Petőfi Népe, 1972. szeptember (27. évfolyam, 206-231. szám)

1972-09-19 / 221. szám

•• Ot kapufa, kihagyott Ibes KECSKEMÉTI TE—SARKADI KINIZSI 3:2 (1:0) Városi pálya. 600 néző. Vezette: Szailer. KTE: Sebestyén — Tor­mási, Franckó, Gyurik — Dobó, Szabó II. (Szőczey) — Magyar II., Mányoki, Por­handa, Bánhidi, Kovács (Balatoni). Edző: Varga Béla. A KTE támadásaival kezdődött a mérkőzés. A 4. percben Bánhidi szögletét Dobó a kapufára fejelte, majd a kapus újból szög­letre mentett. A 7. percben Magyar II. beadását Kovács ügyesen levette a kapu előtt. Nagy kavarodás tá­madt a bal oldalon, végül sikerült a védelemnek tisz­tázni. A 10. percben Dobó nagy lövése mellé ment. A 14. percben Magyar II. beadását Dobó 20 méterről laposan a bal alsó sarokba lőtte. 1:0. A 16. percben Varga a tétovázó védők között a kapufa külső lap­jára emelte a labdát. A 18. percben Soproni és Gyurik összecsapott. A sarkadi já­tékos megsérült. A 30. perc­ben Lovasi lőtt a kapu mellé. A szünet után a 47. perc­ben a 22 méteres szabad­rúgást Dobó mellé lőtte. Az 51. percben Franczkó mentett az utolsó pillanat­ban. Az 53. percben Ma­gyar II. beadását Porhanda a hálóba vágta. 2:0. Az 55. percben Tormási beadását Porhanda 6 lépésről fölé emelte. Az 58. percben Do­bó labdáját Mányoki a ka­pufára lőtte. Egy perc múl­va Magyar II. lövése a ka­pufáról pattant vissza. A Jókor érkező Bánhidi az Ötösről lőtt a hálóba. A 62. percben Búzás dur­vaságért sárga lapot kapott. A 68. percben Franczkó 25 méteres szabadrúgásból a felső lécet találta el. A 70. percben Varga lövését Se­bestyén a kapufára ütötte. A labda Molnárhoz került, aki közelről nem hibázott. 3:1. A 78. percben Kovács 5 méterről célozta meg az üres kaput és a kapufát találta el. A 80. percben Marik a 16-oson belül buk­tatta Mányokit. Porhanda büntetőjét a kapus kiütöt­te. A 87. per'cben Kiss már Sebestyént is kicselezte, az­tán az üres kapu mellé gurított. A 89. percben Vas­vári ívelt hosszú labdát és Molnár előrevetődve fejelte a kapuba. 3:2. A KTE három gólt lőtt, ötször a kapufát találták el, s kimaradt egy 11-es is. A nagy fölény után a végén örülhettünk az egygőlos győzelemnek. Jók: Tormási, Franczkó, Bánhidi, Magyar II., illet­ve: Juhász, Kovács, Varga, Lovasi, Molnár. Ifjúsági eredmény; 7:0 a KTE javára. Merényi Béla Vereséget szenvedett a bajnokiéit Hajós az élen — Bácsalmás még pont nélkül Újabb hasai vereség BEM SE—MEZÖFI SE 1:0 (0:0) Széktói Stadion, edzőpá­lya. 100 néző. Vezette: Sza­bó I. Mezőfi SE: Balatoni — Zsíros, Molnár II., Csordás | — Angeli (Kovács), Loson- czi — Tóth (Janovics), Ko­máromi, Boruzs, Fábián, Bódis. Edző: Krivy Ottó. A rossz talajú, salakos pályán a Mezőfi SE nagy lendülettel kezdett. A 18. percben Boruzs lövését a kapus kiejtette. Tóth gyen­gén lőtt és a védők a gól­vonalról mentettek. Ezután a Bem SE a jobb közép­pályásaival átvette a játék irányítását. Néhány veszé­lyes helyzet bontakozott ki a kecskeméti kapu előtt. A szünet után az 51. percben a jobbhátvéd he­lyén játszó Ballai tört előre a jobbszélen. Beadása le­csúszott és kapura kanya­rodva a későn vetődő Ba­latoni alatt a hálóba jutott. 