Petőfi Népe, 1972. október (27. évfolyam, 232-257. szám)

1972-10-10 / 239. szám

Kecskemét, 1000 néző, vezette: Sabácz. Kecskeméti Dózsa: Gór — Oláh, Lantos, Kreidli — Diószegi, Lutz — Oskolás, Padlás, Szabó, Molnár, Koós (Pasek a 61. perc­ben). Edző: Piber István. Volán SC: Benke — Jó­nás, Szepesi, Szegecki — Márkus, Hajdú — Bodó, Takács, Németh (Bernáth a szünetben), Kiss, Török. Edző: Kiss Jenő. Szitáló esőben kezdő­dött a mérkőzés, látszólag szép zöld füvön, de közte legalább 3—4 centiméteres víz lapult meg. A Dózsa mindjárt kapujához sze­gezte ellenfelét, s a 3. percben Lutz mintegy 35 méterről váratlanul kapu­ra szúrta a labdát, Benjje azonban résen volt és szögletre ütötte a felső sa­rokba tartó lövést. A Vo­lán csak a 6. percben ju­tott el először a Dózsa kapuja elé. A 8. percben Lutz a bal oldalon csele­zett. Egy váratlan fordu­lattal becsapta őrzőjét, majd a kapu elé lőtte a labdát. A 16-osnál Padlás ügye­sen perditett Molnár ban vissza akarta sarkal­ni a labdát Padlás elé, az ismét a tócsában akadt el. A Volán továbbra is csak védekezett Szegecki és Márkus tűnt ki néhány durva belemenéssel, a já­tékvezető azonban egyelő­re csak figyelmeztetett és a sárga lap a zsebében maradt. A 34. percben Lantos 22 méteres szabad­rúgását ütötte ki a Volán kapusa, majd még ugyan­ebben a percben kétszer is bravúrosan öklözött. A szünet után néhány erőtlen Volán-támadást láthattunk, s a kecskemé­tiek ezekben a percekben nagyon csapkodóan ját­szottak. Az 53. percben Diószegi unta meg a csa­tárok tehetetlenségét és 40 méterről kapásból célozta meg a kaput. A labda a felső lécet súrolva ment ki. Az 54. percben a mér­kőzés legnagyobb helyze­te maradt ki. Koós az 5-ösön teljesen tisztán kapta a labdát. Nem volt a közelében egyetlen védő sem, mégis elhamarkodva a kapu mellé rúgta. A 61. percben újabb szép gólt ért el a kecskeméti csapat. Molnár kicselezte az őt állandóan őrző Szegcc- kit, majd elhúzott Sze­pesi mellett is és 18 méterről célozta meg a hosszúsarkot. A labda a kapufa éléről vágódott a hálóba. 2:0. Még ugyanebben a perc­ben cserélt a Dózsa és Koós helyett Pasek jött be. Padlás lőtt lesről ér­vénytelenül a hálóba, majd a 65. percben Szabó elől bravúros előrevető- déssel mentett a Volán kapusa. A 72. percben Mol­nár futott el a bal olda­lon, visszagurított labdáját Pasek egyből lőtte és Benke szögletre tenyerelte a kapu közepébe tartó lab­dát. A 74. percben Lantos hibájából meleg helyzet alakult ki a Dózsa kapuja előtt, Oláh azonban fel­szabadított. A 88. percben ismét Molnár futotta le a védőket. Az alapvonal közeléből keresztbe lőtte a labdát, ami azonban el­suhant a kapu előtt és a berohanó Padlás sem ér­te el. A vizes, csúszós pályán végig nyomasztó fölény­ben játszott a kecskeméti csapat. A Volán jól meg­szervezte a védekezését, s támadásra csak nagyon ritkán vállalkoztak. A kecskeméti csapat nagy akarással játszott, s bár néhány nagy helyzet ki­maradt, mégis biztosan nyerték meg a mérkőzést. Jók: Oláh, Lantos, Dió­szegi, Molnár, illetve Ben­ke, Szepesi, Bodó, Ta­kács. Szabó Zoltán AZ NB I. B Állasa l. Szolnok 9 6 1 2 19-7 13 2. MA VÁG 9 5 2 2 17-9 12 3. Haladás 9 4 4 1 17-10 12 4. D.