Petőfi Népe, 1972. április (27. évfolyam, 78-101. szám)

1972-04-11 / 84. szám

Gyenge játék — balszerencsés vereség SARKADI KINIZSI—KECSKEMÉTI TE 2:1 (1:0) Sarkad, 400 néző, vezet­te: Szailer. KTE: Pogány — Tormá­si, Gyorsa, Magyar L. (Gyurik) — Dobó, Szőczey — Kovács, Zubornyák, Má- nycki, Bánhidi, Balatoni. Edző: Varga Béla. Az első percekben csap­kodó mezőnyjáték alakült ki. Az 5. percben Dobótól elvették a labdát a kecs­kemétiek térfelén, Molnár kicselezte Gyorsát, majd a kifutó kapus melett lőtte a hálóba a sarkadiak ve­zető gólját. 1:0. A 12. perc­ben egyenlíthetett volna a kecskeméti csapat, de Bán­hidi a kapusba lőtte a lab­dát. Két perccel később Szőczey beadásszerű sza­badrúgását Zubornyák 10 méterről a kapufára fejel­te. A 17. percben Mányoki jó labdával indította Zu- bornyákot, akit azonban a hazai védők felvágtak a 16-os vonalánál. A meg­ítélt szabadrúgást Bánhidi kapu fölé lőtte. A 20. és a 24. percben Balatoni ve­szélyeztetett távoli lövé­sekkel. Szünet után ismét a KTE vette magához a kez­deményezést. A 46. perc­ben Pozojevich csúnyán felvágta Zubomyákot, amiért figyelmeztetést ka­pott. Az 57. percben egy ellentámadás alkalmával Gurzó 15 méterről a kapu­fát találta el. A 60. perc­ben Bánhidival szemben szabálytalankodtak, de a játékos a megítélt szabad­rúgás után is reklamált, és ezért sárga lapot kapott. A 64. percben Bánhidi jobb oldali beadását kiej­tette a sarkadi kapus, és a jókor érkező Dobó ki egyenlített. 1:1. A 79. perc­ben közvetett szabadrúgást lehettek a sarkadiak, 20 méterre a KTE kapujától. Varga erős lövése Balato- nin irányt változtatott, s már a későn vetődő Po­gány sem tudott közbe­avatkozni. 2:1. A 85. perc­ben Mányoki a sarkadi 5-ösig cselezte be magát, de szerelték. Jók: Gyorsa, Gyurik, Tormási, Kovács. Berki Zoltán Lélektelen játék CSONGRÁDI SC—MEZÖFI SE 3:1 (2:1) Cscmgrád, 600 néző. Ve- ?•'*: ifj. Kiss. Mezőfi SE: Gyaraki — Zsiros, Kurucsai, Csordás, (Szalai), Fábián, Kovács, Maginyecz, (Janovics), Bo- ruzs, Lakatos, Harangi, Kulcsár. Edző: Krivi Ottó. Széltől támogatva kez­dett a Mezőfi SE. A 8. percben Harangi nagy lö­vését a kapus védte. A 12. percben Harangi lövé­sét Lakatos elé ütötte a kapus, aki meglepődve a kapus kezébe gurított. A 17. percben szögletnél a kapus rosszul helyezkedett és Horti a léc alá fejelt. 1:0. A 24. percben Szalai előrevágott egy labdát. Az egyik védő hirtelen lekapta Sok helyzetet hagyott ki a Vasas GYOMAI TK—KISKUNFÉLEGYHÁZI VASAS 2:1 (2:1) Gyoma, 600 néző. Vezet­te: Alföldi. Kkfh. Vasas: Hluchány — Dora I., Tímár, Faragó, Dongó — Makay, (Dora II.), Linka — Kókai, Kar­sai. Pahin, Ézsi. Edző: Ve­réb István. Alacsony színvonalú, vál­tozatos mérkőzést vívott a két csapat. A 20. percben Kiss pontos átadását Do­mokos lőtte a hálóba, a megtorpant félegyházi vé­dők mellett. 