1:0. A Mezőfi SE nagy erő­vel küzdött a kiegyenlíté­sért, de ez a mérkőzés vé­Hajós—Kiskunmajsa 4:2 (2:1) Hajós, 500 néző, vezette: Horváth. Közepes iramú mérkőzést vívott a két csapat. A 8. percben Mezőfi 20 méteres lövése talált a hálóba. 0:1. A 18. és a 35 percben Ba­logh volt eredményes. 2:1. A 68. percben Mezőfi 11-es- ből egyenlített. 2:2. A 80. percben Dobler, öt perccel később Páncsics lőtt gólt. 4:2. Jók: Szettele, Ribánsz- ki, illetve Mezőfi, Szat­mári. Ifjúsági eredmény: 4:1 Hajós javára. Tompái MEDOSZ—Fájsz 1:0 (0:0) Fájsz, 300 néző, vezette: Horváth. Kiegyenlített első félidő után Füredi góljával a tom­Egy pere alatt két gól KISKUNFÉLEGYHÁZI VASAS—SZARVASI SPARTACUS 4:1 (3:1) paiak szereztek vezetést, amit meg is tartottak a mérkőzés végéig. Jók: Fü­redi, illetve Ádám. Ifjúsági eredmény: 4:0 Fájsz javára. Tiszakécske—Radnóti SE 4:0 (1:0) Tiszakécske, 300 néző, ve­zette: Kiss J. Nagy iramban kezdett a tiszakécskei csapat és a 12. percben Döme révén a ve­zetést is megszerezte. 1:0. Az 55. percben Józsa futott el a védők mellett és 2:0-ra Az utolsó percben lőtt góllal JÁNOSHALMA—KISKŐRÖSI PETŐFI SPARTACUS ' 1:0 (0:0) Jánoshalma, 1200 néző. Vezette: Kuti. Jánoshalma: Csernák — Taskovics, (Pásztor), Feny­vesi IV., Németh II. — Ságodi II., Mizser — Ádám I., Ádám II., Csermák, Ma- ráczi, Fenyvesi III. Edző: Mrazek Tibor. Kiskőrös: Ba — Fábián, Czár, Pecznyik, Balogh — Szlovák II., Polareczki — Korozsmán, Lengyel, Kál­lai II., Ambrus. Edző: Gacs Tibor. Jánoshalma kezdett job­ban és már a 2. percben kimaradt egy gólhelyzet, majd továbbra is támadás­ban maradt a hazai csa­pat és a Kiskőrös csak vé­dekezett. A játék szinte egykapura folyt, de a vé­delem kitűnően zárt. A 15. percben Maráczi Ádám II., elé adott, aki kicselezte a védőket, majd nagy hely­zetben a kifutó kapusba lőtt. A 18. percben egy szabadrúgást Ádám I., Fenyvesi III., elé gurított. A hatalmas lövést Ba re­mekül védte. A 24. perc­ben Ádám I., az alapvo­nalról középre adott és Maráczi centiméterekkel a kapu mellé lőtt. Maráczi, Németh II és Csermák próbálkozott lövéssel, de Ba mindent védett. A 38. percben Ambrus 30 mé­terről célozta meg a ka­put és a léc alá tartó lö= vést Csernák szögletre ütötte. A szünet után is a Jánoshalma rohamozott, de az első komoly gólhelyze­tet a kiskőrösiek hagyták ki. Korozsmán pontosan adott középre. Kállai II- nek még arra is volt ide­je, hogy leállítsa a labdát, de túl sokáig kivárt és sze­relték. A 63. percben Amb­rus balról középre adta a labdát, de Kállai II. erről is lekésett. Elkeseredett hazai támadások következ­tek. A 74. percben mégis majdnem a kiskőrösiek rúgtak gólt. Korozsmán ki­cselezte a védőket és kö­zépre adott. Kállai II. és Polareczki egymásra vár­tak és mindketten hibáz­tak. A végén teljesen be­szorult a Kiskőrös és még­is úgy látszott, hogy nem lehet bevenni a kapujukat. A 90. percben az utolsó jánoshalmi támadást szög­letre szerelték. Az élesen belőtt labda Pecznyik fején megcsúszott. Németh II., belevetődve a léc alá fe­jelte. 