újváros 9 5 2 2 14-7 12 5. M. DAC 9 5 2 2 16-11 12 6. Pénzügyőr 9 5 2 2 15-12 22 7. Bp. Sp. 9 4 3 2 14-12 11 8. Kecskemét 9 3 4 2 11-11 10 9. Dorog 9 3 3 3 17-12 9 10. Debrecen 9 3 3 3 9-8 9 11;. B.csaba 9 3 3 3 7-9 9 12. Eger 9 2 4 3 13-14 8 13. Oroszlány 9 2 2 5 9-11 6 14. Volán 9 2 2 5 10-17 6 15. Miskolc 9 2 2 5 9-19 6 1«. Várpalota 9 1 3 5 7-14 5 17- BKV Előre 9 1 3 5 7-17 5 18. SzeksTjárd 9 1 3 5 10-21 5 Szolnoki MTE—BKV Előre 4:0 Békéscsaba—Ganz-MAVAG 1:0 Haladás VSE—Miskolci VSC 1:0 Dunaújváros—Oroszlány 2:1 Várpalota—Székszúrd 0:0 Dorog—MÁV DAC (Győr) 2:2 Eger—Debrecen 1:0 Bp. Spartacus—Pénzügyőr 3:1 Ti» emberrel is győzelem KISKUNHALASI MEDOSZ—FÖSPED SZÁLLÍTÓK 1H> (1:0) A kecskeméti csapat első gólja. Molnár két védő közül villámgyorsan ki­ugorva lőtt a hálóba. elé, aki két védő között kiugrott a labdával és a kapu bal oldalába küld­te. 1:0. Támadott a Dózsa és a Volán-játékosok többnyire csak szabálytalanság árán tudták feltartani a roha­mokat. Sok labda elakadt a tócsákban. A 18. perc­ben Oskolás jobbról egé­szen az alapvonalig futott. Beadását Padlás az 5-ösön rosszul találta el. Kiskunhalas, 300 néző, vezette: Banna. Kkh. MEDOSZ: Dömény — Juhász, Rádi, Jäger — Vaszari, Mészáros — Sző­ke, Kocsis (Hemer), Kar­sai (Lévai), Csányi, Oláh. Edző: Virágh István. FÖSPED: Lanczkor — Egri, Fejes, Gabai — Ba­logh, Kiss — Major, Bakk, Kanyó (Gondár), Csépány, Stefán (Vágási). Edző: Ker­tész János. A 22. percben Padlás átadásával Oskolás futott el, beadását Szabó fejjel csúsztatta kapura, a lab­da azonban centiméterek­kel a jobb kapufa mellett csúszott ki. Két perc múl­va Molnár száguldott el a bal oldalon, mikor azon­AZ NB I. Ai.~«SA J. Honvéd 2. FTC 3. va^as 4. MTK 5. Csepel 6. Tatabánya 7. Ü. Dózsa 8. Videoton 9. Bába ETO 10. Komló 11. Pécs 12. SZEOL 13. ZTE 14. Diósgyőr . 4 3 1-8-3 7 4 3—1 11-6 6 4 3—18-46 4 2 2 - 7-3 6 4 2 118-55 4 13-4-3 5 4 2 - 2 8-5 4 4 2 - 2 8-7 4 4 2 — 2 7-8 4 4 12 14-54 4-311-23 4 112 4-10 3 4 1-34-42 4-221-42 4 1—3 7-11 2 — 1 3 5-15 1 2:0 5:2 2:2 1:1 1:1 1:0 3:1 1:1 15. SBTC 16. Egyetértés 4 FTC—Zalaegerszeg Salgótarján—VM Egyetértés Tatabánya—MTK Komlói Bányász—SZEOL Pécsi Dózsa—Bp. Honvéd Vasas—Diósgyőr Ü. Dózsa—Videoton Csepel—Bába ETU Két gyors lefutással kezdtek a vendégek. Mind­kétszer csak nehezen men­tett a MEDOSZ-védelem. A 3. percben Kanyó lapos lö­vése a vizes füvön megcsú­szott, s Dömény csak ne­hezen tisztázott szögletre. A 10. percben Szőke beadásá­ból Mészáros két csel után megcélozta a kaput, de a labda egy méterrel mellé ment. A 15. percben Oláht csak szabálytalanul tudták akasztani. Jäger szabadrú­gását Lanczkor a kapufa tö­vénél csípte el. Alig telt el másfél perc, a MEDOSZ megszerezte a vezetést, s egyben a győzelmet jelentő gólt. Mészáros a félvonal- ról indult el, három játé­kost is kicselezett, majd Fe­jessel ütközött, de a labda nála maradt, s éles, lapos lövéssel küldte a jobb ka­pufa mellett a hálóba. 