Petőfi Népe, 1972. szeptember (27. évfolyam, 206-231. szám)

1972-09-19 / 221. szám

Jól játszott a Dózsa Békéscsabán Békéscsabai Előre - Kecskeméti Dózsa 1:1 (1:1) Békéscsaba, 6000 néző. Vezette: Almási. Békéscsaba: Tóth M. — Kvasz, Dobó, Láza — Len­gyel (Lukoviczki a 75. percben), Kerekes, Veszel- ka (Schneider), Dávid, TóthT., Németh. Edző: Pil­lér Sándor. Kecskeméti Dózsa: Gór — Gyorsa, Lantos, Kreidli — Diószegi, Lutz — Osko- lás, (Padlás a 68. percben), Szabó, Pasek (Kecskés a 78. percben), Koós, Molnár Edző: Piber István. A 6000 főnyi közönség buzdítása mellett az első támadásokat a Békéscsaba vezette. A 12. percben Dá­vid szép átadásával Tóth T. kiugrott és már csak Górrai állt szemben, de lövés helyett a kapus ke­zébe emelt. A 14. percben Oskolás lövésszerű beadá­sát Tóth M. kiütötte és a védőknek sikerült felsza­badítani. A 16. percben Pasek vitte fel a labdát. Molnár futott vele és a két kecskeméti játékossal szem­ben csak egyetlen védő, Dobó állt, aki Molnárt tá­madta. Pasek „besétálha­tott” volna a kapuba, de elhamarkodottan Molnár­hoz játszott, aki elől a ka­pus vetődve szögletre ütöt­te a labdát. A 26. percben Koós 30 méterről váratla­nul lőtt. Tóth M. szöglet­re mentett. A 35. percben váratlanul szerezte meg a vezetést a Békéscsaba. Dávid távoli lövését Gór csak kiütni tudta. Kovács ott termett és közelről a hálóba gurí­totta. 1:0. A 42. percben Pasek Lutz elé pörgette a labdát. Lutz Koóst ugratta ki, aki a ki­futó kapus fölött a hálóba emelt. 1:1. A szünet után a Dózsa vezette az első gólveszé­lyes támadást és sorsdöntő helyzet maradt ki. Pasek cselezett a jobb oldalon. AZ NB I. B ALLASA 1. MÁV DAC 6 5 _ 1 14-7 1 0 2. Pénzügyőr 6 4 1 1 10-7 9 3. D. újváros 6 3 2 1 9-3 8 Haladás 6 2 4 — 14-8 8 MA VÁG 6 3 2 1 14-8 8 6. Bp. Sp. 6 2 3 1 10-8 7 Szolnok 6 3 1 2 9-7 7 Debrecen 6 2 3 1 7-5 7 9. Dorog 6 2 2 2 11-7 6 10. Békéscs. € 2 2 2 6-6 6 11. Kecskemét 6 1 4 1 6-8 6 12. Volán 6 2 1 3 9-10 5 13. Oroszlány 6 1 2 3 5-7 4 14. BKV Előre 6 1 2 3 3-7 4 15. Miskolc 6 1 2 3 5-12 4 16. Eger 6 — 3 3 7-13 3 Várpalota 6 1 1 4 6-12 3 18. Szekszárd 6 1 1 4 8-18 3 Középre lőtte a labdát, amit Lengyel elhibázott. Molnár lekezelte, megnézte a sarkot és 5 méterről mellé rúgta. A 49. percben Németh az alapvonalnál cselezgetett. Diószegi hátulról szerelni próbálta. A játékvezető li­est ítélt. A büntetőt Len­gyel nagy erővel a kapu fölé vágta. Az 58. percben Kovács átívelt a jobb oldalra. Ve- szelka előbb ellökte Kreid- lit, aztán keresztbe ellőtte a labdát a kapu előtt. A 63. percben Lutz balról ívelt be. Koós alig fejelte a léc mellé. A 72. percben Molnár Padláshoz gurított, aki 25 méterről lőtt és csak centiméterekkel ment mel­lé a labda. A 