1:0. A jánoshalmi csapat vé­gig támadott, a kiskörös pedig védekezett. Az ellen- támadások a második fél­időben néhányszor veszé­lyesnek bizonyultak. Jók: Németh II., Mizser, Ádám I., Ádám II., illetve: Ba, Pecznyik, Korozsmán és Polareczki. Madarász Ferenc Kiskunfélegyháza 300 né­ző, vezette: Pádár. Kkfh. Vasas: Hluchány — Kovács, Tímár, Kele­men, Dóra, — Faragó, Lin- ka — Kókai, Farkas, (Kar­sai), Gerber, Varga II. Ed­ző : Vereb István. Vasas-rohamokkal kezdő­dött a mérkőzés. A 6. perc­ben Oravecz lövését Hlu­chány szögletre mentette. A 19. percben két gólt szerzett a Vasas. Ekkor Kókai ügyesen húzott el a védők mellett s 10 méter­ről erős lövést küldött ka­pura. A szarvasi kapus ki­ütötte a labdát, s Gerber a hálóba lőtt. 1:0. Még ugyan­ebben a percben Kókai egyéni játék után mintegy 12 méterről küldött védhe- tetlen lövést a kapuba. 2:0, A találkozó további részé­ben is a Vasas kezdemé­nyezett többet. A szarvasi­ak távoli lövésekkel kísér­leteztek. A 33. percben Gerber futott el a jobb­szélen s középre adott lab­dáját a jókor érkező Far­kas lőtte a kapuba. 3:0. A 43. percben Gajdos szépí­tett egy 25 méteres, jól el­talált lövéssel. 3:1. Szünet után csökkenteni igyekeztek hátrányukat a szarvasiak, de a Vasas nem engedte ki kezéből a játék irányítását. A 70. percben Gerber beadását Varga II. 5 méterről fejelte kapura, de a szarvasi kapus bravú­rosan mentett. A 78. perc­ben is gólszerzési lehető­sége volt a kiskunfélegyhá­zi csapatnak. Gerber a jobbszélen felfutó Faragó­hoz játszott, akinek közép­re adásáról azonban lekés­tek a belső csatárok. El­lentámadás alkalmával Oravecz egy védőkről le­pattanó labdát lőtt kapu mellé, nagy gólhelyzetben. A 83. percben Faragó hú­zott el a védők mellett, a kapust is kicselezte és 3 méterről lőtt a hálóba. 4:1. A Vasas ezen a mérkő­zésén a várakozásnak meg­felelően szerepelt. Különö­sen a második félidőben nyújtott nagyszerű teljesít­ményt. A csapatnak egyet­len gyenge pontja sem volt. A mezőnyből mégis Kelemen játéka emelkedett ki, de rajta kívül Híd chány, Tímár, Kovács, Fa­ragó, Linka, Kókai is átla­gon felüli teljesítményt nyújtott. Ifjúsági eredmény: 2:1. a Kkfh. Vasas javára. Pálfi József Totótájékoztató A 38. heti totónyeremé­nyek az illeték levonása után a következők: 13 talá- latos szelvény 10 darab, nyereményük egyenként 61 716 forint. Ebből 13 plusz 1 találatos szelvény 6 da­rab, a nyeremény és a ju­talom együttesen 130 352 forint. Tizenkét találatos szelvény 186 darab, nyere­ményük 2212 forint. 