1:0. Ezután Stefán szögletet har­colt ki a FÖSPED-nek. Eb­ből Bakk a léc fölé fejelte a labdát. A 20. percben Jä­ger távoli lövését hárította Lanczkor. Váltakozó játék után a 38. percben Jäger becsúszó szerelését a játék­vezető szabálytalannak mi­nősítette. Sőt, sárga lapot mutatott a MEDOSZ-játé- kosnak. Oláh reklamált, ezért sárga lapot kapott, majd egy újabb megjegy­zésért a pirosat is felmu­tatta a játékvezető. A tíz főre olvadt MEDOSZ nagy erővel küzdött, s a véde­lemre egyre nagyobb nyo­más nehezedett. Szünet után a már a 47. percben Karsai növelhette volna a MEDOSZ előnyét. A bal oldalon egészen az 5-ösig jutott, lövés helyett azonban a túloldalra adta a labdát, ahol nem volt MEDOSZ-csatár. A 70. percben Csépány lőtt kapu mellé, majd Mészáros lö­vése kívül érte a hálótar­tót. A nagy iramú, végig küzdelmes mérkőzésen a Kiskunhalas 10 emberrel is megérdemelten jutott a győzelemhez. Jók: Mészáros (a mezőny legjobbja), Dö­mény, Juhász, Vaszari, Szőke, illetve Egri, Balogh, Kanyó, Stefán. Szalai László NB n. KELETI CSOPORT 1. MGM • 6 1 1 12-3 13 2- SZVSE 8 6 1 1 12-4 13 3. Budafok 8 6 — 2 18-9 12 4. Sz. Dózsa 8 5 2 1 14-5 12 5. FÖSPED 8 3 3 2 10-6 9 6. Bp. Építők 8 2 5 1 8-5 9 7. Láng 8 3 3 2 8-6 9 8. m. kér. 8 3 3 2 11-13 9 9. Kkhalas 8 3 1 4 llr-13 7 10. Cegléd 8 1 4 3 12-15 6 11. KISTEXT 8 1 4 3 5-9 6 12. BVTSK 8 1 3 4 7-13 5 13. Sz. MÁV 8 1 3 4 4-11 5 14. H.böször. 8 1 3 4 5-13 5 15. DEAC 8 1 2 5 8-13 4 16. Gyula 8 — 4 4 7-14 4 MGM Debrecen—m. kér. 1:0 Szolnoki MÁV—Szegedi D. 0:0 H.büször.—Budafoki MTE 1:0 KIS TEXT—B é késes. VTSK 2:0 Vasas Láng—Gyulai MED. 2:0 Bp, Építők—Szegedi VSE g;« PETŐFI NEPB A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-KlskuD megyei Bizottság« lapja. Főszerkesztő • dr. Weither Dánlej Kiadja a Báes megyei lapkiadó Vállalat Felelős Kiadót Preiezlnger András igazgató Szerkesztőség« Kecskemét Városi _’anáesház Telefon: 12-81«. 12-516 Szerkesztő oizottság: U-038. Kiadóhivatalé Kecskemét. Szabadság tér V» Telefont ti-109 Terjeszt) a Magyar Posta. Előfizethető a helyi posta­hivataloknál ée kézbesítőknél Előfizetési dii eay hónapra! 20.