80. percben Kerekes nagy lövése kerül­te el Gór kapuját. A 86. percben Szabó 20 méteres lövését védte a csabai ka­pus. A mérkőzés hatalmas küzdelmet hozott. Mindkét csapatnak bőven akadt helyzete és kis szerencsével a Dózsa is megszerezhette volna a győzelmet. Jók: Kerekes, Dobó, Láza, Ko­vács, illetve: Gór, Lutz, Lantos, Kreidli, Koós. Népes mezőny a kecskeméti cselgáncsversenyen Az olimpia után megkez­dődött a cselgáncs sport­ban is az őszi versenyévad. Az elmúlt héten a Bala- ton-bajnokság során Siófo­kon találkoztak az ország legjobbjai, a hét végén pe­dig Kecskeméten rendeztek országos meghívásos I. osz­tályú és ifjúsági minősítő versenyt. Az Üjkollégium tornatermében felállított két szőnyegen az olimpiá- sokon kívül szinte a teljes magyar élmezőny rajthoz állt. A felnőtteknél 70, az ifjúságiaknál 51 volt az in­dulók száma. A felnőtt 70 kg-ban például 22, a 80 kg-ban 21 induló volt, de az ifjúsági 75 kg-ban is 18 volt a versenyzők szá­ma. Ilyen nagylétszámú ver senyre a kisméretű kecs­keméti tornaterem bizony nem alkalmas. Néha még a versenyzők is alig fértek a szőnyeg köré, s a közönség bizony alig látott valamit, A felnőtt mezőnyben a Gól helyett kapufák SZOLNOKI MÄV—KISKUNHALASI MEDOSZ 2:1 (1:0) Szolnoki MTE—Pénzügyőr 2:2 MÁV DAC—Miskolci VSC 3:1 Bp. Spartacus—Szekszárd 5:3 Dorog—Várpalota 4:0 Debrecen—Haladás VSE 1:1 Volán SC—Dunaúiváros 2:1 BKV Előre—Oroszlány 2:0 Szolnok, 800 néző. Vezet­te: Lauber. Szolnoki MÁV: Fehér — Füle (Pintér B.), Abo- nyi, Kucser — Makai, Csib- rán — Pagonyi, Tóth M. (Kollár), Sárkány, Szabó D., Kovács. Edző: Kolláth Fe­renc. Kiskunhalasi MEDOSZ: Dömény — Juhász, Tóth IV., Rádi — Lévai, Vaszari — Szőke (Herner), Mészáros, Karsai, Kocsis, Oláh. Edző: Virágh István. A MEDOSZ sorra vezette a veszélyes támadásait a MÁV kapujára. A 10. perc­ben Oláh kapáslövése a bal kapufa mellett surrant el. A 14. percben Mészáros szögletét Kocsis kapura fe­jelte, de a labda a kapufá­ról vágódott vissza. A 14. percben egy gyors hazai tá­madás végén Tóth M. lö­vését Dömény szépen véd­te A 20. percben Lévai jól eltalált lövése centiméte­rekkel ment mellé. A 24. percben Pagonyi lesről in­dult el. A MEDOSZ-véde- lem leállt, de a játékvezető tovább engedte a támadást. Tóth IV. nem tudott köz­beavatkozni és Tóth M. a hálóba lőtt. 1:0. A MEDOSZ nagy erővel támadott és a 28. percben Lévai, a 34. percben Mé­száros lövését védte nehe­zen a szolnoki kapus. A 37. percben Kocsis nagy erejű szabadrúgása ismét a ka­pufáról pattant vissza. Ez­után Oláh elől az utolsó pillanatban Makai mentett. A szünet után is a ME­DOSZ támadott. Az 52. percben Szőke ugrott ki és nagy helyzetben a kapust találta el. A 67. percben újabb szerencsés gólt ért el a