte 50. gólját Kiskunma.jsa—Izsák 3:1 (3:0) Kiskunmajsa, 200 néző, vezette: Dobra. A kiskunmaisai csapat támadott, és a 3. percben Trenka megszerezte a veze­tést. 1:0. A 18. percben Rus- kó növelte a gólok számát. 2:0. Majd a 20. percben Trenka újabb góljával már 3:0-ra vezetett a Kiskun­majsa. Szünet után ki­egyenlített volt a játék és a 65. percben Lantos szépí. tett. 3:1. Jók: Dinnyés, Me- zőfi, Ruskó, illetve Pán-! csics. Kecskés. Ifjúsági eredmény: 3:3. Fájsz—Radnóti SE 2:1 (1:0) Szabadszállás. 50 néző, vezette: Kürtösi. A csúszós talajon nem alakult ki jó játék. A 15. percben közvetett szabad­rúgás után a kipattanó lab­dát Gombkötő I. a a hálóba lőtte. 1:0. A 23. percben őrző a kapu fölé lőtte a 11-est. A 67. percben szög­let után Ádám fejelt a há­lóba. 2:0. Végig mezőnyjá­ték folyt és a 87. percben Mester szépített. 2:1. Jók: Szombati, Mester, illetve Débics. Galambos, Kiss (a mezőny legjobbja). Ifjúsági eredmény: 9:2 a Radnóti SE javára. Kecskeméti Volán— Soltvadkert 1:0 (0:0) Soltvadkert. 200 néző, ve­zette: Horváth. Jó iramú mérkőzésen bal- szerencsés vereséget szen­vedett a hazai csapat. Az első félidőben a Soltvad­kert támadott, és kétszer is a kapufát találták el. Szü­net után is sok helyzetet hagyott ki a hazai csapat, végül a 90. percben Kri- póczki kihasználta a Volán egyetlen helyzetét. 1:0. Jók: Kripóczki, Kovács, illetve Sörös. Ifjúsági eredmény: 1:1. Kalocsai VTSK—Hajós 6:1 (5:0) Kalocsa. 1000 néző, ve­zette: Nyári. Az első félidőben nagy lendülettel támadott a ha­zai csapat. A 9. percben Vén II. fejesgóljával, majd a 18. percben Vén II. lövé­sével 2:0 volt az eredmény. A 19. percben Farkas II. Gólok... A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság 10. fordulójá­ban 34 gól esett, öt mérkőzé­sen a pályaválasztók nyertek, míg három mérkőzés a vendég- együttesek győzelmével ért vé­get. ...és góllövők 12 gólos: Vén II. (Kal. VTSK), Füréül (Tompa). 10 gólos: Dlny- nyés (Ital. VTSK), Csorvási (Kun Béla SE). 9 gólos: Izlng (Gábor A. SE), 8 gólos: Ba­logh (Hajós), 7 gólos: Mester (Kadnóti SE), Matos (Kai. VTSK), Pólyák (Bajai Bácska P.), 6 gólos: Molnár (Hajós), Mogyorósi (Soltvadkert), Csap­iáros (Tompa), Trenka (Kis­kunmajsa). 5 gólos: Meggyes (Kai. VTSK), Farkas I. (Kai. VTSK), Páncslcs (Hajós), Wolf, Dukál (Soltvadkert), Herczeg (Bajai Bácska P.), 4 gólos: 1,1- tóczki (Kadnóti SE), Farkas II. (Kai. VTSK), Magyar (Sza­muely SE), Kripóczki (Kméti Volán), Nagy (Gábor A. SE), Szatmári, Mezőfi (KislcunmaJ- sa). 3 gólos: Aladics (Ital. VTSK), Birkás, Páncslcs, .Tózsa II. (Izsák), Simon (Kméti Vo­lán). Kábái L, Bodnár (Tom­pa), Kecskés, Bravik, Józsa, Váczl (Tiszakécske), Adám (Fájsz). Sok hibával játszott a Kiskőrös MOM—KISKÖRÖS! PETŐFI SPARTACUS 1:0 (0:0) Kiskőrös, 300 néző, ve­zette: Eöri. Kiskőrös: Ba — Szlovák II., Pecznyik, Balogh, Pap- lanos — Kállai II., Pola- reczki — Szlovák I., Len­gyel (Fábián), Bartek, Ko­rozmán. Edző: Gacs Ti­bor. A 7. percben Nagy, több kiskőrösi védő dísz­kíséretben rúgta a bal alsó sarokba a labdát. 1:0. A 15. perctől kezdve me­zőnyfölényt harcolt ki a Kiskőrös, úgyszólván az egész félidőt végigtámad­ták. A 20. percben Szlovák II. átadása után Lengyel került gólhelyzetbe, de ki­várt és elvesztette a lab­dát. A 37. percben Barte- ket gólhelyzetben les cí­mén állította meg a játék­vezető, pedig a partjelző nem jelzett. A második félidőben is­mét a vendégek kezdtek jobban. És ezekben a per­cekben sokat bizonytalan­kodott a kiskőrösi védelem. Szerencsére ebből nem lett újabb gól. A félidő köze­pétől nagy hajrát vágott ki a hazai csapat. A 72. perc­ben az előretörő Szlovák II. lövését nagy bravúrral védte a kapus. Ezután Ko­rozmán hibázott el két gólhelyzetet. A 88. percben Balogh került gólhelyzetbe, de Bartek elvitte előle a labdát. Alacsony színvonalú mér­kőzésen csak a játékvezető tévedései okoztak izgal­mat, s ezek a tévedések rendre a kiskőrösieket súly - tották. Ettől függetlenül a Kiskőrös gyengén játszott, s minden játékosa mélyen i formája alatt szerepelt. Biácsi Sándor góljával már 3:0 arányban vezetett a VTSK. A 20. percben Vén Il-őt buktat­ták a büntetőn belül. A U-est Farkas II. a kapu fö­lé lőtte. A 30. percben Vén II. szerezte a 4. gólt, a 38. percben pedig Bende állí­totta be a félidő 5:0-ás ered­ményét. Szünet után leféke­zett a VTSK. a 75. percben Meggyes 40 méterről talált a hálóba. 