Petőfi Népe, 1970. november (25. évfolyam, 257-280. szám)

1970-11-24 / 275. szám

Első vidéki győzelem ASZTALITENISZ KUN BÉLA SE—MEZÖKOVÁCSHAZI MEDOSZ 1:0 (0:0) Mezőkovácsháza, 100 né­ző, vezette: Barna. Kun Béla SE: Gulyás — KomfeíU, Szável, Németh — Makai, Vas — Jankuly, (Kiss), Karsai, Dévai, Bor- di. Kovács (Vetési). Edző: Kanyó János. Kezdés után a vendégek vették át a játék irányítá­sát és az egész első félidő­ben fölényben jtászottak. Kovácsot az első percben szabálytalanul akadályoz­ták a büntetőterületen be­lül, ezért a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Karsai lágyan emelte ka­pura és így a kapus ki tudta ütni a labdát. Ezután még számos gólhelyzetet teremtettek a kiskunfélegy- háziak, de eredmény nem született. Előbb Vas ha­A játékvezető kiengedte a kezéből... MEZŐFI SE—SZENTESI VlZMÜ 1:0 (1:0) Kecskemét, 100 néző, ve­zette: Balda. Mezőfi SE: Farkas — Se­bők, H. Kiss, Dvorszki — Dómján, Szabó E. — End­re, Nagy, Padlás, Németh, Papp (Harangi). Edző: Kri- vy Ottó. Az első nagy helyzetet Németh ügyetlenkedte el a 8. percben. A kaputól 8 méterre lövés helyett lead­ta a labdát. Ezután Nagy került jó helyzetbe, de rosszul találta el a lab­dát. A 18. percben Endie elfutott és Doniján elé gu­rította a labdát, aki csú­nyán mellé lőtte. Támadott a Mezőfi SE, de képtele­nek voltak kihasználni a helyzeteket. A 27. percben Padlást tévesen állította meg a lest mutató párt­jelző. A 34. percben Sza­bó E.—Németh volt a lab­da útja, majd Papp kapta és a védők gyűrűjéből a rövidsarokba lőtte. 1:0. A 39. percben a hazai csa­pat gólvonaláról pattant ki a labda, majd három ízben is Farkas mentett nagy bravúrral. A szünet után a játék­vezető okozta a legtöbb izgalmat, mert mindent megengedett a szentesiek­nek. A játék alig hasonlí­tott a labdarúgáshoz. Elő­ször Nagyot lúgták le, majd a 78. percben Padlás egyedül tört kapura. A ll­es táján hátulról felrúg­ták. A játékvezető erre a 16-oson kívülről ítélt sza­badrúgást. Forró légkör­ben ért véget a mérkőzés, s ennek oka — a győze­lem után n yugodtan el­mondhatjuk — az Oroshá­záról kiküldött Balda já­tékvezető volt, aki a mér­kőzés után a szentesiek autóbuszán ment haza. A Mezőfi csapatából Se­bők a mezőny legjobbja volt. Padlás, Farkas, Dóm­ján és Szabó E. nyújtott még kitűnő teljesítményt. A korszerűbb játék érvényesült MOM—KECSKEMÉTI TE 2:1 (1:») Kecskemét, Széktói Sta­dion, 200 néző. KTE: Pogány — Tor­mási, Nagy, Könyves — Gudricza, Beregi — Zu- bomyák, Magyar, Mányo- ki. Szőczey (Boasó), Ko­vács. Edző: Vass János. Az első negyedóra ki­egyenlített mezőnyjátékot hozott. Egyik csapatnak sem sikerült kibontakoz­nia. A 23. percben gör­dült az első látványos ak­ció. Nagy, a vendégek kö­zépcsatára húzott el a bal oldalon — miközben a KTE-védelem és a szur­kolók azt kiabálták, hogy kint van a labda —, be­adását Szombati lőtte ka­pura. A jó érzékkel ve­tődő Pogány kiütötte a labdát, az érkező Kószonyi elé, aki közelről lőtt a sarokba. 