11 ta­lálatos 2508 darab, a nyere­ményük 200 forint. A tíz- találatos szelvények száma 14 502 darab, nyereményük egyenként 43 forint. A telitalálatos szelvény: 1, 2, 1, x, 2, 1, 2, 2, 1, x, 1, x, x, x. A közölt adatok tájékoz­tató jellegűek. (MTI) Ejtőernyős területi verseny Kiskunfélegyházán Vasárnap négynapos ej­tőernyős területi verseny kezdődött az MHSZ kiskun­félegyházi repülőterén. A versenyen Fejér megye és Bács megye sportolói mé­rik össze tudásukat kilenc háromfős csapatban. Ennek során 8 ugrást hajtanak végre, ezer méterről, zu­hanással kombinálva. A megnyitón részt vett Csendes Mihály a kiskun­félegyházi városi TS elnö­ke és Szemők György al­ezredes, az MHSZ megyei titkárhelyettese, aki rövid beszédben méltatta azt a munkát amelyet az ejtőer­nyős szakosztályok a fia­talok honvédelmi képzésé­ben végeznek. A területi verseny csü­törtökön fejeződik be. Gólok... A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság 7, fordulójában 24 gól esett. Három mérkőzést a pályaválasztók nyertek, két találkozón megosztoztak a pon­tokon és három találkozón a vendégegyüttesek bizonyultak jobbnak. r r H a •* er w ...e$ gollovok 9 gólos: Füredi (Tompa). 8 gólos: Csorvásl (Kun Béla SE), Vén II. (Kalocsai VTSK). 7 gó­los: Dinnyés (Kalocsai VTSK), Balogh (Hajós), ízűig (Gábor A. SE). 6 gólos: Molnár (Ha­jós). 5 gólos: Matos, Farkas I. (Kalocsai VTSK), YVolí, Dukai, Mogyorósi (Soltvadkert). 4 gó­los: Páncsics (Hajós). 3 gólos: Litóczki (Radnóti SE), Meggye- si (Kalocsai VTSK), Szabó II. (Alpár), Madar (Szamuely SE), Nagy (Gábor A. SE), Csapiá­ros (Tompa), Kecskés (Tísza- kécske), Trenka (Kiskunmaj­sa). 2 gólos: örza (Radnóti SE), Pólyák, Herceg (Bajai Bácska P.), Tánczos, (Alpár), Birkás, Józsa II., Páncsics (Izsák), Klsz- mér (Kun Béla SE), Bodnár (Tompa), Szatmári, Mezóli (Kiskunmajsa), Krajczer, Adam (Fájsz), Mezei, (Kcméti Szol­gáltató). öngólos: Dóra (Kun Béla SE), Farkas (Radnóti SE), Bal­ia (Keméti Volán). növelte a tiszakécskeiek előnyét A 62. percben Bra- vik kapáslövése talált a hálóba. 3:0. A 73. percben Váczi fejesgóljával alakult ki a 4:0-ás végeredmény. Jók: Bállá, (a mezőny leg­jobbja), Váczi, Józsa, illet­ve Divinyi, Bohon. Ifjúsági eredmény: 7:1 Tiszakécske javára. Soltvadkerti TE—Bácsalmás 3:1 (1:1) Bácsalmás. 600 néző, ve­zette: Bruder. Már az első percben bal- szerencsés gólt kapott a bácsalmási csapat. Nincse vies kapukirúgása az egyik védőjátékosról Dukai elé pattant, aki a hálóba lőtt. 1:0. Ezután elkeseredetten támadott a bácsalmási csa­pat és a 25. percben Mol­nár révén kiegyenlített. 1:1. Szünet után Dukai és Wolf góljaival végleg a soltvad- kertiek javára dőlt el a mérkőzés sorsa. 