1:0. Négy perccel később egyenlített a Vasas. Ekkor Linka bombázott a hálóba egy 20 méteres szabadrúgást. 1:1. A gól fellelkesítette a kiskunfélegyháziakat, sok helyzetet alakítottak ki, de a kapu előtt, gólképtelen­nek bizonyultak. A 35. percben Domokos szerezte meg a labdát, s ismét ve­zetést szerzett a gyomai­aknak. 2:1. Szünet után az egyenlí­tésért hajrázott a Vasasa de támadásaik elakadtak a jól tömörülő védőkben. A Vasas a 70. perctől beszo­rította ellenfelét, de az egyenlítés ekkor sem sike­rült. Jók: Gonda, Kiss, Ágoston, illetve Tímár, Do­ra I., Linka. Pálfi József A lelkesedés kevés volt a győzelemhez KISKŐRÖSI PETŐFI SPARTACUS—ERCSI KINIZSI 1:1 (1:1) Kiskőrös, 1000 néző, ve­zette: Molnár. Kiskőrös: Ba — Pola- reczki, Szlovák II., Balogh — Czár, Pecznyik — Szlo­vák I., Fábián (Bartek), Vén II., Vén I., Csatlós. Edző: Gacs Tibor. Jól kezdődött a mérkő­zés, mert már a 3. perc­ben gólt ért el a hazai csapat. Szlovák 1. csele­zett, majd kiugratta Vén I-et, aki a kifutó kapus mellett a bal alsó sarokba rúgta a labdát. 1:0 Nem sokáig örülhettek a veze­tésnek a kiskőrösiek. A 8. percben leállt a hazai vé­delem és Király a kapus fölött a hálóba emelte a labdát. 1:1. A 16. percben Vén Il-t a kaputól 18 mé­terre felvágták. Nagy len­dülettel támadott a Kis­kőrös. A 18. percben Vén II. lövése alig ment mellé. A második félidőben is változatos, izgalmas volt a játék. Az 56. percben Már- kó gólhelyzetben mellé lőtt. Ba kapus is nagy munkában volt. A 64. percben Szlovák I. elől szögletre mentettek. A 65. percben lábbal mentett az ercsi kapus. A kiskőrösiek lelkesedése kevés volt a győzelemhez. Jók: Szlovák I., Szlovák II., Vén II., il­letve: Márké, Krály. a fejét és a labda a meg­lepett kapus kezei között a hálóba vágódott. 1:1. A 39. percben Zsiros őrizetlenül hagyta a szélsőjét, aki kö­zépre adott. Közben a menteni akaró Kovács meglökte az egyik csatárt, s az elesett. A játékveze­tő 11-est ítélt. A büntetőt Bori értékesítette. 2:1. A második félidőben a Mező­fi SE fölényben játszott, de kapura nem volt ve­szélyes a csatársor. A 71. percben Zsiros szabályta­lankodott. A 30 méteres szabadrúgást Szonda jól eltalált lövéssel a hálóba vágta. 3:1. A tervszerűb­ben és lelkesebben játszó csongrádi csapat megérde­melten győzött. A kecske­métiek mindössze három­szor lőttek kapura. Csak Harangit és Janovicsot le­het kiemelni. Kikapott a Bácska Kiskonmajsan Tizenegy gólt lőtt a Hajós Városföldnek Kun Béla SE—Bácsalmás 5:2 (3:2) Kiskunfélegyháza, 200 néző, vezette: Szabó. A szél ellen játszó hazai csapat, már a 30. percben 3:0 arányban vezetett. A bácsalmási együttes a 42. és 43. percben szépített. Fordulás után a Kun Béla SE vette át a kezdeménye­zést és biztosan nyerte a találkozót. Góllövők: Csor- vási 4, (egyet 11-esből), Kordás. illetve Bédics, Mol­nár. Jók: Rádi, Makai, Csorvási, illetve Bédics, Locskai. Ifjúsági eredmény: 6:2 Bácsalmás javára. Kecskeméti Volán — Soltvadkerti TE 1:0 (0:0) Kecskemét. 