6:0. A Hajós, a 88. percben Páncsics 11-esé- vel szépített. 6:1. Jók: Vén II., Meggyes, Farkas I., il­letve Balogh. Ifjúsági eredmény: 4:1 a Kalocsai VTSK javára. Vaskút—Tiszakécske 3:2 (1:1) Vaskút, 200 néző, vezette: Molnár. Küzdelmes mérkőzésen a sok helyzetet kihagyó Vas­kút csak nehezen szerezte meg a győzelmet. Góllövők Gyulavári 2. Ladányi, illet­ve Váczi, Józsa. Jók: Ur- bán. Dombóvári, Márton, il­letve Váczi. Józsa. Ifjúsági eredmény: 3:1 a Vaskút javára. Tompa—Gábor Ä. SE 4:2 (3:0) Tompa, 400 néző, vezette: Bruder. Két ellentétes félidőt lát­hattunk. Az elsőben a Tompa igen jól játszott. A 25. percben Csapiáros lőtt gólt. 1:0. A 35. percben Fü­redi lövése után már 2:0-ra vezetett a Tompa. Majd a 40. percben Csapiáros 3:0- ra növelte az eredményt. Szünet után a Gábor Á. SE átvette a játék irányítását. Az 58. percben Nagy talált a hálóba, majd a 60- perc­ben Izing 3:2-re szépített. A 85. percben Csapiáros 20 méteres szabadrúgásából lőtt góljával bebiztosította a győzelmet. 4:2. Jók: Bar- ta (a mezőny legjobbja), Nagy, Csapiáros, illetve J Kovács. Barna. Kiállítva: A 86. percben Gönczöl (Gá­bor Á. SE). Ifjúsági eredmény: 8:0 Tompa javára. Szamuely SE— Kun Béla SE 2:0 (0:0) Kiskunfélegyháza, 100 néző, vezette: Bénák. Sáros talajon az első fél­időben jó iramú játék folyt. Mindkét együttes csatárai több helyzetet elügyetlen­kedtek. Szünet után is a Kun Béla SE támadott. A Szamuely SE pedig két gyors ellentámadásból gó­lokat lőtt. Góllövők: Kal­már, Márton. Jók: Madar, Szelei, Kalmár, illetve Droz- dik. Villányi, Dora. Ifjúsági eredmény: 3:2 a Szamuely SE javára. Bajai Bácska Posztó—Alpár 5:1 (2:0) Baja, 50 néző, vezette: Si. movies. Csúszós talajon, élveze­tes játék alakult ki, nagy Bácska-fölénnyel. Góllövők: Herczeg 3, Pólyák 2, illetve Győri. Jók: Popp, Boros, Herczeg, Pólyák, illetve Szabó II., Kamasz, Tánczos. Ifjúsági eredmény: 2:1 Alpár javára. Megyeválogatott I. o. bajnokság: Kiss (Fájsz) — Romsics (Kai. VTSK), Débics (Fájsz), Popp (Bajai Bácska P.) — Bartha (Tompa), Meggye- si (Kai. VTSK) — Mezőfi (Kkmajsa), Vén II. (Kai. VTSK), Simon (K. Volán), Csapiáros (Tompa), Ba­logh (Hajós). Tudósítóink Szilágyi László (Szabadszál­lás), Deák Sándor (Kalocsa), Biácsi Sándor (Soltvadkert), Bóhna Péter (Tompa), Petrecz. János (Kiskunmaisa), Pálfi Jó­zsef (Kkfháza), Sárosi György (Vaskút), Borsodi József (Ba­ja). A MEGYEI I. O. labdarügo-bajnoksAG 1. Állasa Kai. VT. 10 9 — 1 50-7 18 2. Hajós 10 7 1 2 27-15 16 Tampa 9 7 1 1 20-8 15 4. Kkmajsa 10 5 4 1 17-8 14 5. Gábor A. 9 4 3 2 18-10 11 6. Soltvadk. 9 5 1 3 17-lt 11 7. Fájsz 10 4 3 3 9-10 11 8. K. Volán 10 3 3 4 9-15 9 9. Bajai B. P. 9 4 1 4 13-23 9 10. Izsák 9 2 4 3 12-13 8 11. Vaskút 9 2 3 4-11-15 7 12. Kun Béla 9. 2 2 5 15-0 6 13. Radnóti 9 3 — 6 17-22 6 14. Szamuely 9 1 4 4 12-25 6 15. Alpár 9 3 — 6 14-29 6 16. T.kécske 9 2 — 7 14-20 4 17. Bácsalmás 9 1 — 8 7-25 2 18. K. Szóig. visszalépett Totónyeremények A totónyeremények az illeték levonása után a következők: 13 találatos szelvény 21 darab van, nyereményük egyenként 29 992 forint. Ebből 13 plusz 1 találatos 3 darab, nyereményük 107 749 fo­rint. 12 találatos 44G da­rab, nyereményük egyen­ként 944 forint. 11 talála­tos 4875 darab, nyeremé­nyük 86 forint. A 10 ta- lálatosok száma 30 175 da­rab, nyereményük 21 fo­rint. A közölt nyeremények tájékoztató jellegűek. A tclitalálatos szelvény: x, x, 1, x, 1, 2, 1, 1, 2, 1, 1, I, 2, 1.