Petőfi Népe, 1972. április (27. évfolyam, 78-101. szám)

1972-04-11 / 84. szám

A 87. percben egyenlített a Dózsa Kecskeméti Dózsa—Volán SC 3:3 (1:1) Széktói Stadion. 3000 né­ző. vezette: Kristóf. Kecskeméti Dózsa: Gór — Oláh, Diószegi, Kreidli — Tatár, Kiss II. (Makay a 72. percben) — Padlás, Mol­nár, Lutz, Pasek, Koós, (Angeli a 66. percben). Ed­ző: Szigeti Ferenc. Volán SC: Szegedi — méti csapat. Mángó a 16-oson feleslegesen kézzel fogott meg egy labdát. Lutz nagy erejű szabad­rúgása Rattmann fején irányt változtatva a bal j sarokba vágódott. Öngól, i 1:0. A gól után néhány per­cig a Volán-védelem is Támadott a Dózsa, s a 77. percben Padlás nagy hely­zetben nem találta el a lab­dát. A 84. percben egy for­dított bírói ítélet után sze­rezte meg a vezetést a Vo­lán. Diószegi már elrúgta a labdát, amikpr Hajdú bele­rohant, a játékvezető azon­ban feltartásért szabadrú­Lutz szabadrúgása az 5-ös számú Rattmann fején irányt változtatva védhetetlenül vágódott a bal sarokba. Molnár, Szepesi, Jónás — Rattmann, Mángó — Föl­des, Kiss, Török, Hajdú. Bernáth. Edző: Kiss Jenő. Erős széllel hátban a Dó­zsa kezdett és a 2. percben Pasek távoli lövése a kapu fölé szállt. A 4. percben Pasek a 16-os oldalvonalá­ról a kapu elé emelte a lab­dát, de az előrevetődő Mol­nár fejjel nem érte el. Ez­után a Volán percei követ­keztek. Csakhamar kitűnt, hogy a Gyiffkó dr. sérülése miatt felforgatott kecskemé­ti védelem könnyen zavar­ba hozható. A Volán há­rom csatára is sokkal gyor­sabbnak látszott, mint a kecskeméti védelem tagjai, s így néhányszor bizony nagy volt a zűrzavar a kecskeméti kapu előteré­ben. A 8. percben Hajdú két csellel tisztára játszot­ta magát, közben oldalra sodródott és éles lövését Gór kiütötte, majd Földes a kapu fölé lőtte a labdát. A 11. percben Hajdú ügye­sen ment el a jobb oldalon, beadását Bernáth a bal sa­rok felé fejelte. A , labda már átjutott Gór fölött, amikor Diószegi a gólvonal­ról mentett. A 22. percben a Dózsa lendült támadásba. Kiss II. labdáját Molnár nagy helyzetben kapu mel­lé lőtte. A 26. percben Haj­dú egy csel után 26 mé­terről a kapura lőtt. A szél lenyomta a labdát és Gór villámgyors vetődéssel ujj­heggyel tolta szögletre. A 29. percben végre megsze­rezte a vezetést a kecske­kapkodott, Lutz lövése azonban lepattant a védők­ről. A 33. percben egy elő­revágott labdával Hajdú indult meg. Kicselezte Oláht, majd el­futva a hátvéd mellett, a bal kapufa mellett a há­lóba gurított. 1:1. A 40. percben Kiss II. szép kapáslövésének tapsolhat­tunk, a 16 méterről küldött lövést Szegedi bravúros ve­tődéssel elcsípte. A félidő utolsó eseménye Kiss nagy erejű szabadrúgása volt, ami elkerülte a Dózsa ka­puját. A második félidő elején mindjárt látszott, hogy Szi­geti edző a szünetben ren­dezte — legalább is rendez­ni próbálta — a védelem sorait. Valamivel jobban zárt a Dózsa hátsó alakza­ta. Két szöglet jelezte a kecskemétiek fölényét. Az 54. percben azonban ismét egy könnyen elhárítható gólt kapott a Dózsa. Jobb oldalról szögletet rúgott a Volán. A lapos labda átsuhant a lábak között, egészen a bal oldalra, ahol Mángó egyedül állt, és négy lé­pésről a léc alá vágta. 