szolnoki csapat. Kovács egy megszerzett labdával AZ NB I Állasa NB n. KELETI CSOPORT 1. MTK 1 1 — _ 4-1 2 1. Budafok 5 5 _ _ 17-6 10 Rába ETO 1 1 — — 4-1 2 2. SZVSE 5 4 1 — 8-2 9 Vasas 1 1 — — 3-0 2 3. MGM 5 3 1 1 7-3 7 4. FTC 1 1 — — 4-2 2 4. Sz. Dózsa 5 3 1 1 8-5 7 Videoton 1 1 — — 3-1 2 5. III. kér. 5 3 1 1 11-12 7 6. Honvéd 1 1 — — 2-1 2 6. Kkhalas 5 2 1 2 10-8 5 Tatabánya 1 1 — — 1-0 2 FÖSPED 5 1 3 1 6-4 5 8. Diósgyőr 1 — 1 — 0-0 1 8. Láng 5 2 1 2 4-4 5 Pécs 1 — 1 — 0-0 1 9. Cegléd 5 1 2 2 9-10 4 10. Csepel 1 — — 1 1-2 Szol. MÁV 5 1 2 2 4-5 4 ZTE 1 — — 1 0-1 11. Bp. Építők 5 — 4 1 3-5 4 12. Komló 1 — — 1 1-3 12. DEAC 5 1 1 3 6-9 3 VM Egyet. 1 — — 1 2-4 13. B. VTSK 5 1 1 3 6-10 3 14. Ü. Dózsa X — — 1 0-3 — 14. H.-bÖ5Zör* 5 — 3 2 4-9 3 Salgótarján 1 — — 1 1-4 — 15. Gyula 5 — 2 3 5-10 2 SZEOL 1 — — 1 1-4 16. KISTEXT 5 — 7 3 2-8 2 MTK—Salgótarján 4:1 FÖSPED—MGM Debrecen 0:0 Rába ETO—SZEOL 4:1 Ceglédi VSE— KISTEXT 0:0 Videoton—Komló 3:1 Gyulai MED.—-Bp. Építők 0:0 Vasas—U. Dózsa 3:0 Budafoki MTE—Vasas Láng 3:2 FTC—Egyetértés 4:2 m. kér.—Békéscsabai VTSK 1:0 Pécsi Dózsa— Diósgyőr 0:0 Sz. VSE—H.böször. Bocskai 3:1 Tatabánya—ZTE 1:0 Szegedi Dózsa Debr. EAC 3:1 bal oldalon a kapura tört. Lövése Döményről kifelé pattant és Kollár közelről a hálóba gurított. 2:0. A MEDOSZ még ekkor sem adta fel, de a csatá­rok lövéseit most sem kí­sérte szerencse. A 78. perc­ben formás Oláh—Kocsis adogatás után Mészáros a kiinduló kapus mellett a bal sarokba gurított. A 81 percben Oláh nagy lövését védte a kapus, majd a 85. percben Lévai hatalmas bombáját hárította némi szerencsével. Végig a ME­DOSZ támadott, de az egyenlítés már nem sike­rült. A mérkőzés rendkívül nagy iramú, változatos küz­delmet hozott. A szolnoki csatárok a MEDOSZ les­taktikáján a legtöbbször fennakadtak, de a játékve­zető egy elnézése mégis gólt eredményezett. A mér­kőzés sorsát végeredmény­ben ez döntötte el. Jók: Fehér, Abonyi, Kovács, il­letve: Juhász, Tóth IV., Kocsis. Szalai László Idegenben szerzett pontot a Fémmunkás KECSKEMÉTI FÉMMUNKÁS—BÉKÉSCSABAI MÄV 1:1 (1:0) Békéscsaba, 300 néző, ve­zette: Albert. K. Fémmunkás: Magó II. — Dorogi, Koltai, Ölvedi — Kislőrincz, Bakó — Ma­gó I., Bende II., Csillag, Nagy (Kállai II.), Trifont. Edző: Máté Ferenc. Az elsq negyedórában váltakozó mezőnyjáték folyt. Szász 25 méteres lö­vését védte Magó II. A 9. percben vezetést szerzett a Fémmunkás. Csillag futott el a balszélen, Magó I-hez gurított, aki 14 méterről éles lövést küldött a jobb sarokba. 