3:1. Jók: Fábián, Mogyorósi, illetve Jágity, Markó. Ifjúsági eredmény: 3:1 Soltvadkert javára. Alpár—Kalocsai VTSK 2:1 (1:0) Alpár, 500 néző, vezette: Baán. Jó iramú, változatos mér­kőzést vívott a két csapat. A 19. percben Szabó II. fe­jesgóllal szerzett vezetést az alpárinknak. 1:0. A 79. percben Tánczos 11-esből növelte az alpáriak előnyét. 2:0. A 81. percben Megy- gyes szépített szabadrúgás­ból. 2:1, Végeredményben a helyzeteit jobban kihaszná­ló és lelkesebben küzdő al­pári csapat megérdemelt győzelmet aratott a baj­nokjelölt ellen. Jók: dr. Bálint, Bodor, Szabó II., il­letve Romsics, Bende. Ifjúsági eredmény: 2:1 a Kalocsai VTSK javára. Bajai Bácska Posztó— Vaskút 1:0 (1:0) Vaskút, 600 néző, vezette: Király. A vaskúti csapat mindvé­gig többet támadott, de a gólhelyzeteket nem tudta kihasználni. A Bácska sze­rencsés góllal nyerte a mér. kőzést. Góllövő: Herczeg. Jók: Péter (a mezőny leg­jobbja), Boros, Győrfi, il­letve Németh, Dombóvári, Péter. Ifjúsági eredmény: 10:0 Vaskút javára. Gábor Ä. SE—Kun Béla SE 2:2 (2:0) Kiskunhalas, 150 néző, vezette: Gyökér. Váltakozó játékot hozott a mérkőzés. Két ellentétes félidőt láthatott a közön­ség. A játék első részében a Gábor Á. SE, míg a má­sodikban a Kun Béla SE játszott jobban és eredmé­nyesebben. Góllövők: Izing, 2, illetve Lukács, Csorvási. Jók: Zsinka, Forgács, il­letve Villányi, Dóra, Makai. Ifjúsági eredmény: 9:0 a Kun Béla SE javára. Kecskeméti Volán— Izsáki MEDOSZ 1:1 (0:0) Kecskemét, 200 néző, ve­zette: Keresztes. Küzdelmes mérkőzést ví­vott a két csapat. Az 58. percben Kripóczki góljával a Volán szerzett vezetést. 1:0. A 78. percben Szász egyenlített, amely a vég­eredményt is jelentette: 1:1. Jók: Kiss, Kovács, illetve, • Mezei I., Hárseh. Ifjúsági eredmény: 2:2. A Szamuely SE— Kecskeméti Szolgáltató mérkőzés elmaradt. Megyeválogatott I. o. bajnokság: Péter (Bajai Bácska Posztó) — Romsics (Kalocsai VTSK), Bállá (Tiszakécske), Villá­nyi (Kun Béla SE) — Ri- bánszki (Hajós), Zsinka (Gábor Á. SE) — Szatmári (Kiskunmajsa). Mogyorósi (Soltvadkert), Füredi (Tom­pa), Szabó II. (Alpár), Ben­de (Kalocsai VTSK). Tudósítóink Gál Ernő (Hajós), Fejes Gá­bor (Fájsz), Borsos Sándor (Bácsalmás), Czinege Albert (Alpár), Szentendrei József (Tiszakécske), Sárosi György (Vaskút), szálai László (Kis­kunmajsa), Stefán Lajos (Kecs­kemét) . A MEGYEI I. O. labdarügó-bajnoksag ÁLLASA 1. Hajós 7 6 1 22-6 13 2. Kai. VT. 7 6 — 1 35-5 12 3. S oltva dk. 7 5 2 — 18-6 12 4. Tompa 7 5 1 1 15-5 11 5. Gábor Ä. 7 4 2 1 14-5 10 6. Kkmajsa 7 4 2 1 12-5 10 7. Izsák 6 2 4 — 8-3 8 8. Falsz 7 2 3 2 5-6 7 9. Bajai B. P. 7 3 1 3 8-17 7 10. K. Volán 7 2 2 3 6-12 6 11. Vaskút 7 2 1 4 10-12 5 12. Kun Béla 7 2 1 4 13-14 5 13. Radnóti 7 2 1 4 14-17 5 14. Alpár 6 2 4 8-20 4 15. Szamuely 6 3 3 7-20 3 16. T.kéoske 7 1 6 8-18 2 17. K. Szóig. 6 2 4 3-17 2 1«. Bácsalmás 7 — ~ 1 4-22 — géig nem sikerült. A jobb középpályásai révén a ven­dégcsapat megérdemelten jutott a két ponthoz. Jók: Zsíros, Molnár II.