— forint Postautalványon, valamint át utalással a KH3 215—96 162 oénzforea'm) lelzőszámárs Kecskeme. Petőfi Nyomd» Telefon: 1J-T2S Index; 25 065 Kettős forduló szép eredményekkel KECSKEMÉTI PETŐFI—VASAS IZZŐ 81:60 (35:26) NB I-es férfi. Kecske­mét, 400 néző. Vezette: Horváth G., Puhr. K. Petőfi: Tóth (6), Ko­vács (8), — Farkas (22) — Felföldi (1), Ruszkai (19). Csere: Gál (14), Szabó (6), Pajor (3), Várszegi (2), Szé- kedi. Most is Tóth dobta az első kosarat távolról. A 6. percben 12:10 arányban ve­zetett az Izzó. Rendkívül előnyre tett szert a Petőfi. A szünet után a nagyon fegyelmezetten játszó Izzó feljött 35:30-ra. Látványos kosarakat, remek indításo­kat láthattunk mindkét csapattól. A kecskemétiek 7—8 ponttal vezettek, majd a második félidő közepétől az előny fokozatosan nőtt 20 pont fölé. A mérkőzés azért volt különösen érdekes, mert két hasonló stílusú csapat Farkas (15-ös számmal) a Petőfi legeredményesebb játékosa volt az Izzó elleni mérkőzésen. gyors játék alakult kL A félidő utolsó perceiben Farkas és Ruszkai bravú­ros kosaraival 9 pontos játszott. Az Izzót nem hiába nevezik a jövő csa­patának. Jók: Farkas, Rusz­kai, Gál, Kovács, Tóth. CSEPEL—BAJAI BÁCSKA POSZTÓ 67:65 (36:32) NB I-es férfi. Baja, 200 né­ző. Vezette: Szécsi, Karner. Baja: Ágfalvi (6), Kovács (22) — Baumerth (13) — Karácsonyi (12), Iván (6). Csere: Kubatov (4), Kan- csár (2). Edző: Tax Imre. Az 5. percben még csak 6:6 volt az eredmény. Ez­után a Csepel a pontosan dobó Nagy révén elhúzott. A szünet után a Csepel 10 ponttal elhúzott, de a Bácska 50:49-re felzárkó­zott. Ezután ismét a Csepel vezetett és a hajrában nem sikerült az egyenlítés. Jók: Ágfalvi, Kovács, Baumerth. BP. HONVÉD—KECSKEMÉTI PETŐFI 73:72 (30:28, 66:66) NB I-es férfi. Vezette: Herceg, Bánkúti. Idegesen és pontatlanul játszott mindkét csapat. Szoros volt az eredmény, s szinte állandóan a Petőfi vezetett és a Honvéd egyenlített. A félidő utolsó percében, három eladott labda miatt vette át a vezetést a budapesti csa­pat. A második félidő is hasonló volt. A befejezés előtt 4 pont volt a Petőfi előnye, majd 9 másodperc volt hátra, amikor 66:66 állásnál Farkas a Honvéd palánkja alatt megszerezte a labdát, de kilökték és a játékvezetők ellépést(l) lát­tak. A hosszabbításban a Honvéd 5 ponttal vezetett, majd feljött a Petőfi. A mérkőzésből még 26 má­sodperc volt hátra, amikor Gellér belevezette a lab­dát Kovácsba, úgy, hogy a kecskeméti játékos hanyatt esett. „Természetesen” nem Gellér kapott személyi hi­bát. A Honvéd oldaldobást választott és kihúzták az időt. A szoros eredmény csak azoknak meglepetés, akik nem látták a mérkőzést. A Honvéd fáradtan játszott. BAJAI BÁCSKA POSZTÓ—GANZ-MÁVAG 83:79 (42:43) NB I-es férfi. Budapest, Vezette: Kassai, Hornyák. Baja: Kovács (47), Ág­falvi (4) — Baumerth — Koncsár (14), Karácsonyi (8). Csere: Iván (8), Bras­sói (2), Rátvay. Edző: Tax Imre. Kovács szinte egyedülál­ló dobóteljesítményt nyúj­tott ezen a mérkőzésen. A Ganz-MÁVAG is nagysze­rűen dobott. A szünet után a Bácska fokozatosan fe­lülkerekedett. A végén még feljött a MÁVAG és izgal­mas volt a hajrá, de a ba­jai csapat most is ellenállj hatatlan volt. “ 1 Remek gyízelem a Széktói Stadionban Kecskeméti Dózsa —Volán SC 2:0 (1:0)