1:0. Kezdés után élénkült a játék. A KTE vette át a kezdeményezést, s a 24. percben Mányoki veszélyeztetett. Majd Zu- bomyák távoli lövése per­dült le a védőkről. A 28. percben Mányoki harcolt kj szögletet. A 30. perc­ben a MOM indított egy ellentámadást. Szombati— Tóth Gy. ossz játék után az utóbbi talált a hálóba — lesről. A 38. percben a kecskeméti Nagy hibázott, de szerencsére Tormási ré­sen volt és Pogányhoz ját­szott. Egy fővárosi akció alkalmával Tóth Gy. lö­vése suhant el a bal ka­pufa mellett. A 41. perc­ben Szőczey—Magyar volt a labda útja, da a védők ezúttal sem hagyták be­fejezni az akciót. A fél­idő hátralevő perceiben a MOM volt fölényben. Szünet után is a vendé­gek irányították a játékot — különösen gyors szél­sőik révén hozták zavar­ba a KTE védelmét. Az 56. percben a csereként beállt Tóth J. csípte el a labdát a jobb oldalon, át­játszotta az egész kecs­keméti védelmet és 2:0-ra növelte a MOM előnyét. Az 58. percben, a csere­ként beállt Bozsó futott el a bal oldalon. Egy csel után középre adott, de mire Zubornyák lekezel­hette volna a labdát, a menteni akaró Simon „fel­szabadító” lövése már a bal felső sarokban tán­colt. 2:1. (Öngól.) A 63. percben Simon súlyosan megsérült és el kellett hagynia a játékteret. A találkozó további részében a KTE nagy erőbedobással küzdött, s így részben meg­akadályozta a fővárosiakat a korszerű támadásszövés­ben. A 65. percben Gud­ricza veszélyeztetett, majd 10 perccel később Bozsó szögletét tornászta kj a kapus. A 85. percben Gud­ricza a kiállítás sorsára jutott, mert leterítette Tóth J-t, amikor közelé­ben sem volt a labda. A mérkőzés utolsó perceiben is a KTE volt támadás­ban, de már az egyik pon­tot som sikerült megmen­teni. Jók: Mányoki, Ma­gyar. Bozs» gyott ki nagy lehetőséget, majd Kovács lapos lövése hagyta el a játékteret a kapufa mellett. Jankuly 2 perc alatt két gólhelyzetet hagyott kihasználatlanul. Ezt követően Bordi hibá­zott. A MEDOSZ-nak az első félidőben mindössze két gólszerzési lehetősége akadt. Jankuly kapu fölé lőtt, majd nem sokkal ké­sőbb Gulyás a kitörő Var­ga lábáról szedte le a lab­dát. A második félidőben a Kun Béla SE érthetetlenül védekezésre rendezkedett be. Így a labda állandóan a kiskunfélegyháziak tér­felén volt. Ebben az idő­szakban több lehetősége nyílt a mezőkovácsházi csapatnak, de Pasek és Ja­nika hibáztak, illetve Gu­lyás hárított. A Kun Béla SE ezekben a percekben csak szórványos elfutások­kal kísérletezett. Már-már úgy látszott, hogy gól nél­küli döntetlennel ér véget a találkozó, amikor a 89. percben Bordi futott elegy előrevágott labdával, Kiss- hez játszott, aki a kifutó kapus mellett a hálóba gu­rított. 1:0. A Kun Béla SE győzel­me első félidei jó játéka alapján reálisnak mondha­tó. Jók: Gulyás, Kornfeld, Makai. Karsai. Megyeszerte megkezdőd­tek az 1970. évi téli út- törőolámpia asztalitenisz bajnokságának házi verse­nyei. Az általános iskolák — ahol csak tehették — megrendezték ezeket a versenyeket és a járási, valamint a városi verse­nyekre már csak a leg­jobbak kerülhették. Kecskeméten a városi Portisch—Fischer remi Palma de Mallorcán a sakkvilágbajnoki zónaközi döntő 