1:2. Elkeseredett Dózsa-táma- dások következtek, a 61. percben Molnár—Kiss II. adogatás után Padlás ka­pásból mellédurrantott. A 76. percben Lutz ug­rott ki a jobb oldalon, ki­tűnő beadását Pasek ka­pásból bombázta a háló­ba. 2:2. gást ítélt a 16-osról. A lab­da visszapattant a / védők­ről, majd Diószegi a gólvo­nalról fejelte ki másodszor­ra. Végül azonban Rattman- nak sikerült közelről a hálóba kotornia. 3:2. A Dózsa még ekkor sem adta fel. és a 87. percben sikerült az egyenlítés. Jobb oldali támadás után Molnár az 5-ös sarkáról a kiinduló kapus fölött a hálóba emelte a labdát. 3:3. Az első félidőben — úgy láttuk — a kecskeméti csa­pat egy kissé könnyen vet­te a játékot, pedig erre semmi ok sem volt, mert hiába volt többet a Dózsa- játékosoknál a labda, a Vo­lán támadásai bizonyultak veszélyeseknek. Az igazi küzdelem csak a második félidőben kezdődött, amikor a budapestiek megszerezték a vezetést. Végeredmény­ben a döntetlennek a töb­bet támadó kecskemétiek örülhettek. A védelem eb­ben az összeállításban nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket. A cserék va­lamit lendítettek a csapa­ton. A középpályán Kiss II. lassú, körülményes volt, Tatár pedig nem találta a helyét. A támadósor három gólt lőtt, bár sokat hibáz­tak. Most is Padlás volt a legmozgékonyabb csatár. A Volánból Hajdú, Mángó, és Rattmann játéka emelke­dett ki. AZ NB L Állasa AZ NB L I Állasa 1. ZTE 23 14 6 3 46-17 34 1. Ü. Dózsa 20 15 4 1 97-1« 34 2. SZEOL 23 14 6 3 40-26 34 2. SBTC 20 10 7 3 34-20 27 3. D.ÚjV. 23 11 9 3 27-13 31 3. FTC 20 11 4 5 42-19 26 4. M. DAC 23 10 10 3 37-22 30 4. Bp. Holt. 20 10 5 5 29-18 25 5. DVSC 23 11 7 5 24-14 29 5. Tatab. 20 8 7 5 32-26 23 6. Bp. Sp. 23 8 10 5 27-26 26 6. Vasas 20 8 6 6 32-26 22 7. B. csaba 23 8 9 6 30-26 25 7. Bába ETO 20 6 8 6 25-31 20 8. K.mét 23 8 7 8 43-37 23 8. «.omló 20 6 8 6 19-32 20 9. Dorog 23 7 9 7 23-22 23 9. Egyetért. 20 5 8 7 20-21 18 10. Oroszt. 23 7 8 8 36-33 22 19. Csepel 20 6 6 8 20-26 18 11. Várpal. 23 6 8 9 19-29 20 11. Videoton 20 7 3 10 20-29 17 12. Szolnok 23 6 7 10 26-32 19 12. Pécs 20 4 8 8 10-15 16 13. Volán 23 5 9 9 31-38 19 13. Eger 20 5 5 10 23-39 15 14. Pénzügy. 23 5 8 10 20-33 18 14. Haladás 20 4 5 11 21-32 13 15. FOSPED 23 6 6 11 25-40 18 15. DVTK 20 5 3 12 21-35 13 16. Ganz-M. 23 4 7 12 19-31 15 16. MTK 20 3 5 12 13-31 11 17. Ózd 23 5 5 13 19-38 15 Üioesti D—VM. Egyetért. 2:1 1-8. Pécsi B. 23 4 5 14 21-45 13 Bp. Honvéd— MTK 1:0 Békéses. Sp.-D.úJv Kohász 1:0 Ferencváros— Haladás VSE 3:1 Pécsi Bányász—Debr. VSC 2:1 T*' iva—Komló 2:1 ZTE—Ganz-MÁVAG 1:0 ián—Diósgyőr 3:0 FÖSPED Sz. —Várpalotai B. 3:0 a—Pécsi Dózisa 2:0 MÁV DAC (Győr) — Sz MTE 3:0-Bp. Vasas 4:1 Oroszlányi B.— Ózdi K. 3:1 'Tepei SQ 2:0 Pénzügyőr SE—Dorogi AC IM NB n. KELETI CSOPORT 1. Budafote 2. Előre 3. K.-halas 4. KISTEXT 5. DEAC 6. Cegléd 7. Sz. Dózsa 8. Gyula 9. SZVSE 10. Postás 11. Bp. Épít. 12. Láng 13. Sz. MÁV 14. MGM 15. Szarvas 16. Leihe! 