1:0. A 16. perc­ben Andó nagy lövését védte Magó II. Ezt követő­en Pálfi került gólhelyzet­be, de Magó II. ezúttal is jó érzékkel hárított. A 37. percben Csillag futott el a balszélen, de kecsegtető helyzetben szerelték a vé­dők. A félidő beférj ezése előtt Trifont veszélyezte­tett, majd Bende II. kö­zelről a kapus kezébe fe­jelte a labdát. A második félidőben a békéscsabaiak kezdtek len­dületesebben. Az 57. perc­ben az ölveditől elpattant labdával Pálfi futott el és a kifutó kapus mellett be­lőtte a MÄV egyenlítő gól­ját. 1:1. Ezt követően Do­rogit reklamálásért kiállí­totta a játékvezető. A ta­lálkozó további részében nagy nyomás hárult a Fém­munkás védelmére. Az 59. percben Szász lesről talált kapuba, de a játékvezető nem adta meg a gólt. A 65. percben Kállai II. ve­szélyes lövése a kapufáról pattant a gólvonalra, de a védők menteni tudtak. A 74. percben Hajdú sárga cédulát kapott. A találkozó hátralevő részében a Fém­munkás tíz emberrel is tá­madott, de az eredményen már nem tudott változtat­ni. Jók: Magó II., Koltai, Ölvedi, Kislőrinc. 70 kg-ban volt a legérde­kesebb a küzdelem. Pulai János az előmérkőzések so­rán vereséget szenvedett Molnár (Bp. Honvéd-tói). A visszamérkőzéseken még­is tovább jutott, de így a döntőbejutástól a második kecskeméti versenyzőt, De­lit ütötte el. A döntőben Pulai újból Molnár ellen mérkőzött és ipponnal győ­zött. A 80 kg-ban Kiss E. és a Bp. Spartacus-os Szabó Mihály simán jutott a dön­tőbe. Sajnos megismétlő­dött a múltheti siófoki eredmény. Az első perc vé­gén Szabó kihasználta Kiss E. figyelmetlenségét és ipponnal győzött. A többi súlycsoportban az esélyesek szerezték meg a győzelmet. A 80 kg-ban szép eredmény a kecske­méti Németh Zoltán 3. he­lyezése. Az ifjúságiaknál mind­össze egy meglepetés akadt, ez viszont számunkra kel­lemes. Az 58 kg-ban a kecskeméti Szántó Sándor nagyon szépen küzdött és a döntőben ipponnal győzött Pál Sándor (Bp. Honv-^V a múltheti nemzetközi Ba- laton-bajnokság győztese ellen. A verseny eredményei Ifjúságiak (II ind.) 58 kg: 1. Szántó Sáp^^’ (Kecskeméti Dózsa), 2. Pál (Bp. Honvéd), 3. Krikovsz- ki (Bajai MEDOSZ) és Ur- bán (K. Dózsa). 65 kg: (13 ind.): 1. Faragó István (Bp Honvéd), 2. Ernst (Bp. Spartacus), 3. Sümegi (Bp Honvéd) és Blaskovics (Pé­csi Dózsa). 75 kg: (18 ind.): 1. Ales Gyula (Bp. Hon­véd), 2. Pákozdi Cs. (Győri Dózsa), 3. Racsmány (Ba­jai MEDOSZ) és Csíkos (Kecskeméti Dózsa). 85 kg (16 ind.): 1. Szabó Miklós (SZEOL), 2. Benkő (Kecs­keméti Dózsa), 3. Pető (MTK) és Vincze (REMTE). Nehézsúly: (3 ind.): 1. Balogh Tibor (Tatabányai Bányász), 2. Komlósi (Bé­késcsabai Szalvai SE), 3 Benkő P. (Békéscsab; Szalvai SE). Felnőtt I. osztály: 63 (18 ind.): 1. Fényes Ferci (Bp. Spartacus), 2. Erdei (SZEOL), 3. Patek la Spartacus) és Gerco (MTK). 70 kg (22 ind.): Pulai János (Kecskén:. Dózsa), 2. Molnár iBi Honvéd), 3. Tasnádi (Bp Honvéd) és Deli (Kecske • méti Dózsa). 