200 néző, ve­zette: Daubner. Az első félidő kiegyenlí­tett játékot hozott. Mindkét csapat több gólhelyzetet ha­gyott kihasználatlanul. Szü­net után a Volán került fö­lénybe és a 79. percben Endre révén gólt szerzett. 1:0. Jók: Endre. Dómján, Varga, illetve Mayer, Fá­bián. Ifjúsági eredmény: 1:0 a Soltvadkerti TE javára. Gábor Ä. SE—Tiszakécske 3:0 (3:0) Kiskunhalas. 150 néző, vezette: Kállai. A Gábor Á. SE. Zsöllér és Kalocsai góljaival már az első percekben elhúzott. 2:0. Váltakozó mezőnyjáték után a 30. percben Zsöllér talált a hálóba. 3;0. Szünet után a tiszakécskei csapat támadott többet, de helyze­teit nem tudta, kihasználni. Jók: Gyetvai, Barna, Zsöl­lér, Kalocsai, illetve Bállá, Hangyásí. Hideg zuhany az első percben III. KÉR. TTVE—JÁNOSHALMA 2:1 (2:0) Jánoshalma, 1700 néző, vezette: Szabó. Jánoshalma: Csernák — Ságodi I., Mizser, Németh II., Szécsi — Ádám I., Sá­godi II. — Pásztor (Pin­tér), Maráczi, Fenyvesi, Kalmár. Edző: Taskovics Tibor. A nagy , érdeklődéssel várt rangadó a budapesti csapat támadásával kezdő­dött. Az 1. percben szögle­tet értek el. Csernák a be­ívelt labda alá szaladt, és Pálinkás a hálóba vágta. 1:0. A gyors gól után a Jánoshalma támadott. A 7. percben Ádám lőtt mellé kecsegtető helyzetből. A 8. percben Kalmár elhúzott Ságodi II-höz gurított, de a lövést a kapus kiöklözte. A 12. percben Fenyvesi lö­vése a védőkben akadt meg. A 16. percben Pálin­kás az alapvonalról közép­re ívelt és a jókor érkező Ferenczi a hálóba fejelt. 2:0. A 18. percben Maráczi lőtt fölé. A 22. percben Zsidó 30 méteres szabad­rúgása a kapu fölé ment. A 29. percben Mizser lab­dájával Fenyvesi kiugrott, lövését a kapus védte. Ez­után Pásztor erős lövése a gólvonalon álló Zsidót ta­lálta fejbe. A fordulás után teljesen beszorult a budapesti csa­pat. A 65. percben Ságodi II. lövését mentette a ka­pus. A 68. percben Szécsi veszélyeztetett A 78. perc­ben szögletből Kalmár re­mekül csavarta a labdát a kapu felé. Ádám I. a léc alá fejelt. 2:1. A 75. perc­ben Ádám labdáját Feny­vesi csúsztatta a kapu mellé. A 90. percben kapu előtti kavarodásnál Né­meth lövését a gólvonal­ról mentették. Feltűnő volt, hogy a sorozatos időhúzá­sok dacára sem hosszabbí­tott a játékvezető, sőt még a sárga cédulát sem alkal­mazta. A III. kér. TTVE a két­gólos vezetés birtokában védekezésbe vonult és si­keresen húzták az időt. A Jánoshalma még a szeren­csével is hadilábon állt. Jók: Szécsi, Ságodi II., Ádám I., illetve Kressz, Ferenczi, Kovacsevies. Ifjúsági eredmény: 2:0 Tiszakécske javára. Hajós—Városföld 11:1 (4:0) Hajós, 250 néző, vezette: Király. A hajósi csapat mindvé­gig nagy fölényben játszott és ilyen arányban is megér­Golok- • • • A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság 23. fordulójá­ban 36 gól esett. Nyolc mérkő­zésen a pályaválasztók otthon tartották a pontokat, egy talál­kozón pedig a vendégcsapat bi­zonyult jobbnak. ...