10. fordulójában a legnagyobb érdeklődéssel kísért játszma Portisch és Fischer között zajlott le. A mérkőzés a 28. lépés­ben döntetlenül ért véget. A verseny állása: Geller 7 pont, Fischer 6,5 pont (2), Panno 5,5 pont (2), Gligorics, Ivkov, Mecking, Polugajevszkiij, Táj manó v és Uhlmann 5,5—5,5 pont, Portisch, Szmiszlov és Ujtumen 5—5 pont, Lar­sen és Minies 4,5—4,5 pont (2—2). Nemzetközi mérkőzés K. SZOLGÁLTATÓ—MET ALUL AS 3:3 (2:1) Kecskemét, 100 néző. Ve­zette: Benke. Jó iramú érdekes mérkő­zést vívott a két csapat. A Szolgáltató az első 20 perc végén már 2:0 arány­ban vezetett. Ezután a ro­mán csapat a félidőig szé­pített, majd a szünet után lényegesen jobban játszott Fenyvesi dr. győzelme Cataniában rendezték a Francesco Mannino pár­bajtőr emlékversenyt, amelyen három magyar ví­vó is részt vett. Feny­vesi dr. és Scmitt kitűnő­en szerepelt, bejutottak a döntőbe, Nemere viszont kiesett. A döntő sorrendje: 1. Fenyvesi dr. 5 gy., 2. Nyikancsikov (szovjet) 3, 3. Scmitt 3., 4. Mayer (nyugatnémet) 2, 5. Peter (nyugatnémet) 1, 6. Cipriani (olasz) 1. és már 3:2 arányban ve­zettek. A végén kavarodás után egyenlített a Szolgál­tató. Góllövők: Kállai, Tanító, Domokos ill.: Paszkál, Lo­vas, Faggyas. Jók: Sallai, Hajas ill.: Lovas és Fagy- gyas. Az uszódi Egyetértés Mg. Termelőszövet­kezet folyami kavicsot bármilyen mennyiség­ben házhoz szállít köbméterenkénti 65 Ft-os áron, vala­mint a hivatalos fu­vardíj felszámításával, távolságtól függően. 785 VÁLLALATOK! SZÖVETKEZETEK! Raktárról AZONNAL szállítunk: 1,2 és 0,7 mm vastag Dekoritmüanyag-lemezeket, különféle pasztell színben, fautánzatban, 480x430x90 mm-es műanyag bútorfiókokat, 22 mm-es bútoripari műanyag „T“ szegélyléceket 1970. évben 2 százalék árengedményt adunk! VEGYIPARI INVEST” Vállalat, Budapest. XIII., Szt. István krt. 22. Telefon: 124-730. 6818 ÚTTÖRŐOLIMPIA úttörő szövetség november 25-én, szerdán délután 5 órakor a Hosszú utcai Ál­talános Iskolában rendezi meg a városi bajnokságot és innen az 1.—2. helye­zett fiú és az 1. helyezett leány versenyző jogosult részt venni a december 5—6-án, ugyancsak Kecs­keméten tartandó megyei döntőkön. A megyei döntő a ha­gyományoknak megfelelő, en az úgynevezett EB- rendszerben kerül le­bonyolításra, vagyis a csa­patmérkőzések két fiú és egy leány egyéni verseny­zővel kezdődnek, májd fiú páros és vegyespáros mér­kőzéssel folytatódnak. Az úttörőolimpia orszá­gos döntője december 17— 31-ig Oroszlányban lesz. s ezen a 19 megye, vala­mint három budapesti csa­pat indulhat. Az elmúlt évben a csa­patküzdelmek során me­gyénk válogatottja Kiss, Te­mesvári, Pataky összeállí­tásban a 22 csapat közül az értékes negyedik helyet szerezte meg. Az idén ha­sonló jó szereplést vá­runk a pajtásoktól. * Növi Sadra készülnek a kecskeméti úttörők A jugoszláv Pionír Szö­vetség meghívására Kecs­kemét város úttörő asztali- tenisz válogatottja novem­ber hónapban, előrelátha­tóan 29-én és 30-án Növi Sadon nemzetközi pionír- versenyen képviselik a vá­ros színeit. Jugoszláviába Rigó Endre edző vezetésé­vel Kiss Ottó, Kovács