80 kg (21 ind.): 1. Szabó Mihály (Bp. Spartacus), 2. Kiss E. (Kecskeméti Dózsa), 3. Né­meth Z. (Kecskeméti Dó­zsa) és Szabics (SZEOL). 93 kg (5 ind.): 1. Hosszú Kálmán (Ű. Dózsa), 2. Ság- hegyi (Győri Dózsa), 3. Nagy S. (Kecskeméti Dó­zsa). Nehézsúly: (4 ind.): 1. Csák Tamás (Ű. Dózsa), 2. Pákozdi E. (Győri Dózsa), 3. Adamek (Tatabányai Bá­nyász). Jó játékkal, szép győzelem BAJAI VASAS MTE—CSŐSZERELŐ 3:1 (1:0) Budapest, 200 néző. Ve­zette: Darula. Baja: Majzlinger — Fo­dor, Viszmeg, Márity, Dor- kó — Bartulov, Laki — Kovács (Miókovics), Ke­mény (Csizmadia), Rónai, Pálmai I. Edző: Csongor János. Az első veszélyes táma­dást a 2. percben a Cső­szerelő vezette, Majzlinger azonban biztosan védett. A 22. percben Kovács szépen ment el a jobb szélen. Be­adását a védők röviden mentették és Laki a 16- osról a hálóba lőtt. 1:0. Ezután az MTE átvette a játék irányítását. Sok- mozgásos támadásaik állan­dóan zavart okoztak a bu­dapesti védelemben, de a helyzeteket nem tudták ki­használni. Pálmai I., Bar­tulov és Kovács hibázott jó helyzetben. Szeptember közepén induló cukorgyártási időszakra (kb. december elejéig) fizikai munkakörbe munkavállalókat felvesz a Szolnoki Cukorgyá. Vidékiek részére munkás- szállást biztosítunk. Üzemi konyhán kedvezmé­nyesen ebédelni lehet. Jelentkezni lehet a munkaügyi csoportnál. SZOLNOKI CUKORGYÁR. 1325 A fordulás után is az MTE játszott fölényben. Az 58. percben Kemény egyé­ni játék után növelte a gólok számát. 2:0. A Cső­szerelő játékosai sorozatos durvaságokkal válaszoltak a bajai gólokra. A 63. percben Keményt leterítet­ték és nem tudott tovább játszani. Az MTE inkább az eredmény tartására tö­rekedett és igyekeztek el­kerülni az ütközéseket. A 80. percben Kovács ragyo­gó egyéni alakítás után lőtt gólt. 3:0. A Csőszerelő játékosai ezután Kovácsot próbálták harcképtelenné tenni és Csongor edző in­kább lecserélte. A 87. percben a játékvezető li­est ítélt az MTE ellen. Eb­ből szépített a hazai csa­pat. Az MTE idei legjobb játékával megérdemelt győ­zelmet aratott. A bajaiák nagy fölényét a Csőszerelő durvasággal próbálta el­lensúlyozni. Jók: Fodor. Dorkó, Laki, Kovács. Borsodi József PETŐFI nFPB A Magyar szumaiista Munkáséért Bács-Kiskun öizorts^. . uaoia Főszerkesztő ar weither Dan Kiadta a Bács msárr .aokiac Vállalat Fele: os -tiadO: Prelszmget andra- igaza?w Szerkesztőssé Kecskemet Város- r Telefon: 12-9ts i-St* Szerkesztő oitot-sss Kiad átírva a Kecskemer S/. -o- is a Telefon tar Terjeszti a Magyar - <su. Előfizethető a neiyr Hivataloknál is kezbesltokn». Előfizetési dlt tv nőnaora 20.— forint Postautalt aovon. sa^mlnt át­utalással a KH1 13—96 165 Oénzforop -n- • r -> -p .1 rrr Petőfi nyomda Kecskemet Telefont U-TSS Index: 25 065 /