és góllövők 23 gólos: Szabó (Radnóti SE). 19 gólos: Csorvási (Kun Béla SE), Mezei H. (Izsák). 16 gólos: Csík, Szabó II. (Alpár), Farkas (Kun Béla SE). 14 gólos: Izing (Gábor A. SE). 12 gólos: Bende II. (K. Fémmunkás), Tényi (Bajai B. P.), Matos (Kai. VTSK). 11 gólos: Molnár (Ha­jós), 10 gólos: Péter (Vaskút), Forró (Radnóti SE). 9 gólos: Kállai EL (K. Fémmunkás), Páncsics (Hajós), Locskai (Bácsalmás), Kisa (Bajai B. P.). 8 gólos: Kozma (Kiskunmajsa), Czeigersmidt (Tompa), Józsa (Tiszakécske). 7 gólos: Birkás (Izsák), Harnos (Bácsalmás), Csapiáros (Tompa), Bende (KaL VTSK). demelten nyerte a mérkő­zést. A városföldi csapat lelkesedése sem tudta meg­gátolni a gólzáporos vere­séget. Góllövők: Páncsics 6, Dobler 2, Bagó, Molnár, Hajembacker, illetve Ba­logh. Jók: Bagó, Páncsics, illetve Balogh. Ifjúsági eredmény: 6:2 Hajós Javára. Radnóti SE—Tompa 2:1 (2:1) Szabadszállás. 200 néző, vezette: KürtösL A Radnóti SE lépett fel támadólag. A 7. percben 11-eshez jutottak, amit Sza­bó értékesített. 1:0. Két perccel később Forró talált a hálóba. 2:0. A 30. percben Kállai I. egyéni játék után szépített. 2:1. Jók: Divinyi, Csicsek, Herbály, Szabó, il­letve Francziskovics, Deák, Kállai I. Ifjúsági eredmény: 6:2 a Radnóti SE javára. Vaskút—Szamuely SE 1:0 (1:0) Vaskút, 400 néző, vezette: Szűcs. Nagy küzdelmet hozott a két csapat találkozója. A 30. percben Péter lövése nyomán a vaskútiak szerez­tek vezetést. 1:0. A találko­zó hátralevő részében is a vaskúti csapat játszott fö­lényben, de helyzeteit nem tudta gólra váltani. Jók: Mezőnyfölény — gól nélkül BAJAI VASAS MTE—VECSÉS 0:0 Baja, 700 néző. Vezette: Mravik. Bajai Vasas MTE: Majz- linger — Fodor, Viszmeg, Zomborcsevics, Márity, Bartulov, Kovács (Szabó), Kemény, Petrity, Rónai, (Pálmai II.), Goretity. Ed­ző : Tárcza Zoltán. Széllel hátban a Vecsés kezdett. Sokáig egyik ka­pu előtt sem alakult ki komoly helyzet. Az idege­ket inkább a vecsési já­tékosok kemény beleme- nései borzolták fel. A 10. perc után mezőnyfölénybe került az MTE, de ötlet­szegény játék folyt ezután is. A 23. percben Majzlin- ger védett bravúrosan. A 30. percben Kemény nagy. helyzetben kapu fölé lőtt. A 40. percben Petrity elfutott, átadását Kemény Hársch, Csőzik. Péter, illet­ve Takács. Madar. Ifjúsági eredmény: 3:1 a Szamuely SE javára. Kiskunmajsa — Bajai Bácska Posztó 3:0 (0:0) Kiskunmaisa, 500 néző vezette: Nyári. A Bácska kezdett jobban. A 15. percben Boros, 2 perc­cel később ped(g Pólyák lö­vését védte Kerpits. A 20. percben Kun előtt adódott helyzet, de a kifutó kapus­ba lőtte a labdát. Az 52. percben a bajai védők rö­viden szabadítottak fel, s a résen levő Ruskő a hálóba i lőtte a labdát. A 60. perc­ben Pólyák, a 64. percben Szatmári kapott figyelmez­tetést. A 68. percben Tren- ka 25 méteres szabadrúgása vágódott a bajai kapuba. 