19 10 19 10 19 11 19 10 19 8 19 3 19 4 19 6 19 5 19 4 7 2 34-14 27 7 2 26-12 27 4 4 24-16 26 2 7 28-22 22 4 7 26-18 20 6 6 28-24 20 6 6 18-17 20 6 6 30-30 20 3 9 23-27 17 3 9 20-34 17 8 7 20-21 16 0 6 23-27 16 7 8 27-29 15 3 10 20-33 15 4 10 14-27 14 4 11 17-27 12 Szolnoki MÁV—Gyulai M. 2:0 KISTEXT—Vasas Láng 1:1 BKV Előre—Debreceni EAC 1:0 Ceglédi VSE—Lehel SC 3:0 Postás SE—MGM Debrecen 2:1 Szegedi VSE—Szarvasi Fő. 2:0 Lelkes ökölvívás, izgalmas küzdelmek Borbély és Buknitz országos bajnok Vasárnap délelőtt, döntő összecsapásaihoz érkezett az országos utánpótlás ökölvívó-bajnokság Kis­kunfélegyházán. A mérkő­zésekre megérkezett Pa- raczki Sándor, a Magyar Ökölvívó Szövetség főtit­kára és Papp László szö­vetségi edző is. Mintegy 500 főnyi kö­zönség lelkes biztatása mellett léptek szorítóba a versenyzők. Eredmények, pehely­súlyban (2 induló), bajnok: Kozma Ferenc (Kaposvári Dózsa), 2. Brezsnyik (Oros­házi Üveggyár). Kozma jobbegyenese már az első menetben elkapta ellenfe­lét, aki padlóra került. így kiütéssel nyerte a mérkő­zést. Légsúlyban (5 induló), bajnok: Ferstek János (Ka­posvári Dózsa), 2. Sűrű (Üjpesti Dózsa), 3. Föld­vári (Szeged) és Fikó (ÉVIG). Sorozatos ütésvál­tások után a nagyobb rutin Ferstek javára döntött. Harmatsúlyban (8 indu­ló), bajnok: Rácsai II. Já­nos (BHSE), 2. Kiss (Cse­pel), 3. Glück (Bp. Ép. Fém.) és Konkoly (Bp. Ép. Fém.). Az első két menet kiegyenlített küzdelmet hozott. A harmadikban Rá­csai kezdeményezett töb­bet és meggyőző előnyt szerzett. Pehelysúlyban (9 induló), bajnok: Csap (Kaposvári Dózsa), 2. Pálfalvi (BHSE), 3. Előd (MTK) és Varga (BHSE). Csab az első me­netben eltalálta Pálfalvit, aki padlóra került. Könnyűsúlyban: 8 indu­ló). bajnok: Nagy József (BHSE), 2. Láng (BHSE), 3. Boros (Zalka SE) és Ta­kács (Steinmetz SE). Ha­talmas (ütésváltások jel­lemezték a harmadik me­netet, Nagy egvszer meg is ingatta ellenfelét, de vé­gül is pontozással győzött. Kisváltósúlyban (8 in­duló), bajnok: Harmath József (BHSE). 2. Micsonai (Kméti Fémmunkás), 3. Celtner és Nemes (mind­kettő Steinmetz SE). Az első és második menetben Kiskunhalas, 2600 néző. Vezette: Unghy. Kiskunhalas: Szalon tai — Juhász, Vass, Tóth IV., — Kocsis, Vaszari (Her­ner), Daróczi (Lévai), Mé­száros, Karsai, Csányi, Oláh. Edző: Virágh István. Bp. Építők: Platthy — Kiss, Tamási, Szöllősi — Vass, Szélit — Herczig, Budai, Pamuki, Tamon, Gelesits. Edző: Nagy Já­nos. A vendégek vezették az első veszélyes támadást, Tamon labdája azonban Totónyeremények A 15. heti totónyeremé- nvek az illeték levonása után a következők: 13 és 13 plusz 1 találatos szel­vény nem volt. 12 talála­tos 26 darab, nyereményük elvenként 45 465 forint. 11 találatos 419 darab, nyere­ményük 1128 forint. A tíz- lalálatosok száma 4088 da­rab, nyereményük 173 fo­rint. A 16. hétre átvitt ju­talomösszeg 328 358 forint. A nyeremények tájékozta­tó jellegűek. A telitalálatos szelvény: 2, 2, 1, 1, 1, 1, 2, 2, 1, 2, 2, X, 2, U ügyesen öklözött Micsonai, de a végére elfáradt. Váltósúlyban (11 induló), bajnok: Borbély Sándor (Kun Béla SE), 2. Katona (Bp. Ép. Fémm.), 3. Ungi Borbély, a Kun Béla SE váltósúlyú országos bajnoka (Csepel) és Molnár (Ű. Dó­zsa). A második menetet szép ökölvívás jellemezte. Borbély határozottan, stí­lusosan bokszolt. Nagy váltósúlyban (10 in­duló), bajnok: Csizmadia Tibor (BHSE), 2. Kozma (Ü. Dózsa), 3. Torma és Kóber (mindkettő Ű. Dó­zsa). Mindhárom menet él­vezetes, izgalmas ökölví­vást hozott. Csizmadia meggyőző fölénnyel nyerte a mérkőzést. Középsúlyban (7 induló), elsuhant a kapu előtt A 7. percben vezetést szer­zett a hazai csapat. Ko­csis szabadrúgása után Da­róczi Csányihoz fejelte a labdát, aki kapásból a jobb sarokba bombázott. 