Im­re,, Sípos József és Nagy II. Klára utazik. Megyei bajnokságért Tiszakécske—Kiskőrös 15:1 Győztesek: Keszthelyi 4, Fürtös 4, Szentendrei 4, Kótai 3, illetve Szikora 1. Idényzárás—vereséggel VASAS LÁNG—KISKÖRÖS! GÉPJAVÍTÓ 2:0 (1:0) Budapest, Rozsnyai utca, 400 néző, vezette: Balogh. Kiskőrösi Gépjavító: Tú­rán — Szentgyörgyi II., Kállai I., Balogh — Kál­lai II. (Szabó), Pecznyik — Szlovák I., Váczi, Bo- hács, Kristóf (Szlovák II.), Vén. Edző: Gacs Tibor. Az első félidőt a Vasas Láng fölénye jellemezte — mégis a kiskőrösi helyze­tek maradtak kihasználat­lanul. A 18. percben Szlo­vák I- jól eltalált lövését a fővárosi kapus csak a kapufa segítségével tudta menteni. A 25. peröben Vén kicselezte védőjét, de gólhelyzetben elpattant tő­le a labda. A 35. percben Pecznyik kirúgását Gab- nai csípte el és megsze­rezte a hazai csapat veze­tő gólját. 1:0. Ezután a Láng támadott többet. Ba­logh két ízben is a gól­vonalról mentett. A második félidőben megváltozott a játék képe. A kiskőrösiek veszélyes tá­madásokat vezettek a ha­zaiak kapujára. Levegő­ben lógott az egyenlítés, de váratlan esemény za­varta meg a Gépjavító tá­madássorozatát. A játék­vezető kiállította Bohácsot, mert megsértette a part­jelzőt. A 83. percben Kál­lai I. és Balogh rajtolt a labdára, de egymást aka­dályozták, nem tudtak fel­szabadítani, s a résen le­vő Ambrus 4 méterről megszerezte a Vasas Láng második gólját. 2:0. Nagy iramú mérkőzésen két hibából vesztett a Kis­kőrösi Gépjavító. Jók: Tú­rán, Szentgyörgyi II., Pecznyik. Pompás kapustelj esítméiiy SOLTVADKERT—DUNAÚJVÁROSI PAPÍR 2:1 (1:0) Soltvadkert, 300 néző. Vezette: Koch. Soltvadkert: Mayer — Gilich, Filus, Frittmann — 'Hirsch, Meskó — Dobszai L, Somogyi (Viszkok), Be- zsenyi, Benkő, Tóth B. Ed­ző: Viszkok Sándor. Nagy iramú, váltakozó játékban inkább a hazai csapat volt fölényben, de a 18. percig nem történt em­lítésre méltó esemény. Ek­kor egy gyors támadás so­rán a gólhelyzetben levő Tóth B-t a 16-oson belül felvágták. A vitathatatlan 11-est Meskó értékesítette. 1:0. A 26. percben Somo­gyi beadása jó helyzetben találta Dobszait, de a lab­da a csatár fejéről a kapu torkából kifelé perdült, a 38. percben Für lövését szépen védte Mayer. A szünet utón megválto­zott a játék képe. Nagy lendülettel rohamozott a Dunaújváros. Az 56. perc-; ben mégis a vadkertiek nö­velték előnyüket és újra 11-esből. Benkőt buktatták a büntetőterületen belül. Most is Meskó volt a vég­rehajtó. 2:0. A kétgólos vezetés birto­kában a Soltvadkert véde­kezésre rendezkedett be. Csak Dobszai és Viszkok maradt elől. Ettől kezdve nagy nyomás nehezedett a hazai kapura, de Mayer és Frittmann mindent hárí­tott. A 75. percben Marton lövése a vetődő Mayer előtt felpattant és a kapuba ju­tott. 2:1. A 75. percben a soltvadkerti kapus a felső sarokból ütötte ki Für lö­vését. A 85. percben Mayer ismét remekül öklözött ki egy labdát, majd az utolsó percben Maton lövésénél már verve volt,- de fnost a szerencséje és a kapufa mentett. Kitűnt: Mayer (a mezőny legjobbja), Fritt­mann, Meskó és Tóth B.