2:0. A 75. percben Pólyák a kiállítás sorsára jutott. Két perccel később Szálas kapott sárga cédulát, majd a 80. percben ő is a kiállí­tás sorsára került. A 89. percben Trenka állította be a végeredményt szabadrú­gásból. 3:0. Jók: Trenka, Bozóki, Fekete, illetve Bo­ros, Cziczovszki. Ifjúsági eredmény: 7:0 a Bajai Bácska Posztó ja­vára. Alpár—Kalocsai VTSK 3:1 (1:0) Alpár, 500 néző, vezette: Varga II. A 15. percben Szabó II. góljával szerzett vezetést az alpári csapat. 1:0. A 48. percben Matos révén egyenlített a VTSK. 1:1. A1 67. percben Csík volt ered ­ményes. 2:1. A 87. percben Gavallér lőtte az alpárink 3. gólját. 3:1. Jók: Kós Lengyel, Csík, Szabó II., il­letve Romsics, Aladics. Ifjúsági eredmény: 4:2 Alpár javára. Kecskeméti Fémmunkás— Izsáki MEDOSZ 2:0 (2:0) Izsák, vezette: Keresztes. Góllövők: Magó I., Ben­de II. Ifjúsági eredmény 1:1. Megyeválogatot I. o. bajnokság.' Gyetvai (Gábor Á. SE) — Csicsek (Radnóti SE), Trenka (Kis­kunmajsa), Franciskovics (Tompa) — Balta (Tisza­kécske), Bozóki (Kiskun­majsa) — Péter (Vaskút), Endre (K. Volán), Pán­csics (Hajós), Szabó II. (Alpár), Aladics (Kalocsai VTSK). Tudósítóink Sárosa György (Vaskút), Pet- recz János (Kifikunmajsa), Sza­lai László (Kiskunhalas). Czi- nege Albert (Alpár), Szilágyi László (Szabadszállás). Gál Er­nő (Hajós). Pálfi József (Ki.s- kunf élegyháza). Kovács Ferenc (Kecskeméti Volán). A MEGYEI I. O. BAJNOKSÁG Állása elhibázta. 1. K. Fém. 23 15 4 4 41-16 34 A 49. percben Petrity 2. B. B. P. 23 16 2 5 45-24 34 került jó helyzetbe, de ki­3. Radnóti 23 14 3 6 55-28 31 várt, és szerelték. A bajai 4. Alpár 23 13 4 6 55-36 30 csapat hosszú indításai 5. Bácsalim. 23 14 2 7 45-32 30 nem sikerültek. A 68. perc­6. Kai. VT. 23 13 4 7 52-30 22 ben Goretity is a kapu 7. Izsák 23 1/0 5 8 37-36 2.­fölé emelte a labdát. A 8. Hajós 23 10 3 10 53-38 21 78. percben Kemény majd­9. Gábor Á. 23 8 7 8 42-39 23 nem elcsípett egy rövid 10. Kun BéLa 23 10 2 11 26-31 22 hazaadást. Még Majlzlin­11. Tompa 23 9 3 11 32-28 21 ger hárított egy nagy lö­12. S ol tva dk. 23 6 7 10 24-34 19 vést, majd a mérkőzés vé­13. K. Volán 23 7 5 11 26-43 19 géig meddő bajai mezőny­14. Vaskút 23 6 6 11 30-39 18 fölénnyel folyt a játék. Az 15. Szamuely 23 6 5 12 34-51 17 MTE gyengén játszott. 16. Tiszáké. 23 6 4 13 26-47 1G Csak Majzlinger és Má­17. Kkmajsa 23 6 3 14 29-44 15 rity emelhető ki. 18. Városföld 23 2 5 16 27-80 ő