1:0. A 16. percben Karsai kapáslövése a léc fölött ment ki. A 17. percben egy lövés felpattant az Építők kapusa előtt, s csak öklözni tudott. A 24. percben Szöllősi kapott sárga cédulát. A 30. perc­ben Oláh beívelt labdáját Karsai átlépte. Csányi egy­ből a kapura vágta, de centiméterekkel mellé. A 31. percben Budai két lé­pésről mellé gurított. A 44. percben Tamon lövé­sét Szalontai védte. A 70. percben egyenlí­tett a vendégcsapat. Szöl­lősi beadását a szabadon hagyott Herczig elöreve- lődve fejelte a jobb sarok­ba. 1:1. A 87. percben Oláh beadását Hemer les­helyzetből a kapusba vág­ta. Az első félidőben nagy MEDOSy-fölény közben a csatárok nem tudtak gólt lőni. A szünet után a ven­dégek támadtak többet, s íav az eredmény igazságos. Tók: Vass, Tóth IV., Csá­nyi. ill.: Tamási, Szeitl, Herczig, bajnok; Jakab István (Ű. Dózsa), 2. Tari (Petőfibá- nya), 3. Kiss (PVSK) és Szepesik (Ceglédi VSE). A nap egyik legszebb mér­kőzése volt. Nagyszerű küzdelmet vívott a két versenyző. Félnehézsúlyban (6 in­duló), bajnok: Szakály Já­nos (Oroszlányi Bányász), 2. Felber (Ü. Dózsa), 3. Szakos (BHSE) és Török (Kun Béla SE). Mindkét versenyző sok szabályta- talanságot vétett. Felbert le is léptették a 2. menetben. Nehézsúlyban (5 induló:, bajnok: Buknitz Tir (Kun Béla SE), 2. Kik (ÉVIG), 3. Takács (Kun SE) és Gál (Steinmetz S; Buknitz beugrásokkal és szurkálásokkal gyűjtött > pontjait Jól mozgott el Klimisz ütései elől, de még ennek ellenére is meglepe­tést okozott győzelme. Pontversenyben: 1. Bp. Honvéd 28, 2. Üjpesti Dó­zsa 16, 3. Kaposvári Dózsa 15, 4. a Kun Béla SE 11 ponttal. B. I. Hagy küzdelemben lyert a MÁV y Kecskeméti MÄV— Csepel SC 5:3 (2453—2379) NB I-es női tekemérkő­zés, Kecskemét, MÁV-teke- csarnok. Kecskeméti MÁV: Tóth 388, Dunai 422, Vancsainé 402, Bauer E. 417, Medgye- si L-né 437, Medgyesi I-né 387. Csepel SC: Jánosi T-né 402, Farkas I. 402, Farkas M. 409, Hölgye M. 346, Sző­ke I-né 403, Kostán Gy-né 417. PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Mun kásoárt Bács-Klskun megyei Bizottsága lapja. Főszerkesztő: dr Weither Dáni . Kiadja a Báes megyei Lapktadr Vállalat. Felelős kiadó: Preiszinger András igazgató Szerkesztőség: Kecskemét Városi 'anáesha Telefon: 17-618. 12-516 Szerkesztő bizottság: n-038 Kiadóhivatal: Kecskemét. Sztbadság tér 1/a Telefon: n-709 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyt posta- hivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési dfi eay hónapra: 20.— forint. Postautalványon, valamint át­utalással a KHT 215—96 162 pénzforgalmi lelzőszámára Bács-Klskun megyei »gyomda V Kecskemét Telefon: 12-213 Index: 25 065 Igazságos eredmény KISKUNHALASI MEDOSZ BP. ÉPÍTŐK 1:1 (1:0)